Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32951) Mr.Csizmás válasza stigma (#32950) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nekem csak tuningra kell, nem kell 200 db USB, meg 40 db SATA, RAID stb. csak tuning, 1 vinyó lesz rákötve, meg egy DVD, USB-ből meg gondolom a legalapabb a 4.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32952) Devid_81 válasza Mr.Csizmás (#32951) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor EP35-DS3 lesz a tied :K

Más: kikapcsolva a az energia gazdálkodást sem jutottam előrébb tuningba, ezek szerint az E7200 as nem tud többet stabil 450es FSB nél :(

...

(#32953) japy válasza stigma (#32950) üzenetére


japy
őstag

"DS3R- ez pedig Combo" Ez ebben a formában nem igaz az (R-Raid) a combó jelölése a C! :K

(#32954) stigma válasza japy (#32953) üzenetére


stigma
addikt

jó igazad van rendes válasznak írhattam volna teljes egészében hogy P35C-DS3R.Az a fránya ,,C" betű a Combo

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32955) japy válasza kecsetif (#32948) üzenetére


japy
őstag

"Pedig biztosan jól kötöttem be..." Vagy talán mégsem ! Nézd át még egyszer! Alaplap kézikönyv segíthet a hiba kiderítésében!

(#32956) japy válasza stigma (#32954) üzenetére


japy
őstag

Ok! Tudtam hogy tudod csak gyorsan akartál válaszolni! :R

(#32957) stigma válasza kecsetif (#32948) üzenetére


stigma
addikt

Én is javaslom hogy nézd meg ahogy a kézikönyvbe van , hátha mégis máshogy kötötted be, mert nekem is ez szokott a problémám lenni valamikor :DDD

japy: Már nagyon rég volt nekem giga lapom, főleg ez a Combo :C

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32958) dangerzone


dangerzone
addikt

Hogy lehet törölni a hsz-t? :D
Bocs, erre javítottam a szöveget, szóval ez maradt a lényeges kérdés, mert amit eredetileg ide akartam írni, az érdekesen hangzott volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#32959) kecsetif válasza stigma (#32957) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a választ. Sajnos most nem tudom megnézni, de 99,9% a jó bekötés. Már nagyon sok lapnál megcsináltam, természetesen a manuál alapján kötözök...(De persze ha tudom majd megnézem mégegyszer...)

Nem lehet inkább valami driver a probléma vagy valami bios beállítás? Senkinek nem volt még ilyen? :U

(#32960) japy válasza kecsetif (#32959) üzenetére


japy
őstag

Szerintem ha benézel az eszközkezelőbe és ott nincs kérdőjel vagy felkiáltó jel akkor nem driver probléma! Szerintem!

(#32961) Mr.Csizmás válasza Devid_81 (#32952) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Köszi Devid_81 és a többiek! :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32962) sohrking


sohrking
tag

Szasztok, tapasztalt tuningolók tanácsát kérném
EP35-ds3r, 3.0core2duo, 2*2gb geil value
9*333 1,25v ról húztam 8*500-ra amit 1.4v-on visz stabilan.
szrintetek, nem sok neki hosszú távon az 1.4v?
a ramra 2x-et adtam, így 1000-en mennek :)
fsb, meg az (MFC, vagy mi) apott +0,1v-ot, a ram +0,3at kapott
vidkarit nem húzom, még... :) amúgy giga4850zalman
3dmark06:12404
szerintetek ez jó?

(#32963) stigma válasza sohrking (#32962) üzenetére


stigma
addikt

Első válaszként 3dmark toplistát nézz, nem tudom hogy most ez jó vagy sem.
1.4V-on ha járatod semmi gondja,baja nem lesz, de próbálkozhatsz olyannak hogy kicsit lejjebb veszed mondjuk 1.35V ra, ha nem megy lépésenként emelsz.ha sikerül levinned 1.35V-ra akkor nem már tutira nem kell aggódnod, de szerintem igy sem kell.
Ramra ha 2.00 és multipliert állítasz akkor szinkronban, vagyis 1:1 ben megy a proci és memó is.
VGA-n ha van jó hűtés mint írtad zalman, akkor leehtséges húzni mert ha rev. hűtés lenne azt nem ajánlanám.
Gyorsban csak annyit egyenlőre ne húzogass semmit a VGA-n mert hallottam jó néhány emberkétől hogy 4850 meghalt.Személyes tapasztalattal nem rendelkezem sajnos.Ezt nem célzásnak szántam.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32964) sohrking válasza stigma (#32963) üzenetére


sohrking
tag

thnx a gyors választ
1,375-ön néztem, de ott a 3dmark nem futott végig, fagyott.
érdemes piciket udrálni? számít az a nagyonminimál bármit is?

(#32965) stigma válasza sohrking (#32964) üzenetére


stigma
addikt

Nagyon minimális nem számít semmit, mit a te általad írtak.
Az már előrelépés ha 1.4V helyett 1.3 vagy 1.35Vra sikerül levinni.
orthos 9es priority vagy prime95 amivel tudsz tesztelni rendesen, ugy hogy minimum 1 órát futtatsz, ha nem hibázik akkor eléggé valószínű hogy stabil lesz a gép.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32966) dangerzone


dangerzone
addikt

Csáó!
Olyan proglémám van, hogy a gépem újraindul pár alkalmazásnál, mindig ugyanakkor.
cod 4 ,2 simán fut. Crysis is jól ment az elején ,aztán amikor tankkal kell menni, és leomlik a hegy, annál a résznél újraindul a gép. Supreme Commandernél pedig intró alatt indul újra. A 3dmark tesztek is jól lefutnak, kivéve a 03-at ,mert ott szintén újraindul. Prime és orthossal teszteltem, nem dobott ki hibát. Viszont a memtest hibákat írt ki, 4 óra alatt 10-et.
Először ramhibára gyanakodtam, de mikor egy másfajta ramot kölcsönkértem, és annál is újraindulgatott, azóta gyanakszom alaplap -hibára.
Ja, és minden alapbeállításokkal van, semmi sincs húzva. Az everest szerint pedig túlmelegedés sem lehet. Biost is frissítettem f2-ről f3-ra. Gondoltam az segíthet, de semmi.

Esetleg valami vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#32967) dangerzone válasza dangerzone (#32966) üzenetére


dangerzone
addikt

Dead space-nél is újraindult...juppi :W

(#32968) dangerzone válasza dangerzone (#32966) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, és igazából nem indul újra egyszerre, hanem elmegy a kép, és mondjuk ha játék alatt történt, akkor torz hangot is hallani. Aztán a monitor úgy viselkedik, mikor bekapcsolom a gépet, keresi az analog vagy digitális jelet. Ilyenkor szoktam rezetelni

[ Szerkesztve ]

(#32969) Mankó válasza dangerzone (#32968) üzenetére


Mankó
veterán

Próbáld másik memmel, vagy csak eggyel. Nagyon memcsi hibának néz ki. :(

(#32970) sohrking válasza stigma (#32965) üzenetére


sohrking
tag

Üdv, akkor ma megpróbálom ezeket, bár nem n agyon vágtamezeket a progikat elsőre.
3dmark06-ot futtattam, superPI-t maxon(32M) (12,5perc), meg az everesten van valami melegedőstesztje. Elvileg 100%-on terhelte a gépet kb fél órát futtattam, :D nem mentem 46 fok fölé
van valami tanácsod az orthos, prime-al kapcsolatban. akár installal, akár futtatással
thnx
üdv

(#32971) szacsee válasza sohrking (#32970) üzenetére


szacsee
nagyúr

Prime-nál FFT-vel a procit lesheted, hogy stabil-e, a memókat, északi hid beállításait a Blend test-el ellenőrizheted. Érdemes 4-es prior-on használni.

(#32972) dangerzone válasza Mankó (#32969) üzenetére


dangerzone
addikt

"Először ramhibára gyanakodtam, de mikor egy másfajta ramot kölcsönkértem, és annál is újraindulgatott, azóta gyanakszom alaplap -hibára."

Kipróbáltam csak eggyel, és egy kingmax 800-assal is. Ugyanaz a hiba.

(#32973) stigma válasza dangerzone (#32972) üzenetére


stigma
addikt

próbálgasd meg a saját és a kingmax kölcsönkért ramokkal más slotokban mert lehet hogy valamelyik slot a hibás.Ha lapprobléma akkor gariztasd le.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32974) kecsetif válasza japy (#32960) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ez jó ötlet, meglesem... ;)

(#32975) dangerzone válasza stigma (#32973) üzenetére


dangerzone
addikt

Más slotban próbáltam.
Igazából csak az a kérdés, hogy ez valóban alaplap hiba lehet? Vagy esetleg más is?

(#32976) stigma válasza dangerzone (#32975) üzenetére


stigma
addikt

ha minden alapon van nem tuningolsz semmit akkor eléggé valószínű hogy az lesz.
Próbáld azt hogy minden alapon van, futtatsz egy memtestet mondjuk 3-400%-ig, ha nem hibázik akkor lapprobléma.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32977) sohrking válasza szacsee (#32971) üzenetére


sohrking
tag

ehez a prime-hoz mindenképp kell net?
mert a gép nincs rádugva arra a vírusra :D

(#32978) Qru válasza sohrking (#32977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max a letöltéséhez. Amúgy nem, offline módban is fut.

#nincsbennetarcsi

(#32979) sohrking


sohrking
tag

OCCT 23 perc után megált 'crash code 4' ez mit jelent?

(#32980) sohrking válasza Qru (#32978) üzenetére


sohrking
tag

thnx, már el is indítottam :DD

(#32981) sohrking


sohrking
tag

amúgy a prime mennyi idő alatt fut le? az is 1 óra?

(#32982) stigma válasza sohrking (#32981) üzenetére


stigma
addikt

addig amíg le nem állítod, de 1órát a minimum amit hagyj neki.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32983) sohrking válasza stigma (#32982) üzenetére


sohrking
tag

ok, thnx
most visszatértem picit az occt-hez
emeltem az fsb fesz-en picit. remélem csak az volt :)

(#32984) KaraDani


KaraDani
addikt

Skacok, mitől lehet az, hogy 3 hete amikor vettem a gépem, lap ga-ep35-ds3 proc e7200, simán elindult 480*6,5 en, lefutott a 3dmark is, igaz nem volt orthos alatt stabil. De akkor csak teszt ereéig akartam. Most akár mit csinálok 440fsb stabil 450en en meg kb be se bootol, úgy hogy már úgy álíítottam be hogy proc 450*6, mem 450*2, proc eddig ment stabilan 400*9, mem meg 400*3 at, szóval nem tudom mi a gond, létezik, hogy ez ennek a lapnak sok? Vagy vmit rosszul állítok be?

[ Szerkesztve ]

(#32985) dangerzone válasza stigma (#32976) üzenetére


dangerzone
addikt

Másfél órát ment a memtest, nem volt hiba.
De amit még anno kérdeztem, arról mi a véleményed, szóval hogy videókártya -hiba okozhat -e ilyen jelenséget?

"Ja, és igazából nem indul újra egyszerre, hanem elmegy a kép, és mondjuk ha játék alatt történt, akkor torz hangot is hallani. Aztán a monitor úgy viselkedik, mikor bekapcsolom a gépet, keresi az analog vagy digitális jelet. Ilyenkor szoktam rezetelni"

[ Szerkesztve ]

(#32986) stigma válasza dangerzone (#32985) üzenetére


stigma
addikt

ezt már előző kolléga is tapasztalta, ha kicsit visszaolvasol.
Javasoltam hogy Nvidai.com-ról egy drivert szedjen le, lehető legújabbat.Nálam is szétesett a kép de a 178.xx megoldotta problémát, már nem csinál ilyeneket, akkor én is gyanakodtam valami hasonlóra.
Amúgy ramok akkor jók szerintem laphiba lesz, le kéne gariztatni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32987) dangerzone válasza stigma (#32986) üzenetére


dangerzone
addikt

Bár ez már nem ebbe a topikba tartozik, de feltettem kíváncsiságképp hard disk sentinelt, hd-tune-t. Mindegyik tesztelés során hibát írt ki. a sentinel konkrétan kiírta, hogy olvasófej hiba. Attól lehet ilyen szerinted?
bocs az offért

(#32988) stigma válasza dangerzone (#32987) üzenetére


stigma
addikt

Hát kékhalál, fagyás lehet persze, ellenőrizd hátha találsz bad sector-t mert akkor viszont HDD probléma, amit ha garis cserélnek szerintem.futtass egy teljes tesztet HD Tune-al, mindkét Winyódon.Ezt az esetet mondjuk én ki szoktam zárni, mert kevésbé lehetséges, de hát istenem, ami elektronika az egyszer el is romlik.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32989) dangerzone válasza stigma (#32988) üzenetére


dangerzone
addikt

Sentinel szerint : A lemez felületén található 11 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott."
Kondíció 83% , 1 órája még 98-at írt ki..:D

(#32990) stigma válasza dangerzone (#32989) üzenetére


stigma
addikt

Ez menjen a HDD topicba, ebben nem vagyok annyira jártas, nekem még nem volt ilyen mértékű problémám soha.Ha bad sectoros, el lehet különíteni, de meg nem mondom neked hogyan.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32991) dangerzone válasza stigma (#32990) üzenetére


dangerzone
addikt

oks, azért köszi a válaszokat ;)

(#32992) tlac válasza dangerzone (#32989) üzenetére


tlac
nagyúr

rakd át másik gépbe a vinyót és kezdheted az adatmentést

(#32993) dangerzone válasza tlac (#32992) üzenetére


dangerzone
addikt

azt mondod?:)

(#32994) tlac válasza dangerzone (#32993) üzenetére


tlac
nagyúr

azt írtam :)

(#32995) dangerzone válasza tlac (#32994) üzenetére


dangerzone
addikt

:DDD ..

(#32996) dangerzone válasza stigma (#32988) üzenetére


dangerzone
addikt

Kipróbáltam egy másik vinyóval. Ugyanúgy elment a kép.
Lehetséges az hogy az eredeti vinyó az alaplaphiba miatt produkál ilyen paranormális jelenségeket?

(#32997) dangerzone válasza dangerzone (#32996) üzenetére


dangerzone
addikt

Nem...kipróbáltam, másik gépben is fos a vinyó, szóval asszem , az már egy külön történet. :C :C :C :C

(#32998) slett27


slett27
addikt

Szerintetek váltsak P35-DS3-ról P35-DS4-re Q6600-om 3600MHz-en 1,36V-on stabil, felette meghal a lapban. Lehet hogy vége is a procinak, lehet hogy a lapnak de ez csak akkor derül ki, ha lapot cserélek. A P35-DS4 is 6 fázisos, nem tudom lenne-e értelme a cserének ? Ha egy 100-150MHz-el többet kitudnék csikarni a prociból, akkor nekem lenne értelme. ;]

P45 viszont nem Q6600 alá való, bár láttam kiugró eredményeket.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#32999) Gorneck válasza slett27 (#32998) üzenetére


Gorneck
titán

Ha pár ezres cseréből meglenne, akkor egy próbát megér...vagy bejön vagy nem...de a DS4gyel tuti megtudod kb-re mit tud a procid...max fogod a fejed, hogy IJ.

P45 viszont nem Q6600 alá való, bár láttam kiugró eredményeket. Ez nem igaz...csak be kell tudni állítani... :K

Gorneck#1239

(#33000) Armando_19 válasza Gorneck (#32999) üzenetére


Armando_19
őstag

Ami eddig van nekem nem sikerült, vagy a procim nem megy semmit. Bár szerintem az alaplappal kapcsolatos beállítási bajaim vannak még mindíg P45 és q6600 tekintetében... proci elindul kisebb feszen is, de egyszerűen már nemértem:D nagyon sokat lámázok... (de ez már nem ide tartozik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.