Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32601) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget bios frissítés sikeres volt és tényleg marha rövid :R Már csak egy kérdésem lenne amikor töltődik be ott van vmi hogy press any key to run XpressRecovery2 :F

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32602) Nordic válasza BemAnyó (#32599) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

a procim 1,35vot kap, mint a régi lapomban, az biztos, a ramot nem találtam. csak azt nem értem hogy a régi lapomban 100on üzemelt a gt-m, és most is százon van akkor ez lapfüggő is?

(#32603) P00By


P00By
nagyúr

Lehet betolom az egyik ballistixet a gépembe, bár ebbe minek :D Majd meglátjuk...

(#32604) sz.j válasza Tommee (#32598) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos sehogy sem tudom felrakni a KB888111 .... :W
A #32586 hsz-ben írt problémám továbbra is fenn áll.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32605) tlac válasza sz.j (#32586) üzenetére


tlac
nagyúr

(#32606) sz.j válasza tlac (#32605) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a korrent választ, de közben besokaltam és újra raktam a rendszert.
Most már hibátlan! :K

(Pedig ugyan ugy csináltam mint eddig ....)

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32607) japy


japy
őstag

Erre valaki? :F

(#32608) Kloss válasza japy (#32607) üzenetére


Kloss
őstag

Szerintem sehogy, egyébként engem is idegesít :)

(#32609) ttt1


ttt1
őstag

Hi.Vettem egy pinacel pctv pro tunert, de vmiért nem ad hangot. Ha felveszek tv-röl majd lejátszom akkor van hangja....Net van fent (vhol olvastam ez is kell a drivernek), meg össze van kötve rendesen a hangkártya a tunerrel. Win xp sp3 van fent.vision 5.9-et javasolták hogy azzal jo de azt meg nem tlálom a neten ....

(#32610) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

hali
vki használ f3as biost ep35-ds3 alaplaphoz mert én most húzogatom a procit (2.83ról 3.8ra)
de egyfolytába hibázik az orthos holott elvileg simán kellenne neki vinni a 3.8ghz-t. És most nem tudom egy kicsit a biosra gyanakszom.

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32611) Atla


Atla
senior tag

Kis gondom akadt!
Egyszercsak eltünik a DVD irom,de olyan szinten mintha nem kapna áramot,mert
nem reagál a kinyitásra sem,viszont ha lehuzom a Sata kábelt akkor meg müködik! :F
Már kicseréltem a kábelt,de ugyanaz!
Sárga csatlakozókba van dugva,mint a két HDD,de azok tökéletesen müködnek!
Eszközkezelöböl is eltünt,de a virtuális meghajtók megvannak,szal sztem nem windows hiba!
Vistát használok 32bit-est SP1-es legujjabb frissitések fent vannak!
Az iro Pioneer 215D
Mi lehet a gond?

(#32612) nebulo5 válasza Atla (#32611) üzenetére


nebulo5
senior tag

Igaz, ez a problémamegoldás XP-hez van leírva, de ez alapján próbálj a Vista-ban is a megoldás felé lépni: [link]

Üdv: nebulo

(#32613) tlac válasza japy (#32607) üzenetére


tlac
nagyúr

párhuzamos, soros port, gsata, stb, amiket nem használsz, tiltsd le a bios-ban és rövidebb lesz a lista

[ Szerkesztve ]

(#32614) tlac válasza Atla (#32611) üzenetére


tlac
nagyúr

ha nem ahci módban van, bios-ban látszódik?
bios-ban működik a kinyitás?
ha igen, akkor talán csak a win-ed rossz

(#32615) Atla válasza tlac (#32614) üzenetére


Atla
senior tag

Biosban sem találom!
Van egy ilyen opcio: Onboard SATA/IDE ctr mode ezt kikapcsolhatom nem?
Mert IDE,re ven rakva,de arra nincs is szükségem!
Egyébként AHCI modban meg nem megy mert kékhalálal indul a Vista!

(#32616) bolic válasza Atla (#32615) üzenetére


bolic
őstag

Azért kékhalál a Vista, mert nem raktál fel előbb az AHCI drivert, fogalmam sincs hogyan. Trükközni kell vele előbb, nemtom hogyan.

Tipp: AHCI-ról állítsd be Natív IDE-re vagy valami hasonlóra, cserébe 100% stabilt és drivermentest kapsz. ;]

Ui.: Csatlakozd lila foglalatba a DVD íródat, ha satás. Egyébként nem kell minden SATA RAID drivert felrakni, a jmicron gb sata szeret bugokat csinálni, ilyenkor eltávolítottam és máris tud használni az IDE dvd íróm, írni és olvasni már tud. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#32617) japy válasza Csokibácsi (#32610) üzenetére


japy
őstag

Biztos hogy a proci hibázik?Nem a ram? Különben a bios jó nekem is az van fenn!!

[ Szerkesztve ]

(#32618) Atla


Atla
senior tag

Megoldodott!
Ugy tünik h mégsem kapott áramot! :U
Kihuztam a SATA kábelt semmi,majd megmozgattam a tápkábelt és müködött!
Táp-Átalakitóval használom,most átdugtam egy másik szálra!
Reméljük jó lesz!

Egyébként az engem is érdekelne h megéri-e az AHCI mod-ot bekapcsolni a Biosban
asszem a legfelsö opcio!?
Gyorsabb lenne töle bármi is?

(#32619) Csokibácsi válasza japy (#32617) üzenetére


Csokibácsi
tag

hát nemtom ramnak is adtam már +0,2 feszkót procinak már 1,4et is és mégse stabil orthos-ba.
és felmetn 75 fokra is ez a gigabyte g-power hűtő elég gatyi sztem adom is el és veszek egy cooler master-t
a magas hőfok miatt is hibázhat a tesztben a proci?

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32620) japy válasza Csokibácsi (#32619) üzenetére


japy
őstag

A magas hőfok miatt nem hibázhat! Azt viszont nem írtad mennyin megy a proci!? Talán a MCH is kéne 1 kis kakaó +0.1!

[ Szerkesztve ]

(#32621) Csokibácsi válasza japy (#32620) üzenetére


Csokibácsi
tag

hát most visszavettem alapra 2.83ra
mi az az mch? :F
hát 3.8ig felhuztam ott hibázott az othos és utána fokozatosan adtam a feszkót de mindig hibázott
nem tudom mit tegyek
a memók 5-5-5-15ös időzítésbe vannak

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32622) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

hogyan lehet a cmos-t resetelni mert nem tudom lehet amikor húztam a gyengus hűtő miatt vmi károsodott vagy nem tudom de sajnos néha beficcen egy két kék halál :(
remélem nem vágtam tönkre a gépet :W

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32623) japy válasza Csokibácsi (#32622) üzenetére


japy
őstag

Szerintem nem! cmos reset ott van az alaplapi elem mellett! Gép lekapcsol áramtalanitás ( konektorból kihúz) utána az alaplapon az elem mellett lévő két érintkező csavarhúzóval ovatosan rövidre zár és kész! A kék halál álltalában memoria hiba!

(#32624) icon


icon
senior tag

Sziasztok,

no nálam az a pálya, hogy a leírásomban lévő alkatrészek valamiért nem igazán tuningbarátok. Kemény másfél hétig tudtam 3010 MHz-en procimat hajtani, aztán egy szép napon (tegnap) visszadobott a Bios alapjáratra, vagyis 2333 MHz-re.
Azóta se cirmos resettel, se sehogy nem hagyja magát húzni.

Se komolyabb melegedés nem volt, se semmi, ami megelőzte volna, max Sacred2-ben 1-1.5 óra játék után kivágott az XP-be, de az lehet a játék miatt is.

Úgy volt stabil amúgy, hogy MCH +0.1V, RAM +0.2V, PCI-E +0.1V,
minden más normálon, és ahol lehetett kézzel beírva azok az értékek, amik benne voltak Auto-ban is.

Ja, még F2-es Biosom van...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#32625) icon


icon
senior tag

2.4 GHz-nél még annyi volt, hogy egy kis videókártya venti pörgetés után beállt 2.4-re, Post képernyő van még 1 sec-ig, aztán restartol, és beáll megint alapjáratra... egy csöppet makacs.

Valami tipp?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#32626) fagy53 válasza icon (#32625) üzenetére


fagy53
nagyúr

A CMOS reset-et csináld úgy, hogy az elemet veszed ki és vissza!
A RAM-okat én +0.4V-0.5V-on járatom.
A PCI-E-nek meg ne adj + feszt, de fixáld!

(#32627) icon válasza fagy53 (#32626) üzenetére


icon
senior tag

Kingmax-okat??? Mondjuk nekem már van Arctic Cooling RC ramhűtő rajtuk...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#32628) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

meik stabilab tuningban f2es vagy f3as bios?
kinek mi volt a tapasztalata?

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32629) icon válasza fagy53 (#32626) üzenetére


icon
senior tag

No megcsináltam, azóta felpörögnek másodpercre a ventik, felvillannak a ledek, aztán leáll, és ezt csinálja a végtelenségig...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#32630) icon válasza icon (#32629) üzenetére


icon
senior tag

Már kivettem mindent, akkor is, kivéve ha a 4-tűs csatit levettem... ez tényleg egy kib@szott jó ötlet volt

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#32631) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

nekem ha kell ha nem kék halál ezzel a címszóval:
DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL
és még ezt is ki irta lent
ecache.sys
:F
új rendszert igényel vagy hardveres a hiba?

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32632) icon


icon
senior tag

Na következzen egy megoldás az előzőekben taglalt hibára:
Tápkábel kihúzása a tápból, majd akiknek hasonlóan duplaszlotos a videókártyája, mint nekem, vegye ki azt is. Így hozzáférünk az elemkiszedést elősegítő laprugóhoz, amit én csak csavarhúzóval tudtam kioldani. Így már a végső elkeseredésben ráindítottam elem nélkül, és elindult...

Elem vissza, azóta minden okés, néha azért húzás után kétszer indul el a Post, és megint visszarakja alapba, pedig azt állítottam be, amit tanácsoltak nekem az imént. Most fut a 3dmark2006, várom mi lesz a következő rebootkor :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#32633) icon válasza fagy53 (#32626) üzenetére


icon
senior tag

a RAM-oknál +0.2V-nál nem tudtam kék halálok nélkül használni. Kingmax ennyit bír valószínűleg... de itt legalább stabil.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#32634) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tud segíteni :)

Van 1 ga-ep35-ds3 rev2.1-es lapom, és meg akartam próbálni egy raid0-át összehozni. De különböző vinyókkal, egyik sata1, másik sata2-es (seagate és hitachi). Azt mondták nekem, hogy elvileg összelehet hozni. Ezért is próbáltam meg. A probléma az, hogy elvileg a SATA mode-nál kéne átállítani raid-re, disabled-ről, DE nekem ott csak AHCI van, vagy disabled :F

A kérdés az, hogy ez miért van? Én arra gondoltam, hogy max azért nem engedi bekapcsolni, mert nem 2 egyforma vinyó, bár sztem attól függetlenül ott kéne hogy legyen a raid, de nincs is ott.

szerk.: Kipróbáltam a 2 lilában, és 2 narancssárgában egyaránt, egyiknél se lett ott bios-ban az raid, csak az ahci volt.

Plz help. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32635) _ak_ válasza hackeeeee (#32634) üzenetére


_ak_
addikt

Nem csak a DS3R-be van raid?

Let's begin, de gozaimasu!

(#32636) hackeeeee válasza _ak_ (#32635) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hivatalos oldal szerint ebben is kéne hogy legyen:
GIGABYTE SATA2 chip:

1. 1 x IDE connector supporting ATA-133/100/66/33 and up to 2 IDE devices
2. 2 x SATA 3Gb/s connectors (GSATAII0, GSATAII1) supporting up to 2 SATA 3Gb/s devices
3. Support for SATA RAID 0, RAID 1, and JBOD

[link]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32637) tlac válasza hackeeeee (#32634) üzenetére


tlac
nagyúr

manual-ban le van írva hogyan kell
az onboard vmit kell raid-re állítani és a lilákat használd

(#32638) _ak_ válasza hackeeeee (#32636) üzenetére


_ak_
addikt

Ahogy tlac is írja, lila kell plusz lent keresd a raid beállítás. A fönti ahcis menü az intel csatlakozóhoz van.

Let's begin, de gozaimasu!

(#32639) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

új rendszert is raktam (x64 vista) de megint beficcent egy kék halállécci segítsetek kicsit kétségbe vagyok esve :O

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32640) japy válasza Csokibácsi (#32639) üzenetére


japy
őstag

Alapon megy minden? Akkor próbáld meg 1 rammal utána tedd át a második foglalatba ! Szintén egyedül!

(#32641) hackeeeee válasza _ak_ (#32638) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megtaláltam. Működik is. Sikerült összehozni 2 különböző vinyót, 159gb lett a raid kötet :) És gyorsak is. Köszönöm, és neked is tlac :R

Véleményem szubjektív...

(#32642) hackeeeee válasza Csokibácsi (#32639) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tuning? :U

Véleményem szubjektív...

(#32643) _ak_ válasza Csokibácsi (#32639) üzenetére


_ak_
addikt

Bár szinte biztos, h említették, de a geil ramok szeretik a feszt és azt manuálisan kell nekik adagolni, de h mennyit, azt már nem tudom.

Plusz próbálkozhatsz, 1gb rammal is más-más slotban. Ajánlom figyelmedbe a memtest86+ progit.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#32644) japy


japy
őstag

Ha leállítom a gépet miért világít az optikai egér? Nem veszi le róla a feszt az alaplap? :O

[ Szerkesztve ]

(#32645) kételkedem válasza japy (#32644) üzenetére


kételkedem
addikt

Kérdésedre megadtad a választ. Ha zavar, vegyél egy billenőkapcsolós hosszabbítót, és áramtalanítsd a gépet, miután kikapcsoltad.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#32646) hackeeeee válasza kételkedem (#32645) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem ezt azért csinálja, mert ugye beállítható az, h bill-tel vagy egérrel be tudd kapcsolni a gépet, és azért ad rá feszt. De javítsatok ki, ha nem így van :)

Véleményem szubjektív...

(#32647) japy válasza kételkedem (#32645) üzenetére


japy
őstag

Van billenő kapcsolós hosszabbítóm de nem akarom azzal kapcsolgatni!

(#32648) tlac válasza japy (#32647) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor vegyél golyós vagy lézeres egeret

(#32649) stigma válasza Csokibácsi (#32639) üzenetére


stigma
addikt

Hátha tudok neked segíteni, megpróbálok, igaz már régen volt Giga lapom (DS3R) de mondok pár dolgot amit ha változtatsz talán több szerencsével tuningolsz.

Aminek mindenképpen kell feszt adnod ha alap helyett E8200on 3.8ghzre akarsz tuningolni.
PCI-E frekv =>Fixáld 100ra (asszem alapon ez van.)

DDR2 overVoltage control - ezt 2.1V ra tedd, állítsd be, geilnek bírni kell elvileg
(G)MCH overvoltage control + 0.1V
CPU Voltage Control 1.3V ra elősre ha nem emgy akkro magasabb értékre
C1E és EIST- et kapcsold ki ha tunningolsz, nem fog ugrálni a szorzó 6 és 8 között.

ha 3.8ghz-t akarsz (8x475) akkor elvileg alap feszen 1.3V on tudnia kell mert E8200ban van sok tartalék, ha nem akkor max 1.35V-ra emeld.
Ramokat 5-5-5-15 ös értékekre teheted, ha hibázik akkor valeszeg ramod nem bírja tunningot, próbálkozz kisebb értékeken, 8x450,8x425.
Ha a ramod nem hűtőbordás, akkor azért 2.2V-on ne nyomasd mert kinxírhatod.
Én a windows-os memtest-et ajánlom.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32650) Csokibácsi válasza stigma (#32649) üzenetére


Csokibácsi
tag

nagyon szépen köszönöm igaz most itthon vagyok a és a koliba van a gépem szóval holnap elvégzem a szükséges instrukciókat. akkor majd próbálom külön a memó modulokat 2*2gb akkor adok nekik egy kis plusz efeszkót majd holnap akkor írok hogy mi ujság. procit egyenlőre nem húzok mert rossz vásárt csináltam a procihűtővel gigabyte g-power pro nem rézből vanna ka csövek és hát na...
mindegy ezer hála a segítségekért :R :R :R
Üdv: Csokker

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.