Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32201) Mankó válasza Laraxior (#32194) üzenetére


Mankó
veterán

Mivel hűtöd te azt a procit, hogy terhelve 1.6ot kap?

(#32202) Laraxior válasza Mankó (#32201) üzenetére


Laraxior
titán

23 fokos vízzel. A quadomnak 1.7et adtam biosból,és az égvilágon nincsen semmi baja.
Tesztig mehet neki amíg tudod hűteni. Én kicsit fordítva dolgozom mint az átlag tuningos.
Akik úgy csinálják hgy adnak meg egy órajelet és azt milyen feszen viszi.Én fordítva csinálom. Kap egy adott feszt és azon mekkora a max órajel amin még elindul :C Lefutott a 3dmark06 és ment is vissza a dobozkájába. :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#32203) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Egy X aktát szeretnék veletek megosztani, hátha valaki tudja a választ!
P35-DS3 lapom van, legfrissebb F14a béta Biosszal.
E8400 procim van és terhelésnél, mert szerintem az Everest CPU&RAm tesztje az, egyszer a visszavett szorzón mutatja a procit (6*333), másszor meg a normálison (9*333).
Olyat is csinál, hogy superpi és orthos terhelés alatt sem vált fel a szorzó, csak akkor ha előtte az everestet is betöltöm. Sőt az még cifrább,hogy mivel két oprendszerem van (Vista Business 32bit, Vista Ultimate 32bit), a fent leírt jelenséget, csak a business verzó alatt csinálja!
Szerintetek ez miért, hogy lehet? X-file :F

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#32204) PiciKenny válasza Bordoi (#32099) üzenetére


PiciKenny
senior tag

végülis sztem windows alol a ulow is megcsinálja..de ha bejön 1 kékhalál azzzz :D ciki update közben ...jogos mind2ötök "mondata" :C

(#32205) Qru válasza ész ventura (#32203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BIOS-ban EIST off és megoldódik a gond, bár terhelésre felvát mindíg csak a progik néha az alacsony szorzós értéket mutatják.

#nincsbennetarcsi

(#32206) ész ventura válasza Qru (#32205) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Köszi!
Az EISTet ismerem, viszont nálam nem vált fel!
A superpi 1M gyengébb értéket produkál 6*333-on, mint 9*333-on.
Tehát nemcsak úgy mutatja, hanem valóban nem vált fel 9-es szorzóra!
Erre elindítom az everestet és láss csodát utána már felvált. Nem nagy dolog, de mégis érdekes, hátha valaki tudja az okot?!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#32207) Qru válasza ész ventura (#32206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem béta bios-al is ezt csinálja?

#nincsbennetarcsi

(#32208) ész ventura válasza Qru (#32207) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Előtte egy másik béta volt fent 13a, azzal jól működött!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#32209) Qru válasza ész ventura (#32208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor rakd vissza a másik bios-t sztem.

#nincsbennetarcsi

(#32210) Qru


Qru
MODERÁTOR

Hétvégén beszereztem egy OCZ XTC Cooler ramhűtést. Sajnos az EP35 DS4-re nem fér fel, mert pont rálóg az első hosszú PCI-E slotra és nem fér el egy normál hosszúságú PCI-E-es vga (nem hogy a 8800GTS-em de még a jóval rövidebb 8600GT-m se férne el mellette). A ramhűtő vége pont egy vonalban van a slottal. :W Azokon a lapokon ahol viszont nem a második slot a hosszú PCI-E ott jó szolgálatot tehet a cucc. Kénytelen leszek vmi homemod megoldást találni. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32211) tlac válasza Qru (#32210) üzenetére


tlac
nagyúr

utána kell nézni, mielőtt vásárolsz ;]
(olvasd el az erre válaszolt hozzászólásokat is)

azt a csavart nem lehet kisebbre cserélni vagy legyalulni? :D

[ Szerkesztve ]

(#32212) Attix82


Attix82
őstag

Kerdesem lenne: Hogy tapasztaljatok azt, hogy monjduk 500-as fsb felett az FSB termination feszt emelni kell? vagy csak az NBnek kell adagolni a kakaot....P35-DS4 lapnal.

(#32213) kanmajom


kanmajom
tag

heló!

ep-35 ds3 lapon nem sikerült a bios frissítés. most f2 van rajt de elérhető az f3 és az f4 béta is. letöltöttem az f3-t és kicsomagoltam, de nem volt olyan file benne amit a @bios program elfogadott volna, illetve volt egy exe amit ha el akartam indítani nem futott merthogy 64 bites a rendszer.

próbáltam online is frissíteni a @bios progival, de azzal se volt túl sok sikerem, újraindítás után ismét az f2-t írta ki a képernyőre.

tudna vki segíteni. illetve érdemes biost frissíteni? mi lesz utána jobb ?

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#32214) kanmajom


kanmajom
tag

szerintetek hogy jobb tuningolni a gépet? a deszkához mellékelt easy tune programmal a cpu-t és a vga-t vagy a régi jó biosos megoldással + a vga-t atotool-lal? vagy tökmindegy?

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#32215) Qru válasza tlac (#32211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem gond, mert fogtam egy kisfejű csavart így egyáltalán nem lógott ki/túl a felfogatáson. Rászorítottam a csavart, aztán beakasztottam a slotba, a másik oldalon szépen rözítettem a gyári megoldás szerint. Nem ez volt a gond, hanem hogy maga a hűtő fém kerete egyvonlaban van a hosszú PCI-E slot-tal. Nem a gyári rögzítő lóg oda.
Szerencsére nem vettem meg. :) Előtte kiakartam próbálni, mert sejtettem, hogy gond lesz (bár én attól féltem a vga kondimod miatt nem fog elférni de :( egyáltalán nem fér el a kártyától). Haver Blitz Formulájában persze röhögve elfér, mert ott a harmadik slot a hosszú PCI-E slot nem a második mint nálam (bár nála is a kiscsavaros megoldás kellett).

kanmajom: Bios-ból tuningolja, az a tuti sztem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32216) BPFeri válasza kanmajom (#32213) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia !

Egy kis segédlet BIOS frissítéshez ( igen érdemes frissíteni ha a meglévő Számodra nem megfelelő.. ) , lépésről-lépésre.
Arra figyelj, hogy a megfelelő BIOS -t töltsd le a netről( rev -re ügyelj!!) a többit pedig a leírás alapján.

Tuning... BIOS ból tessék tuningolni a rendszert ( majd tesztelni alaposan :K ) ha a VGA -t is akarod "húzni " ahhoz is megvannak a megfelelő progik ( AtiTool, Rivatuner de a CCC is megteszi )

F.

....

(#32217) kanmajom válasza BPFeri (#32216) üzenetére


kanmajom
tag

THX este frissítek! ez P-35-höz van az enyém EP-35 de ez nem lehet gond (egyébként mi a különbség a p meg az ep közt?)

a gépet is elkezdem húzni, bios+ccc, crysissel tesztelem. alapon sajnos besszaggat 1280/1024-en legjobb minőségben. :( nem hittem volna.
egy kis videokártya húzás biztos segít majd

[ Szerkesztve ]

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#32218) BPFeri válasza kanmajom (#32217) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Lszi innen letölteni a BIOS -t ( valszeg a Te lapod is rev2.1 -es ) és a korábbi bios fríssítő doksi alapján elvégezni a flashing -et.

Az p és ep között a különbség pedig az ugynevezett DES ( DynamicEnergySaver) funkció..
( részleteket találsz róla a neten )

F.

....

(#32219) vincze90


vincze90
tag

hello!
következö a gondom, pár honapja tuningoltam a gépen és a bled meg a smal fft gond nélkül 1,5orán keresztül futott. ma csinált egy furcsát a gépem kifagyott csak az egér maradt igaz az mozgot más nem, ujrainditottam és sipolt szagatottan 3indulásra majd alapra visszaált. csináltam 1 blendet és 20 perc után kifagyot (8K-s tesztnél ami asszem proci)! mi lehet a gond?

kössz a segítséget!
vincze

(#32220) llax válasza vincze90 (#32219) üzenetére


llax
senior tag

Tuningra nincs garancia... Ami ma működik, az nem biztos, hogy holnap is működni fog.

(#32221) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok

Soha nem volt még Gigabyte deszkám mert Abit fan vagyok de sajna vége lassan a kis cégnek :O
szal úgy indult ez az egész, hogy beleszerettem az Ati HD4670-es karijába
nemsokára fizu szal ha a csajt lekenyerezem akkor meg is lehet a kövi hónapban
aztán elkezdtem számolni :K
a mostani gépem:
Abit nf-m2 nview
AMD X2 4200+ AM2 + CM Hyper TX2
2*1GB Corsair TwinX DDR2
Sapphire X1950GT@Pro + AC S1
Chieftec 350

ha ezt ~40e-ért el tudnám adni akkor az új gépre ami 70-ből jönne ki kb. csak 30-at kellene költenem
vagyis ha a mostani konfigba veszem meg a karit akkor ~19e ha az újba akkor mint az imént említettem ~30e-be fájna (ami azért nem olyan nagy különbség és mégis új konfig)
szal az alaplapok között a P35 chipsetes gigágat nézegettem konkrétan ezt---> GIGABYTE GA-EP35-DS3L
vélemény, tapasztalat, esetleg egyéb alternatíva :B nagyon megköszönném
apropó az új konfig ez lenne
GIGABYTE GA-EP35-DS3L
INTEL Core2 Duo E5200 2.53GHz 775 BOX
CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz KIT
FSP ATX-400PNF
SAPPHIRE HD4670 512MB DDR3 PCIE

előre is köszönöm :R

(#32222) vincze90 válasza llax (#32220) üzenetére


vincze90
tag

értem akor v jo v nem? :)) :Y

(#32223) lala42 válasza Gabis (#32221) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
Én a helyedben, ha el tudod passzolni ;] a régi cuccot, belevágnék :K .
Azért CSAK egy INTEL :DD ;] és nem 1 AMD. :C :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32224) llax válasza vincze90 (#32222) üzenetére


llax
senior tag

Nálam volt olyan, hogy 48 órás tesztet is elbírt a cucc, és olyan is, hogy ugyanazokkal a beállításokkal 10-20 perc után megállt...

(#32225) Gabis válasza lala42 (#32223) üzenetére


Gabis
őstag

ja ja engem is csábít a dolog (Intelem sem volt még :B )
szal akkor szerinted jó ez az alaplap vagy az L-est hanyagoljam inkább ?
ha igén miért :U

(#32226) lala42 válasza Gabis (#32225) üzenetére


lala42
őstag

Az L-t hanyagold, nem nagy az árkülönbözet a sima DS3 és az DS3L között, de a DS3 jobban tuningolható.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32227) fagy53 válasza Gabis (#32225) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kevesebb fázisú a proci táplálása, ez azt jelenti, hogy fokozottabb igénybevételnél, pl tuning, a feszültségesés nagyobb mértékű a kevesebb fázisú táplálásnál, azaz az "L"-nél.
Ha nem akarsz feszemeléses tuningot, akkor az "L"-el sem jársz rosszul. Jól sikerült lapok a P35-ök. :)

[ Szerkesztve ]

(#32228) Mankó


Mankó
veterán

Valaki magyarázza már el nekem, hogy ha 7.5*500on stabil a gép tesztek alatt (több mint 1 óra blend), akkor miért dob ki Crysis alatt? Többi játék megy, ez nem. De ha leveszek mindent alapra, akkor megy, de még a feszekhez sem nyúlok, csak az órajelet veszem le.
Kezdtem gyanakodni, hogy vid.kari vagy táp, de már nem tudom mit mondjak rá, egyszerűen tanácstalan vagyok.

Szerintetek érek el eredményt, ha kikapcsolom a C1 és Eist dolgokat?

Ajánljatok valamit, mert kifogytam az ötletekből!

(#32229) Mankó válasza ész ventura (#32203) üzenetére


Mankó
veterán

Hogy szuperál az új Bios? Érdemes felhúzni?

(#32230) kicsigeri válasza Mankó (#32228) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Teszteld ezzel a progiva Itt, Laragirl83 kolléga szerinte ez tuti, ha van hiba akkor kidobja.
És nézd meg az utána következő hozzászólásokat. Itt

(#32231) Qru válasza BPFeri (#32218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az EP-s lapból csak Rev 2.1-es van, sőt az összes 2.1-es ugyan azt tudja mnt az EP-s lapok.

#nincsbennetarcsi

(#32232) vincze90 válasza llax (#32224) üzenetére


vincze90
tag

visszavettem 2 vel az FSB-t igy most jonak tünik uj crysist is birta 2 orán át meg primet is 1 orán keresztül utána meguntam mind2töt ;] . kár hogy meghülyült 1 honap után dehát ez van :W

[ Szerkesztve ]

(#32233) Mankó válasza kicsigeri (#32230) üzenetére


Mankó
veterán

Intelburntesttel lestem 42 percig ment hiba nélkül. Most csökkentettem a feszt meglátjuk úgyis megy-e, utána jöhet ez a progi is, csak az a gondom, hogy nem tudom mennyire érdemes tenni.
1szer lefutattam úgy, ahogy a képen volt, hiba nem volt.

(#32234) kanmajom


kanmajom
tag

frissítettem a biost f3-ra az f4 bétától tartok majd ha végleges lesz.

eddig semmi pozitiv változást nem érzékeltem.

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#32235) Qru válasza kanmajom (#32234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha észlelsz is változást az kb csak a tuningra korlátozódik majd.

#nincsbennetarcsi

(#32236) ati888


ati888
senior tag

Hi.

Visszaolvastam sokat, de nem egyértelmű a dolog. MOst veszek új gépet és egy p35-ös lapot akarok. A gigabyte ep35 ds3-közül akkor melyik a jó választás. E8400 proci, 4850-es VGA, 2 GB RAM, 2 SATA vinyó és egy dvd író lenne benne csak, de tuningolni azért szeretném.

Elvileg ez lenne jó: GIGABYTE GA-EP35-DS3, csak hogy milyen Rev. azt honnan lehet megtudni?

Memóriát milyet ajánlotok bele?

ati

(#32237) slycugel2000


slycugel2000
tag

Sziasztok!

Furcsaság!!!

DS3 lapom van és 2,66-os C2D procim. Tavasz óta 3,4 GHz-en üzemelt jelentősebb gond nélkül a következő beállításokkal (8x425 MHz, 1,4V core fesz). A minap azt vettem észre, hogy a Sajátgép/Tulajdonságoknál, illetve a bootolásnál is csak a gyári 2,66-on megy. Gyorsan megnéztem a BIOS-ban, de furcsamód, ott húzva van továbbra is. Visszaállítottam gyári értékekre, aztán boot, aztán vissza tuningra, de továbbra is csak 2,66-on megy.

Van valakinek valami ötlete, mi lelte? Miért mutat a BIOS tuningot, közben meg normálon megy?

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#32238) Laraxior válasza slycugel2000 (#32237) üzenetére


Laraxior
titán

melyiknek hiszel a windowsnak vagy a biosnak? egyértelmű. húzva van a rendszer. Nekem is 4.19GHzet ír ki,holott "csak" 3.72-n megy a quad. mindig a legmagasabb szorzóval számol.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#32239) slycugel2000 válasza Laraxior (#32238) üzenetére


slycugel2000
tag

köszi a választ, de az amiért gyanakszom, az az, hogy előtte a Windows is 3,4 GHz-et mondott, illetve most a bootlásnál is 2,66-ot ír ki, holott előtte 3,4-et mondott...

Szóval????

(#32240) tlac válasza ati888 (#32236) üzenetére


tlac
nagyúr

EP35-DS3-ból csak egy rev van
egyébként dobozon, lapon rajta van

slycugel2000:

kapcsold ki a gépet, teljes áramtalanítás, clear cmos, gép bekapcsol, load optimized, save

aztán ismét be a bios-ba és megint próbáld

[ Szerkesztve ]

(#32241) slycugel2000 válasza tlac (#32240) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszi tlac! Ha hazaérek, megpróbálom...

Egyébként találkoztál már ilyennel? Vagy próba szerencse?

Üdv!

(#32242) tlac válasza slycugel2000 (#32241) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem sose volt ilyen hibám, de talán vkinek segített már

(#32243) ati888 válasza tlac (#32240) üzenetére


ati888
senior tag

Én úgy látom van Ren. 1.0, Rev. 2.0 és Rev. 2.1. Csak azt nem tudom, hogy miben különböznek.

itt: [link]

ati

[ Szerkesztve ]

(#32244) tlac válasza ati888 (#32243) üzenetére


tlac
nagyúr

az 1. hozzászólásba beleírattam a fontosabb különbségeket

viszont ep35-öt írtál eddig, abból csak 1 van
most viszont a sima E nélküli változatot linkelted, abból tényleg van több rev

(#32245) ati888 válasza tlac (#32244) üzenetére


ati888
senior tag

Igazad van, bocsi. De akkor a p35 és az ep35 között mi a különbség?

ati

(#32246) BK87


BK87
senior tag

HI!
Vettem 2x2GB A-DATA 800+ Extreme ramot p35 ds3-as lapba, és azt szeretném kérdezni, hogy ha tuningolni akarok, akkor a 2,3 volthoz már +0,5 voltot kell beállítanom, ami már pirosan villog, árthat ez a beállítás a ramoknak?

(#32247) ati888


ati888
senior tag

Az EP35-DS3 milyen márkájú 1066-os ramokat szeret?

ati

(#32248) Devil Smile válasza ati888 (#32245) üzenetére


Devil Smile
őstag

az e az energiamegtakaritasos okossag.. aminek ha jol tudom semmi ertelme ha tuningolni is szeretnel..

Ha erdekel vkit van egy p35c-ds3r lapom elado..

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#32249) Qru válasza ati888 (#32247) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingmax 1066-osai jól mennek általában, 1200MHz-en futók se ritkák 2x1 GB esetén. A 4 modulos tuning már közel sem hoz ilyen szép eredményeket. Esetleg CSX 1066 még ami bátran ajánlható és jó árban is van. Meg persze a prémium márkák, Corsair, OCZ, Crucial, stb.

mod: SuperTalent, majdnem kimaradt a listáról. :) (Már) olcsó és jó ram.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32250) shaggy


shaggy
aktív tag

Nekem Giga p35c-ds3 lapom van kijött rá az F6 bios megéri frissiteni rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.