Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33751) Gorneck válasza Dohren (#33748) üzenetére


Gorneck
titán

Nem stabil a gép induláskor...emiatt reseteli a beállításokat...

Gorneck#1239

(#33752) Dohren válasza Gorneck (#33751) üzenetére


Dohren
tag

ertem. thx. amint lesz idom es turelmem, kiprobalom

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#33753) BPFeri válasza simi762 (#33749) üzenetére


BPFeri
senior tag

Mit állítasz a BIOS -ban ? leírnád..kérlek :R

....

(#33754) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy az easy tune pro 5 progi (alaplap mellé volt) win betöltésekor 50%-os gyakorisággal meghal, és kiírja, h "hibát észlel ezért leáll". Amúgy ha ezután manuálisan elindítom, akkor jó. Csak zavar, hogy startupnál befagy, mert a venik fordulatszámát erről szabályzom. (először speedfan-nal akartam, de az nem támogatja az alaplapom ). Azóta már letöröltem, és a Gigabyte honlapjáról is töltöttem le,amit telepítettem . De ugyanez a hiba...:S

[ Szerkesztve ]

(#33755) balintka


balintka
addikt

sziasztok. új gépet vettem, Gigabyte EP35-DS3 lappal, E5200 procival, 4 GB Geil RAM-mal.

A gond az, hogy a gép nem ismeri fel a SATA2 vinyót, mindegy, hogy az ICH9-re vagy a GB SATA-ra tudom. Próbáltam másik vinyóval is, másik kábellel, de nem megy. A beállításokat is próbálgattam a BIOS-ban de semmi.

Mi lehet a gond? Van valami trükkje, hogy miért nem megy a vinyó?

(#33756) Gorneck válasza balintka (#33755) üzenetére


Gorneck
titán

Elvileg nincs trükkje...rádugod és mennie kell...

Milyen vinyákkal próbáltad? Használtan vetted a lapot? Bios se ismeri fel? Vagy csak nem tudsz rá telepíteni?

Gorneck#1239

(#33757) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ha jól olvastam tuning alatt nem szabad bekapcsolni a dinamic eregy saver-t, használja amúgy ezt valaki?
TUning alatt mért nem lehet?
Nem lehet valahogy csak a ledsort bekapcsolni hogy szépen világítson??? :D
Kicsitt modder vok, és nagyon tetszene ha folyamat világítanának a szép ledecskék.
Csak azért kéne a DES funkció. :DDD Az áramot lesz@rom. 2 év alatt megspórol 100w-ot. KB. :F

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#33758) old gray


old gray
addikt

Mi a különbség a P35 illetve EP35 lapok között? Addig, ok, hogy az EP széria támogatja az 1200MHz-s modulokat (igaz a P35 is, csak nem hivatalosan), de mi még a differencia?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#33759) Ferdzsoo válasza old gray (#33758) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Energiagazdálkodásmód, low ferrite core, solid capacitor, meg lower RDS. az alkatrészek modernebbek. ENnyi...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#33760) old gray válasza Ferdzsoo (#33759) üzenetére


old gray
addikt

Jah a DES is csak az EP szériától van. De az alkatrészek / kondik stb. sztem u.azok, a deszkám dobozára is u.ezek a jelzők vannak írva: low ferrite core, solid capacitors etc....Szal tuning szempontjából a 2 lap egyenértékű lehet?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#33761) Gorneck válasza old gray (#33760) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem erőteljesen...

Gorneck#1239

(#33762) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!
Tudna valaki segíteni, hogy miért hallani néha win alatt ilyen zavaró akadó, fagyó vagy nem is tudom hogy minek nevezzem hangokat???

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33763) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

#33757-re amúgy? hogy van ez?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#33764) Jorus válasza anonymus89 (#33762) üzenetére


Jorus
nagyúr

Dúdold... Személy szerint nem tudok igazán elképzelni egy fagyó hangot. :) Pontosan mi a jelenség? Alaplapi hangkarit használod gondolom. Driver mien?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33765) anonymus89 válasza Jorus (#33764) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen az alaplapit használom.
Hát ezaz, hogy mégcsak el sem tudom dúdolni :DD
Amihez legjobban hasonlítani tudnám az egy berregő hang??!!
Másnak volt már ilyen tapasztalata esetleg?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33766) Qru válasza anonymus89 (#33765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben friss driverekkel próbálkoznék...

#nincsbennetarcsi

(#33767) Qru válasza Ferdzsoo (#33757) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem megy tuning esetén a DES, mint ahogy a gyári (Inteles) feszvisszavétel sem (EIST). Bár állítólag az újabb verzió már megy tuning alatt is, de ezt még nem próbáltam. Nekem az előző verziós DES van fent és ha megemelem az órajelet kilövi magától a DES-t.
Világítás hack-ről nem tudok. Esetleg írj egy új BIOS-t ha nagyon izgat a dolog... :D

#nincsbennetarcsi

(#33768) anonymus89 válasza Qru (#33766) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi meglessük.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33769) balintka válasza Gorneck (#33756) üzenetére


balintka
addikt

a bios sem ismneri fel. új a lap.

(#33770) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Jah igen, láttatok már olyat hogy 4 db 1GB-os modulnak nemmindegy a sorrendje egy lapban?
Először összerektam nem indult el, utána megcseréltem kettőt és semmi baj nem volt.
Ez mi? Láttatok már ilyet?
EP35-DS3 és geil 2X2X1GB kitek...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#33771) Gorneck válasza balintka (#33769) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen vinyó(k)ról van szó?

Semmi se megy benne egyébként?

Gorneck#1239

(#33772) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Erre valaki? [link]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#33773) old gray válasza Ferdzsoo (#33770) üzenetére


old gray
addikt

Rosszul illeszkedtek a foglalatba első próbálkozásra? Vagy por / szennyeződés miatt nem érintkeztek a lábak normálisan? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#33774) balintka válasza Gorneck (#33771) üzenetére


balintka
addikt

kiderült, h egy üres lyukba dugtam a kábelt... fel see tűnt h nincs benne a sata csatlakozó :D de pont beleillett. :Y :C

Még ilyen se történt velem 12 éves tapasztalattal. H elnézem a csatlakozót... Már az új gépről írok...

(#33775) Ferdzsoo válasza old gray (#33773) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem mert abban a felállásban nem működnek, többször ki lett húzva/dugva.
Külön külön is jók a ramok... meg a foglalatok is. csak egy bizonyos sorrendben nem indul a gép. Vicc..., lehet hogy több sorrendben sem, de mihelyt találtam egyet amiben elindul, azt békénhagytam... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#33776) Locutus


Locutus
veterán

Ha az E6300-amnak 7 az alapszorzója, akkor azt tudom felfelé módosítani?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33777) Gorneck válasza balintka (#33774) üzenetére


Gorneck
titán

;]

Locutus: Ez most hogy jött ki vagy hogy gondoltad? Amúgy nem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#33778) Locutus válasza Gorneck (#33777) üzenetére


Locutus
veterán

Csak amiatt, mert ugye a biosban állítható :)
De akkor ezek szerint a procira nem lesz hatással, ha mondjuk 8-ra teszem?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33779) Gorneck válasza Locutus (#33778) üzenetére


Gorneck
titán

Te elolvasod és meg is érted amit írtam?! :)
Nem állítható felfele a 6300as szorzója, ha 8ra lehet állítani, akkor az nem 6300 szóval, akkor milyen procid van... :F :K

Gorneck#1239

(#33780) Locutus válasza Gorneck (#33779) üzenetére


Locutus
veterán

Mondjuk első körben elolvashatnád mi van írva a saját weboldaladon :)

"CPU szorzó amit 6 és maximum között tudunk állítani"

Szóval akkor ez ezek szerint nem igaz. Pont. Erre voltam kíváncsi :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33781) Gorneck válasza Locutus (#33780) üzenetére


Gorneck
titán

Miért ne lenne igaz?

"CPU szorzó amit 6 és maximum között tudunk állítani" A kulcsszó kijelölve...

Pl:
6300 6-7 itt max a 7.
6400 6-7-8 itt max a 8.

Sztem eléggé egyértelmű, hogy a cpu határozza meg mi a max beállítható CPU szorzó...ezt a lap is tudja...így magasabb szorzót nem is enged beállítani...ha jól emléxem...

Gorneck#1239

(#33782) Attix82


Attix82
őstag

Kerdes: Biosba ahol tuningoljuk a cuccot, az elso pontnal van egy VGA es Memoria talan osszekoto bealltias: Auto, Fast, Turbo (nem a kozvetlen memoria beallitasnal)

Turbora raktam, jelent ez valamit?

[ Szerkesztve ]

(#33783) Gorneck válasza Attix82 (#33782) üzenetére


Gorneck
titán

Nem sok semmit...vmivel gyorsabb a ramkezelés...

Gorneck#1239

(#33784) utolsolevel


utolsolevel
tag

sziasztok. van egy ep35-ds3 lapom e6550 procival és 2*1 GB Corsair Dominator 1066 os memoriam. a problémám az hogy amiota ujraraktam az xp-t a memoriákat vmiért csak 800MHz-esnek látja az alaplap, persze feltudom nyomni a frkeit, de nemtom a bios mért ir ki alapban csak 800MHz-et a modulokra tuning nélkül, mikor minden alapon van. :(

a gigabyte honlapja szerint a memoriák a támogatott listán rajta vannak.

[link]

szerintetek mit b..tam el?
:(

ß

(#33785) lsc válasza utolsolevel (#33784) üzenetére


lsc
nagyúr

A jedec szerint ddr 2-ben csak 800-as szabvány van, egy-két kivételtől eltekintve az összes 1066-os 800-on megy alapból, csak tuninggal mennek 1066-on . 1066-hoz valószínűleg feszt is kel adni a ramoknak, a gyártó oldalán meg tudod nézni mennyit kell adni .

Az élet kegyetlen .

(#33786) utolsolevel válasza lsc (#33785) üzenetére


utolsolevel
tag

Okés, értem, köszi a segítséget.

ß

(#33787) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Ez milyen már! :(((

GA-EP31DS3L rev 1.0 = P31
GA-EP31DS3L rev 2.0 = P31
GA-EP31DS3L rev 2.1 = G31

Mi ebben a logika?


#más
: Első két lap és a GA-P31-DS3L közt mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#33788) semetka


semetka
őstag

segítsetek.
Hogy kell a satás winyón lenni a jumpernek h 300MB/sec módban menjen??
Ha leveszem akkor is 300MB/sec módban megy?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#33789) Gorneck válasza h0o2a7j6 (#33787) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#33790) 19mikober68


19mikober68
csendes tag

Sziasztok.
Ide irányítottak egy másik topikból.
A következő a hibajelenség:

Az alaplapom:
Gigabyte 965P-S3

Volt egy működő XP rendszerem egy 160GB-os HDD-n. Erre rákötöttem egy 750GB Samsung HDD-t. Tökéletesen működött a dolog. Rá tudtam mindent másolni a régi adataim közül.
Majd újra telepítettem a rendszert, de nem xp-t hanem vistát. A vista telepítésénél nem volt csatlakoztatva a 750GB HDD, csak a 160GB. Minden rendben feltelepült. Utána csatlakoztattam a 750GB HDD-t. Na és itt jött a gond. A rendszer nem ismeri fel a nagy HDD-t! A bios látja, de onnantól kezdve semmit nem tudok vele kezdeni! Ha ráengedem a hardver felismertetőt akkor megtalálja és próbálja telepíteni,de azt írja ki hogy nem talál drivert hozzá. Eddig soha nem találkoztam ilyen problémával!
Mind a 2 HDD SATAII, és a narancssárga csatlakozón vannak.

Segítsetek ha tudtok.
Köszönöm.

(#33791) Gorneck válasza semetka (#33788) üzenetére


Gorneck
titán

Rá van írva...vagy a vinyódnak megfelelő gyártó oldalán...

Gorneck#1239

(#33792) h0o2a7j6 válasza Gorneck (#33789) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Köszi, ezt már néztem.

Engem inkább az a plusz E betűnyi különbség érdekelne, hogy mit takar.
És miért jó az, hogy a rev 2.1-esekben G31 van szemben a régebbiekkel?

[ Szerkesztve ]

(#33793) Gorneck válasza h0o2a7j6 (#33792) üzenetére


Gorneck
titán

Az E betű...

Nagyon nem zavar...messze elkerülöm ezeket a tesco gazdaságos lapokat...mondjuk akinek kell integrál VGA DS3L felszereltséggel annak jó...már ha felszereltségnek lehet nevezni azt...

Gorneck#1239

(#33794) Pancsermeste válasza h0o2a7j6 (#33792) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmm... lehet, hogy csak elírták azt a G31-et... De az is lehet, hogy sok az eladatlan G31-es chip-jük, amit kiszórnak P31-ként, letiltva a VGA-t.
Ha jól látom, a leírásban sem szerepel az intergált VGA... Minden esetre, ha van benne VGA, akkor azért, ha nincs benne, akkor meg azért kerülném el messziről! :K

-= Pancsermeste® =-

(#33795) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

P35-DS3L (rev.2.0)-s deszkám van, a hivatalos honlapon nem találom a venni kívánt memóriát a support listben... :F

2x2GB 1066-os Geil Ultra ramokat elvinne a lap és egy E8500-ös procit 4Ghz-re húzva?

Előre is köszi a válaszokat! :R

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#33796) lsc válasza D®. GeNy@ (#33795) üzenetére


lsc
nagyúr

A ramoknak szerintem mennie kell, a proci tuning meg majd kiderül, de annyit valószínűleg menni fog . 1066ot a ramok csak tuninggal mennek, alapból 800-on fognak indulni .

Az élet kegyetlen .

(#33797) D®. GeNy@ válasza lsc (#33796) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Akkor szintén a biosban adjak nekik +0,3V-ot és a proci függvényében fog emelkedni a ramok órajele? :U

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#33798) lsc válasza D®. GeNy@ (#33797) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha annyit kell akkor annyit, a szorzókkal is variálhatsz, de tuning is kell .

Az élet kegyetlen .

(#33799) D®. GeNy@ válasza lsc (#33798) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

A tuning alatt mit értesz? :U
-Procinak + fesz
-FSB emelése
-(G)MCH +0,1V
-Memória szorzó talán 2.00 vagy 2.40...
-PCI-E 100-on
Memóriák időzítésének belövése

Van még vmi más tennivaló?

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#33800) spy19


spy19
tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Bios-ba ez a HPET MODE 32bit-re van nálam állítva, tulajdonképen ez mire jó? (gondolom ehhez semmi köze de x64-et használok)

Ja és még 1, fel szeretném tenni az F13 bios-t a feles xorzok miatt de nem sok jót olvastam róla,valaki segítene és el mondaná mibe más mint az F8? (új beállítás,menü stb?)
A gyári venti alapon 100%-on megy?
Tapasztalatok?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R :R :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.