Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32051) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Segítsetek nekem Please! :B

Most jelenleg 2x1GB A-data Vitesta EE 800+ memóm van, de bővíteni szeretném.
Nem tudom mit csináljak, vegyek még 2x1gb ugyanilyet, vagy eladjam és helyette 2x2gb 1066-os memókat. :F :R
Néha felvan húzva a gép, ha game-zok.

Valamint 1066-os memóriából tudtok ajánlani vmit, ami olcsóbb és tunningos?

Köszönöm.! :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#32052) Criton


Criton
veterán

az NCQ-hoz egyébként kell felrakni valami külön drivert ? Vagy elég az Intel Chipset INF util... ?

(#32053) KaraDani válasza hucsikoi (#32050) üzenetére


KaraDani
addikt

A honlapot néztem én is, e szerint a G és a sima DS3 iis integrált audiós csak az L nem, igazából arra lenék kíváncsi, hogy vmi tényleges teljesítmény különbség van, melyiket érdemesebb venni?

(#32054) Mankó válasza Sziszifeca (#32051) üzenetére


Mankó
veterán

2*2Gb CSX 1066. Olcsó és tuningban is ott van a szeren.

(#32055) hucsikoi válasza KaraDani (#32053) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nekem a DS3 van és meg vagyok vele elégedve.Szerintem ezért a pénzért egy jó lapot kaphatunk.Úgy tudom hogy a többi is hasonló,csak abban külömböznek,hogy az egyik Raid-es a másik kezeli a DDR3-at is a harmadikon van firewire.Itt a topicban van jó pár hozzáértő várd meg az Ő véleményüket mert én nem igazán vagyok szakértő.Én is az itt olvasottakból tanúlok. :C

(#32056) Criton válasza llax (#32046) üzenetére


Criton
veterán

érdemes a native modot bekapcsolni ? a sebesség tényleg nem változik, szval megy vissza alapba.

(#32057) Qru válasza KaraDani (#32053) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem tuningulsz akkor nincs különbség a gyorsaságban. Ha igen akkor a DS3L nem annyira jó tuningra mint a sima DS3 pl.

#nincsbennetarcsi

(#32058) 6thsense válasza llax (#32042) üzenetére


6thsense
csendes tag

Gondolkodtam a dolgon,amit javasoltál a ep35c-ds3r helyett az kb 2ezer forinttal olcsóbb...
Na de ha későbbiekben esik a ddr3 ára,akkor én azt tartom valószínűnek hogy 1333-as dddr3-ak leszen kelőször jó áron...és amikor jó árban leszenk,valószínűleg lesz olyan ami cas4 vagy cas 5????????ezt nem tudom :S
Mert ha lesznek 1333-as ilyen időzítésű ramok,akkor lehet hogy megéri most azt a 2k-t beletenni,hogy később ne kelljen lapot is cserélni????Mert most veni 1800-as ddr3-at és azt hajtó lapot,az nekem kész öngyilkosság,nincs ennyi pénzem!...
Szóval a kérdés hogy mondjuk vegyem ezt a lapot amibe később bele tudom tenni a ddr3-as ramokat,vagy vegyek sima ddr2-eset és mondjuk tegyek bele 4*1 gb 1066-os geil ramot??

Tényleg nem tudom mit cisnáljak,te mit tennél a helyemben?

(#32059) Qru válasza 6thsense (#32058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól is függ, hogy mikor akarsz procit cserélni. Lassan itt az új foglalat az Intelnél (is) ezért nem feltétlenül jársz sokkal jobban.
DDR3-ból nem lesz CL4 se CL5 ös kit.

A helyedben vennék, DDR2-es lapot és 2x2GB CSX 1066-os kit-et.

#nincsbennetarcsi

(#32060) Criton


Criton
veterán

az Intel vagy a Gigabyte SATA controllert érdemesebb használni :F

(#32061) 6thsense válasza Qru (#32059) üzenetére


6thsense
csendes tag

igen tudok az új foglalatról,de szerintem az nekem úgyis nagyo ndrága lesz még.....
igazából ahogy nézegettem,igen hogy a 2180 nem 1
újfajta cpu,de 2*3 gigát 1 jó hűtéssel simán vviszi,másik kétmagosra nem igazán éri meg lecserélni már,úgyhogy a következő procim q6600 lesz valamikor 2009 első vagy második negyedévében!?....

most geil 2*1 gb 800-as ramjaim vannak...mindenképpen cseréljem 1066-osra?

(#32062) arsenlupin válasza Criton (#32060) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Az intel kicsit gyorsabb! ;)

Üdv:F

(#32063) Criton válasza arsenlupin (#32062) üzenetére


Criton
veterán

ok, thx :R

sokan azt mondják érdemes az AHCI-t használni, mert akkor megy az NCQ, persze gyorsabb nem biztos, hogy lehet (de rosszabb se lehet) a HDD, de ez áll egy fejletebb technológia.

Kinek mi a véleménye ?

(#32064) llax válasza 6thsense (#32058) üzenetére


llax
senior tag

Majd ha lesz olcsón DDR3 1600... Addig csak pénzkidobás...
Az magas időzítések a DDR3-nál a működési elvből adódnak, 1066-on kb. CL6-7 a jelenlegi legjobbak, 1333-on CL7-8. Némi fejlődés után 1333-on lesz CL6-7, de eleinte komoly felárért... Az olcsó, magas órajelű, alacsony időzítésú DDR3-masok még nagyon sokáig nagyon drágák lesznek, a "köznépnek" adják majd olcsón az alacsonyabb órajelű, rosszabb időzítésű modulokat. Ugyanúgy, ahogy tették ezt minden eddigi memória generációnál...
Emlékszel még a DDR1-DDR2 váltásra??? Most ugyanaz történik, csak időben jobban elhúzódik a dolog... DDR2-ből is kellett legalább 667-es modult használni, hogy egyértelműen, minden téren verje a jó öreg DDR400-at...
Ráadásul a DDR3 chipek előállítása már most olcsóbb, mint a DDR2-é (technológiai különbségekből adódóan), ha majd ez a kiskerárakban is megjelenik (lásd DDR1-DDR2), és a fentebbi feltételek is teljesülnek, akkor megéri váltani, de ahhoz a P35-nél, de még a P45-nél is jobb chipset kell...

X48+DDR3 1600 már most is brutális teljesítményt ad, de az ára...

(#32065) llax válasza Criton (#32063) üzenetére


llax
senior tag

Ha veszel egy hardveres RAID vezérlőt 80-200kHUF-ért, és arra kötsz 15.000rpm-es SAS vinyókat, akkor már érdemes használni az NCQ-t...
"Mezei" SATA vinyókkal nem egy teszt szerint lassabban működik NCQ-val...

(#32066) Criton válasza llax (#32065) üzenetére


Criton
veterán

ok rendben, akkor annyira nem is érdemes használni.

(#32067) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hát be****ok. Bekapcsolom a gépem, 2x újraindul, proci alapórajelen. 3.96-on prime 1 óráig stabil volt! csak ha sokat áll a gép, akkor csinálja. MCH és FSB is +0.2 volt. MItől van ez?

(#32068) 6thsense válasza llax (#32064) üzenetére


6thsense
csendes tag

oké,letettem erről a hybrid giga lapról és sima ddr2-eset veszek....
belerakom az e2180-at valami jó kis hűtővel...hűtő?! Te mit mondasz?coolermaster tx2?...zalman c700??
most még a 2*1 gb geil 800-asok maradnak benne,mert a gf 6600-asom akarom komolyabbra váltani....te milyen kártyát javasolnál ami nem brutális árú,de mégis új és jó teljesítményt ad,de halkan?(pc game nuku)

(#32069) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Már régóta szemezek ezzel a rammal: katt

Az a kérdés, megbarátkozik-e vele a lapom vele?

Olvastam egy ilyen, hsz.-t is: katt

Van benne vmi? Vagy a P35C-DS3R okosabb ez ügyben? :F

(#32070) Qru válasza Vasinger! (#32069) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megbarátkozik vele, a tuningra meg soha sincs garancia, ugye...
Egyébként ő 2,1V-al próbálta, azt tuti kevés a 1000MHz-hez. Legjobb esetben is minimum 2,2V-al kéne tolnia ahhoz, hogy 1000MHz-en tekerjen. Meg nem tudni mik a pontos beállítások, mert ha turbon-van a bios-ban a memó kezelés akkor eleve felejtős ott az 1000MHz CL5 ettől a ramtól. Félreértés ne essék, ezek jó ramok de kb olyan mintha egy Lada topikba beírna a srác, hogy nem érti miért nem megy 130-al egy 1,3-as kocka Lada az érdi emelkedőn felfelé. :D

#nincsbennetarcsi

(#32071) Vasinger! válasza Qru (#32070) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én 900-on járatnám, annyit meg csak bír 2.2 volton! Csak, hogy bírja-e az alaplap :R

(#32072) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Tapasztalatok egy Scythe Ninja 2-vel.

Ahova került:
Cooler Master 534-es ház
Gigabyte EP35C-DS3R lap
Intel C2D E8200-as proci
(VID: 1.225V, FPO: Q814A022)
FSP Green Power 400W
Galaxy GF9600GT
(A 9600GT ventije fix 30%-on pörgött, höfoka terheletlenül 37 fok, tehát a méréseket nem nagyon befolyásolta.)

A szoba hömérséklete 22 fok volt, a höfokot Real Temp progival mértük.

A processzor magok gyári hütövel:
2.66GHz idle: 29 fok
2.66GHz terhelve: 36 fok
3.5GHz terhelve: 56 fok
(Tuningban a lap nem kicsit droppol, ha a CPU-Z-nek hinni lehet, mivel a 3.5GHz-es órajelhez a biosban beállított 1.35V-ot terheletlenül 1.312V-nak, terhelve pedig 1.28V-nak írta.)

A processzor magokat a Ninja 2-vel csak 3.5GHz-en néztük, mivel ehhez lett megvéve:
3.5GHz idle: 29 fok
3.5GHz terhelve, a venti direkt 12V-ra kötve: 31 fok
3.5GHz terhelve, a venti direkt 5V-ra kötve: 32 fok
3.5GHz terhelve, venti nélkül: 36 fok
Ez a minimális eltérés föleg annak köszönhetö, hogy a hütö fölött 3cm-re van a táp ventije, mögötte 2cm-re pedig a hátsó házventi. De gyári hütöhöz képest a 20 fokos hömérséklet csökkenés még így is szép eredmény, föleg annak tükrében, hogy egy zajforrás ki lett iktatva a gépböl.
Üdv.
MOD. Az a kérdésem, hogy milyen feszt adjak max a procinak így (bios, idle, load)? Jó lenne passzívan elérni a 4GHz-et?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32073) DEJVID válasza DEJVID (#32036) üzenetére


DEJVID
őstag

nos, valaki? :F

(#32074) Qru válasza Vasinger! (#32071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ohh, azt bőven hozza majd. A lapod meg simán viszi, nem kell aggódnod.

#nincsbennetarcsi

(#32075) Qru válasza elfelejtette (#32072) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Általában a VID + 10% az elfogadott biztonságos max fesz hosszútávra. Vagyis 1.35V fölé ne menj terhelve sztem.

#nincsbennetarcsi

(#32076) Mankó válasza Qru (#32075) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem biosból 1.35625V a procinak 475-ös FSB-hez. Az elfogadott hosszútávra?

(#32077) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Gondolkodom egy ilyen lap vételén /EP35 DS3/, annyi lenne a kérdésem ez vezérli a 3 pines proci ventit ?

Az élet kegyetlen .

(#32078) Qru válasza Mankó (#32076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven jó sztem, mert abból még lejön a drop is ugye. Ilyen feszen még legalább 100 évig menni fog a procid. :)

#nincsbennetarcsi

(#32079) Qru válasza lsc (#32077) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát többen panaszkodtak a P35 topikban, nézz be oda. Nem tudom, mert nálam direktbe van kötve a tápra a venti, hadd szóljon. :D

#nincsbennetarcsi

(#32080) Qru válasza Qru (#32079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, hisz' itt vagyunk. :W Leültem, egyes. :D

mod: sőt kettő, mert triplaposztoltam. :B

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32081) elfelejtette válasza Qru (#32075) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi!
Amúgy csak hasraütésre állítottam be ezt a feszt, és a 8x438MHz-et, és elsöre ment, tehát lehet, hogy a 3.5GHz menne kisebb fesszel is, illetve majd megnézem, hogy az 1.35V-on mennyit megy.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32082) Bordoi válasza Qru (#32080) üzenetére


Bordoi
őstag

Könnyeket csaltál a szemembe. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#32083) DEJVID


DEJVID
őstag

Mostmár legyetek szívesek válaszoljatok :D P35ösökben léggel kb mennyit mennek a yorkok? az új procik miatt gondolom esni fog az áruk.

(#32084) Criton


Criton
veterán

Ha AHCI -val szeretnék rendszert telepítteni ( Win Vista 64bit ) megvan a AHCI driver is amit telepítés elött bekell tölteni ( persze nem floopy hanem pendrive ). Felrakom Vistát utána meg az Intel INF Update -et ( a legújabbat ) az Intel Matrix Storage Managert is felkell rakni az INF update után ? - vagy az kell nekem egyáltalán ? ( mármint a Matrix )

[ Szerkesztve ]

(#32085) Psytróger


Psytróger
tag

Üdv! P35 DS3 lapom van... A mai napon elszállt a hangkártya benne, konkrétan pár perce vettem észre hogy nem szól a hang. Újraindítás után már a hangkártyavezérlő, és a kis windowsos gombocska sem látszik az óra mellett. A driver cédét berakva a driverek között sem találom az audio szekciót... Mit javasoltok, mi lehet a gond?

szerk:
Ma egyszer kihúztam és bedugtam a hifiből a kábelt, ami a számítógépből jön. Lehet hogy ez nyírta ki?

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#32086) Fecos15


Fecos15
tag

Hali mindenkinek!
Ep35-ds3 lapom van(+E8400,HD4850) és van benne 2*1gb KINGMAX 1066os RAM
Tervezem hogy veszek bele még 2 Gb ot! :)
Csak nem tudom,hogy érdemes e venni? illetve,hogy érdemes belevenni :F egybe a 2gb 1066-ot vagy megint jöhet bele a 2*1 gb,de akor már nem lesz több hely benne.
Az egyik fórumban írták hogy

"Elötte a ramoknak adj 2.0v-t."

De én nem nagyon értek ezekhez_és nem tudom hol lehet beállítni és ,hogy érdemes e vagy ez mi lenne :F

Jah és kb menyi wattot eszik majd ha beleveszem azt a 2gb-ot :F
(mert félek a tápommal,hogy kevés ehez a rendszerhez ami most van "ATX-400PNF Passive "

(#32087) lacy86


lacy86
addikt

Üdv.

Van nekem ez az alaplap és annyi kérdésem lenne hogy felrakom ezt az energia spóroló programot (vagy mi a fene) és amikor a frissítést kéri akkor YES-et nyomok de utána valami olyat ír ki hogy CMOS-nál állítsak be valami! :(:(

Ilyenkor mit kell tenni?

Köszönöm , üdv.

(#32088) fagy53 válasza Fecos15 (#32086) üzenetére


fagy53
nagyúr

Attól függ, hogy milyen operációs rendszert használsz! A 64 bites XP/Vista-hoz ajánlott a 4GB, a 32 bites rendszerek csak 3-3.5 GB-t láthatnak max.
Valóban emelni kell a RAM feszt, de valószínű ez nem lesz elég, az MCH feszt is legalább +0.1V-tal kell növelni. Ha a növelés mellett döntesz 2x1GB-t vegyél, hogy megmaradjon a dual channel.
A fogyasztásnövekedés csak jelentéktelen mértékű a + 2x1GB RAM esetén, a táp észre sem veszi.

(#32089) horitomy


horitomy
tag

P35C-DS3R alaplapom bios-át szeretném frissíteni. (Soha nem csináltam még ilyent!)
Floppy meghajtóm nincsen.
Honnan töltsek le valami cd image-et amin minden rajta van a bios frissítéshez?

Köszönöm!

(#32090) BPFeri válasza horitomy (#32089) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Szerintem EBBEN mindenre választ kapsz !

Üdv, F.

....

(#32091) horitomy


horitomy
tag

Akkor most jön a következő kérdésem: Miért írhatja ki, hogy a betöltendő file id-je hibás. A gigabyte oldaláról újra letöltött file-ra is ugyanúgy kiírja.
Link esetleg?

(#32092) BPFeri válasza horitomy (#32091) üzenetére


BPFeri
senior tag

A lapodhoz megfelelő BIOS -t innen tölthetsz, ügyelj a rev.- re !!! :Y

[ Szerkesztve ]

....

(#32093) horitomy válasza BPFeri (#32092) üzenetére


horitomy
tag

Tisztában voltam, hogy re 2.1. a googleban rá is kerestem. Eljutottam én is ide.
Mivel már a menüben is a rev 2.1et választottam ezért az utolsó lapnál már nem is figyeltem, hogy újra ki kell választani a 2.1-et. Furcsa is volt végig, hogy f8 után hogyan jöhet fakármi.
Köszönöm!

(#32094) hucsikoi válasza horitomy (#32093) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A Gigabyte oldalárol letöltöttem ezt a kis progit,amivel egyszerüen tudsz biost frissíteni.
Nekem bevált. :R

[ Szerkesztve ]

(#32095) Criton válasza Criton (#32084) üzenetére


Criton
veterán

erre valaki :F :(

(#32096) diegho


diegho
nagyúr

Adott egy P35-DS3 egyik bekapcsoláskor win betöltés előtt lekapcsolt, majd újraindult, azóta ezt csinálja folyamatosan, bios-ban a 3.3V fail-re van jelezve. Már minden lehetőséget kipróbált a gazdája, állandóan lekapcsol, majd újra be. Én konkrétan ilyen esetet még nem láttam, hogy szabályosan lekapcsol a gép és újra be. Ötletek? (szerintünk a lap halott) másik memória, vinyó, vga, táp már lett próbálva.

(#32097) Criton válasza hucsikoi (#32094) üzenetére


Criton
veterán

a Biost biztonságosabb és jobb a Biosból a QFlashel frissíteni :R
Windows alatt soha ne :Y - több a hiba lehetőség

(#32098) Qru válasza diegho (#32096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Állított vmit a BIOS-ban? Load default után is produkálja a hibát?

#nincsbennetarcsi

(#32099) Bordoi válasza Criton (#32097) üzenetére


Bordoi
őstag

Akkor én bátor vagyok, vagy vakmerő ? ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#32100) Psytróger válasza Psytróger (#32085) üzenetére


Psytróger
tag

Ma reggel ahogy bekapcsoltam a gépet, megjelent a Realtek Audio Manager ikonja, meg is örültem, hogy megjavult. 1 pillanatig még szólt is a fülhallgató kimeneten keresztül, azonban a köv. tüneteket produkálja: egyfolytában új jack dugó bedugását, kihúzását érzékeli szinte az összes kimeneti/bemeneti csatlakozón, folyamatosan jönnek fel a párbeszédablakok - ráadásul azóta megint nem ad hangot... Próbáltam megint a driverfrissítést, de nem segített. Szerintetek?

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.