Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32101) hucsikoi válasza Criton (#32097) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Eddig még semmi gondom sem volt vele.Nem hiszem,hogy a Gigabyte megkockáztatná,hogy nem biztonságos progikat tenne fel az oldalára.

(#32102) Bordoi válasza Psytróger (#32100) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem hiszem, hogy driver probléma lesz.
Lehet megadta magát a lap azon része. Én annyit még megcsinálnék esetleg, hogy kiszedném a lapot. Egy alapos portalanítás és a hangrész alapos tisztítása végett.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#32103) Psytróger


Psytróger
tag

Na ezaz amihez én abszolút nem értek, és nem is merném szétszedni a gépet... Már összerakva rendeltem anno, direkt ezért. Ez a probléma szerinted behatással lehet az alaplap többi, pillanatnyilag működő részeire? Mert ilyen miatt nem szeretném gariztatni, és hetekig gép nélkül lenni - arra gondoltam beruházok egy olcsó 2-3 rugós hangkártyára.

Szerk.: Most amúgy azt vettem észre, hogy az előlapi füles-kimenet megint működik - bár igen erősen súg-búg, korábban ilyen gond nem volt.

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#32104) diegho válasza Qru (#32098) üzenetére


diegho
nagyúr

cmos clear után is minden után, amit el tudsz képzelni mindent kipróbáltunk.

(#32105) Bordoi válasza Psytróger (#32103) üzenetére


Bordoi
őstag

Azt, hogy hatással lehet-e a lap többi részére szerintem nem lehet megjósolni, de kérdezd meg pl. Gorneck23 mestert ő sokkal jobban tudja ezt.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#32106) Psytróger válasza Bordoi (#32105) üzenetére


Psytróger
tag

Vele már dumáltam erről priviben:) De akkor ezt még megkérdem tőle, köszi:)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#32107) Criton válasza diegho (#32096) üzenetére


Criton
veterán

bios frissítés után a Performance Mode legyen Standard és ne Turbo. Utána mentsd el és reboot, nemfog ez a probléma többet elöjönni.

(#32108) diegho válasza Criton (#32107) üzenetére


diegho
nagyúr

nem volt bios frissítés soha a lapon, egyik este kikapcs, másik reggel bekapcs és ez fogadta a srácot.

(#32109) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
A giga oldalán a P35 Ds3 rev 2.1-nél ezt
* CPU fan speed control
* CPU overheating warning
* CPU/System temperature detection
* CPU/System/Power fan failure warning
* CPU/System/Power fan speed detection
* System voltage detection
találtam, ezek szerint ezzel már lehet szabályozni a procihűtőt ? Van valakinek ilyen lapja, a tapasztalatok érdekelnének .

Az élet kegyetlen .

(#32110) riiin


riiin
csendes tag

Hali!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
E8400-as procit melyik alaplapba tegyem?
Az alaplapok:
- ASUS P5K
- Gigabyte EP-35 DS3L

Előre is köszi :)

(#32111) Mankó válasza Fecos15 (#32086) üzenetére


Mankó
veterán

Ha nem tuningolsz, gond nélkül bele teheted a + 2*1Gb ramot és feszt sem kell emelned semminél.

(#32112) HIJ válasza lsc (#32109) üzenetére


HIJ
őstag

Mi az hogy "már" ? Elég régóta benne van ez a lapokban...
Tehát a kérdésedre a válasz : igen! Viszont biostól függően változik, hogy a 3 eres és /vagy 4 eres PWM -et lehet szabályozni. A régebbi biosokkal még lehetett mind2őt, de valószínűleg valami hibaforrás miatt ezt az új biosokban leszűkítették PWMre. Ergo ha 4 eres ventid van akkor biztos hogy fogja szabályozni, ha nem akkor csak egy régebbi biossal.

riiin: Ilyen kérdést egy gigás topikba.. :Y :)

[ Szerkesztve ]

(#32113) riiin válasza HIJ (#32112) üzenetére


riiin
csendes tag

Hát gondolom itt elég sokan értenek a gigabyte P35 lapokhoz. P5K-val teljesen megvagyok elégedve. Kösz a válaszod ugyanis az új procit akkor a gigába teszem :D

(#32114) lsc válasza HIJ (#32112) üzenetére


lsc
nagyúr

A magyar oldalon a 2.0-s verziónál nem írja ezeket, csak a 2.1-nél . Az a bajom, hogy tx2-m van a 8200-ason, az három pines, a procit meg csak a 12-es biosztól ismeri, attól újabb már csak a 13-as van .

Az élet kegyetlen .

(#32115) HIJ válasza lsc (#32114) üzenetére


HIJ
őstag

Hát akkor szvsz meg kell próbálni. Ha nem viszi, akkor lehet arra tx2 re egy szabványos PWMes ventit venni.

(#32116) Bordoi válasza HIJ (#32115) üzenetére


Bordoi
őstag

Amennyiben jól emlékszem nekem nem szabályozta a TX2-t, mondjuk nem sok ideje volt, mert rátettem egy Noctua ventit, azt meg nem kell szabályozni. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#32117) lacy86


lacy86
addikt

Egy kérdés!!!

Ugyebár van ez a Dynamic ..... tudjátok , az a lényeg hogy mikor bekapcsoltam a gépet akkor kért egy frissítést ez a kis program én megtettem! Utána újraindítottam a vasat és ez az üzenet fogadott!

[link]

Ilyenkor mit kell csinálni?

Remélem tudtok segíteni , nagyon fontos lenne! :(

Üdv,

(#32118) Bordoi válasza lacy86 (#32117) üzenetére


Bordoi
őstag

Menj be a BIOS-ba és engedélyezd az EIST és a C1E funkciókat.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#32119) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

A lapomon rövidre lehetne zárni a cmos-t egy csavarhúzóval? A gombelemet nem tudom hogy kell kivenni :( Már áramtalanítottam a gépet.

(#32120) sz.j válasza nike_ (#32119) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32121) Mankó


Mankó
veterán

Sikerült belőni a 4 ramot. Igaz nem 500as FSB-vel, de mégis 1104en mennek. [link]

(#32122) nike_ válasza sz.j (#32120) üzenetére


nike_
addikt

Próbáltam 2×, egyszer se törölte ki az adatokat a BIOS-ból, szóval nem sikerült... Pedig hozzá volt érintve mind2 tűhöz.

Akkor próbáljam meg kivenni a gombelemet?

(#32123) Mankó válasza nike_ (#32122) üzenetére


Mankó
veterán

De tartsd is ott 1-2 percig! Én tegnap előtt csináltam bios resetet ezzel a módszerrel.

(#32124) lacy86 válasza Bordoi (#32118) üzenetére


lacy86
addikt

C1E funkció van de az EIST az nincs :(((
Pedig a könyvbe amit adtak hozzá mutatja a képen hogy ott van , de nekem nincs!
Talán BIOS frissítés kell neki vagy mi a fene!

Vagy esetleg processzor függő lenne és azért nem támogatja!
Akkor mit csináljak?!

Mert ha felrakom megint újból a Dynamic Energy Saver-t , utána úgyis kéri a frissítést és megint ez lesz!

Segítsetek!!! Most vettem 2 hete a gépet és nem akarom kidobni! :O

(#32125) lala42 válasza lsc (#32109) üzenetére


lala42
őstag

Hali!

* CPU fan speed control - enable :K (teljesen mindegy, hogy PWM-es e vagy sem,
a többi Disable :K :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32126) lala42 válasza lacy86 (#32124) üzenetére


lala42
őstag

Támogatja az EIST -et is :K
A procid linkje
[link]
De mivel most dolgozom :O ;] :P Csak holnap tudom megmondani, hogy melyik menüpont alatt találod(ha hazamegyek) Majd reggel leírom, ha addig nem kapnál választ. Azt az energy szart meg felejtsd el :DDD :K :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32127) lacy86 válasza lala42 (#32126) üzenetére


lacy86
addikt

Most olvastam utána és támogatja , de megnéztem a BIOS-ba és ott nincs ilyen! :(
De bízok benned és remélem tudsz segíteni!! :)

Egyébként itt a link hogy támogatja a procimat!

[link]

(#32128) lala42 válasza lacy86 (#32127) üzenetére


lala42
őstag

Na megnéztem a Giga manualt, és ott a BIOS-ban az --- ADVANCED BIOS FEATURES ---
lapon van van a CPU EIST function. Biztos, hogy ott kell lenni :K Ez alapból van benne a BIOS-ban, de ha korábbi a bios-od lehet, hogy frissíteni kell, vagy nyomj 1 Ctrl+F1-et. (Igaz az csak a M.I.T.-hez - tuninghoz - kellett)

A béta BIOS-on kivűl az F3 a legfrissebb

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32129) lsc válasza lala42 (#32125) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, még nincs meg a lap, de legrosszabb esetben lecserélem a ventit a tx2-n .

Az élet kegyetlen .

(#32130) HIJ válasza lala42 (#32125) üzenetére


HIJ
őstag

Hát itt többen jelezték, hogy amíg lehetett választani a PWM vagy a voltage conrol között, addig minden renben volt, de miután az új biosokba megváltoztatták ezt enable/disabled -re nem ment a sima ventik szabályzása.
Én pl ezért nem frissítettem biost anno...

(#32131) lacy86 válasza lala42 (#32128) üzenetére


lacy86
addikt

Most néztem és nekem nincs benne ez a funkció , tehát akkor frissíteni kell a BIOS-t!
Ebbe tudsz segíteni mert még sose csináltam ilyet! :(((

Nagyon hálás lennék!

Üdv,

(#32132) lala42 válasza lacy86 (#32131) üzenetére


lala42
őstag

Na vok :))
KÁVÉ-ztam ;]
Előbb megnézed a lapod REV számát. Az az alaplap Pci csatlakozók felőli sarkán van feltüntetve fehér betüvel. Rev. 1.0; - 2.0; - 2.1 . Ehhez a Giga honlapjáról leszeded a megfelelő Bios-t. Ezt kitömörited 1 floppyra, vagy Pen-driverre vagy a merevlemezre. (csinálsz 1 tetszőleges nevü könyvtárat a vinyón) Itt lesz 1 .bin kiterjesztésü fájl. Felrakod az alaplapi cd-ről a flash utility progit. Ekkor a gépet újrainditod, majd a Bios-ba belépve azt úgy mented el, hogy "load optimized defaults" Ezután f10 mented, és elindul a gép. Betölt a Win. elinditod a Q-flash utilitit és ott már el lehet navigálni. A menükben megadod, hogy Bios update. Kiválasztod az új bios fájl helyét, amit kicsomagoltál a floppyra-vagy pen-re, vagy vinyóra. Azt elindítod és amikor lefut a ha jól emlékszem kék csík, de mindegy, hogy milyen színü, akkor reboot és kész a friss Bios-od.
De mindenek előtt, nézd meg. hogy milyen a jelenlegi BIOS-verziód. Ha F3-as, akkor nem kell frissíteni.
Remélem érthető voltam :B :R
Ja majd elfelejtettem, hogy felajánlja a net-es frissítést is, de Te a helyi fáljról tedd azt.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32133) lala42


lala42
őstag

Na sziasztok lépek mert mindjárt haza kell menni és addig aludni is kell valamit ;] :DDD :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32134) lacy86 válasza lala42 (#32132) üzenetére


lacy86
addikt

Megnéztem de nem láttam mert pont úgy van berakva a videókari hogy ne lássak semmit! :(:(
Azt tudom hogy az F2-es BIOS van fent , mert azt kiírja az alaplapi cd a system infonal! :)

Annyit nem értek hogy :

"majd a Bios-ba belépve azt úgy mented el, hogy "load optimized defaults" Ezután f10 mented, és elindul a gép."

de mit mentek el ha még nem raktam fel semmi! :) eddig csak letöltöttem és újraindult a gép!
vagy csak én kavarok már be ennyire? :)

Nagyon köszönöm hogy segítesz nekem!
Üdv,

(#32135) ifotep


ifotep
csendes tag

Segítségre lenne szükségem a bios-ba a proci fsb jét 400 ra állítottam,a Pci exp 100-ra,a ramok 2.5*400.És az egész rendszer csak akkor indul,ha a system voltage control automatán hagyom,nem tudom a feszültséget állítani,mert akármit csinálok már a bios sem indul,azaz rögtön kétszer és a bios visszaáll alpba.A fő gondom a proci így 3600-on megy,csak a fesz magas egy kicsit a cpu-z szerint is 1.552v.Ha leveszem alája már nem indul az egész rendszer,Tanácsokat kérnék tisztelettel újonc. :R :R

(#32136) sz.j válasza lacy86 (#32134) üzenetére


sz.j
nagyúr

LINK

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32137) lala42 válasza lacy86 (#32134) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
Látom,hogy sz.j már válaszolt is képekkel illusztrálva. Azt mented el optimized defaultal, hogy az F2 BIOS alapbeállítást kapjon, mert az F3 is alapbeállításokkal fog felmenni. Tehát ha állítottál valamit az előző BIOS-ban, akkor azt vissza kell állítani alapokra, hogy az új felmenjen hibátlanul. :K :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32138) llax válasza lala42 (#32137) üzenetére


llax
senior tag

Felmegy az új BIOS akkor is, ha nem állítod alapra... Még a régi beállítások is megmaradnak. De az esetlegesen megváltozó funkciók miatt ajánlott egy CMOS clear végrehajtása és a BIOS újrakonfigurálása...

Saját tapasztalataim miatt én ilyen esetekben a CMOS clear-t részesítem előnyben a "szoftveres" vissazállítás helyett. Volt már nálam olyan "összeakadás" BIOS szinten (nem a mostani lapjaimnál), amin csak a CMOS clear segített. Látszólag visszaállított mindent az "optimized defaults", de a problémák mégis csak a "hardveres" reset után szűntek meg...

(#32139) Qru


Qru
MODERÁTOR

P35-ös lapan ha két vga van bent akkor az egyik 16 sávot kap a másik meg 4-et? Utóbbi fix, az előbbiben nem vok biztos...

#nincsbennetarcsi

(#32140) bim válasza Qru (#32139) üzenetére


bim
veterán

szerintem a felső akkor csak 8-at...

(#32141) Qru válasza bim (#32140) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CPU-Z szerint 16 sávot, de sztem is reálisabb a 8. Ami viszont visszafogja a 8800GTS-emet sztem. Bár így is gyorsabb Warmongerben mintha csak egymagában lenne a GTS.

#nincsbennetarcsi

(#32142) Qru válasza bim (#32140) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kiderült az igazság, mivel a két Geforce nincs összekötve (PhysX-re használom a második karit) az első kap 16 sávot a másik meg 4-et.

#nincsbennetarcsi

(#32143) lacy86 válasza lala42 (#32137) üzenetére


lacy86
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget , úgy néz ki sikerült mert betudtam kapcsolni amit kért a program! :DD :DD :))

Örök hála mindenkinek!

Pussz! :))

(#32144) tata21


tata21
tag

Kérdés!

Giga P35 DS3 rev. 2.1 lap és egy Wd 160-as Sata2-es vinyó a főszereplő.
A gép csinál olyat, hogy nem látja a vinyót, nem érzékeli. Kikapcsolás bekapcsolás után van amikor látja van amikor nem. Néha menet közben tűnik el a vinyó.
Ilyet tapasztalt már valaki? Ez inkább vinyó hiba vagy lehet alaplap is??
Köszi a segítséget.

(#32145) kicsigeri válasza tata21 (#32144) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Esetleg kábelcserével próbálkoztál már???

(#32146) tata21 válasza kicsigeri (#32145) üzenetére


tata21
tag

Igen az volt az első, de ugyanaz a jelenség.

(#32147) bim válasza Qru (#32142) üzenetére


bim
veterán

egyébként jelent valamit a 2. kártya?

(#32148) t0m_


t0m_
tag

Hi!

Milyen 4GB ramot ajánlanátok egy ilyen laphoz? (Gigabyte P35 DS3)
A mostani 2gb geilt cserélném újakra!

köszi

(#32149) Qru válasza bim (#32147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyenlőre ennyit: Teszt

#nincsbennetarcsi

(#32150) Gerisan


Gerisan
tag

Hali!
Melyik a jobb?Magas szorzó kissebb fsb vagy fordítva?a 4ghz-t nem tudom kihozni a prociból.3,9-ig jutok csak.Procinak most 1,3V van és a memóriáknak +0,2 van beállítva Biosba.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.