Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Reno7 válasza ANDROID??? (#1646) üzenetére


Reno7
senior tag

Ez most valóban jó áron van, a Stihlhez nincs köze, de már bőven ajánlható márka.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1652) ANDROID??? válasza Reno7 (#1651) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szerintem van az 60ért is, de azért a stihl feléért ha kibír 8-10 évet akkor ez nyert. Nem ipari felhasználásra ajánlott az tuti, vagyis nem napi gazolásra, de átlagos felhasználásra rendben van a cucc :K

[ Szerkesztve ]

(#1653) mzso válasza z123456789 (#1650) üzenetére


mzso
veterán

Meg lehet úszni. Csak motor nélküli kaszát kell venni. :)
Sőt az még benzint sem fogyaszt.

(#1654) gmoricz válasza truebaba8 (#1531) üzenetére


gmoricz
újonc

Hali truebaba8,
A "láncmeghajtású motortechnológia" pontosan mit tesz?

(#1655) z123456789 válasza mzso (#1653) üzenetére


z123456789
addikt

Röhögsz, de ezt fogom tenni. Aztán megtanulok kaszálni. Testmozgás sosem árt. Sajnos ez a 60e Ft is sok most. Sőt, igazából azt a 130 €-sat is már sokalltam. Nem azért mert sajnálom a minőségre, hanem mert most ez van.

A topicnak viszont nagyon örülök. :K Pár áév múlva visszanézek, ha már futja kerti gépekre, mert tényleg nem vagyok híve a pénz kidobásának. :R

(#1656) mzso válasza z123456789 (#1655) üzenetére


mzso
veterán

Nem röhögök. Nekem szimpatikus. És csak örülök, hogy eggyel kevesebb ember zúg az országban. Már rosszul vagyok hétvégén/hétköznap folyton zúg 1-3 ember a környéken amióta divatos lett a motoros kasza. Érdekes, hogy korábban (5-10 éve) mindenki meg volt nélküle. Egy kicsit korábban meg fűnyírója sem nagyon volt az embereknek.

(#1657) z123456789 válasza mzso (#1656) üzenetére


z123456789
addikt

Körülöttem is zúg elég dolog hétköznap. Ha csak az autóra gondolok, amiben órákat töltök. Jó lesz az a manuális kasza. :)

(#1658) ANDROID??? válasza z123456789 (#1657) üzenetére


ANDROID???
addikt

Húztam én is a kaszát 1-2 hete, de az csak az egybefüggő nagy területeken használható. A többit így is a benzinessel kellett bűvölni, de így fogom csinálni, hogy amit lehet kézivel, amit meg macerás azt benzinessel ;)
Levághatom csak benzinessel is, de a kézi az egybefüggő területen hamarabb lecsapja, mert ugye az nagyobb területet lefed :K
Nem zúg és nem füstöl (cigit sem!) :K

[ Szerkesztve ]

(#1659) z123456789 válasza ANDROID??? (#1658) üzenetére


z123456789
addikt

Mármint rendes kézi kaszával? A benzinessel csak gyorsabb nem?
Ha már többen is vannak, akik használnak kézit, hol, és milyet érdemes venni? Gazdaboltba bemegyek, és ott nagy eséllyel adnak egy viszonylag strapabírót, amit lehet fenni is? :)
Full amatőr vagyok hozzá. :B

(#1660) ANDROID??? válasza z123456789 (#1659) üzenetére


ANDROID???
addikt

Igen ilyennel, és nem ilyennel.. :DDD

Ahol nem egybefüggő a terület nem gyorsabb szerintem, egy éles kasza nagyot tud alkotni, ha jól húzod ;)

Normális fa nyél legyen ne kínai szutyok, és normális kovácsolt cucc, ne gagyi...
Mivel nekem csak le kellett akasztani a korábban a nagyszülők által félretett darabot, így nem tudok pontos típust és márkát mondani :DD (erről már lehet lekopott :DD )

[ Szerkesztve ]

(#1661) z123456789 válasza ANDROID??? (#1660) üzenetére


z123456789
addikt

Értem, köszi. :)

(#1662) gabor9991


gabor9991
őstag

M46-125r tulaj vagyok, tavasszal kicseréltettem a kaszaházat, mert megette a rozsda, az új kaszaházat, még használat előtt lefújattam alvázvédővel, de sajnos az sem sokat ér...most Így néz ki.

(#1663) zolnagy válasza zolnagy (#1608) üzenetére


zolnagy
őstag

Meg volt az Oleo Mac Sparta 250 első éles bevetése a fent linkelt területen.
Tudni kell, hogy több, mint 1 hónapja nem nyírtam, így elég nagy volt a gaz.
4 óra alatt nyírtam le. Fűnyíróval ekkora fű már csak szenvedés (egyébként is a terület sajátosságai miatt) és több idő (egyszer már próbáltam, kb ekkora volt akkor is a fű)
Összességében nem fáradtam annyira el, mint amikor fűnyíróval csináltam ugyanezt.

A nyírás alatt 2x elfogyott a damil, ez normális? (még jó, hogy rendeltem 90m tartalékot)
Kb 1 liter benzin fogyott.

A kaszát mivel lehet tisztítani? Most leszedtem egy késsel a "begyűjtött" füveket a deflektornál, de a rúdra kívülről rágyógyult füvet már nem tudtam. Gondolom víz kizárt itt.

Egyszóval elégedett vagyok, remélem sokáig jól működik még.

(#1664) Archer válasza mzso (#1656) üzenetére


Archer
őstag

Meg persze, mert nem árasztották még el a piacot az olcsó kínai gagyi fűkaszák. Volt a Stihl, a Husi, meg talán a Partner (de még az sem volt kifejezetten olcsó), aztán kb. kifújt. Csak az vett ilyeneket, aki visszakereste velük az árát. Most meg 20-30 ezrekért 40-50 cm3-s gépeket adnak, aztán azért zümmög mindenki ilyenekkel. Majd ha csak 100-150-200-ért lehetne gépet venni, ne aggódj, nem kellene egész nap ezeket hallgatni.

Olcsóbb gépeket között az Oleo Sparta sokkal jobb választás egyébként, mind a Straus, Hecht meg mittudomén milyen kínaiak még.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1665) mzso válasza Archer (#1664) üzenetére


mzso
veterán

Az lenne a jó, hogyha beszabályozná, hogy ne leheseen vagy 50-60 decibelnél hangosabbak. Mindjárt jobb lenne. :)
Bár lehet hogy nem sok minden férne bele elektromos fűkaszák/szegélyvágók. Tologatósból meg max dob vagy mégegzotikusabb megoldások.

(#1666) Voice24 válasza zolnagy (#1663) üzenetére


Voice24
őstag

Azt hogy érted, hogy elfogyott a damil? Az a darab, ami kiáll a fejből, vagyis dolgozik? Mert az természetes, főleg, ha méretesebb gazba van beleengedve. Meg persze függ a damil vastagságától és minőségétől is, hogy mennyire gyorsan fogy.

(#1667) zolnagy válasza Voice24 (#1666) üzenetére


zolnagy
őstag

A dobra tekert kb 3-3 m fogyott el kétszer is. Kb 700 nm, olykor már fél méteres gaz is volt.

(#1668) Voice24 válasza zolnagy (#1667) üzenetére


Voice24
őstag

Ez viszont nem természetes, ott valami gond van. Lehet, hogy nem jó irányba lett feltekerve a damil, vagy nem jól lett valami pöcök a helyére téve. Én egy adag damillal egész nyáron elkaszálgatok.

(#1669) zolnagy válasza Voice24 (#1668) üzenetére


zolnagy
őstag

Pedig jó irányba tekertem, jelölve van a dobon, nem lehet elrontani. Van róla video is az oleo mac oldalán, úgy csináltam.
De ez aggasztó akkor, ha ez nem term, hogy elfogy ilyen gyorsan.

(#1670) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Nem éppen fűnyíró téma, de talán tud segíteni valaki:
Az a gondom, hogy idővel a telken a talaj hepe-hupás lesz, s erről nem csak a vakondok tehetnek. Felkapálni már nem szeretném, arra gondoltam, hogy egy talajlazító tálán segítene egyengetni a felületet. ERRE gondoltam. Van ebben valakinek tapasztalata?

(#1671) SchumiBácsi válasza #03969024 (#1670) üzenetére

A lazító nem erre való, csak még göröngyösebb lesz ha egyáltalán működik...
Szedd ki a vakondot, utána lapát-föld-talicska és ahol mély mehet a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#1672) Ádcs


Ádcs
csendes tag

Sziasztok,
Nagy fűnyíróvásárlásban vagyok, de elakadtam a célnál.
Mindenképp benzines vonalon gondolkodtam, de mire oda jutottam, hogy megvegyem feltettem a kérdést, hogy kell-e nekem benzines.
Apósom vett volna egy Gama Garden GLM 46P típust, ami mint kiderült elég nagy lett volna, magáról a márkáról és minőségről nem sokat tudok.
500nm-t nyírnék vele, fele gyep, másik fele rossz minőségű fű (közterületen).
Aztán rájöttem, hogy autóban is inkább a környezetbarát hybrid felé hajlok, akkor miért lenne benzines gépem.
Így elkezdtem nézni az elektromosakat (akksis sajnos kicsit drága).
55-70e lenne a keret és ezeket néztem eddig.
- Ryobi RLM18E40H
- Makita ELM4110
- Bosch Rotak 40 vagy ez
- Hecht 1845
- MTD 4218 E HW

Nem tagadom felmentem az árukeresőre és ott beírtam pár kritériumot.
Mi a véleményetek ebben a kategóriában?
Ha van más tanács/ötlet azt szívesen fogadom

https://www.flickr.com/photos/134107228@N04/

(#1673) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

MTD SP 46 O fűnyíróm folyton ledobálja az ékszíjat. Mi lehet a gond? Lehet megnyúlt a szíj (5 éves) és cserés vagy van valami egyéb trükk amivel orvosolható?

(#1674) Baky84


Baky84
újonc

Hello.Nekem egy husqvarna r147s-em van es az a bajom vele hogy az onjaroja iden valamiert belassult de annyira hogy mikor tele a gyujtoje majdnem hogy tolnom kell nem huzza magat.Mi lehet a gond?Lehet a szijat cserelni kellene vagy eleg ha spanolok rajta?

(#1675) sanzi89 válasza sanzi89 (#1070) üzenetére


sanzi89
addikt

A tegnapi nap folyamán újra eltört ugyanott, ugyanúgy, mint korábban. Azzal a különbséggel, hogy most egy évet sem bírt ki. Ezek után ki merem jelenteni, hogy a Bosch Rotak 37-es típus tervezési hibás, szar konstrukció. 3 éve vásároltuk, kb éves szinten 4 hónapot van használva, és olyan 800m2-ert vágunk vele. Ehhez képest már kétszer volt szervizben, mostanra kezdik el megadni magukat a műanyag elemek - pl. gyorsszorító a tolókarban - és a központi magasságállító eleme is most tört el másodjára. Természetesen használat után végig melléképületben van tárolva, ahol nem éri a nap és télen is fagymentes helyen van tárolva.
Most írok újra a boltnak, hátha megsajnálnak, mert a két év garancia már lejárt. Senkinek nem ajánlom a Bosch Rotak gépeket. Tényleg erősek, tényleg könnyű használni őket, kevés a súlyuk, de 3 év alatt kukázni lehet őket, mert a műanyagok egyszerűen szétmállanak rajta. Ez pedig tervezési hiba, direkt csinálják ilyen fos műanyagból.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1676) sanzi89 válasza sanzi89 (#1675) üzenetére


sanzi89
addikt

Kicsit kutakodtam, meg átnéztem a korábbi javítási jegyzőkönyveket, hogy pontosan milyen alkatrészt cseréltek, így találtam erre az oldalra: 3 600 H82 100 - ROTAK 37 (ERGOFLEX) / 230 V /OEU

Ezen a képen látszik az alábbi alkatrész, ami itt törik el mindig:
101 F 016 L67 260 Csuklórész 1 1 2.280,00 Ft 26

De ha tényleg nettó 2300Ft-ért lehet venni ilyen műanyag darabot, akkor veszek egyből hármat, és elleszek egy darabig.
Arról esetleg valakinek információja, hogy hol van olyan magyar Bosch kereskedés, ahol ilyen alkatrészeket lehetne venni?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1677) campi


campi
csendes tag

T. Urak! Van egy 5.5 LE Honda motoros fűnyiróm 53 cm vágószélességü elsőkerék hajtás a problémám az hogy ledarálja a hajtott kerekek fogaskoszorúját mi lehet a prpbléma ehhez kérnék tanácsot.
ehhez kérnék segitséget megoldást köszi. :R

(#1678) HKorn


HKorn
addikt

150m2 gyephez (egyenes talaj) kellene vennem fűnyírót, ehhez úgy gondolom, hogy egy kicsi, könnyű 32-es vágásszélességű 1200W-os elektromos gép elég is lenne.

Bosch Rotak-ról nem olvasni túl jókat, ezért a Gardena Powermax 32E-t néztem.

Van esetleg valakinek ezzel tapasztalata? Vagy Makita ELM 3311?

Run&Ride

(#1679) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

tudtok valami tuti jo tippet hogy tudnam viszonylag gyorsan megszaritani a levagot fuvet?
iden tobbmindent kiprobaltam pl hordoba betenni, szereztem egy regi kuszuperalt lemezkadat is de sajna mindig ugy jartam , hogt a teteje szepen megszaradt, az aljba meg elkezdett rohadni.
van egy vegyestuzelesu kazanom abba akarom elegetni, vagy csinalni belole brikettet/futeglat akarmit.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1680) ANDROID??? válasza dellfanboy (#1679) üzenetére


ANDROID???
addikt

Terítsd szét egy ponyvára?

(#1681) Espla válasza dellfanboy (#1679) üzenetére


Espla
aktív tag

füvet nem szabad égetni!!4
próbáld komposztálni!

(#1682) dellfanboy válasza Espla (#1681) üzenetére


dellfanboy
senior tag

miert nem szabad egetni?
(ponyvat meg megprobalok szerezni hatha muxik)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1683) Espla válasza dellfanboy (#1682) üzenetére


Espla
aktív tag

mert alacsony hőfokon ég, mérgesgázok szabadulnak fel, a szállóportól (értsd füst) pedig megbetegedik a környék
szerintem már országos szinten tiltva van

(#1684) Tetv88


Tetv88
tag

Üdv Mcculloch-oknál tipus függő az alváz rohadás probléma vagy általános? Az m53-150ARP-vel szemezek tapasztalat erről a gépről, eddig egy halálból visszarángatott Husi Royal 48s-t használtam önjáró nélkül de szét hullot a kasztni, és a motor is kapott már eleget, bár még megy... illetve pont emiatt az utóbbi időben egy Honda gx35-ös kaszával birkóztam, de az is feladni látszik a harcot, hidegen szépen indul de ahogy melegszik a legkisebb fű is megfogja és lefullad erre esetleg tipp valakinek? Melegen csak szivatóval tudom újra indítani...
A kinézett Culloch mennyire lehet megfelelő egy gazos nagyjából 1500nm-s hepehupás terepre amit hetente nyírnék, szeretnék mulcsozni is egyrészt mert nincs zöld hulladék szállítás, másreszt hátha sikerül az egy hét alatt husz centisre növő ecetfa fiókákat megritkítani és elöcsalogatni a már csak nyomokban látszó füvet, előbb utóbb rendbe lesz téve a kert is de most a ház fontosabb, voszont addig is nyírni kell... a Cullochot már 110 környékén látni... ez lenne a keret is, esetleg más nekem való gépre is kiváncsi lennék.

(#1685) gabor9991 válasza Tetv88 (#1684) üzenetére


gabor9991
őstag

M46-125/ M46125R tipusoknál a kaszaház amiről én tudok mindnél rohad.
Az enyémen cserélték, az újat lefújattam alvázvédővel, még az első használat előtt, most azzal együtt jön le a festés, egy sima kerti slagos mosástól.Elképesztő silány minőség, nincs a festés alatt alapozó.A gardena csatlakozós mosás is jó dolognak tűnik, de a víz bejut a kerekek belsejébe és ott is összerohad a csapágy a hajtásban, az is volt idén tavasszal cserélve már, most újra nyikorog.
Motorjával nincs probléma.
Husqvarna és mcculloch ügyfélszolgálatnak is írtam a hibával kapcsolatban, hogy mi lenne a teendő jelen esetben, válaszra sem méltattak.
Most majd az jön, hogy elmegyek és beszélek a szervizes szerelővel, ha arra járok.
Április végéig még van jótállás.

(#1686) Tetv88 válasza gabor9991 (#1685) üzenetére


Tetv88
tag

A horganyzás tuti megoldaná, csak az meg milyen, hogy egy új nyírőnál azzal kezd az ember, hogy neki esik drótkoronggal... alvázvédőzés előtt letisztítottad a fémtisztára, vagy a festékre ment?

(#1687) gabor9991 válasza Tetv88 (#1686) üzenetére


gabor9991
őstag

Kimaszkolva a hajtást meg a kidobónyílást a festékre lett fújva, egy barátom csinálta aki karosszériákat is ezzel szokott alvázvédözni.Ez kb. 3 hónapot bírt.A kocsik többet szoktak azért...

(#1688) sanzi89 válasza sanzi89 (#1676) üzenetére


sanzi89
addikt

Végül a info.bsc@hu.bosch.com e-mail címre kellett írni, pontos cikkszámokat megadva. 2 hét határidővel vállalták, 8.000Ft felett nincs postaköltség, alatta 1.300ft utánvéttel. Elvileg minden Bosch cucchoz lehet rendelni bizgentyűket, én egyből rendeltem a kérdéses elemből 3 darabot, nagyjából 10k-t fogok érte fizetni.

Ha megjön, és sikeres lesz a műtét, még jelentkezek.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1689) ANDROID??? válasza gabor9991 (#1687) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az enyém már több mint 2 éves, de nem ennyire rozsdás mint a tiéd volt, ahol levált a festék ott felületi rozsda jelen van. A kerekei forognak, nálam nem áztatja be a hajtást, vagy csak kifolyik?
Az alvázvédő előtt, le kellett volna nyomatni az eredeti festékréteget és utána megfújni.. :K

(#1690) sanzi89 válasza sanzi89 (#1688) üzenetére


sanzi89
addikt

Na jó, most leesett az állam. A mai nap meghozta a futár a teljes csomagot. E-mail-ben 2 hetet ígértek, ehhez képest tegnap reggel adtam le e-mail-ben a rendelésemet. Több mindent rendeltem a fűnyíróhoz, de a kérdéses alkatrész, ami eltört az gyakorlatilag 3.000Ft-ba került, és úgy tűnik cikkszám alapján bármit lehet rendelni.

Holnap összerakom a fűnyírót, majd beszámolok arról is.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1691) mzso válasza dellfanboy (#1679) üzenetére


mzso
veterán

Kb az ellenkezőjét csinálod annak amit kéne. Nem összedobálni kell hanem szétteríteni minél nagyobb forró felületre.
Akár ott is lehet hagyni ahol levágtad úgy is megszárad, ha van napsütés.

(#1692) dellfanboy válasza mzso (#1691) üzenetére


dellfanboy
senior tag

koszi, volt par alkalom hogy otthagytam ahol levagtam de amikor masnap, harmadnap elkezdett az eso esni (es utana folyamatosan) akkor nem ugy szaradt ahogy terveztem, ezert probaltam ki a lemezkadas metodikat de az se mukodott az elkepzelesem szerint.
a legoptimalisabb az lenne, hogyha levagom 2-3hetig nem esik hanem szepen megszarad de keves alkalommal volt iden ilyen.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1693) Pimpa51


Pimpa51
csendes tag

Elektromos fűkaszára lenne szükségem. Néhány 100 m2, nem pázsit, hanem kissé gazos-füves-vegyes cucc nyirása. Elegendő az 500 w, vagy sem?
Milyen típus ajánlott?

(#1694) hanso válasza dellfanboy (#1692) üzenetére


hanso
tag

Szia,
Én egy kb 2x3 m-es területre kihajítom, de naponta átforgatom gereblyével és akkor szépen kb egy hét alatt faszán elszárad az egész(feltéve,ha ne esik az eső).

(#1695) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

:R

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1696) mzso válasza Pimpa51 (#1693) üzenetére


mzso
veterán

Sokat segíteni nem fogok...

Bár sok cuccot kidob elektromos fűkaszára az árgép én egyet láttam ami annak is néz ki, magyarul hámmal való használatra van kitalálva. (feltéve, hogy adnak is hozzá hámot és nem csak a kialakítása olyan)

(#1697) Pimpa51 válasza mzso (#1696) üzenetére


Pimpa51
csendes tag

Köszi.

(#1698) Tetv88 válasza mzso (#1696) üzenetére


Tetv88
tag

Valamelyik képen látszik hogy egy mezei vállpántot adnak hozza..

(#1699) Tetv88 válasza Pimpa51 (#1697) üzenetére


Tetv88
tag

alko
bosch
meg van még több is bár ezeknek nem szarva van, a bosch egy érdekes átmenet :D viszont nem is szegélynyírók. Nagyobb munkákra a szarva kényelmesebb, ha van hozzá normális hám, ami külön olyan 5-10k ez minőség függő. Nekem szarvas nagy hondám van, de benzinesból is van aki a fogantyúsokat favorizálja, én szarv párti vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#1700) mzso válasza Tetv88 (#1698) üzenetére


mzso
veterán

Hát akkor mondjuk úgy, hogy hámmal használható, ha veszel hozzá. :DDD

De legalább erőnek nincs híján. (A youtube videók alapján)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.