Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Morris válasza KergeTomi (#7000) üzenetére


Morris
Topikgazda

Semmit. Majd kitisztul. Használd

(#7002) KergeTomi válasza Morris (#7001) üzenetére


KergeTomi
friss újonc

Szuper, ebben bíztam, csak aggódtam miatta. Köszönöm, ez jó hír.

(#7003) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Az LC356VP acél háza 3,5 hónap alatt mindkét első keréknél elkezdett kb 1,5-2cm hosszan megrepedni. Megreklamáltam a Husqvarnánál, bevizsgálták, és megállapították hogy nem én okoztam a hibát. Kaptam volna egy újat, de én ezek után inkább kompozit házast választottam. Ma vehettem át az új kiszemeltet. Meglátjuk ez hogy fog muzsikálni. LC253S

(#7004) dik válasza V-I-D-A (#7003) üzenetére


dik
őstag

Akkor én valamit jól benéztem a boltban. Nem kompozit volt a háza a 356VP-nek? Kopogtattam, de alá nem néztem be. Azt hittem kompozit vagyis mintha olyan hangja lett volna(nem ma néztem az tény). Nagyon rá voltam pattanva arra a gépre, de lehet nem döntöttem rosszul kihagytam...
Nagyon kíváncsi leszek ez meddig birja majd. A motor is számomra még idegen és nem is hallottam róla semmit.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7005) kk831228 válasza V-I-D-A (#7003) üzenetére


kk831228
addikt

Hozzáállás korrekt, hogy cserélték és nem akarták rádverni mondvacsinált kifogásokkal, viszont maga a termék már nem annyira korrekt... :B Kíváncsi leszek a tapasztalatodra a kompozit házzal... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7006) V-I-D-A válasza kk831228 (#7005) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Igazából a repedés csak a jéghegy csúcsa volt. Részlet a Husqvarnának írt panaszlevelemből:

"az ajánlott olajcserét 5 munkaóra után elvégeztem, csak 100-as oktánszámú benzinnel használtam, és minden használat után a vágóasztalt, a burkolatot, és a légszűrőt a használati utasításban leírtak szerint megtisztítottam."

[ Szerkesztve ]

(#7007) V-I-D-A válasza kk831228 (#7005) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Folytatom számítógépről, mert telefonról valamiért nem illeszti be az egészet. :(((

[ Szerkesztve ]

(#7008) V-I-D-A válasza kk831228 (#7005) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

"az ajánlott olajcserét 5 munkaóra után elvégeztem, csak 100-as oktánszámú benzinnel használtam, és minden használat után a vágóasztalt, a burkolatot, és a légszűrőt a használati utasításban leírtak szerint megtisztítottam.
A fűnyírót saját, kb. 900m2-es sík területű, könnyen járható udvaromon használtam heti vagy időjárás függvényében kétheti rendszerességgel, normál fű nyírására.
Esemény leírása:
A tegnapi napon az udvar kb. 1/3-ad részénél tarthattam a fűnyírásban, amikor mindenféle előjel nélkül, égett szagra lettem figyelmes, majd az önjáró kerékhajtás leállt, és hallottam, ahogy a kerékmeghajtó ékszíjat a forgó fűnyírókés bedarálja, a fűnyíró pedig csattogni kezd vélhetően a széthulló hajtásrendszer miatt. (nem húztam soha a fűnyírót magam felé bekapcsolt kerékhajtás mellett, és fordulóknál is mindig kikapcsoltam a meghajtást) Ekkor én azonnal leállítottam a motort, és a fűnyírót a légszűrővel felfelé az oldalára fordítottam. A fűnyíró alját szemrevételezve láttam, hogy az ékszíjat kb. 3cm-es darabokra darálta be a fűnyírókés, és a darabkák olvadtak voltak (vagy olvadt műanyag került rájuk), továbbá az ékszíjat fedő műanyag burkolat egy kb. 1,5cm-es részen megolvadt, és ki is lyukadt. (csatoltam képet) Ezt követően a fűnyírót tovább ne használtam.
A vágóasztalt megtisztítva a fű nyesedéktől további aggasztó dolgot vettem észre: az acél fűnyíróház az első kerekek mögött mindkét oldalon kb. 1,5-2cm hosszan meg van repedve, kicsivel több mint 3 hónap (!) használat után. (csatoltam erről is a képeket) Ez nem gondolom, hogy elfogadható lenne rendeltetésszerű lakossági használat és karbantartás mellett, egy minőségi fűnyírónál."

(#7009) Morris válasza V-I-D-A (#7008) üzenetére


Morris
Topikgazda

Nem cél a tartósság sajnos. :(

(#7010) V-I-D-A válasza dik (#7004) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Az LC356VP acél házas, elől, és hátul műanyag betétekkel. Az LC253S motorját a kínai Loncin cég gyártja a Husqvarnának, állítólag elég jó (idővel majd kiderül). Megnyugtatásképpen az LC356VP Honda motorján is Made in China volt a felirat, nem Japan. Remélem ez a kompozit már bírni fogja, extrém módom vigyázni fogok rá. Ha ez is elfossa magát, akkor szomorú leszek.

(#7011) V-I-D-A válasza Morris (#7009) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Elfogadom, de ennél azért többre számítottam. Nem ipari célokra használtam. Őszintén szólva, mélységesen csalódott vagyok, ugyanis a korábban használt, jóval olcsóbb fűnyírómnál (MTD Smart 51BO) is csak hosszú évek múltán találkoztam vágóasztal repedéssel. Amikor a Husqvarnára, ráadásul nem a legolcsóbb modellre esett a választásom, azt gondoltam évekig megelégedéssel használhatom. -Sajnos nem így lett.

(#7012) n@p@lm válasza V-I-D-A (#7010) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ha ez is elfossa magát, akkor szomorú leszek.
És veszel egy Honda fűnyírót :) (amin nem csak a motor Honda hanem maga a gép gyártója is.)

(#7013) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Apropó, miért nincs kompozit házas Honda motoros Husqvarna fűnyíró? :F

(#7014) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Még pár kép az új szerzeményről:

(#7015) V-I-D-A válasza n@p@lm (#7012) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Most újra indult a garancia, tehát két évig még biztosan a Husqvarna háza táján fogok nézelődni, ha ez sem válik be. De igazad van, a megoldás a tiszta Honda lenne.

(#7016) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!

Ilyenkor mit csinaljak a funyiroval?
Fel kanna fu lerakodik meg ha csak kb 20nm t nyirok is.

Koszi :R

(#7017) bogabi válasza Erwinke (#7016) üzenetére


bogabi
senior tag

Vizes fűnél ez van. Szárazon kell(ene) vágni. Nekem is ilyen, ha csak kicsit is nedves a fű. Vagy valami műanyaggal kikaparod, vagy magasnyomásúval kifújod.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7018) Morris válasza n@p@lm (#7013) üzenetére


Morris
Topikgazda

Lesz hamarosan. Ha bedöglik a Briggs 675EXi motorom a kompozit házon, megy rá a honda ;]

(#7019) pinnacle válasza Morris (#6999) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen mondták, hogy minden fűnyírás után tisztítsan ki a légszűrőt és olajozzam be, illetve ha benzinben mosom ki, akkor nem kell olajozni. Csak az a problémám, hogy nem fog beállni a motor a bejutott portól, illetve egyáltalán normális, hogy ennyire koszos a légszűrő utáni terület? Briggsnél nem ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#7020) Morris válasza pinnacle (#7019) üzenetére


Morris
Topikgazda

Hát én benzinnel nemigen mosnám. Szokás olajozni de én a papír szűrő mellett vagyok.
Nézd meg alin hátha van a géphez jobb szűrő.
Ha nincs, akkor azt kell használni, cserélgetni.
A szüretlen levegő kárt okoz a motornak.

(#7021) dik válasza V-I-D-A (#7010) üzenetére


dik
őstag

Véletlenül fotód nem maradt az 356 aljáról?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7022) pinnacle válasza Morris (#7020) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen, nekem is azt mondták, hogy a papír szűrő a legjobb, de erre nem lehet tenni. Akkor nem kell izgulni, attól a portól, ami a szűrőn túljutott? Nem tudom mivel kellene betekerni a légszűrőházat, hogy a por ne jusson be. Harisnya kevés lesz, lehet valami sűrűbb szövet kellene. Nem is értem, hogy tudtak, ilyen kis vacak szivacsot beletenni. kb. 5cm széles, 1cm vastag. Egyébként nincs semmi tapasztalat a Fullas D150 motorral? Nem találom ki a hazai forgalmazó, de megkérdezném tőlük mégis mi a fenét lehet csinálni ezzel.

(#7023) Morris válasza pinnacle (#7022) üzenetére


Morris
Topikgazda

Igazából barkácsolhatsz rá jobbat. Ami szimpatikus és kivitelezhető.

(#7024) V-I-D-A válasza dik (#7021) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Csak ezt találtam:

(#7025) pinnacle válasza Morris (#7023) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is erre gondoltam, hogy a legjobb lesz cserélni. Megkérdeztem újra, azt mondták valahogy kicserélik papírszűrőre. Azt mondták mindenképpen az a jobb, még a nagyobb szivacsnál is.

[ Szerkesztve ]

(#7026) dik válasza V-I-D-A (#7024) üzenetére


dik
őstag

Pont elég. Köszönöm.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7027) pinnacle válasza pinnacle (#7025) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Elhelyezése miatt, útban van a tank, nem tudnak légszűrőt cserélni. :( Nem tudom mi a fenét lehetne csinálni. Tekerjem be egy pólóval? Csak lehet az meg nagyon lefojtja. Azt mondták nem beállni fog a motor csak jobban kopik, ezért az olajat felszívja majd. Azért ezt is jobb lenne elkerülni. Ezzel a Fullas D150-el nincs tapasztalata senkinek? Ha nem lesz megoldás, lehet ki kell majd emelni, mint nem ajánlott terméket, hogy más ne szívjon vele. Esetleg tudja valaki ki a forgalmazója, nagykere? Tölük is megkérdezném, mert szerintem ez konstrukciós hiba. Egyszerűen ilyen kicsi szűrő, kevés ide.

[ Szerkesztve ]

(#7028) evilskati válasza Tsunami73 (#6987) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszi, hogy megosztottad ezeket, és másnak is, aki rak be képeket a masinákról.

(#7029) makoss válasza bogabi (#6996) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
erről vélemény van? Bosch EasyGrassCut 23 (06008C1H00)

Gazra, masszívabb feladatokra ez a fűkasza?
Bosch AFS 23-37 :R

#6997 gabe_ Az eldobható változat ami jó ha 3 hónapot kibír? :F Volt, de nekem egyáltalán nem vált be! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7030) Morris válasza pinnacle (#7027) üzenetére


Morris
Topikgazda

Valamit csak lehet kókányolni rajta

(#7031) pinnacle válasza Morris (#7030) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Erősködtem, hogy ebből gond lesz, mondták majd gondolkodnak rajta. Forgalmazót kellene megtalálni. Szerintem ez típushiba, talán van megoldás, ha nincs, akkor meg vissza kell venni.

(#7032) Thocy a ZAGY válasza makoss (#7029) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

A Bosch AFS 23-37 jó cucc, visz mindent. Brutál erős damilos szál és bozótvágó adapter is van hozzá. 5 éve megvan. 1000 m2-t simán levágtam vele a telken még építkezés előtt, csak a hosszabbítókábelek korlátoznak vele. Fele olyam hangos sincs, mint egy benzines és nem is büdös, meg a benzin sem romlik meg benne télen, csak bedugod tavasszal és megy. De persze a madzag miatt nyilván nem felel meg mindenkinek és mindenhova. Most már csak időnként használom, de akkor jól szolgál.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#7033) makoss válasza Thocy a ZAGY (#7032) üzenetére


makoss
addikt

Köszönöm szépen az infót! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7034) makoss válasza Thocy a ZAGY (#7032) üzenetére


makoss
addikt

Úgy nézem a Media Marktban akciós ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7035) dik


dik
őstag

Mit lehet elrontani egy B&S 450E blokkban nem jövök rá összerakásnál, hogy rántásnál csak pöffen egyet és ennyi volt(hol bombasztikusat hol csak kicsit)... Mintha kb. nagyon sok benzint is kapna. Gyujtás, szikra van.
Esetleg valami tipp valakinek mit nézzek meg? Mikor elhoztam a tulaj állítása szerint ment. Csak fogtak valamit és a főtengely kapott, de ki lett egyengetve. 2mm volt benne most 2 tized van. Kb. minden jól van össze rakva, de valami mégsem egészen... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7036) V-I-D-A válasza dik (#7035) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Berántásnál vissza is ránt? Mintha ki akarná tépni a kezedből a kötelet?

(#7037) Tsunami73 válasza dik (#7035) üzenetére


Tsunami73
tag

Lendkerék éket nézd meg, nem nyíródott e el.

(#7038) nagydom1991


nagydom1991
csendes tag

Sziasztok, nem találtam fűkaszás topic-ot, így itt teszem fel a kérdésemet, remélem nem gond. Szeretnék venni egy új fűkaszát, a jelenlegivel kínszenvedés (asszem MTD smart b52 vagy mi). Jövőre terveztem volna de úgy alakult, hogy munka közben eltört, ez adott egy lökést 😀. A lényeg kb 4-5000 nm-es területen (szőlős) használnám 1-2 havonta gazos területen, szóval egész masszív terhelést kapna. Jelenleg a Hecth 163 van kinézve, és ha nem mondjátok rá, hogy egy szar akkor többnyire ez is marad, viszont érdeklődöm még 4 üteműek iránt is, abból esetleg tudnátok valamit ajánlani? Jobban örülnék a 4 ütemnek ha valoban működnek. 2 ütem esetén a keret 120-140ezer, 4 ütem esetén hajlandó vagyok elmenni 200-250ezer forintig is.

A válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7039) dik válasza V-I-D-A (#7036) üzenetére


dik
őstag

Nem ránt vissza csak durran egyet némi kis füst vágódik ki a kipffból és ennyi az életjel... Van amik csa durran egyet...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7040) dik válasza Tsunami73 (#7037) üzenetére


dik
őstag

Ékkel nincs baj néztük...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7041) hzsolee válasza nagydom1991 (#7038) üzenetére


hzsolee
őstag

Akkor egy FS131? Mondjuk 2 ezerrel több mint amit szánnál rá.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7042) nagydom1991 válasza hzsolee (#7041) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

Az a 2ezer betudható kerkítési problémának 🙂 ami jobban zavar ennél, hogy nem rezgéscsillapítot illetve erőben jóval elmarad a Hecth-től (legalábbis papíron). Illetve a rezgéscsillapítás nem tudom mennyire hasznos, csak a jelenlegi után 1-2 napig fájnak az izületeim ezért is gondoltam, hogy az újba jó lenne ha lenne

(#7043) soldi3r válasza nagydom1991 (#7038) üzenetére


soldi3r
veterán

En a Stiga STIGA BC 555-ot nezegetem egy ideje.

E30 (oo=[][]=oo)

(#7044) nagydom1991 válasza nagydom1991 (#7042) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

Illetve most jobban utána jártam ennek a 4-MIX motornak, és rá kellett jönnöm, hogy ebbe ugyanúgy benzin+olaj keverék kell mint a 2 üteműekbe. Létezik egyáltalán olyan 4 ütemű fűkasza amibe nem kell? Csak mert az lenne a cél, hogy elkerüljem a kevergetést 😀 Ha ez nem lehetséges akkor természetesen tárgytalan a 4 ütemű

(#7045) IMGM6 válasza nagydom1991 (#7044) üzenetére


IMGM6
tag

Ahol annyira meghatározó a súly mint a fűkaszáknál, a 4 ütem csak egy marketing (környezetvédelmi) maszlag.
A Hecth ugyanaz a kínai sz@r mint az MTD, én egy HUSQVARNA 135R-t vennék, könnyű, erős, és viszonylag jó a rezgés csillapítása, ha olcsóbb kell, akkor oleo mac.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#7046) kk831228 válasza nagydom1991 (#7044) üzenetére


kk831228
addikt

Honda vagy Honda motorost nézz, ha 4 ütembe gondolkodsz, gx 35 de inkább gx 50 mocival nagyobb területre. Gx 50 2le, de azt kellemes nyomatékkal tudja. A gyári Honda UMK 450 Xeet, csillapított de nem olcsó, van egy olcsóbb verzió ami Honda mocis: AGT 5028b comfort vagy a Stigának is volt Honda mocis verziója, annak nem tudom a típusát...na meglett : Stiga BC 450 HD ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7047) bogabi válasza nagydom1991 (#7044) üzenetére


bogabi
senior tag

Makita csinált még 4 ütemű motorral fűkaszát, ha mákod van, még találsz (nekem 253-as van, jó gép).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7048) nagydom1991 válasza kk831228 (#7046) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

Ez a Stiga BC 450 egész tetszetős, jobba lenne egy rezgéscsillapítós változat, de ha jól értem akkor kb csak a drágább Honda UMK 450 X van mint alternatív ami csillapított. Mennyire számít a rezgés csillapítás? Úgy tudom, hogy a 4 üteműeknél kevesebb a rezgés mint a 2 üteműnél, így akkor lehet felesleges a rezgéscsillapított változat?

(#7049) dik válasza dik (#7040) üzenetére


dik
őstag

Meglett a hiba így tárgytalan... Mostmár tökéletesen megy...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7050) simonjoe válasza dik (#7049) üzenetére


simonjoe
senior tag

...esetleg megosztanád?? :P

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.