Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Orlin


Orlin
addikt

Akit esetleg érintene a jövőben!
2 hete rendeltem egy elektromos fűnyírót a megatool-tól.De semmi.Beérkezés a raktárba ez az utolsó információm a termékről még pénteken kaptam a mailt.Azóta kerestem őket többször email-ben,hogy mikor várható.De nem reagáltak.Még a Facebook oldalukra is írtam üzenetet.Ott elolvasták,de semmi.
Holnap visszamondom és megrendelem mástól.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1252) Zodiacus


Zodiacus
tag

Az Al-ko saját fejlesztésű motorjaival érdemes foglalkozni?

(#1253) gabor9991 válasza Zodiacus (#1252) üzenetére


gabor9991
őstag

Nekem volt egy al-ko fűnyíróm, mielőtt mcculloch-ra cseréltem mert a váza szétporladt, viszont a motorja hibátlan volt 7 év után is.Én nem beszélnék róla le senkit.

(#1254) Zodiacus válasza gabor9991 (#1253) üzenetére


Zodiacus
tag

De a régieken még Briggs motor volt. A saját gyártásúra azt írják kemény 3 évig tesztelték. A Biggs meg 108 éves tapasztalattal gyárt motorokat. Lehet meg is válaszoltam magamnak. :)

(#1255) ANDROID??? válasza Zodiacus (#1254) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amelyik Briggs motorral szerelt még vállalható, de amelyik jó is nem a legolcsóbb...

(#1256) Archer válasza herrká (#1246) üzenetére


Archer
őstag

Jófogás, Vatera és néznék valami jó állapotú Honda, Viking (5-6-7-es sorozat) Toro vagy hasonló kategóriás gépet. Ezekből még használtan is lehet vállalható darabokat találni. Viszont ami már újonnan is gagyi meg még használják is, úgy gondolhatod milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1257) techpor


techpor
tag

Szevasztok nem nagyon vagyok otthon ebben a témában így segítséget szeretnék kérni. Szeretnék venni otthoni fűnyírásra egy benzines fűkaszát ami árban sem olyan drága (nem mondok -tól -ig értéket, mert egyáltalán nem tudom milyen értékben lenne jó így gagyit nem akarok csak azért venni, mert olcsó és x keretbe ez fér bele). Otthoni célra lenne, tehát fűszezonban 2-3 hetente használnám, DE ne okozzon neki gondot ha aljnövényzetet kell vágni (bokor, hajtások esetleg kisebb, vékonyabb fák kivágása. erősebb növényzet levágása akár köves területen). Több évig is elketyegjen azért. Damil és fűkasza fejrész is szerelhető legyen rá, ne csak az egyik verzió. Korábban pár éves munkám során azt hiszem egystihl fs400-zal dolgoztam,hát ha valami akkor az már gép :D valami hasonló teherbírásút keresnék viszont árban azért olcsóbb megoldás lenne jó, a kihasználatlanság miatt nem érné meg beruházni egy ilyen gépre. Zajszint nem gond, üzemanyag fogyasztás nem kizáró ok, de azért ne egye le rólam a gatyát :D illetve a kipufogógáz se borítson be egy komolyabb munka során. Használtat nem szívesen vennék, inkább boltit, jobb a békesség :D

[ Szerkesztve ]

(#1258) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

MTD 46 benzinmotoros fűnyíróról vannak tapasztalatok? 42ezer lenne, full laikus vagyok a témában.

(#1259) herrká válasza Archer (#1256) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!
Most találtam a környezetemben valakit, aki németből behozott - gondolom, lomolt - gépekkel foglalkozik. Egy Wolf-ja van neki önjárósban, fűgyűjtősben. Elvileg délután nézzük meg. Remélem jó lesz. Ha kell szervizeli is, azt igérte...

MOD: nézegettem az említett oldalakon, de lakóhelyemhez közel sehol nincs eladó. A legközelebbi is száz, százötven km. Vagy a dunántúl, ami meg még több.. És az általad ajánlottak - gondolom a megbízhatóság miatt - ott is olyan árban vannak, hogy ha kétszer mondjuk "lesre futok", az üzemanyaggal már többet költenék mint ha majdnem újat veszek. Ráadásul az említett műtét miatt, elég behatárolt a mozgásom... :-(

[ Szerkesztve ]

(#1260) ANDROID??? válasza MinionFlasH (#1258) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amennyiben MTD motorral van szerelve, egy az egyben felejtős, ha 2-3 évnél tovább tervezel..

(#1261) MinionFlasH válasza ANDROID??? (#1260) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

ThorX35 motor van benne, ez számít MTD-nek?

(#1262) ANDROID??? válasza MinionFlasH (#1261) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem venném meg ezt a változatot, van Briggs-el is szerelve..
Hosszú távra tervezel és új gépet szeretnél?

(#1263) MinionFlasH válasza ANDROID??? (#1262) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Igen hosszútávra kéne, kérdés mennyire tudom a pénztárcámmal összeegyeztetni a dolgot. :)

(#1264) boha01


boha01
újonc

Sziasztok, szeretnék kérni egy kis segítséget. Vettem egy MCCULLOCH M46-125 BENZINES Fűnyíròt, a kérdésem a következőlenne: melyik a "legjobb" minőségű olaj ami belevalò? Az nem gond e hogy 100-as prémium benzint tankolok bele? Az olajcserét szezononként tervezem, kb 500 nm fűvet vágok vele 2 hetente. Gondolom sürübben nem kell cserelni! Ezen a teren eleg preciz vagyok :D ha kell havonta lecserwlem azt a 6-7 decit 😎 Elôre is koszi a hozzaszolasokat! Szép napot!

(#1265) gabor9991 válasza boha01 (#1264) üzenetére


gabor9991
őstag

Tedd bele a gyári olajat.Az biztos megfelelő lesz.
Első csere 5 óra után, a további cserék minden 25 óra használat után szükségesek.

(#1266) boha01 válasza gabor9991 (#1265) üzenetére


boha01
újonc

Köszönöm, jol jott ez az infò! Egyébként van itt valakinek ez a tipus? MCCULLOCH M46-125 ? Irhatna róla pár sort hogy vannak e olyan dolgai a fűnyíronak amire érdemes odafigyelni.

(#1267) ANDROID??? válasza boha01 (#1266) üzenetére


ANDROID???
addikt

Husqvarna sae 30, ugyanúgy jó bele mint a Briggs.

Egyik szerviz azt mondta, hogy a Husqvarna jobb, de szerintem mindkettő ugyanúgy jó bele.
Hagyd pihenni a gépet a leírásban leírtak szerint, a levegőszűrőt tisztítsd időnként, ha elkoszolódik.

Nem lesz baja a 100-as benzintől, de elég bele a sima 95 is (én vagy MOL, de ha lehet inkább az OMV sima 95-öst adom bele, volt már benne 100-as is). Lényeg, hogy tartsd be a használatiban leírtakat..
R változat van..

[ Szerkesztve ]

(#1268) gabor9991 válasza boha01 (#1266) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha sok a kavics ahol hasznalod erdemes lefujatni a kaszahaz belsejet alvazvedovel, az enyem par het utan tiszta rozsda volt, nagy darabokban jott le a festek rola.Ha visszaolvasol tavaly kepet is tettem fel rola.A hatso kerekek csapagyai is elrozsdasodtak mert hasznalat utan amikor elmosom a gepet nem megyek vele eleget csak ugy, a betonon es nem tud kiszaradni, a szerviz szerint ezert kellett azokat is cserelni.Amugy jo kis gep, eros, jo vele dolgozni, nekem is az m46-125r van ahogy ANDROID???-nak is

(#1269) boost


boost
addikt

Egyszerre hány percet szabad, erdmes használni pihenés nélkül egy Stihl FS 70 szintű gépt?

(#1270) ANDROID??? válasza boost (#1269) üzenetére


ANDROID???
addikt

30-40 percenként megállsz pihenni, 10 perc szünet és mehet tovább. Használati itt fent van (elvileg benne van).

(#1271) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen fűnyírót tudnátok javasolni kb.300 négyzetméterre?
A területen sok cserje és fa van,szóval kerülgetni kell őket,plusz hepe-hupás néha a föld.
Olyat szeretnék,ami lehetőleg kényelmes,gyors,viszont szépen teszi a dolgát.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1272) Zodiacus


Zodiacus
tag

Toro fűnyíró mennyire jó? Minőségben Al-Ko előtt van?

(#1273) ANDROID??? válasza Kezdő vagyok (#1271) üzenetére


ANDROID???
addikt

Elektromos..

Zodiacus:
Akár nézhetsz Viking, vagy Husqvarna fűnyírót annyiért ;)

[ Szerkesztve ]

(#1274) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak!

2 db. kb. 50nm kert(ecske) fűnyírásához keresnék fűnyírót.

Makita ELM3311 3 év garral ~28k
Bosch ARM3200 2 év garral ~25k
AL-KO Classic 3 év garral ~25k

Szerintetek melyik legyen? :B Esetleg ebben az árkategóriában más alternatíva?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1275) ANDROID??? válasza BioNiCMaN (#1274) üzenetére


ANDROID???
addikt

Melyik tetszett meg elsőre?
Talán az első vagy az utolsó a három közül, és több a gar is ;)
Bauhausban, vannak gépek mire 5 évet is adnak... (ha számít neked)

[ Szerkesztve ]

(#1276) Tin válasza BioNiCMaN (#1274) üzenetére


Tin
veterán

nekem a Makita 3800 van, 1 éve használom heti szinten 250 m2-re, semmi baja, bírja. ha a fűgyűjtőjét tele van, akkor is teljesen jól üzemel és szív, és amikor már el-elpottyant egy keveset, akkor tényleg csutkára tele van, és cserélni kell. nekem bevált, bár 1 év után még nem tudhatom, mennyire lesz tartós.

(#1277) techpor válasza BioNiCMaN (#1274) üzenetére


techpor
tag

Azt hiszem kb. 1-2 éve van ez a Bosch fűnyírónk 15-20 centis füvet gyűjtő nélkül úgy viszi, hogy meg sem érzi :DDD
Én arra csak jót tudok mondani, a többivel nincs tapasztalatom.

(#1278) Kezdő vagyok válasza ANDROID??? (#1273) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Pontos típus ajánlást kérhetnék elektromosra?

(#1279) ANDROID??? válasza Kezdő vagyok (#1278) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem benzines van, de pont előtted volt ez kérdés, azok nem rosszak ;)
Makita inkább talán..

Makita ELM3311 3 év garral ~28k
Bosch ARM3200 2 év garral ~25k

(#1280) mrszitya válasza Archer (#1238) üzenetére


mrszitya
senior tag

Csak jelzem, az Avia is (99%-ban) külföldről kapja az üzemanyagot (legalábbis a nyugati régióban), plusz adalékot is adnak hozzá még helyben.

(#1281) hanso


hanso
tag

Sziasztok,

90e körül(nagyon max pénz) keresnék megbízható mulcsozni is tudó gépet.
Tudnátok ajánlani? (mcculloch a nagyon szimpi márka, B&S motorral)

Jól látom a leírásban,h az M51-150F típusnak nem gyári tartozéka a "mulcscucc"?
300nm -re kellene.
Köszönöm

(#1282) hanso


hanso
tag

Véleményetek esetleg tapasztalatok erről:
https://www.mall.hu/benzines-funyiro/riwall-rpm-5135-benzines-funyiro

A MALL véleményekben 121 nagyon király vélemény van....

(#1283) Voice24 válasza hanso (#1281) üzenetére


Voice24
őstag

Az inkább m51-140f lesz. Amúgy tényleg nem tartozéka a mulcskészlet, mivel nem is kell hozzá. Ha levesszük a gyűjtőt, a lehajtott fedél úgy van kialakítva, hogy lezárja a nyílást.
Nekem ilyen gépem van, és egy gondom van vele: az önjáró funkció nekem túl gyors. Tükör sima talajon, egyenetlenségek nélkül, kicsi fűben még elmegy ez a sebesség, de szinte futni kell vele. Az én véleményem szerint nem ez a fűnyírás ideális sebessége, de a gyárban biztosan jobban tudják. Ezek miatt én igazából nem is használom az önjárót, inkább tolom a saját sebességemmel, és akkor tudom, hogy rendesen levág mindent. Én jobban jártam volna ugyanezen modell önjáró nélküli változatával, de már mindegy...
Javaslom mindenkinek, aki ilyet vesz, hogy próbálja ki, neki megfelel-e ez a haladási sebesség.

(#1284) hanso válasza Voice24 (#1283) üzenetére


hanso
tag

Köszönöm,ez jó visszajelzés.
Ha jól látom ennek nincs önjáró nélküli verziója.
Mulcsozás az fontos lenne,az önjárás az nem feltétlen.
Esetleg ötleted?

(#1285) Voice24 válasza hanso (#1284) üzenetére


Voice24
őstag

m53-140w, erre gondoltam.Lényegében ugyanaz a gép, nagy hátsó kerekekkel, önjáró nélkül.

(#1286) ANDROID??? válasza hanso (#1284) üzenetére


ANDROID???
addikt

M53-140W

A márkán belül van több sebességes önjáró, de az olyan 130 körül indul...

Megelőztek :K

[ Szerkesztve ]

(#1287) geejan


geejan
újonc

Üdv mindenkinek!
Kb. 500 nm fű nyírásához keresek elsősorban új és olcsó fűnyírót.
Hecht márkáról van valakinek véleménye?
Előre is köszönöm.

(#1288) hanso válasza Voice24 (#1283) üzenetére


hanso
tag

Azt esetleg le tudnád írni nekem,hogy mekkora az alapterülete amikor elrakod(fűgyűjtő nélkül)?
Mennyire összehajtható a tolókar? Függőlegesbe azért beállítható?
(Ezeket nem olvasom sehol,és hát elég szűkös a hely a tárolóba egyelőre)
KÖszönöm

(m53-140w,ez nagyon bejövős eddig...)

(#1289) ANDROID??? válasza hanso (#1288) üzenetére


ANDROID???
addikt

A kart függőlegesbe simán be lehet állítani..

https://www.youtube.com/watch?v=45TsiFTtmG8[link]

Van mellette egy 16-os vödör, viszonyítási alapnak jó..

(#1290) geejan


geejan
újonc

Még annyit szeretnék hogy benzinesre gondoltam.
Esetleg van valaki akinek van hecht fűnyírója?

(#1291) Zodiacus válasza Voice24 (#1283) üzenetére


Zodiacus
tag

Az én egyik kiszemeltem is az m51-140f volt. De ha annyira gyors az önjárója akkor lehet kiesik a kosárból.

(#1292) Archer válasza techpor (#1257) üzenetére


Archer
őstag

FS400 egy felső középkategóriás gép volt anno, 250k körüli áron. Nem lehet elvárni, hogy azt a teljesítményt és kényelmet nyújtsa valami sokkal olcsóbban. Husqvarnánál a hasonló kategóriájú megfelelője -jelenleg az 545RX- valamivel olcsóbb (bár ha szigorúan a cm3-t nézzünk, Stihl-nél az FS460 a párja az 545-nek, nem az FS410) de szerintem jobb is annyival a Stihl, amennyivel drágább. Dolmar, Hitachi vagy Oleomac márkáknál nézelődhetsz még olcsóbban, ami nem kínai noname gagyi de azért egyik sem Stihl kategória.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1293) Zodiacus


Zodiacus
tag

Jófogáson néha feltűnik egy-egy zöld Okay márkájú, feliratú fűnyíró Briggs motorosok mind. Milyen gépek ezek? Semmit nem találok róla. Elég komolynak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#1294) Archer válasza Zodiacus (#1293) üzenetére


Archer
őstag

Régi amerikai márka, amiket láttam tőlük elég masszív gépek vastag lemezből, ráadásul USA gyártás, ha jó állapotú, kerekei nincsenek szétkopva, szerintem nyugodtan vehető.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1295) Voice24 válasza hanso (#1288) üzenetére


Voice24
őstag

Ha szétcsavarozod, akkor kis helyet foglal, de ez a típus elég fapados ilyen szempontból. Vagyis ha leveszed a kart, akkor az lent van, nem lehet ilyen meg olyan szögbe állítani. Fix állása van, nem lehet a használó magassága szerint beállítani (sajnos). Az alapterületét nem tudom így fejből, de nem kicsi a gép.

(#1296) Voice24 válasza Zodiacus (#1291) üzenetére


Voice24
őstag

Ahogy írtam, lehetőség szerint ki kell élőben próbálni, hogy mennyire szalad a kicsike, és annak alapján kell dönteni. Nekem erre nem volt módom, neten rendeltem. ;]

(#1297) ANDROID??? válasza hanso (#1288) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs! Összekevertem a típust, ez lecsavarozható, más típusnál adott a kézzel állítási lehetőség. :B

(#1298) hanso válasza ANDROID??? (#1297) üzenetére


hanso
tag

Sziasztok,
Már a M53-140W típusnál vagyok... :-D
Már csak ennek a mérete (alapterülete) kellene,meg hogy a kart lehet-e valamennyire állítani rajta.
Elég hülye helyzetben vagyok ezzel a hely témával.....

(vagy egy jóféle mulcsozós/gyűjtős hosszútávú nyírót keresek.)
A héten meg kéne vennem,mert rohamtempóban nő a fű :-D

Önjáróról lemondok,300nm a terület.

Köszi

(#1299) ANDROID??? válasza hanso (#1298) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szia!

Nem tudom, hogy vagy vele, de szerintem ekkora arra a területre teljesen felesleges :K
300m2-re nem kell az önjáró szerintem..

Amit kinéztél..

EZEN tuti tudod állítani a kar magasságát, a kaszaház felett van két kézzel állítható tekerő...

[ Szerkesztve ]

(#1300) hanso válasza ANDROID??? (#1299) üzenetére


hanso
tag

Igen.
Ezt is néztem.
Az önjáróról már letettem,de most a mulcsozáson agyalok.
Totál zavarodott vagyok már.
Mennyire jó dolog ez a mulcsozás?
Tényleg olyan hasznos?
Öntözött (kiépített),terveim szerint rendszeresen műtrágyázott placc lesz.

?

KÖszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.