Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) simonjoe válasza Janusz001 (#5960) üzenetére


simonjoe
senior tag

Sikerült venned hozzá szíjat?? :F

Joe

(#6002) Janusz001 válasza simonjoe (#6001) üzenetére


Janusz001
őstag

Lemértem, 8X775Li lesz a befutó, próbáltam 10X800Li mérettel, működik, de nem annyira harapós a fokozatmentes hajtás.

(#6003) simonjoe válasza Janusz001 (#6002) üzenetére


simonjoe
senior tag

Hol sikerült kapnod nyolcast?? Megrendeltem a tízest én is, mert nem találtam 8mm-est sehol. Ráadásul külső kerület nekem 830mm. Lehet, h megnyúlt?? Az enyém M53-190AWFEPX, a cikkszámát is megtaláltam a szíjnak (532 19 41-49), ennek ellenére sehol sem sikerült ezt az extrém méretet meglelnem. Valójában amit mértem az 8.5mm széles, 7mm magas és 830mm a hossz. 2015-ben vettük, most foglalkoztam vele jobban. Idáig csak szűrőket és olajat cseréltem benne. Most tönkrement az első kerék is, ledarálta a belső fogaskoszorút, gyertyát kellett még, természetesen légszűrőt és új olajat is kapott. A szíj már annyira merev, h gondoltam azt is ki kellene cserélni. De, ahogy írtad, akkor a széles az melléfogás. :W Ja, akkut is kellett vennem, az is behalt. Igaz nem nagyon kellett használni az önindítót, mert egy rántásra azonnal indul.

Joe

(#6004) Janusz001 válasza simonjoe (#6003) üzenetére


Janusz001
őstag

Én itt néztem [link] , de még nem rendeltem, 10X800 -as volt a cégnél, azt próbáltam ki. Mondjuk itt csütörtök délután esett a hó, hülyén nézhettem ki, hogy hóesésben nyírom a füvet egy próba erejéig :) , lehet a nedves környezet miatt nem éreztem annyira.
Amúgy sajna próbálkozni kell, gépkönye egy árva szót nem szól az ékszíjról, bementem itt csabán az husqvarna/mcculloch szakboltba, egy szaros késrögzítő csavart 10 percig kerestek ehhez a típushoz.

(#6005) simonjoe válasza Janusz001 (#6004) üzenetére


simonjoe
senior tag

:R
Budaörsön vettem én is légszűrőt, gyertyát, de ott is feltúrták a fél boltot mire megtalálták. Állítólag megszűnt a cég.
Én találtam egy ilyet:
[link]
Szerintem lesz a Tiedhez is, ezekben benne vannak a cikkszámok, bár cseszhettem, mert arra rákeresve sem találtam. Hóban me ne tessék fűnyírót tologatni!! :)

Joe

(#6006) Roper válasza stickermajom (#2905) üzenetére


Roper
friss újonc

Szia! Szép napot! Ha még itt vagy? Hogy sikerült a kèstengely csapágyakat cserélni? Ha a tièden is ilyen van?

(#6007) Zsoltika25


Zsoltika25
csendes tag

Sziasztok. Segítséget kérnék a következő gép ügyében:
https://mindentolcson.hu/Ducati-Litium-Akkumulatoros-Funyiro-DLM40430-L
Meg szabad ezt venni szerintettek. Akku és a töltő nem tartozék, de ha külön venném még hozzá akkor kb:90 alatt állna meg mindennel együtt. A terület amire kellene valami az kb: 200nm. Az oldal nem valami bíztató, és nem is árulnak minőségi cuccokat szerintem.

(#6008) tibcsiworld válasza Zsoltika25 (#6007) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Jó széles. Az aksi nem jár a géphez, a töltő meg nem alap tartozéka az aksinak. Az olcsó töltő kb 1A-es. Az 3 óra töltést jelent. A 200nm sima ügy, ha ritka a fű, de ha sűrű, fákat kerülgetsz, 1 hét eső után szeretnél, ... akkor veszett ügy!
A honlap működni fog e 1-2 év múlva. garancia, vagy esetleg pót aksi ügyében, ha nem lenne elég.

Nekem kis Einhellem van. Az is műanyag, de ha kell akármi hozzá, akkor bárhonnan tudok rendelni. Ezt szerintem gondold át még egyszer.

(#6009) Janusz001 válasza Zsoltika25 (#6007) üzenetére


Janusz001
őstag

Én lassan 1 éve nyúzok egy 40V -s parkside -ot itthon, kb 300-400m2 kedvtől függően.
Panasz nincs rá, még hideg időben is simán levágtam vele ennyit eco módban, persze én rendszeresen nyírom, nem várom meg, hogy térdig érjen a fű.
Lényeg, nagyon nem bántam meg, kicsi, könnyű, 3 év gari, nekem mondjuk voltak 4ah órás akkuk+töltőm, azt nem kellett venni hozzá, de ezekkel együtt is kb. 90e re jön ki.
Fűnyíró szerintem van is most a boltban 55e ért,+ 2*4ah akku 30000e, alap töltő 5k körül.

(#6010) Janusz001 válasza Janusz001 (#6004) üzenetére


Janusz001
őstag

Hétvégén már jó idő volt, szépen megy a 10X800 -as szíjjal is, bowdenen kellett kis +feszítés.

(#6011) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :)
4 ütemű fűnyíróba mehet motorolaj?
Van 1L liqui moly 5W30

(#6012) Morris válasza K Norbi (#6011) üzenetére


Morris
Topikgazda

Simán

(#6013) K Norbi válasza Morris (#6012) üzenetére


K Norbi
addikt

:R

Azt esetleg nem tudja valaki.
Mitől ingadozhat az alapjárat?
Mtd advance 53 spkv hw
Kawasaki motoros.

Tegnap az indítási problémát sikerült orvosolnom.
Új kora óta nehezen indult.
10x megkell szivatni.
Meg vagy 5x betántani.

Tegnap szétszedtem teljesen a kaburátort kitakaritottam.
Gyertyát még veszek bele.

Most 1x Szivató
Első rántásra indul.

De az alapjárat ingadozás megmaradt.
Vannak az oldalán rugók.
Lehet ezeket kéne állítani.
Mit tekergessek itt? 😼😺

[ Szerkesztve ]

(#6014) dik


dik
őstag

Helló!

Annyi kis kérdésem lenne ha egy Honda csipegeti az olajat a sima Honda és B&S olaj helyett milyet érdemes bele tenni ami sűrűbb kicsit és még vígan elmegy vele?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6015) Morris válasza K Norbi (#6013) üzenetére


Morris
Topikgazda

Ott ha a rugót megnyújtod, akkor emel a fordulatszámon. Próbáld ki!
Néha az enyém is ingadozik (fűrészel)

(#6016) Morris válasza dik (#6014) üzenetére


Morris
Topikgazda

Igazság szerint ha 4 ütemű a motor, akkor tulajdonképpen 5W30-tól a 15W50 synthetic-ig bármit belerakhatsz.
Nyilván a legjobb a "vékony" olaj.
az SAE30 egy fokozatú.
Én szintetikus 5W30-at rakok bele.
Próbálhatsz 5W40-et, 10W-30-at, 10W-40-et.

Anno a Briggs 450e motorhoz még a szintetikus 15W-50 motorkerékpár olaj is jó volt a könyve szerint.
Szóval igazából mindegy mit raksz bele.
Szóró olajzású, nincs olajpumpa. Nem lényeg a szivattyúzhatóság.
Arra készülj hogy a hideg oldal növelése indítási nehézségeket okozhat majd.
Télen gond lehet. (én akkor is nyírom)

[ Szerkesztve ]

(#6017) dik válasza Morris (#6016) üzenetére


dik
őstag

Honda 4T persze. Nem is nagyon láttam még ilyen kerti gépekben(fűnyíró, fűkasza) Honda 2T. Láttam direkt 4T fűnyírók és egyebekhez 10w-40 lehet egy próbát megérhet...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6018) K Norbi válasza Morris (#6015) üzenetére


K Norbi
addikt

Ránézek :R

Megmostam a gépet.
Olaj az 2-3 éve volt cserélve
De most már évente lesz.
Viszont nem eszi.

Holnap érkezik az új kés.

Már akkor a kompresszort is megcsináltam.
Levegőszürő takarítás
Vizet le engedtem.

[ Szerkesztve ]

(#6019) Morris válasza K Norbi (#6018) üzenetére


Morris
Topikgazda

Szép munka :K

(#6020) V-I-D-A válasza dik (#6000) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Megjött a Husi, de még nem nyírtam vele (esett ma). Van kontraszt a régi fűnyíróm mellett :D :

(#6021) Morris válasza V-I-D-A (#6020) üzenetére


Morris
Topikgazda

Gratula. Használd egészséggel!

(#6022) K Norbi válasza Morris (#6019) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :R

V-I-D-A
Micsoda gép 😍

(#6023) dik válasza V-I-D-A (#6020) üzenetére


dik
őstag

A kicsi egy faék a legjobb a világon sokminden nem tud széthullani benne... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6024) Kickass válasza dik (#6023) üzenetére


Kickass
őstag

Pont ezt akartam írni, hogy az az MTD egy parádé a maga szintjén.

(#6025) V-I-D-A válasza dik (#6023) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Hát igen, de a vágóasztal már eléggé oda van rajta. több helyen megrepedt, és a kerékcsavaroknál is elgyengült. (ezért állnak ilyen csálén a kerekei) Sajnos évekig télen-nyáron a szabad ég alatt volt tárolva (korábbi lakóhelyemen nem volt melléképület) , és ez eléggé megtette a hatását. Ettől függetlenül megtartom, mert van a házunk előtt egy kb. 20 méter hosszú árok, oda a Husqvarnát nem szeretném bevetni, az MTD meg bírta eddig is. (le se merem írni mikor cseréltem rajta olajat utoljára :B )

(#6026) windlord


windlord
őstag

Előkert és minimálisan emelkedő területre kellene nekem egy fűkasza.
Nem nagy terület, kb 100-150nm.
Erre kellene nekem egy fűkasza, lehetőleg ne elektromos legyen.

Tudtok ajánlani egy jó ár /érték arányú masinát?

(#6027) dik válasza V-I-D-A (#6025) üzenetére


dik
őstag

Simán meg lehet javítani és örök élet meg 2 nap... :) Olaj csere meg nem egy hátrány pár szökő évente legalább... :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6028) windlord válasza windlord (#6026) üzenetére


windlord
őstag

Erről a masináról van tapasztalat?
Hecht 1331
Netes vélemények alapján nem rossz gép.
Szimpatikus benne, hogy több funkciója van.

(#6029) IMGM6 válasza windlord (#6028) üzenetére


IMGM6
tag

A szokásos kínai tucat termék, szerencsés esetben alkalmankénti használatra jó lehet, rendszeres használatra alkalmatlan.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6030) windlord válasza IMGM6 (#6029) üzenetére


windlord
őstag

Rendszeres használatra mit javasolnál?
Heti 100nm vágás lenne kb.
A többire ott a Husi 356 VP.

(#6031) Morris válasza windlord (#6030) üzenetére


Morris
Topikgazda

Parkside vagy Ferrex 2 ütemű benzines gépe teljesen jó. Én már harmadik éve használom a Ferrex-et. Olcsó, bírja és van rá 3 év gari. Én még 28k-ért vettem

(#6032) Ferike81 válasza windlord (#6028) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szia!

Most.láttam az eredeti kérdésed, így arra válaszolok. Nekem egy fs55 Stihl van. 10 éves, de még csak most kell először javítani. Elöregedett a benzinpumpa rajta. A komplett gép hevederrel, automata adagolós fejjel, damillal 6248 gramm. Bár kis területen nem számít. Én most sem vennék mást, bár drágább. A Hecht kaszát nem ismerem, a márkából csak egy 554sx van. Az egész jó, bár nehezebben indul mint az előző B&S motoros gép.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#6033) IMGM6 válasza windlord (#6030) üzenetére


IMGM6
tag

A heti 100nm (10perc?) nem rendszeres használat, csak az a baj, hogy ezekből olcsó kínaiakból nagyon könnyű kifogni egy selejtes példányt, az olcsóbbak közül, talán még az al-ko-nak van viszonylag tisztességes minőség ellenőrzése, egyébként meg a nagy ismert márkák, de azok már (nem véletlenül) más árkategóriát képviselnek.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6034) den89


den89
tag

Holnaptól lesz a Lidl-ben akkus Parkside fűnyíró. 2db 4ah akkuval és töltővel ~95 ezerre jön ki. Szerintem nagyon jó vétel 250-300 m2-ig.

(#6035) bogabi válasza IMGM6 (#6033) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem egy Makita EBH253U van ilyen célra, imádom. Amikor vettem (3 éve) alulról súrolta a 100 ezret, amúgy már kifutott, de még itt-ott fellelhető.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6036) IMGM6 válasza bogabi (#6035) üzenetére


IMGM6
tag

A Makiták is jók, és úgy látom, hogy van belőle olcsóbb is, (eddig eszembe sem jutott mivel ez tulajdonképpen nem Makita, hanem Dolmar)

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6037) bara17


bara17
tag

sziasztok,

max 230 m2-re mi az ajánlott? Elég az egy akksis gép (Lidl, Aldi), vagy a két akksis megoldás felé menjek el?

Köszönöm.

(#6038) den89 válasza bara17 (#6037) üzenetére


den89
tag

Szerintem kell ekkora területre a 40V 4Ah, magyarul a Lidl-s esetén 2 db 20v 4Ah. Amúgy a Lidl újságban ezt írják: "Az üzemeltetéshez szükséges 2 db akkumulátor együttes használata". Szóval ezek szerint lehet nem is megy 1 akkuval.
Szüleimnek MTD LM 40 akkus fűnyírójuk van, 1 db 40V 4Ah akku van benne. Kb ekkora területük van, mint neked, általában 1 jelzőcsík marad a 4-ből a nyírás végére. Faternál volt, hogy végig sem ért vele. Én azért ahányszor nyírtam náluk, mindig simán végigértem. De fele ekkora akku biztos nem lenne elég.

[ Szerkesztve ]

(#6039) K Norbi


K Norbi
addikt

Megjött a lom :C
Végül csak 4T olajat kap.
Kauffertól jöttek.

Hibátlanul jár a gép.
Melegen 1 rántás és indul. Szivató nélkül.
Hidegen 1x szívatas és indul.
Gyári kés végig ki volt fizetve. 😂

[ Szerkesztve ]

(#6040) vtamas01


vtamas01
csendes tag

Sziasztok!
Mcculloch m51-110m fűnyíróba szeretnék gyertyát vásárolni, ami benne van Torch A5RTC sajnos nem kapható csak külföldi shoppokban, tudnátok ajánlani a gépbe való itthon is kapható másik gyertyát?
Köszi,
Tamás

(#6041) IMGM6 válasza vtamas01 (#6040) üzenetére


IMGM6
tag

Elvileg Champion Z9Y és klónjai, de egyszerűbb ha bemész egy boltba és megmutatod, hogy mi helyett szeretnél gyertyát.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6042) beamen válasza den89 (#6038) üzenetére


beamen
tag

Ilyen Lidl gépet használsz? Bevált?

Néztem és is az újságban, 115 nm-re szeretnék gépet venni, de ekkora területre nem tudom kell-e szumma 100ezerért gép.

(#6043) IMGM6 válasza beamen (#6042) üzenetére


IMGM6
tag

Nyilván nem kell 100k -ért, lehet venni kábeleset már a töredékért is, de az olcsó 3-4 évnél többet nem fog bírni, és jó minőségű hosszabbítóért is ki lehet adni szép pénzt, az olcsó ebből sem fogja sokáig bírni, meg a kényelmet meg kell fizetni. Egyébként én használom, már jó néhány éve, egyenes talajon rendszeresen nyírt füvön kiváló, nagyon könnyű, könnyen kezelhető, különösen a nagyon tagolt, sokat kerülgetős területen jó, ahol a nagyobb, jóval nehezebb gépekkel nagyon meglehet küzdeni.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6044) Ambrosio


Ambrosio
csendes tag

Sziasztok!
Telekre (rendszertelen nyírásra), nagy területre keresek gépet. Az Al-kok szimpatikusak, így ezek között vacillálok. A kérdés, hogy kell-e a Briggs motor, vagy jó a "saját" motor, de nagyobb köbcentis, papíron kicsit nagyobb teljesítmény. Bele fogom engedni a nagyobb fűbe is simán...
Link, Link
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6045) bogabi válasza Ambrosio (#6044) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem a második linken lévő van. Jó gép, egyedül az oldalkidobó műanyag ráakasztható deklijét nem szeretem. Jobban is megcsinálhatták volna, hogy ne akadjon el benne a fű olyan könnyen. Tök száraz fűnél nem gond, de ha vizes/harmatos, akkor nem a legjobb. Ezt leszámitva amúgy remek gép, a motorja is frankó - de a 675exi erősebb. Ezzel sincs amúgy baj, de ha ettől erősebb kell, akkor 675-ös motorral szereltet vegyél.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6046) Gaborkik


Gaborkik
csendes tag

Sziasztok,
MTD BO51-ből kezd kicsit elegem lenni:
- gyári kés éle 2 óra után kerek mint egy szárnyprofil, hegesztenék bele kopásálló acélból vágóélt (Hardox 400), nagyon eretnek ötlet ?
- a kés hátán lévő felhajtott lap méretének növelése segíti a kidobást?
- mivel állandóan eltömődik, ahogy láttam másoknak is, ha kivágom a nyílás alját és egy patkó alakú heveder felhegesztésével megerősítem, javítok a helyzeten vagy tévúton járok ? [kép]
Köszönöm!

(#6047) Morris válasza Gaborkik (#6046) üzenetére


Morris
Topikgazda

Mindeképpen ki kell egyensúlyozni, különben szét fogja rázni a kezedet és a gépet is.
Vegyél hozzá valami más gyártó keméynebb kését és azt mókold meg. Én legalábbis ezzel kezdenék. :U

(#6048) IMGM6 válasza Gaborkik (#6046) üzenetére


IMGM6
tag

Az én fűkaszámon még kerekebb a damil, én is kipróbálom ezt a vágóél hegesztést. :)
És, ha csak száraz, ritka füvet vágsz vele garantáltan nem fog eltömődni. :)

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6049) Gaborkik válasza Morris (#6047) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Kiegyensúlyozás az egyértelmű

(#6050) Gaborkik válasza IMGM6 (#6048) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Fűkaszára már készült hardox kés ismerősi körben, de ott elég a síklemezt lézervágni és meghegyezni. Ott jól szerepelt, ezért is gondolkodom a fűnyíró tuningjában. A ritka, száraz fű jól hangzik, az élet meg többnyire nem úgy hozza :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.