Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Motion_Blur válasza MaCS_70 (#4999) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm, próbálkozok, a kést levettem élezni, de nálam a tengely az fixnek tűnik, az önjáró motor az ami feszegethető, de nem eléggé.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5002) MaCS_70 válasza Motion_Blur (#5001) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, a tengely fix. De nálam a kés levétele után simán elérhetővé válik a tárcsa, és a hajtómű játéka enged annyit, hogy illesszem a leugrott szíjat.

Magán a hajtóművön viszont erre nem elég a szíj "lógása".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5003) imyourfriend válasza F34R (#5000) üzenetére


imyourfriend
őstag

Itthon van kettő amiből egyik foglalkozós, meg egy 265RX amihez szerintem megveszem a gyári karburátort jobb híján, az utángyártottban nem hiszek annyira.

(#5004) kory24


kory24
őstag

Az mitől lehet, hogy a damil állandóan beszorul az adagoló orsóba?

próbáltam szorosabban feltekerni, lazábban, rövidebb mennyiséget, de hiába előbb utóbb, de inkább előbb beszorul, mintha bele olvadna... :(

Ez a damil "hibája" lenne?

A négyszögletes profilú jobb ilyen szempontból?

Vagy van "jobbféle" damiladagoló orsó?

Tök jó lenne nem kellene állandóan emiatt megállni :(

(#5005) erzol válasza kory24 (#5004) üzenetére


erzol
őstag

Ilyet használok. Nem kell szétszedni a töltéshez és nem akad el.

(#5006) kory24 válasza erzol (#5005) üzenetére


kory24
őstag

És ez mi pontosan? Típusa esetleg link? Ár?

Hogyan tudod tölteni szétszedés nélkül?
Milyen damil jó bele?

Jó az én kaszámra? :) (menet 10x1,25mm, ajánlott damil 2,4)

Nézegettem ilyesmi megoldást is, ahol nem kell ütögetni a fejet földhöz: 2 szálas, 4 szálas Csak attól félek hiába vennék akármilyen erős damilt hamar kopna nálam, mert van sok terep akadály amibe ütközik damil.... Valamint csak 1,7lóerős kaszám

Vagy néztem pl a Husqvarna T35x-et.
Az jobb valamivel, mint a mostanim? Vagy azzal is ugyanúgy beragadna damil....

(#5007) 8th válasza kory24 (#5004) üzenetére


8th
addikt

Vegyél egy öntöltős damilfejet. A Makita-Dolmar fejek szezon végén mindig akciósak. Én úgy vettem 6000 helyett 3500-ért a 2.4mm damilhoz valót [link]. Feltölteni pofon egyszerű, félrecsévélni lehetetlen mert saját magát tölti meg. A szétpattintós damilfejben nekem is sokszor megszorult a damil hiába figyeltem, hogy jól legyen feltekerve aztán lehetett újra szétszedni. Na ennél ilyen nincs. Nem szorul meg és nem szakadt bele a damil. :N

(#5008) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Szeretnék itthonra venni egy fűkaszát. A munkahelyen van egy régebbi Makita BBK4500 amit már jó sokat használtam, ez háton hordható. "Hagyományos" hevederre akasztható kaszát aminek két sima fogantyúja van még soha nem próbáltam. Azon gondolkozok hogy itthonra háton hordhatót vagy sima hevederre akaszthatót vegyek.
A munkahelyen lévő háti kaszán az tetszik hogy nehezebben hozzáférhető, dombos, árkos területeket könnyű vele nyírni, könnyen lehet vele mozogni (itthon is ilyesmikre használnám, a telek nagy része fűnyíróval van nyírva, de azért van jó pár nehezen hozzáférhető hely ahova kéne a kasza). Viszont ha bármilyen nagyobb területet kell megnyírni az elég fárasztó (legalábbis nekem), mert ugye magát a szárat nekem kell tartani, nincs semmi heveder, és bár a motor a hátamon van, a szár meg a fej sem 2 gramm.

Esetleg van itt olyan aki mindkét fajtát próbálta? Sima hevederes kaszával mennyire könnyű nehezebben hozzáférhető, dombos, árkos stb. területeket nyírni? :R

(#5009) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

A Hecht az trágya benzines fűkaszában? Sok szélsőséges rosszat olvasok róla a jók mellett.

Pl [Hecht 150] vs [AL-KO BC500] vs [AL-KO BC400]

vagy miért NE vegyem meg ezt: [link]

Kevés nyíráshoz kell! Párszor egy 800nm telekhez, később ezen szegélyekhez meg szűk helyekhez.

Mit vegyek?

HELP! :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5010) 8th válasza Winne (#5009) üzenetére


8th
addikt

Nekem nagyon bevált (Hecht 145). :K

(#5011) kory24 válasza 8th (#5007) üzenetére


kory24
őstag

Köszi ajánlást veszek majd szerintem akkor egy olyan fejet, így ránézésre, meg amit leírtál szimpatikus. :R

"figyeltem, hogy jól legyen feltekerve"

Ezekszerint lehet nem jól feltekerni? Mire is kell pontosan figyelni?
Bár, ha veszek egy olyat, akkor mind1 :)

Más:

Leírásában olvasom, hogy a 2,4 a kör damilra vonatkozik, szögletesből 2.0 jó bele.
Ez minden damilfejnél így van?
Illetve miben más a szögletes profilú, mint a kör? (eddig csak kört használtam)

[ Szerkesztve ]

(#5012) imyourfriend válasza kory24 (#5004) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ilyen fejet nem kapni már, 3mm-es négyszög damil van rajta. Amúgy túl szorosnak tűnik ez a tekerés, mondjuk szövegben nehéz elmondani milyen a jó tekerés picit lazábbra hagyd és ne nagyon keresztezze a szál a másikat, csak minimálisan. A fej amit használok pl olyan, hogy átfűzöm keresztbe a damilt rajta majd befűzöm a külső hengerbe mielőtt felcsavarnám és a nyíl szerinti irányba benyomva felcsavarom, a fej maga igazítja és adagolja visszafelé meg földhöz kell csapni menetközben ugye.

(#5013) Winne válasza 8th (#5010) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a választ, új kérdés:

Ezek között a modellek között mi az érdemi különbség?

Főleg a PS és az MS között.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5014) aicon


aicon
senior tag

Damil fej helyett használt-e valaki láncos fejet? Van esetleg tapasztalat vele?
Pl [link]
vagy [link]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#5015) kory24 válasza aicon (#5014) üzenetére


kory24
őstag

Ez a láncos dolog tetszik.
Vajon elég neki a 40cm3 1,7 lóerős al-ko bc400b kaszám? (a menetemelkedés pont stimmel)

Vajon kövek, járdaszegélyek mennyire hamar koptatják el láncot?

(#5016) IMGM6 válasza kory24 (#5015) üzenetére


IMGM6
tag

Azért csak óvatosan, a videón is látszik, hogy a kiegyensúlyozással komoly gondok vannak, azonkívül gyári késsel is láttam már halálos balesetet, az ilyen barkács megoldások pedig különösen kövek, járdaszegélyek esetén tudnak meglepetéseket okozni.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#5017) 8th válasza kory24 (#5011) üzenetére


8th
addikt

Például ha túl feszesre tekered fel összetapadhat és nem letekeredik hanem leszakad/beleszakad a fejbe a damil. A szögletes damil elméletileg azért jó mert sarkos így könnyebben elcsapja a növények szárát, gyakorlatilag meg azért rossz meg hiába szögletes anyagában vékonyabb így szakad mint a picsa. Magyarán ilyen kis méretben parasztvakítás az egész.

(#5018) kory24 válasza IMGM6 (#5016) üzenetére


kory24
őstag

Semmiképpsem házi barkácsra gondoltam, hanem ami ott volt linkelve bolti típus.
Nemtudom az mennyire biztonságos és mennyire lehet tartós.
Azért nem lenne jó 1-2 alkalmanként újat venni.....

(#5017) 8th

Köszi, próbáltam lazábban tekerni akkoris ugyanígy jártam :(
Egyelőre megrendeltem ezt a Makita Dolmar damilfej 2,4 mm félautomata farmer-et, hátha azzal tényleg jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#5019) imyourfriend válasza aicon (#5014) üzenetére


imyourfriend
őstag

3mm-es szögletes damil úgy odavágja a követ, apróbb szemeket azért véraláfutás vagy seb nincs belőle de rendesen be kell öltözni.. inkább attól félnék, hogy valami lerepül róla, szétjön egy szem vagy hasonlók ez már nem gyerekjáték ráadásul az egyik házi készítésű ami hatványozottabban veszélyes.

(#5020) F34R válasza kory24 (#5015) üzenetére


F34R
nagyúr

piacon lehet kapni pont a tiedre is, nekem is ajanlottak de letettem rola.viszont van ilyen tolcser alaku drotkefes , az nem tunik rossznak ..[link]

(#5021) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!
Családdal kertes házba költözünk, jelenleg manuálisan (hagyományos kasza) nyírom a füvet, de szeretnék egy fűnyírót vásárolni.
A telek 800m2, de ebből olyan 550m2 az a fűterület, amit nyírni kell.

Szülői házban van tapasztalat 20-25e Ft-os elektromos gépekkel (Gardenmaster, AL-KO, stb.), annyit is érnek. Néhány éve vettem oda egy benzines MTD SMART 46 SPB gépet, hozza amit kell, működik.

Viszont nem vagyok meggyőződve arról, hogy az elektromossal rosszabbul járnék. Évtizedekig nyírtam elektromossal és csóváltam a kábelt, nem kell bemutatni. Viszont karbantartani is könnyebb az elektromosat, nem kell bajlódni az üzemanyaggal, olajjal, szűrőkkel, hátára lehet fektetni amíg kispaklizza az ember a beleragadt füvet, hosszú idő után is indul egyből, csak a kést kell levenni élezni. A kertünk elrendezése egyszerűsödni fog, nem lesz baj a fák között tekergéssel.

Kb. 40-60e-ből szeretném megúszni, meglepődtem, hogy aruker*son a top3 Makita gyártmányú.
Annyi tanácsot már olvastam itt és kaptam is, hogy indukciós, direkt hajtásos gépet érdemes, de Makiták között én ilyet nem találok. ELM4121-es típust néztem ki, de az szíjhajtásos.

Van valami tanácsotok mit lenne érdemes választanom?
Válaszotokat előre is köszönöm!

www.vakbelmutet.hu

(#5022) 8th válasza F34R (#5020) üzenetére


8th
addikt

Ezzel a drótkefés megoldással az a baj, hogy pillanatok alatt elkoptatja a beton.

(#5023) aclandiae válasza Cheesy (#5021) üzenetére


aclandiae
senior tag

Én nagyon hasonló helyzetben vagyok és az alábbiakat néztem ki:

- fűnyíró: MAKITA DLM432Z
- akku: MAKITA Akkumulátor BL1850B 18V 5,0 Ah Li-ion
- töltő: MAKITA DC18RD Dual Li-ion gyors töltő

- szegélynyíró (kerítés mellé): Bosch EasyGrassCut 18

(#5024) Cheesy válasza aclandiae (#5023) üzenetére


Cheesy
őstag

Az akkumulátoros fűnyírókat is elvetném.
Nem gondolom azt, hogy egy tervezett elavulással precízen megtervezhető akkumulátor(pakk)nak túl hosszú élettartama lenne...

Sima hálózatba dugható, vezetékes fűnyírót keresek, ami hosszú távon is megbízható, szervizelhető.

www.vakbelmutet.hu

(#5025) 8th válasza Cheesy (#5021) üzenetére


8th
addikt

"Szülői házban van tapasztalat 20-25e Ft-os elektromos gépekkel (Gardenmaster, AL-KO, stb.), annyit is érnek."

Fú, erről tudnék mesélni. Nekem pont ezért van egy ősrégi fémházas magyar Rotim elektromos fűnyíróm. Tesóm szerint ciki meg ütött kopott (egy festés mondjuk tényleg ráférne már) meg eleve milyen régi már és miért nem veszek egy normálisat. Nem érti meg, hogy nem azért van ilyenem mert nincs pénzem jobbra hanem azért mert ez tényleg jó. Úgy hoztam el egy haveromtól mert tőben eltörött az egyik szára és vett helyette egy benzines fűnyírót. Ezt ki akarta dobni. Ismerőssel lehajtattam és ráhegesztettem méret azonos vastagfalú acélcsövet arra felfogattam a markolatának a felső karimáját és használom boldogan. Az együtt töltött lassan másfél évtized alatt összesen egy kapcsolót kellett rá venni, két darab kést és talán három vagy négy darab késtartót mert idővel elrágódik a puha műanyag. Ez összesen lehetett úgy hat-hétezer forint kiadás a tizenöt évnyi használat alatt. Régen ez előtt nagyáruházi műanyagházas olcsó fűnyírókat nyúztam. Hol a háza törött el hol a motorja égett le, vacak volt az összes. Nem sírom vissza őket néhány évente vehettem mindig egy újat.

(#5026) F34R válasza 8th (#5022) üzenetére


F34R
nagyúr

De a damil is, en azzal szoktam "verettetni". :DDD

(#5027) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Agrimotor elektromos fűnyírónk, és olyan kérdésem lenne, hogy csak szilikon sprével
fújhatom be alul a mozgó alkatrészeket, vagy sima WD 40 is jó?
Vagy ha nem, mik jöhetnek szóba? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5028) F34R válasza makoss (#5027) üzenetére


F34R
nagyúr

En hasonlot fujtam mar WD-40-el es Teflonspray-el is.

(#5029) makoss válasza F34R (#5028) üzenetére


makoss
addikt

A WD-40-ből melyikkel? Ebből is van már néhány...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5030) MaCS_70 válasza makoss (#5029) üzenetére


MaCS_70
félisten

Abból is van szilikonos ugye -- akkor pedig mindkét feltétel teljesül: szilikon is meg WD40 is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5031) F34R válasza makoss (#5029) üzenetére


F34R
nagyúr

En a normalt hasznaltam.

(#5032) aicon


aicon
senior tag

Lassan elfogy a 2.4-es damilom,
Van valami ajánlás mostaniban? 1Kw-s motorhoz (Husqvarna 525RX)
A terep: ház körül gyep, de sok a kő a szegélyen, beton kerítés, fa és a jelenlegi vágni vág, de eléggé kopik. (noname zöld, kerek profil)
Nézegettem csillag profilt, meg csavart profilt, ezek mennyire kopnak/vágnak?
Esetleg ilyen: [link] ?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#5033) IMGM6 válasza aicon (#5032) üzenetére


IMGM6
tag

Szerintem először nézd meg a damil fejet, mert szerintem "gyári hibásak", nagyon gyorsan elgyengül bennük a rugó, ezért a szükségesnél jóval több damilt adagolnak.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#5034) aicon válasza IMGM6 (#5033) üzenetére


aicon
senior tag

Fej rendben, kitolasal nincs gond, vagas kozben kopik erosebben, inkabb damil ajanlas, tapasztal a kerdesem lenyege.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#5035) IMGM6 válasza aicon (#5034) üzenetére


IMGM6
tag

Lehet kapni keményebb, fém tartalmú damilokat is, de az csak a fejet fogja viszonylag gyorsan szétverni. (A gyenge rugót egyébként nem én vettem észre, alig használok damilt, egy ismerősöm jött ezzel a problémával, körbe néztünk, a környéken az összes (12-15) husi fejben gyenge a rugó.)

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#5036) raczgyorgy


raczgyorgy
csendes tag

Sziasztok!

Egyenlőre egy kis terület - a többin építőanyag van jelenleg - vágásához keresek használt benzines fűnyírót a keret mondjuk max 35-40e HUF.

Milyen márkát/típust ajánlanátok és melyik kerüljem inkább el?
Mire figyeljek oda vásárláskor mit érdemes megnézni, kipróbálni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Gyuri

Gyuri

(#5037) kory24


kory24
őstag

STIHL CF3 PRO damillal van valakinek tapasztalata?

Jobban megéri, mint a sima Stihl damil?

[ Szerkesztve ]

(#5038) Morris


Morris
Topikgazda

Hunter Hydrawise öntöző vezérlő van itt valakinek? Úgy emlékszem, mintha lett volna róla szó.
Lenne pár kérdésem róla. Tervben van, hogy talán beruházok egy ilyenre... :)

[ Szerkesztve ]

(#5039) goldnarmz válasza Morris (#5038) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Jelen! :K

(#5040) Morris válasza goldnarmz (#5039) üzenetére


Morris
Topikgazda

Remek! :)
Érdemes megvenni? Olvastam, hogy van valami havidíj, ez feltétlenül szükséges?

(#5041) goldnarmz válasza Morris (#5040) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szerintem az csak több ügyfeles kertkarbantartó vállalkozóknak van, akik több telephelyet üzemeltetnek.
Legalábbis én nem láttam még semmilyen havidíjat, és már fél éve üzemel a rendszer.
Szerk.:
Azért most megnéztem a fiókomat. Azt írta, hogy 2026. február végéig van előfizetésem. Hogy utána mi történik, jó kérdés. :DDD
A mai világban örül az ember, ha egy eszköz kibír 5 évet, sz'al nem aggódom emiatt. Mindenesetre semmilyen bankkártya adatot nem kért eddig a Hydrawise tőlem.

(#5042) Morris válasza goldnarmz (#5041) üzenetére


Morris
Topikgazda

Köszi

(#5043) goldnarmz válasza Morris (#5042) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Hogy érdemes-e megvenni...? Jó kérdés. El kell dönteni, hogy megéri-e többszörös árat fizetni egy normál vezérlőhöz képest, cserébe weben / mobil appból tudod vezérelni az öntözést. Bárhonnan, bármikor.
Időjárás-figyelés is jár hozzá, ami az esetek 90%-ában jól működik. Múltkor pl. nem indított locsolást, mert hogy 90% esély volt az esőre. Fura volt, mert a köpönyeg, időkép stb. hozzánemértő portálok szerint aznap napos idő volt előjelezve, ehhez képest du. volt egy kiadós zuhé. Még jó, hogy nem bíráltam felül a Hydrawise döntését.
Ha valaki stat-buher, akkor mindenféle statisztikát meg tud nézni a rendszerről, de bevallom, engem ez nem nagyon érdekel.
Az viszont igen, hogy mobil eszközről pár koppintással tudom módosítani a programokat, hetekre előre meg lehet nézni, hogy mikor, melyik állomást indítja a vezérlő. Ha szükség van rá, természetesen lehet manuális locsolást is indítani. Mindezt a világ bármely pontjáról.
Mivel nem sok hasznos magyar infót találtam a rendszerről annak idején, teljesen ismeretlenül vágtam bele a telepítésnek/beállításnak, de minden elsőre sikerült, és azóta is kiválóan működik.
Jó lett volna, ha ezt pár évvel ezelőtt teszem, megkímélve magam a rengeteg kotvány sz@rtól, amikbe a vezérlő árának többszörösét beleöltem, és mind a kukában végezte.
Részemről maximálisan ajánlott a Hydrawise, de megértem azt is, ha valaki nem szán ennyit öntözésvezérlésre.

(#5044) Morris válasza goldnarmz (#5043) üzenetére


Morris
Topikgazda

Az a baj, hogy a sima 6 zónás vezérlővel sok probléma van. Nyilván azért mert több van belőle a piacon. Viszont bem olvastam/hallottam még senkitől, hogy a Hidrawise tönkrement volna.
Ez az egyik ami miatt opció.

A másik oldalon a 16k-s 6 zónás beltéri vezérlő van.
Sokat gondolkodtam a mobilos vezérlésről de igazából sok jelentősége nincs, mivel hajnalban érdemes öntözni. Ekkor meg általában alszom. Ha meg nem, akkor tudom indítani manuálisan is a rendszert.
Egyébként nem öntözök minden nap. Watersaver füvünk van , ami a nagy kánikulában is 3 naponta kapott vizet. És köszöni szépen, jól van.

Szóval 16k vagy 72k. Lehet mégis marad Eco logic 601

[ Szerkesztve ]

(#5045) goldnarmz válasza Morris (#5044) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Nem látom az összefüggést a locsolási időpont és az alvás között. :B Én nem látom soha locsolni a rendszert, mivel alszom, amikor hajnalban indulnak a körök. Igaz, az utolsó kör végére már felébredek, és általában ki is megyek megnézni, hogy mennek a fejek, stb.
Minden nap locsolok, mert a kutam vízhozama véges. Pontosan ezért is kellett nekem a vezérlő, hogy el tudjam napokra osztani az egyes köröket. Hozzáteszem, 600m2 öntözök, illetve van 50 tujám is, amit csepegtetéssel itatok.
Attól viszont megbolondultam korábban amikor - még nem volt komolyabb vezérlőm és - láttam, hogy szakad az eső, vagy viharos szél fúj, és mennek a fejek. :W Tudom, hogy vannak érzékelők, na azokról sem sok jót hallottam... Ki nem állhatom a pazarlást. Ezt a problémát a Hydrawise láthatóan orvosolta.
Tartósságáról nem nagyon tudok nyilatkozni, mivel még csak fél éve használom. Egyébként egy kültéri vezérlőm van, WAND modullal.

(#5046) Morris válasza goldnarmz (#5045) üzenetére


Morris
Topikgazda

A mobil appos vezérlésre gondoltam. Annak nem látom értelmét. Minek indítsam mobilról akkor amikor ébren vagyok és manuálisan vagy programozottan is el tudom indítani.
Hát igazából az, hogy esik az eső és még közben öntöz is ... Ilyen még soha nem fordult elő velem.
De igazából sikerült is megválaszolnunk a kérdéseimet.
Nem feltétlenül van nekem erre szükségem. Szó se róla, megvenném de nem annyiért. 40-et nagy szájhúzósan adnék érte, de 72k-t semmiképpen.
Köszönöm a válaszaid! :R

[ Szerkesztve ]

(#5047) simico


simico
aktív tag

Bosch AFS 23-27 elektromos fűkaszáról vélemény, tapasztalat? Vásárlói értékelések alapján nem tűnik rossznak. Hátsó veteményesben van kb 50 m2 egyenetlen, mindenféle akadályokkal teli terület ahol a tologatós fűnyíróval elég nagy szenvedés dolgozni. Ide gondoltam egy elektromos fűkaszát venni.

(#5048) hzsolee válasza goldnarmz (#5045) üzenetére


hzsolee
őstag

"600m2 öntözök, illetve van 50 tujám is, amit csepegtetéssel itatok. Ki nem állhatom a pazarlást."
Még jó, hogy nem pazarolsz... :U

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5049) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,
Van-e ajánlott elektromos gyepszellőztető?
350 m2 gyepre kellene.

(#5050) goldnarmz válasza hzsolee (#5048) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Parancsolsz? :U
Igen, tudom. Hagyhatnám a francba az egészet, hiszen ez csak egy kert, kit érdekel. Úgyis ezt látni lépten-nyomon, igaz? :W
Amúgy a mai világban bármit teszel, szinte biztos, hogy pazarlás lesz a vége. Kérdés, hogy melyik oldalról közelíted a dolgokat. Javaslom, hogy engedd el a témát, ez nem az a topic. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.