Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) bundaska válasza Harkovz (#1894) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat.

Két dolgon hezitálok.

1, A Ryobi 190cm3-es, és subaru, láncos hajtású motorral van, 53 cm vágószélességgel, a Honda pedig 160cm3 48cm vágószélességgel, passzolom milyen a hajtása. Ryobi 2 év gar, Honda 1+2, eléggé megszabva, hogyan is érvényesíthető, minden évben minek kell meglennie!!
2, A fentiek a Ryobi mellett szólnak (szerintem) csak a szervizelés miatt állandóan hordjam Pestre(?), de mivel debreceni vagyok és Honda bolt/szerviz van itt is, lehet azzal jobban járnék?

Ebben kérek még egy megerősítést valakitől.

Üdv:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#1902) lfeher válasza mgoogyi (#1900) üzenetére


lfeher
csendes tag

Köszönöm a válaszodat, hasznos volt!

(#1903) Harkovz válasza bundaska (#1901) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Én is gondolkodtam a Ryobin,de még nem találtam infót a tapasztalatokról.A motor szerintem jó lehet.Én biztosra akartam menni ezért lett Honda.Én abból is a 190 köbcentiset venném.

(#1904) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Új, benzinmotoros fűnyírót szeretnék vásárolni a napokban.
Azt tanácsolták, hogy ne adjam alább a B&S 500-as sorozatú motor alá. Persze, jó lenne a honda motor is, de árérzékeny vagyok... nem a fűnyírás lenne a hobbim.
1. Ez jogos kitétel? Tényleg a többi hasonló kategóriájú motor meg sem közelíti minőségben az említettet?
2. A B&S 500E motornak van motorolaj leeresztő csavarja?

Azt látom a webboltok kínálatánál, hogy a hasonló árkategóriájú nem B&S motoros fűnyírók nagyobb névleges teljesítményűek.
3. Ez reális? Tényleg ennyivel erősebbek a konkurens motorok? (2,4LE<->4LE)

A fórumot olvasva két típus között merengek:
- Makita PLM4628N
- McCulloch M51-140F

4. A kettő közül melyiket ajánlanátok, melyik a tartósabb, megbízhatóbb?
5. Mennyire számít, hogy valami első kerék meghajtású vagy hátsó kerékmeghajtású? A makita melyik a kettőből?
6. Tudtok olcsóbb alternatívát ajánlani? (Mulcs, önjáró, 1000nm alatti sík terület)

Köszönöm a segítséget!

www.refujvaros.hu

(#1905) mgoogyi válasza kymco (#1904) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Szeva,

1, Nekem a 6-os szériát mondták minimumnak. Kis igénybevételre talán elég az 5-ös is 10 évig.

2. Úgy tudom, hogy az újabb B&S-eknek nincs, nekem 650 exi van, azon sincs.

3. Szerintem a ccm inkább a lényeg. A Hondáknak egyébként sokkal szebb nyomatékgörbéjük van.
+ a szervízháttér sem mindegy, B&S ebben elég erős. Alco meg hasonló ritkább motorokat nem mernék megvenni, csak olyat, aminek biztosnak látom a szervízhátterét.

4. Szerintem kb ugyanazt tudják. Arról a makitáról már olvastam jó véleményt.

5. Valszeg hátsókerekes mindkettő, de olvass utána.
Szerintem a hátsókerekes a jobb. Ahogy telik a zsákod, egyre kisebb súly lesz az első kerekeken és elkaparhat a hajtás, ha elsőkerekes.

(#1906) kymco válasza mgoogyi (#1905) üzenetére


kymco
veterán

Köszi az infókat. Annyit megtudtam, hogy az McCulloch első kerék meghajtású, a 140F-ben a "F" front-ot jelöl... és erről a gépről olvastam véleményeket, de a makitáról ezeddig nem találtam semmi felhasználói véleményt.

www.refujvaros.hu

(#1907) bundaska válasza Harkovz (#1903) üzenetére


bundaska
aktív tag

Köszi a választ!

Ezt a Honda fűnyírót találtam, ami 190cm3-es (és ez a legolcsóbb), de ennyit nem szeretnék érte adni. Nem naponta vágok 700nm-t :).
Erről jut eszembe. Amit linkeltem CSL 484 H 4 in 1 fűnyírót, nincs is írva, hány nm-es területre ajánlják. Ez a "rendszeres karbantartás" csak idézőjelesen értendők? Vagy nekik mit jelenthet a bizonyos (pl.: 200-350nm) méretű telek Rendszeres karbantartása?

Más kérdés: Fieldmann fűnyírók mennyire ajánlott vagy nem ajánlott kategóriák? Hasonló szinten vannak mint az Al-ko, MTD és társai? Elég olcsók azokhoz képest, amiket anno írtam.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#1908) Tothgera30 válasza Harkovz (#1897) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mivel mindössze ennyi különbséget vettem észre. Viszont árban nagyon nem mindegy hogy Briggs vagy Honda motort nézünk.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1909) Voice24 válasza kymco (#1904) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem ez a McCulloch van. Alapjában véve jó gép, de én pl. megbántam, hogy az önjárósat vettem. Korábban is írtam, hogy szvsz. nagyon gyors a sebessége, szinte futni kell vele, és hepe-hupás talajon, kicsit nagyobb fűben ez már nem oké. Így én szinte 100%-ban csak tolom, így kicsit edzek is, mert a hajtás miatt azért nem úgy gurul, mint egy sima szabadonfutós. :U
Ami még a hátránya (pedig nem a legolcsóbb gép a márkán belül), hogy elég fapados: nincs pl. csőcsatlakozója, és elvileg nem állítható a tolókar magassága és szöge sem. Ja, a kerekek is egyenként állíthatók.

Pozitívumai: a típusjel ellenére 53 cm-es vágószélesség, nagy zsák, amit elég jól tele is tud pakolni.

[ Szerkesztve ]

(#1910) kymco válasza Voice24 (#1909) üzenetére


kymco
veterán

Köszi az infó! :R

www.refujvaros.hu

(#1911) kymco


kymco
veterán

Meghoztam a döntést, megrendeltem a Makitát. Kíváncsian várom az ismerkedést vele...

www.refujvaros.hu

(#1912) z123456789 válasza kymco (#1911) üzenetére


z123456789
addikt

Egy ilyet vett fater nemrég. Vagyis, tavaly. :D Megvan elégedve vele. :K ~1600 m2-en vágja vele a füvet.

Amiért jöttem:
valaki esetleg tud most valami bestbuy, motoros, egyenes szárű fűkaszát? ~950 m2 kezelésére kellene.
Előre is köszsönöm. :R

(#1913) z123456789


z123456789
addikt

(#1914) ANDROID??? válasza z123456789 (#1913) üzenetére


ANDROID???
addikt

Aki szereti a bütykölgetést, erősen ajánlott.
Inkább Husqvarna, Oleo.. :K

[ Szerkesztve ]

(#1915) z123456789 válasza ANDROID??? (#1914) üzenetére


z123456789
addikt

OK, értettem. :D
Csak felcsillant a szemem, hogy 5 LE. :D

De inkább nem kockáztatok. :D

(#1916) Harkovz válasza z123456789 (#1913) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Egyébként most ilyet használok.Én használtan kaptam az enyém praktikeres verzió de ugyan így néz ki.Meglepően erős és jól működik de még nem régóta használom.Használtan kaptam,ment már sokat szerintem.Ilyet árulnak a piacokon is és minden van hozzá.Ennyi pénzért nem lehet nagy minőség.Nekem egyenlőre pozitív csalódás,de majd kiderül mennyit bír ki.

(#1917) z123456789 válasza Harkovz (#1916) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi a véleményt. Záros határidőn belül kell nekem is egy, hétvégén kipróbálok egy Einhellt (egyenes szárú, de szétszedhető), aztán meglátom, hogy oleo, vagy einhell lesz.

(#1918) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

McCulloch 56cm-es gépekhez oldalkidobó adaptert honnan tudok rendelni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1919) ANDROID??? válasza Tothgera30 (#1918) üzenetére


ANDROID???
addikt

Husqvarna beszerzi neked :K
http://www.husqvarna.com/hu/ kapcsolat, beszerzik ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#1920) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Benzinmotoros fűnyírót keresek édesapámnak, a régi már beadta az unalmast kb 15 éves volt... :B

A főbb szempontok:

1.Könnyű tisztítás, ne ragadjon be alá még a vizes fű sem vagy csak kis mértékben mert ha egyedül fogja nyirni a füvet akkor ne az legyen már szegénynek h 15 percenként takaríthatja az alját a betapadt fűtől.
2.Egy karral lehessen állítani a vágási magasságot!
3.Viszonylag nagy fűgyűjtő ami nejlon anyagú(nemtudom h melyik a célszerűbb a nejlonos vagy a merevfalú de gondolom az előbbi esetleg ha tönkremenne könnyen lehessen hozzá kapni idehaza is póttartályt avgy nejlont)
4.Ergonómikus kialakítás,tehát a tolókart az ember karhosszúságához lehessen állitani esetlegesen télen össze lehessen csukni h minél kisebb helyet foglaljon.
5.Könnyen, odahaza is karbantartható motor, ha elromlana benne vmi könnyen lehessen hozzá alkatrészt találni idehaza.
6.A fűnyíró háza ne rozsdásodjon, hosszú időtálló legyen!
7.Ne műanyag kerekek legyenek rajta és lehetőleg golyóscsapággyal legyenek ellátva.
8.A levágott füvet ne csak hátulra hanem oldalra is ki tudja dobni!

Maximum 100e forintot szánnánk rá és NAGYON DE NAGYON fontos lenne a könnyű tisztíthatóság esetleg a felemeléséhez legyen rajta vmi fogantyú is, mert a mostani régi fűnyírót csak ugy tudjuk tisztítani h én fogom hátulrol és kicsit megdöntöm, közbe édesapám meg takaritja ki alóla a beragadt fűcsomokat spaklival szal ez igy agyrém már főleg a mostanii esős időjárásban mikor nem mindig tudjuk lenyirni a füvet hetente mondjuk és igy megnő 20cm-resre is és olyan gépet keresünk ami ezzel is elboldogul még ha vizes is és nem ragad el alatta a fű ill könnyű tisztán tartani...nemtudom h létezik-e ilyen!

Előre is ezer hála a segítségadásért! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1921) flepi


flepi
újonc

Sziasztok!

Tudom, hogy végig kellene olvasnom, vagy legalább jól bele olvasni a topikba, és meg lenne a válasz, de a hétvégén már meg kell vennem a gépet, és csak most kezdtem el keresgélni, így találtam rá a fórumra.
Ezért ne haragudjatok kérlek, kérdezni szeretnék, és a tanácsotokat kérem.
MTD benzin motoros fűnyírót ajánlottak, mint megbízható és nem utolsósorban megfizethető márkát.
Ezt ajánlották nekem:
11A-J1SJ677
DL 46 P
MTD ThorX 35
1,6/2.800 / 99 cm³
54 490 Ft

vagy ezt

11A-J1SJ600
MTD 46
MTD ThorX 35
1,6/2.800 / 99 cm³
54 490 Ft

Igazából nem tudom, mi a különbség a kettő között. Esetleg még ez jöhetne szóba
11B-02SH600
SMART 51 BO
THORX 35
1,7/2.650 / 99 cm³
56 830 Ft

Bár ha minden igaz ez a motor (MTD ThorX 35) kinai, és nem ajánlatos megvenni az ezzel szerelt modelleket. Amin nem ez a motor lenne, az

11A-J15B600
MTD 46 B
B&S 450 E-Series
1,7/2.800 / 125 cm³
65 500 Ft

Melyiket látjátok jobbnak, és miért az? illetve tényleg nem megbízhatóak ezek a Thorx motorok?

Köszönöm a segítségeteket. :) :R

Ja, és kb 800 m2 a nyírandó terület.

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak néha összeveszünk.

(#1922) Tothgera30 válasza dime27 (#1920) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Először a rá szánt összeget nem olvastam, és a Honda HRH536-os ugrott be, mint komoly ipari gép. Viszont ahogy feltűnt a keret, őszintén szólva ennyiért újonnan a kritériumoknak megfelelő gép kizárva, használtak között szétnézve, pedig szintén le kell húzni de pár dolgot a listáról.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1923) dime27 válasza Tothgera30 (#1922) üzenetére


dime27
őstag

Köszi de a több mint fél milliós fűnyírót kihagynánk...nem tudom Mo-n hány ember engedhet meg magának ekkora luxust mi biztos h nem...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1924) Harkovz válasza dime27 (#1920) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Sajnos ennyiért ilyen gép valóban kizárt.Ha tényleg hosszú távra terveztek többet kell rászánni.Igazából egyszer adsz ki többet vagy egy kisebb gyenge gépre költöd rá évente javítás miatt.A vizes füvet meg amúgy kerülni kell,túlterheli a gépet és az mindbe beragad.Ezzel kezdődik minden használati útmutató.

(#1925) dime27 válasza Harkovz (#1924) üzenetére


dime27
őstag

Esetleg max 100e-ért vmi nagyon jó elektromos?! :F
Benzines Fieldmann gépekről vélemény?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1926) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

Milyen elektromos fűnyírót ajánlanátok 30 ezerig (max.35) kb. 300-400 négyzetméterhez? 1500W-1800W és lehet nagy vágószél. Illetve kb. 15-20 ezerig szegélyvágó érdekelne!

(#1927) Tothgera30 válasza dime27 (#1923) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Viszont a leírt kritériumaidba pont csak az fér bele. Viszont a rá szánt összegért esetleg valami alacsony kategóriás gép férne bele, vagy irány a használt piac.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1928) ropi23


ropi23
csendes tag

Sziasztok!

Fűnyírógép vásárlás előtt állok. Ami kellene fűgyűjtés és mindenképpen benzines az önjárás nem feltétel de nem hátrány. 1000 nm-es kertet kell vele rendben tartanom (nem egyenes terület).

Én a Hecht 546 SX-et találtam eddig ( https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/hecht/546-sx-p170539185/ )
Nézegettem még az AL-KO fűnyírókat is. Ismerősöm jó véleménnyel van róla.
Abból a Classic 4,66 P-A típust néztem ki. ( http://www.al-ko.com/shop/hu/termekek/funyiras/benzinmotoros-f/benzinrasenmaher-al-ko-classic-4-66-p-a-edition.html )

Esetleg ezen kívül valami ötlet vagy tipp?

Olyan max 70.000 ft lenne rá. Több sajnos jelen pillanatban nem megy.

Használtan találtam egy MCCulloch 180 ccm-es motorral szerelt verziót de elvitték előttem. (25 ezerért volt hirdetve.)

(#1929) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok!
Kettő kérdésem lenne.

1.) Miért nem hajt mindig az önjáró? Csapágy? Tavaly cseréltem, igaz, csak kínai csapágyat tettem bele. Amikor elindul, akkor hajt rendesen, erő is van benne. videó

2.) Most már teljesen odavan a gumi a hajtott keréken. Nem lehet valahol venni rá? Vagy komplett kereket?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1930) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Megvettem az Einhell GH-BC 43 AS fűkaszát.

Előtte volt alkalmam kipróbálni kollégámét, azt gondolom nekem elég lesz. A szár toldásánál nem érzem, hogy hátrány lenne a merevség tekintetében. Egy meggyőző csatlakozó biztosítja az egészet. Persze majd használat után mondok biztosat. :)
A kérdésem viszont az lenne, hogy a bicikli kormány (vagy minek hívják) némileg kényelmetlen pozícióban van számomra. A billentyűs kart kicsit nehezen érem el. Ha meg megfogom kényelmes pozícióban, akkor meg a fej nem vízszintes a föld felett. Illetve sokáig így tartani szintén nem lesz komfortos, véleményem szernit. Arról nem is beszélve, hogy így nem is szabad vágni vele, meg úgy rossz az egyensúly is. A bilincs, amihez a kormány van rögzítve, nem mozdítható. (Legalábbis olyan csavarokkal van odarögzítve, amilyet még az életben nem láttam, gondolom azért, hogy azt ne babrálja a user.)
Van valami taktikája ennek a fűkaszálásnak, hogy beállítsam kényelmesre? Válpánttal játszani esetleg, vagy ilyesmi? Arra gondolok ami nekem nem jutna eszembe, lévén, hogy az első fűkaszám, és korábban sem nagyon volt dolgom velük.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segítséget adni. :R

[ Szerkesztve ]

(#1931) Harkovz válasza z123456789 (#1930) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Általában imbusz csavar szokott ott lenni esetleg torx csavar.Veszel egy készletet és beállítod.

(#1932) z123456789 válasza Harkovz (#1931) üzenetére


z123456789
addikt

Hahahaha! Nem, nem az van ott. :D :D
Holmi torx kulcs nem jó bele. :N
De igazából ha nagyon akarnám, biztos le tudnám csavarni, csak abból gondoltam, hogy máshol kell keresni a hibát, hogy ez egy marhára nem egy egyszerű "trendi" szabvány. Viszont ha minden kötél szakad, és nem jövök rá, akkor midnenképp megbontom.

(#1933) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Olajból milyen az ajánlott? 4 ütemű MTD be kéme, SAE30 [link]

Ezzel nem nyúlhatok mellé? [link]

(#1934) z123456789 válasza K Norbi (#1933) üzenetére


z123456789
addikt

Már itt is? :DDD

Egyébként a boltban nekem Castrolt adtak az Einhellhez. Érdekelne engem is, hogy mi az ajánlott 2T motorokhoz egyébként. Vagy csak simán ne valami noname legyen?

(#1935) z123456789 válasza Harkovz (#1931) üzenetére


z123456789
addikt

...és megkövetem magamat, ne haragudj, igazad volt. Valóban Torxszal állítható a bilincs. Mentségemre szóljon, hogy
-első, nagyobb méretű gépem
-a csomagban minden volt, csak torx nem
-torx kulcsot szinte sosem használom
-és a franc sem vette észre, hogy a Workzone-os kulcsomnak csak az egyik fele van kilyukasztva középen. :B

De ezt én néztem be, lényegében. Bénabéla... :B Szóval azt hiszem ma már neki tudok állni füvet vágni. :D

[ Szerkesztve ]

(#1936) K Norbi válasza z123456789 (#1934) üzenetére


K Norbi
addikt

Mindenütt jelen vagyok :DDD :DDD
"Azért küldtek vissza a jövőbe hogy lecseréljem a fűnyíróba az olajt, így elkerülve a gépek lázadását." ;];]

Én se tudom, mi a favorit olaj.

[ Szerkesztve ]

(#1937) z123456789 válasza K Norbi (#1936) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD

(#1938) kingpeti83


kingpeti83
újonc

Sziasztok!

Egy fűnyíróvásárlás előtt állok.

Ez a két verzió jönne szóba, kíváncsi lennék szakmailag okosabb emberek véleményére.
A telken a fű kb 400 m2, egyenes, sík.

Mindkettő az OBIban van

A opció

Gardena Powermax 1100/32E elektromos fűnyíró + Small Cut 300 fűszegélynyíró - 35 ezer
1100 W, 29 liter gyűjtő, 32 munkaszélesség

B opció

LUX E1400/35 elektromos fűnyíró + Bosch Easytrim 2300 fűszegélynyíró - 38 ezer
1400 W, 40 liter gyűjtő, 35 cm munkaszélesség

Szerintetek melyiket?

A Gardenát hallottam, hogy egész jó márka, a LUX-ot nem ismerem, de Német OBI oldalon nagyon dicsérik, sokkal jobb az értékelése, mint a Gardena-nak ott.

Köszönöm a segítséget.

(#1939) flepi


flepi
újonc

Erről a típusról mi a véleményetek?
MTD 46B
11A-J15B600

http://www.bayermann.hu/funyiro-MTD-MTD46B-Robbanomotoros-fugyujtos.html

Barátom a gugli, csak néha összeveszünk.

(#1940) molnarmiklos


molnarmiklos
csendes tag

Sziasztok
1 éves Mcculloch M53-150ARP fűnyírómnál a következőt tapasztaltam.:
- Olajtócsa a légszűrő alatt a kasznin.
- Az olaj tiszta átlátszó.
- A motor pöccre indul és szépen jár.
- Olajszint megfelelő
Nagyon keveset használtam még a gépet, hogy komoly kopásra gyanakodjak.
Ha jól láttam a karter oda van kivezetve. Talán az, vagy olajozza automatán a légszűrőt finoman csak most túlzásba vitte?

Ha takarítom az alját akkor csak a tolókar irányába döntöm meg kicsit. Oldalra, fejre sosem döntöttem.

Valakinek van ötlete mi lehet ez?
Előre is köszi.

(#1941) [P]laci


[P]laci
senior tag

Sziasztok!
Segítségre, tanácsra lenne szükségem. Beszerezetünk egy HECHT40-es benzines fűnyírót (tudom nem egy profi cucc, de első benzines próbálkozásnak erre esett a választás).
Mindent a leírásnak megfelelően csináltunk, aztán 3. nyírás alkalmával üresjáratban vágás nélkül is 2x le-lefulladt, utána meg gyönynörűszépen vágott. Most vágtunk volna megint vele, ugyanúgy le-lefulladt.
Mivel hideg indítás volt, spricceltünk az elején a primerbe egy kis benzint, néztünk indítás előtt természetesen olaj szintet is (ezt használjuk), benzin is oké, friss van benne... minden oké, de mégsem. :(
Tudnátok tippet, tanácsot adni esetleg?

(#1942) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Van motoros fűrész topic is? :DDD
Viccen kívül. Van másik topic, ahol mondjuk láncfűrészekről megy az értekezés? :)

Einhell GH BC 43 AS fűkaszáról egy használat után csak jó véleménnyel tudok lenni. Ca. 950 m2-t vágtam vele. Ha nem lapultak volna a fű alatt korábban ott hagyott gallyak, ágak, hamarabb ment volna, de így volt egy kis szöszmötölés. Viszont ahol csak gaz volt, ott a töredék idő alatt végeztem. Jó méter magas őserdőt kellett vágnom vele. 2 órán keresztül biztos, hogy ment. Néha leállítottam, hogy visszahűljön, de ezek nem voltak, csak max 2-3 percek. Szóval eddig pozitív a készülék. :) A toldás miatt használat közben sem éreztem hátrányt.

(#1943) Emtra Prime válasza dime27 (#1920) üzenetére


Emtra Prime
csendes tag

Szia! Én MTD-t tudom ajánlani egy 53 S-t használok és brutális napi 5 órába is nyüstőltem már és bírja a strapát.

E.P.

(#1944) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Honda GCV 190-es motorral szerelt McCulloch fűnyíróból csak a betöltőnyíláson tudom kiszívni az olajat, vagy van leeresztő csavar? Mert a service manual nem tér ki erre a részre, vagy csak átsiklottam felette.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1945) Harkovz válasza Tothgera30 (#1944) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Igen, vagy ott kiszívod vagy oldalra borítva kiöntöd.

(#1946) Tothgera30 válasza Harkovz (#1945) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm, így átnézve, hasonlóan látom a helyzetet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1947) vizimento


vizimento
senior tag

Fűkaszából melyik az ajánlott a legolcsóbb árszegmensben? Ami azért még nem esik szét 2 használat után... Természetesen tisztában vagyok vele, hogy stihl minőséget/élettartamot se várhatok majd tőle...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#1948) ANDROID??? válasza vizimento (#1947) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mennyi a keret? Fuxtec alá nem érdemes menni, de az is kínai..
Nézz pl. Oleo-t. :K

(#1949) CalibRasta


CalibRasta
tag

Sziasztok!

Sajnos a problémám nem tudom röviden leírni mert komplikált a dolog. Olyanban kérném a segítségeteket hogy 2 éve vásárolt AL-KO 3.85E gépem feladta a napokban a harcot, hogy pontos legyek a hajtás ékszíja "lejött körbenézni" az alsó motorvédő burkolaton. Ez lett volna a 3. szezonja és most volt az első élezése is....ami kicsit meggyőzött engem, hogy igen is bírja a gép. Néhány apró kisebb hibát eltekintve elégedett voltam a géppel. A teljes terület bőven 4-600Nm-ben benne van, még ha az utcán lévő parkoló területet is lenyírom, tehát a terület nem kicsi, de nem is túl nagy. A szervízbe vittem pénteken, előző este reg-geltem be az ALKO honlapján a gépet :D Délután már meg is volt a papír hogy mehetek vissza a boltba(maglódi Auchan) és rendezhetem a dolgot....csere lesz vagy pénz visszafizetés. Az utóbbit adja csak az ócsua ;) Tehát szép véget ért a közös pályafutás, de a fű attól még nő, tehát égető lenne a friss fű javító-pótló telepítésre a fűnyíró! :Y
Időközben az asszonyom azt mondta rakjunk ehhez az összeghez még 1 kicsit és vegyünk jobb gépet, hátha a magasabb árkategória plusz "előnyeit" kifogjuk. Na persze ebből azóta hatalmas vita alakult mert én az 29eFt gépárból amit vissza kaptunk, járok 55eFt-nál :) Végül a 40eFt környéke lenne max a vételár. Ebben az összegben találtam egy új gépekett az ALKO kívül és belül is, főként az Einhell márkát, mivel van új egyéb szerszámom belőle és szép tapasztalataim vannak vele és 2év gari jár futárral minden regisztrált gépre! Sajna a döntést az asszony ALKO-hoz való ragaszkodása most befolyásolja. Vannak ellenérvek, vannak előnyök-hátrányok. Az utóbbi utána járás-olvasásból az derült ki, hogy még szerencsés is voltam eddig a 3.85E-vel, sokan szidják a az AL-KO-t :( A Bauhaus-nál most pont akcióban van 40eFt-ért az ALKO 3.85+GTE450 Comfort szegélynyíró ami jól jönne mert az asszonynak a virágai körül jól lehetne a szegélyvágóval dolgozni. Einhell GE-EM 1536 típus most nálam a befutó, de már félek ennyi pénz kiadni bármiért is ;) Most nézve az is elbizonytalanított hogy az Einhell*nek is van szép szegélynyírója amivel a +10eFt lenne a kiadás a későbbiekben, de az többet tud jóval és erősebb is( Einhell GE-ET 5027 )!
Én azon vagyok hogy a drágább 38eFt Einhell fűnyírót vegyük és majdan vmikor a szegélynyíróját(12eFt) is. Én fejlesztenék szívesen, az asszony meg a kis pénzből csodát típusú nő.

A kérdés hogy milyen tapasztalat vannak a Einhell fűnyírókról a magasabb árfekvéseseknél? Egyáltalán milyen tapasztalatotok van az AL-KO gépekről, érdemes e további bizalmat szavaznom a márkának?
A Bauhaus mennyire hihető az 5 év garival és érdemes e az ő 40eFt-os szettjüket nézni? Vagy ha már minden szál szakad milyen alternatívák vannak még? Vagy inkább spóroljak még egy kicsit és nézzek még feljebb is pl: Einhell GE-EM 1843?
Előre is köszi!
Ui:Bocsi a regényért

(#1950) mzso


mzso
veterán

Helló!

Van valakinek tapasztalata mulcsozós fűnyírással? Árukereseőn nézve (elég kevésnél írják) van olyan ahol írják írnak mulcsozó betétet, meg kést máshol csak azt írják, hogy van mulcsozó funkció.

PL: https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/hitachi/ml40sr-p269216447/#termek-leiras

A mulcsozó betét kb miben nyilvánul meg? (És mindegyikhez szokott járni aminél írják, hogy mulcsozó funkció is van) Mennyit ér ez

De ami még inkább érdekes: van-e értelme olyan fűnyírót venni amire azt írják, hogy mulcsozós. Vagy érdemesebb külön egy mulcspengét venni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.