Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) goldnarmz válasza Hippositó (#2600) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szia!

Véleményem szerint ezek a 2 LE körüli gépek arra elegendőek, hogy a ház körüli gazt kiirtsd, de ennél többet nem szabad várni tőlük. Tavaly én is erre a célra vettem egy 135r-t, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Jár hozzá 3 ágú ütőkés és damilfej is. Nem mondom, hogy agyon használtam az elmúlt szezonban, de sosem hagyott cserben. Pöccre indul, nem kell fél óráig rángatni. A hozzá kapott alap hevederrel azt az 1-2 órát épp ki lehet bírni, huzamosabb használat esetére viszont már egy komolyabbat választanék. Nagyobb dzsindzsa irtására 3 LE feletti gép javasolt. Olyan meg nincs egy karban tartott kertben. ;)

(#2602) Hippositó válasza goldnarmz (#2601) üzenetére


Hippositó
újonc

köszi szépen a választ

(#2603) draco31


draco31
veterán

Hello!

Azt hiszem ide illik a kérdésem, ha nem akkor bocsi!
Nyár folyamán az épp javítás alatt álló 281XP mellé vettünk valami könnyebb fűrészt, ami egy 135-ös lett.
A boltban ami egy Husqvarna szerviz is egyben, azt mondta az eladó, hogy 1:40-es keverékkel használjuk inkább, amit a mostani benzin minőséggel magyarázott.
Mondtuk hogy oké, biztos tudja mit beszél, de most így kb 6-7 tank használat után valóban jobb így? Csak mert van egy 151-es Robi, annak 1:25 kell, van az 281xp meg egy Stihl FS 410 fűkasza, annak 1:50 kell.
Így a 4 eszközhöz 3 féle keverék.

Másik oldal fórumán azt mondták hogy mehet mindenkinek az 1:40, itt mit mondtok? Nyilván Róbert kivételével.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2604) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

120k-ig keresek valami erős/nagy fűnyírót. Eddig a Hecht 5534 SX a befutó. Ajánlások, vélemények?

(#2605) vtiti26


vtiti26
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Stihl fs 400 as gép. A kérdésem az lenne, hogy a fogantyú (szarv) rögzítő csavar, milyen méretű menettel rendelkezik? Valamint az anya, ami rögzíti a vázhoz a fogantyút milyen külső méretei vannak? Sajnos elhagytam mindkettőt.. A t alakú csavart még csak csak lehet kapni, de a hozzá való "anyát" ami a vázba megy azt sehol sem sajnos....Előre is köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#2606) rekop


rekop
senior tag

Üdv!

Önjárós, benzines fűnyírót szeretnék vásárolni, kb. 1000m2 terület vágására. A terület viszonylag egybefüggő, nem sok fa,bokor, stb. van rajt, viszont a talaj kicsit egyenetlen.
Két gépre szűkítettem eddig, a fűgyűjtés lehetősége az önjáró funkció mellett kiemelten fontos.
1. Makita PLM4628N B&S 500 motorral
2. Makita PLM4621N2 B&S 650 motorral
Az első a nagyobb méretű hátsó kerék és az ára miatt szimpatikusabb, viszont csak 500-as motorral, amitől félek hogy hosszútávon kevés lehet.
A másodiknak viszont kicsi kereke van, és nincs rajt oldalt-kidobás lehetőség, viszont olyan motor ami biztosan elegendő teljesítményű.

Vélemény valakinek(esetleg ha van tapasztalat az még jobb)? Árban 130k-nál húztam meg a határt, feljebb nem megyek semmiképp.

Köszönöm! :R

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2607) goldnarmz válasza rekop (#2606) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Két évvel ezelőtt hasonló dilemmában voltam, mint te most. A nyírandó terület is kb. azonos. Nézegettem a két általad említett gépet is. Végül más márkát választottam, de ha Makitát veszek, akkor a 4631 lett volna nyerő. Ezen van oldalkidobó is, és a 675-ös motor már garantáltan bírni fogja ekkora kert rendszeres nyírását (enyémben is ez van most). Tudom, hogy túl van a kereteden, de érdemes megfontolni. Ha csak az általad említett két gépből választasz, akkor véleményem szerint a 4621 lesz a befutó. 500-as B&S szériát ekkora területre nem vennék.

(#2608) rekop válasza goldnarmz (#2607) üzenetére


rekop
senior tag

Köszönöm a tippeket, lehet elgondolkodok a 4631-esen, végül is nem sokkal "lóg" túl a lélektani határon.
Egyébként nem ragaszkodom a Makitához, de szimpatikus a márka viszonylag jókat olvastam róla, és pótalkatrészek is gondolom sokáig elérhetőek majd hozzá.
Végül te melyik márkát választottad?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2609) goldnarmz válasza rekop (#2608) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ha jól tudom, a Makita nem gyárt fűnyírót, csak szerették volna, ha a portfóliójukban szerepelnek kerti eszközök is, így mással gyártatja le. Persze, ez nekünk, végfelhasználóknak nem hiszem, hogy nagy problémát okozna a mindennapokban. :D Árban bőven elfogadhatóak az eszközeik, és szerintem a minőségre sem lesz panaszod. B&S motorok pedig már régóta bizonyítanak.
Én végül elmentem Husqvarna irányba. Régóta tetszettek az gépeik, a napokban vásároltam a 3. kerti masinát ebből a márkából. Kis érdekesség, hogy ők előbb gyártottak fűnyírót, mint láncfűrészt. :)

(#2610) rekop válasza goldnarmz (#2609) üzenetére


rekop
senior tag

Husqvarna-t is néztem, de azok árban nem az a kategória ahol én keresgélek. :)
Akkor azt hiszem eldőlt a kérdés, megrendelem a PLM4631N2-t.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2611) kemperlama válasza kemperlama (#2533) üzenetére


kemperlama
csendes tag

Sziasztok,

Ados maradtam egy beszamoloval.

Megvasaroltam vegul a DeWalt akkus funyirot: DCMW564P2-QW.

Elegedett vagyok vele, a celnak megfelel.

Ki kellett azert tapastalni, hogy mi az idealis vagasmagassag a gepnek es a funek egyarant.

Amint irtam a terep egyenetlen, es nehol eleg suru fu van.

Tervezem a gephez tovabbi akummulator megvetelet, amihez egy masik tolto is jar majd, akkor tovabb todum nyesni a gazt.

Alapvetoen jo a keszulek kidolgozasa, eleg eros a motor, jol gyujti a fuvet.

Karbantartas gyanant el szoktam torolgetni hasznalat utan, nem engedem a fuvet raszaradni az aljara.

Koszonom a segitseget!

Minden jot!

kemperlama

Si vis pacem, para bellum.

(#2612) musztiii

Sziasztok,

erről tudnátok mondani véleményt? Eléggé vakon vagyok a témában, a specifikáció alapján megfelelne, de ezek gondolom csak a felszínes dolgok.

Ha esetleg a márka, vagy a motor típusa miatt nem ajánljátok, akkor hasonló paraméterekkel( és árral) rendelkező masinát tudtok ajánlani?

Köszi előre is!

Ha 24 órán belül nem reagálok, kérlek, pingeld újra a privát üzenetet.

(#2613) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok szerintetek Husqvarna 525RX vagy 135R? Egy árban vannak kb. Esetleg más ilyen árfekvésben?

(#2614) goldnarmz válasza nrb263 (#2613) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

A HSQ 525RX ha jól emlékszem, ~1,4LE körül van. Felejtsd el. Azt szokás mondani, hogy fűkasza 2 LE alatt nincs, az is épp határeset. A 135R már elfogadható. Tapasztalatból mondom, nekem is az van. Adnak hozzá damilfejet és 3 ágú ütőkést.
Ám, ha masszívabb dzsindzsa irtására kell, akár heti több alkalommal is, akkor 3 LE körül nézelődnék.

(#2615) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, errol esetleg valami velemeny?
[link]
Dimbes dombos 1000nm kicsit gazos kerthez jo lehet?
Motor szeriarol van tapasztalat?
Ar:60e.

Ui.: az onjarokat tenyleg nem lehet siman tolni vagy inkabb a nagy sulya miatt?

Koszonom

(#2616) draco31 válasza MTbc (#2615) üzenetére


draco31
veterán

De lehet őket tolni.
Én is féltem ettől, sosem kezeltem még önjárósat, de beruháztam egy éve egy Gama Garden GLM-51S Premium-ra, és most már csak önjárósat akarok :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2617) Peterka31 válasza MTbc (#2615) üzenetére


Peterka31
csendes tag

Sziasztok!
Én is ugyanezt kérdezném!
Csak a kereső miatt: Parkside PBM 450 C2 a Lidlben van most.
Ami miatt felfigyeltem rá az a B&S motor.
https://www.briggsandstratton.com/eu/en_gb/campaigns/parkside/pbm-450-c2.html
Elég erős ez a motor? 42 cm-hez?

(#2618) rekop válasza Peterka31 (#2617) üzenetére


rekop
senior tag

Én is hasonló területre keresek fűnyírót. Eléggé körbejártam a témát, beszéltem ismerős kisgép szerelővel is, és mindenki legalább a 6-os sorozatú B&S motorral szerelt gépeket ajánlotta.
Szerintem a 450-es motor kevés 1000m2-re, és a vágásszélesség is kicsi. Én nem venném meg.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2619) Peterka31 válasza rekop (#2618) üzenetére


Peterka31
csendes tag

Értem. Igazából azért szemeltem ki, mert ebben az árban nincs egyéb B&S.
Talán az MTD 51 BC de arról meg a motoron kívül jót nem olvastam, a többi része nem túl minőségi.
Vagy MTD motor, de ha már egy árat költök rá, akkor MTD motor és Briggs közül inkább a Briggs , még ha 400-as széria is nem? Árban már nem igazán tudok feljebb menni.

(#2620) rekop válasza Peterka31 (#2619) üzenetére


rekop
senior tag

Én elég régóta (~12éve) vágom ezt a területet, eddig két fűnyíróm volt. Esőnek vettem(1995-ben) egy 3.5LE Briggs motorral szerelt "tologatós" fűnyírót 46cm vágásszélességgel. Ez a motor ~10évet kibírt, ez idő alatt kétszer cseréltem a vázat mert szétrohadt. Két évvel ezelőtt vettem egy 46cm-es önjárós használt gépet ami olyan 5éves lehetett akkor. Szinte megváltás volt, hogy nem kellett tologatni. Ezen egy 3LE-s tecumseh motor volt, ami sajnos 2év alatt megadta magát.
Ezért most egy nagyobb teljesítményű (6-os B&S) motorral szerelt önjáró gépet szeretnék venni. Sajnos ezek elég drágák, olyan 140e-től indulnak felfele, de minimum 10évre tervezek ezzel is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2621) rekop válasza rekop (#2620) üzenetére


rekop
senior tag

Most nézem, kicsit elszámoltam az éveket! :B Egy jó tízessel... Akkor a 3.5Le B&S motor több mint 20évet! bírt...Egyszer igaz szét lett szedve, hengerfej tömítés + egyéb tömítések cserélve lettek, de szerintem nagyon jól bírta.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2622) MonRo


MonRo
tag

Sziasztok! Első fűnyírómat kell megvennem kb. 700 m2-re. Beleakadtam a Honda MPG 46-ba, GCV 160-as motorral szerelt. Mindenhol 106.000 Ft-ért lehet kapni, ami így bestbuy-nak tűnik számomra. Oldalt kidob, gyűjt, mulcsoz, önjárós. A furcsa az, hogy a késasztal MTD matricás...
Mi a véleményetek erről a gépről? :B

[ Szerkesztve ]

(#2623) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Van egy MTD SPK 5 HW gépem, és most lett a kés megélezve. Ellenben nem tudom miért, de amióta visszatettem, ráz. Most vagy én tettem vissza rosszul, vagy vmi más baja van. Mielőtt levettük, nem rázta szét a kezem a próba alatt. Mi lehet a gond? Rosszul tettem vissza a kést esetleg? Mivel manul nincs hozzá, így most nem tudom, hogy annak pontosan hogyan is kell állnia. A domború vagy a homorú oldal néz e a föld felé? Tudom láma kérdés, de baromira nem néztem meg, mikor levették.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2624) goldnarmz válasza Melack (#2623) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Valószínűleg nem lett kiegyensúlyozva a kés élezésnél. Egyik végéből több anyagot vettek le, mint a másikból. Amikor fűnyíró kést élez az ember, figyelni kell, hogy egyensúlyban legyen a penge. Egy egyszerűen lehet ellenőrizni. Felfekteted az ujjadra a kés közepét, és megnézed, hogy vízszintben marad-e, vagy egyik felére "húz" (leesik a kés). Addig kell élezni, amíg vízszintben marad. Ennek hiányában ráz a fűnyíró.
A kés domború fele nézzen felfelé. Így terelni a nyesedéket a kaszaházba, onnan pedig a fűgyűjtőbe.

(#2625) Melack válasza goldnarmz (#2624) üzenetére


Melack
veterán

Köszönöm! Akkor viszem vissza a pengét, miután megnéztem, hogy is áll. Én nem tudom élezni, szomszéd csinálta.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2626) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Akkumulátoros fűnyírót keresek minimum 44 cm vágószélességgel, és fűgyűjtővel.
Két típust néztem, és nem tudom melyik lenne jobb vétel:

Hecht 5046
AL-KO Moweo 46.5 Li Solo

Esetleg ha valaki hozzáértő tudna mást javasolni, ajánlott márka / típust azt megköszönném

(#2627) Archer válasza rekop (#2620) üzenetére


Archer
őstag

Ezek a mai olcsóbb Briggs motorok majdnem ugyanolyan gagyik mint a kínai nevenincs motorok. Ezerszer inkább a Honda GCV széria. Valahol a 6-os szériától már egész jók, régen az volt a Quantum, azok azért már nem rosszak. Igazából nem lenne rossz a Briggs, a régi kör kipufogós faék Briggs-ek elmentek 20 éveket kisebb felújításokkal, a mai olcsóbbak is ugyanaz az egyszerű technika mint régen -ami nem baj- csak valószínűleg már nem olyan anyagokból gyártják őket. A Honda GCV 160/190 sokkal jobb. Kicsit kényesebb az üzemanyagra de ha odafigyel rá az ember, nagyon megbízható motorok. Egyébként Hondánál is ez még csak a "hobbi" kategória, az ipari felhasználás a GXV. Briggs is gyárt nagyon komoly motorokat kovácsolt, rendesen csapágyazott főtengellyel, öntöttvas blokkal, többlépcsős légszűrővel, ezeket úgy hívják Vanguard, csak ezekből még egy kisebb is többe kerül mint amit sokan egy komplett gépre költenének.

Más: az utóbbi pár évben a Stiga elég jól kibővítette kínálatát kerti gépekben, érdemes megnézni őket ha valaki valamilyen gép beszerzésen gondolkodik, elég jó cuccokat gyártanak. Pl. a Kawasaki motoros 45cm3-s bozótvágójuk jelenleg 160k, Husqvarnánál ugyanez a teljesítmény (545RX) 250k, Stihlt nem is említem.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2628) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Hatha valaki tud segiteni, neten nem talaltam semmit, es nem ismerem az aruhazakat, ahol esetleg erdeklodhetnek. Van egy Briggs and Stratton Poulan Pro 6.75hp -s motorom, ami alol kirohadt a fugyujtos adapter. Ehhez hasonlo volt az adapter, ugyan ilyen marka. Mivel a motorja jo (sot, 1 eve kb. meg lett furva), jo lenne csak adaptert talalni hozza. Es akkor mar jo lenne onjaro valtozat... De ahogy nezem, ez lehetetlen feladat, mert csak motorostol lehet venni, kompletten.
Az adapter mar egyszer cserelve lett. Kert resz nagy, 1500m2, de mara mar annyira bebokrosodott, meg lett kertito is, hogy joval kisebb a fufelulet, viszont sok az akadaly, igy a robotfunyiro, funyiro traktor mar az elejen kiesik. De ha menne magatol, az nagy segitseg lenne.

Hol nezelodjek? :) 6 eve volt adapter cserelve, akkor meg lehetett kulon is kapni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2629) Archer válasza MPowerPH (#2628) üzenetére


Archer
őstag

Gyakorlatilag egy komplett fűnyírót akarnál venni csak motor nélkül? Szerintem újonnan sehol. Apróhirdetéses oldalakon nézelődni esetleg.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2630) MPowerPH válasza Archer (#2629) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az adaptert....Nem is ertem a dolgot, leven a motor a dragabb alkatresz. Regen meg lehetett kapni kulon is, hegyekben alltak. Azert kemeny, hogy a motor kukazodik, ha kirohad alola a vaz. Maximum akkor a regit megprobalom megheggeszteni. Uj funyirot ezert biztosan nem veszek.

Don't Tread On Me

(#2631) MonRo válasza MonRo (#2622) üzenetére


MonRo
tag

Uraim!
Ezzel kapcsolatban nincs senkinek használható gondolata, információja? :B

(Honda) MPG 46

[ Szerkesztve ]

(#2632) Archer válasza MonRo (#2631) üzenetére


Archer
őstag

Ez nem Honda, csak Honda motoros. Maga a motor nagyon jó, azzal tuti nem lesz gond, kérdés a többi része a gépnek (kerekek, hajtás, ház). A gyűjtő elég kicsi. Élőben meg kellene nézni, hogy nem-e túl gagyi minőségre összességében, mert árban elég jónak tűnik. Azért ennyiért csodát nem lehet várni, amikor csak a motor 60-65e körül szokott lenni (jó nyilván a gyár -akárki is gyártja- nem ennyiért veszi a motorokat).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2633) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy McCulloch M53-160WRPXV gépet, de nem tudom milyen benzint tegyek bele. 98-100?

(#2634) Archer válasza Lanash (#2633) üzenetére


Archer
őstag

Sima 95 bőven elég ezeknek, csak ne legyen benne szennyeződés, tiszta legyen a kanna.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2635) rekop válasza Archer (#2627) üzenetére


rekop
senior tag

Akkor mondjuk ez a Honda jobb választás lenne szerinted? Ez már jóval fölötte van az első körben meghúzott árnak, de tényleg hosszútávra tervezek vele.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2636) Lanash válasza Archer (#2634) üzenetére


Lanash
aktív tag

Köszi, zsír új Mc kezdő dobozt vettem. Benne volt kanna meg 2 olaj, illetve amivel majd le tudom szívni. Abba gondoltam tenni.

(#2637) Archer válasza rekop (#2635) üzenetére


Archer
őstag

Konkrétan ezt a modellt nem ismerem, nekem HRS536 van, amit linkeltél nagyjából olyan lehet, csak ez gyűjtős az meg kidobós. Mint már mondtam, a motor nagyon jó, azzal nincs gond (tiszta legyen a benzin amit bele öntesz, a koszra kényes a karburátor), maga a gép nekem kicsit csalódás. Nem ezt mondom, hogy rossz de ennyiért már lehetne jobb is. A festés pl. nagyon gyenge, egy szezon alatt teljesen eltűnt az aljáról, pedig nem ment sokat, én festettem le rendesen. A hajtómű háza műanyag, ahogy néztem nem nagyon bontható olajcsere végett. A sebessége elég lassú (nem változtatható), nekem legalább is. Nem tudom azt mondani rá, hogy rossz gép csak sokallom az árát kicsit. Bár ennyiért más márkák sem adnak nagyon sokkal jobbat. Hondánál a HRX sorozat amik a tényleg nagyon jó gépek minden szempontból de csak otthonra teljesen felesleges és drága. (Hozzá teszem, van egy kétkéses Toro gépem, az megeszi reggelire nyírás és gyűjtés minőségre a HRX 537-et, szóval azért a Hondától sem kell elájulni de tény, hogy motort nagyon tudnak gyártani). Husqvarnát viszont véletlenül sem vegyél, nagyon jó gépeket gyártanak, de fűnyírót azt nem tudnak gyártani.

Lanash: nem a benzinnel szokott gond lenni, elég egyszerű gépek ezek, nem kell nekik szuper benzin, hanem sokan mindenféle retkes kannákban tárolják a benzint, meg telemegy kosszal, porral a kiöntő cső aztán úgy öntenek vele stb. Szokott lenni a tankban szűrő de jobb megelőzni. Télire ki kell belőle járatni a benzint mert pár hónap alatt bele tud "rohadni" (vagy akkor valami jobbat tenni bele de a kijáratás a biztos), aztán nem lesz vele semmi probléma. Esetleg lehet a tank és a karburátor közé még berakni a csőbe egy benzinszűrőt, normálisabb gépeken szokott lenni, csak már ezt is lehagyják mert így spórolnak 150Ft-ot gépenként.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2638) goldnarmz válasza Archer (#2637) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

"Husqvarnát viszont véletlenül sem vegyél, nagyon jó gépeket gyártanak, de fűnyírót azt nem tudnak gyártani."

Leírnád, légyszi, milyen rossz tapasztalatod volt velük? Köszi!

(#2639) Archer válasza goldnarmz (#2638) üzenetére


Archer
őstag

Cégnél ahol dolgoztam, volt egypár és Partner reinkarnációik. A kaszaházuk jó vastag anyagból van, azzal nem volt gond, az önjáró hajtás egy idő után elgyengült, én attól sem voltam elájulva viszont ami igazán sz@r volt, az a gyűjtésük. Szerintem nagyrészt a kaszaház kialakítása, a fűgyűjtő állása, kisebb részt a kés kiképzése volt a ludas de a végeredmény a lényeg. A gyűjtő előre lejtett elég nagy szögben másrészt a gyűjtő aljára fújta a füvet ezért száraz fűnél kb. feléig meg is tudta pakolni, nedvesnél jó ha 1/3-ig az amúgy is kicsi gyűjtőt (Honda HRX pl. a gyűjtő tetejéhez fújja, ezért alulról szépen csurig tudja pakolni, nem kell 10m-enként megállni üríteni). Másrészt elhagyott fűcsíkokat a gép mellett amit nem fújt bele a gyűjtőbe, igényesebb kerteknél elég gáz. R52 néven ment akkor ez a gép, egy jó darabig használták még ezt a kaszaház kialakítást más típusnévvel, de ha jól látom, a mostani LC 356V is nagyon hasonlít rá. Igazából nem rossz gépek ha nincsenek nagy igények, de kb. itt ki is merül a dolog.
A kétütemű cuccaik azok jók.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2640) goldnarmz válasza Archer (#2639) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Érdekes, amit mondasz, mert én pl. tavaly pont az általad említett problémák miatt (nem telítette a fűgyűjtőt, csíkot hagyott maga után) cseréltem le a németnek csúfolt kínai fűnyírómat Husqvarnára. Azóta ezek a gondjaim megszűntek. Tökéletesen tele pakolja a gyűjtőt, és nem hagy maga után semmit a gyepen. A gyűjtője sem kicsit (LC 353VI). Igaz, csak egy - mostanában lesajnált - B&S motor van benne, nem Honda.
Ugyan nem ismer(t)em az R52-es modellt, de valóban hajaz a 356V-re. Egy ismerősömnek van egy tök alap tologatós LC 153, és azt mondja, hogy nála sem jelentkeznek ezek a problémák, pedig kialakításra az is hasonló az említett két géphez. Persze mindketten saját kertünket nyírjuk vele heti 1-2 alkalommal, így ezek a gépek nincsenek széthajtva. Te nyilván sokkal több tapasztalatot gyűjtesz mindennapi munka során. Azonban professzionális használatra a HSQ a 400-as és 500-as sorozatot ajánlja, a 300-as otthoni bohóckodásra való. Persze azok árban is máshol vannak...
Tehát. Ha jól látom, a Honda HRX ~250 ezertől indul, de inkább magasan felette, a HSQ R52 utolsó ismert ára ~135 ezer Ft körül volt (oké, 2014-es adat). Szólj, ha tévedek, de nem biztos, hogy szerencsés ezt a két masinát összehasonlítani, és ez alapján kijelenteni, hogy senki ne vegyen Husqvarna fűnyírót!
Mondom mindezt úgy, hogy tavaly egy több hónapon keresztül tartó idegtépő garanciális ügybe keveredtem pont a fent említett fűnyíró kapcsán, amit végül csak cserével tudtak megoldani nem kevés anyázás után. Jogosan oszthatnám a véleményed, hogy mindenki kerülje a márkát, mégsem teszem. Sőt, azóta jött két másik masina is tőlük (egy kétütemű és egy akkus), mindkettő tökéletesen teszi a dolgát.

Sz'al, aki akar, nyugodtan vegyen Husqvarna fűnyírót, de az R52-es modellt kerülje a korábban említett okok miatt! Peace

[ Szerkesztve ]

(#2641) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Benzinmotoros fűnyírót szeretnék venni, nem kell hogy önjárós legyen. Viszont az oldalkidobás előny.
MAKITA PLM4627N -val szemezgetek.

Mi a véleményetek erről a gépről? Van tapasztalatotok?
A cégnél elektromos szerszámgépekből van több Makita, de benzinmotoros eszközök nincsenek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2642) Archer válasza goldnarmz (#2640) üzenetére


Archer
őstag

Van több Husqvarna gépem is (sövényvágó, fűkasza, lombfújó), egyikkel sem volt semmi komolyabb probléma, jó gépeknek tartom őket de a fűnyírójuk nem tetszett. Igaz anno a főnök elég sóher volt, ipari felhasználásra nem ezek a gépek valók, lehet azért is volt velük több gond. Ettől függetlenül még gyűjthetett volna rendesen.
Honda HRX-et csak azért mondom, mert van olyanom, tehát ahhoz tudok viszonyítani. Ez csak nálunk számít "prémiumnak", USA-ban pl. a hidrohajtásos, komolyabb motoros Honda kerül annyiba vagy kevesebbe mint itthon.
Szóval nem kerülje senki a Husqvarnát, jó gépeket gyártanak (bár mondjuk a fűrészeiknél a belépő modellt érdemes kerülni, voltak gondok az olajszivattyúval, még a kereskedő is lebeszélt róla, azóta már lehet javították), van rendes szervizháttér, otthonra hosszú távon is megbízható gépek, akik meg komolyabb szinten használják őket, nézzenek után, melyik modellekkel lehetnek gondok.
Említeném a Vikinget is, hogy vegyétek nyugodtan, azok is nagyon pöpec gépek de irreálisan drágák.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2643) oxalisz válasza gabor9991 (#1811) üzenetére


oxalisz
tag

Amikor a festék így jön le a felületről, akkor a felületelőkészítés volt rossz. Vagy nincs rendesen zsírtalanítva, - a felületelőkészítő soron nem frissítették időben a vegyszert; vagy lúgos rendszert használtak, és az öblítés nem volt elég alapos. (A lúg formalevásztóként működik, ahelyett, hogy tapadna a festék.)
Rendbe hozni strapás, olyan mint amikor egy háznak nem jó az alapja....

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#2644) embe válasza oxalisz (#2643) üzenetére


embe
nagyúr

Azt láttad hogy egy több mint 2 éves bejegyzésre válaszoltál? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2645) oxalisz válasza embe (#2644) üzenetére


oxalisz
tag

Nem tűnt fel. Így az "aktualitásról" nincs mit mondani, Köszönöm, hogy szóltál. :R Ha meg valaki a festett felületével így jár, itt az ok. Ez kicsiben és nagyban is így van. De spongyát rá, hogy Virág elvtársat idézzem.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#2646) embe válasza oxalisz (#2645) üzenetére


embe
nagyúr

De infó elraktározva a memoárba....
Gépvásárlás előtt állok, gyűjtök minden infót ami ezzel kapcsolatos. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2647) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv!

Van egy Herkules 1172 HDX trakim. Sajnos a kar, amin váltani kell a traki/fűnyíró üzemmód között, alul egy műanyag keretbe kattan be, ott kell beakasztani, ha füvet szeretnék nyírni. A mai napon ennek a keretnek a kiálló része, amibe be kell akadnia a karnak, letört...

Ezt a műanyag keretet honnan tudnám pótolni?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#2648) oxalisz


oxalisz
tag

Én eddig elektromos masinákat használtam (használok). Eleinte MTD-t (38 cm-s kés, vág, gyűjt), majd 7 éve vettem egy AL-KO Comfort 40E gépet (40 cm-s kés, vág,gyűjt,mulcsoz) A mulcsozás nekem fontos, mert igazából én nem pázsitot nyírok, hanem mindenféle füvet gazt, kb. 600 m2 területen; szezonban heti gyakorisággal. Így nem kell a nyesedékkel bajlódnom. Ez az egész előzmény a követező kérdéseknek ágyaz meg:
A benzines, fém házas gépek használat utáni takarítása során, ha oldalára billentem a gépet - és nem üres a benzintank - utána egy rántásra indul, vagy a porlasztóban lévő tűszelep + úszó körül hadakozni kell?
Egy-két kezelési útmutatót letöltöttem, de erre nem térnek ki. Lehet, hogy ez nem is probléma, mert a láncfűrészekhez hasonló megoldást használnak itt is?
Ha valakinek van tapasztalata az AL-KO Classic 4.65-SP-B plus típussal, örömmel venném, ha megosztaná; akár privátban is. Ez lenne a kiszemelt gép, de csak az eladói oldal érveit ismerem.
Előnyök.:
- a hátsó kerék hajtott
- vág, gyűjt, mulcsoz
- nagy átmérőjű kerekei vannak, az egyenetlen talajon előnyös.
- nem kell a kábelt kerülgetni
- a garancia, és szerviz O.K.
Hátrányok:
- 2x annyiba kerül mint AL-KO Comfort 40E

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#2649) embe válasza oxalisz (#2648) üzenetére


embe
nagyúr

Én egy MTD-t akarok lecserélni most. Annál sajnos fennáll amit mondasz. Én is nyírok minden vackort, de gyűjtöm. Nos ha oldalra billentem kitakarítani az alját, akkor utána nem, vagy csak küszködve indul. Illetve a benzin is folyik ki belőle itt-ott.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2650) oxalisz válasza embe (#2649) üzenetére


oxalisz
tag

Milyen motor van a gépen? A gyártó szerint hogyan kellene eljárni?
Azon a területen, ahol én vágom a zöldet, vannak olyan részek, ahol gyérebb a fű. A kés által keltett légmozgás miatt a felvert por és a fű nedvesség tartalma miatt sárral rakódik be a gép, és többször oldalra billentve takarítani kell. Emiatt kérdeztem, és egyenlőre bizonytalan vagyok. Lehetőség lenne még egy akkumulátoros gépet venni, a kábel gondokat elfelejtendő, de nem hiszem, hogy egy feltöltéssel kihúzná. Az árról még nem is beszélve...
Egy ismerősöm több, mint 15 éve használja a Honda benzines gépét, ami a mai napig egy rántásra indul. Ő pázsitot vág, de azt sűrűn. Az idén már 2x nyírt.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.