Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#8151) semetka


semetka
őstag

Az miért lehet hogy van mikor nem egyből indul a böngésző? Tudom hogy másodpercek kérdése, csak kíváncsi vagyok. Van hogy rányomok az internet explorer-re és egyből elindul valamikor meg csak 2-3 sec múlva.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#8152) Doky586 válasza zeusz55 (#8150) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

??? Ugyanúgy mint a belső hdd esetén.. semmi különbség.
kiválasztod a meghajtó nevét aztán indulhat a teszt. (CristalDiskMark)

(#8153) Ice&Lime válasza semetka (#8151) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ilyen nekem is volt, erre én sem jöttem rá. én is kíváncsi lennék miért van ez ill. volt.

(#8154) semetka válasza Ice&Lime (#8153) üzenetére


semetka
őstag

Már nem csinálja?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#8155) zeusz55 válasza Doky586 (#8152) üzenetére


zeusz55
senior tag

.... nem irja ki hogy látná a vinyót! ? :(

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#8156) Ice&Lime válasza semetka (#8154) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem, mert ismét hdd-s gép van, de lehet, hogy akkor azért volt, mert amd-s lappal volt használva és az ahci sata vezérlő nem nagyon passzolhatott vele.

[ Szerkesztve ]

(#8157) Doky586 válasza zeusz55 (#8155) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes módon nekem sikerül...

(#8158) TommyGun


TommyGun
őstag

Nos megosztanám én is.

KingSton V300 Win7 x64

Tudom hogy elkövettem azt a hibát hogy felraktam az Intel INF-et...
Mindenesetre AHCIben lett telepítve erre figyeltem, mindazonáltal visszaraktam a wines drivert de nem lettek jobbak az eredmények, sőt 1-2%-al mindhol elmaradtak így otthagytam az Intelest.

Kollégának hasonló SSD de más konfig, ehhez képest tán gyengébb a sebességem de gondolom befolyásolja a sebességet a lap milyensége és minősége gyártója is feltételezem.

SSDOK
CDM

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#8159) TommyGun válasza TommyGun (#8158) üzenetére


TommyGun
őstag

na csak sikerült kihagyni Tom i mérési eredményét, ehhez néztem az enyimet, meg a gyári adatokhoz > [link]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#8160) Bodor válasza petya2012 (#8149) üzenetére


Bodor
veterán

1.
Az első kérdés, hogy miért olyan fontos az a firmware frissítés? Ha minden jól megy, akkor nem javasolt, csak azért mert van új.

2. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, illetve szükség van rá:

Ha Windows alól próbálod a Samsung Magician-nal, és úgy nem megy ( nem ismerem a programot annyira, de lehet, hogy csak AHCI módban telepített Windows alól működik helyesen, nem tudom nálad hogy van) , akkor próbáld meg bootolható ISO-val.
Erről az oldalról letöltöd ezt az ISO-t, utána csinálsz ezzel a programmal egy bootolható pendrive-ot, vagy kiírod CD-re, bebootolsz róla, és követed az instrukciókat. Nem garantálom, hogy nem lesz adatvesztésed, magyarán előfordulhat, hogy minden adat elvész az SSD-ről, szóval csinálj róla egy rendszerkép mentést, mielőtt nekilátsz a frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#8161) petya2012 válasza Bodor (#8160) üzenetére


petya2012
őstag

azt írta nekem a samsungos hogy azért nem megy,mert azon van a rendszer

mindegy marad így

tehát akkor nem kell semmit se tiltanom a windowsban??

mennyi az optimális írás 1 nap az ssd-re??

http://kepfeltoltes.hu/140114/N_vtelen_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

így van most

[ Szerkesztve ]

(#8162) Bodor válasza petya2012 (#8161) üzenetére


Bodor
veterán

azt írta nekem a samsungos hogy azért nem megy,mert azon van a rendszer

Ez badarság. A többieknek, köztük jómagamat is beleértve , miért megy Windows alól is?

De pont erre az esetre írtam a bootolható frissítést, aminél ugye nem számít, hogy van-e rajta rendszer.

Nem tudom, hogy minek a tiltására gondolsz, de ezt a cikket javaslom elolvasni a beállításokhoz.

Nincs olyan, hogy optimális napi írás, emiatt ne aggódj, inkább olvasgass egy kicsit a témában.

(#8163) petya2012 válasza Bodor (#8162) üzenetére


petya2012
őstag

hát nem tudom nállam miért nem megy :(

így jönnek sorban a hibák

http://kepfeltoltes.hu/140114/N_vtelen_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140114/N_vtelen_5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140114/N_vtelen_6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#8164) jerry311 válasza petya2012 (#8163) üzenetére


jerry311
nagyúr

Rendszergazdai jogosultsággal fut a Magician?

(#8165) petya2012 válasza jerry311 (#8164) üzenetére


petya2012
őstag

én csak feltelepítem,megnyitom kattal-ennyi

(#8166) jerry311 válasza petya2012 (#8165) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyisd meg jobb katt Futtatás Rendszergazdaként.
Vagy bejön vagy nem, de általában szeretik az ilyen progik.

(#8167) petya2012 válasza jerry311 (#8166) üzenetére


petya2012
őstag

megpróbálom

sajnos ugyanaz az eredmény :(

[ Szerkesztve ]

(#8168) Bodor válasza petya2012 (#8163) üzenetére


Bodor
veterán

Én sem tudom, hogy miért nem megy a dolog, talán az az AMD AHCI driver nem tetszik neki, amit feltettél. Megpróbálhatod visszaállítani a Windows alap AHCI driverét ( jobbra a gyorstalpalóban le van írva, hogyan kell) , és úgy frissíteni. .
Ha nem megy úgy sem, akkor marad a már általam tanácsolt bootolós módszer.

UI: Légyszíves használd már a hozzászólásaidnál a LINK gombot, vagy az "Új kép feltöltése a szöveghez" ! Ott van alul!

[ Szerkesztve ]

(#8169) petya2012 válasza Bodor (#8168) üzenetére


petya2012
őstag

elnézést kérek,megpróbálom úgy is

egyébként ezeket mértem

[L:/dl/upc/2014-01/14/402621_yinjaxtudhy6bm0i_nevtelen_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-01/14/402621_yinjaxtudhy6bm0i_nevtelen_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#8170) Bodor válasza petya2012 (#8169) üzenetére


Bodor
veterán

Jók ezek az értékek. Miért akarsz firmware-t frissíteni? Valami gond van az SSD-vel?

[ Szerkesztve ]

(#8171) petya2012 válasza Bodor (#8170) üzenetére


petya2012
őstag

te egy isten vagy

átállítottam arra a szabványos ahci vezérlőre és simán ment minden

köszi szépen,mindjárt csinálok másik mérést-kíváncsi vagyok

köszi szépen mindent

(#8172) Doky586

nekem régebbi volt

egyébként a tiéd se a legújjabb,nekem is ez volt rajta,de a magician4.3 felajánlotta a frissebbet a EXT0BB6Q-t

[ Szerkesztve ]

(#8172) Doky586 válasza petya2012 (#8167) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mellékesen megjegyzem hogy a gyártó szerint NINCS szükség firm frissítésre (/download/firm/), mivel a legutolsó van fenn rajta. Nekem is ugyanilyen van ezért néztem utána..

[ Szerkesztve ]

(#8173) Bodor válasza Doky586 (#8172) üzenetére


Bodor
veterán

Az alapján, amit linkelt, nem úgy néz ki...

(#8171) petya2012: Örülök, hogy végre sikerült. :D

Ha azt gondolod, hogy a frissítéstől gyorsabbnak érzed majd az SSD-det, hát nagyot tévedsz, de legalább megnyugszol.. :U

Egyébként miből gondoltad, hogy fogod tudni azt , hogy mitől lesz a várva várt változást, ha egyszerre cseréltél drivert, és firmware-t is ? :F :DD

[ Szerkesztve ]

(#8174) petya2012 válasza Doky586 (#8172) üzenetére


petya2012
őstag

tessék itt az új

így azért csak nyugodtabb vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#8175) Doky586 válasza petya2012 (#8174) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az oprendszer megmaradt? adatvesztés?

Honlapjuk szerint nincs:

és a multkori link:

De nekem nincs problémám ezen nemegészen 3hónapos meglevő firmel se...

[ Szerkesztve ]

(#8176) petya2012 válasza Doky586 (#8175) üzenetére


petya2012
őstag

megmaradt minden :)

Bodor

egyébként annak a rapid módnak így kell lennie ugye??

[ Szerkesztve ]

(#8177) jerry311 válasza Doky586 (#8175) üzenetére


jerry311
nagyúr

Emlékeim szerint a Corsair-nek is 5.05 a legfrissebb ami kint van a honlapjukon abban az elég gyengén használható support fórumban.
Míg a Corsair SSD Tool meg 5.07-et töltött le.

(#8178) zeusz55 válasza Doky586 (#8157) üzenetére


zeusz55
senior tag

múködik :) valamit benéztem a multkor! :U :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#8179) Fire/SOUL/CD válasza petya2012 (#8176) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kikapcsolt állapotban így kell lennie, igen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8180) TommyGun


TommyGun
őstag

A KingSton amúgy nem csinál vmi hasonló kis toolt az SSDkhez (?) mint ez a Samu Magician, pofás kis progi ez.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#8181) petya2012 válasza Fire/SOUL/CD (#8179) üzenetére


petya2012
őstag

oké,köszi

úgy csináltam,ahogy javasoltad,máshoz nem nyúltam :D

ide se kell a pipa??

rendben,köszi,így hagyom akkor ahogy a te cikkedbe írva

egyébként olyan marha nagy gyorsulást nem érzek a sata2-es konfigomhoz képest :(

[ Szerkesztve ]

(#8182) Fire/SOUL/CD válasza petya2012 (#8181) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem. (kőkorszaki SSD-knél (ott sem mindnél) volt hatása a sebességre(adatvesztés terhe mellett, mint ahogy oda is van írva), de már kb 4-5 éves SSD-knél sincs jelentősége.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8183) Integrale válasza semetka (#8151) üzenetére


Integrale
veterán

Ilyen nekem is volt, Eset smart security valos ideju fajlrendszervedelme volt az oka. Az "ellenorzes program futtatasakor"-bol kivettem a pipat, azota azonnali minden.

"Bad reklám is reklám too"

(#8184) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

szerintetek melyik vezérlőn hagyjam??

a szabványos win7-es ahci vezérlővel

ez pedig a amd sata contollerrel

(#8185) Qru válasza petya2012 (#8184) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mire használod. Ha rendszer ssd-nek akkor azt amelyik gyorsabb 4K-ban (tehát az amd-s driverrel).

#nincsbennetarcsi

(#8186) Bodor válasza Integrale (#8183) üzenetére


Bodor
veterán

Szerencsére nekem nincs ilyen "lassú program indulás" problémám, de mivel nekem is Eset Smart Security 7 van a gépeimen, gondoltam megkeresem ezt a beállítást, amit említettél, de sehol nem találom. Tudnál segíteni benne?
( verzió: 7.0.302.26 )

(#8187) Iomega válasza Bodor (#8186) üzenetére


Iomega
őstag

Ugyanezt kerestem tegnap én is, és én sem találtam meg.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#8188) Integrale válasza Bodor (#8186) üzenetére


Integrale
veterán

Persze!

Beállítások\(alul) további beállítások megnyitása\számítógép\ vírus és kémprogram védelem\ valós idejű fájlrendszer védelem <- erre kattints, ne a mellette levő +-ra.

Nekem itt mind be van pipálva, kivéve a 'fájlok futtatásakor" pont.

Tegnap emlékezetből írtam, nem voltam gépközelben, ezért pontatlanul írtam a kifejezéseket. :B

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#8189) Iomega válasza Integrale (#8188) üzenetére


Iomega
őstag

Köszi, megvan!
Bár nekem se okozott problémát sebességben, de kivettem egy-két pipát.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#8190) semetka válasza Integrale (#8183) üzenetére


semetka
őstag

Megpróbálom én is, hátha jó lesz. THX

Szerk.: Hol van ez pontosan mert nem talkálom. Nod 7.0 van nekem.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#8191) Integrale válasza Iomega (#8189) üzenetére


Integrale
veterán

HDD-nél nekem sem, átköltöztem SSD-re és gyors volt a rendszer, de ha magára hagytam a gépet pár percre (semmilyen nagyobb háttérfeladat sem ment közben) akkor utána a programok indítása 2-3 másodperc volt.

Amióta kivettem a pipát, nincs ilyen probléma. Újra bepipálom akkor előjön, ami logikus is, csak bosszantó.

semetka: Kb ugyan ott:

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#8192) semetka válasza Integrale (#8191) üzenetére


semetka
őstag

Ilyet nem találok sajnos. :(
Nem lehet hogy azért mert nekem NOD32 7.0 van nektek meg Smart Sec 7?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#8193) Integrale válasza semetka (#8190) üzenetére


Integrale
veterán

már nem tudtam szerkeszteni.

Tehát, a kép alapján: computer\antivirus and antispyware\ Real time file system protection
És ami nálam ezt okozta az pedig a file execution, abból vedd ki a pipát.

"Bad reklám is reklám too"

(#8194) semetka válasza Integrale (#8193) üzenetére


semetka
őstag

Megvan, köszi.
Kipróbálom.
Egyébként a ESS mivel jobb mint a sima NOD?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#8195) Doky586 válasza Integrale (#8193) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

olvashatatlanok a képeid.. legközelebb a beszúrás gombot használhatnád..

(#8196) Bodor válasza Integrale (#8188) üzenetére


Bodor
veterán

Hát akkor offoljunk még egy picit..
Bár nekem sem a munkahelyen ( HDD), sem otthon ( SSD) nincs ilyen " lassú indulás" problémám, de próbaképp kivettem a "fájlok futtatásakor" elől a pipát ( ami szerintem nem javasolt, mert pont ez a védelem értelme ) és a Firefox 2-3 másodperccel lassabban indult, mint előtte, mondjuk ezt HDD-nél, mert most munkahelyi gépen vagyok, de azért otthon is ki fogom próbálni. Szóval nálam ez a "módszer " semmit sem számít, és a védelem eredményessége szempontjából nem is ajánlom senkinek!
Egy kis szemléltetés az eseményről, az utolsó zöld karika az, amikor visszatettem a pipát...

[ Szerkesztve ]

(#8197) Integrale válasza Bodor (#8196) üzenetére


Integrale
veterán

Mással nem tudom magyarázni a lassú programindulásokat. Ha most visszateszem a pipát, és magára hagyom 10 percre a laptopot akkor 2-3 másodperc amíg elindul a vlc, a chrome, a TC (rendszer meghajtót mutatja mindkét oldal), a lomtár stb.

Nincs benne a pipa akkor pedig olyan gyors mint amilyennek el is várom.

A logikát ennek ellenére azért nem látom benne, mert HDD-vel nem volt lassabb bepipált állapotban.

Ez milyen program?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#8198) Bodor válasza Integrale (#8197) üzenetére


Bodor
veterán

Firefox/Súgó/Firefox állapotjelentés.

(#8199) jerry311 válasza Doky586 (#8195) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jobb klikk view image / kép megtekintése.
A kép jó méretű, csak a PH motorja kicsinyíti le, hogy elférjen szépen.

(#8200) Bodor válasza jerry311 (#8199) üzenetére


Bodor
veterán

magára hagyom 10 percre a laptopot akkor 2-3 másodperc amíg elindul a vlc, a chrome, a TC (rendszer meghajtót mutatja mindkét oldal), a lomtár stb.

Nincs valamilyen energia gazdálkodási beállítás ( akár a Windows sajátja, vagy a laptop gyártójától kapott) , vagy az ESET rosszul konfigurálva? Nekem az ESET teljesen alapbeállításokkal működik és rendben van minden.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.