Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45301) Fire/SOUL/CD válasza potyi23 (#45299) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor várj vele, látom 3 nap alatt kapott 176G írást, majd regenerálódik, az is lehet, hogy vissza fog állni(képeden is látszik, hogy volt 70%-on is, most meg 88%)

Ranger^41
Az információk fülön kiírja a vezérlőnél. (Ja lehet, hogy a verziót nem írja ki... Akkor az eszközkezelőben az IDE ATA/ATAPI vezérlők csoportban ráállsz az IRST driver-re/jobb egér/tulajdonságok és részletek fül)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45302) potyi23 válasza Fire/SOUL/CD (#45301) üzenetére


potyi23
senior tag

a 70 % a masik sentinellel volt a sima 4.10 essel. A ssd life szerint is 88 ,es a 4.10.5 szentinel is 88.igy is merte most fel.. hm.varok vele,majd csutortokon megint dobok be kepet !

(#45303) Ranger^41 válasza Fire/SOUL/CD (#45301) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő (AHCI)

Nem is raktam fel IRST-t, jól emlékeztem.

21én kapta az új firmwaret, de a nagy kondíciózuhanás előtte volt...

(#45304) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Rég jártam erre és remélem jó fórumban próbálkozom, látszólag nem idevaló kérdésemmel:
Rendszerem: Intel X25-M SSDSA2MH120G2K5 mint op. rendszer tároló SATA II-es SSD-re épül. Mellette Sata III-ra kötött HDD háttértárolókkal.. Alaplapom Gigabyte X58A-UD7 (Socket 1366).
Most komplett PC-Win7.64, stb. újratelepítésen vagyok túl.
Kérdésem a szakértőkhöz az, hogy a fent leírt környezetben mennyire van szükségem a Intel® Rapid Storage Technology szoftverre/driverre ha nincs raid?
Kérdésem azért fontos, mert ha feltelepítem az említett IRST drivert, a PC alvás és alvásból való felébresztés meghal. Pl. itt írtam le a problémát. Szóval elalszik rendesen, de nem ébred fel.
De csak akkor, ha fel van telepítve az IRST! Ha nincs telepítve, a PC működik ahogyan illik. A BIOS beállítás is rendben.

Szóval mennyire kell nekem az Intel SSD-hez (AHCI) ez a Intel® Rapid Storage Technology program, azon túl, hogy ne jelenjen meg eltávolítható eszközként az SSD:

A sebességre, működésre, stb. a Intel® Rapid Storage Technology programnak van valami hatása????

Kérlek segítsetek, mert nagyon idegesít a probléma!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#45305) radi8tor válasza VGYke (#45304) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

IRST-re nincs szükséged semennyire. :N

Eltávolító ikonra:
Ez egy Windows-os sajátosság, hogy AHCI esetén úgy mutatja a meghajtókat, mint egy eltávolítható lemezt.
Registry bejegyzéssel megoldható a dolog (parancssorba írva létrehozza a bejegyzéseket):

reg.exe add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channel0" /f /v TreatAsInternalPort /t REG_DWORD /d 0x00000001

⭐ Stella

(#45306) tupacamaru válasza VGYke (#45304) üzenetére


tupacamaru
veterán

Semmi szükség az intel driverre, jó az amit a W7 rak fel. Az AHCI beállítás miatt látszik az SSD eltávolítható eszközként, tanulj meg vele együtt élni, úgy sem tudod eltávolítani.

radi8tor1 Ez a registry-s dolog új. :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45307) VGYke válasza tupacamaru (#45306) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! És az SSD sebesség? Ha Uninstall a Intel® Rapid Storage Technology driver ugyan az marad?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#45308) radi8tor válasza tupacamaru (#45306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy ilyen leírás is, ha kézzel akarod csinálni regeditben: [link]

⭐ Stella

(#45309) tupacamaru válasza VGYke (#45307) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mérd meg. :B ;) Szerintem még gyorsulhat is.

radi8tor1 Igazábol engem nem zavar úgyhogy szerintem így marad de azért THX :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45310) carr


carr
őstag

Bevásároltam. 17e. 120G SF 2281. Eddig csak inteles teszteket találtam róla.
Lehet ha meghozta a postás meg majd verem a fejem a falba, mer' inkopatibili... :D
Amint megjött, dobok be infót róla, hátha hasznos lesz.
:R :K

Már csak azt kéne tudom, hogy a fenébe' akadtam rá egyáltalán?! :Y

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45311) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok .
Vettem ma egy , OCZ-VERTEX3 (120 GB) as ssd gyors nak tűnik de idegesítően pislog a hdd led rajta, ez ilyen ? vagy lehet tenni ellene valamit? a leragasztani megoldáson kívül??

[ Szerkesztve ]

(#45312) csimika válasza zolisx4 (#45311) üzenetére


csimika
csendes tag

Nem bedugni (marmint nem az SSD-t, hanem a HDD aktivitas LED-et).
Nehogy mar villogjon a hazam mint 1 karacsonyfa. Ugyis dolgozik mindig a vinyo a torrentek miatt. Bekapcsolva meg mindig bevan. Na ha a ventillatorok vilagitanak az meg teljesen kikeszit.

[ Szerkesztve ]

(#45313) 04ahgy válasza PAtr0n (#45291) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tehát, az RMA-ba visszaküldött SSD-k esetén jópár % hibátlannak bizonyult?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45314) zolisx4


zolisx4
őstag

Pár hozzászólással előbb valaki rakott tesztet az enyém az sokkal lassabb :F

Ez jónak számít vagy nem?

csimika
Köszi sokat segítettél :D

[ Szerkesztve ]

(#45315) jeni


jeni
félisten

ez gyakorlatban milyen hibát jelent?

számítógép-kezelés/lemezkezelés:

mint USB eszköz van ott de semmi méret,semmi eszköz megnevezés,és azt kéri,hogy Az alaplemez állapota „Nem inicializált”,hiába megyek rá az engedélyezésre nem megy onnan tovább.

[ Szerkesztve ]

(#45316) FF23 válasza radi8tor (#45305) üzenetére


FF23
senior tag

Nem windows kavarás. Az ICH10R ahci/raid módban támogatja a hot-swapot, ezért jelenik meg így az IRST telepítése után.
Nyilván a rendszermeghajtót nem célszerű leválasztani és valószinűleg nem is engedi.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#45317) Fire/SOUL/CD válasza zolisx4 (#45314) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom melyik hsz-ra gondolsz, de akkor nézd meg ott hogyan mértek és úgy mérj...

jeni
Ööö, milyen "engedélyezésre" mész rá? (Amúgy meg milyen meghajtóról van szó?)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45318) PAtr0n válasza Fire/SOUL/CD (#45293) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igaz, én is csak csíptem valahonnan, de lehet van valóságalapja. Szerintem ez olyan kimutatás lehet, ami az addig eladott SSD-re vonatkozik. Lehet csak Amerikára, vagy lehet csak európára készült, de akkor is tükröz valamit mint minden ehhez hasonló táblázat.

kerekfej:
Belenéztem a tesztbe, de sokmindent nem értek. Most akkor ez jó eredménynek számít?

04ahgy:
Azt nem tudom, de nem is az a lényeg, hanem az az egyszerű szó hogy "died"

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#45319) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#45317) üzenetére


jeni
félisten

a közkedvelt OCZ Petrol 128GB ;]
sehogy sem látja a gép. sem satára sem külső házba kötve sem.volt valahol infó ha az SSD elromlik olyan szinten ,hogy van beépítve valami LED ezen is van belül és zölden ég. valami piros LED contol lámpára gondoltam ami jelzi a hibás működést.
az OCZ Tools progit is kipróbáltam vele,de ott sem látja.

(#45320) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
120Gb Kingston V200-as SSD-ről mi a vélemenyetek?Hétköznapi felhasználásra lenne!

"Fej vagy gyomor"

(#45321) tupacamaru válasza kaboska (#45320) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor hétvégén nem lesz bekapcsolva a gép? :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45322) vlevi válasza FF23 (#45316) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az ICH10R ahci/raid módban támogatja a hot-swapot, ezért jelenik meg így az IRST telepítése után."
De csak az eSata-nál kellene támogatnia. A múltkor találtam egy oldalt, azthiszem be is csatoltam ide, amiben elmagyarázták, hogy ez azért van, mert az alaplapokon hanyag módon mindegyik sata port eSata-ként van megjelölve, ebből gondolja a windows, hogy hot swappelhető.

(#45323) jeni válasza kaboska (#45320) üzenetére


jeni
félisten

hello
a sima Kingston V200 széria nem javasolt SSD.
olyat vegyél ami +V200-s.

[ Szerkesztve ]

(#45324) Ranger^41 válasza Ranger^41 (#45303) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Jelzem azóta tovább csökken a kondíció, és jönnek az adatátviteli hibák, kezdek kétségbe esni...

(#45325) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Volna egy asus p5q deluxe alaplapom,melyik sata vezérlőre lenne érdemes rárakni az ssd-t ?
[link]

(#45326) FF23 válasza Hopkins_001 (#45325) üzenetére


FF23
senior tag

A képed szerinti jobb elsőbe

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#45327) kaboska válasza jeni (#45323) üzenetére


kaboska
aktív tag

Mi a különbség a sima és a +-os között?Vagy miért nem javasolt?
Bocs de nem vagyok jártas a témába.

"Fej vagy gyomor"

(#45328) Hopkins_001 válasza FF23 (#45326) üzenetére


Hopkins_001
tag

Jelenleg is pont ott van.
samsung 830 ssd-n kicsi keveslem a 4Knál a 21MB olvasás és a 45MB írást,hogyan lehetne rajta javítani?
achi módban vagyok

(#45329) Bodor válasza Hopkins_001 (#45325) üzenetére


Bodor
veterán

A kép szerinti jobb oldali elsőre.

Megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#45330) Ueda


Ueda
senior tag

Megjelent az SSD Magician 3.2-es verziója. Benchmark esetében táblázatos formában is kiírja az eredményeket és így sokkal jobban néz ki.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#45331) FF23 válasza Hopkins_001 (#45328) üzenetére


FF23
senior tag

Sehogy. Nekem is kb. akörül van (64GB). Ha megy a TRIM a hdsentinel szerint is, akkor minden renben: Használd, ne méregesd :))

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#45332) jeni válasza kaboska (#45327) üzenetére


jeni
félisten

korábban írták,hogy hardveresen vagy szoftveresen alul lett tervezve a sima V széria

(#45333) kaboska válasza jeni (#45332) üzenetére


kaboska
aktív tag

És akkor a +-os az már egy javított verzió?

"Fej vagy gyomor"

(#45334) papa019 válasza Ueda (#45330) üzenetére


papa019
senior tag

Honnan lehet leszedni? :B
Samsung oldalán nem találom, a programban meg nem találtam frissítés funkciót.

(#45335) Roli27: Én kompatibilitás módban telepítettem és tökéletesen megy. :))

[ Szerkesztve ]

(#45335) #78121280 válasza Ueda (#45330) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ja megjelent, de Windows 8 továbbra sem támogatja. :DDD
(#45334) papa019 Igen úgy fel megy, csak éppen performance optimalizálás hibásan fut le.

[ Szerkesztve ]

(#45336) Ueda válasza papa019 (#45334) üzenetére


Ueda
senior tag

Az egyszerűség kedvéért feldobtam a Rapidshare-re :
Samsung SSD Magician 3.2
Remélem jó lesz.
Roli27 : Passz, mit tudok tenni ? :)

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#45337) jeni válasza kaboska (#45333) üzenetére


jeni
félisten

igen

(#45338) kaboska válasza jeni (#45337) üzenetére


kaboska
aktív tag

Köszönöm! :R

"Fej vagy gyomor"

(#45339) papa019 válasza Ueda (#45336) üzenetére


papa019
senior tag

:R

(#45335) Roli27: Ezt nem tudtam, azok a dolgok, amiket használtam benne, jók voltak. Köszi az infót.

(#45340) jeni válasza kaboska (#45338) üzenetére


jeni
félisten

(#45341) FLATRONW válasza kaboska (#45333) üzenetére


FLATRONW
őstag

A V 200-as Jmicron vezérlőt használ, a V+200-as pedig Sandforce-t. A Jmicronos vezérlők minőségben és hatékonyságban bőven elmaradnak a Sandforechoz képest.

(#45342) ESP válasza jeni (#45290) üzenetére


ESP
senior tag

Szerintem az összes gyári hibás :DDD

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#45343) vlevi válasza Hopkins_001 (#45328) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is azon a környéken vagyogat a sebesség, íme itt van : [link]
Asus P5QL-Pro lap, ami nagyjából hasonló a tiédhez, és nálam is egy néhány napos Samu 830 van.

Egyébként, ahogy a többiek is írták, a legelsőbe tedd. Ahhoz, ami a tápcsatihoz legközelebb van, a kép alapján az az első sata port.

Amúgy pedig, ha a BIOS-ban a legelső lemezmeghajtónak az SSD-t mutatja, akkor jó helyen van.

[ Szerkesztve ]

(#45344) xcds válasza Fire/SOUL/CD (#45317) üzenetére


xcds
őstag

Te ígértél egy írást a sebességméréssel kapcsolatban, hogy melyik érték mit jelent, hogy méri a program, ill, melyik mennyire lényeges a felhasználónak. Vagy volt már, csak lemaradtam? :))

(#45345) carr válasza jeni (#45323) üzenetére


carr
őstag

Mint pl ezek?
:K

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45346) dik


dik
őstag

"Click update firmware and you will see a warning that the update may delete the data on your drive:"

Erre a kérdésre ha nem válaszra nyomok megcsinálja a frissítést vagy sem? Nem akarom hogy az adataim elvesszenek? Soha nem csináltam ilyet így gondoltam megkérdezem.
Tehát itt IGEN vagy NEM? :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45347) jeni válasza carr (#45345) üzenetére


jeni
félisten

igen feltéve ha ragaszkodsz a Kingstonhoz.

(#45348) dik válasza jeni (#45347) üzenetére


dik
őstag

Én a rajta lévő adataimhoz ragaszkodok. :) De kimaradt agility 3-l van szó és próbálom a frissítést csak itt elakadtam nem tudtam mi fog ezután történni gondoltam megkérdezem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45349) vlevi válasza dik (#45346) üzenetére


vlevi
nagyúr

NEM-re kattintva nem fogja megcsinálni a fw frissítést.
De szerintem ez nem azt jelenti, hogy low level formattal kezd, hanem csak annyit, hogy bármilyen probléma esetén adatvesztés történhet. Legalábbis én már csináltam fw frissítést a WD MyBook vinyómon, és megmaradt minden. De mivel a teljes üzenetet nem olvastam, és azon az SSD-n nem tudom mit jelent pontosan a fw frissítés, ezért 100%-ra nem zárom ki, hogy törölne. De visszatérve, miért tenné? Az újabb szoftvertől az adatszerkezet nem változik.

Mentsél. Nincs rendes vinyód, amire legalább a c:\users ráfér? Vagy a win7 backuppal egy egész system image? Az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#45350) dik válasza vlevi (#45349) üzenetére


dik
őstag

Ez alapján csinálnám, ahogy itt ajánlották. De mivel soha nem csináltam hasonlót fogalmam sincs hogy kell hogy ne veszenek el az adataim.
[link]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.