Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45551) 04ahgy válasza CoolBoy323 (#45549) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem semennyire. Ha OCZ, akkor meg alapból rövid. ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45552) DeFranco válasza CoolBoy323 (#45549) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Semennyire. Én kb. két hét után visszatettem SSD-re. Nyugodtan használd arról. Nálam már meg sem kerren a HDD ha nem filmezek vagy hallgatok zenét. Minden más SSD-n van.

(#45553) kaboska válasza DeFranco (#45552) üzenetére


kaboska
aktív tag

Akkor minden progi meg alkalmazás mehet az SSD-re a HDD meg csak adat tároló?

"Fej vagy gyomor"

(#45554) DeFranco válasza kaboska (#45553) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, ez a dolga. Jelenleg nem tudok kivételről, eddig mindent az SSD-re telepítettem (steamet is).

(#45555) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

oké, köszönöm, akkor mászik vissza :DD

(#45556) hodostamas válasza DeFranco (#45552) üzenetére


hodostamas
addikt

Kezdetek óta mindent az SSD-n tartok, csak a nagyobb játékok/filmek vannak rendes vinyón. Semmi baja. Elvileg azért is vettem hogy minden gyors legyen :)

(#45557) Tonett


Tonett
csendes tag

Sziasztok!
Ma vásároltam egy OCZ Petrol 128GB SSD-t amit sehogyan sem tudok felismertetni semmivel. A lapom egy asrock 990fx extrem3 amin 2012/06/29 dátumú p.1.40 bios van. Sem biosban, sem telepítőben, sem hard disk sentinelben nem látom a meghajtót. Próbáltam felcserélni a hdd-vel és a 2. sata3 portra kötni, de semmi nem változott. 12-10_vista_win7_win8_32-64_sb.exe nevű AHCI drivert is próbáltam feltenni, de szintén semmi.
Kaphatnék valami tanácsot, hogy hogyan és mit kellene csinálnom. hogy esetleg eljussak a telepítés "kísérletéig"?
Előre is köszi!

(#45558) samu74 válasza Tonett (#45557) üzenetére


samu74
addikt

Vidd vissza a boltba,kérj egy másik tipust,mert az a Petrol valószínűleg "döglött".

-----------

(#45559) 04ahgy válasza Tonett (#45557) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gari. A Petrolnál az OCZ-nek a Vertex Plus (nem túl fényes) garanciális mutatóit sokszorosan sikerült felülmúlni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45560) Tonett


Tonett
csendes tag

Tehát akkor az kizárt, hogy én bénázok el valamit? Biosban látnia kellene mindenképp?

Egyébként köszi a gyors választ...Elég csalódott vagyok de legalább nem szaggatom ki a hajam egész hétvégén, hogy mit csinálok rosszul :P

(#45561) 04ahgy válasza Tonett (#45560) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem kizárt, hogy te hibázz. Főleg akkor, ha a POST az SSD nélküli állapothoz képest szokatlanul hosszú (várakozik, keresi, de végül nem sikerül felismernie).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45562) Fire/SOUL/CD válasza Tonett (#45557) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért mielőtt még visszaküldenéd gariba, mindenképp(ha van lehetőséged rá persze) próbáld meg egy másik alaplapban is(havernál stb).
Ha másik deszka esetleg látná, akkor a mostani alaplapon betölteni az alapbeállításokat, semmilyen húzás sem lehet(Se tweak, se OC még csak a pl 1333-as ramok sem mehetnek 1600-on stb stb). SSD-t a legkisebb sorszámú SATA portra és semmi más ne legyen csatlakoztatva.
(És a szokásos köröket is le kell futni, azaz másik táp- és adatkábellel is próbáld meg)

UI: Ha esetleg a BIOS-ban van Aggressive Link Power Management opció, akkor azt tiltsd le.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45563) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Beüzemeltem a vasat, koppant az áll, mikor 8 perc alatt felment a Win7! :Y Nem emberi találmány :C

Azt szeretném kérdezni, hogy mi az a program, ami megbízhatóan méri a sebességet, és az állapotról is ad némi adatot? Nézegettem már a topicot, de elvesztem :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45564) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Windows 8 alatt hogyan tudom a hibernálást kikapcsolni?

(#45565) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#45564) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ugyanúgy, mint W7 alatt (parancssort admin-ként és powercfg -H OFF vagy powercfg /hibernate off gép restart)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45566) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#45565) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, valószínű nem rendszergazdaként futott az előbb. :)

(#45567) Nazara válasza hoffman_ (#45563) üzenetére


Nazara
őstag

Crystaldiskmark-kal a sebességet tudod lemérni. :)

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#45568) hoffman_ válasza Nazara (#45567) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Okés, köszi :) És állapotra van valami megbízható? Mert ahogy néztem voltak itt "3 nap után meghalt" drive-ok :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45569) DeFranco válasza hoffman_ (#45568) üzenetére


DeFranco
nagyúr

HD Sentinel

@Nazara: kb. iparági standard itt a PH!-n, nem csak olvassa a SMART adatot, hanem értelmezi is. És nagyon ritkán hibázik.

[ Szerkesztve ]

(#45570) Nazara válasza hoffman_ (#45568) üzenetére


Nazara
őstag

Szivesen. :)

(#45569) DeFranco: Na, azt viszont én sem ismertem, megyek le is tesztelem a meghajtóimat.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#45571) hoffman_ válasza DeFranco (#45569) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45572) dik válasza kerekfej (#45548) üzenetére


dik
őstag

Jaja mert rengeteget adnak el belőle és így érthető hogy több a kihullás is. De tudjuk samsungék toppon vannak. :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45573) sz.j válasza DeFranco (#45554) üzenetére


sz.j
nagyúr

és
# 45556 hodostamas
és mindenki más aki ért hozzá.

Na most akkor számít vagy sem, hogy mennyi az írt adatmennyiség?

Én az itt és másutt is olvasható infók alapján kissé ",beparáztam", mert pl. a 2012.10.09-án, 28 napos használat után már 962GB volt az írt adatmennyiség,
Igaz, hogy egy wampszerver is van a gépemen, meg elég sokat készítek/írok át weboldalakat, de akkor is nagyon soknak találom...
Most meg már bőven 1000GB fölött vagyok. És mindez azután hogy a "para" után (10 hó 10-től) egyes műveletek elvégzését a HDD-s gépösszeállításról csinálom, ami viszont "tetű"lassú az SSD után....

Az SSD-m egy Kingston +200-as 128GB-os típus és csak a win7 és a telepített progik vannak rajta (<28GB).

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45574) FF23 válasza dik (#45572) üzenetére


FF23
senior tag

InteL és Samu futnak tempósan, mikoris lihegve utoléri őket egy SSD.
Mire az egyik:
-Ezt a sz@r kondit. Te! Ez meg fog dögleni.
-OCZt'?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#45575) DeFranco válasza sz.j (#45573) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A te eseted más, ez egy kicsit sok írt érték, de ez kivételes. Nem tudom,hogy mi írhat ennyit, nem ismerem ezt a wampszervert, vagy mit, így konkrét dolgot nem tudok mondani, de egy jól belőtt általános rendszer napi 5 GB-nál többet nem ír.

Ehhez képest (és ezt már sokszor levezettem itt) egy meglehetősem sonak számító napi 20GB-os napi írásmennyiség mellett is 120*3000/20=18.000 nap után hal az SSD. Ha minden nap teleírod (120GB/nap), akkor is elpöfög úgy 6-8 évet.

Éppen ezért a szokásos rendszerírásokkal (temp, cache, download, index, rendszervisszaállítás, pagefile stb.) kb. lehetetlen megfektetni egy MLC-s SSD-t. A 'fetcheket és a defragot is csak a kétszeres elővigyázatosság miatt kapcsoljuk ki (meg mert SSD mellett nincs is rá szükség)

Ha a fenti specifikációk szerinti élettartam csak a felét tudja az eszköz, akkor is kiszolgál még két gépet majd a tiéden kívül...

[ Szerkesztve ]

(#45576) vlevi válasza sz.j (#45573) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Na most akkor számít vagy sem, hogy mennyi az írt adatmennyiség?"
Természetesen számít. A mai, 25nm-es csíkszélességgel készült NAND flash cellák kábé 3000 alkalommal írhatóak, utána már nem lehet beleírni, csak olvasni. Megpusztul, kész, ez van.
Ez egy durva számítással azt jelenti, hogy egy 128G méretű SSD, ha naponta kiírsz rá 128 gigát, és a vezérlő rendesen elbabrál a wear levelinggel, tehát szétszórja az írt adatokat, hogy egyenletesen legyen terhelve az eszköz, akkor mondjuk 3000 nap múlva pusztul meg. De ez egy nagyon durva számítás, több szempontból sem igaz. Egyrészt nem írunk napi 100 gigát, másrészt a wear levelingnek is van egy kis extra írása, amit nem lehet befolyásolni. Megaztán az is igaz, hogy ahogy fogy a még működőképes terület, úgy gyorsul a folyamat.

De az előbbivel számolva, nálad eddig napi 30G írás jött ki, ami negyede az én számításomnak, szóval 12000 napig (35-40 év) bírnia kell :D

Amúgy nekem telepítés után 2 nappal megvolt a 260Giga. Természetesen ebben a telepítés, ezután vagy 100 frissítés, a mentés visszatöltése, satöbbi limlomok benne voltak. Utána nagyon lecsökkent az írt adat mennyisége.

Ja, a HD sentinnel mit mutat a smart adatokban a wear leveling count-ban?

Na, közben látom, hogy ez egy ilyen nap. Elkezdek pötyögni valami, értelmesnek szánt hozzászólást, és mire befejezem, valaki már közben beírja ugyanazt :D

[ Szerkesztve ]

(#45577) dik válasza FF23 (#45574) üzenetére


dik
őstag

Ennél lehetet volna valami ütősebbet összehozni ez így elég gyenge volt! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45578) Jester01 válasza sz.j (#45573) üzenetére


Jester01
veterán

Ráadásul az a típus sandforce-os, így tömörít, tehát még attól is függhet. Sentinel nem tudom melyik adatot írja ki.

Jester

(#45579) 04ahgy válasza hoffman_ (#45568) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A legtöbb esetben semmi előjele annak, hogy meg akar halni az SSD. Sokkal kevésbé jellemző ezekre a lassú, kondíciócsökkenés utáni halál, mint a HDD-k esetén tapasztalható. Akármilyen programot is telepítesz, ezt tartsd szem előtt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45580) HZoli87


HZoli87
veterán

Samsung SSD Magician (3.2.1) sajnos nem teljesen kompatibilis a Windows 8-al. Nehezen, de feltelepült, de utána nem hajlandó elindulni egy újraindítás után, pedig msconfig szerint indulnia kellene. Másnál hasonló tünet?

(#45581) sz.j válasza vlevi (#45576) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... a HD sentinnel mit mutat a smart adatokban a wear leveling count-ban?"

Én ilyent a smart-nál nem találok ... :(

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45582) vlevi válasza sz.j (#45581) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálad wear range deltának hívják, a 177-es az.
Az enyém, Samu 830 kicsit más adatokat mutat meg magáról.

(#45583) Jester01 válasza sz.j (#45581) üzenetére


Jester01
veterán

Na látod ezek nagyon jó számok. A szuper okos hdsentinel nem tudom honnan vette azt a 900GB-ot :U

MOD: lehet végül is, de akkor a samsung vagy nem GB, vagy sokkal többet írt

[ Szerkesztve ]

Jester

(#45584) sz.j válasza vlevi (#45582) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Nálad wear range deltának hívják"

Ott meg az "OK Minden rendben" olvasható.

@ Jester01

900GB? Hol van már a "tavalyi hó" ...., már 1000GB fölött mutatja, pedig kínomban pihentettem is az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45585) DeFranco válasza Jester01 (#45583) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kifejtenéd ezt amit írtál? Mi köze a 900GB-nak a Sentinelhez?

(#45586) Jester01 válasza DeFranco (#45585) üzenetére


Jester01
veterán

Csak az, hogy a főlapon kiírta 900GB-ot, a smart adatokban pedig nagyon kicsi szám volt, különösen a samsunghoz képest. Ezért azt hittem rosszul számolt. De kis guglizás szerint a samsung nem GB-ban mutatja, a sandforce meg de. Szóval igaza van, én tévedtem.

Jester

(#45587) DeFranco válasza Jester01 (#45586) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:)

(#45588) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Az alábbiakhoz kérnék tanácsot, véleményt. Kb. 3 hete a profilomban látható új konfig lett összeállítva, benne egy új 64 GB-os Samsung SSD-vel, és egy új 64 bites Win 7-el. Az összeszerelést és a Win telepítését abban az üzletben végezték ahol a cuccokat vásároltam. Az UEFI-ben láttam, hogy SATA IDE módban történt a telepítés, amit a CrystalDiskMark-ban mért eredmények is igazolnak, a 4K és a 4KQD32-es értékek igen alacsonyak. Szóval olvastam itt a fórumban, hogy hogyan lehet utólag átállítani SATA AHCI módra, és a leírás alapján nem tűnik túl bonyolultnak. Amivel gondom van, az az, hogy csak abban az esetben garantált az eredmény, ha nem lett telepítve chipset/INF, vagy külön IDE driver. Mint már említettem, a telepítést nem én végeztem, ezért arra lennék kíváncsi, hogy így utólag meg lehet-e azt állapítani valami módon, hogy történt-e ilyen telepítés? Mert ha kiderülne, hogy igen, akkor inkább nem piszkálnám.
Továbbá lenne még egy kérdésem, ha mégis megpróbálnám a leírás szerint átállítani AHCI módra, és esetleg valami gubanc lenne, ezután lenne-e még esély arra, hogy ha újra visszaállítanám az UEFI-ben IDE módra, akkor ismét normálisan menjen minden, vagy ebben az esetben már csak a Win újrarakása segíthet, amit viszont szeretnék elkerülni.
Előre is köszönök minden tanácsot.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45589) Coolmat


Coolmat
őstag

Mint V+200 tulajdonos: ha jól tudom a százalékos értéket a 231-es SSD Life Left SMART értékből kapja a HDSentinel (sajnos most nem tudom lecsekkolni mert laptopról vagyok, de az biztos hogy az áttekintés fülön a szöveges részben leírja melyik attribútum alapján számolja a kondíciót). Az írás sem légbőlkapott adat, azt a 241-es Lifetime Writes From Host attribútum tárolja.

(#45590) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Kingston SSD Now! szériáról mi a vélemény? Megbízható?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45591) kerekfej válasza dik (#45572) üzenetére


kerekfej
addikt

Senki nem kért hamis magyarázatot!

(#45592) FLATRONW válasza Mister_X (#45590) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nekem kettő is van. Az SSD Now V+ 100 másfél éves és 323 nap tiszta működési idővel rendelkezik és a kondició még mindig 100 százalék. Azt nem tudom, hogy mennyi írás történt rajta. Másfél év után ma lemértem megint a sebességeket és nem csökkent a régi méréshez képest semmit sem. Azt el kell még mondanom, hogy a page file és a temp mappa is az SSD-n maradt. Tehát eddig megvagyok elégedve vele.
A másik pedig egy SSD NOW V+ 200-as. Ezt kb. másfél hónapja használom (csak játékokra). Az írás csak 158 GB, hibátlanul működik (100 százalék kondíció). Remélem ez így is marad.
Szerintem a V+ sorozat rendelkezik az egyik legjobb ár/érték aránnyal (ha nem a legjobbal). Igaz hogy teljesítményben valamivel elmarad a legerősebbektől, de ezt szerintem úgysem lehet észrevenni.

(#45593) kerekfej válasza pendre54 (#45588) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem kezd elölről az egészet AHCI módban.

(#45594) Fire/SOUL/CD válasza pendre54 (#45588) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért mindenképp próbáld meg átállítani manuálisan. Először is az eszközkezelő/IDE ATA/ATAPI vezérlők csoportba megnézed, hogy mi van telepítve. Ha a Szabványos kétcsatornás PCI IDE vezérlőt találod ott, akkor egyszerűbb a dolog, bejegyzésem vége felé megtalálod a módszert.
Ha nem az van az eszközkezelőben, akkor meg privátba dobj egy képet róla és megmondom a teendőket.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45595) vlevi


vlevi
nagyúr

Ezmegmár mit találtam :

16GB 2.5″ SATA SSD

Elgondolkodtam rajta, hogy egy ilyet (nem pont ezt a típust, de valami olcsót) bele lehetne dobni a gépbe, és arra tenni a tempet, cache-t, pagefilet. Nem terhelné a rendszernek használt meghajtót.

(#45596) DeFranco válasza vlevi (#45595) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó eséllyel kapsz egy random méretű pendrive-ot SSD tokban. [link]

(#45597) vlevi válasza DeFranco (#45596) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az is elég :DDD

(#45598) dik válasza kerekfej (#45591) üzenetére


dik
őstag

Hmmm ez jó volt! És akkor ne beszéljünk az elfogultságodról.... :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45599) johnny82 válasza Bodor (#45519) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Alignálás megy, egész szám jött ki. Trim-et nem tudom megnézni, mert azt írja nem vagyok rendszergazda. Máshogy nem lehet megnézni? Lehet a home premium miatt?

Itt egy cdm kép:
[L:/dl/upc/2012-10/28/126925_na5j1dhqckywywfk_crystaldm01.jpg](IMG:/dl/upc/2012-10/28/126925_na5j1dhqckywywfk_crystaldm01.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#45600) Nazara válasza Bogyó bá' (#45534) üzenetére


Nazara
őstag

Akkor ezt vehetem megerősitésnek. :)

Valaki a (#45524) hsz. többi kérdésére tud valami okosat mondani? :)

(#45599) johnny82: futtasd rendszergazdaként a CMD-t, akkor megtudod nézni, hogy működik-e a TRIM.

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.