Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44801) Ueda válasza S. Szabi (#44800) üzenetére


Ueda
senior tag

A default random lehet az eredetibb, mert ott véletlenszerű számokat kell betömöríteni és az nehezebb,illtve közelebb van a valós használathoz. A fill 0 úgy látom csak 0-kat használ, azt meg nagyon könnyű tömöríteni, ezért gyorsabb lesz a végeredmény.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#44802) S. Szabi válasza Ueda (#44801) üzenetére


S. Szabi
őstag

Mondjuk, a használat során nagyon gyors, és az a lényeg :)

Az ez előtti sima SATA II-es Corsair Force 60GB-nál érezhetően gyorsabb (Windows indulás, stb.) Bár ebben nem kicsi szerepe van chipsetnek is.

Most nézem az előbb nem írtam, hogy a jelenlegi egy Corsair Force 3 120GB (F120GB3-BK)

[ Szerkesztve ]

(#44803) fudi2002 válasza S. Szabi (#44802) üzenetére


fudi2002
veterán

A szekered ennyit tud random adatokkal és pont. Ez elfogadott tesztprogram. Barátkozz az értékekkel vagy inkább foglalkozz azzal, hogy gyors a rendszer.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#44804) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

GA-M52L-S3 Ebbe a lapba próbáltam egy 160gb-os G2-es X18-M SSD-t és nem látta a lap. Ne is próbálkozzak másfajta SSD-vel mi? Már csak a lap régisége miatt gondolom egyáltalán nem támogat ez a chipkészlet.

(#44805) 04ahgy válasza SzlobiG (#44804) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én az nVidia chipsetjeit nForce 3 250GB óta a hátam közepére sem kívánom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#44806) SzlobiG válasza 04ahgy (#44805) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is így vélekedek róla, de sajna ez van.:(

AMD 770-es chip készlettel már nincs gond SSD terén, nem?

(#44807) 04ahgy válasza SzlobiG (#44806) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#44808) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Tegnapi napon beruháztam egy ssd-re, kicsit el vannak maradva a mérések attól amit az eszköz elméletben tud. Tudom, hogy gyakorlatban nem lesz akkora a sebesség de olyan 250 körül kellene lennie az olvasási sebességnek. Legalábbis annó amikor Mushkinom volt, 250 körül volt az olvasási sebesség. Lehet firmware frissítés kell?

[L:/dl/upc/2012-10/12/236113_wqpai443fals0acl_crystaldiskmark.jpg](IMG:/dl/upc/2012-10/12/236113_wqpai443fals0acl_crystaldiskmark.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#44809) allein


allein
addikt

Pontos típus: OCZ-VERTEX 2 120 GB, Egy másik képet is belinkelek:

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#44811) #41133696


#41133696
törölt tag

Ezt ide is belinkelném: CHIP SSD Teszt, rész eredmények.

(#44812) batt válasza #41133696 (#44811) üzenetére


batt
aktív tag

Thx
De mi alapján tesztelték sebesség, élettartam, megbízhatóság?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#44813) allein


allein
addikt

Tudna nekem is valaki valami okosat mondani? Végig csináltam ezeket a lépéseket és így sem lettek nagyobbak a mérések :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#44814) batt válasza allein (#44813) üzenetére


batt
aktív tag

Crystaldisk-be állítsd át a beállításoknál All0x00 0Fill-re és jó lesz!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#44815) #41133696 válasza batt (#44812) üzenetére


#41133696
törölt tag

Átviteli sebesség (40%)
Elérési idő/ IOPS (25%)
Valós teljesítmény (25%)
Fogyasztás (10%)

A Samsungról leírja, hogy három változatban kapható, az N-es USB-SATA átalakítót adnak, a D a Desktop kiadás 2,5-3,5 beépítő keret, és a B mint Basic, amihez semmilyen fizikai kiegészítő nem jár, de a szoftvereket le lehet tölteni hozzá a gyártótól. Ez az ami például a Kingston-nál is megvan de a Corsairnél nincs.

Leírja, hogy a jó vételnek számító 120-as SSD-k nagy többsége SF-2281-es vezérlőt tartalmaz, amit meg is dicsér és hogy az ezt tartalmazó SSD-k között különbség, csak a Flash Chipekből, és a FW-ekből adódik. Kiemeli a pontosan egy tucat felső kategóriás SSD közül név szerint az : A-DATA S511-et, a Corsair Force GT-t, a Cruical M4-et, és az OCZ Vertex 4-et is.

Ár/érték arány szempontjából pedig az OCZ Petrol-t

(#44816) allein válasza batt (#44814) üzenetére


allein
addikt

Mikor szükséges amúgy a firmware frissítés? Crystaldisk beállítás utáni sebesség:

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#44817) banderasz77


banderasz77
addikt

Ehhez mit szóltok?

Kingston SATA3 SDNow V+200 Bundel Kit 120GB

Jó darab?

(#44818) #41133696 válasza banderasz77 (#44817) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pont pár hsz-el volt fentebb róla (is) szó, Chip teszten elvérzett.

(#44819) HZoli87


HZoli87
veterán

Brutális dög lesz a Samsung új szériája, a 840 / 840 Pro. Teszteket olvasgatva kiemelik a kiváló teljesítményét és a kiváló fogyasztását is, remélhetőleg e mellé a megszokott minőség is párosul. Új gépembe valószínű ilyen kerül, a jelenlegivel is nagyon elégedett vagyok (830-as széria). :)

(#44820) allein


allein
addikt

44816-ra tud valaki valami okosat mondani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#44821) Dafi72


Dafi72
tag

Beszereztem én is egy Samu 830-ast . Nekem már marad elé jónak tűnik.
Egyenlőre :D

(#44822) Źşë' válasza csimika (#44792) üzenetére


Źşë'
addikt

konkrétumot nem tudtam ezért kérdeztem meg, akkor mostmár tudom :R

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#44823) S.O.S. válasza #41133696 (#44811) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Nem igazán értek veled eggyet !
Nem azért mert nekem Vertex 4 van hanem azért mert a linkelt oldalon tesztelt ssd-k eredményei mást mutatnak.Én össz pontszámot nézek számomra az a mérvadó ! :)

Az eredményeket erről az oldalról másoltam ki !

(#44824) HZoli87 válasza S.O.S. (#44823) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez egy benchmark, az meg egy teszt, több szempont alapján ...

(#44825) S.O.S. válasza HZoli87 (#44824) üzenetére


S.O.S.
senior tag

A benchmark alatt kapott pontszám tükrözi az ssd teljesítményét !
Vagy nem így van?
Minél rosszabb egy ssd annál kevesebb összpontszámot kap!

(#44826) HZoli87 válasza S.O.S. (#44825) üzenetére


HZoli87
veterán

(#44827) cozmo


cozmo
őstag

Na kicsit off-olok, de idevág valamelyest.
Az SSD-k nél tapasztalható lassulási jelenség a telítettség függvényében változik.
Na de ez nem újkeletű dolog hiszen az üres HDD és félig teleírt HDD esetében is van sebesség különbség.

Üresen:

62% os tárhely telítettségnél:

Egyébiránt tudja valaki, hogy kell átszámolni a MB/s értéket IOPS-ra?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#44828) Bodor


Bodor
veterán

Ti még mindig bedőltök ezeknek a teszteknek? :F :U
Vigyázzatok el ne ájuljatok ám a nagy számoktól, legyen kéznél egy legyező, ha megszédülnétek tőlük! :P

Az SSD végül is egy használati tárgy. Ennek okaként egyedül a valós használat szempontjából érdemes megnézni azt, hogy melyik a jobb. A többi fáradt rizsa és ködös marketinghab... :K

Szerintem a tesztben alkalmazott szempontok ( Valós teljesítmény (25% :F ) súlyozása nem életszerű, és nem reális.

Persze mindenki azt vesz amit akar, és annak hisz aminek/akinek akar... Akár a fele élettartamú TLC-s chippel a gyomrában érkező csoda gyors SSD-nek kikiáltott fogyasztói társadalom gyöngyszemének egyikét is... a lényeg ugye, hogy vegyetek, hogy fogyjon, hogy vegyetek, hogy fogyjon, hogy ...
Tudom, hogy nem vagyok népszerű ezzel az álláspontommal, és akár nekem is lehet ugrani húsz karommal és lobogó pallossal, a puttonyotokban ezernyi számmal és teszttel felszerelkezve érvként, de akkor is tartom a véleményemet. ;]

(#44829) cozmo válasza cozmo (#44827) üzenetére


cozmo
őstag

Akit érdekel: how-to-convert-mbps-to-iops-or-calculate-iops-from-mbs

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#44830) Norby86


Norby86
őstag

Nem is tudom hirtelen jóhelyre írom e a kérdésem, de végülis ssd-vel kapcsolatos ez is. :) Mivel nekem 64 gigás samsungom van 64 bites windows 7 rendszerrel és szereték több helyet csinálni a telepített fájljaimnak, van esetleg olyan program ami totálisan kipucolja a windowst? Gondolok itt olyanra hogy pl beszédtámogatást meg anytime upgrade és hasonló dolgokat amik sosem kellenek kitudok venni a rendszerből? Használ valaki ilyesmit? Próbálkoztam egyedi windows 7 készítésével, de sosem lett tökéletes.

-Norbi-

(#44831) fagy53 válasza Bodor (#44828) üzenetére


fagy53
nagyúr

Képzeld, ha tuningolni lehetne az SSD-t! :D
Komolyabb tuningra, VGA, CPU tuningra gondolok, nem finomítgatásokra, na ekkor külön topikot kellene nyitni, mert ebben már nem férne el a sok hsz... ;]
Az előbb említetteknél még van is értelme a dolognak, lehet vele nyerni, de az SSD-nél...?!
Sokan nem értik meg, hogy a programok betöltése, pl pályabetöltések nem csak az SSD sebességétől függenek. A rendszer egyéb elemeinek, de leginkább a szervezésnek a függvénye ezen idők hossza. Jelenleg egy mai felépítésű gép gyorsabb mint amit pl a win 7 feltételez, a win 8-at nem ismerem, talán gondoltak erre a fejlesztők... :U
Most nem használjuk ki még a 3GB/s sávszélt sem, gondolom több GB-os fájlok másolása 2 SSD között nem mindennapos program. ;] Amiért a legtöbben vettük ezt a meghajtót, azt az igényt a teljes ma kapható választék kielégíti és a bench-eken kívül nem is ad hozzá pluszt a drágább sem. :N

(#44832) banderasz77 válasza #41133696 (#44818) üzenetére


banderasz77
addikt

Hehhej, mert most a nagykerek el kezdték akciózni, ASUS VGA mellé ha veszed, 12k+fa.... ;]

(#44833) PAtr0n válasza Bodor (#44828) üzenetére


PAtr0n
addikt

Maximálisan osztom amit írsz. Örüljünk már annak, hogy működik, majdnem villámgyors a rendszer egy vinyóhoz képest, és tuti, hogy évekig nem kell külön rendszermeghajtn gondolkodni. Amúgy igen, lassan törnek előre a TLC-s drive-ok, aminek már kb. fele akkora lesz a hasznos üzemideje. Örülhetünk, ha 5 évig elmegy normál használat mellett, jelentős teljesítményromlás nélkül. Hiába a marketinggépezet beindult itt is. Senkinek nem érdeke, hogy 5-10 évig használj egy hardvert. Nem véletlenek azok az esetek amikor egy hardver 1-2 héttel, esetleg hónappal a gari idő lejárta után fossa össze magát. Gondolom senkinek nem kell nagyítóval keresgélni az ismerősei vagy, akár a saját háza táján, ha ilyen esetet szeretne látni.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44834) potyi23


potyi23
senior tag

Hali.Tegnap vetttem OCZ Vertex 3 Series 90GB -ssd t. Mindent feltelettem,feltelepitettem a rendszert, es feltettem a Hdd sentinelt is, a teljesitmenyre 80 % ot ir ki,kondicio meg mar csak 99 !!! hogy is van ez ? egy nap alatt csokkent egy szazalekot a kondicio ? Asus lapotopba hasznalom,biosban telepites elott ahcirol ide re kelle attennem mert csak ugy tudtam a rendszert feltenni,de mostmar sem tudom visszaallitani,mert xp logonal kek kepernyo fogad !

(#44835) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok! Lenne pár kérdésem!
Ma megjött az Agility 3-am, be is szereltem a notiba, megy is szépen.
Ezek az értékek megfelelőek egy Sata II-es csatlakozós notiban?

Illetve használjak valami SSD optimizáló csodát? PL samsung magician felismeri az OCZ-t? :DDD

(#44836) jeni válasza Klepti (#44835) üzenetére


jeni
félisten

nem is tudnál jobbat kihozni,mivel a lapod csak sata II-s.
az én OCZ Vertex 3-s SSD a sata II.-s notiban is ugyan ennyit tud.

(#44837) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok,
Még új vagyok az SSD témában, de lenne egy kis segítségre szükségem, hogy mi lehet a problémám oka.
Vettem egy új Agility 3 SSD-t, feltoltam rá a win7 64bitet, eleinte nagyon gyorsan ment,így ment egy hete kb. Ma kezdte el azt csinálni a gép,hogy amikor boot-ol a windows, a win logónál vagy 2 percet eltököl,( láthatóan csinál is vmit, eddig volt vagy 20 sec és a desktopon voltam. ) aztán bejön a desktop ahogy kell, onnan már gyorsan működik.
Vélhetően valamilyen windowsos gond lehet, de nem tudok rájönni, hogy mi lehet a gond. Minden frissítés telepítve van.

(#44838) DeFranco válasza Bodor (#44828) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Teljesen igazad van, és egyetértek, ezt amúgy is tudod.

De!

Tudnál esetleg valamilyen tippet adni arra, hogy a 4k-s értékek között miért ilyen nagy a különbség? Az enyém az azonos típusokhoz képest extrém alacsony. Mi lehet az oka? Alaplap? Chipset? Drivert kellene módosítani? (Az alap W7 driver van fent.)

(#44839) flash-


flash-
veterán

ez a dataram ramdisk nekem nem akarja megcisninálni a ramdisk meghajtót.valamit rosszul állitottam be?(újra is inditottam már a gépet úgy sem volt jó...
(c-n van a windows,az az ssd- meghajtó)
6gb ddr3 3x2 ramom van
a számítógépkezelő-lemezkezelőben megjelenik mint nem lefoglalt meghajtó.
mit csináljak vele?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44840) oz82 válasza potyi23 (#44834) üzenetére


oz82
senior tag

Szia!

80% mert nincs fent a Sata driver a windows-os pedig lehet lassabb.

A regisztrációs adatbázisban bele kell túrni a rendszerbe, vagy pl. így

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#44841) potyi23 válasza oz82 (#44840) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,azt meg megoldom,de ami legjobban zavar miert van rajta hibas szektor 3 ora uzem utann ?? 99 % os mar csak tegnap estetol ! HD sentinel szerint !

(#44842) Bodor válasza flash- (#44839) üzenetére


Bodor
veterán

a számítógépkezelő-lemezkezelőben megjelenik mint nem lefoglalt meghajtó.
mit csináljak vele?

Fomázd le.

DeFranco:

Hát nem igazán tudom. Gondolom végigzongoráztad már az összes ismert beállítást, és változtatási lehetőséget. Újat neked nem hiszem, hogy lehetne mutatni, eléggé stabil topiklakó vagy..
Talán a Southbridge: AMD SB710 ennyit tud.
Vajon Fire/Soul mit mond rá?

[ Szerkesztve ]

(#44843) Bodor válasza fagy53 (#44831) üzenetére


Bodor
veterán

Képzeld, ha tuningolni lehetne az SSD-t! :D

Hát nem ez megy szinte itt is? Ha nem 500 MB/s az olvasás, hanem csak 480, akkor egyesek képesek órákig felforgatni a rendszert, hogy gyorsabb legyen, szinte ez is egyfajta tuning...

Egyébként örülök, hogy van aki egyetért velem. :R ;]

(#44833) PAtr0n: Amúgy igen, lassan törnek előre a TLC-s drive-ok, aminek már kb. fele akkora lesz a hasznos üzemideje.

Pont ezért váltottam ( no meg előnyös is volt a 10K-s kedvezmény az edigitálnál, így tulajdonképpen 7K-ba került , eladva a régit ) 64 GB-osról 128-asra, amíg még lehet kapni jó, tartós, MLC-s SSD-ket.

Üdv neked is ! ;] :R

DeFranco: Veled meg úgyis régóta egy követ fújunk... ( kíváncsi lennék, hogy miből eredt ez a mondás, mert elképzeltem, ahogy tényleg fújjuk azt az egy követ :DD :)) )

[ Szerkesztve ]

(#44844) axlfsi válasza Bodor (#44843) üzenetére


axlfsi
veterán

"Egy követ fújni vagyis titkon egyetérteni, összeesküdni… Abból a nemzetközi babonából ered, hogy a kígyók, mikor tavasszal párzás idején összebújva sziszegnek, szájukból tajtékot fújnak, a tajték megkeményedik és kővé válik. Ez az a csodaerejű kígyókő, mellyel különféle betegségeket gyógyítanak."

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#44845) Tin


Tin
veterán

Sziasztok,

Samsung 830 256G, egy 3 éves Thinkpad T500-ba tettem be és raktam fel a Win7-et. A gép eredetileg is AHCI módban volt, telepítés után lefuttattam a Samsung Magician-t, és rámértem. Elvileg AHCI, TRIM is oké. A gép a neten fellelt infók alapján elvileg tudja a SATA2-t.

Ezek jó értékek?

(#44846) #41133696 válasza S.O.S. (#44823) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, nem én írtam a tesztet, én csak a rész eredményeket írtam itt le. Sőt magát a tesztet nem is itt végezték, hanem Németországban a Chip laborban, itt lényegében csak lefordították, németről magyarra.

Viszont a két dolgot ne keverd, a sebességmérő programokkal összehasonlítás illetve az a teszt két különböző dolog.

(#44847) kerekfej válasza HZoli87 (#44819) üzenetére


kerekfej
addikt

Tegyük hozzá: és nem csak nagy "0"-ák kíséretében tudja hozni a gyári sebességeket. :D

(#44848) bozont


bozont
veterán

Minden Samsung 830-as SSD mellé jár a Norton Ghost? Csak a keret miatt nem adnék ki +5e Ft-ot.
Ezt az over provisioning-et telepített rendszer mellett is meglehet csinálni, vagy adatvesztéssel járhat? Vagy eleve klónozás előtt amúgy is érdemes formázni és akkor már eleve lehagyni ezt a tartalék tárhelyet?

(#44849) DeFranco válasza bozont (#44848) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én kaptam a basic 128-as példánnyal, mások nem, nem tudom, mi alapján adják.

OP-t a Magiciannal nyugodtan csinálhatsz telepítés után is, biztonságos.

[ Szerkesztve ]

(#44850) Omni válasza Tin (#44845) üzenetére


Omni
aktív tag

Szia.

Szerintem jók az értékeid, nekem 64GB-os 830 van a T500&Win7 64 bit mellett. Telepítéskor compatibility modban volt, később raktam át AHCI-ra. TRIM működik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.