Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44351) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#44350) üzenetére


RockHaRD
addikt

elolvastam a művedet, és aszerint telepítettem másodjára :)

biost is frissítettem, mindent lehúztam, stb. Ez a winyó kiterjesztős dolog teljesen független volt most attól, és tök véletlenül fedeztem fel, h az ssd-ből is hagyott szabadon, pedig a maximális méretet adtam meg telepítéskor, szal nem én hibáztam :)

amúyg ráeresztettem most, és megcsinálta tökéletesen, szal minden klappol mostmár :R

[ Szerkesztve ]

(#44352) RevolutioN2 válasza Fire/SOUL/CD (#44350) üzenetére


RevolutioN2
tag

Az a 12 gigás rész nem pont a wearing level terület? Némelyik ssd progi leválaszt magának egy picit, hogy nehogy tulird az ssdt. Elvileg az kelleni fog neki.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44353) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!

Kb 27-28 ezer forintból melyik ssd-t érdemes megvásárolni? A samsung 830-as szériaáról jót olvastam; de ocz-ből találn ennyiből gyorsabbat, ráadásul az olcsóbb is..
Mit ajánlotok? Előre is köszönöm a segítséget!

(#44354) RockHaRD válasza RevolutioN2 (#44352) üzenetére


RockHaRD
addikt

hát remélem nincs igazad :DDD

amúgy a másik ssd-met is alapból úgy használtam, h 7-10 giga szabad hely mindig legyen rajta, mert vhonnan hallottam, h annak lennie kell (meg tapasztaltam is, hogy belassult), szal ennél is valszeg így lesz :K

(#44355) Motion_Blur válasza Lazarus911 (#44353) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Samu 830 128GB 18K-ért [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44356) flash-


flash-
veterán

amikor megveszek új ssd-t,meglévő win7-es gépre ha csatlakoztatom,akkor windowsban azonnal látni fogom,vagy formázni kell előtte?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44357) RockHaRD válasza flash- (#44356) üzenetére


RockHaRD
addikt

windowsban a diskmgmt-ben látni fogod, ott tudod partícionálni, és formázni is

(#44355) Motion_Blur hol lehet 18ért 128-as 830-at venni? 25-ért vettem tegnap. Még Gianninál is 24

[ Szerkesztve ]

(#44358) Motion_Blur válasza RockHaRD (#44357) üzenetére


Motion_Blur
félisten

edigital és ebből lejön 10K [link]

Én így vettem a 256-osat 40K alatt :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44359) kerekfej válasza Lazarus911 (#44353) üzenetére


kerekfej
addikt

Már 26-ért is van.

(#44360) RockHaRD válasza Motion_Blur (#44358) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem rossz kezdeményezés... kérdés, hogy mikor lesz az ssd-ből, mert jelenleg ahogy nézem "rendelésre" van csak.

(#44359) kerekfej:

Gianninál 24-ért lehet elhozni 3 év garival, Ha pedig rákeresel itt az apron, akkor van vmi Brav3t vagy vmi hasonló, akiknél lehet kapni 25-ért... (náluk vettem tegnap)

[ Szerkesztve ]

(#44361) RevolutioN2 válasza RockHaRD (#44354) üzenetére


RevolutioN2
tag

Pedig biztos lehetsz benne:))
A magician szoftverrel lazán visza tudod állítani. Elsősorban az élettartamra van jótékony hatással és erősen ajánlott a megléte.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44362) Motion_Blur válasza RockHaRD (#44360) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Legkésőbb jövő hét közepe szvsz, az összeset elkapkodták pár nap alatt :B

64-esből meg van egy rakás :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44363) Lazarus911 válasza Motion_Blur (#44355) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

üdv!!

Ez nagyon jó; ki is fogom használni..
De akkor a samsungot ajánljátok ebben a szegmensben?

(#44364) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

Én egy szűz ssd-re ( samsung 64 GB ) telepítettem a rendszert. A win 7 telepítő lemez formázta és nálam is van egy 6 GB-os unallocated rész. Ez azt jelenti hogy ha telepakolom az ssd-t a szükséges szabad hely az attól függetlenül meg van neki ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44365) Motion_Blur válasza Lazarus911 (#44363) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mindenképpen :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44366) DeFranco válasza rostiron (#44364) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Magiciannal vagy valahogy mashogy valasztottad le, vagy magatol kerult oda? Ha balage76-nak igaza van es a samunal kezzel kell ezt megcsinalni, es nincs gyari OP, akkor ez azert fura...

(#44367) Lazarus911 válasza Motion_Blur (#44365) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Köszönöm a segítséget; spóroltál nekem 10 ezer forintot.. Király vagy..
Esetleg némi tanács van az ssd-vel kapcsolatban?
Próbáltam utána olvasni; de egybefüggő tanácslista nincs..
A samsung programját a tesztekben dicsérik; de nem tértnek ki részletesen a program beállítására..
Előre is köszönöm a segítséget!

(#44368) DeFranco válasza Lazarus911 (#44367) üzenetére


DeFranco
nagyúr

felhasznalobarat, fogod tudni hasznalni. nem kell kulon vuduzni, eleg azt megcsinalni amit a magician felajanl. az ssd sajat topicjaban irtam egy howto-t hozza, keress ra.

(#44369) rostiron válasza DeFranco (#44366) üzenetére


rostiron
őstag

Magától került oda. Bár telepítés után rögtön nem néztem de most ott van és nem én csináltam. Illetve még ezt a két dolgot csináltam telepítés után.

1
2
Lehet hogy ezek csinálták ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44370) Fire/SOUL/CD válasza rostiron (#44369) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Lehet hogy ezek csinálták ?"
Nem "lehet", hanem biztos, egész pontosan az OP. :DDD
(W7 telepítő nem hoz létre nem particionált területet, hacsak a user nem akarja)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44371) Lazarus911 válasza DeFranco (#44368) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

ez az ?
Igen, kb. ez a helyzet.
Megkapod az SSD-t, hazaviszed, beállítod a BIOS-ban az AHCI módot (ha még nem lenne) (milyen lapod van?).
Gép kikapcs, többi HDD leszed, SSD betesz. Előtte nem kell betenni a meglevő rendszer mellé az SSD-t, felesleges, ne kavarjon, maradjon szűz. Jelentősége nincs, de tisztább így.
Telepítesz, felraksz minden frissítést, ami kell, legyen egyben a gép, aztán amikor kész, mehet fel a magician, és a HDSentinel
A HDSentinel ellenőrzi neked a TRIM-et, amit mond, az úgy van, ez a megbízható. Az állapotra 99%-ot fog kiírni, ettől ne ijedj meg, mindegyiknél ezt csinálja, természetes.
A magicianban lesz egy OS optimizaton, az kikapcsolja a superfetchet, meg az indexelést, elvileg ekkor már a defragnak kikapcsolva kellene lennie, mert a win7 telepítéskor észleli az SSD-t, aztán lelövi.
Ebből megcsinálod a 2-es pontot, de ez is rendben lesz, csak fő a biztonság.
3-as pont 4-es pont kész, magician megcsinálta, 5-öst megcsinálhatod, 6-ost 7-est ne csináld meg, 8-ast megcsinálta a magician, 9-est tilos, 10-est nem kell szerintem, 11-es nem kell.
Ezek után a magicianban overprovisioning, analyze, és shrink, ezzel helyettesíted a 11-es pontot. Ezen felül még azért hagyj egy pár gigát szabadon mindig.
Más nem kell, esetleg a download meg a temp mappát áthelyezheted, de nem fontos, nem ír sokat.
Tovább bonyolítani nem kell, csak használni. Mehet vissza a HDD, rendetraksz, és élvezed, hogy sose vó't még ilyen jó

"

(#44372) rostiron válasza Fire/SOUL/CD (#44370) üzenetére


rostiron
őstag

De én nem akartam. Tehát azt mondod hogy a win 7 telepítésénél jött létre ? De amikor a win telepítő látta a lemezt én nem adtam meg neki semmit hanem hogy az egészet formázza.

De visszatérve a kérdésemhez, ha ez van akkor telerakhatom a lemezt ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44373) Torry válasza Motion_Blur (#44355) üzenetére


Torry
addikt

Visa kártyával nem megy igaz?

SZ:
Oksa, rákérdezek családban van-e valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#44374) Motion_Blur válasza Torry (#44373) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem. Csak Master Card, vagy Maesto Card.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44375) Fire/SOUL/CD válasza rostiron (#44372) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

" Tehát azt mondod hogy a win 7 telepítésénél jött létre ?"
Nem, épp az ellenkezőjét írtam.

"De visszatérve a kérdésemhez, ha ez van akkor telerakhatom a lemezt ?"
Igen, ha az SSD végén van egy megfelelő méretű particionálatlan terület(ezt csinálja az OP a Magician-ben)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44376) rostiron válasza Fire/SOUL/CD (#44375) üzenetére


rostiron
őstag

Most már értem :K Köszi. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44377) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#44375) üzenetére


RockHaRD
addikt

akkor én is rántsak le egy 10gigás partíciót inkább, és tegyem unallocateddé? :D (szép szó)

(#44378) RevolutioN2 válasza RockHaRD (#44377) üzenetére


RevolutioN2
tag

igen, ezt ecseteljük nár kb 20 hozzászólás óta, hogy az kell neki.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44379) RockHaRD válasza RevolutioN2 (#44378) üzenetére


RockHaRD
addikt

a kérdés, h ez a EaseUS Partition Master képes-e leszedni úgy, hogy a windows megmarad :D

(#44380) RockHaRD válasza RockHaRD (#44379) üzenetére


RockHaRD
addikt

lecsúsztam a szerkesztésről, viszont remélem utolsó hsz-em. Visszacsináltam a partition masterrel, lehúztam neki 11 gigát unallocatedbe, így remélem nem lesz már gondom vele.

windowsom is rendben van most már, minden a helyén, köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#44381) Źşë'


Źşë'
addikt

Sziasztok! raktam ma win7et ssdre, van a gépben egy 2 terás hdd, és azt vettem észre hogy ha le van húzva akkor kb 7-10 sec a boot, de ha rá van dugva akkor 34sec körül jön be a rendszer, ez mitől lehet?! sata 2 re van kötve az a WD mivel az is valójában, ennyire visszafogná a rendszert?!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#44382) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Nahh, sikerült pendriveról telepíteni egy 64bites Win7-et. Samsung 64Gb-s 830-as SSD-ről van szó.

Ezt az eredményt kaptam, de a többiek eredményéhez hasonlítva nem igazán tetszik, bár a 4k-s eredmények nem tűnnek rossznak:

Szerintetek ez jó ereménynek számít? Mindent beállítottam a BIOS-ban ezen leírás szerint, EP35-DS3-mas deszka. Sata 0-ba van dugva az SSD, rendszer alapon (nincs tuningolva, töredezettségmentesítést kikapcsoltam. Rögtön telepítés után mértem a dolgot.

Most hard disk sentinel-lel megnézem megy e trim. Esetleg a laphoz installáljak egy intel drivert?

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44383) Bogyó bá' válasza Fire/SOUL/CD (#44370) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amúgy van értelme ennek a Magician által "félretett" területnek? Én most hirtelen felindulásból félretettem 10 GB-ot a formázott 59,5-ből...
Mitől jobb ez, mintha egyszerűen nem írom tele?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44384) RevolutioN2 válasza Źşë' (#44381) üzenetére


RevolutioN2
tag

Jó lenne tudni legalább az alaplap tipusát. Esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a bios összekeverte a boot sorrendet és elöször a hddn keres biot sectort. Nézd meg a biosban a boot sorrendet és az ssdt tedd előre. Ha pedig z77es chipset van akkor a bios merevlemezes boot menüjében (ott külön van az optikai és fizikai boot) tedd előre az ssdt.
Remélem segitettem.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44385) FF23 válasza PAtr0n (#44382) üzenetére


FF23
senior tag

SATA2-n a 64gigás ennyit tud (írás max. 160MB/s). A nagyobbak gyorsabbak.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44386) RockHaRD válasza Bogyó bá' (#44383) üzenetére


RockHaRD
addikt

sztem azért jobb, mert innentől nem kell figyelned rá... ha ott van, nincs partícionálva, akkor tuti nem rondítasz bele.

(#44387) RevolutioN2 válasza PAtr0n (#44382) üzenetére


RevolutioN2
tag

Valóban a 64 gigásoj elmaradnak a nagyobb tesóktól de nekem ez akkor is egy kicsit kevésnek tűnik.
Én annyit még megnéznék biosban hogy az eist be van e kapxsolva. Ha igen akkor kapcsold ki, nekem egy bő 5%ot dobott rajta. Jah és a windows searchot én nem tiltottam.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44388) RevolutioN2 válasza Bogyó bá' (#44383) üzenetére


RevolutioN2
tag

Csupán azért jobb, mert ha csak simán üresen hagynád akkor fizikailag nem jelölnél ki neki szabad területet csak annyit mondanál neki hogy na ennyit haggy meg nekem de nem érdekes hogy hol ( cella elején meghagy 1gigát lehet lefoglal 3,5 lapkát meg a közepén megint csak ennyit igy lesz 7 foglalt lapja) ezzel szemben ha a magician foglalja le ezt a területet akkor azt nem formázza filerendszerre és az egész elfoglal kb 4 gigát plusz nem lesz összetöredezve annyira háttértár.
Egyrészt minimálisan növel a sebességen másrészt növeli azélettartamot.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44389) RockHaRD válasza RevolutioN2 (#44388) üzenetére


RockHaRD
addikt

remélem, hogy ez a partition magic, amivel én választottam le a cuccost, az a végéről kapta le, és nem összevissza :F

(#44390) Bogyó bá' válasza RevolutioN2 (#44388) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OK, akkor így marad (10GB "félretéve"). Köszönöm a válaszokat!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44391) PAtr0n válasza FF23 (#44385) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szóval a Sata II a szük keresztmetszet. Értem. Végül is, nem tudom mit panaszkodok, a Windows boot, kevesebb mint a felére csökkent, amit megnyitok az instant nyílik, alig kell várni, szóval fogjam be a pofámat :D

RevolutioN2:
A dobozán hátul igazából csak a 64Gb-os az ami sebességben lemarad a többitől a 128, 256, 512 mind egyforma sebességű (persze papíron). De ez igazából logikus, a NAND vezérlők száma miatt.

Na mind1, öröm-bódottá, mosmá csak be kell lakni, oszt örűni. :D A hard disk-sentinel szerint megy a trim, és minden smakkol. Még annyi azért érdekelne, hogy akkor ne telepítsek alaplapi drivereket? Hagyjam így ahogy van?

szerk:
illetve kell még valami optimalizálni a sebesség és élettartam érdekében? mint írtam a defrag ki van kapcsolva, a hibernálás, és lapozófájlon kívül kell még valamit babrálni?

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44392) RevolutioN2 válasza RockHaRD (#44389) üzenetére


RevolutioN2
tag

persze, elvégre is erre találták ki ez a célja.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44393) Kolondrum

Hátha segít valakinek, minden a képen van: Corsair Force GT 120Gb

(#44394) FF23 válasza PAtr0n (#44391) üzenetére


FF23
senior tag

Csak olvasásban szűk a SATA2, írásban ennyit tud.
Nekem fönt vannak az Intel cuccai és minden rendben van vele. Pontosabban az AHCI-ből csak drivert adtam be neki a floppy6 csomagból, az IRST szofverre nincs szükségem.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44395) RevolutioN2 válasza PAtr0n (#44391) üzenetére


RevolutioN2
tag

Èn a helyedben a böngésző cachét átrakn ramdiskre ( ha van felesleges memóriád) a hiernálást én kikapcsoltam mert nem használom.
Én amiről mindenkit lebeszélek egyedül a rendszervisszaállítás kikapcaolása. Nagyon sokat menthetsz meg vele, és sok hiedelemmel ellentétben nem ir sokat mert csak a napi változásokkal irja felül a régit. Sokan az indexelés kikapcsolását is vitatják én ebben n foglalok állást.

A tény az hogy egyesek tulmisztifikálják egy ssd élettartamának rövidségét. Kérdezz utána hogy kinek halt már meg ssdje csupán a túlirás végett. Még ha aktivan használod is és egy 128 gigást mindennap teleírsz még akkor is van kb 5000 napod. Pedig rendszerparticióként (ahogy a legtóbben használjuk) az bőven sok. Tény hogy torrentezni nem ssdn kell, de azért nem kell szegényt annyira óvni.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44396) DeFranco válasza Lazarus911 (#44371) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen pontosan... a szamok az abban a hszben linkelt cikkre vonatkoznak

(#44397) PAtr0n válasza RevolutioN2 (#44395) üzenetére


PAtr0n
addikt

Értem, és köszi!

Akkor rendszervisszaállítást hagyok és ennyi. :)
Még valami: A firefox cache-elését hogy tudom ramra tolni?

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44398) RevolutioN2 válasza PAtr0n (#44397) üzenetére


RevolutioN2
tag

Leszedsz egy ramdisk programot, ott megadsz neki valami 1 GB körüli értéket. Utána itt megkeresed az ssd optimalizálása logoutos cikket és aszerint beállítod.

Bocsi, most nehézkes a linkelgetés, telóról vagyok.

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44399) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Az SSD LIFE progival aki esetleg használja mennyi nálatok napi szinten az írás olvasás?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#44400) tupacamaru válasza HartgeH3-2.8 (#44399) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem nem írja sajnos, csak azt hogy 72 év van még hátra neki. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.