Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45151) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat és a linkeket, végére értem az elolvasásának! :)

Abban igazad van kedves Bodor, h. a legtöbb eladás után jönnek ki a hibák, ez szimpla statisztika. Ez után vagy javítás jön, ami FW formájában megoldás, vagy bosszúság...bár bosszúság, meg elégedetlenkedés mindig van! :D

proci985: Nagyon tanulságos volt a linked, köszönöm még1x..megmondom az őszintét. Nagy beruházás előtt állok nagyon sok munka után, így szeretném a legjobbat kapni a pénzemért (ki nem :D ). Ez ugye tág dolog, mert a kevés eladásból adódó hiba tapasztalat is kevés, de eddig nem találtam semmi negatívat az Intel 520 (240GB) ról, így mostanra 90%-os a voksom e mellett.

vlevi: Igazad van neked is a Samu melletti szavazattal, tudjuk be az Intel "fanságomnak" , de vhogy megmagyarázhatatlanul az Intel felé húz az eszem és a szívem is. :U

Remélem nem bánom meg a döntésemet az Intel 520 (240GB) mellett! :))

Köszönöm mindenkinek az építő és tanulságos hsz-eket. Végre összeállt a teljes gép és nyugodt szívvel bökök a rendelésre a pénztárcám kivételével! :DD

u.i.: az alvás funkció nálam mérvadó, mert a módszer-programozási felületet nem szoktam bezárni, csak mentek egyet, majd alvás...másnap folytathatom a már belinkelt kis file-ok újbóli hozzáadása nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#45152) DeFranco válasza Bodor (#45147) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Itt azért azt megjegyezném, hogy itt arányok szerepelnek, ami az eladott mennyiségtől független. Ezért szeretjük.

Ha kétmillió hibás OCZ-ről szólna a fáma, akkor persze igazad lenne, de az 1% az tízmillió eladott példány esetében is 1% meg ötszázezer példány esetén is.

(#45153) Dency01


Dency01
aktív tag

Hali.
Nemrég vettem egy Samu 830-ast 64GB-osat.
Az alaplapom asus P7P55D-E LX. 2 sata 6Gb/s port van rajta. Mivel érdekes 1 alaplap ezért van olyan beállítás hogy vagy teljes sebességű usb3 vagy sata3-at
(io level up) használok viszont a videókártya 16x helyett 8x-osan megy.
Természetesen a sata3-at állítottam. A sebbesség viszont elmarad ahogy nézegettem az adatbázisban lévőket.
Marvell vezérlős az alaplap (88se91xx). Windows alap AHCI driverral a hd sentinel szerint a TRIM funkciót
támogatja és aktív is. Mivel keveseltem a sebességet ezért letöltöttem a marvell legújabb driverét és feltettem. Na ekkor van az hogy a TRIM támogatott de inaktív. Valamint az eszközkezelőben "Samsung ssd 830 Series SCSI Disk device" -t ír. Ez normális hogy SCSI -nek írja? A sebesség viszont ugyanaz mint alap ahci driverral.
Szerintetek ennyi a max sebesség és az alaplap miatt?

Sata2-es porton sebesség:

Sata3:

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#45154) Bodor válasza proci985 (#45150) üzenetére


Bodor
veterán

Azt azért reméltem, hogy kinézed belőlem, hogy tudom, hogy mit tiltottam...
Ezek szerint nem.. :((

Elismerem, van akinek hasznos az alvás. Én még sosem láttam értelmét, nem géppel dolgozom, mondjuk nem is játszom. Hozzá kell tenni egyébként, hogy én úgy emlékszem, hogy nem csak az OCZ SSD-knél volt hiba az alváskor, hanem más gyártóknál is. Kékhalálozásnak meg ezer és ezer oka lehet, nem feltétlenül az SSD az ok, holott sokan annak tulajdonítják.

(#45152) DeFranco: Látom nem szeretnéd felfogni az érvelésem, de nem is igen szeretnék ebbe a vitába belemenni.
Azért kíváncsi lennék, hogy a többi nagy SSD gyártó miért nem került bele ebbe a statisztikába? Pl a Samsung , Kingston, Adata ?

(#45155) proci985 válasza D®. GeNy@ (#45151) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, pár napja én is a 830/520 között mérlegeltem, de az intel másfélszeresébe kerül erre a samsungnak és sandforceban intel logoval sem bíztam annyira.

520 jó döntés, munkára is remek lesz. programozásnál ha sokmindent kell linkelni főleg:).

Bodor: a téma szempontjából mindegy, hogy mit tiltottál.

konkrétan egy Corsair Force szériás SSDről írtam saját tapasztalatokat, az szerintem nem OCZ. gyakorlatban pedig szinte az összes sandforce érintett (kivétel az Intel 520).

fagyás pedig lehet mástól is, de ezek a problémák valahogy mindig eltűnnek egy SSDcsere után (ismerős cégnél konkrétan az összes corsair forcet dobták ki pár napnyi instabilitás után, vettek inteleket).

Adata és Samsung nem használ Sandforceot, tehát az ahhoz köthető hibák nem érintik őket.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45156) laca500


laca500
aktív tag

Hali!

Skacok.
Egy OCZ SSD-nek hol tudom, vagy mivel tudom megnézni, hogy melyik firmware van rajta?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#45157) DeFranco válasza Bodor (#45154) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szeretném megérteni, csak hibás. Hogy megint miért kell nekem ugrani, azt nem tudom... :U

(#45158) Bodor válasza proci985 (#45155) üzenetére


Bodor
veterán

Bodor: a téma szempontjából mindegy, hogy mit tiltottál.

Téma szerint sem mindegy, mert ugye arról volt szó, hogy az OCZ SSD-i nem bírják az alvást, és abból a szempontból sem, hogy talán nem kéne annyira hülyének nézni az embert, hogy nem tudja megkülönböztetni az alvást a hibernálástól.

Ha már viszont érvelsz, akkor azt szerintem tedd helyes információkkal, és felkészülten, nem pedig valótlanságot írva.
( Adata és Samsung nem használ Sandforceot, tehát az ahhoz köthető hibák nem érintik őket.)
ADATA az alábbi típusú SSD-kben használ Sandforce vezérlőt:
S510,S511, Premier Pro SP900 és SP800, XPG SX900, XPG SX910, és még hagy ne soroljam...

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy ha nem köthető a meghibásodás a Sandforce vezérlőhöz, attól még nem kell szerepeltetni egy összesítésben ahol a hibaarányokat tüntetik fel? Miért ?

Az ajánlásod is kissé ellentmondásos.

sandforceban intel logoval sem bíztam annyira.

közvetlen utána

520 jó döntés,

Hmmm :F

[ Szerkesztve ]

(#45159) fudi2002


fudi2002
veterán

Sztem maradjunk abban, hogy a 830-as samsung és a crucial m4 is bizonytott. Sebességbeli különbség nincs a gyakorlatban. Az oczről meg röviden: nem zörög a haraszt.... (a Crucial M4-em még aludni is tud, sőt fel is tud ébredni :D )

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45160) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Teccik ez az Ócézé vs. összes többi SSD vita. Csak figyelek, de nem szólok, ehhez én (még) kevés vagyok. De amióta szinte csak ez megy itt a topicban, azóta munkatársamat szét cinkelem mert neki is OCZ van. :D

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#45161) Zlin50 válasza fudi2002 (#45159) üzenetére


Zlin50
senior tag

Háj,

Túl vagy már az M4-gyel az 5184 órán?
Hogy működik az az alvásos dolog?

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#45162) fudi2002 válasza Zlin50 (#45161) üzenetére


fudi2002
veterán

Sztem még nem, de mivel a 000F van rajta ez már nem téma.
Simán.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45163) freaghill


freaghill
őstag

Másik topikban már kérdeztem, de sajnos nem érkezett válasz.
Neten mennyire gázos az ssd vétel? Konkréten a posta érdekelne. Nem lehet velük olyan gáz mint a HDD-knél? Csak mert bátyám volt, hogy már pórul járt egy HDD-vel, amit a magyar posta hozott neki.
Feláll ugyanez a veszély az SSD-knél is?

tupacamaru: Valószínűleg leejtették, vagy valami ilyesmi, mert mechanikai hiba jött ki. Kattogni kezdett, majd egyszer csak el sem indult. Előtte nem kattogott.

[ Szerkesztve ]

(#45164) tupacamaru válasza freaghill (#45163) üzenetére


tupacamaru
veterán

HDD-nél milyen gáz lehet vele? :F Én az utóbbi időben csak postán kaptam HDD-t, 5-6 darabot, több terásakat, soha nem volt semmi probléma. Ha véletlenül leejtenék akkor sem lehetne semmi baja.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45165) Jester01 válasza freaghill (#45163) üzenetére


Jester01
veterán

Nem tudom pontosan milyen veszélyre gondolsz, de ha a rázkódásra akkor az SSD arra nem érzékeny. Nekem már hármat is kiszállítottak buborékos borítékban, semmi bajuk.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#45166) NEMO1968 válasza freaghill (#45163) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
SSD -nél semmi,ha szkaszerűen van csomagolva.
Max. elveszik.
HDD-nél előfordult már,hogy megdobálták,leejtették és annyi lett neki.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#45167) potyi23


potyi23
senior tag

hali.csak netre van 2 napja hasznalva a noti,es 4 Gb mozgas volt 2 nap alatt :F .mitol lehet ez ? visszaallitas,derfag,firefox beallitva ,alvas kikapcsolva ! mi generálja igy a gb ket ?

(#45168) DeFranco válasza potyi23 (#45167) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez normális, lehet több minden (lapozófile, superfetch, temp, akármi) de nem kell vele foglalkozni. Napi 2 GB a semminél is kevesebb :)

[ Szerkesztve ]

(#45169) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Adott egy HDD, szeretném átpakolni róla az op rendszert minden más programmal együtt egy SSD-re. Csinált már valaki ilyesmit? És ha igen, akkor probléma nélkül zajlik a folyamat? Köszönöm előre a válaszokat :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#45170) tupacamaru válasza allein (#45169) üzenetére


tupacamaru
veterán

[link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45171) allein válasza tupacamaru (#45170) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#45172) sz.j válasza allein (#45169) üzenetére


sz.j
nagyúr

[link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45173) bluobluo75 válasza DeFranco (#45136) üzenetére


bluobluo75
őstag

szóval mindegy, hogy Samsung 830, vagy OCZ Vertex 4 ?
...mondjuk a Chip magazinban a 830 a jobb, de a vertex 4 ha jól kivettem csak a fogyasztás miatt csúszott le a dobogóról :U

[ Szerkesztve ]

(#45174) vlevi válasza allein (#45169) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Adott egy HDD, szeretném átpakolni róla az op rendszert minden más programmal együtt egy SSD-re. Csinált már valaki ilyesmit? "

Igen. Hozzákezdtem, csak nem jött össze :DDD :DD
A tervem az volt, hogy win7 backuppal lementem a C meghajtót, és majd szépen windows install cd berak, javítás, satöbbi. De nem ment, azt mondta rögtön, hogy nem akar most ő ilyet csinálni, úgyhogy újrahúztam a gépet, már nem is érdekel mi volt a hiba, végre megy újra a gépem, vissza van rá rakva minden, ami most hirtelen kell.

Amúgy, pedig, akit zavar, hogy AHCI módban eltávolítható meghajtói vannak, az olvassa el ezt :

My internal SATA device appears in Devices and Printers and in the Safely Remove Hardware area of the system tray?

Az írás szerint azért van mindez, mert az alaplapgyártók eSata-ként jelölik az összes portjutak, és erre szegény windows azt hiszi, hogy az tényleg az. Erre van két apró registry bejegyés, aminek hatására már nem fogja eltávolítható meghajtónak mutatni.

Sajnos a DVD írás akkor sem működik (nálam) AHCI módban :(

(#45175) vlevi válasza bluobluo75 (#45173) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én Samut választottam, de csak azért, mert (ahogy már sokszor írtam, egyesek már biztos unják), nagyon jó áron adta az edigital. Nekem bevált. Hamarabb betöltődnek bootoláskor a progik, mint ahogy én végigkattintgatok a tálcán. Szerintem az OCZ-vel sincs ez másképp, de mivel hosszútávú tapasztalatom egyikkel sincs, inkább nem török pálcát egyik felett sem.

(#45176) czanga


czanga
őstag

Samsung 830-as hogyan barátkozik meg a SATA1-es porttal, és az ich7-es vezérlővel? Egy agility3 van most a gépben, de gondolkodom váltáson. Gyorsabb elvileg nem lesz, de... Talán mégis, felhasználás szintjén. Néha van úgy, hogy megakad a gép, és 20mp-re kb semmire sem reagál, de ez lehet a kevés, csak 2 gb memóra miatt is.

Szóval egy mini-be vettem ezt ajánlás alapján, mert az agility tutira sata1 szerető. Nos nem rossz, de kellene valami egy 2009-es macbook pro-ba is, az pedig sata 2, és nvidia vezérlő ha jól emlékszem.

ezért megy az agyalás...

(#45177) samu74 válasza czanga (#45176) üzenetére


samu74
addikt

Az akadás tuti nem a memória miatt van...Ez visszatérő nyavalya az OCZ ssd-kel.Ha driver meg a firmware rendben van,küld vissza gariba.És válassz egy másik gyártót.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#45178) czanga válasza samu74 (#45177) üzenetére


czanga
őstag

Nos, egy Mac Mini-ben van, és 2.22 a firmware elvileg. Sok nullával utána. Amennyiben jól látom az OCZ oldalán meg 2.25 van fenn.

Sleep mondjuk működik tökéletesen.

Most sajnos nincs időm szétszedni, se update.elni, se semmire. Illetve kedvem se sok. :) meló

[ Szerkesztve ]

(#45179) H0bi


H0bi
tag

Sziasztok!

Most használok elöszőr ssd-t (Agility 3 120gb), feltettem rá a win7-et. Majd lemértem az as ssd benchmark-kal, de kevés a mért eredmény, mi lehet a gond?

(#45180) DeFranco válasza H0bi (#45179) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Crystaldiskmark-kal mérd, és x0fill beállítással.

(#45181) vlevi válasza H0bi (#45179) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem ez az AS benchmark elszáll, valami processzorbeállítás :F :F -ra hivatkozva.

(#45182) H0bi válasza DeFranco (#45180) üzenetére


H0bi
tag

Crystaldiskmark-kal ez lett az eredmény, ez jó?

(#45183) DeFranco válasza H0bi (#45182) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#45184) kerekfej válasza proci985 (#45155) üzenetére


kerekfej
addikt

A-data-ból vannak Sandforce-osok is.

Ajánlott típusok: amikkel a legritkábban van gond jelenleg
Crucial M4
Samsung 470
Samsung 830
OCZ Vertex 4

[ Szerkesztve ]

(#45185) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ocz agility 3 60gb ssdmen 2.22es fw van.

Láttam ocz oldalán, hogy van már frissebb, 2.25ös fw is.
Érdemes frissíteni?

Illetve ezt írják az oldalon, hogy: Updating the firmware from the toolbox is not supported when Windows is running off the drive you are trying to update.

-Toolbox will not update a primary system drive (e.g. drive letter "C:"). You must run Windows from another drive and then update your SSD using Toolbox.

Na de nekem pont a rendszer van az ssdn. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#45186) Coolmat válasza Zirowe (#45185) üzenetére


Coolmat
őstag

Linux-based Tool-t kell akkor használnod, felmásolod egy bootolható pendrivera vagy kiírod cd-re, bebootolsz róla és mehet is a frissítés. Itt van hozzá a guide is.

(#45187) Zirowe válasza Coolmat (#45186) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm, rendben végigment. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#45188) pjani01


pjani01
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a problémával,hogy semmilyen módon sem lehet firmwarét frissíteni.
Az ssd OCZ Agility 3 120GB 2.15 firmware van most rajta,a gyárija,én még nem frisítettem soha.

(#45189) bucilali válasza pjani01 (#45188) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hát azzal még nem...
Éppen most frissítettem az én OCZ agility 3 60 GB-os SSD-m firmware-ét.

Miért is nem lehet frissíteni?

üdv

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#45190) Loccze


Loccze
tag

Sziasztok!
Egy ilyen gépem van de az SSD-im elég lassúnak bizonyulnak.

Gigabyte P55A-UD3 Socket-1156
Intel Core i7 860 4x2,80Ghz (21*133)
4GB 1600MHz DDR3 RAM CSX + Metal Cooler (2x2GB)
Gigabyte nVidia Gefforce GTX 460 GV-N460OC-1GI
Corsair Force 3 SATA3 CSSD-F60GB3-BK 60GB
Kingston SSDNow V+200 SVP200S3/60G 60GB
Western Digital Caviar Green WD15EARS 1.5TB

Mind a kettő SATA 3-as Elvileg az alaplap is tudja, nem tudom mit kell beállítani ahhoz, hogy gyorsabb legyen.

Corsair: 50MB Read 194,5Mb/s / Write 62,04Mb/s
Kingston: 50MB Read 204,8Mb/s / Write 82,72Mb/s
A Mérést CrystalDiskMark 3.0.1 segítségével végeztem.
Segítséget szeretnék kérni az optimalizáláshoz, remélem jó helyre írtam.

(#45191) 04ahgy válasza Loccze (#45190) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A TestData ponton állítsd át a CrystalDiskMark 3.0.1-et All 00 Fill-re. Mindkettő SSD-d SandForce, és a random adatokat nem tudja tömöríteni, így nem a gyári sebességet hozza.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45192) Loccze válasza 04ahgy (#45191) üzenetére


Loccze
tag

Akkor azt jelenti hogy nem tudja a gyári értékeket? Mi az a SandForce?
Picit több lett, de el nem ájulok tőle. kb fele így is a gyárinak.

[ Szerkesztve ]

(#45193) Loccze


Loccze
tag

Corsair: 376,8Mb/s 165,6mb/s
Kingston: 375,8mb/s 237,5mb/s

Gyári érték:
Corsair: 550 MB/s 490 MB/s
Kingston: 535MB/s 460MB/s

[ Szerkesztve ]

(#45194) radi8tor válasza Loccze (#45193) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az első hozzászólásban levő leírásokat olvasd át. Valamint 04ahgy által javasolt beállításokkal mérd a sebességet (ha mindenáron a gyári értékeket akarod látni).

⭐ Stella

(#45195) 04ahgy válasza Loccze (#45192) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Aham, persze, kb. a fele, csak 100-zal több. Az 550-nek 275 a fele, te meg 375-öt mértél... Matekból hanyas voltál?

A lapodon PCIe x1 kapcsolaton ül a SATA 6Gbps vezérlő, annak meg az elvi max. sávszélessége 500MB/s, amit a gyakorlatban sosem fog elérni. Főleg azáltal, hogy még más eszközt kötöttél rá, annak is további overhead-je lesz. Abszolút reálisak az értékeid. Soha az életben abban a lapban nem fogsz (a lapon levő SATA porton) még csak 500MB/s sebességet nagyon megközelítő értéket sem kapni. RAID kártyával persze más a helyzet, ha legalább x4-es PCIe foglalatba kerül.

És akkor még nem is mondtam, hogy a lapod Marvell vezérlője meg a SandForce nem a legjobb barátságban vannak egymással. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45196) Loccze válasza 04ahgy (#45195) üzenetére


Loccze
tag

Tudok számolni
Az olvasás több mint a fele, az írás kevesebb mint fele átlagban nagyjából a fele, így értettem.
Csináltam képernyőképet... ezt hozta.

Egyébként azért írtam a fórumba, mert nem tudom mi a probléma, nem azért, hogy lenézzenek és a matektudásom megkérdőjelezzék.

[ Szerkesztve ]

(#45197) pjani01 válasza bucilali (#45189) üzenetére


pjani01
csendes tag

Ha tudnám hogy mért nem lehet frissíteni,akkor nem kérdezném.
Már próbáltam dokkolón keresztül leformázva,és próbáltam Linux-based Tool-al is.

(#45198) 04ahgy válasza Loccze (#45196) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak azzal szemben merült fel kifogásolnivalóm, ahogy írtál.

Az értékeid, a rendszered képességeit is figyelembe véve, mindenféle gyári adatot szem előtt tartva is rendben vannak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45199) Loccze válasza 04ahgy (#45198) üzenetére


Loccze
tag

Egy másik alaplappal lehet nagyobb sebességet elérni?
Ha igen, akkor mennyivel lenne gyorsabb?

(#45200) Loccze válasza Loccze (#45199) üzenetére


Loccze
tag

Valamint azt szeretném még tudni, hogy miért a corsair a lassabb mikor gyári adatokat nézve gyorsabbnak kellene lennie (az írási sebességet nézem)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.