Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45251) carr válasza carr (#45250) üzenetére


carr
őstag

Eh... Agility 3 van vacsiújan 21.5k-ért.
Hülyeséget beszélek. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45252) csimika válasza alfstokes (#45234) üzenetére


csimika
csendes tag

Lehet azert nem lattad mert ilyen cuccokon mint HDD vagy SSD alapbol nincs particio es neked kell csinalni? Szerintem OCZ se csinalja mashogy.
Erdemes lenne megnezni a disk managementet.

[ Szerkesztve ]

(#45253) jeni válasza carr (#45250) üzenetére


jeni
félisten

230000 Ft-ért már nem érné megvenni,mert akkor ott a OCZ Vertex 3 pont most annyiért megkapod.
Nem hinném ,hogy oda adná 170000 Ft-ért,mivel a bolt aranyárban méri az OCZ-t.

Agility 3 120GB tökéletes lenne neked jó cucc. Én se mertem megvenni a 60Gb ketyerét,inkább egy 120-s vettem. A 90-s meg nem éri megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#45254) jeni válasza alfstokes (#45247) üzenetére


jeni
félisten

Inkább várd meg,hogy elromoljon,jobban jársz úgy anyagilag,mintha ár alatt adnád el.
Amúgy az enyémet sem látta elsőre,csak azután,hogy formatáltam a cuccot.Igazán látta a gépem,BIOS-ban szerepelt,hogy ott van de írta,hogy particionálni kell.Így egybe formatálás volt.

(#45255) carr válasza jeni (#45253) üzenetére


carr
őstag

Ha meg is vennem, akkor a mai áron venném, áfa nélkül. Mert azt vissza tudom igényelni. Lehet igazad lesz. Megvárom azért alfstokes mit reagál. Hálás köszönet a sok segítségért. :R :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45256) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Samsung 830 128GB-os SSD-t. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes -e egy pci-os sata 3 kártyát vennem, ha csak sata 2 van a gépemben. Éreznék-e sebességkülönbséget?

Jelenleg ezeket az értékeket produkálja: [link]

(#45257) jeni válasza hkari (#45256) üzenetére


jeni
félisten

na erre én is gondoltam kiváncsi lennék rá egy P4-s vagy Pentium dual magos gépben mit tudna,vagy inkább lap függő a dolog vagyis a rajta levő chip készlettől függ a dolog a procinak már semmi köze?
kár,hogy egy laptopban ez nem megoldható :O

PCI-e vagy a régebbi PCI csatisra gondoltál?

[link] [link]

Aqua [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#45258) DeFranco válasza hkari (#45256) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, minimális lenne a különbség, talán meg sem tudnád különböztetni.

(#45259) S.O.S. válasza hkari (#45256) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Itt megnézheted fórumtársaid eredményeit !

Üdv,

(#45260) hkari válasza jeni (#45257) üzenetére


hkari
őstag

Én se tudom, erőprobléma CPU ügyileg talán nincs, mert i5-750 -em van, csak nem tudom, ezek a Pci-os kártyák jók-e valamire, de gondolom igen. A számok nem érdekelnek, de ahogy látom őket , azért ennek a közel kétszeresére is képes lehetne az SSD, és gondolom azt már lehet érezni, de persze nem tudom, szóval azért kérdeztem :)

Szerk:

DeFranco, S.O.S : Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#45261) alfstokes válasza jeni (#45254) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Olyan SSD-t akartam,amit megveszek elkezdem használni és működik,nem hogy az üzletbe rohangáljak vele.Ár alatt eladom,az nekem jobb,mint hogy most itt áll és a teljes összeget bukom!

(#45262) jeni válasza alfstokes (#45261) üzenetére


jeni
félisten

mindkét esetben bukód az árat,mert eleve ha nem próbálod ki akkor meg azért,mert lehet,hogy a tied hibátlan darab.
ha megbontod ha nem akkor is ár alatt vagy kénytelen eladni.

(#45263) alfstokes válasza jeni (#45262) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Még a külföldi fórumokat is néztem,mit írnak a Petrol-ról,hát ne tudd meg,mintha az összes vevő csak működésképtelennel vagy gyorsan elromlóval találkozott volna.Ekkor ment el a kedvem az egésztől.

(#45264) 04ahgy válasza alfstokes (#45261) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tedd be, használd, és ha rossz, gariztatod. Sokszor más, normális típusra cserélik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45265) jeni válasza alfstokes (#45263) üzenetére


jeni
félisten

tudom és tudjuk,hogy nem egy ajánlott a Petrol
a boltot nem érdekli a dolog,mikor már eladta portékát,csak akkor kapsz vissza az árából teljes összeget ha feltelepíted és elromlik,mert sanda gyanúm,hogy 15000 Ft felett se tudnád eladni. Bár én lehet,hogy kivasalnám a bolti eladóból a teljes blokkon szereplő összeget. Mivel nincs olyan termékük már és akkor a bolti árat kell vagyis az akkor vásárolt áron kell meg kapnod a pénzt.
kérdés azon az áron mit adnak ott majd?

(#45266) 04ahgy válasza jeni (#45265) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha az árát kapja vissza, azt más boltban is elköltheti – miután itt a fórumon megkérdezte, milyen SSD-vel vannak jó tapasztalatok.

Amíg működik, addig amúgy nincs gond a Petrollal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45267) jeni válasza vendingo (#45207) üzenetére


jeni
félisten

Jelenleg egy V200-am van, amit szeretnék felszegelni a falra dísznek. (másra nem jó) van szögem és kalapácsom ha köllne éppen ;] :K

Kingston +V200 120GB vagy a Samsung 830 128Gb Corsair GT 120Gb esetleg a OCZ Vertex 3 120Gb még a Vertex 4 120Gb na jó az Agility 3 120Gb
Az AData is jó csak annak a típus számát nem ismerem.

(#45268) alfstokes válasza 04ahgy (#45264) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Ez OK,hogy tedd be és használd,de pont ezt a ki-be szerelgetést akartam elkerülni és még az is lehet,hogy az enyém jó,de ahogy olvasom előbb-utóbb mindegyik megadja magát.Végül is a HDD-m tökéletesen működik,úghogy logikus magyarázatom nincs a cseréről,csak tetszett amit olvastam az SSD-kről:hogy gyors meg nincs mechanikus ,forgó alkatrész stb.

(#45269) jeni válasza 04ahgy (#45266) üzenetére


jeni
félisten

Ha az árát kapja vissza, azt más boltban is elköltheti – miután itt a fórumon megkérdezte, milyen SSD-vel vannak jó tapasztalatok.
igen csak kérdés minek az árát a számlán szereplőt? mert a bolti cuccaik a weboldal áraik alapján drágán árulnak ők!

(#45270) 04ahgy válasza jeni (#45269) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jogszabály szerint a számlán szereplőt, ha nem tudják ugyanolyanra kicserélni.

(#45268) alfstokes: Könyörgök. Tedd be egy kábelen lógatva, nem kell szerelgetni. Átklónozod a HDD-t, nem kell újratelepítgetni. Fontos adatot ne tárolj rajta. Előbb utóbb meghal, mert olyan szutyok, veszel egy jobbat az árán. Ennél csak rosszabbul járhatsz, akár nem használod, akár siránkozol, akár eladod. (Mert akkor más használja és gariztatja és más fog pénzt visszakapni vagy egy eleve jobb típust helyette. Érted? :F )

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45271) jeni válasza 04ahgy (#45270) üzenetére


jeni
félisten

erre akartam kilyukadni,hogy szerelje be és indítsa el a formatálást és telepítést.
na jó ha alfstokes szaktársnak nem kell,akkor még ma megveszem tőle írja meg prívátban mennyiért adja el nekem.

(#45272) alfstokes válasza 04ahgy (#45270) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Értem,köszi nem akartalak kiakasztani.

(#45273) 04ahgy válasza jeni (#45271) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neeeem, én szeretném megvenni. Akkor jó nekem (mert belátható időn belül 15e Ft-ból csinálok 23e-t. :D), jó neki (mert nem kell tovább siránkoznia), és neked meg nem roszabb, mint most. :DDD

(#45272) alfstokes: A legkevésbé sem akasztottál ki. Csak siránkozol, mikor épp te vagy nyerő pozícióban (tehát már most dörzsölheted a tenyered)... De mondj egy árat priviben. :R

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45274) Yany


Yany
addikt

Volt 2-3 elmaradásom a táblázatban. Pótoltam. _X10Dead_, adtál nekem feladatot rendesen. ;]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#45275) alfstokes válasza 04ahgy (#45273) üzenetére


alfstokes
csendes tag

SZia!
A Jeninek már írtam egy privit,15-ért odaadnám.Igazad van csak rinyálok de nekem nem kell ez a cucc.
Hívj,ha gondolod:06 70 258 90 59.
Üdv:varga attila

(#45276) Yany válasza alfstokes (#45275) üzenetére


Yany
addikt

Ezt lehet, hogy privibe akartad. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#45277) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Adott egy Intel ssdsa1m080g2hp ami megadta magát.
Nem látszik sehol se. (linux alatt is néztem.)
Van vkinek ötlete / tapasztalata, hogy mit lehet ilyenkor kezdeni?

üdv: sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#45278) radi8tor válasza sonar (#45277) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor a tápja romolhatott el. Szerintem kuka. :(

⭐ Stella

(#45279) sonar válasza radi8tor (#45278) üzenetére


sonar
addikt

Szétkaptam.
Van két IC egy tekercs mellett, gondolom ebből az egyik (vagy mindkettő) lehet a táp IC
Az egyikre az van ráirva, hogy BYN a másikat meg nem birom elolvasni..

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#45280) radi8tor válasza sonar (#45279) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várjuk meg 04ahgy hozzászólását, ő ért ezeknek a bütyköléséhez :)

⭐ Stella

(#45281) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Most vettem egy 64GB-os Samsung Series 830 SSD-t és egy Asrock H77 Pro4 MVP lapot. Több helyen olvastam, hogy legyen a legfrisseb a bios és a firmware. Lassan összepakolom, és azt szeretném kérdezni, hogy hogy tudnom megállapítani az SSD firmware verzióját? Illetve amennyiben frissítésre szorul, hogy tehetem ezt meg?

Köszönöm előre is :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45282) DeFranco válasza hoffman_ (#45281) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A magician amit mellé kaptál ellenőriz és frissít. De nagy valószínűséggel a legfrissebb van rajta.

(#45283) hoffman_ válasza DeFranco (#45282) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na de hogy oldom meg, hogy Win7 telepítés előtt frissítsem? Mert ugye az ajánlat így szól :D Kössem be a mostani rendszerbe, és majd itt megteszi?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45284) DeFranco válasza hoffman_ (#45283) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, az úgy jó lesz :) Azt nem tudom, hogy az alignálás így rendben lesz-e, de azt hiszem igen, mindenesetre ellenőrizd majd.

(#45285) hoffman_ válasza DeFranco (#45284) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Akkor most utánanézek, hogy mi ez az alignálás :D És köszönöm szépen :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45286) DeFranco válasza hoffman_ (#45285) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én mondjuk meg sem néztem, hogy milyen FW van rajta, feltelepítettem, ellenőriztem, legfrissebb, davaj.

(#45287) hoffman_ válasza DeFranco (#45286) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én is hasonlókat remélek. És alaplap biost sem szeretnék frissíteni :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45288) jeni válasza hoffman_ (#45287) üzenetére


jeni
félisten

na megjöttem,nálam van az OCZ Petrol a király SSD !
tesztelem is le a gépen.

(#45289) jeni válasza jeni (#45288) üzenetére


jeni
félisten

tuti van valami vele mert még a BIOS-ba se láttam
a kezelőben sem látható

(#45290) jeni válasza jeni (#45289) üzenetére


jeni
félisten

halott az OCZ petrol SSD 128GB
héten elsétálok a boltba cseréltetni másikra

(#45291) PAtr0n válasza jeni (#45290) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igaz, hogy 1 éves statisztika, de nem hinném hogy mostanra sokat javult a helyzet:

Valahogy nem bánom, hogy Samut vettem...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#45292) alfstokes válasza Yany (#45276) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Igen,igazad van!sorry

(#45293) Fire/SOUL/CD válasza PAtr0n (#45291) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És ez mi alapján készült? Úgy értem minek az xy százaléka látszik a grafikonon?
(nem mindegy, hogy 1000000 eladott példányt vettek alapul egy ismert pl webshop eladási statisztikái alapján avagy épp egy fórumszavazás eredményeként boldog-boldogtalan klikkelése alapján) :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45294) kerekfej válasza PAtr0n (#45291) üzenetére


kerekfej
addikt

SSD Write Endurance 25nm Vs 34nm

Jelenlegi adatok:
Samsung 830 256GB Day 213
(GiB) 5,278,762
(TiB) 5,155

[ Szerkesztve ]

(#45295) potyi23


potyi23
senior tag

haliiii. tegnap meg 100 as volt az agilitym ! ma pedig : :Y :Y

(#45296) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok! A napokban kapott új firmwaret az ssd-m azóta ijeszőt képet mutat a hdsentinel: kép

Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet ez?

(#45297) potyi23 válasza Ranger^41 (#45296) üzenetére


potyi23
senior tag

nekem a sentinel szerint csak 70 es a 3 napos ssdm :W :W

(#45298) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

potyi23 és Ranger^41

Ha 11.6-os IRST driver(vagy lehet 11.x-es másik) lett telepítve, az lehet oka a dolognak. 2 dolgot javasolhatok
1. Cseréljétek le egy régebbi IRST driverre(pl egy 10.8-asra) vagy a W7 AHCI driverére és akkor megnézni mit mutat
2. Direkt a 11.6-os IRST driver kapcsán(bináris hulladék) van egy béta HDS, azzal nézettek rá az SSD-re, hogy van-e változás: Béta szekcióban van

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45299) potyi23 válasza Fire/SOUL/CD (#45298) üzenetére


potyi23
senior tag

Nekem nincs fent semilyen mas driver a win7 esen kivul :F
hat ezzel is 88 :W :W

(#45300) Ranger^41 válasza Fire/SOUL/CD (#45298) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

A beta hds is 90nek mutatja. Hol tudom az irst verzióját ellenőrizni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.