Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45451) PAtr0n válasza potyi23 (#45449) üzenetére


PAtr0n
addikt

Még az is előfordulhat (ha előtte egy HDD is összefosta magát), hogy a tápkábellel van valami jókora gubanc. Van még arra a körre kötve más fogyasztó?
Illetve (bár ennek kisebb az esélye), a Sata kábellel lesz valami, vagy a Sata vezérlővel az alaplapon! Tuti halott a HDD? Más gépben lett próbálva? Javaslom a géped környékén nézz szét először.

Bocsi a sok kérdésért, de ez így több mint gyanús. (Még akkor is ha az OCZ meghibásodásától rohadtul nem lennék meglepődve) :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#45452) papa019


papa019
senior tag

Ha a 120 Gb-os SSD-men jelenleg fent van a Win8 (egy partíció van csak + a 350Mb) és szeretném felrakni mellé az Ubuntut, akkor nyugodtan kivághatok ebből egy kisebb darabot (~20Gb) vagy érdemesebb újrarakni a Win-t is partícionálás után? Befolyásol ez valamit is az SSD-n?

(#45453) zolisx4 válasza PAtr0n (#45451) üzenetére


zolisx4
őstag

(Még akkor is ha az OCZ meghibásodásától rohadtul nem lennék meglepődve)
Ezt miért mondod ?Amúgy az első hozzászólásban benne van hogy nem rossz .
Igaz mindenből lehet hibás darab.
De annyi OCZ elromlott??

(#45454) kerekfej válasza potyi23 (#45449) üzenetére


kerekfej
addikt

Mi a tápegységed típusa? Fényképet tudsz berakni, hogy van bent a gépedben az SSD?

[ Szerkesztve ]

(#45455) 04ahgy válasza potyi23 (#45437) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezt nem a táp okozza, akkor max. adatkapcsolati hiba lenne. De SSD elhalálozásakor már ezzel a HDSentinel görbével többször találkoztam.

Amúgy az elmúlt 3 héten belül 6 vagy 7 db megdöglött, garis OCZ Agility 3-at láttam (különböző tárkapacitásúak voltak). A Petrolt meg hadd ne kezdjem számolni. :D

Most nem a gonoszság beszél belőlem, de az OCZ-nél valami nem oké. A DDR3-mal is ugyanez volt. Cserélhetted, és vihetted a második, harmadik cserét is menetrend szerint gariztatni. Ki is szálltak a bizniszből hamar, én meg nagyra nyitott szemekkel csodálkozok, ha jelenleg gépben hibátlanul üzemelő OCZ DDR3-at látok.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45456) jeni válasza 04ahgy (#45455) üzenetére


jeni
félisten

én tegnap előtt adtam le egy OCZ Petrolt,ami tök halott volt egy volt tulaj által neki se ment elsőre.
az OCZ memóriát illetően meg nekem sose volt gondom egy 1366-s Giga 58 lapban,mivel váltottam 1366-ról 1155-re,így tavaly eladtam.
Mai napig nem panaszkodtak még :U

jeleztem a boltnak,hogy nem szívesen fogadnám el a OCZ Petrolt cserébe ha vissza jönne egy új példány abból.

(#45457) potyi23


potyi23
senior tag

Hali.Akik irtak nekem :Már lassan ket honapja notit hasznalok,mert az asztalmiba meg elszalt az alaplap.Elkezdtem hasznalni a ritkan hasznalt notimat,egy het alatt kinyiffant a HDD.Vettem bele masikat ,majd azt eladtam.Vettem egy Acer notit,abban volt es hdd,azt kiszedtem,es tettem bele EZT a HULLADEK SSD-t.Szoval nem asztalni geprol van szo.!miota fellett installalva meg az sztalrol sem lett felveve.jelenleg mostis arrol irok 0 % - os kondcioval.Meddig fog ez igy menni ? Mert meg nincs olyan gepem amit hasznalni tudnek :W

(#45458) siti válasza potyi23 (#45457) üzenetére


siti
senior tag

izé, ha nulla százalékos a kondi és működik akkor nincs baj. ugyan ez a helyzet, amikor az egészséges ember elmegy dokihoz, majd kétféle gyógyszerrel jön ki. (nálam megy az ocz agility3, de még csak egy hetes) tudom bosszantó, de hát van rajta 10 év gari, tönkremegy -> kicserélik. milyen jó lenne ez az autóknál. elromlott, itt egy vadi új...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#45459) 04ahgy válasza potyi23 (#45457) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Mert meg nincs olyan gepem amit hasznalni tudnek :W"

Most írtad, ezt: "jelenleg mostis arrol irok 0 % - os kondcioval.".

Csak nekem erősen kontroverzálisak az általad leírtak, vagy tényleg ennyire érzelmi alapon állsz a dologhoz?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45460) msi36


msi36
csendes tag

Nézd meg indításnál :K

[ Szerkesztve ]

Mindig érthetően magyarázd el, mit kell tennie a szőkének!

(#45461) kerekfej válasza siti (#45458) üzenetére


kerekfej
addikt

ha nulla százalékos a kondi és működik akkor nincs baj. Miért ne lenne... :W

(#45462) Plavix


Plavix
tag

Üdv!

Eddig tökéletes volt a gépem. Vettem 1 OCZ Agility 3 ssd-t. Az lett a C. Egy 500 GB HD501LJ a D. Látszólag minden rendben van. Néhány indítás után a Samsung vinchestert nem ismeri fel a rendszer. Több sata portot kipróbáltam. A BIOS-ban beállítva az AHCI. OP: Eredeti WIN 7. (3 egyforma Samsung winchesterrel is ua. a helyzet.) Még annyit, hogy ha a vinyót USB-n teszem fel, minden rendben. Megköszönném a segítséget!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#45463) msi36


msi36
csendes tag

üdv akkor a BIOS-ban nem jól van beállítva más nem lehet a baj :N

Mindig érthetően magyarázd el, mit kell tennie a szőkének!

(#45464) thybee


thybee
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Crucial M4 256GB jó vétel 43-44.000Ft-ért ebben a kategóriában?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

e

(#45465) msi36


msi36
csendes tag

üdv szerintem igen mert jóval drágább :K

http://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/crucial/256gb-sata-ct256m4ssd2-p49022568/

Mindig érthetően magyarázd el, mit kell tennie a szőkének!

(#45466) fudi2002 válasza thybee (#45464) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen! Én a 128-ast használom, és ez azóta is azt a sebességet hozza mint az elején. Pedig félig tele van. Megbízható. Viszont a 010-es firmware-t kerüld, hibás. 000F-et pakold majd rá, az pöpec.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45467) kerekfej válasza Plavix (#45462) üzenetére


kerekfej
addikt

HDD-nek lehet nem kéne AHCI!

(#45468) Plavix válasza kerekfej (#45467) üzenetére


Plavix
tag

Pont erre gondoltam. A BIOS-ban hogy lehet beállítani a módokat külön-külön? A lap: Asrock p45de3.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#45469) k0pasz


k0pasz
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung 830 64GB SSD.

Eredmények: [link]

SATA II-n megy, alap driverekkel, szerény véleményem szerint jók az eredmények, ha valaki találna valami kivetnivalót az szóljon. :R

Érdemes megcsinálni a Magician szoftverben a Performance Optimizationt?

(#45470) msi36


msi36
csendes tag

üdv szerintem nincs kivetnivaló :N

Mindig érthetően magyarázd el, mit kell tennie a szőkének!

(#45471) thybee válasza fudi2002 (#45466) üzenetére


thybee
csendes tag

Köszönöm szépen az infót!

e

(#45472) potyi23 válasza 04ahgy (#45459) üzenetére


potyi23
senior tag

*Kontroverzalisak *en ezt nemtudom mit jelent :F Hat egyenlore addig mig nemlesz meg az alaplapom az asztali gepembe,ezt fogom hasznalni.nagyonis zavar a dolog,mert igy mindenem csak all,az adataimat csak tologatom ide-oda.

(#45473) fenergie84 válasza k0pasz (#45469) üzenetére


fenergie84
addikt

jók az értékek, szinte ugyan ennyit megy az enyém is sataII-őn :K

(#45474) msi36


msi36
csendes tag

üdv szerintem olvas utána mit is jelent ez a *Kontroverzalisak :C

Mindig érthetően magyarázd el, mit kell tennie a szőkének!

(#45475) dnelb


dnelb
veterán

vertex3, notiban gyenge procival, sata2, ich9m chipset, ez így rendben van kb?

(#45476) k0pasz


k0pasz
csendes tag

msi36,fenergie84 Köszönöm a választ.

(#45477) kerekfej


kerekfej
addikt

(#45478) siti válasza Plavix (#45462) üzenetére


siti
senior tag

nálam is hasonló a kiosztás, csak a hdd nagyobb, AHCI és megy minden gond nélkül, kivéve, hogy mindent sata2-re kellett dugni, mert vegyesben (s2/s3) okozott furcsaságokat, ott a sata3 csatin lógókat nem látta a bios. más a lap nálam. akkor nem szóltam, de megy a hdd ahci-vel.

Kerekfej
(ha kondició nulla és meghalt az ssd akkor miről működik a noti? mert arról posztol a kollega. ha van halott i7-es procid, ami működik, azt majd add nekem. köszi :R )

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#45479) Plavix válasza siti (#45478) üzenetére


Plavix
tag

Értem. Nálam is minden SATA 2-n van. Ha az AHCI-t kikapcsolnám?

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#45480) kerekfej válasza siti (#45478) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha hibásan működik azt nem lehet jó működésnek nevezni az garanciális probléma jelen esetben. Milyen az olyan adattároló amin nincsenek biztonságban az adatok?

[ Szerkesztve ]

(#45481) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Most vettem egy Samsung 830 128GB ssd-t. A kérdésem, hogy az alaplapomhoz kell-e még letöltsek valamit az audio/chipset/lan-on kívül?

Köszi, üdv!

[ Szerkesztve ]

(#45482) kerekfej válasza johnny82 (#45481) üzenetére


kerekfej
addikt

BIOS-ból a legfrissebb van rajt?

(#45483) johnny82 válasza kerekfej (#45482) üzenetére


johnny82
őstag

Igen, az F12-es.

(#45484) Laci2277 válasza kerekfej (#45480) üzenetére


Laci2277
senior tag

Az én Corsair ssd-m kondíciója 14%-os és láss csodát tökéletesen működik, minden hiba nélkül teszi a dolgát. Érdeklődtem a gyártó oldalán a fórumon és azt írták, hogy nem kell ezeket a diagnosztikai programokat olyan komolyan venni, persze nem ezekkel a szavakkal. :D

(#45485) FF23 válasza Laci2277 (#45484) üzenetére


FF23
senior tag

A kondíció...stb az valóban csak becslés, de ne mondják már, hogy a SMART adatok nem érnek semmit!

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#45486) Laci2277 válasza FF23 (#45485) üzenetére


Laci2277
senior tag

Gondolom arra céloztak, hogy az ssd-k "lelkivilágát" még nem értik ezek a programok úgy, ahogy kellene. Amúgy HdSentinel azt írja, hogy az ssd állapota hibátlan, problémás és gyenge szektorok nem találhatóak, ennek ellenére 14%-os a kondíciója.

(#45487) FF23 válasza Laci2277 (#45486) üzenetére


FF23
senior tag

Ezt nem tudom. A Tagot oltják itt páran, hogy erre feleslegesen aggodalmaskodik.
Szerintem nem egészen.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#45488) Plavix


Plavix
tag

Én is azt gondoltam magamról, hogy mindent meg tudok oldani a gépen. Az ssd, ill. a többi hardver kompatibilitása még hagy némi kívánni valót. Sokféle sata van "forgalomban", és - sajnos - pórul jártam. Nem volt okos dolog fél fejlesztésbe fognom.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#45489) Bodor válasza johnny82 (#45481) üzenetére


Bodor
veterán

Én a chipsetet sem tenném fel.
Telepítéshez és optimalizáláshoz segítség. LINK

(#45490) Laci2277 válasza FF23 (#45487) üzenetére


Laci2277
senior tag

Na igen, ez elég durva, valószínű a kolléga ssd-je már nem húzza sokáig. :N

(#45491) johnny82 válasza Bodor (#45489) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Köszi, én is azt a bejegyzést néztem, hogy abból csinálom. Chipset miért nem kell?

Üdv!

(#45492) Bodor válasza johnny82 (#45491) üzenetére


Bodor
veterán

Mert előfordulhat, hogy lecseréli a Win7 alap AHCI driverét, és csak csodálkozol, hogy miért nem megy a TRIM, másrészt sok felesleges dolgot is feltelepít a gépre, amire nincs is szükség, vagy csak bajt okoz.Szóval inkább egyesével az eszközkezelőben frissíteni a hiányzó drivereket.
Ha kíváncsi vagy még részletekre, akkor bővebben ezeken a hozzászólásokban olvashatsz róla. LINK

[ Szerkesztve ]

(#45493) johnny82 válasza Bodor (#45492) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

A hdd-ket lehúztam. Ssd sata2 0-án van. Odd sata2 2-n. Biost leírás szerint beállítottam. Win7 telepítő a dvd meghajtóban. Azt írja, hogy disk boot failure, insert system disk and press enter. Nem tudok telepíteni. Ez mi lehet?

Köszi, üdv!

(#45494) dnelb válasza dnelb (#45475) üzenetére


dnelb
veterán

Valaki? A 4k értékek nem túl alacsonyak?:D

(#45495) lujó55


lujó55
őstag

sziasztok!
szűz Win7 telepítés vadi új (formázatlan, particionálatlan) SSD-re hogy történjen?
Már annyi véleményt olvastam, van aki esküszik az előparticionálásra és formázásra, van aki azt mondja, tegyem be és hadd menjen. A kérdést azért teszem fel, mert nem tudom a Win7-nek mekkora a formázáskor az "alapértelmezett foglalási egység" és nem akarom azt, hogy 4MB-s blokkokból építse fel a partíciót. :U

(#45496) johnny82 válasza johnny82 (#45493) üzenetére


johnny82
őstag

Na egyelőre visszaraktam mindent, ssd-t kivettem. Majd megpróbálom, ha több időm lesz, meg nem este lesz.
De azért érdekelne, hogy mi lehetett a baj?

Üdv!

(#45497) Zolom89


Zolom89
senior tag

Van egy OCZ agelity ssd-m. Az miért lehet h ingadozik a win7 betöltési ideje? Egyszer tök jó, gép bekapcsolása után nagyon gyorsan fel áll a rendszer, máskor a töltő képernyőnél ragad 20sec-re is. Ezért miért lehet? Teljesen random módra csinálja..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#45498) Bodor válasza johnny82 (#45493) üzenetére


Bodor
veterán

disk boot failure, insert system disk and press enter

Ezt akkor írja ki, ha nincs bootolható eszköz , tehát valószínűnek tűnik, hogy nem állítottad be a biosban, hogy a WIN 7 telepítőről bootoljon...

(#45495) lujó55: WIN7/8 telepítő jól formáz, bízd csak rá nyugodtan.

(#45497) Zolom89: Ha az SSD-t már letesztelted, és nincs semmi baj vele, akkor a beállításaiddal, induló programokkal, vagy driverrel lehet a baj, és akkor nem SSD probléma. Elég tágak a lehetőségek.

Eseménynaplót is meg lehet nézni, mit ír ki arra az időre, amíg fagy a gép...

[ Szerkesztve ]

(#45499) johnny82 válasza Bodor (#45498) üzenetére


johnny82
őstag

Mert mikor ki akartam választani, hogy melyik legyen a first és second boot, akkor nem látott meghajtót. Pedig mikor elindítottam a gépet, a post-ban láttam, hogy írja, hogy port0 ssd, port2 dvd. :F

(#45500) Plavix válasza Zolom89 (#45497) üzenetére


Plavix
tag

Valószínűleg ua, amiért nálam. Be van kapcsolva az AHCI a BIOS-ban, és a második, (harmadik, sokadik) vinyóval küszködik az OP. rendszer. Ha kikapcsolom ax AHCI-t, minden rendben.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.