Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44601) flash-


flash-
veterán

sziasztok vettem samsung 830 ssd-t,fel is tettem a win7et.

a kérdés:

szükségem van az alábbiak valamelyikére?csak mert ezeket nem tettem fel:
(ezeket a biosban is kikapcsoltam)

Intel Management Engine illesztőprogram

Intel Rapid Start illesztőprogram

Intel Smart Connect illesztőprogram

Intel Rapid Storage Technology illesztőprogram

továbbá sokan említenek ilyet hogy fel kell tenni az ahci driverét az ssd-nek.azt hol találom?
[link]
itt nem látok olyat hogy ahci...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44602) PAtr0n válasza flash- (#44601) üzenetére


PAtr0n
addikt

Elvileg a Samsunghoz teljesen jó amit a Win7 telepít. Nekem is így van, és tökéletes minden, megy a trim és gyors a rendszer. Szerintem ne foglalkozz vele, max mérj egy sebességet, oszt csá ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44603) flash- válasza PAtr0n (#44602) üzenetére


flash-
veterán

és mi az ami bezavarhat ha felrakom?csak mert lehet hogy máshoz ezek kellenek??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44604) FireKeeper válasza JoolsNOS (#44599) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de amugy teljesen el is lehet tuntetni a particiot, ha zavar. marmint ugy ertem nem csak levenni a betut hanem eltuntetni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#44605) radi8tor válasza flash- (#44603) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek neked nem kellenek.
Intel Rapid Storage Technology illesztőprogram pl RAID esetén szükséges.
Google-zz rá ezekre, mert ez már nem SSD téma.

⭐ Stella

(#44606) flash- válasza radi8tor (#44605) üzenetére


flash-
veterán

oké köszi.

lenne itt még valami.

van az ssd optimalizálása és az ssd beüzemelése a gyakorlatban,amiket nagy előszeretettel szoktatok ajánlgatni.
namost mindkét helyen említést tesznek erről:

"Windows írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítésének letiltása az eszközön" bepipálása."

narmármost van aki szerint ezt tilos beállitani.

szóval érdekelne hogy akkor ezt most beállitsam vagy se?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44607) radi8tor válasza flash- (#44606) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha szünetmentes van a gép alatt, akkor lehet bejelölni.
Egyéb esetben áramszünet esetén adatvesztés lehetséges.

⭐ Stella

(#44608) flash- válasza radi8tor (#44607) üzenetére


flash-
veterán

ok köszi az infót.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44609) flash-


flash-
veterán

Samsung 830 128GB @ Asrock Z75pro3 @ I5-3570k @ ddr3 6gb ram 1600mhz

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44610) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Vettem a gépembe egy 1,8"-os uSata 128-as Toshiba ssd-t.

Ez a leírás alapján beállítottam. 3,4,7,8-as pontot kihagytam, azokat ez a cikk alapján állítottam be.

Van még bármi más amit megcsinálhatnék?
A sebesség végül ilyen lett a notimban: ( SL9400+4GB 800 Mhz DDR2)

Más: Az normális hogy az ssd melegebb mint a notiban lévő hdd?

Az odd helyén egy caddyben lapul egy 500-as WD Blue, jelenleg ő 30°C-os ameddig az ssd 36°C-os. Mondjuk az ssd elég közel van a procihoz és hűtéséhez ( konkrétan közvetlen mellette) a vinyó meg azért arrébb.

Ez a hőfok még jó? Mi a max ami nem árt az ssd-nek? 50°C?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#44611) Balage76 válasza sagit (#44610) üzenetére


Balage76
senior tag

Valószinűleg a procihűtő miatt van. Bár a specifikáció szerint az átlagfogyasztásra a 1,3 és 2,7W mondjuk nem kevés, de valóban kb 50 C-ig nem kell aggódnod.

(#44612) panses


panses
aktív tag

Üdv!
Ha BIOS-ban IDE módot AHCI-re állítom akkor kifagy a Win7 telepítője. De ha IDE módban felimádkozom az SSD-re a Win7-et és át állok AHCI módra akkor bootolás közben fagy ki a gép... Hogy használjam az AHCI módot?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#44613) Bodor válasza panses (#44612) üzenetére


Bodor
veterán

Használj eredeti telepítőlemezt.

(#44614) JoolsNOS válasza radi8tor (#44600) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Sikerült, köszi! :R

(#44615) SymbianOS: nem bántottam semmit, mégis ott volt. De mivel a másik vinyóhoz is volt egy ezért kettő volt, azt buhertam először eltüntetés ügyben azért nem volt betűjele amit levehettem volna.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#44615) Kolondrum válasza JoolsNOS (#44614) üzenetére

Sokat túrázol a dolgon. Telepítéskor le kell húzni minden egyéb HDD-t, létrejön a 100 mega de nem kell bántani elvan. Nálam win7 RTM óta csöndesen elvan.

(#44616) axlfsi


axlfsi
veterán

Hello,

Abban tudnatok segiteni, hogy nalam vajon miert nem tudja kalkulalni az elorelathato elettartamot?

Koszi!

UI.: A masik furcsasag, amit nem ertek, hogy honnan veszi azt az infot, hogy 1nap 21 oraja van hasznalatban, amikor napokkal ezelott tettem a gepbe (szuz win7 install, oktober 6-n...). Ugyanezt irja ki a HD Sentinel is :F :(((

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#44617) Kolondrum válasza axlfsi (#44616) üzenetére

Mert nincs a SMART-ba life time, wear level és társai. Ezért rühelltem a samut, HDD-ben is szart a SMART-ra.

Szerk: Akkor tévedek! :R Mert csak a működéssel töltött időt méri, illetve attól, hogy új nem jelenti azt hogy null perces.

[ Szerkesztve ]

(#44618) panses válasza Bodor (#44613) üzenetére


panses
aktív tag

Hogy érted azt hogy eredeti? az MSDN-ről letöltött Win7 is eredeti! Feltelepíted és aktiváltatod a "Májkrémszofttal"... Egyébként próbáltam telepíteni lemezről és pendrive-ról is, de ugyan úgy kifagy. :F

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#44619) axlfsi válasza Kolondrum (#44617) üzenetére


axlfsi
veterán

Most ez komoly? ... mintha pedig mar lattam volna 830-as szerias samunal ilyen elorejelzeseket (itt a forumon pont!).
Emiatt nem kepes azt sem megjegyezni, hogy miota van hasznalatban? ... nemaaar :( Valami itt nem stimmel...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#44620) flash- válasza panses (#44618) üzenetére


flash-
veterán

lehet hülye kérdés de msdnről le lehet tölteni a windows-t ingyen?
pontosan hol?én sokszor kerestem már de sose találtam...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44621) axlfsi válasza Kolondrum (#44617) üzenetére


axlfsi
veterán

OK, semmi baj (egyebkent wear level van:
Ellenben, pont ellenkezo a bajom. Nem uj az SSD (oktober 6-n tettem a gepbe ujonnan vasarolva, azota minden nap megy a gep valamennyit (no, de ez jo kerdes, osszessegeben viszont nem tudom mennyit ment, de szerintem tobbet mint 1 nap 21 ora (aztan lehet tevedek, ezt nem tudom, hogyan ellenorizzem)).
Valszeg beneztem, es pontos ez a mert ido, de a lifetime elorejelzest akkor is furcsallom...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#44622) faresz5 válasza flash- (#44620) üzenetére


faresz5
senior tag

Kell leni msdn előfizetésednek, ill ha informatikus hallgató vagy akkor az egyetemen keresztül kapod meg. Nem a telepítő lemez a lényeg, hanem az aktiváló kód, azzal lesz eredeti a windowsod vagy sem.(lényegtelen,hogy lehet aktiválni a lopott windowst is,de attól még jogilag nem eredeti)

Telepítő lemez(iso) eredeti: Magyarán ugyanaz amit a microsoft kiad(pl msdna-n keresztül, vagy gyári lemez másolata) md5 checkel bájtra pontosan. Magyarán nem nyúlt bele pistike és integrált bele sok szart illetve kiszedte a driverek többségét,hogy kisebb legyen a telepítő. A mai világban amikor 4gb ram az átlagos(lassan a 8gb mivel 10k körül megkapható) és az 500gb-s hdd, vagy éppen a 64-128gb-s ssd, 2-4 magos procik vannak, felesleges mókolt, megbízhatatlan telepítőt használni.

(#44623) panses válasza flash- (#44620) üzenetére


panses
aktív tag

:DDD Jó-jó... Valahonnan le lehet tölteni ingyen a 30napos próbaverziót aztán az aktiválás kerül pénzbe... Na! :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#44624) Ueda válasza axlfsi (#44621) üzenetére


Ueda
senior tag

Nekem is Samu SSD-m van. 9 hónapja használom és úgy veszem észre, hogy a kondíció egyenletesen csökken a felírt adatmennyiség növekedésével, ami nálam most 1,82 Terabájt. Namost mivel nekem 64 gigás van, nálad szerintem dupla annyi lesz a felírható adatmennyiség flash szinten is. És úgy kalkuláltam, hogy ha évente 10 %-ot csökkenne a kondíció, még akkor is 10 évig tudnám használni, de most így 5 % körül lesz a csökkenés. Persze ez változhat a használattól függően.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#44625) flash- válasza panses (#44623) üzenetére


flash-
veterán

én is erre a próbaverzióra gondoltam,nade azt hol lehet lehúzni? :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44626) panses válasza faresz5 (#44622) üzenetére


panses
aktív tag

:R Egyet értek veled, senki ne használjon mókolt wint! Csak a saját felelősségére...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#44627) vazzz válasza panses (#44612) üzenetére


vazzz
őstag

Első lépésben frissíts biost az alaplapodon. Ha még mindig nem enged ahciban telepíteni, akkor ide módban telepítsd, majd mielőtt átállítanád biosban ahcira, a windowsban regedittel át kell állítani egy bejegyzést msahci-ra. Keress rá itt, vagy a googleban az utólagos ahci-ra (nem tudok most linkelni, mobilról vagyok).

(#44628) panses válasza vazzz (#44627) üzenetére


panses
aktív tag

Biost frissítettem már, a regeditet majd megpróbálom. Köszi!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#44629) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a C: meghajtómat merevlemezről SSD-re cserélni, szerintem egy 60 giga körüli meghajtó már megfelelő lenne. Az alaplapom egy Gigabyte GA-EP43-DS3. Az volna a kérdésem hogy ilyen méretben melyik SSD-t ajánlanátok ami jó a gépemhez? Nézegettem hogy PCI-E-s, meg Sata1-2-3 as SSD-is vannak, az enyémhez melyik jó, illetve mit ajánlanátok? A Gigabyte honlapja alapján csak Sata1-et tud az alaplapom, ez valós? PCI-e vagy Sata1-es SSD-t keressek?

Köszi előre is!

(#44630) DeFranco válasza axlfsi (#44621) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez normális. Szerintem a 45 óra működés négy (három?) napra teljesen rendben van, a bekapcsolva, "pöregteve" töltött itőd mutatja.

A lifetime előrejelzést a samu nem támogatja, de sok értelme nincs is, bármit mond a program, az kb. 0 relevanciával rendelkezik. Egyszerűen fogják a garantált írásmennyiséget, elosztják a már írt adattal, és megszorozzák az idővel. utóbbi kettő tényszám, az első az kb. napbanézés*, a te esetedben kb. 128GB x 5000 = 625 TB tehát a hátralevő futó élettartamod 640.000 / 70 *45 = 411.428 óra, tehát kb. 47 év. Plusz-minusz egy évtized.

*Ezt az is bizonyítja, hogy akik stressztesztelik ezeket az SSD-ket azok arról számoltak be, hogy amikor elérték a gyártó szerinti tropa állapotot, onnantól kezdve még egyszer annyit tudtak rá írni, mint addig összesen.

(#44631) axlfsi válasza DeFranco (#44630) üzenetére


axlfsi
veterán

Koszonom az infokat! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#44632) FF23


FF23
senior tag

Nem tudom mitől féltek? Itt van az én kis Samu 32GB SLC SSD-m 1148 nappal és semmi baja, csak kinőttem.

Ja, és még tudja a gyári értékeket:

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44633) DeFranco válasza FF23 (#44632) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: Ez azért SLC, az más.
2: frissítsd a sentinelt (és newarezojjá') hogy lássuk az írt adatmennyiséget is.

(#44634) banderasz77


banderasz77
addikt

Hát igen, annyira bennünk maradt ez a kezdeti oltó szöveg az élettartamról, hogy mindenki be van s.arva....lehet még az összes hókuszpókuszt is el lehetne hagyni amit úgy hívunk, hogy optimalizálás.... :K

(#44635) bucilali válasza panses (#44612) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

win7 utólag ahci-ra...

[link]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#44636) FF23 válasza DeFranco (#44633) üzenetére


FF23
senior tag

Ebből még nem lehet kiolvasni az írt adatokat. Nem frissítem, mert nem használom.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44637) Bodor válasza panses (#44618) üzenetére


Bodor
veterán

Csak egy tipp volt, de akkor szerintem is telepítsd IDE módban, és utána töltsd le innen a Microsoft Fix it (50470)-et , és futtasd.

(#44638) panses válasza bucilali (#44635) üzenetére


panses
aktív tag

Ez király :R ! Nem bonyolult! Elsőnek sógorom gépén ki is próbálom mert neki van működő gépe :DDD! Köszönöm a tippet! :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#44639) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#44629) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Tudnátok erre válaszolni?

Közben elolvastam elég sok tesztet, és nézegettem a kínálatot is. Namost ha az én alaplapom csak Sata1-et tud milyen lehetőségeim vannak? Köthetek rá Sata2-es SSD-t? Ha igen, mi lesz a különbség, fog működni csak lassabban?

(#44640) panses válasza Bodor (#44637) üzenetére


panses
aktív tag

Köszönöm! Leszedtem, ezt is kipróbálom! :R ....
...Sógorom gépén... :D

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#44641) panses válasza NeoExDeath (#44639) üzenetére


panses
aktív tag

Ha jól láttam a Corsair oldalán akkor a Force 3 kompatibilis még a SATA1-el is!! "Backward compatible with SATA II and SATA I" [link]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#44642) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#44639) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Bocs félrenéztem, tudja az alaplapom a Sata 2-t, csak a hivatalos oldalon úgy volt kiírva hogy Sata 3 Gb/s.

(#44643) Piera23 válasza NeoExDeath (#44642) üzenetére


Piera23
tag

Ilyenkor annyi van hogy a SATA2-es átviteli sebessége 300 MB/s (elméleti) de ez gyakorlatban inkább csak 260 MB/s, szóval ennyit fog tudni a SATA3-as SSD-d, de érdemes megvenni, mert ha pár éven belül bővíted a gépedet, valószínűleg már SATA3-as alaplapja lesz így ki fogod tudni használni maximálisan (kb 500 MB/s), ennyi idő alatt még bőven nem avul el a cucc. És még SATA 2-őn is jóval gyorsabban reagál majd a gép.

Én a Samsung 830-asát ajánlanám, nagyon pozitívak a visszajelzések, de jó még a Kingston V+200-as sorozata is (fontos hogy + os legyen, nem a sima), az OCZ-ktől csak azért óvnálak mert ott voltak firmware hibák és necces hogy melyik sorozatba nyúlsz bele.

[ Szerkesztve ]

(#44644) NeoExDeath válasza Piera23 (#44643) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszi!

Ha nem gondolkodok még bővítésen, akkor a 64GB Crucial v4 CT064V4SSD2 jó lenne nekem? Mi a vélemény erről az SSD-ről?

(#44645) Bodor válasza Piera23 (#44643) üzenetére


Bodor
veterán

OCZ-ktől csak azért óvnálak mert ott voltak firmware hibák és necces hogy melyik sorozatba nyúlsz bele.

Ezért van a Milyen SSD-t vegyek? topik, ahol csak megbízható OCZ SSD-k szerepelnek.

Szóval nem bántani ok nélkül az OCZ-t , főleg ha nincs elég információ.

Olvasnivaló az SSD-t keresőknek.

[ Szerkesztve ]

(#44646) hodostamas


hodostamas
addikt

Marvell 88SE9172 chip-hez a Win7 eredeti drivere az ajánlott még mindig? Régebbi posztokban az volt ajánlva. Ma jött meg az új alaplapom, gondoltam kipróbálom hátha összebarátkoznak az Agility3-al.

[ Szerkesztve ]

(#44647) DeFranco válasza Bodor (#44645) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha már itt merült fel:

Elkezdtem filózni ezen az OCZ-n, és arra jutottam, hogy a kapacitás 20%-át gyakorlatilag elviszi a kisnyúl. Ha akarod, ha nem, ezt a 20%-ot nem tudod használni drasztikus sebességcsökkenés nélkül.

Még egyszer mondom, egy 128 gigás esetén lemondasz 25 giga tárolókapacitásról a vásárlás pillanatában.

Ebben az olvasatban is tartod, hogy ajánlani érdemes? Személyes véleményem szerint csak akkor, ha az ára a konkurenciához mérten legalább 10%-kal alacsonyabb, hiszen ha az OP 10%-át figyelembe is vesszük, a maradék 10%-ot minek fizessük ki ha nem használhatjuk?

Mi erről a véleményed?

(#44648) hodostamas válasza DeFranco (#44647) üzenetére


hodostamas
addikt

De kis idő múlva a kevés hely ellenére ugyan úgy begyorsul az ssd, nem?

(#44649) Alpee


Alpee
aktív tag

Sziasztok, nemrég megérkezett a V+200-as SSD-m 90G-val (ami ugye valójában 84 :F ).
Új Win 7 64bit SP1-el, az ajánlásokat betartva mértem az install után, normális eredmények Sata2-nek megfelelően, így nem installáltam IRST-t (Gigabyte GA-P35-DS3). Defrag letiltva, lapozófile másik HDD-n, böngésző tmp másik hdd-n, hibernálás kikapcs egyéb dolgok is beállítva. A gépen egy free Avast van felinstallálva.

Mégis azt látom h kb 1s-enként megvillan a HDD-led, nézem HD sentinelben és írogat az SSD-re 4 - 16 KB körüli adatmennyiségeket. Ez így normális? Mi okozhatja? Nem lehet valahogy kideríteni, hogy mi írogat ha kell ha nem :F

(#44650) DeFranco válasza hodostamas (#44648) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én ezt úgy értelmeztem, hogy miután 80% alá mész megint, akkor kell a fél óra, és visszaáll minden. Amíg 80% fölött van, addig úgy marad... ha jól értettem, de a forráscikket most nem találom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.