Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45501) Zolom89 válasza Plavix (#45500) üzenetére


Zolom89
senior tag

Oh, köszönöm erre nem is gondoltam :R :)

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#45502) Plavix válasza Zolom89 (#45501) üzenetére


Plavix
tag

Ha kikapcsolod, lassul az SSD! Másrészt figyeld megy-e a TRIM!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#45503) lujó55 válasza Bodor (#45498) üzenetére


lujó55
őstag

úgy lesz. megpróbálom.
köszi :R

(#45504) Bodor válasza johnny82 (#45499) üzenetére


Bodor
veterán

Nem feltétlenül kell látnia. Elég ha a Win 7 telepítő lemeze látja, aztán mikor megformázta, és települt rá a Win, akkor meg úgyis OK lesz.

(#45500) Plavix: Ez érdekes. Nálam természetes be van kapcsolva az AHCI mód, és nem indul lassan ( vagyis lassabban indul kicsit , persze, de nem fagyogat) 5 belső, és két külső HDD-vel sem...
Szerintem nem a bekapcsolt AHCI-val lesz itt a gond.

(#45505) repist


repist
csendes tag

A mai nappal én is boldog tulaja lettem egy Samsung830-as SSD-nek, de a boldogságom nem tartott túl sokáig. Egy Gigabyte MA790X-UD4 Sata2 alaplapom van és az a problémám, hogy ha aWin7 Ahci-t használom kb 1 perc a boot időm a TRIM rendesen megy, viszont ha felteszem az utolsó alaplapi chipset drivert a boot begyorsul 20 másodperc alá viszont nem megy aTRIM. :W Próbáltam úgy is, hogy lehúztam a HDD-ket (3 db), de a probléma így is megmaradt. A biosban minden beállítva. Ha van valakinek használható ötlete, javaslata azt szívesen venném!

[ Szerkesztve ]

(#45506) kerekfej válasza repist (#45505) üzenetére


kerekfej
addikt

Bios frissítést próbáltál? Load bios deafult és utána állítasz mindent kedvedre.

(#45507) fagy53 válasza repist (#45505) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ki mondta, hogy nem megy a TRIM? :F
Ember nem mondja meg, hogy ténylegesen funkcionál-e vagy csak mint lehetőség létezik....?! Ilyen rövid idő alatt! ;]

(#45508) Plavix válasza Bodor (#45504) üzenetére


Plavix
tag

Én egy szóval sem mondtam, hogy lefagy. Azt nem értem, miért lassul a boot. Tudnál segíteni?

[ Szerkesztve ]

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#45509) repist válasza kerekfej (#45506) üzenetére


repist
csendes tag

Bios a legfrisseb (F6), bár van egy frisseb, de az béta bios. Bios default is megvolt, mert már nem akart bootolni cd-ről, hiába állítotam be neki.

(#45510) repist válasza fagy53 (#45507) üzenetére


repist
csendes tag

HD sentinelel néztem és ezért a teljesítményre csak 80%-ot adott. Elötte Win 7 Ahci-val 100%-os teljesítmény, és persze működő TRIM.

(#45511) Plavix válasza repist (#45510) üzenetére


Plavix
tag

Bár nálam múködik AHCI-vel, és IDE-vel is, AHCI-vel az SSD, nélküle a vinyó működik 100%-an. Szerintem lehet winchester függő. Nálam 3 db Samsung hd501LJ van a gépben. Persze lehet alaplap függő is. AHCI-vel a boot idő szinte egy pillanat. A-nélkül 45 sec. Tanácstalan vagyok.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#45512) Bodor válasza Plavix (#45508) üzenetére


Bodor
veterán

WIN7 alap AHCI drivere van fent?
Ha nem , mert feltetted az alaplapi chipsetet, akkor cseréld le a WIN7 gyárijára.

Ha WIN7 alap AHCI driver van fent , akkor megpróbálhatod az Intel Rapid Storage Technology 11.2.0.1006-os driverét, ( File name:iata_cd.exe-t töltsd le hátha segít. Több ötletem nincs, illetve még egy ha semmi sem segít: bios default után AHCI-ra állítani a SATA módot, hátha ott kvar be valami beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#45513) Plavix válasza Bodor (#45512) üzenetére


Plavix
tag

Ezt mind végig csináltam.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#45514) Bodor válasza Plavix (#45513) üzenetére


Bodor
veterán

Nekem akkor sajnos így hirtelen nincs több ötletem...

(#45515) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

Egy átlagos HDD-nek mennyi az olvasási,írási sebessége? (vennék egy SSD-t, de szeretnék képben lenni a differenciáról)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45516) FireKeeper válasza Mister_X (#45515) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a szekvenciális írási/olvasási sebességek összehasonlítása nem ad reális képet arról, hogy mennyive gyorsabb is tud lenni egy SSD.

de hogy válaszoljak is a kérdésre: egy nagyobb méretű modern SSD akár 3-400+ MB/s-ra is képes, de amiben igazán jók, a merevlemezhez képest, az a kis fájlokkal való műveletek sebessége.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#45517) Mister_X válasza FireKeeper (#45516) üzenetére


Mister_X
nagyúr

No akkor, konkrétan: 160/100 MB/s olvasás/írás jónak számít? Ez mennyivel fürgébb, mint egy HDD?

Bár kitolok magammal, mert a kiszemelt préda csak egy 32GB-os :D Megy rá egy Win 8 és Steamről megoldom a játszadozást. Egyelőre cirka 20GB szabad hely megteszi, azutáni fizetéskor landol majd egy 128GB-os SSD (ejj, az is alsóhanhon egy huszas) meg egy HD6670 is a Dual Graphics miatt - Llano elviszi a pénzt, ha meg már lúd, akkor legyen kövér :K

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45518) johnny82 válasza Bodor (#45504) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Csak nem hagyott nyugodni a dolog és megpróbáltam még egyszer. Sikerült. Az volt a gond, hogy boot után, mikor kiírta a korábbi szöveget, ki/be kellett toljam a boot lemezt és aztán már látta. Annyit rontottam el, hogy telepítéskor nem hoztam létre új partíciót, hanem csak simán tovább léptem. A telepítés sikerült, látja az egész ssd-t. Jó így, vagy csináljam majd újra? Teszteket már nem volt időm futtatni, majd csak holnap.

Köszi, üdv!

mod: és elő kellett vegyem a régi billentyűzetet, mert a vezeték nélkülit nem tudtam használni.

[ Szerkesztve ]

(#45519) Bodor válasza johnny82 (#45518) üzenetére


Bodor
veterán

Ha AHCI-ban telepítettél, az alignálás rendben van és megy a TRIM is, akkor nem kell újracsinálni.

(#45520) Bogyó bá' válasza Mister_X (#45517) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 32 GB-ossal ne is próbálkozz, lassú, elavult technológia: kár egy fillért is beleölni, annyival később lesz meg a nagyobb. Jelenleg talán a legmegbízhatóbbak a Samsung 830-as típusok, ha nem túl sok játékot teszel fel egyszerre, akkor a 64GB-os is elegendő: azt meg most piszok jó áron mérik szinte mindenütt (14.900,- Ft)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45521) vlevi válasza Mister_X (#45517) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy átlagos HDD tud maximum százegynéhány megát írni olvasni, de ezt is csak az üres lemezen, a széléről. Ha tele a lemez, akkor már csak 60 körül megy neki.
Az SSD azonban mindíg ennek a többszörösét hozza. Az én 128-as Samu 830-asomnak pl. a Sata2 szab határt, mert megvan írás, olvasás közben is a 250mega környéke. De pl. a 64Gigás SSD írás oldalon lassabb. Érdemesebb 128-ast venni :)
Ha Sata3 lenne a gépemben, akkor az olvasás állítólag 500 körül lenne.

De nem is a szekvenciális elérés sebessége a fontos. Az is, de az "csak" 3-4x különbség. A nagy eltérés abban áll, hogy az SSD ezt a többszáz megabájtos átviteli sebességet apró fileok beolvasása közben is tudja, mint pl. bootolás, programok töltése, amikor százával van szükség néhány kb-os fileokra.
A HDD ezen a téren még lassab, mert az állandó seekelés miatt az átlagos olvasási tempó az leesik pár megabájtra.

(#45522) vlevi


vlevi
nagyúr

Biztosan rengetegen feltették már büszkén a tecsőre, hogy milyen marhagyors az SSD-vel a win, ezért én is csináltam egy illyet :D

[link]

Core2Duo gép, Sata2-vel, 128-as Samu 830 SSD.

Boot után nem tudok olyan gyorsan kattintani az ikonokra, amennyire az SSD miatt lehetne :)

(#45523) johnny82 válasza Bodor (#45519) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Bios-ban beállítottam mindent, úgyhogy gondolom ahci-ben telepítettem. Hogy az alignálás és a trim megy-e, azt majd csak holnap fogom tudni kipróbálni, mert ma meló van.

Köszi, üdv!

(#45524) Nazara


Nazara
őstag

Sziasztok!

Én is boldog tulajdonosa lettem tegnap egy 830-as 64 Gb-s Samsungnak. Azért ezt választottam, mert ez volt a leghamarabb elérhető. Edigitalos taggal "jó" tapasztalatom volt, bementem suli után vásárolni, mondom neki, hogy egy ilyen SSD-t szeretnék. Erre válaszol, hogy nincsen, viszik mint a cukrot csak a 256-os, azt tudja ajánlani, ebből meg majd a jövő héten lehet, hogy lesz. Azért volt érdekes, mert néztem délelőtt is a honlapjukon, és azt irták, hogy van a debreceni üzletükben a kiszemelt darabból. Na, hazatalpaltam, neten megrendeltem, két perc múlva jött mail+2sms, hogy átvehetem a terméket. Mondom jó, hogy most jöttem onnan haza. Mentem vissza, mondtam ugyanannak az eladónak a rendelésszámot, hozta is az SSD-t minden további nélkül. Csak rendelésre tartották volna? Vagy ő akarta hazavinni? :D

Beüzemelés, windows telepités sikeresen megtörtént, egy Asrock H61M/U3S3 alaplap mellé került a drága.
Viszont lenne pár kérdésem.

1. Két particiót hozott létre a rendszer, egy nullásat, ez a rejtett 100 megás, és egy egyeset, amin a többi ~ 59 Gb van. Az Alignálás leirásánál, melyik partició számát kell elosztani 4096-al, hogy kijöjjön egész szám? Gondolom az 59-est, arra viszont nem jött ki egész.

2. Google Chrome böngészési előzményeit hol tudom merevlemezre átrakni?

3. A gépben maradt még két vinyó, és ezeket a friss, SSD-s rendszer vidáman fel is ismerte, tudom is használni őket. Viszont nekem van egy másik windows-om, az egyik merevlemezen, amelyiket eddig használtam, és abban még szeretnék pár dolgot elintézni, mielőtt formázom azt a meghajtót. De a Bios-ban csak az SSD-t, és az optikai meghajtót tudom beállitani, mint bootolható device. Hogy tudnám elérni, hogy a vinyót is be tudjam állitani ide?

4. Végül pedig a teszteredményeim, Sata 3, Asmedia vezérlő. Mennyire számit jónak? Érzésre nagyon, minden folyamatos, azonnal reagál a gép.

Bocsi a hosszú hsz-ért, előre is köszönöm a segitséget! :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#45525) Mister_X válasza Bogyó bá' (#45520) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ehm... Hát az a gond, hogy valahol meg kell húzni a nadrágszíjat, mert már így is túllépem a keretet. Tápon nem szabad, proci most így olcsó, hűtőből hőcsöves kellene (4 magos Llanohoz), VGA nem lesz, memória csak 4GB, alaplap is éppen támogatja a SATA3-at, ODD sem lesz... marad a háttértár. Felesges HDD-m csak egy van, de az alaplapom nincs IDE slot, de nem is kellene visszafogni a rendszert. :(

Csak egyetlen hónapig kell, munkám van, simán kitelik majd egy 128-as, ne adj Isten egy 256-ost. Utána eladom vagy fenntartom redundánsnak.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45526) bozont válasza Mister_X (#45525) üzenetére


bozont
veterán

Arra az egy hónapra meg tényleg tök felesleges, sőt pazarlás pénzt kiadni egy régi és "elavult" SSD-re. Nem tudom mennyibe kerül, de láttam ilyen IDE->SATA átalakítót, ha nincs SATAs vinyód.

(#45527) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Jovo heten kuldom vissza a hulladek OZC -t.Milyen ssd -t valasszak helyette ha lehet ?

(#45528) 04ahgy válasza potyi23 (#45527) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Corsair Force GT. :C

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45529) Mister_X válasza bozont (#45526) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Most jelenleg egy darab negyven gigás, ősrégi, IDE-s vinyóm van. Jelenleg 7-8e Ft lenne az a 32-es SSD, 3-4e Ft veszteséggel el tudnám adni egy hónap után. Átalakító is pénzbe kerül, most akkor kvázi ott leszek, hogy 5-6e Ft különbséggel lesz egy SSD-m ami mégis csak gyorsabb... December 13-a környékén meg meg lesz a normális, SATA3-as SSD-m és akkor nem lesz itt gond :)

Sajnos még sima HDD-t sem nagyon adnak annyiért, hogy beférjen a keretbe.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45530) 04ahgy válasza Mister_X (#45529) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hehe. A 40GB PATA HDD után áldás lesz bármilyen SSD. Még az a régi 32GB-os is. :D Maga a megváltás, a Nirvána, a Zen! :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45531) potyi23 válasza 04ahgy (#45528) üzenetére


potyi23
senior tag

Samsung,Intel,Crucial,Corsair - ezek kozul barmelyik jo ? Corsair GT eleg drága :N nemszeretnek megegy ilyen hulladekba belefutni.En azt hittem ,h ssd -nel nincs ilyen gyors halalozas.Hamarabb tonkrement mint barmelyik HDD -m. :W

(#45532) Mister_X válasza 04ahgy (#45530) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem mondod :D Kár is lenne azzal visszafogni azzal a rendszert.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45533) 04ahgy válasza potyi23 (#45531) üzenetére


04ahgy
nagyúr

SSD-nél nincs. OCZ-nél van. A Corsair Force GT meg a legjobbak között van. A felsoroltak, általánosságban jók.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45534) Bogyó bá' válasza Nazara (#45524) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ugyanolyan alaplap, memória, ugyanolyan SSD, de i5-2500 CPU (nem számít) esetén nálam is ilyesmi jön ki:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45535) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Nagy help kellene!

Vettem egy Crucial V4-es 64 GB-os SSD-t, a Sata2-es alaplapomhoz. Friss Win 7 64 bitet telepítettem rá, felraktam a szükséges progikat, aztán a hagyományos belső vinyót is visszadugtam. Minden működik rendesen, viszont minden állati lassú!

Elvileg a Sata2-es SSD vel is kb 10x sebességnövekedésre kellene számítani. 32 bites Win 7 ről váltottam, és nem hogy minden gyorsabb lett, hanem minden sokkal sokkal lassabb lett. Olyan dolgokra kell várni csomó időt hogy szinte hihetetlen. Pl. böngészés közben ha valami komolyabb weboldalt megnyitok van hogy hosszú másodpercekig nem reagál a böngésző. Miközben a Thunderbird tölti le a leveleket, ha elindítok egy mp3-at egy csomó idő eltellik mire elindul a winamp. És még csomó ilyesmit fel tudnék sorolni. Egyszerűen minden lassabb, mindenre többet kell várni mint amikor normál vinyón volt a rendszer.

Elvileg minden SSD-hez szükséges dolgot beállítottam, AHCI módban telepítettem a Windows-t és azóta is abban van, indexelés, előtöltés letiltva. Pagefile van. Még sosem volt dolgom SSD-vel, de egyszerűen elképesztő hogy gyorsulás helyett lassúságot tapasztalok, pedig semmilyen más hiba nincs, minden rendesen működik.

Szerintetek mi lehet a gond?

Köszi előre is!

(#45536) DeFranco válasza Mister_X (#45529) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem ne szórakozz ezzel, nem éri meg. Én vagy várnék vagy kölcsönkérnék erre a kb. másfél hónapra. 7-8k-ról lenne szó, ami kellene pluszban, az nem olyan sok.

Gondolom használtan vennéd a 32-es SSD-t, az is kockázat, újratelepítés, etyepetye, nem éri meg. Valid a koncepciód, meg lehet csinálni, de szerintem felesleges. Vegyél inkább egy 64-es 830-ast ha már...

(#45537) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
van egy ocz vertex 3 ssd-m amire feltettem a legújabb fw-t
most nem ismeri fel a win7 telepítő
másik lemezen lévő os felismeri és kezeli is
valamilyen jó tanács
Üdv

(#45538) kerekfej válasza potyi23 (#45527) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830-ast. Sandforce-ost inkább ne!

(#45544) tom_tol válasza tom_tol (#45537) üzenetére


tom_tol
addikt

közben megoldódott

(#45545) 04ahgy válasza dik (#45543) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Corsair Force GT a király. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45546) Bodor


Bodor
veterán

Én vagyok a Király ! :D :D :D :))

(#45547) Aflamin válasza dik (#45543) üzenetére


Aflamin
tag

Úgy 3 hete áltam át s478-as P4-ről.Nem követtem a tech. változásokat,de belevágtam egy Llano-ba.
Amd-m sose volt, de igy lett egy FM1 rendszerem,Asus V Pro,A8-3870K,8 GB ram. Az SSD-ről se hallottam eddig, de OCZ Agility 3-at vettem,mert azt dicsérték.
Azóta sincs semmi bajom vele. :N
A régi IDE vinyókat külső házban sata eszközként használom.

(#45548) kerekfej válasza dik (#45541) üzenetére


kerekfej
addikt

Rájár a rúd mostanában az OCZ-re, mert a ramjaik is hullanak.

(#45549) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mennyire rövidíti meg hozzávetőleg az életét az SSDmnek az, h a Chrome róla fut, és arra tárol?

Áttettem a HDDre, de így mindig hallom azt a nagy hangját a dögnek (7200rpm-es)... de ha sokat számít, akkor inkább legyen, nehogy baja legyen a kis drága SSDcskének

(#45550) Coolmat válasza CoolBoy323 (#45549) üzenetére


Coolmat
őstag

Tedd vissza a cachet SSD-re és használd, nem babusgatni vetted az SSD-t :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.