Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44551) danih válasza Bodor (#44550) üzenetére


danih
addikt

Mit vennél amúgy ami olcsó és nem az utolsó útszéli kategória, 64 gigásban?

(#44552) DeFranco: köszi, ezt hogyan tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#44552) DeFranco válasza danih (#44549) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most kihuztak alolam a gepem, nem tudok utanaszamolni, de kisakkozhato: nezd meg, hogy mennyit ir a geped swappal egyutt (ez nalam 4 giga ram mellett kb. napi 3GB brutto nap ossz irasmennyiseg) majd nezd meg, hogy mennyi irasi ciklust bir az ssd-d (ez nalam minimum 3000 ciklus) mlc chip eseten ez kb. ennyi. Ha kimatekozod, kijon hogy ezt elerni kb. evtizedek. Na ezert kerdeztem, hogy minek. Meg kell nezni a konkret irasmennyiseget es a konkret tipust, de ide a tippet, hogy semmi ertelme nem lesz.

(#44553) FireKeeper válasza danih (#44551) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

samu 830 az edigitalból?

szerk: igen, az

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#44554) danih válasza FireKeeper (#44553) üzenetére


danih
addikt

Ha ez:
Samsung Basic SSD 64GB SATA3 MZ-7PC064B/WW (830 Series, SATA 6Gb/s)
akkor köszönöm a tippet, jó ár!

(#44555) DeFranco válasza danih (#44551) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szvsz samu 830. ha van ra mod 128-as ha egyeduli hattertar lesz. szerintem. de a 64-es is jo.

a ckilust a neten, vagy megmondjuk mi ha tudjuk, (nem nagy kaland mlc eseten 5k 25nm es afelett 3k 25nm alatt) az irasmennyiseg meg proba alapjan, a sentinel kiirja.

[ Szerkesztve ]

(#44556) banderasz77 válasza danih (#44554) üzenetére


banderasz77
addikt

És brutál jó ketyere..... :K

(#44557) lujó55 válasza DeFranco (#44555) üzenetére


lujó55
őstag

de vajon elég a Win7 alá + programok?
Én 120-128-ban gondolkodnék, de lehet, hogy elég a 90GB is. Nincs ilyen irányú tapasztalatom

(#44558) FireKeeper válasza lujó55 (#44557) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

attól függ, milyen programokat használsz.
nekem a 64gigás is kifejezetten kényelmes :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#44559) lujó55 válasza FireKeeper (#44558) üzenetére


lujó55
őstag

netezős gép.
office, skype, vírusírtó.

(#44560) FireKeeper válasza lujó55 (#44559) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

erre 64giga is elégnek kell hogy legyen.
nekem ami van: w7 + office + visual studio + matlab + apróságok, ez így kb 30giga.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#44561) DeFranco válasza lujó55 (#44559) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erre 64 giga boven eleg jelenleg. Ha tudod kesobb boviteni, akkor tulajdonkeppen nincs is semmi gond. Akkor lesz szuk ha meg felkerul melle ez-az, par indie jatek, egy ket tovabbi program, cache-temp hizik.

Vagy ha kesobb nem tudod boviteni mert pl. nincs hely a laposban, vagy ilyesmi.

Eleg a 64-es most, de ez nagyban fugg attol, hogy mire akarod felhasznalni es hogy kesobb milyen lehetosegeid lesznek...

(#44562) lujó55


lujó55
őstag

megnyugtató a helyzet. :R
eddig Ubuntut használtam, ezért sem tudom mi kell a Win7-nek, de ha elég a 64GB frissítésekkel együtt akkor szuper a helyzet :R

(#44563) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Újratelepítettem a rendszert, mivel az SSD-nél csinált néha fura ütközéseket, most viszont kicsit belemélyedtem ebbe az ssd témába, és lehet csak sima ahci driver ütközésem volt.

Van olyan program amely képes az ssd állapotát tökéletesen tükrözni? vagyis,hogy írási, olvasási sebességek megfelelők és nincs semmiféle ütközése.

A különféle fórumokon olvasott beállításokat elvégeztem,habár elég megoszlóak a vélemények( pl. lapozófájl kikapcs, indexelés,hibernálás,előtöltés...)

Érdemes-e registry tisztítót használni? Eddig ccleanert használtam, de már erről sem vagyok meggyőződve,hogy ez megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#44564) banderasz77


banderasz77
addikt

"Érdemes-e registry tisztítót használni? Eddig ccleanert használtam, de már erről sem vagyok meggyőződve,hogy ez megfelelő."

Ez engem is érdekelne.... :R

(#44565) Facer


Facer
csendes tag

Hello,

A minap telepítettem fel a rendszert egy Corsair Force3 120-as ssd-re.
Ezután rápillanottam a HD Sentinel progival és meglepően azt irta a kondicióra hogy 80%.
A következőt irta:

"A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Life Left
Nincs szükség beavatkozásra."

Az SSD life program szerint meg tökéletes az SSD állapota.

Windows 7 Home Premium rendszer van fennt, az alaplap egy Gigabyte 970DS3.

Mi lehet a probléma?-ha van egyátalán

U.i: a cmd-be beirt "fsutil behavior query disabledeletenotify" értéke:0
Aida64 szerint a TRIM támogatva

Üdv,

[ Szerkesztve ]

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#44566) Joe fiú válasza Facer (#44565) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Biosban a merevlemez beállításnál AHCI mód van kiválasztva?

(#44567) Facer válasza Joe fiú (#44566) üzenetére


Facer
csendes tag

Ki,de most sikerült megcsinálni.

Az AMD honlapjáról kellett leszedni a legfrissebb-augusztusi- drivert,mert a gigabyte honlapján "csak" márciusi van.

Üdv,

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#44568) Źşë'


Źşë'
addikt

egy ssd hogy reagál le pl egy nod32 féregölőt?! kell valami fontosabb beállítást buherálni annak érdekében h ne legyen gebasz?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#44569) PAtr0n válasza danih (#44554) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nagyon pöpec cucc,a Samu magician szoftvere (hozzá adják) meg majdhogynem a szádba teszi, hogy mit kapcsoljá még ki, meg üríti a temp-et is egy gombnyomásra ha szeretnéd.

banderasz77:
+1 ;)

Źşë:
Mire gondolsz? Max ki kell kapcsolni az időzített vírusellenőrzést oszt kész. Hogy hatékonyan működjön, mást nem igazán szabad piszkálni benne. Eddig jól teszi a dolgát nálam. 5.2.9 Verzió.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44570) DeFranco válasza PAtr0n (#44569) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem akarok őrült prófétának tenni, úgy hogy lassan abbahagyom, de ezt még leírom:

Miért akartok konzekvensen kiszúrni magatokkal? Semmi baja nem lesz az SSD-nek ilyenektől, hogy vírusellenőrzés, meg lapozófile. A vírusellenőrzés amúgy is csak olvas, csak itt még annyi erőforrást sem vesz el, mint a HDD-n ami azért erősen be tudott lassulni egy házkutatásnál.

Azt javaslom, adjatok magatoknak időt úgy 500 GB-ig. Az nem sok, maximum 8 ciklus, de talán csak 4. Kb. a felénél rá fogtok jönni, hogy teljesen felesleges parázni, egy rendesen, alap dolgokkal belőtt rendszer semmit nem eszik írásban az SSD-től, akkor sem, ha rá van szabadítva a lapozófile, a temp, a cache, a vírusellenőr, meg a jó ég tudja mi is. Ez ki fog derülni nektek is úgy 200-250 GB-nál, ha nem tesztelgettek orrba szájba bencsekkel (az úgy 30GB/teszt)

(#44571) oz82 válasza DeFranco (#44570) üzenetére


oz82
senior tag

Hát ez igaz...

Nekem ha naponta 4-6GB ot ír akkor már sokat mondok, ha 1x kapcsolom ki be a gépet akkor 2GB max /nap! (a Swap máshol van a FF cache el együtt, de azokkal is 8Gb max sztem...)

1x megnéztem mit megy az AgIlity-m aztán jól van.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#44572) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Mivel pontos választ nem kaptam a kérdésemre,ezért akkor így tenném fel:
Ezeket a beállításokat kell eszközölni a BIOS-ban,ha SSD-t használok/használ egy ismerősöm?
[link]
Erre gondoltatok?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#44573) csimika válasza DeFranco (#44570) üzenetére


csimika
csendes tag

Ez.

Ha nem egy szar SSD-d van akkor meg akarva is nehez lesz elfogyasztani az irast rola, pedig en nagyon probalkozok pagefile, cache es defragmentekkel.

(#44574) buci30


buci30
addikt

Sziasztok

Mai nap elég sok mindent olvastam az SSD-ről mert egyáltalán nem voltam képbe eddig vele ,hogy mi is az egyáltalán :) de segítsetek nekem légyszi Ti azért jobban értetek hozzá remélem :)

Egy ilyen gépem lesz:
SAMSUNG NP300E5C-S03
S ehhez lenne az első kérdésem ,hogy elég nagy vinyo van benne 750GB és esetleg a win7 rendszernek raknák bele egy SSD-t.
Vagy mik lenének a javaslatok?
Érdemes bele tenni tényleg? S ha igen akkor ,hogy teljesen kompatibilis legyen mondjuk egy Samsung vagy milyet javasolnátok s mekkorát?
Tudom ,hogy ezek alap kérdések de egyszerűen nem tudom eldönteni.
Köszönöm előre is a segítségeket! :R :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#44575) vazzz


vazzz
őstag

Új firmware v2.25:
OCZ Vertex 3,
Vertex 3 Max IOPS,
Agility 3,
Solid 3,
RevoDrive 3,
RevoDrive 3 X2,
Synapse
Nocti

[ Szerkesztve ]

(#44576) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#44534) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

UP :U :B

(#44577) sz.j válasza DeFranco (#44570) üzenetére


sz.j
nagyúr

És ennél mit mondanál, ua. mint előbb?
(Ja, és más 986GB-nál járok .... )

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#44578) PAtr0n válasza DeFranco (#44570) üzenetére


PAtr0n
addikt

Teljesen egyetértek, én csak azokat a dolgokat piszkálgattam eddig amik jobb ha nem az SDD-ről mennek, de nagyon mélyen tényleg felesleges beleásnia magát az embernek.
A lényeg, hogy menjen a Trim, oszt csá.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44579) Motion_Blur válasza sz.j (#44577) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem 2 nap után 200+ GB van :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44580) Unbaised-Ben válasza csimika (#44573) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

2090-ig tartó dátum azért durva :C

(#44581) radi8tor válasza Unbaised-Ben (#44580) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebből is látszik, hogy nem kell komolyan venni a programot.

⭐ Stella

(#44582) DeFranco válasza sz.j (#44577) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez a kivétel. Ezt valami hiba, vagy egzotikus beállítás okozhatja, nem a lapozófile vagy a vírusirtó.

@Motion_Blur az első két nap nekem is 120GB volt, pedig nem bencseltem sokat, ez csak a szűz telepítés (igaz az kétszer) be fog állni. ha nem, és felszökik rövid időn belül 300-400 fölé, akkor hozzá kell nyúlni. Ez még nem sok.

(#44583) buci30


buci30
addikt

Ti amúgy mit pakoltok át az SSD-re?
Mert én kimondottan a win7-et gondoltam de amit linkeltem gépnél nem is tudom ,hogy van e értelme. Úgy értem ,hogy sokat fog javítani a elindulás stb. céljából?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#44584) Piera23 válasza buci30 (#44583) üzenetére


Piera23
tag

Figyelj, én most rendeltem meg az SSD-met, majd megírom hogy mennyit gyorsult nekem, de az induláson nem csak az SSD gyorsít, hanem az oprendszer is. Most Win8 R.P. van fent a sima 400 GB-os HDD-men, a gép is már elég öregecske P4, 2GB RAM és mégis feláll a rendszer 20 másodperc alatt a Win8-nak köszönhetően. (12mp boot + 8 mp win töltés). Szóval már ettől is gyorsul, de a bootidő már nem lesz sokkal gyorsabb az SSD-vel sem, viszont a rendszer és a program indítások, task váltások igen (remélem). Majd megírom a tapasztalataimat, mert nem high-end felhasználóként vágok bele, szóval lehet más is jár ilyen cipőben (ACHI-t nem támogató chipset, SATA-2 port, ilyesmik)

Amint megjelenik a hivatalos Win8, egyből megy az SSD-re, nem kérdés! :)

[ Szerkesztve ]

(#44585) buci30 válasza Piera23 (#44584) üzenetére


buci30
addikt

Rendbe köszi! Akár privibe is jöhet ha úgy gondolod majd.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#44586) Piera23 válasza buci30 (#44585) üzenetére


Piera23
tag

Okés, megírom ha itt lesz. (AHCI, csak elírtam)

(#44587) papa019


papa019
senior tag

Tud valaki információval szolgálni, hogy Windows 8 alatt mennyiben változik az SSD használathoz a rendszer optimalizálása, mint 7-nél?

Mert ha jól gondolom, akkor az alábbi cikk is Win7-hez írja le a dolgokat, de külföldi fórumon olyan infókat olvastam, hogy a funkciók nagy részének kikapcsolása felesleges, mert okosabb már a rendszer SSD fronton.

(#44588) faresz5 válasza papa019 (#44587) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem kell túl spilázni, nekem kb 2 hete van windows 8+ssd , swapot,prefetsh,hibernáció,torrent letöltés hdd-re és kb ennyi. Defrag alapból ki volt kapcsolva.

(#44589) papa019 válasza faresz5 (#44588) üzenetére


papa019
senior tag

Még egy kérdés, amire nem igazán találtam választ: a böngészők cache-ét érdemes átrakni mondjuk ramdiskre?

(#44590) flash-


flash-
veterán

sziasztok
az gáz hogy a zsiruj samsung ssdre formázás nélkul tettem fel a win7et?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44591) Balage76 válasza danih (#44554) üzenetére


Balage76
senior tag

klikk itt az oldal tetején a bannerre és már ott is vagy a megfelelő oldalon! :K

(#44592) Balage76 válasza flash- (#44590) üzenetére


Balage76
senior tag

nem. ha nem hagytál semmilyen helyet (valószinű, mert a win formázott és állította be a particiót), akkor tedd fel a magician programot és ott tudsz némi (kb a teljes kapacitás 5%-a szükséges) helyet utólag félretenni.

(#44593) batt válasza vazzz (#44575) üzenetére


batt
aktív tag

Nem tudom 2.22-re érdemes feltenni a 2.25-öt? van-e értelme?
Gondolom ugyan úgy törlődik raja minden!

Nekem ezek nem sok mindent mondanak! :DDD
Fixed the normalized value calculation for SMART Attribute 9 (Power-On Hours)

Fixed a SATA error recovery sequence coming out of PS1

Fixed an issue during SMART self-test extended that could cause an unexpected read
error

Formatting a RAID-1 Volume takes longer than expected with PMC Sierra BR-8 HBA

Platforms with H61 based chipset fail to wake from sleep, fail to negotiate at 6Gb speeds,
and dropped links occasionally when using with 3.0Gb SATA drives

Van új ssd life 2.3.50 is!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#44594) BRIKLY válasza vazzz (#44575) üzenetére


BRIKLY
veterán

Arról van valami infó,hogy ez miben más? Érdemes felrakni? (Jelenleg semmi gondom az SSD-vel)

(#44595) csimika válasza radi8tor (#44581) üzenetére


csimika
csendes tag

Ugye az SSDLife altalaban kb 9 evet ir amig a drive 100%-on van es nincs semmi infoja a szamolashoz.
Amikor a Media Wearout Indicator 99-re leesett, 9 evrol 68-ra ugrott fel az estimated lifetime az SSDmen.
Tesztelt 40 GB-os Intel 320 190 TiB iras utan esett le 0-s MWI-re, es 685 TiB utan halt meg. Nekem ez itt egy 120-as verzio amire remelem 1 PiB-t is siman lehetne irni.
Szoval szerintem nincs (teljesen) igazad, es az SSDLife meg kevesebbet is ir mint kellene. Nem szeretnek meg 100 eves koromban is egy ilyen lassu taroloeszkozt hasznalni.
(igaz hogy az MWI-t a gyarto hatarozza meg, de jobbfajta SSDk ha 0 felett meghalnak akkor az nem a NAND problemaja, valoszinuleg mas alkatresz halt be)

[ Szerkesztve ]

(#44596) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Ma üzemeltem be a samu 830as ssd-m. Van egy kis idegesítő jelenség számomra: lett egy "d" meghajtóm rendszernek fenntartott hely. Ezt el tudom tüntetni? (hogy ne keverjen, be, mert megszoktam, hogy a "d" az számomra egy adott funkciójú meghajtó)
Persze nem törölni akarom, csak valahogy láthatatlanná tenni ha lehet. köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#44597) FireKeeper válasza JoolsNOS (#44596) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez az a 100 megas rejtett particio, csak valamiert neked nem rejtett?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#44598) skristof


skristof
tag

sziasztok!

előre is elnézést, ha sokat kérdezett téma, próbáltam visszaolvasni ill keresni, de most kissé felhúzott a dolog.

májusban vettem Agility 3-at az első hsz-ban is tanácsolták, illetve a tulajdonosok is jókat írtak róla. mindent a megfelelő beállításoknak megfelelően csináltam, az akkori firmware van rajta. kezdetben csinálta a sokaknál már tapasztalt fél-1 perces "fagyást" aztán valamiért nem volt gyakori, de most meg megint szinte mindennapos, és kurva idegesítő.

valakinek sikerült ezt megoldani? a jelenség gondolom ismert, ég a HDD aktivitás led mint a Reichstag, ~1 percig befagy minden, egér mozgatható, aztán amikor magához tér, akkor meg mint az őrült, dolgozik tovább. igencsak frusztráló.

új firmware segíthet? vagy esetleg valami driver? :(

(#44599) JoolsNOS válasza FireKeeper (#44597) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Elvileg igen.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#44600) radi8tor válasza JoolsNOS (#44596) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lemezkezelőt nyisd meg és jobb gomb a D meghajtón, meghajtónév és elérési út módosítása.
Vedd le róla a D betűt.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.