Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45401) vlevi válasza Laraxior (#45394) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nos, megnéztem a Samu honlapját. A tied még többet is tud, mint a gyári speckó :D

"Sequential Write Speed 160MB/s"

[link]

A 128-asra viszont már 390-es írási sebességet adtak meg.

(#45402) siti


siti
senior tag

OCZ Agility3 60Gb (sata2-n lóg, mert basz*k elindulni a gép ha sata3-ra van dugva)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#45403) Balage76 válasza Laraxior (#45394) üzenetére


Balage76
senior tag

A 4K és a 4K QD32 értékeid nagyon hasonlóak, AHCI módban használod (egyáltalán tud ilyet az alaplapod)?

(#45404) keke69


keke69
őstag

Sorry félrement!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#45405) Laraxior


Laraxior
titán

Úgy tudom hogy sata3 csatiban vannak a meghajtóim. Viszont nem AHCI módban, mert nem sikerült engedélyezni, mert nem kapcsoltam be anno telepítéskor. Próbálgattuk a Win7 topikban, hogy mit lehet tenni, de reinstallt mondtak, miután kudarcba fulladt pár kísérlet a bekapcsolásra.
Nem panaszkodom a ebességre, csak feltűnt hogy az én értékeim jóval kisebbet mutatnak, de különösképpen nem foglalkoztat :D

szerk.: Hopp..mégsem. Két sata3 csatim van, pont azok üresek :Y :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45406) potyi23


potyi23
senior tag

ez meg mindig normalis ?meg 2 oraja 75 os volt ! :W :W

(#45407) DeFranco válasza Fire/SOUL/CD (#44864) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megcsináltam a leírásod szerint, itt vannak a print screenek a lépésekről, de valamiért a 3. lépés szerinti üzenetet kapom, nem frissít. Mi lehet a gond? A jelenlegi verzió a 4-es 5-ös képen.

1. lépés

2. lépés

3. lépés

Driver infó 1

Driver infó 2

(#45408) kerekfej válasza DeFranco (#45407) üzenetére


kerekfej
addikt

Az nem a Sata vezérlő, hanem az SSD ha jól látom!

[ Szerkesztve ]

(#45409) Bodor válasza Laraxior (#45405) üzenetére


Bodor
veterán

Marvell 9128 chip vezérli azt a 2 x SATA 6Gb/s connectors (GSATA3_6, GSATA3_7) supporting up to 2 SATA 6Gb/s portot, még szerencse, hogy Samsung SSD-król van szó, amik nem vesznek össze velük.

Én a következőket tenném:
A rendszeredet először is átállítanám AHCI módba, a tippem szerint.
Ha sikerült, és beindult a rendszer AHCI módban, akkor áttenném az SSD-t a GSATA3_6-os csatira, és onnan bootolva indítanám a rendszert.

(#45410) Bodor válasza DeFranco (#45407) üzenetére


Bodor
veterán

Mi van akkor, ha úgy csinálod, hogy nem frissíted az illesztőprogramot, hanem eltávolítod, és utána adod meg neki manuálisan az újat?

(#45411) Laraxior válasza Bodor (#45409) üzenetére


Laraxior
titán

uhh, egyszer már kínlódtam AHCI állítgatással, azt kihagyom, szerintem legyalulom az egészet, legalább megcserélem a két SSD-t :D A 830asra megy a Win7, vagy Win8, majd ami éppen, a 470esre meg a Battlefield 3 :C
Baszki.. abban a tudatban voltam, hogy sata3ban vannak, szép kék csatik, biztos tudnak is :DDD Semmit :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45412) vlevi válasza Laraxior (#45405) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Próbálgattuk a Win7 topikban, hogy mit lehet tenni, de reinstallt mondtak, miután kudarcba fulladt pár kísérlet a bekapcsolásra."
A registrybejegyzéses próbálkozásra gondolsz?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci bejegzyésben a Start = 0?

Pedig ettől helyre kellene állnia. IDE módban beállítod a registryben, újraindítod a gépet, BIOS-ban átállítod AHCI-re, és elvileg a Windows el fog indulni. Talál új hardvert, satöbbi.

(#45413) Bodor válasza Laraxior (#45411) üzenetére


Bodor
veterán

Ahogy gondolod. Új telepítés mindig jó, csak időigényes....

(#45414) DeFranco válasza kerekfej (#45408) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Upsz, elbaszcsiztam... tényleg :D

Itt az új eredmény, eggyel jobb, de a 4KDQ32 még mindig elmarad.

(#45415) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

SSD-nél ugyebár egy bizonyos %-nyi helyet szabadon illik hagyni. Érdemes ezt eleve nem fel venni a használt partícióba, vagy fel lehet particionálni akár az egész diszket? Vagy teljesen mindegy?

Mennyi helyet érdemes egyébként pontosan meghagyni? Hallottam már több adatot is, 120GB Vertex2-ről lenne szó.

(#45416) radi8tor válasza audi100td (#45415) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teljesen mindegy hogyan csinálod.
10-15%-nál ne legyen kevesebb az üres hely.

⭐ Stella

(#45417) audi100td válasza radi8tor (#45416) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi.

(#45418) Wolfeee


Wolfeee
tag

Sziasztok. Érdemes valamit módosítani a víruskeresőm (AVG) beállításain, hogy ne használja feleslegesen az ssd-met? köszi

(#45419) LaptopSystem

Sziasztok melyik most a piacon kapható legjobb leggyorsabb SSD?

Notebookba kellene!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45420) radi8tor válasza LaptopSystem (#45419) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebben a topicban tedd fel a kérdésedet: [link] :R
Úgy látom már feltetted ott is. :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#45421) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

A héten megjön az OCZ Vertex 2 60 Gb-ról lecserélt Samsung 830 60 Gb-os SSD :)
Mielőtt wint telepítek megnézném a frissítést, milyen progi kell hozzá, samsung oldalán fent van?
És belinkelné valaki, hogy miket kell beállítani ssd esetén, mert ugye a elszállt a másik ssd-m amin elvolt mentve kedvencek közé:(

Am minden fajta ssd-nél ugyanazokat kell állígatni?

Köszönöm.:)

[ Szerkesztve ]

(#45422) radi8tor válasza szepsy (#45421) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD beüzemelése a gyakorlatban cikk.

Minden fajtánál érdemes ezt követni.

⭐ Stella

(#45423) DeFranco válasza radi8tor (#45422) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja... a felét. :DDD

(#45424) szepsy válasza radi8tor (#45422) üzenetére


szepsy
senior tag

:R

(#45425) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Ez a topik pörgősebb, ha nem baj ide is belinkelném. Köszi a segítséget.

Link

(#45426) Bogyó bá' válasza HZoli87 (#45425) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam is tegnap települt a frissítés, de semmilyen további verzióval nem zaklat.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45427) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Folyamatban van egy új Samsung 830 SSD beszerzése így a jelenlegi SSD tapasztalatok függvényében kérnék szakértő uraktól egy pontos de lényeges SSD beállítást új rendszeremhez:
i7 3770K
Asrock Z77 Extreme4
Ati Radeon HD 7870 Sapphire 2GB OC
8 GB 1600MHz CORSAIR Vengeance Kit CL9 Low Profile (2×4GB)
valamint win7 64 bit

Amit eddig is tudtam és használtam a vertex 2-nél az az ACHI beállítása a biosban.
Ezen kívül van amiről a legfontosabb amit tudni kell?
Köszönöm előre is! :R

(#45428) DeFranco válasza bluobluo75 (#45427) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Felteszed a magiciant, OS optimisation, amit felajánl, elfogadod, ha minden zöld, vigyorogsz. Kész vagy. Más teendő nincs.

(#45429) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Nos, beraktam a mostani rendszerbe a Samu 830-as SSD-t, telepítettem a Magician-t, azt mondta, hogy a legfrissebb a firmware. Holnap akkor nincs más teendőm, mint összerakni az új hardver, benyomni az SSD-t, és rápakolni egy Windows-t? BIOS-ban az ACHI-n kívül valamit állítani? Meg utána? (nem élettartamra vonatkozóan, hanem ami létfontosságú)

#45428-at figyelembe véve.

#45430:

Okkáj, holnap már gamma lesz :C Köszi.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45430) DeFranco válasza hoffman_ (#45429) üzenetére


DeFranco
nagyúr

SSD szempontjából nem, csak az AHCI kell. Telepítőből majd adj neki egy formázást (partíció törlést) azért biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#45431) potyi23


potyi23
senior tag

Ez meg mindig jo ?? 4 napos sssd .hulladek...

(#45432) DeFranco válasza potyi23 (#45431) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Klasszikus kérdés jön: mit mond a HDSentinel?

(#45433) Jester01 válasza DeFranco (#45432) üzenetére


Jester01
veterán

Meg gondolom ott arra a S.M.A.R.T. gombra rá lehet nyomni és megmondja a nyers adatokat amiből talán kiderül mi nem tetszik neki.

Jester

(#45434) DeFranco válasza Jester01 (#45433) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És már számolgathatod is hexában, meg túrhatod a netet, hogy melyik változó mit jelent, és a gyártó milyen tűréshatárt állított be rá. 'Sentinel, az PH! sztenderd úgyis, nem véletlenül. Több esze van, mint ennek az SSDlife-nak, és nem mellesleg itt rezidens a supportja :)

(#45435) Jester01 válasza DeFranco (#45434) üzenetére


Jester01
veterán

Nem tudom ez mit köp ki, nem ismerem. Csak gondoltam első körben talán egyszerűbb ezt megnézni ha már úgyis ott van.

Jester

(#45436) DeFranco válasza Jester01 (#45435) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagy szaktudással értelmezhető csak rendesen és biztonságosan. Szerencsére nincs is rá szükség.

(#45437) potyi23


potyi23
senior tag

(#45438) bluobluo75 válasza DeFranco (#45428) üzenetére


bluobluo75
őstag

Oké köszi!
Annó még Cölöp felhasználó írta, hogy mit kell részletesen beállítani a 9621.hsz-ben
Gondolom azóta más a helyzet...
Erről a magician-ról nincs valami leírás, letöltésének helye, esetleg youtube?
Én ezt találtam, báár sosem láttam még magát a progit :U ...bocs ha értetlen vagyok :B
[link]
Ha tudol pontosabbat külgyél már légyszives! Köszi! :R

(#45439) Bodor válasza bluobluo75 (#45427) üzenetére


Bodor
veterán

Egy kis segítség. Én így szoktam csinálni. Teljesen bevált.

DeFranco:

Hát úgy tűnik, hogy egyre időszerűbb lesz a Hogyan optimalizáljuk helyesen a rendszert SSD-n című cikked megírása, amit említettél!
Egyre nagyobb a kereslet rá, nem ?

(#45440) batt


batt
aktív tag

Kérhetnék egy kis segítséget az értelmezésben?

A smart adatoknál melyikre érdemes oda figyelni?
Esetleg erre valaki ? [link]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#45441) bluobluo75 válasza Bodor (#45439) üzenetére


bluobluo75
őstag

hihi Köszi, de rövidebb nincs? :B

(#45442) Bodor válasza bluobluo75 (#45441) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs. Csak menj végig azokon a pontokon, amiket meg kell csinálni, amiket meg nem javasolok, azokat hagyd ki, máris rövidebb lesz ;]

(#45443) xcds válasza bluobluo75 (#45441) üzenetére


xcds
őstag

De van: Telepíts ahci módban, utána ellenőrizd hd sentinellel, hogy működik-e a trim. Ha működik, kész vagy! :DDD

(#45444) DeFranco válasza potyi23 (#45437) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez szerintem gariba vissza, akármi is legyen. Valami módosítás volt a gépen? Firmware frissítés, vagy ilyesmi. Nem követtem eddig végig a sztoridat.

@bluobluo75: Ezt olvasd el én eszerint csinálnám. Az a 10-12 vagy 15 lépéses lista, ami a neten meg itt a PH!-n terjed, az szerény véleményem szerint csak félig igaz, a másik fele felesleges, vagy egyenesen káros is lehet (bár csak kivételes esetekben).

Neked annyi előnyöd van, hogy az SSD-vel kapsz egy jó szoftvert is, ez a Magician. Ezt felteszed a mellékelt CD-ről, majd ha felajánl update-t akkor megcsinálod. Egyebekben a linkelt hozzászólást kövesd. A szoftver egyszerű, fogod tudni használni. Az indításnál egy ideig eltart, amíg elpotyol a rendszeren, de utána egyszerű, minta faék.

@Bodor: gondolkodtam már rajta sokat, de minél tovább húzom, annál jobban érzem, hogy nem vagyok méltó rá... nincs meg annyi tudásom, hogy egy rendes bejegyzést írjak róla a félinformációkból meg egy random butaság lesz csak.

(#45445) bluobluo75 válasza Bodor (#45442) üzenetére


bluobluo75
őstag

Az a helyzet nem én fogom beletenni, állítani csak használni, nem szeretnék több oldalnyi körmölős beállítást, ami a legfontosabb az SSD üzemeltetéséhez az érdekellne :K
Azért mondom régen ennyi is elég volt: [link]
Nem vagyok profi, egy néhány de mindenképp fontos beállítás kellene nekem! :K

(#45446) bluobluo75 válasza DeFranco (#45444) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ez így egészen biztos nem fog menni, rengeteg időt vesz igénybe! :N
Ha csak amit korábban írtál az még jó!

[ Szerkesztve ]

(#45447) Bodor válasza bluobluo75 (#45445) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor én is csak ezt tudom ajánlani.

(#45448) Bodor válasza DeFranco (#45444) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem akkor hozzuk össze együtt! ;]

(#45449) potyi23 válasza DeFranco (#45444) üzenetére


potyi23
senior tag

akkor mehet ezis vissza gariba ? :W :W hát en meg...ok.egy hete dobtam ki egy hdd t mert megdoglott az adataimmal,rendeltem inkabb egy ssd -t ,mert hat ezekben nincsenek tanyerok,kisebb meghibasodas.DE HAT NEM :W 4 nap utan megdoglott ezis. :F azt hiszem fellogatom magam :(

ja,igen,frissitettem FW-t 2.25 re. 2.20 rol...

(#45450) bluobluo75 válasza Bodor (#45447) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mindenesetre elteszem a linket, ha nállatok profiknál bevált, beajánlom aki beállítja a gépem, köszönöm nektek! :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.