Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45351) DonCosta


DonCosta
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Innen a PH-ról vettem egy Samsung 830-as 64 GB SSD-t a múlt héten. A hétvégén tudtam csak rátelepíteni a Win7-et. Használtam a leírást amit Fire/SOUL/CD fórumtárs állított össze.
Sajnos a teszt eredménye katasztrófális és érzetre sem gyorsult a jó régi 5400-as vinyómhoz képest.

Tudtok valami használható tippet mondani amitől az elvárható eredményeket kapnám, vagy egy selejtes darabot sikerült bevásároljak...:(

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#45352) jeni válasza DonCosta (#45351) üzenetére


jeni
félisten

nem véletlenül az alaplapod vagy a laptopod sata II-s?

így utólag a képet látva sata I-s?
szerintem rosszul mértél !
achi mód?

[ Szerkesztve ]

(#45353) PAtr0n válasza jeni (#45352) üzenetére


PAtr0n
addikt

Még Sata II-höz is rohadt gyatra ez az eredmény....

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#45354) DonCosta válasza jeni (#45352) üzenetére


DonCosta
tag

Sajnos/szerencsére nem ez a helyzet: egy Gigabyte GA-A75M-UD2H alaplapom van és a Hard Disk Sentinel is azt írja, hogy engedélyezve van a Sata 3.

(#45355) DonCosta


DonCosta
tag

AHCI-t bekapcsoltam a leírások szerint. Ez az első SSD-m és az egész konfig sem régi ezért AHCI-módot is először használom. Mindent alapra állítottam a biosban, követve a linkelt leírást.
Mérésnél nem tudom mit ronthattam volna el. Érzetre sem gyorsult a cucc sajnos, vagy csak minimálisat.

[ Szerkesztve ]

(#45356) radi8tor válasza DonCosta (#45355) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AS SSD benchmark programot indítsd el és csinálj róla kép mentést.
Nem kell futtatni a tesztet, csak a programot indítsd el. Baloldalt fent fog írni pár hasznos infót. Azt szeretném látni.

⭐ Stella

(#45357) jeni válasza radi8tor (#45356) üzenetére


jeni
félisten

(#45358) radi8tor válasza jeni (#45357) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt miért linkelted nekem? :)

⭐ Stella

(#45359) VGYke válasza tupacamaru (#45309) üzenetére


VGYke
addikt

"Mérd meg"... bocs a visszaolvasás hiányért! Intel Sata II SSD-t sebességét milyen ingyenes programokkal érdemes mérni, minek a telepítése nem piszkítja össze vissza a rendszert?
Méregettem én régebben: ASS SSD, ATTO Disk, CrystalDiskinfo, HD Tune, stb. stb.
De most, újratelepítés után, meggondolom miket rakok fel.
Tehát a kérdésem: Intel X25-M SSDSA2MH120G2K5 (Sata II) SSD sebesség méréshez és összehasonlításhoz milyen mérőkét ajánlotok, ami ingyenes (nem kell mókuskodni vele)?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#45360) jeni válasza radi8tor (#45358) üzenetére


jeni
félisten

lassú a netem ,valamiért az UPC lassan jön át,de nem neked akartam linkelni :R

(#45361) Bodor válasza VGYke (#45359) üzenetére


Bodor
veterán

ASS SSD, ATTO Disk, CrystalDiskinfo, HD Tune biztos, hogy nem fogja szétszedni a rendszered.... :K

(#45362) tupacamaru válasza VGYke (#45359) üzenetére


tupacamaru
veterán

Azt sem kell telepíteni amit jeni linkelt mag a CrystalDiskMark-ot sem.

radi8tor1 Az 1024 K -OK Az alignálást jelenti gondolom. Az msahci - OK pedig a drivert.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45363) DonCosta válasza radi8tor (#45356) üzenetére


DonCosta
tag

(#45364) vlevi válasza VGYke (#45359) üzenetére


vlevi
nagyúr

AATO tuti nem barmolja el a rendszert, mert azt nem kell telepíteni :D
De a CrystalDiskMark sem.

(#45365) Haart


Haart
addikt

Hi van egy Corsair Force GT 60GB ssd-m, namost a windows ezen fut, kérdezném hogy szemrebbenés nélkül updatelhetem a firmware-t?
Vagy kell valami extra backup, esetleg ne ezen fusson a win és úgy updateljem vagy más trükkök. 1.3.3 van rajta és updatelném 5.03-ra most.

(#45366) jeni válasza Haart (#45365) üzenetére


jeni
félisten

tudtommal sosem szabad saját SSD alól frissíteni
kell egy másik HDD és op.rendszer ahonnan tudod a Corsair GT-t frissíteni.

(#45367) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok.
Olvasgattam a fórum hozzászólásokat ,de nem találtam választ a kérdésemre .
Tehát mitől van hogy hasonlóan villog a HDD led mintha HDD lenne a gépben ,van ötlet??

(#45368) Fire/SOUL/CD válasza DonCosta (#45351) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Több dolog is lehet, amiket meg kellene lépned
1. kideríteni, hogy nem-e az SSD hibás, lévén, hogy használtan vetted. Egy másik gépben(más alaplappal) kipróbálni
2. Lecserélni a mostani AHCI driver-t a W7 alap AHCI driverre. Ezt azért, mert bár tettél be AS SSD képet, de abból az nem derül ki, hogy melyik AMD driver-ről van szó, ez viszont fontos, mert ha azt a 120MB-os AMD Chipset-et telepítetted és az pakolta fel, az okoz ilyen jelenséget(mondjuk ha felpakoltad azt a chipset-et, akkor annak a gépnek amúgy is annyi)
3. Írtam már erről, bár számodra ez már mindegy jelenleg, szóval Samsung 830-as nem javasolt Hudson chipset-es deszkákhoz, csak akkor, ha van lehetőség kipróbálni előtte, mert ritkán ugyan, de teljesen kiszámíthatatlan működést okoz a Samsung. Ilyenkor meg lehet próbálkozni a deszka BIOS frissítésével, de csak akkor, ha az 1.-2, pont ki lett zárva.

zolisx4
Nem biztos, hogy jól értem a kérdést vagy esetleg azt kérded, hogy egy SSD miért villogtatja a házadon a HDD aktivitást jelző LED-et? Ha igen, akkor kell is hogy villogtassa, attól, hogy flash alapú tárolóeszköz az SSD, attól még nem úgy működik, mint egy pendrive. (Elnézést ha félreértettem)

xcds #45344
De, én ígértem, de volt fontosabb dolgom is, a saját progim fejlesztése többek közt(Marvell driver, az ő inkompatibilitásával adott melót) így a kevéske szabadidőmet arra fordítottam. Majd egyszer csak hirtelen leírom(csak több dologra ki kell térni, nem 2 mondatban lehet elintézni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45369) batt


batt
aktív tag

Srácok van egy kis problémám vettem a haverom gépébe egy Samsung 830-at és a 11.2.0.1006 driver van fen!
Az én Agility 3-on is ez van fen!

Furcsa dolgokat csinál a samsung!
Pl: nem válaszol egy éppen használt alkalmazás nem reagál a lekapcsolásra,feladatkezelőre nem reagál próbálja betölteni de semmi! Nem fagy csontá a gép mert egér van és töltikézik de nem javul meg! Ilyenkor a hdd-led folyamatosan ég! Csak az ssd van a gépben!

Hosszú power gomb rendszer újra betölt és minden jó megint random-ba jön elő ez a jelenség!

Mi lehet a baj?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#45370) zolisx4 válasza Fire/SOUL/CD (#45368) üzenetére


zolisx4
őstag

Teljesen jól értetted,és gyakorlatilag meg is válaszoltad .
Csak a hdd nem villogott ennyit ,azért kérdeztem .
De az is lehet hogy nem figyeltem.

(#45371) Fire/SOUL/CD válasza Haart (#45365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 "fajta" Firmware létezik, destructive és nondestructive, előbbi 100% letakarítja az SSD-t, minden adat elveszik az SSD-ről, utóbbi meg békén hagyja az SSD-n az adatokat. Ettől függetlenül érdemes megszívlelni a figyelmeztetést, azaz fontos adatokról mindig legyen készítve mentés.

Gyártó függő, hogy a FW frissítést el lehet-e végezni OS alól vagy sem(értelem szerűen a destructive frissítést sosem ;] ) Corsair esetében igen [link] (betartva pl az AHCI driverre tett javaslatokat is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45372) Haart válasza Fire/SOUL/CD (#45371) üzenetére


Haart
addikt

Igen ebből ezt kivettem én is : "This update is intended to not be destructive. However, we strongly urge that you back up any important data before beginning this procedure."

(#45373) kerekfej válasza DonCosta (#45351) üzenetére


kerekfej
addikt

Hard Disk Sentinel-ből a legújabb, mint mond rá?

www.hdsentinel.hu

[ Szerkesztve ]

(#45374) potyi23 válasza dik (#45348) üzenetére


potyi23
senior tag

en ugy frissitettem FW- t az Agility 3 ssd n hogy bevolt lakva.semmi nemment le rola ! de a 2TB SEAGATE Baracudamon is ugy frissitettem,azonis megmaradt minden. de inkabb ments,nehogy baj tortenjen,es elszidd a fejem :DDD

(#45375) DonCosta válasza Fire/SOUL/CD (#45368) üzenetére


DonCosta
tag

Köszönöm a részletes választ.
1. SSD rendben van-e: Erről 100%-ban nem vagyok meggyőződve, de akitől vettem a tegnap is válaszolt és azt mondta nála minden oké volt vele. (van egy laptopom abban még kipróbálom ma)
2. AHCI driver: eredetileg a Win7 drivere volt fent, mert ahogy írtad simán csak azt raktam rá, semmi mást. Miután nem ment jól azután próbálkoztam AMD driverrel. Úgyhogy ezt kilőném. Mit értesz az alatt, hogy (mondjuk ha felpakoltad azt a chipset-et, akkor annak a gépnek amúgy is annyi)? Egyéb működésbeli gondok is vannak vele? Amúgy nem tudom pontosan melyik verziót raktam fel (az AMD oldalán az aktuálisat)
3. Hudson chipset: erről sajnos nem olvastam. :( Az a gyanúm, hogy ez lesz a gond (90%-ot adok neki). Tudsz valamit, hogy melyik BIOS verzióval érdemes esetleg próbálkozni, ha beigazolódik, hogy itt a gond? Van esély rá, hogy ez segít?

Tudsz esetleg valami fórumot, vagy olvasnivalót ajánlani erről ahol még tájékozódhatok? Köszönöm! :R

Itt van még egy teszt eredmény hátha ez valakinek többet mond:

(#45376) DonCosta válasza kerekfej (#45373) üzenetére


DonCosta
tag

A HDS azt mondja, hogy 92%-os a kondíciója és amúgy minden oké. (SMART engedélyezve, AHCI mód oké...)
Melyik paramétere lenne mérvadó? :F

(#45377) Fire/SOUL/CD válasza DonCosta (#45375) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ezt mindenképp meg kell tenni. Ha a laposban(ami nem Hudson M1 vagy Hudson D3 chipset-es(mert tipikusan ez a chipset, amivel a Samsung rakoncátlankodik ritkán) minden oké, akkor marad a Te konfigod, mint lehetséges hiba forrás.
2. Az alaplapod oldaláról letölthető 120MB-os AMD chipset driverre értettem. Ha azt telepítetted, az is lehet a probléma oka. helyette ezt telepítsd: [AMD Chipset] (egyéni telepítést válaszd és csak az AHCI legyen bejelölve, többi opció(pl USB filter stb) ne.
3. Ritka, de létező probléma, csak akkor van értelme ezzel foglalkozni, ha az 1-2 pontban leírtak ki lettek zárva.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45378) Laraxior


Laraxior
titán

Van egy 470es 64GB-os Samsung SSDm, azon van a Win7 is.
HDS szerint a működési ideje 361 nap.
Két napja leugrott a kondíciója az alap 99%ról 98%-ra.
Jelent ez valamit? Így fog meghalni? 2-3-4-5 havonta ugrik egyet lefelé az érték? :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45379) csimika válasza Laraxior (#45378) üzenetére


csimika
csendes tag

Ez azt jelenti hogy kb 100 ev mulva eri el a 0%-ot, es valahol 200-500 ev mulva kozott fog meghalni ha igy hasznalod tovabb (es a NAND-on kivul mas nem hal ki mint pl a controller).
Remelem nem akarsz upgradelni mostanaban.

(#45380) kerekfej válasza DonCosta (#45376) üzenetére


kerekfej
addikt

Milyen verziószámú Firmware-el rendelkezik jelenleg a Samsung 830-asod?

(#45381) Laraxior válasza csimika (#45379) üzenetére


Laraxior
titán

De gondolom ha 20%-ot mutat majd ez az érték, akkor az már nem ugyanúgy fog működni, mintha 98%-ot mutatna... gondolom én :D

Nem óhajtok upgradelni, mert ha döglődik betolom gariba, és tolok egy wint a 830asra ami mellette van ;] :D Csak hát nem mindegy, hogy gari idő lejárta előtt hal meg vagy utána.
Egyetlen egy windows volt rátelepítve, se reinstall, se semmi, és már több mint egy éves... csak így eladni nem nagyon lehet. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45382) DonCosta válasza kerekfej (#45380) üzenetére


DonCosta
tag

Otthon megnézem és megírom. (apropó ezt honnan tudom legkönyebben megnézni? Hard Disk Sentinel kiírja?) :F

(#45383) worxland válasza Laraxior (#45381) üzenetére


worxland
addikt

"De gondolom ha 20%-ot mutat majd ez az érték, akkor az már nem ugyanúgy fog működni, mintha 98%-ot mutatna... gondolom én :D" - rosszul gondolod.
"csak így eladni nem nagyon lehet. :B" - dehogynem. Más kérdés, hogy mire el akarod adni, szart se fog érni. Egy új 64-es SSD most valahol 13-15 ezer körül van.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#45384) vlevi válasza Laraxior (#45381) üzenetére


vlevi
nagyúr

"De gondolom ha 20%-ot mutat majd ez az érték, "
Az is 75-80 év, mire megtörténik :D :D :D

"Egy új 64-es SSD most valahol 13-15 ezer körül van." Igen, annyi. Ráadásul az a 830-as Samu SATA3-as SSD. Egy régebbi, SATA2-es ennek a felét sem éri már. Tehát akkor már inkább gyereknek odaadni játszani, vagy járólapot glettelni kell vele, és nem eladni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45385) Laraxior válasza vlevi (#45384) üzenetére


Laraxior
titán

á, köszi, egy Patriot 32GB-os már van emlékbe.... túl drága emlék. Addig tartogattam, mígnem lejárt róla már a gyártói gari :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45386) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mióta megvan a Vertex3-as SSD-m, csak a bajom van vele. Bármit állítok bios-ban, bármilyen új rendszert telepítek, állandóan fagyogat vele a gép. Meg-meg áll 1percekre a gép, néha újraindul, nagy ritkán kék halál is van.

(#45387) czanga válasza czanga (#45178) üzenetére


czanga
őstag

Mivel egyszer mostában lesz időm legariztatni az agility 3-at, ezért meg szeretnélek benneteket kérdezni, hogy mely SSD-k tutira sata1 , és ich7 kompatibilis az említetten kívül(amit érdeems is venni, és beszerezhető)?

(#45388) Barcsik válasza czanga (#45387) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Agility 3 kompatibilis ICH7 lappal és SATA1 porttal. Én így használom egy netbookban és hozza az elvárható sebessésget.

(#45389) czanga válasza Barcsik (#45388) üzenetére


czanga
őstag

Az a gond, hogy nálam fagy. Nagyon ritkán de megáll 20-30mp-re. Plusz éjszaka a Mac Mini felébred "alvásból" , majd azonnal vissza is alszik. 22mp-es boot időről felment mára 34-re, de ez mndjuk nem dráma, mert azóta belaktam a gépet, szóval ez várható lassulás. Alvást pedig megoldottam úgy, hogy kikapcsolom.

FW frissítés még meglesz, 2.25-re de ha az sem javít rajta akkor gari:

Szóval vagy egy ugyanilyenre cserélik, vagy választanék más SSD-t, ami kompatibilis ezzel is. Késöbb mondjuk át is kerülne egy másik gépbe az SSD, de a felfelé kompatibilitás kevesebb esetben kérdéses. :)

[ Szerkesztve ]

(#45390) Barcsik válasza czanga (#45389) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Nekem egy netbookban van. FW-t frissítettem még telepítésnél. Windows driver van csak fent. Intel chiset-et nem tettem fel hozzá. Nincs semmi fagyás és hasonlók. Hibernálni nem szoktam a gépet, néha készenlétibe teszem, de ritkán. ( Asus Eee PC 1000H, Atom CPU 1900 Mhz, 2 GB RAM társaságában.) A leírásban szereplő dolgokat nem állítottam be. Minde Temp fájl és egyebek az SSD-n vannak. Egyedül az írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítését tiltottam le. AHCI nincs, így IDE módban használom.

(#45391) bluobluo75 válasza jeni (#45340) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ezt még lehetne bővíteni az MZ-7PC128/WW
változatra a Samsung SSD-n belül :K

(#45392) VGYke válasza zolisx4 (#45314) üzenetére


VGYke
addikt

Azta qrva... ennyit változott volna a világ, hogy 438,9 olvasástól van jobb :F
2011-es Intel 120GB-os medellem jelenleg:

Ezek az értékek normálisak, mivel régi a cucc, vagy túrjak mélyebben a sebességek miértjébe?

Egyébként 2011. elején (amikor beüzemeltem) más programmal mérve ilyen volt:

Mai nap meg ilyen (lassulgat):

Igaz a CrystalDiskInfo szerint 2,15GB-ot írtam rá, tehát 18,5-ször felülírtam. Ez nagy baromság, hacsak egy 20-30GB-os rendszer Ghost mentés visszatöltés nem 120GB, de azt sem csináltam meg ennyiszer. (30GB-nál eddig nem volt több cucc rajta). Na mindegy!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#45393) jeni


jeni
félisten

ma voltam a flahs.com boltban és állítólag a Petrolok azért purcannak el mert a BIOS az amik tönkre mennek benne.

(#45394) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

Nem kevés nekem ez egy kicsit?

Az első kép Samsung 470, 64GB-os SSD.
A második meg egy 830as Samsung, 64GB-os.

Az elsőn van a Windows már több mint egy éve, a másodikat azaz az elvileg gyorsabb és jobb SSDn csak a Battlefield 3 van telepítve, köbö egy hónapja. Szerintem nem így kellene kinéznie a két eredménynek :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45395) vlevi válasza Laraxior (#45394) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem ASUS P5QL-Pro lapban (SATA2) a Samu 830-as 128Gigás tényleg jobban teljesít. De nem tudom, hogy a 128 Giga miatt-e, vagy más miatt.

(#45396) fagy53 válasza Laraxior (#45394) üzenetére


fagy53
nagyúr

Próbáld a 830-ast a SATA3 csatiba tenni! Az olvasási tempó gyorsabb lesz, ill annak kellene lennie....
SATA2-ben nincs számottevő különbség a két gen. között.
Gondolj arra, hogy csak a bench hívja fel a figyelmet bármilyen különbségre, de pláne játéknál, ha fele ilyen gyors lenne, akkor sem vennél észre semmit!

[ Szerkesztve ]

(#45397) radi8tor válasza Laraxior (#45394) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

All 0x00, 0Fill beállításokkal tesztelj. Az reálisabb képet ad (neked).
Amúgy ennyire képes a meghajtó random adatokkal.

⭐ Stella

(#45398) Bogyó bá' válasza radi8tor (#45397) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 830-as Samsungnak hót'mindegy, hogy random, vagy Fill0. Nem OCZ ez, vagy egyéb tömörítős vacak! :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45399) kerekfej válasza radi8tor (#45397) üzenetére


kerekfej
addikt

A Default mód ad reálisabb képet!

(#45400) Ueda válasza vlevi (#45395) üzenetére


Ueda
senior tag

Jól mondod (szerintem), a 64 Gigásban kevesebb memóriacsipet tudnak párhuzamosan bekötni, ezért lassabbak, csak már nem emlékszem hol olvastam, így nem tudom "bizonyítani".

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.