Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45801) tomyka74 válasza Fire/SOUL/CD (#45800) üzenetére


tomyka74
senior tag

[link]

itt olvastam! ezzel kezdik!!!!!!! vagy akkor én most kurvára nem értek valamit!! :W
elég egy "normál" sima win telepítés mint HDD-re ugyanúgy mindent boot cd-ről ,semmi BIOS állítgatás meg hókusz-pókusz??!!!
na most tényleg ugy össze lettem keverve,hogy most már azt sem értem amit eddig kapisgáltam!!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#45802) Töki bácsi válasza Fire/SOUL/CD (#45791) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Nagyon tetszik a cikked, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet, be is raktam könyvjelzőbe :R

Azt nem tudom, hogy egyértemüen írtam-e le, hogy a törölt (ill. "beolvasztott") 100MB-os partíciót nem a működő rendszermeghajón (SSD-n) végeztem el, hanem a már háttértárként üzemelő HDD-n.
A 2. pontban leírtak ebben az esetben is igazak?

Az, hogy az SSD-n létrejött a 100 MB, nem zavar, hiszen sosem látom (napi használ közben).

osu-no seishin

(#45803) Fire/SOUL/CD válasza tomyka74 (#45801) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, tudom mit írtam(mert hogy az az én bejegyzésem), de az biztos, hogy nem azt, hogy "...mert akkor nem müxik rendesen vagy mi!"
Ha figyelmesen és alaposan átolvasod, akkor erre magadtól is rájössz majd.

"elég egy "normál" sima win telepítés mint HDD-re? ugyanúgy mindent semmi hókusz-pókusz?!!!"
Alapvetően igen. A mai SSD-ket ugyanúgy lehet használni, mint a HDD-ket, az egyetlen dolog amit tiltani kell(végül is ez sem kötelező, csak teljesen értelmetlen dolog SSD-nél) az az időzített töredezettségmentesítés. A többi SSD optimalizálás címén leírtak, azok nem kötelező érvényűek, csak ajánlottak(van amikor nem célszerű valamit tiltani, ha bizonyos szoftvereket használsz stb stb)
Az SSD-k élettartamát csak az írás befolyásolja, az optimalizálások egy része az írás mennyiségének a csökkentését szolgálja alapvetően.

Ebben a bejegyzésemben nem alapvetően az SSD-n van a hangsúly(HDD-re telepítésnél ugyan úgy használhatod a leírást mint SSD-nél, csak SSD-k esetén vannak extrák a bejegyzésemben, ami hasznos lehet és kötelezően be is tartandó), hanem a BIOS beállításon, W7 helyes telepítésén, hogy ne pakolj fel ész nélkül chipset-et stb stb, mert az utólag felmerülő problémák döntő többsége mind ilyen dolgokból fakad.

Töki bácsi
Igen, olvastam, egyszerűen kihelyezett indítófájlok esete forgott fent. Ezt elkerülendő kell lehúzni minden más meghajtót telepítés idejére, mert akkor biztosan nem fogja a W7 telepítő kihelyezni a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45804) Töki bácsi válasza Fire/SOUL/CD (#45803) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

A telepítés idejére le volt választva a másik meghajtó, mivel nem is tudtam neki áramot adni. A SATA adatkábele viszont rajta maradt. Akkor lehet ez okozta a gondot... de mindegy is, remélem többé nem kell ezzel bajlódnom, nagyon köszönöm a segítségedet!

osu-no seishin

(#45805) tomyka74 válasza Fire/SOUL/CD (#45803) üzenetére


tomyka74
senior tag

akkor végül is elmondható,hogy minden nélkül egy "sima" win7 telepítés mint HDD-n semmi állítgatás nélkül is működik és hozza a sebesség külömbséget DE az igezi potenciálját ezekkel a " finomításokkal " hozod ki belőle??!!
bocsi ha értetlen vagyok de elég sok fehér folt van nekem az DDD dologban vagy ,hogy mondjam!( pedig komolyan nem tartom magam hülye gyereknek ha ez most nem is látszik )

(#45806) DeFranco válasza tomyka74 (#45805) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A sebesség adott már az első telepítésnél (pár nagyon egzotikus esetet kivéve, de ezek mind egyedi esetek), ezek a wudu-k csak arra kellene, hogy a szükségtelen írást kiküszöböljék, mert az SSD egy módon tud romlani, és ez az írás.

Nem győzöm eleget hangsúlyozni, hogy jórészt feleslegesek ezek a hackelések, nem használnak érdemben, és esetleg ártanak is.

(#45807) Fire/SOUL/CD válasza tomyka74 (#45805) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"DE az igezi potenciálját ezekkel a " finomításokkal " hozod ki belőle??!!"
Nem. Ezek a finomhangolások(legalábbis egy részük) csak az írás mennyiség csökkentését szolgálják. Az, hogy kihozd a konfigod adta környezetből a legjobb teljesítményt az SSD-vel(utólagos problémák nélkül), ahhoz célszerű aszerint telepíteni, ahogy leírtam.
Abban segít a cikk, hogy tudd, hogy nem mindegy, hogy a BIOS hogy van beállítva, nem találomra dugdosunk SATA portra SSD-t, nem minden SATA vezérlő tudja kihozni a max-ot az SSD-ből, vannak kerülendő vezérlők, ne cseszd el a rendszered chipset-el, utólag mivel tudod ellenőrizni az ssd működést stb stb.

Sokszor előjött a topikban, hogy a user írta, hogy ez meg az a gond, majd egyszerűen újrahúzta a rendszerét a leírás alapján és "érdekes módon" eltűntek a gondok...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45808) tomyka74 válasza Fire/SOUL/CD (#45807) üzenetére


tomyka74
senior tag

értem én értem én vagyis próbálom érteni!! :))

[ Szerkesztve ]

(#45809) Fire/SOUL/CD válasza tomyka74 (#45808) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó, akkor most lépj a tettek mezejére, utána majd kiderül, hogy mit értettél. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45810) Ueda válasza Töki bácsi (#45804) üzenetére


Ueda
senior tag

Én úgy értelmeztem, hogy amikor leválasztottad a HDD-t, akkor egy új 100 megás partíció keletkezett az SSD-n. Majd amikor visszakapcsoltad a HDD-t, akkor már 2 db 100 megás rész lett, és ezzel megkeveredtek a dolgok. Ha eddig jó is az okfejtésem, ezután már nem tudom mi történhetett.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#45811) tomyka74 válasza Fire/SOUL/CD (#45809) üzenetére


tomyka74
senior tag

azért még meggondolom,alszok rá egyet nehogy összegubancoljak itt mindent aztán a Nasa sem tudja kibogozni!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#45812) Bodor válasza DeFranco (#45790) üzenetére


Bodor
veterán

....kóródutyi69#99FPS@FULLHÁDÉ-ig tart a számítógép használata..... :C :DD :C :))

Egyébként korrekt kis összefoglaló!

(#45813) tomyka74 válasza Bodor (#45812) üzenetére


tomyka74
senior tag

ez nekem is tetszettt!

(#45814) PhoenixK


PhoenixK
őstag

A következő kérdésem lenne: Adott egy MSI P45 Platinum alaplap, jelenleg az OS 2DB 500GB-os vinyó által alkotott RAID0-on fut. Az oprendszert szeretném egy SSD-re költöztetni (Intel 520 120GB), a RAID-et pedig megtartanám a nem fontos adatoknak (pl. Steam, videók) ahol jól jön a sebesség. Amit nem találok biztosra: Ha RAID módban hagyom az alaplapot, akkor Trim-et ki tudja használni? A 11.6-os Intel driver-ről olvastam, hogy ott már megy, és újra le is lehet tölteni az első bug-halmaz után. Sajnos eddig vegyes infókat találtam a dologról, ezért jó lenne, ha valaki tudna tapasztalatokat megosztani ebben a témában!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#45815) Töki bácsi válasza Ueda (#45810) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Az a partíció a win7 telepítése közben keletkezett szándékosan az SSD-n. Eközben nem volt bekapcsolva a HDD. Viszont a HDD-n volt egy korábbi 100 megás rész, mivel még korábban azon a HDD-n volt a rendszer is. Majd ezután bekapcsoltam a HDD-t is, és a windowsban töröltem+formáztam a korábbi rendszer partíciót és közben hozzáfűztem a saját 100 MB-os részét. Valószinüleg eközben történhetett valami földöntúli dolog. Remélem meggyógyult már :)

osu-no seishin

(#45816) radi8tor válasza PhoenixK (#45814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

P45-ös alaplappal nincsen TRIM RAID üzemmódban.
Ahhoz 7x-es chipset kell.

⭐ Stella

(#45817) Bodor válasza radi8tor (#45816) üzenetére


Bodor
veterán

Nem csak akkor nincs TRIM, ha két SSD van RAID-be kötve? Ha szólóban van, akkor szerintem kell lennie, akkor is ha a SATA mód RAID-re van állítva.

(#45818) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Az SSD beszerelésében kellene egy kis segítség. A gépemben a tápból két olyan kábel jön ki amelyiken 4db sata csatlakozó van. Az egyik kábelra a dvd író, a másikra a hdd van kötve. Az ssd-t rá lehet kötni arra a kábelra amelyiken a hdd is van?

[ Szerkesztve ]

(#45819) radi8tor válasza Bodor (#45817) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, de bocs. Valóban. Úgy van, ahogy írod. :K

ablack: persze!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#45820) Bodor válasza ablack (#45818) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, bírni fogja.

(#45821) PhoenixK válasza Bodor (#45817) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor tehát elméletileg mennie kell a dolognak, ahogy elképzeltem... Köszönöm a válaszokat!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#45822) Bodor válasza PhoenixK (#45821) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, menni fog szerintem is, ha jól telepítesz.
Én nem raknám fel azt a 11.6-os drivert, hanem helyette a jól bevált 11.2.0.1006-ost, az is bőven jó lesz az alaplapodnak.

(#45823) PhoenixK válasza Bodor (#45822) üzenetére


PhoenixK
őstag

Pont ezzel bizonytalanítottak el, mert több helyen olvastam, hogy a TRIM nem megy RAID módban, csak a 11.6-tól...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#45824) Bodor válasza PhoenixK (#45823) üzenetére


Bodor
veterán

a 11.6 -os csak arra vonatkozik, amikor az SSD-k vannak RAID-be kötve..

(#45825) kerekfej válasza Dinter (#45798) üzenetére


kerekfej
addikt

Máris patchelte a Windows 8-at a Microsoft

Elvileg lett egy kis optimalizálás ami gyorsíthat valamit.

(#45826) PhoenixK válasza Bodor (#45824) üzenetére


PhoenixK
őstag

Így már tiszta, akkor mocsokmód félreértettem!
Köszönöm! :R

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#45827) 04ahgy válasza tomyka74 (#45799) üzenetére


04ahgy
nagyúr

AHCI mód nélkül is lehet az SSD-t használni. A lapodon még ICH7 van, ICH7R vagy afelett van AHCI, ha jól tudom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45828) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.
Csak kíváncsiságból, a Samu 830-as SSD-je (128gb) változatban mennyire van még a toppon, azaz ár-érték arányban van ami már jobban megéri?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#45829) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv! Na végre sikerült beszereznem új rendszerem, köztük a Samsung 830 128GB-os SSD-t.
Kérdésem az, hogy ez megfelelő érték?

(#45830) Fire/SOUL/CD válasza bluobluo75 (#45829) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kérdés, milyen alaplapod van, mert ha az adatlapodon szereplő, akkor gondolom szeretsz torpedózni, találomra csatlakoztatni valamelyik SATA portra meghajtót(ahogy esik úgy puffan alapon)

ASMedia vezérkőre kötötted az SSD-t, ezért ilyenek az eredmények. Varázsold át az Intel SATA vezérlőre.(SATA3_0 vagy SATA3_1 feliratú portra)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45831) DeFranco válasza Dictator^ (#45828) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez relativ. Van ami olcsobb valamivel (5-8%) de ezzel van a legkevesebb gond. Kar hogy lassan nem lehet kapni.

(#45832) bluobluo75 válasza Fire/SOUL/CD (#45830) üzenetére


bluobluo75
őstag

Szerelő kötötte be, mondtam neki, hogy sata 3-ba kösse be, és a kábeleket elnézve ide kötötte be:

Mi nem jó a mérésen?

(#45833) Fire/SOUL/CD válasza bluobluo75 (#45832) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, valóban SATA3-as port, de ASMedia vezérlő(ez miatt mérsz kevesebbet, mint kellene). Oda is vagyon írva az alaplapra ahhoz a 2 porthoz, hogy SATA3_A0 meg A1, ami az ASmedia-ra utal.
Mint írtam, dugd át az SSD-t az Intel SATA vezérlőre és máris lényegesen magasabb eredményeket fogsz kapni.

Szerelőbácsi nyilván azzal nem volt tisztában, hogy ASMedia-ra nem kötünk SATA3-as SSD-t(ha van másik, alkalmasabb vezérlő is), mert az ASMedia vezérlő nem tudja "kihajtani"...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45834) bluobluo75 válasza Fire/SOUL/CD (#45833) üzenetére


bluobluo75
őstag

És az hol van?
Mást nem kell állítani?

(#45835) Fire/SOUL/CD válasza bluobluo75 (#45834) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint mi hol van? Az Intel SATA port? Ha erre gondolsz, akkor már leírtam korábban milyen feliratú sata portot keress, oda dugd át. Azok is szürke színű portok, közvetlenül az ASmedia mellett. (Képeden egyel balra, mint amit bekarikáztál)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45836) bluobluo75 válasza Fire/SOUL/CD (#45835) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ok, köszi :R
Mást nem kell állítani?

(#45837) Fire/SOUL/CD válasza bluobluo75 (#45836) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azon a deszkán nem kell mást állítani, esetleg a BIOS-ban megnézni a bootsorrendet, de ezt csak akkor, ha miután átdugtad az ssd-t, akkor esetleg nem indulna el a rendszer.

UI: természetesen le kell állítani a gépet, amikor átdugod az SSD-t. Ezt pusztán azért írtam le, mert már volt olyan versenyző, aki ezt bekapcsolt gép esetén tette meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45838) bluobluo75 válasza Fire/SOUL/CD (#45837) üzenetére


bluobluo75
őstag

Gondoltam, hogy le kell állítani, csak az dühít, hogy ezt a beállítást mármint az alaplap-SSD megfelelő csatlakozást nem tudta a szerelő :(

[ Szerkesztve ]

(#45839) Fire/SOUL/CD válasza bluobluo75 (#45838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd, olyan nagy katasztrófa nem történt, mert csak sebességeredmények alacsonyabbak, ha átdugod az Intel-re, akkor magasabb eredmények lesznek, de ebből rendszerhasználat közben nem fogsz semmit észrevenni a korábbihoz képest.
Az sem 100% biztos, hogy nem volt ezzel tisztában a szerelő, lehet csak már hulla fáradt volt, mert a 20. gépet pakolta aznap össze, ezen a deszkán meg ugyanolyan színnel van jelölve 2 különböző vezérlő és pusztán fáradtságból, figyelmetlenségből stb csatlakoztatta oda, ahova.

Amúgy átdugtad és mértél újat?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45840) bluobluo75 válasza Fire/SOUL/CD (#45839) üzenetére


bluobluo75
őstag

Okés értem én.
Sajna elég sok kábel van arra, nagyon sok minden lehet át kell pakolni, én is alig szúrtam ki mi merre megy, meg ahogy írtad valami bios mahina lesz belőle (ha lesz de inkább ne legyen) akkor inkább majd ő megcsinálja, elvégre ő profibb mint én :U
Addig meg elkaristol ígyis a gép, holnap meg úgyis meló meg ma is mást is kéne csinálni stb stb

Amúgy ha valakinek van egy ilyen alaplapja meg Samsung 830 128GB-os SSD-je, tegyen már be legyenszives egy megfelelő mérési eredményt (Crystaldiskmark)

(#45841) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell N5010 notim, tegnap raktam bele egy OCZ Agility3 60GB-ot, csináltam tesztet alap driverrel majd aztán IRST-vel (Fire/SOUL/CD által linkeltet szedtem le) - semmi egyéb driver nem volt még felrakva, simán szűz rendszer volt. Partíció és TRIM rendben.
A következő eredményeket kaptam:
Alap driverrel:

IRST-vel:

Szerintetek megfelelőek az eredmények?!
Azóta felkerültek a számomra érdekes programok, hibernálást kikapcsoltam, virtuális memóriát átraktam HDD-re (bár ezen még agyalok h visszarakjam-e az SSD-re), töredezettségmentesítést kikapcsoltam.

A gép gyors és természetesen ez számít, de azért kíváncsi vagyok :R

[ Szerkesztve ]

(#45842) CoolBoy323 válasza DeFranco (#45792) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

bocsi, h csak most, de el vagyok havazva...

valami olyasmit ír ki, h kevés a lemezterület, vagy a memória...

de van 4GB lapozófájl adva neki, és volt kb 1TB helye :)

(most ideiglenesen nincs is fent, mert új vinyóm lesz az SSD mellé, csak még nem tudom milyet vegyek...)

(#45843) tomyka74 válasza 04ahgy (#45827) üzenetére


tomyka74
senior tag

jövő héten fizu ugyis , lehet veszek egyet és kipróbálom!

(#45844) Dictator^ válasza DeFranco (#45831) üzenetére


Dictator^
veterán

Az nem sok, ha a mostani árát nézem, én annó kb a 2x-ért vettem, viszont ha jól látom, jön a 840, ami viszont még drágább lesz, mint a 830 kezdőára volt..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#45845) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Hello Mindenki!

Most készülök SSD-t venni az adatlapomon látható gépbe a rendszernek. A kiválasztott egy OCZ Agility 3 60GB. 11150 Ft-ért be tudom szerezni. Szerintem ez elég jó ár érte... Valakinek esetleg tapasztalata hasonló konfiggal/alaplappal, hogy mire lehet számítani?

Minden választ előre is köszönök! :R

Üdv,
T:

(#45846) golyani


golyani
addikt

felraktam a 2.25-ös firmware-t. mintha mise történt volna :)

(#45847) batt válasza golyani (#45846) üzenetére


batt
aktív tag

Minek is kellet volna történni?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#45848) noby


noby
aktív tag

érdeklődnék van értelme ezt megcsinálni a beüzemeléshez 830as 128gbos ssdre?[link]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#45849) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Samsung 830-as, 64GB-os SSD-t. A lapom Sata3-as, Intel H61-es és ezeket az értékeket kaptam a mérésre:

Ez így rendben van? Ha jól olvastam ez kb. a Sata2 sebessége.

Köszi!

(#45850) noby válasza RolEnD_ (#45849) üzenetére


noby
aktív tag

legalább ilyen értéket kellett volna kapnod :F

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.