Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45101) boogie84 válasza dante3 (#45100) üzenetére


boogie84
veterán

Igazán nincs mit! Nekem is nemrég volt ilyen problémám. Akkor nekem segítettek, örülök h tovább tudtam adni! ;)

(#45099) bluobluo75: Játékokra bizony szűkös lesz. :K BF3 premium edition 22,6GB. És ez csak egy játék. Én majdnem a játékok miatt cseréltem a 120asat. Aztán töröltem párat.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45102) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám.... Vettem egy OCZ Vertex 3 SSD-t. És elég gyakran se szó, se beszéd újraindul a gépem. Elég idegesítő. Ha valaki tud valamit kérem jelezzen.

[ Szerkesztve ]

(#45103) bluobluo75 válasza boogie84 (#45101) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nem vagyok nagy játékbuzi, inkább hosszútávra tervezek, 2 játéknál több nem kéne, de lehet elég lenne 1 jó is!
Amúgy ár/érték arányban melyik a legjobb 128GB?
Lehetőleg 30e Ft alatt

[ Szerkesztve ]

(#45104) proci985 válasza 04ahgy (#45075) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

zsenialis.

ja, RMA lesz belole, aztan ha van ra lehetoseg, mas tipusra ra is fizetnek. beraktam a helyere egy samsung 830at, gyorsabb, stabilabb, nem rugja ossze a port a Marvel sata3 vezerlovel, mint az ocz.

szal 14/10.

ha meg kapok meg egyet max bemegy a steam mappam ala, azon semmi kritikus adat nincs.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45105) boogie84 válasza bluobluo75 (#45103) üzenetére


boogie84
veterán

Csak is személyes vélemény: csak saját felelősségre: samsung 830 128GB
Én ennek a nagyobb tesóját venném ha cserélnék.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45106) bluobluo75 válasza boogie84 (#45105) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mért írtad, hogy csak saját felelősségre? :F
Esetleg más?
Konkrétan én erre gondoltam:
OCZ Vertex 4 vagy agility 4

(#45107) boogie84 válasza bluobluo75 (#45106) üzenetére


boogie84
veterán

Mert ez a privát véleményem. Persze többen is megerősítették az alaplapom topicjában h jól működik nálauk.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45108) vlevi válasza boogie84 (#45105) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is beruháztam nemrég egybe (csak még nem hozta a futár). Ráadásul jó áron, mert az edigitalnál volt egy mastercard mobile 10eFt-os kedvezmény akció, és így 28 helyett 18-at fizettem érte. Év elején ennyiért szerintem 32gigásat se adtak volna.

(#45109) boogie84 válasza vlevi (#45108) üzenetére


boogie84
veterán

Írd meg a tapasztalataid ha megérkezik. :K

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45110) CoolBoy323 válasza dante3 (#45100) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az aztán a sebesség :Y

nekem majdnem fele ennyi a samu 830 128gb (pl seq 254/202)
sata2-n, ezer éves lappal, de akkor is :Y

(#45111) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Érezhető változás van SSD-knél ha sata 2-re vagy sata 3-ba kötjük?
Azért kérdezem mert nekem a vetex 2 sata 2-es

(#45112) kerekfej válasza CoolBoy323 (#45110) üzenetére


kerekfej
addikt

Pedig nem kell hanyatt esni tőle! Lehet valós alkalmazásokban meg lassabb.

(#45113) boogie84 válasza bluobluo75 (#45111) üzenetére


boogie84
veterán

nincs

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45114) vlevi válasza bluobluo75 (#45111) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, a file másolás, meg a max. átviteli sebesség az biztos előjön, mint különbség.
De ha HDD-ről váltottál SSD-re, akkor ott kell lennie egy olyan hatalmas disznó ugrásnak a sebességben, ami után már (napi átlag használatban) nem hiszem, hogy olyan nagyon feltűnne, hogy SATA2, vagy három. Mert azt észreveszed, hogy 5 másodpercig töltődött eddig a firefox, most pedig benn van 1 alatt a SATA2-vel, de az már nem észlelhető, hogy SATA3-on ugyanez meglenne 5-6 tizedmásodperc alatt is.
Szerintem. De majd megírom, hogy milyen a SATA2-vel.

Én ettől "vesztem meg". AMD Liano, megtámogatva az SSD-vel.

AMD A4-3400 Llano APU ismertető és teszt
A videó harmadik percénél estem hanyatt. Mi a f**** villódzik ezen? Ja, akkor jöttem rá, SSD-ről töltődnek a programok...

(#45115) bluobluo75 válasza vlevi (#45114) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mondjuk fentebb írták, hogy nincs külömbség, azért vagyok kíváncsi mert az Asrock Z7 Extreme4 lapban már van sata3 de a vertex2-nél szerintem mindegy...azért kíváncsi lennék pld 1 vertex 4-nél sata3 csatolással lenne-e változás, csak itt már elég sok minden más is újabb így jobb és nem is igen lehetne a kettőt tesztelni, illetve nemigen lenne értelme
kár, hogy a vertex2-t nem készítették fel sata3-ra :(
Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#45116) dragon1993


dragon1993
őstag

EZT az SSD tapasztalat megosztó oldalt frissítik ?

Nem látok egy újabb chipsetet sem a listán. Ezért gondolom ,hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#45117) papa019 válasza dragon1993 (#45116) üzenetére


papa019
senior tag

Lehet, hogy érdemes lett volna betenni egy dátumot minden sorba. ;)

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mennyire tetszene az SSD-mnek, ha csinálnék rá két partíciót, az egyikre Ubuntut tennék, a másikra meg Win8-at?
Az Ubuntu mennyire SSD barát? Mekkora helyet kellene neki hagyni? (én max. 30Gb-ra gondoltam)

128Gb-s Samsung 830-ról van szó.

(#45118) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Egy 60GB-os SSD elég lenne egy Win7/8 oprendszernek és pár programnak(office pakk, böngészők és pár kisebb program) vagy inkább érdemesebb 120-ast venni hosszabb távra?
Játékot úgy sem telepítenék rá.

Ez a kettő közt gondolkozok: [link] és [link].

[ Szerkesztve ]

(#45119) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

dupla.

[ Szerkesztve ]

(#45120) Chuck Norris válasza papa019 (#45117) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Egész nyugodtan, az ujabb verziók már tudják alapból a TRIM-et is, nem kell barkácskodni. 8BG bőven elég a / -nek.

(#45121) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Vettem a pavilionomba a DVD játékos helyére egy 2.5-ös keretet. Jól gondolom, hogy a mostani diszkemet tegyem át a keretbe, amit meg majd veszek 60GB SSD-t az eredeti diszk helyére, igy lesz a gyorsabb?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#45122) fenergie84 válasza csucsbicep (#45118) üzenetére


fenergie84
addikt

véletlenül nem ugyan azt linkelted 2szer? :U

(#45123) csucsbicep válasza fenergie84 (#45122) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De igazad van, szóval erről és erről lenne szó. Ugyanaz, csak a méret más.

[ Szerkesztve ]

(#45124) fenergie84 válasza csucsbicep (#45123) üzenetére


fenergie84
addikt

nem tudom melyiket érdemes megvenni, kár, h az edigital nem játszik nálad (ha jól emlékszem), mert ott most a 60gb akcióban van, a Samu 64gb-ról már nem is beszélve...

(#45125) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

A 4db SSD közül melyiket ajánljátok leginkább, jöhetnek a voksok! :)

Egyes tesztekben ez (1.) van elől, másokban meg a (2.)...a (3.) meg (4.) kullog az első kettő után... :D

(1) OCZ Vertex 3 MI (240GB)

(2) Intel 520 (240GB)

(3) Samsung 830 (256GB)

(4) Crucial M4 (256GB)

Egy "Asus Maximus V Extreme" -ben (Z77 chipset + ASMedia® PCIe SATA controller) látnának el virtualizációs feladatokat (betöltések főleg), vmint sok kicsi és nagy file másolásokat, video editálás és tervező progi futtatása (itt lennének a sok kicsi és nagy file-ok másolása). Néha-néha pár játék futtatása.

Előre is köszönöm nektek! :R

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#45126) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy mi a külömbség e 2 SSD közt? (pro/kontra)
OCZ 128GB SATA3 2,5" Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G
Samsung Basic SSD 128GB SATA3 MZ-7PC128B/WW (830 Series, SATA 6Gb/s)
Köszönöm előre is! :R

(#45127) kerekfej válasza D®. GeNy@ (#45125) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem ez lesz a nyerő: Samsung 830 256GB

(#45128) Gyula84 válasza Gyula84 (#45085) üzenetére


Gyula84
veterán

most ilyen lett

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#45129) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

Ha valakinek van tapasztalata a win 8 és a SSD kapcsolatáról, arra kiváncsi lennék.
Elsősorban az érdekelne, hogy ugyanazokat a beállításokat kell beállítani ott is mint a win7-nél?
Vagy már annyival "intelligensebb", hogy 1-2 dolgot magától is letilt vagy beállít ha SSD-t érzékel.

Vajon mikor érkeznek a samu 840-ek?

[ Szerkesztve ]

(#45130) proci985 válasza D®. GeNy@ (#45125) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

samsung, megbízhatóság miatt. mondjuk crucialt is szeretik, intel 520 pedig szintén jó lehet. az OCZt kerüld, a Vertex3 tesztekben gyors, de egyébként eléggé instabil széria volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45131) samu74 válasza hepibáb (#45102) üzenetére


samu74
addikt

Kapcsold ki az automatikus újraindítást(vezérlőpult),és nézd meg a kék képernyőn hogy mi a hibakód..Esetleg a windows eseménynaplóban nincs valami?De szerintem ez másik topik témája lesz...Tuning meg ne nagyon legyen a gépen,mert az is vicces dolgokat tud csinálni. :)

-----------

(#45132) Bodor válasza D®. GeNy@ (#45125) üzenetére


Bodor
veterán

OCZ-t nem kell kerülni, az ajánlott típusokkal semmi baj nincsen. Vertex 3 nem instabil.
Én a 4 közűl a Vertex3 MI-t ajánlom, mert kis fájlok írásakor nincsen ellenfele LINK, és a nagyoknál sem jön zavarba.

(#45133) potyi23


potyi23
senior tag

hali.Valami ssd optimalizalo program ? hianyzik h nemtudok defragolni :DD :DDD OZC AGILITY 3

(#45134) DeFranco válasza potyi23 (#45133) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Rakj rendet a fiókban. SSD-t nem defragolunk.

(#45135) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#45136) DeFranco válasza bluobluo75 (#45135) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem sok. Mindkettő jó. Megy a hokizás, hogy melyik a jobb,de tulajdonképpen mindegy. Olcsóbb ár, több garancia döntsön. Én samut választottam.

(#45137) boogie84 válasza bluobluo75 (#45135) üzenetére


boogie84
veterán

Én is a samut. 256GB-osat. :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45138) papa019


papa019
senior tag

Nem semmi élmény használni a laptopom, mióta SSD van benne...
Gyakorlatilag nincs hangja, kicsit "zavart" is, valami hiányzott...
Ma sokat dolgozgattam a HDD-ről, egyből megjött a régi ismerős zümmögés... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45139) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Én is csatlakozom az SSD-t használók táborához egy Agility 3-mal.
8 óra alatt HD sentinel szerint volt 93 GB írás. Kicsit soknak tartom. A Win 7 telepítés, frissítések, driverek ennyit írnának az első időben? Pedig még nagyobb programokat és játékokat sem telepítettem fel.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#45140) vlevi válasza proci985 (#45130) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a Vertex3 tesztekben gyors, de egyébként eléggé instabil széria volt."
A Vertex4-ről meg azt olvastam, hogy amint félig telerakja valaki, belassul, mint állat. Egész pontosan performance módból visszakapcsol storage módba.

Azt nem tudom, hogy azóta van-e frissebb firmware hozzá, de én nem kockáztattam, 128G-s Samu 830 lett belőle.
SATA2 alaplapon nekem is nagyon hasonlókat produkál, mint bárki másnak bármelyik másik SSD. Nem csoda, hiszem az eszköz kétszer ennyit is tudna, ha az alaplapon lenne olyan csatlakozó. De nincs...

[ Szerkesztve ]

(#45141) D®. GeNy@ válasza kerekfej (#45127) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

A Samu 830-at elkaszálja az Intel 520 és az OCZ Vertex 3 MI, ahogy nézegettem a PH-s teszteket.

Főleg az Intel 520 (240GB) és az OCZ 3 Vertex 3 MI (240GB) között dilemmázok. :U

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#45142) D®. GeNy@ válasza Bodor (#45132) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

proci985: Most akkor kerüljem az OCZ Vertex 3 MI-t vagy ne? :)
Van vmi teszt, vagy tapasztalat ezzel a szériával szemben, ami bizonyítja az instabilitást, vmint miben mutatkozik meg az általad mondott instabil működés?

Bodor: Igen, pont ezt a tesztet olvastam és ezért dilemmázok az Intel 520 (240GB) és az OCZ Vertex 3 MI (240GB) között! :K

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#45143) FireKeeper válasza D®. GeNy@ (#45141) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért az elkaszálás egy elég erős kifejezés. szintetikus tesztekben néha kikap, na puff.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#45144) proci985 válasza D®. GeNy@ (#45142) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

newegg
keresd a nem annyira elégedetteket, jellemzően mind ugyanarra panaszkodik. instabilitás, BSOD. elég sokan vannak.

samsung
a samsungnál pedig van pár DOA (minden gyártóval megesik), egyébként meg a firmware frissítés lehetne jobb. meg pár user error.

az a baj a tesztekkel, hogy jellemzően azok tesztek. egyrészt az instabilitás általában annyi idő alatt még nem jön ki. a Sandforce chipes modellek legszebb hibája, hogy egyrészt sleep után általában eltűnnek a feladatkezelőből (és az ember kap egy BSODt), másrészt néha egyébként is menet közben is előadják ezt. namost, ezt csak bootvinyóként jön elő általában (leírások alapján úgy tűnik, hogy egy bizonyos mennyiségű IO request fölött zuhannak össze), illetve kell egy kis idő hozzá, ami egy tesztnél még nem sűrűn fog előfordulni.

ja igen, és a legszebb az egészben, hogy amikor márciusban vettem az első SSDm, nézegettem amazont/newegget (ezek a legnagyobbak, tehát itt van a legtöbb user feedback is), pl a maga idején tesztgyőztes OCZ Vertex 2 és Corsair Force szériáknál állt a bál, pedig rengeteg helyen ajánlottak voltak... ideiglenesen egyébként egy Corsair F40 van az EEEmben, sleepet ki kellett lőni, mert utánna fagy. hiába hozza kb az asztali samsung 830am tempóját (és veri az időközben meghalt petrolt).

a Vertex4ben már nem sandforce van, viszont az Everest platform olcsóbb modelljei (Petrol) szintén döglenek: sleepet bírják, használatot bírják, de az én Petrolom pár napja vált papírnehezékké minden előjel nélkül.

a Samsung, az Intel (elvileg az SF vezérlős 520 is) és az m4 elvileg a piacon lévő stabil és megbízható darabok. OCZből Vertex4 talán ok, ha az kevésbé hajlamos dögleni, mint a platformtársai.

pár napja szerintem érthető, hogy miért samsung 830at vettem, mert egy hét rma miatti downtime az asztalin nekem nem járható út (RMA meg talán megy az EEEmbe, aztán akkor majd lehet sleepeltetni is... vagy a steam mappa alá, mert ott egy adatvesztést el tudok intézni egy vállrántással).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45145) Bodor válasza D®. GeNy@ (#45142) üzenetére


Bodor
veterán

Én már leadtam a szavazatomat a Vertex 3 Mi-re, és ezen nem változtatok azért, mert esetleg problémák vannak vele az alvó üzemmódban. Nem is értem, hogy minek lovagolni ezen az alvás dolgon, mikor az SSD-ről amúgy is gyorsan bootol a rendszer. Mikor még HDD-n volt a rendszerem, akkor is az volt az első, hogy ahol csak lehetett letiltottam a gépen...

(#45146) csimika válasza Bodor (#45145) üzenetére


csimika
csendes tag

OCZ? Biztos vagy te ebben?
Ajanlanam figyelmedbe a [link] siteot.

- Crucial 0.82% (as against 0.8%)
- Intel 1.73% (as against 0.1%)
- Corsair 2.93% (as against 2.9%)
- OCZ 7.03% (as against 4.2%)

- 15.58% OCZ Vertex 2 Series SSD 240 GB
- 13.28% OCZ Vertex 2 Series SSD 160 GB
- 11.76% OCZ Vertex 2 Series SSD 80 GB
- 9.52% OCZ Vertex 2 Series SSD 120 GB
- 8.57% OCZ Vertex 3 Series 120 GB
- 7.49% OCZ Vertex 2 Series SSD 60 GB
- 6.61% OCZ Vertex 2 Series 3.5" SSD 120 GB
- 6.37% OCZ Vertex 3 Series 240 GB
- 6.37% OCZ Agility 3 60 GB
- 5.89% OCZ Vertex 2 Series SSD 100 GB

En biztos varnek meg legalabb 1-2 evet mielott egyaltalan gondolok OCZ SSD vetelere.

[ Szerkesztve ]

(#45147) Bodor válasza csimika (#45146) üzenetére


Bodor
veterán

Hát akkor Te várjál. nem mondtam senkinek azt, hogy kötelező az én tanácsom szerint vásárolni...
Azt gondolom belekalkuláltad a dolgokba, hogy az OCZ adott el a legtöbb SSD-t, és így a user error-ok ( többek között elrontott firmware frissítések) száma is ennek arányában nézendő...

[ Szerkesztve ]

(#45148) vlevi válasza D®. GeNy@ (#45141) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tesztekben lehet, hogy van gyorsabb a samunál, de napi használatban ebből a felhasználó semmit nem vesz észre. Mivel az SSD nagyságrenddel gyorsabb a vinyónál, ebből adódik az is, hogy a köztük lévő különbségek is nagyságrenddel kisebbek. A másik a felhasználás módja. Ugyebár első, hogy a pagefile-t tegyük el máshova, pl. vinyóra. Na, innentől kezdve mindegy, milyen SSD van, mert amint egy bitet is swappelni kell, az lesz a szűk keresztmetszet.

Mondom mindezt én, akinek fél napja van SSD (Samu 830, 128G) a gépében. :P

(#45149) boogie84 válasza vlevi (#45140) üzenetére


boogie84
veterán

Ezek teljesen jó eredmények! 4K akkor sem lenne sokkal gyorsabb ha sata3 csatin használnád. Uh ez tökéletes! :K

(#45141) D®. GeNy@: Nem az számít h sebességben mi mit kaszál, hanem megbízhatóságban, működésben. Teljesítménybeli különbségről felesleges beszélni átlagos felhasználónál. :N
Sajnos az intel 520 a legdrágább széria most. :U

Ha váltanom kellene és tehetném akk 520 (240GB), v 830 (256GB) lenne a két esélyes. Persze ez csak az én meglátásom.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45150) proci985 válasza Bodor (#45145) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az a hibernálás szerintem amit tiltottál.

alvás egyébként azért fontos asztalinál, mert ha az ember több programmal dolgozik egyszerre, akkor keltés után mind ott várja az embert, ahol hagyta őket, olyan rendben, ahol hagyta őket. tehát nem kell azon gondolkodni, hogy hol is hagytam abba tegnap este, hanem azonnal látszik a környezeten. egy játékgépnél ez kb mindegy, egy komolyabb feladatokra szánt gép esetében nagyon nem.

ugyanígy, a napi/heti egy fagyás lehet valakinek elfogadható, de ha minden fagyás után egyenként kell ellenőrizni minden nyitva lévő file statejét, úgy nagyon hamar sok idő megy el ezzel a tevékenységgel. ami helyett dolgozni is lehetett volna. tehát hosszú távon nem éri meg ezen spórolni, mert gyakorlatban az olcsóbb, megbízhatatlanabb SSD sokkal drágább lesz a belőle fakadó extramunka miatt.

arról nem is beszélve, hogy az RMA idő, addig meg vagy van póteszköz, vagy sürgősen venni kell egyet ha nem ér rá várni pár napot. plusz OSinstall + szükséges dolgok beállítása. játékgépnél ez megintcsak elfogadható, főleg, ha addig pl netezni levelezni van helyettesítő kütyü, de ez nem biztos, hogy minden helyzetben így van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.