Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45601) Fire/SOUL/CD válasza Nazara (#45524) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Kizárt dolog, elszámoltál valamit
2. Passz
3. BIOS-ban a HDD-közti sorrendet is lehet állítani, amelyik előrébb van az kerül a boot sorrendhez(azt a "kis dolgot" már korábban el kellet volna intézni, nem utólag)
4. ASMedia vezérlőn ennyi az eredmény

johnny82
Végül is ellenőrizheted, de hogy valóban megy-e a TRIM, azt abból nem fogod megtudni(alapértelmezésben engedélyezve van, HDD-k esetén is), ahhoz Hard Disk Sentinel kell. (Amúgy valóban nem admin joggal indítottad a parancssort, az lehet a gond)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45602) johnny82 válasza Nazara (#45600) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Így sikerült, 0 az értek, tehát működik a trim is. Egyébként brutál gyors a gép. Elégedett vagyok.

Másik kérdés, hogy miért írja így a hdd-ket és az ssd-t?

Kép:

(B)(#45601) Fire/SOUL/CD(/B):

Hd sentinel fel van telepítve.

Ok, hol nézzem meg?

Mod:

látom, műxik a trim:

[ Szerkesztve ]

(#45603) Fire/SOUL/CD válasza johnny82 (#45602) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Így sikerült, 0 az értek, tehát működik a trim is"
Épp az imént írtam, hogy nem feltétlenül... Leírjam újra? ;]

Szerk - rögtön az első fülön(áttekintés) szövegesen kiírja

Másik kérdésedre: Az AHCI üzemmód egyik szolgáltatása(HotPlug/HotSwap) révén van jelen ez a menü

UI: Mielőtt esetleg jönne a következő kérdés, hogy miért csak 99% a kondíció, azelőtt: Nem a hsz-ek közt, kicsit feljebb a bejegyzésben

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45604) johnny82 válasza Fire/SOUL/CD (#45603) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Köszi! Ahogy itt le van írva, beállítottam mindent, kivéve a 12-es pontot, azt hogyan kell? Samsung magician szoftvert telepítsem, vagy nem szükséges ezek után?

Köszi, üdv!

(#45605) vlevi válasza johnny82 (#45604) üzenetére


vlevi
nagyúr

Registry editorban.

start menü futtat, regedit.

Azért én néhány dolgot kifogásolnék ebben az írásban:

4. Indexelés kikapcsolása: Nem kapcsoltam ki, mert szoktam keresni. Ráadásul, így, SSD-ről keresve olyan sebességgel működik a keresés, mintha egy féloldalas txt-ben keresnék notepaddal. Például, levelezéshez a Windows Live Mailt használom, és így a start menüből keresve, a leveleim között is tudok keresni, nagyon hasznos szolgáltatásnak tartom.
6. Rendszervisszaállítás letiltása: Ha ez ki van kapcsolva, akkor akármilyen apró bizbasz van a rendszerrel, nem tudsz visszállni a korábbi, normális állapotra. Pl. feltelepítesz valami szar drivert, ami miatt nem bootol a gép, akkor így jártál, telepítheted újra, vagy kínlódhatsz csökkentett módban, ahelyett, hogy bootoláskor F8, ott pedig kiválasztod a legutolsó működőképest.
8. Prefetch és SuperFetch kikapcsolása: Meghagytam, mert vannak dolgaim (játékok) amik a D:-ről, vinyóról futnak. Azokhoz jó.
10. Virtuális memória (lapozófájl) kikapcsolása: Szintén meghagytam, csak én átraktam a D:-re. Kell, mert van néhány dolog, ami rejtélyes módon még 8-16G memória mellett is rinyál, ha nincs pagefile. Vannak, akik szerint még az is felesleges, ha átrakjuk vinyóra, mert lassítja a rendszert, de az SSD-t nem terheli olyan nagyon.

Kakukktojás a 9.es pont, Eszközkezelő/Lemezmeghajtó/SSD-meghajtó neve ablakban "Házirendek" fül alatt a "Windows írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítésének letiltása az eszközön" bepipálása. Ezt még nem csináltam meg, nem tudom, elriasztott az, ami oda van írva, mármint, hogy csak akkor tegyem meg, ha van külön áramforrás, ellenkező esetben adatvesztés jöhet létre. Kit mit mond erre?

[ Szerkesztve ]

(#45606) johnny82 válasza vlevi (#45605) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi, nekem az érték 1-en is volt, úgyhogy hagytam.

Üdv!

(#45607) Great_Muta


Great_Muta
tag

Üdv! Adott egy Samsung 830 128GB-os SSD.

A DVD olvasót és a "régi" WD 1,5 TB-os lemezt a SATA 5 ill. SATA 6 ra kapcsoltam az alaplapon, az SSD-t SATA 1-re.

Biosban lehet állítani hogy a SATA 1-3-ig ill 5-6-ig csatlakozók IDE vagy AHCI módban fussanak.
Ha az 5-6-ot IDE-re állítom akkor a rendszer nem bootol be mert nem látja az SSD-t (BIOS se látja!).
Ha AHCI-re állítom a DVD-t és régi vinyót csak akkor jön be a win7 vagyis mintha csak akkor látná az SSD-t. Baj az utóbbi 2 meghajtó is AHCI módban fut? :F
AMD ACHI driver probléma lehet ez?

(Sebességgel nincs probléma, szerencsére)

[ Szerkesztve ]

(#45608) kerekfej válasza DeFranco (#45596) üzenetére


kerekfej
addikt

Létezik ez a termék egyébként. Valószínűleg annyit is ér amennyibe kerül. Kb. 95%-os kondícióról indulnak ha minden igaz.

Kindly Note: for this SSD, Actual capacity will exist 4%~ 7% errors (that means display 93%-96% of our descriptive capacity) for the built-in firmware, algorithm etc…. The errors is normal

SSD miniteszt 2: KingSpec 1.8" PATA 32Gb
www.kingspec.com

[ Szerkesztve ]

(#45609) makoss


makoss
veterán

Sziasztok!

Samsung 830 128gb-os SSD-t néztem ki, és az a kérdésem miket kell beállítani beszerelés után ami a legfontosabb?
Új rendszerhez kell, win7 64bit

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45610) johnny82 válasza makoss (#45609) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Link.

Üdv!

mod: ez akkor, ha már fel van telepítve a win.

ez akkor, ha még nincs.

Legalábbis én ezekből csináltam, meg az itteni segítségekből. :K

[ Szerkesztve ]

(#45611) Fire/SOUL/CD válasza Great_Muta (#45607) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Telepítéskor nem húztad le a HDD-ket és valamelyikre kihelyezte az indítófájlokat a W7 telepítő, magyarul nem az SSD-ről indul a rendszered.
(Ha átállítod IDE-re akkor újra menj be a BIOS-ba és akkor majd látszik)

Amúgy miért akarod IDE-re állítani azt a 2 SATA portot? :U
(Mai HDD-knél már szintén nem kívánságműsor az AHCI, hanem a gyártók által javasolt, bizonyos esetekben meg kötelező)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45612) Great_Muta válasza Fire/SOUL/CD (#45611) üzenetére


Great_Muta
tag

Akkor mondhatni hogy elbaxtam. :DDD
Így hogy a SATA portok AHCI-re vannak állítva nem látszik a BIOS-ban hogy egyáltalán vannak a meghajtók a gépben...
HA IDE modra állítom BOOTvalami hibával nem indul a gép...ctrl+alt+del..
Ezekszerint egy újratelepítés nem ártana kihúzott HDD-vel...úgyis alig van rajta még valami. :B

[ Szerkesztve ]

(#45613) Fire/SOUL/CD válasza Great_Muta (#45612) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Végül is ha még nem jár nagy tortúrával, akkor újrahúzhatod, logoutomban találsz W7 telepítési segédletet ez ügyben, számos egyéb infóval egyetemben. Az AHCI üzemmód viszont alap, azaz minden SATA port AHCI-re legyen állítva(szintén a bejegyzésemben van jó pár alaplap BIOS beállítás, az is segíthet)

hagyományos BIOS-al rendelkező alaplapoknál(tehát nem EFI/UEFI támogatással rendelkezőkre gondolok) az gyakran előfordul, hogy AHCI üzemmódban nem látszanak az eszközök a BIOS-ban(pl tipikusan ASRock/Asus deszkák és/vagy AHCI Boot ROM engedélyezésekor stb stb) ez önmagában még nem hiba.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45614) Great_Muta válasza Fire/SOUL/CD (#45613) üzenetére


Great_Muta
tag

Nagyon köszönöm a segítséged! :)
A deszka ASUS... :DDD

(#45615) HZoli87


HZoli87
veterán

Ha valaki tud linket adni Windows 8 kompatibilis Samsung SSD Magician (v4.0) programhoz, azt megköszönném. Ha nem publikus, akkor privátban. 3-as verzió elég nagy galibát tud okozni nálam. Köszönöm.

(#45616) makoss válasza johnny82 (#45610) üzenetére


makoss
veterán

Köszi de ami az SSD-hez adnak telepítőlemez abban nincs meg egy olyan program ami ezeket megcsinálja?
Valahol olvastam, hogy mintha lenne benne egy olyan ami elvégzi a beállításokat
Nem volt még SSD-m azért kérdezem, nem értek hozzá :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45617) Bodor válasza HZoli87 (#45615) üzenetére


Bodor
veterán

Érdekes, mert nekem simán felment. Mondjuk nem sokat próbáltam, mert nincs szükségem rá, csak kipróbáltam, hogy mit mutat. WIN7 kompatibilis módban próbáltad futtatni?

(#45618) johnny82 válasza makoss (#45616) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Én is nem rég vettem. Az alapján, amit linkeltem nem volt olyan nehéz megcsinálni. Nekem kis galibát okozott a vezeték nélküli bill+egér telepítéskor, meg volt más is. Olvass vissza, nem kell sokat.

Üdv!

(#45619) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Várható valami említésre méltó az ssd piacon úgy az elkövetkező 2-3 hónapban? vagy semmi extra, ha venni akarok, akkor akár most is megtehetem két 128as samsunggal szemezek meg crucial m4.

(#45620) makoss válasza johnny82 (#45618) üzenetére


makoss
veterán

Nekem új alaplaphoz, videókártyához stb kell, mivel nem vagyok szakértő, ne nevess ha hülyéket kérdek: a win7 telepítése előtt elég a biosban ACHI-ra állítani, vagy kell még ott valamit csinálni?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45621) Jenő76 válasza Blood Mage (#45619) üzenetére


Jenő76
tag

Samsung 840.

(#45622) gyurielf2


gyurielf2
csendes tag

Hali, ahogy elnéztem a teszteket, szembe tünt hogy nagyban függ az alaplapoktól is, hogy mit tud kihozni az SSD-ből, ezalatt nem a sata portokra gondolok, hiszen nagyrészt sata 2 es és 3 as lapokról van szó, hanem valószínűleg az alaplap SSD támogatási "felszereltségétől" függhet.(kicsit kezdő vagyok a témában :DDD )
Ami akár 200-300 mb/s es írási sebesség különbséget is mutathat.

(#45623) DeFranco válasza johnny82 (#45610) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt a 12 lépéses bejegyzést jó lenne erős fenntartásokkal kezelni, nagyon jó alap, de a fele már nem kell, elavult, szükségtelen, vagy káros.

@makoss: Ezt csináld meg: [link]

@vlevi: valahogy úgy... neked is ott a linkelt hsz. a 9-est ne csináld meg, adatvesztéshez vezethet, bár elég kivételes esetben.

[ Szerkesztve ]

(#45624) DeFranco válasza Blood Mage (#45619) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az árak nyilván esni fognak, de csak jövőre, jön a karácsony, és a mostani generációt a TLC-s memóriával felszerelt fele élettartamú modellek váltják fel.

Ha valaki rászánja a pénzt, akkor én a helyében most vennék egy 128-as példányt, az méretben azért korrektül elég egy darabig, amíg lehet MLC-seket kapni. Elvileg a TLC-sek is jók még, de mégiscsak fele az élettartam, és emellett nem akarok élő bétateszter lenni. (félreértés ne essék, halott bétateszter sem szeretnék lenni)

@04ahgy: ez is egy nézőpont, csak nem megfontolt és körültekintő... amiket én javaslok, azok a teljesítményt semmiben nem befolyásolják, semmit nem "vesztesz" vele, de az élettartamot megtöbszörözik elméletben. Gyakorlatban abban igazad van, hogy a te módszereddel sem várható 5 éven belül meghibásodás az írásmennyiség miatt. Én így vagyok nyugodt, jut is, marad is, mindenki nyer.

[ Szerkesztve ]

(#45625) 04ahgy válasza DeFranco (#45623) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én annyira erős fenntartásokkal kezelem, hogy soha, semmilyen módon nem kímélek egyetlen SSD-t sem. Úgy használom, mintha HDD lenne, hát nem ezért van?

Nem érdekel a hapci mód és az alignálás. Ha WinXP-t telepítek előbb, akkor azt. :D Fussanak rajta a 2D / 3D benchmarkok. Induljon a rendszer 20s alatt. Ennyi. Amit kikapcsolok, azt az előzőek érdekében teszem.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45626) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok

olyan kérdésem lenne hogy be kapcsolásnál a gép kb 250-300 megát majdnem mindig ír valamit

az lenne a kérdése hogy mit ? nem sokcsak elég sok szor van napi szinten be nyomva a gép és érdekelne mi lehet ez előre is köszönöm
lehet álltalános dolog de lehet nem inkább meg kérdezem kb ennyi az ssd amit napi szinten ír

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#45627) Bodor válasza 04ahgy (#45625) üzenetére


Bodor
veterán

Nem érdekel a hapci mód és az alignálás.

Ha az élettartam miatt nem is érdekel, azért a sebesség miatt érdekelhetne az alignálás, mert csak gyorsabban ír, ha rendben van.
Ebben az optimalizálás kérdésben viszont DeFranco-nak adok igazat, persze nekem is megvan a jól bevált módszerem. Hibernálást pl. most már én is használom, mert rá vagyok kényszerülve egy program miatt. . . . :(((
Egyébként meg én sem babusgatom a "drágaszágot", 3 partíció, két oprendszer van rajta, és 7 nap 7 óra alatt 440 GB írás. Azért vettem még én is nagyobb MLC-s SSD-t amíg kapható, hogy bírja. . . .

(#45628) makoss válasza DeFranco (#45623) üzenetére


makoss
veterán

köszi, én úgy tudom az SSD-hez adott lemezen van a magician, az a verzió jó, elég, vagy újabb kell?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45629) DeFranco válasza makoss (#45628) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Frissítést fel fog ajánlani, de azt már végigzongorázza. Neked kell indítani a frissített telepítőt, de amúgy megy magától, rá is kérdez, hogy felülírja-e magát.

(#45630) HZoli87 válasza Bodor (#45617) üzenetére


HZoli87
veterán

Nekem is feltelepült. XP SP3 kompatibilis módban (Windows 8 választotta). De biztos ő okozza a problémámat, pár óra tesztelés után. Amit akartam beállítottam rajta, így nem fut állandóan. Egyébként nálad elindul a rendszerrel együtt? Mert nálam nem, hiába szerepel a CCleaner szerint az automatikusan indulók között.

(#45631) Bodor válasza HZoli87 (#45630) üzenetére


Bodor
veterán

Én már letöröltem mielőtt újraindítottam volna, nálam meg egyébként is csak a legszükségesebbek indulnak a rendszerrel, nagyon ki szoktam gyomlálni...
Egyébként nem szoktam használni ezt a programot, mindent magam állítok be, csak azért tettem fel próbaképp, hogy lássam mi újat tud, de semmit.

[ Szerkesztve ]

(#45632) HZoli87 válasza Bodor (#45631) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor te nem is szoktál leválasztani szabad helyet a vezérlés számára?

(#45633) #78121280 válasza HZoli87 (#45615) üzenetére


#78121280
törölt tag

Van belőle 4.0 verzió :F Engem is érdekelne. :)

(#45634) Bodor válasza HZoli87 (#45632) üzenetére


Bodor
veterán

Nem. Tudom hogy nem fogom teleírni, és így a Windows sem sikítozik, hogy kevés a szabad terület...

(#45635) HZoli87 válasza Bodor (#45634) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha az új verzió se fog nálam rendesen működni (W8 alatt), akkor én se fogom ezentúl használni. 20 GB szabad hely mindig szokott lenni nála, de inkább több. Rendszert meg egyszerű nélküle is finomhangolni.

Roli27: 840 / 840 Pro mellé már azt csomagolják. Külföldi tesztekben dicsérik a programot. Verziószám nem biztos, bár az eddigiekből kiindulva valószínű (470 - 2.0, 830 - 3.0, 840 - 4.0).

[ Szerkesztve ]

(#45636) DeFranco válasza HZoli87 (#45635) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem egy esszenciális program. Jó ha van, mert kényelmes, de semmi olyat nem tud, amit két perc alatt ne lehetne kézzel megcsinálni.

(#45637) makoss válasza DeFranco (#45629) üzenetére


makoss
veterán

rendben köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45638) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#45535) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok!

Senki sem válaszolt a hozzászólásomra, fontos lenne légyszi :)

A fő probléma még mindig az, hogy annak ellenére hogy SSD-ről fut a rendszer állati durva lassulásokat tapasztalok!

A legutóbb írtakat kiegészíteném:

- a Crucial SSD-m tudja a TRIM-et, a parancssoros trükk szerint fut is
- AHCI módban telepítettem a Win 7-et, és így is fut
- töredezettségmentesítés letiltva, indexelés és pre/superfetch szintén

Lefuttattam egy benchmark-ot, aminek ez az eredménye:

Mivel nem értek hozzá nem igazán tudom értelmezni az adatokat, de jól gondolom hogy az írás pl. baromi lassú? A hagyományos vinyóm írásban kb a kétszeresét produkálja a progi szerint!

Mi lehet a gond?

(#45639) Bodor válasza NeoExDeath (#45638) üzenetére


Bodor
veterán

Alapvetően nem megfelelő AHCI driverre gyanakszom, illetve jó lenne az SSD-t Hard Disk Sentinellel leellenőrizni.
Ezt olvasd el, szerintem, hátha rájössz a hibára.

(#45640) NeoExDeath válasza Bodor (#45639) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Pont az előbb ellenőriztem hogy van-e frisebb BIOS az alaplapomhoz mint a mostani, de nincs. Akkor hogy tudnék frissebb AHCI drivert használni?

(#45641) Bodor válasza NeoExDeath (#45640) üzenetére


Bodor
veterán

Biosnak nem sok köze van az AHCI drivernek, mert ez utóbbit az OPrendszerre kell telepíteni, de ugye jobb ha a Win7 sajátját használjuk.
Elolvastad egyáltalán a cikket amit linkeltem?

(#45642) Zlin50 válasza NeoExDeath (#45638) üzenetére


Zlin50
senior tag

AHCI drivert nem cserélted le a rendszerben lévő helyett?
(A 64GB-osnak a korábban látott tesztek szerint szembetűnően kisebb a teljesíménye, de ennyire talán mégsem. Nálam a 128-asnak nincs ilyen baja. HDS aszongyn nincs trim, az SSDLife meg azt hogy aktiv.)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#45643) NeoExDeath válasza Bodor (#45641) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Elolvastam igen. Közben rájöttem hogy mégis van frissebb BIOS ezért felraktam, de nem lett jobb a sebesség. Az AHCI dolgot azért kérdeztem, mert bootolás közben kiír egy olyat hogy AHCI ver. 1.71 vagy ilyesmi, és az biztos nem Windows driver.
Most benézek a BIOS-ba azzán meglátom tudok e valamit még állítani.

Egyébként a cikkben leírtakat telepítés közben magamtól csak minimálisan nem tartottam be: a floppy meg ilyesmi nem volt disable-re rakva, és a proci egy kicsit húzva van (de a feszültség teljesen gyári). Nem gondolnám ez nagyok okozhatna hibát.

Zlin50: AHCI módban telepítettem a Win7-et, és a gyári drivereket használom.

(#45644) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Na végigtúrtam a BIOS-t mit lehet még beállítani. A Floppyt letiltottam :)

Ehhez a témához kapcsolódóan csak két opció volt, az AHCI mód ami eddig is be volt kapcsolva, és hogy natív módban legyen a Sata 0-3 ig. Ez korábban nem volt bekapcsolva, most Enabled-re tettem.

Lefuttattam egy új tesztet, nincs változás. Találtam egy linket a neten ahol tesztelték ezt az SSD-t, és azt írják hogy 230MB/s olvasást, és 100 MB/s írást kellene tudnia. Az olvasást hozza, az írásnak csak a 40%-át, és ez elég gáz.

Most akkor ez egy gyári hibás SSD, vagy az én gépemmel van valami? Egyszerűen nem hiszem hogy azért lenne ez mert emelt órajelű procival telepítettem.

(#45645) tupacamaru válasza NeoExDeath (#45644) üzenetére


tupacamaru
veterán

Alignálás jó?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45646) apro válasza Zlin50 (#45642) üzenetére


apro
senior tag

hali
Szerintem meg semmi bajuk nincs a nem (Win7 saját telepitetet)ACHI-driverek nek, nekem az alap és a frissített ACHI driver-rel is ugyan anyit mér az SSD tesztekben,ott nem az ACHI-driverrel van baj hanem az SSD-vel..Saját tapasztalat, már a 3.dik SSD-ém van(igaz samuk 64/128-as ok) az ASUS lapomban és minden hacca-cáré nélkül simán tökéletesen működnek ha belepakolom őket.,szerény tapasztalatom szerint ha jó az ssd,akkor ilyen nagy különbségek nem lehetnek,amit a kolléga mért azt még egy átlag HHD is übereli.
Másik gép ellenőrizni ha ott is ilyen gari.

(#45647) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#45638) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Azt tudja valaki hogy ezt a CrystalDiskMark-ot hogy kell jól használni? Mert beállításoktól függően más eredmények jönnek ki néha. Pl. ha a második lenyitható oszlopból a legkisebb egységet, 50 MB-ot választok ki, akkor a Write már 100 MB/s felett teljesít. A többinél alatta. Kipróbáltam a legnagyobbal 4000 MB-al is, azzal 60MB/s et hozott.

tupacamaru: hú, az hogy derül ki? :) Bocs tényleg laikus vagyok SSD ügyben.

(#45648) tupacamaru válasza NeoExDeath (#45647) üzenetére


tupacamaru
veterán

A futtatásba beírni hogy "msinfo32" Összetevők/Tárolás/Lemezek->Partíció kezdetének eltolása 4096-al osztva egész számot kell hogy kapj. És az SSD adatait nézd. :B :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45649) Zlin50 válasza apro (#45646) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nekem sincs semmi bajom vele (128-as M4) ASUS lapon. Igaz még nem értem el az 5184 órát...

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#45650) Thermaltake


Thermaltake
tag

Üdv mindenkinek!

Lehet nem jó topicba írok, de..nézzétek el ha így van.
Téma: 1 hete lettem boldog tulajdonosa egy Agility3-nak (120GB, Sata2-vel használom)
Problem? Ez mégis miért? :F :O

Segítsen valaki PLS!
:R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.