Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44751) DeFranco válasza boogie84 (#44748) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én középen állok ebben a témában.Semmi para, csak a legszükségesebbek, de ha már kifizettem, akkor szeretném az utolsó cseppig kihasználni. Lehet, hogy három év múlva már elavult lesz, de nem érdekel, és ha le is cserélem, szeretném, ha még két generációt kiszolgálna (feleséggép majd anyósgép).

Éppen ezért gondosan járok el, feleslegesen nem terhelem, de semmi olyat nem teszek, ami a felhasználói élményt negatívan befolyásolná.

Napi több tíz giga az nem vészes, napi 90 már elgondolkodtató. Feltéve ha nem akarja három év múlva lecserélni, mert akkor gyakorlatilag mindegy.

@Silentfrog: a telepítés során írt adat, az mindegy, azt el kell felejteni. Nem szabad összemosni a rendes használattal. Felesleges számolgatni, de ha nagyon akarod, akkor egy valamit számolj: óvatos becsléssel 3000 ciklust bírnak a chipek, ennyiszer lehet őket teleírni a gyártó szerint. Szorozd fel a 64 GB-al, és a negyedénél kezdj el aggódni az élettartam miatt... na ugye...

[ Szerkesztve ]

(#44752) boogie84 válasza Keksz03 (#44750) üzenetére


boogie84
veterán

Beteszem menjen ennyit szeretnék!

Intel. Ha van rá keret.

Egyébként a Samu 830 256GB-sem rossz vétel. Bár tapasztalat még kevés van vele kapcsolatban. Pár emberkének már van ilyen.

(#44751) DeFranco: Korrekt.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44753) Keksz03 válasza boogie84 (#44752) üzenetére


Keksz03
senior tag

hát 40ig mennék el max, tekintve h gyors ssd-m játékoknak/rendszernek van, csak vinyát kéne helyettesítenie, ne kerregjen stb!

azért is lenne jó olcsón ez a 240-es vertex plus! akkor inkább vinya?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#44754) atomheart válasza boogie84 (#44745) üzenetére


atomheart
csendes tag

"Na jó, kicsit segítek: a 4K ill a 4K random az ami számít. Vagy te mindig 1GB-os fileokkal dolgozol? "

Valoszinuleg ez esik legkozelebb az en hasznalati szokasaimhoz, de nem csak ez szamit, a Te ertekeid meg csak egy pontban tertek el, a tobbi helyen eleg komoly kulonbsegek vannak az enzem javara. Sot, >>itt talaltam egy masik benchmarkot ugyanerrol a modellrol, amelyben meg durvabbak a kulonbsegek az enyem javara. Szo sincs itt e-penis meregetesrol meg pcmacsoskodasrol, de a kinevetesed durvan hatott. :D

Es igen, ugy tunik, hogy nem minden okes az enyemmel, ha lenne tippetek, hogy mit erdemes meg megneznem, szivesen fogadnam! :R

(Amugy a HDD-hez kepest, amit eddig hasznaltam notiban meg igy is kozel 100x-os a javulas egyes ponton, szal meg a gaz bal-also cella ertek is igen nagy elorelepest jelent szamomra... :Y )

YouTube csatornám: http://www.youtube.com/user/atomheart147/videos

(#44755) boogie84 válasza atomheart (#44754) üzenetére


boogie84
veterán

Jöhetsz nekem akármilyen tesztekkel. Hétköznap semmit sem használsz ki belőlük. ;)

Olvass a sorok közöt, én a megbízhatóságról papolok. Meg arról h nem éri meg a sata3 ! ;)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44756) atomheart válasza boogie84 (#44748) üzenetére


atomheart
csendes tag

Osztom velemenyed, ha a gari ideje alatt (3 ev) nyujtani fogja a jelenlegi teljesitmenyt max heti 1 fagyassal, es akar max 1x kell gariztatni adatvesztes mellett (fontos adatok back-upolva hdd-re), akkor is boven megerte az arat! :DDD

YouTube csatornám: http://www.youtube.com/user/atomheart147/videos

(#44757) axlfsi válasza boogie84 (#44748) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem, teljesen esszeru gondolatmenet. Abszolut osztom a leirtakat! ;) :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#44758) Bodor válasza Keksz03 (#44753) üzenetére


Bodor
veterán

Inkább egy ilyen 40 körül.
CORSAIR 180GB SATA3 2,5" Force 3 SSD CSSD-F180GB3-BK 41.605 Ft

Vagy ha még belefér 45 is, akkor a legjobb választás a Samsung 470 , 256 GB ! LINK

(#44759) atomheart válasza boogie84 (#44755) üzenetére


atomheart
csendes tag

"Jöhetsz nekem akármilyen tesztekkel. Hétköznap semmit sem használsz ki belőlük."

Te kezdted a teszteredmenyek alapjan az ssd-d dicsoiteset, de ez mar off, itt befejezem a szalat. :K

YouTube csatornám: http://www.youtube.com/user/atomheart147/videos

(#44760) xcds válasza Bodor (#44758) üzenetére


xcds
őstag

Ez jóval olcsóbb. Vagy van vele vmi gond?

(#44761) Keksz03 válasza Bodor (#44758) üzenetére


Keksz03
senior tag

áhh az már sok lenne azért csak h ne kerregjen!

berendeltem egy Seagate Constellation 1TB-os HDD-t jó lesz az is azt mondják az megbízható és halk!

azért köszi a gyors válaszokat! :R

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#44762) boogie84 válasza atomheart (#44759) üzenetére


boogie84
veterán

Értelmezd a szöveget!

Egy megbízható példányt kell venni és kiszolgálja az embert ha megfelelően van ki be kapcsolgatva a gép, túlfeszvédelemmel el van látva, de sztem még ezek nélkül is.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44763) Tidus válasza Fire/SOUL/CD (#44732) üzenetére


Tidus
addikt

Ma kézzel fogható lett számomra a Samsung 830 Basic 128 Gb SSD. Amúgy már régen esedékes lett volna.
Ez alapján mehet a telepítés, v. esetleg ajánlasz még valamit, amit jó figyelembe venni?

(#44764) Silentfrog válasza DeFranco (#44751) üzenetére


Silentfrog
veterán

:R akkor sem fogok idegeskedi még.

(#44765) Bodor válasza xcds (#44760) üzenetére


Bodor
veterán

Igazad van, tényleg jobb áron van, és elkerülte a figyelmemet. Nem tudok róla, hogy baj lenne vele.

(#44761) Keksz03: Háttértárnak szerintem még mindig olcsóbb megoldás a HDD. Nekem Samuk vannak, de azok is csendesek.

(#44766) Bodor


Bodor
veterán

Tudom, hogy nem kifejezetten SSD-vel kapcsolatos kérdés, de hátha itt többen használták a Macrium Reflect programot klónozásra.
Azt tapasztaltam, miután átklónoztam a rendszeremet egyik SSD-ről a másikra, hogy az új klónozott SDD-n 6 GB-al több a szabad hely. Vajon ez miért van?
Ha egy-az egyben klónoz,akkor mi hiányzik az új rendszerből? Minden működik rendesen, felhasználás közben nem hiányzik semmi, mégis több a szabad hely, ami persze nem olyan nagy baj, csak nem értem.
A régi rendszeren sem volt engedélyezve a hibernálás és a lapozófájl, és a TEMP-ek is Ramdisk-re vannak irányítva, szóval azok nem lehettek..

(#44767) Bogyó bá' válasza Bodor (#44766) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt nem tudom, hogy mi okozza, de próbáld meg ismét klónozni: ha megint nyersz újabb 6GB-ot, akkor szabadalmaztatni kell az eljárást! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44768) Bodor válasza Bogyó bá' (#44767) üzenetére


Bodor
veterán

Nem klónozom többször, mert így már kétszer csináltam meg egymás után, mert amikor láttam az első után, hogy kevesebb lett a foglalt hely az új rendszeren, azt gondoltam, hogy valamit rosszul állítottam be. De a második után ( a rendszert már használva is) rájöttem, hogy minden klappol, és sajna nem 12 GB-al több a szabad helyem :D
Téged kéne inkább szabadalmaztatni... ;]

(#44769) kerekfej válasza Balage76 (#44734) üzenetére


kerekfej
addikt

Vagy a DOS/Windows95-ös DriveSpace

(#44770) oz82 válasza Bodor (#44768) üzenetére


oz82
senior tag

Hi!

Nem tudom hogy az SSD-d használ e tömörítést, lehet hogy ebből van az eltérés....
:U

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#44771) Bodor válasza oz82 (#44770) üzenetére


Bodor
veterán

Nem használ, de ha használna sem látszana.

(#44772) Bodor válasza Bodor (#44771) üzenetére


Bodor
veterán

Jelentem 1 nap alatt eltűnt a szabad hely, pedig nem telepítettem semmit. :F
Tegnap este friss klónozással még volt 6 GB, ma délutánra ( úgy, hogy nem használtam a gépet, csak most egy órát) el is tűnt.
Ennyi.... :U

(#44773) aveos


aveos
tag

Sziasztok!

Egy-két kérdésem lenne, van egy Agility 3 60 GB ssd -m és szeretnék mellé venni egy másikat hogy, RAID0 tömbömbe használjam és jobban elférjen a rendszer.
Egyáltalán érdemes vagy vegyek egy nagyobb SSD-t?

Előre is köszönöm!

06302081105

(#44774) andrasko


andrasko
senior tag

Sziasztok,
Adott egy Samsung 830 128GB-os SSD.
Telepítettem rá az op.rendszert (W7x64).
(Míg át nem költözök végleg rá, addig a régi Raid0 mellé van bekötve.)
- A Magican progiban mit érdemes állítani?
- A Magican-OS_Optimalisation alatt "N/Y" állítható. (jelenleg "N" -en áll.)
..Ezt mire érdemes állítani, ha ez lesz a boot meghajtó?
:R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#44775) DeFranco válasza andrasko (#44774) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Yes-re :)

(#44776) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Beüzemelésre került a 128gb-os 830-as Samu. Win7, SATA2-n. Magicianbe, TUNE re allitva ami kell.

Az alábbi teszt eredmények születtek, ez megfelelő?

(#44777) DeFranco válasza Assdak (#44776) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:) Nekem ilyen: [link]

Milyen lapod/procid van?

Valaki tud magyarázatot adni, miért ennyivel kevesebb nálam az alsó két 4K sor?

[ Szerkesztve ]

(#44778) hodostamas


hodostamas
addikt

(#44779) Assdak válasza DeFranco (#44777) üzenetére


Assdak
őstag

Gigabyte H55M UD2H a lap és egy I5 760 as proci.

(#44780) Silentfrog válasza hodostamas (#44778) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha kihoznál valamit még belőle azt úgysem éreznéd már meg! :)

(#44781) oz82 válasza hodostamas (#44778) üzenetére


oz82
senior tag

Szia!

Nekem, Asmedia SATA3 és OCZ Agility 3 60 GB

ATTO-val mérve picit jobb

Innen télleg csak benchmarkokban érzel gyorsulást, esetleg a win 0,33 sec el tölt be hamarabb ;]

üdv

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#44782) PAtr0n válasza DeFranco (#44777) üzenetére


PAtr0n
addikt

Az tényleg nem túl sok. A 64G-s Samu nálam most így néz ki:

Giga EP35-DS3-as deszka, Sata 2-vel ofkorsz.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44783) DeFranco válasza PAtr0n (#44782) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Különösebben nem omlok össze tőle, csak kiváncsi vagyok az okára... elméletileg az X2 250 ennyire nem kellene szűk keresztmetszet legyen...

(#44784) fenergie84 válasza PAtr0n (#44782) üzenetére


fenergie84
addikt

Hasonló az én eredményem is :K
A bal oldali az a samu 830 64gb, a jobb oldali az megy egy V100-as kingston 64gb-os...

(#44785) Źşë'


Źşë'
addikt

ezek a 64 gigás ssd-k ennyivel lassabbak lennének? de hh? a 128asok kb dupláját tudják, de ez mitől függ?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#44786) fenergie84 válasza Źşë' (#44785) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha a fenti eredményekre célzol, ezek sata2-őn vannak mérve, szóval normális sata3-on jobb sebességet érnek el :K

[ Szerkesztve ]

(#44787) boogie84 válasza fenergie84 (#44784) üzenetére


boogie84
veterán

Ha ez egy rendszerben van, és egy időben készültek a tesztek, akk érdekesen lassú a kingston. Olyan mintha annál nem menne az ahci mod.

(#44788) fenergie84: Ha egy rendszerben üzemelnek, és ugyan olyan funkciójú csatira van dugva akk mennie kell sztem. Amúgy SSDlife kiírja, h megy e a trim.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44788) fenergie84 válasza boogie84 (#44787) üzenetére


fenergie84
addikt

lehet, azt hogy tudom leellenőrizni?
mert mind a kettő sata2-es vezérlőn van...

mód: akkor meglesem vele :R

[ Szerkesztve ]

(#44789) Hegasus


Hegasus
senior tag

Sziasztok!

Egy ocz agility 3 120 gb-nál ezek jó értékek? (A teszt alatt rajta volt már a windows...) (Alaplap p8p67, intel i7-2600k proci)

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#44790) Źşë' válasza fenergie84 (#44786) üzenetére


Źşë'
addikt

nekem is van egy 64 gigás 830as samu sata3 ra kötve és kb ilyen eredményeket mérek rajta..

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#44791) radi8tor válasza boogie84 (#44787) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy SSDlife kiírja, h megy e a trim.

Nem teljesen. :(
Az csak azt jelenti, hogy a meghajtó és az oprendszer támogatja.
HD Sentinel (új verziója) tudja kiírni megbízhatóan ezt egyedül!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#44792) csimika válasza Źşë' (#44785) üzenetére


csimika
csendes tag

Kissebb meretu SSDken lassabb az iras.
Nincs eleg NAND, kevesebb a channel.

(#44793) PAtr0n válasza DeFranco (#44783) üzenetére


PAtr0n
addikt

Figyi, én egy C2D E6750-vel hajtom a vasat, az se mai gyerek, kb. egy szinten van a tiéddel, épp ezért nem kéne ennyire foscsi értékeket kapnod. Máshol lesz ott a bibi sztem.

fenergie84:
majdnem ugyanaz, szóval egyformán jól van beállítva gépünk :)
De a kingston nagyon meglepő. Az valami régi SSD?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44794) boogie84 válasza radi8tor (#44791) üzenetére


boogie84
veterán

A Trim: supported, enabled az elég meggyőző, nem?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44795) radi8tor válasza boogie84 (#44794) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem. Verified kellene, hogy meggyőző legyen. (de ilyet nem tud a program)
Párszor már kitárgyaltuk ezt itt a fórumban. :K
Esetek 98%-ban jól működik a TRIM, emiatt nem érdemes aggódni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#44796) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Most vettem OCZ Vertex 3 Series 90GB -ssd t. mire kell hogy figyelejek ? ketfelé :R osztottam,c nek 50 gb s particiot csinaltam.Xp t hasznalok rajta.Koszi

(#44797) DeFranco válasza PAtr0n (#44793) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet. Majd jön valami hozzáértő és megmondja. :)

(#44798) fenergie84 válasza PAtr0n (#44793) üzenetére


fenergie84
addikt

egy V100-as, valami nem stimmel az intel vezérlő driverrel...majd meglesem...

Źşë': szerintem többet kellene tudnia...

(#44799) hodostamas válasza oz82 (#44781) üzenetére


hodostamas
addikt

Köszi :R
Csak érdeklődtem :) Hamár sata3-as lapot vettem.
Amúgy szerencsére a marvell+ocz páros nálam jól megvan, nincs fagyás, lassulás vagy hasonló :))

(#44800) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Most melyik programmal érdemes mérni, és milyen beállításokkal, hogy valós, jól összehasonlítható értékeket kapjak?

A Crystal Disc Mark ezt mutatja, kicsit nagy a különbség:

Default (Random):

All 0x00 (0 Fill):

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.