Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44151) Crampus válasza samu74 (#44148) üzenetére


Crampus
csendes tag

Köszönöm. Telepítettem a drivert, a 4k olvasás írás változott 14/52-ről 18/58-ra. A seq maradt 260/165 környékén és a 4kQD32 se változott 189/63-ról. Nem tudom jók e ezek az értékek, bár a deszka SATA2-es ugye. A vizsgáló fekete képernyő kikapcsolását nem találom, a húzás továbbra se megy. Ez van...

[ Szerkesztve ]

(#44152) pschio válasza Gabe123 (#44149) üzenetére


pschio
őstag

Vedd a Samsungot (az a második)! Ennyi. Még olcsóbb is mint a Vertex.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#44153) Fire/SOUL/CD válasza pschio (#44152) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Vertex kerül 3K-val többe, nem a Samsung... :B
Látom közben rájöttél. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44154) 04ahgy válasza Fire/SOUL/CD (#44147) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#44155) S.O.S. válasza zsombor22 (#44127) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Egy árba van a Vertex 4-el!
Én a vertexet választanám :K

(#44156) embe


embe
nagyúr

Hali!
Előzmény.
Akkor a javasoltak szerint jártam el. Böngésző chace áthelyezve a hdd-re. Mégis 2 nap alatt 10gb. írás keletkezett a ssd-n. Mi lehet ez?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#44157) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Az ssd ahci módban van felteleitve a win és rakok hozzá egy merevlemezt ami még nem volt a telepités ota
Ilyenkor az uj hdd sata modban megy és mindig arról akar bootolni nem veszi figyelembe a beálitást csak a következő ujrainditásig. Ezzel lehet valamit kezdeni?

Viszont ha a biosba étállitom ahci-ről satára akkor minden rendben.

Lényeg,hogy ahci-n egyen vagy elég hogy a win telepitéskor abban volt?

(#44158) DeFranco válasza embe (#44156) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tempet áttetted? Letöltési mappa? Amúgy ez az érték (5 GB / nap) szerintem teljesen normális, nem kellene rajta izgulnod. Én már visszatettem a tempet is, böngésző cache-t is, indexelést is, mert rájöttem, hogy felesleges izgulnom rajta.

Augusztus 14-e óta összeszedtem 160 GB írást. Sag schon... van még 4999 köröm. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#44159) Silentfrog válasza Silentfrog (#44157) üzenetére


Silentfrog
veterán

mértem egy sebességet a 4k qd 32 olvasás esett vissza a tizedére 25Mb/s re,250 ről.

(#44160) embe válasza DeFranco (#44158) üzenetére


embe
nagyúr

Hogy kell ezt a letöltési mappát átirányítani? lehet az a ludas.

"Sag schon... van még 4999 köröm. Szerinted?" - ez mi jelent?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#44161) DeFranco válasza embe (#44160) üzenetére


DeFranco
nagyúr

128 GB-os as SSD-m, kibír 5000 ciklust. Lement egy.

Jó, összesen 3 és fél teleírás 2 és fél hónap alatt... pár száz év alatt érem el az 5000 ciklust.

(#44162) DeFranco válasza embe (#44160) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A letöltési mappát a böngésződben tudod állítani, ott kell legyen a beállításokban. Meg ne felejtsd el, hogy amit az asztalra raksz, az is az SSD-re megy. De hidd el, a napi 5 giga nem sok. És ez csak csökkenni fog.

(#44163) embe válasza DeFranco (#44161) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Csak ez az első ssd-m, kicsit rinyálok még.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#44164) BRIKLY válasza embe (#44163) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nekem is első SSD-m van, mégis erre torrentezek... :D pedig 47k-s fizetésből kapartam össze az árát... :U

(#44165) soldi3r


soldi3r
veterán

'reggelt!
a crucial v4 van olyan jó, mint az m4? vagy a 470-es samut inkább 830-as samura cseréljem?

E30 (oo=[][]=oo)

(#44166) Bodor válasza soldi3r (#44165) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs olyan jó, legalábbis a tesztekben, és specifikációk alapján.
Felesleges a 470-est lecserélni, mert nem lesz gyorsabb a rendszered más SSD-vel sem.

(#44167) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Segítsetek letisztázni egy dolgot:

Az OCZ-k kapcsán többször is felmerült, hogy X% telítettség után adattároló módba kapcsolnak, és drasztikusan vesztenek a sebességükből.

Rémlik, mintha az Samsung 830-asok esetében is olvastam volna ilyet, konkrétan, hogy ott 80% telítettség után kapcsolnak lassú módba.

Ez valós infó? Tényleg így van?

(#44168) Carline válasza BRIKLY (#44164) üzenetére


Carline
őstag

Megmondták, hogy 47k-ból meg lehet élni.
Még SSD-re is fussa. :D

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#44169) Silentfrog válasza Carline (#44168) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem azt mondta,hogy megél hanem,hogy ssd-t vett! :)

[ Szerkesztve ]

(#44170) adam1


adam1
aktív tag

Hali van egy 59-napos 120GB-oscrossair force 3-as ssd-m és a benchmark adataim elég gyengének tünnek,mi lehet az oka?seqben 202/ 98
A másik 128GB-os csx-m ami elvileg sokkal gyengébb és sata 2-es annál ugyanez 164/91

[ Szerkesztve ]

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#44171) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy TRIM támogatással nem rendelkező SSD t hogyan lehet win7 alatt (akár win xp alatt) használni, hogy ne lassuljon számottevően? Van valamilyen progi arra hogy a felülirható blokkokat kinull@zza? Ha nincs TRIM Támogatás, SSD lelassul. Thx

[ Szerkesztve ]

(#44172) Balage76 válasza DeFranco (#44167) üzenetére


Balage76
senior tag

A Samsungnál nincs ilyen teljesítmény csökkenés még 80%-nál sem, mert nem így lett megtervezve a működése. Egyébként ez a jelenség összefügg a cache memóriával és a mapping table kezeléssel.

Előbbi ugye jellemzően nincs az OCZ termékeken, a második pedig a firmware sajátossága. Sokan, sok fórumban leírták már hogy az OCZ 1,4-1,5-ös fw egyértelműen arra lett írva, hogy az elején, amikor még üres az SSD akkor jó eredményeket mutasson, mivel minden user akkor örül az újdonságnak és akkor nézegeti a teszteket, elégedett, mert szép nagy számokat lát (még egy 64-es sem éri el a 35-40%-os telítettséget egy windows telepítés után). Később ezzel már nem törődik, tehát nem derül ki a turpisság és a sebességcsökkenés. Általában a tesztelők sem törődnek azzal, hogy ennyire részletesen megnézzék a dolgokat ezért elég gyakran őket is át lehet verni ezzel.

(#44173) DeFranco válasza Balage76 (#44172) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem, ha nem, hát nem, köszönöm a kijavítást :)

(#44174) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Sziasztok volna egy kis problémám. A napokban egy OCZ Agility 3 SSD 120Gb tulaja lettem és azt vettem észre, hogy pl a windows élmény index is alulpontozza HDD programmal utána jártam és a következőt tapasztaltam : [link] Az volna a kérdésem, hogy mit ellenőrizzek ami alapján kilehetne használni maximálisan Az alaplapom Gigabyte Z68P- DS3.(Sata 3 ba van dugva az SSD) :F

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#44175) cozmo válasza Silentfrog (#44157) üzenetére


cozmo
őstag

Csapd fel az alaplapod könyvét és nézd meg melyik sata csatin kell lenni a rendszer vinyónak, valószínűleg nem azon van amin kéne...

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#44176) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Most hozták meg a zsír új gépemet, benne egy 60 gigás ssd-vel, meg egy 1 tb hdd-vel.
Ahogy az első hsz-ben olvastam lehúztam a hdd-t és az ssd-re tettem fel a win 7 ultimate-et.
Annyi a gondom, hogy a feltett oprendszer meg egyebek kb 11 gigát foglalnak el, az ssd-t összesen 56 gb-osnak mutatja és osszesen 33 gb a szabad. Hová tünt kb 12 gb?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#44177) Rick4 válasza petymeg (#44176) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen gép ez?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#44178) skydragon válasza petymeg (#44176) üzenetére


skydragon
tag

virtuális memó+rendszer felügyeletet is kilőted ?

(#44179) DeFranco válasza skydragon (#44178) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A bios elemet ne vegye ki?

Felesleges ezeket kikapcsolgatni, csak szívatja magát vele az ember, jó helyen van az ott ahol van. Defrag OFF, trim ON, alignálás CHECK, esetleg indexelés ki, aztán jó napot kívánok.

@petymeg: rejtett fileokra is ránéztél, ugye? Lemez tulajdonságok fül mit mutat, mennyi a foglalt/szabad?

@FireKeeper: augusztus 14 óta 160 gigát írtam az SSD-re, és ebben benne van egy Titan Quest Gold és egy HL2EP2 letöltés, ami magában kb. 30 giga. A lapozófile-om a windows default beállítás 4 giga ram mellett, és így nincs a napi írásom 3 GB.

[ Szerkesztve ]

(#44180) FireKeeper válasza DeFranco (#44179) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a pagefile mondjuk elég nagy írást tud generálni, én kilőttem ezért. a mai ram árak mellett nem igazán van létjogosultsága (igaz, néhány progi telepítéséhez kell pagefile, de az Átlag Júzer számára nélkülözhető).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#44181) petymeg válasza skydragon (#44178) üzenetére


petymeg
addikt

Öööö... ezeket még nem is tudom, hogy léteznek, meg hogy hol kell kilőni... Még valami, ami kicsit off: most rádugtam a hdd-t is, bios érzékeli, hogy létezik, de a windows nem látja, hogy lenne még egy vinyő. Mitévő legyek?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#44182) Negreanuka


Negreanuka
csendes tag

Sziasztok ! Ezeket mértem, vélemények ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44183) petymeg válasza DeFranco (#44179) üzenetére


petymeg
addikt

Ezt mutatja.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#44184) DeFranco válasza petymeg (#44183) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Milyen gép ez, ki hozta? Új gép, bolti összeszereléssel, és telepítést is kértél?

Milyen SSD?

Nekem az a tippem, hogy lecsíptek belőle egy darabot (nagyon helyesen) az overprovisioning miatt, kb. 7%-ot. Esetleg a gyári kapacitás 60GB ami kb ugyanaz, mnt amit az előbb mondtam. Pontosan milyen típus?

Indítani kellene egy lemezkezelőt, és ott is megnézni, mi a helyzet, van-e partícionálatlan terület az SSD-n. A HDD-nek is ott tudsz betűjelet kiosztani neki, ha még nincs. Feltéve, hogy üres és formázott ha HDD. Ha valami már használatba vett cucc, akkor mást a történet.

mod: ja, most látom, a 60 GB rendben van. Akkor a rejtett fileokat jelenítsd meg, ott lesz a hiányzó foglalt 10 GB-os rész :)

[ Szerkesztve ]

(#44185) petymeg válasza DeFranco (#44184) üzenetére


petymeg
addikt

Tök új, adatokat javítottam az adatlapomon. Nem formáztam én semmit feltoltam az ssd-re a win-t és annyi. De formázta természetesen magának ntfs-re. A win telepítő lemezzel tudom gondolom formázni a hdd-t ha újraindítom lemezről, anélkül, hogy valamit "bekavara" a már ssd-re telepített telepített oprendszerrel :F

Lemezkezelő az mi lenne? Valami szoftver?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#44186) DeFranco válasza petymeg (#44185) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most nem vagyok win7 előtt nem tudom pontosan hol van, de start menü, alul van a kereső mező, és írd be, hogy lemezkezelő akkor kiadja. De ha gond van, majd jönnek segíteni a többiek (bár ez már annyira nem SSD kérdés).

Telepítő lemezzel már nem kell vacakolni szerintem, elég ha a lemezkezelőből formázod particionálod a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#44187) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

sziasztok!

Ezeket mértem egy SATAIIes lapban, egy AData SP900 SSDvel. Szerintem nem rossz, de érdekelne, hogy szerintetek kell-e valamit csinálnom. Eddig nem tettem fel semmi drivert, csak a BIOSban van AHCI módra állítva, illetve a telepítő formázta le.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44188) Silentfrog válasza cozmo (#44175) üzenetére


Silentfrog
veterán

A sata 1 en van. A vinyót meg direkt az utolsóra raktam a sata 6.potjára.
Erről a honlap sem ir semmit,hogy mit és ,hogy hova kell dugni.
Nem egyenértékűek ezek a portok?

(#44189) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Akármennyire igyekszem nem tudom elérni a gyári adatokat :S Hiába dugom át bármeik sata III as csatiba az SSD -t akkor is csak ennyit tudok kicsikarni belőle talán néha jobb az eredmény egy kevéssel... : [link] :W

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#44190) Silentfrog válasza Easyl0ver (#44189) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ne ezzel mérd a sebességet.
Nem véletlen ,hogy mindenki a Crystaldiskmark képet linkel

Lehet tudni azt,hogy ez milyen ssd? :P

[ Szerkesztve ]

(#44191) Easyl0ver válasza Silentfrog (#44190) üzenetére


Easyl0ver
tag

OCZ agility 3

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#44192) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Sztem ezzel sem lett jobb a helyzet :S [link]

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#44193) Silentfrog válasza Easyl0ver (#44192) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ahci modban telepitetted a windowst? Most is azon van? Bizony ott valami nem stimmel.

(#44194) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Ahci mod? az mi? :D

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#44195) soldi3r válasza Bodor (#44166) üzenetére


soldi3r
veterán

az lehet, de 2x akkora tárhelyem lesz :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#44196) vazzz válasza Easyl0ver (#44192) üzenetére


vazzz
őstag

(#44197) Easyl0ver válasza vazzz (#44196) üzenetére


Easyl0ver
tag

Ezt magyarul eltudod mondani? :D Milyen programon állitsak? :D

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#44198) vazzz válasza Easyl0ver (#44197) üzenetére


vazzz
őstag

Crystaldiskmark-File-Test Data- All 0x00 (0 Fill)

(#44199) Negreanuka


Negreanuka
csendes tag

Sziasztok ! Ez a mérés jó a vertex 3 120 gb től? Ha nem akkor mit tudok tenni azért ,hogy jobb legyen ? Köszönöm! [link]

(#44200) vazzz válasza Negreanuka (#44199) üzenetére


vazzz
őstag

Egy egész hsz-t olvass vissza.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.