Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44301) RockHaRD válasza HZoli87 (#44299) üzenetére


RockHaRD
addikt

Magician azt írja, hogy fw already updated, szal akkor a legfrissebbel kaptam a cuccost.

köszi a segítséget :R

szerk.: crystalmarkkal azért rátoltam egy tesztet gyorsba:D

összehasonlításként a 64 gigás super talent (3 éves kb):

szerk2.: ezzel a Trim dologgal van tenni valóm? Vagy csak rakom a wint, oszt minden jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#44302) citkar


citkar
addikt

Na megvan az agility 3 120-as ssd (asrock 880g pro3 alaplapom van)
rendszer rajta, ahci bekapcsolva, amd-s driver fenn, trim megy (alapból ment), indexelés, defrag is ki volt kapcsolva alapból
8 giga ramom van így nincs lapozófile, hibernálás kikapcsolva, mert nem kell
chrome-t ahsználok, annak érdemes vmit átállítani?
utorrentet használok, az máshova tölt, nemtom használ-e addig vmi cache-t a C-n? vagy elég a letöltési könytárakat megadni
még valami tanács?
majd tesztelek egyet a crytsallal ha lesz kis időm

[ Szerkesztve ]

(#44303) DeFranco válasza citkar (#44302) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyjából ennyi, készen vagy. Chromeot ne bántsd, jól van úgy, torrent nem cachel a c-re, ha a d-re tölt.

(#44304) citkar válasza DeFranco (#44303) üzenetére


citkar
addikt

azt ellenőriztem h van újabb firmware (2,15 van nekem), de ahogy olvasom nem lehet csak másik gépen frissíteni ha az ssd-n a rendszer?
érdemes vajon frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#44305) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok, vettem egy Ocz Vertex 4 128gb-os ssd-t.
Sajnos valamiert lassu... Kerlek mondjatok ell mit kene beallitanom. Mutatok kepeket eddig miket csinaltam. bios1
bios2
Es akkor itt vannak az eredmenyek: sima
all 0
Utana neztem elvileg az 1.5 firmware a legujabb, gyarilag ez volt rajta.
firmware
Asrock z68 e.3 g3alaplapom van, 16gb memoria, a lapozo fajlt kikapcsoltam. Ezeken kivul semmit nem allitottam. Kerlek segitsetek :R
Jaah es kb. 3oraja raktam fel a friss win7-et, nem cloneoztam hanem normalisan raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#44306) cozmo válasza DeFranco (#44303) üzenetére


cozmo
őstag

Azért a chrome cache-t érdemes áttenni RAM drive ba, vagy másik hdd-re.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#44307) DeFranco válasza cozmo (#44306) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem. :) Felesleges szüttyögni vele.

(#44308) anarchic


anarchic
tag

Üdvözlet!

Sata 2 vel való eredmény:

etc..

(#44309) BoC1ka válasza Bodor (#44295) üzenetére


BoC1ka
senior tag

felraktam agility 3,friss telepites semmit nem raktam fel, ezt a mérést kaptam:

köszi:)

kell valamit frissitenem? ahci meg ienek nemtudom hol kell beállítani.
Ja hp8510p laptop SATA 1.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#44310) maláj válasza BoC1ka (#44309) üzenetére


maláj
őstag

sata1 tán 150 MB/s :U

(#44311) Bodor válasza BoC1ka (#44309) üzenetére


Bodor
veterán

SATA mód , AHCI-t a biosban tudsz állítani. Szerintem jók ezek az értékek, egyébként nem SATA1 hanem SATA2-es a laptop.

(#44312) citkar


citkar
addikt


ez elfogadható sebesség vagy még vmit kezdeni kéne vele?

[ Szerkesztve ]

(#44313) Bodor válasza citkar (#44312) üzenetére


Bodor
veterán

vagy még vmit kezdeni kéne vele?

Semmit. Használd.

(#44314) satee76 válasza maláj (#44294) üzenetére


satee76
aktív tag

szia !

Egy olyan kérdésem van, hogy mivel érted el hogy az ssd ne lassuljon be (Gondolom nem volt trim, esetleg milyen gc progi) Én is olyan cipőben járok, hogy az SSD nem támogatja a TRIM et és ezért lenne jó tudni, hogy hogyan csinálták ezt az AHCI előtt.

thx

(#44315) Bodor válasza satee76 (#44314) üzenetére


Bodor
veterán

Inkább az a kérdés, hogy hogyan csinálták a TRIM előtt...
Szóval én a Diskeepert használtam, és tökéletesen bevált.

(#44316) satee76 válasza Bodor (#44315) üzenetére


satee76
aktív tag

Van egy SSD nálam, kb. 1.5 hónap után belassult. Én is használtam a diskeeprt, de nem javult a helyzet, a mérések nem változtak sem a sebesség. Megkérdezhetem, hogy miket állítottál be rajta?

(#44317) RockHaRD


RockHaRD
addikt

ezt a TRIM dolgot hogyan tudom ellenőrizni, h megy-e?

(#44318) radi8tor válasza RockHaRD (#44317) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HardDisk Sentinel-el:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#44319) BoC1ka válasza Bodor (#44311) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Hát pedig azt irta az intel az chipsetről,hogy SATA csak...de ennek örülök akkor..mndjuk a 1.5gbps sehol se lehet 250mb read :D

csatoltam egy képet..bocsánat de télleg nem találtam ezt az AHCI módot honnan tudom hogy aktiválva van?

és ha nincs hogy tudom aktiválni?

előre is köszi

YNWA

(#44320) satee76 válasza Bodor (#44315) üzenetére


satee76
aktív tag

A sima Diskeeper és a Home with HyperFast között van különbség? (Diskeeper 2011 Pro Premier v15 vagy a legújabb 2012 Home is alkalmas az SSD optimalizálására? )

(#44321) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy kis segítséget kérnék, amiben kizárólag Agility3 vagy Vertex3 tulajok tudnának segíteni.

1. Indítsd el a Registry editor-t (Start, beírod regedit és enter)
2. Navigálj el a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\IDE kulcsig
3. Dobj egy képet ezen kulcs tartalmáról privátba, amin az Agility3 vagy Vertex 3 bejegyzés jól látszik. Ilyen legyen kép: [link]

Előre is köszönöm! :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44322) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#44321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Már tárgytalan is, eszakas és BoC1ka jóvoltából gyorsan megkaptam, amit kértem, amit ezúton is szeretnék megköszönni nekik! :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44323) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

A céges notebookomba vennék egy 120 GB-os SSD-t. Az oprendszer Linux lenne.
Két kérdésem van.
A mostani oprendszert érdemes áttenni egy az egyben az SSDre, vagy inkább telepítsem újra teljsen?

Van valami speckó beállítás Linux alatt SSDknél?
Még 1 kérdés :) Mi a különbség a 120 GB és pl 128 GB-os SSDk között? Miért vannak így méretezve?

Köszi előre is a válaszokat!

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#44324) VIT


VIT
csendes tag

Sziasztok!
Nemsokára megjön a rendelt ssd-m és a sok hasznos leírt info elolvasása után még egy kérdés merült fel bennem:
játékokat is nyugodtan telepíthetem az ssd-re és úgy gyorsabb esetleg több fps is lehet?

Köszönöm a választ előre is !

(#44325) boogie84 válasza Newlocal (#44323) üzenetére


boogie84
veterán

Win reinstall sztem kotelezo!
Csupan a tarolo kapacitasuk mas. Igy adta meg a gyarto.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44326) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megvettem a 256GB-os 830-as Samut, van valami speckó firmwire amire érdemes frissíteni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44327) radi8tor válasza boogie84 (#44325) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon korán lehet még neked :)
Linuxot tenne rá, minek oda Win reinstall? :U

⭐ Stella

(#44328) boogie84 válasza radi8tor (#44327) üzenetére


boogie84
veterán

Bazzz :DD
Tenyleg, lenyeg h oprendszer csere! :)

VIT: en csak arra telepitem a jatekokat. Gyors betoltes, egy deka fpsel sem lesz tobb.

Motion_blur: kerhetnek majd rola reszletesebb baszamolot? En is olyat tervezek, csak tapasztalatok olvasasa nelkul bizonytalan. Elore is koszi.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44329) Motion_Blur válasza boogie84 (#44328) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze, legkésőbb holnap délelőtt írok róla ;)

Amúgy szerintem kihagyhatatlan vétel volt, ebben a hónapban 39.900 extréméknél, ha Mobil Mastercardos fizetési módot választasz :)

A 128GB-os pedig csak 17.900, az még jobban megéri! :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44330) Fire/SOUL/CD válasza Motion_Blur (#44326) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Speckót szeretnél? Tolj fel rá pl egy Vertex FW-t. :DDD

Na de komolyan: igen kicsi rá az esély, hogy ne a legújabbal szállították volna, ettől függetlenül ellenőrizd pl Crystal Dsik Info-val a FW verzióját, de szinte biztos, hogy ez van rajta alapból.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44331) DeFranco válasza Motion_Blur (#44326) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Magician-nal tudod ellenőrizni (meg úgy is azzal kell pimpelni mindent, overprovisioningot, rendszer hangolást)

(#44332) Bodor válasza BoC1ka (#44319) üzenetére


Bodor
veterán

AS SSD programmal, vagy DriverControllerInfo-val tudod, leellenőrizni, hogy AHCI-ban van-e telepítve a Windows.
Ha nem , akkor LINK

(#44320) satee76: Hyperfast-os verzió kell, de a Diskeeper 2011 Pro Premier v15 tudja.
Megnézed, hogy az SSD-t felismerte-e SSD-nek, ha nem , akkor jobb egér gomb és beállítod neki. Utána kijelölöd, és klikk az optimalizálás gombra. Ne lepődj meg, ha sokáig áll 7 %-nál, csak dolgozik. SSD-nél az automatikus defragot ne engedélyezd.
Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#44333) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Samsung 830 SSD 128Gb

Ez így okés igaz?

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44334) kerekfej válasza RevolutioN2 (#44333) üzenetére


kerekfej
addikt

Kettéparticiónáltad?

(#44335) RevolutioN2 válasza kerekfej (#44334) üzenetére


RevolutioN2
tag

Nem, hanem a magician leszedett 11.9 Gb over provisioningra aztán hülye fejjel rányomtam még egyszer :D Így még egyszer levett ennyit, azt pedig már nem tudom visszaállítani.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44336) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szerintetek normális az,hogy 4 napos üzemidős ssd-nél máris 400 gb az irott adatmennyiség
Igaz böngésző alapú netes játékkal játszok lehet,hogy az ir ennyit az ssd.re?

Mert ha igaz akkor a majd 2 éves Kingston ssd ami most lecseréltam a mostanira/ s830/ és ilyen tempoval ment az irás rá akkor vagy 20tb nál is több adat kerülhetett rá.

(#44337) Fire/SOUL/CD válasza RevolutioN2 (#44335) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Visszalehet azt állítani, ugyanaz az eljárás, mint ahogy itt le van "írva", csak először az Expand jelölőnégyzetet jelöld be.

Silentfrog
alapvetően nem sok, tekintve, hogy friss telepítés után vagy ill. a 830 vezérlője elég sokat ír (azaz nem te írsz az SSD, hanem a FW csak ezt SMART adatként a Host Write-ba is beleszámolja). Amikor "rendezi a sorokat" a 830-as utána már nem lesz ennyi írás.
Figyeld azért, minden héten nem lehet ennyi írás, ha semmi nem indokolja.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44338) Silentfrog válasza Fire/SOUL/CD (#44337) üzenetére


Silentfrog
veterán

Tudom,hogy egy ssd-nek mennyi az amit irásban elvisel. De ez egy 64 gb-os ssd-nél 50% teltségnél ki lehet valahogy számitani ,számszerűsiteni,hogy kb ez mennyi tb adat lehet,mire végleg csak olvashatóvá válik?

Nem aggódok rajta csak kiváncsi vagyok.
Hallottál már olyat,hogy valakinek csak olvashatóvá vált az ssd-je?
Olyankor mi történik? Az op renszer fut még rajta? Ezek érdekelnének.

Vadásztam de ilyet a neten nem találtam,mindent tönkretesznek az emberek szánt szándékkal,telokat darálnak le de olyat nem láttam még,hogy folyamatosan irnák asz ssd-t hogy mennyit bir.

(#44339) RevolutioN2 válasza Fire/SOUL/CD (#44337) üzenetére


RevolutioN2
tag

uhh, köszi szépen :)
Lehet, hogy egy életet mentettél? :))

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#44340) Fire/SOUL/CD válasza Silentfrog (#44338) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] - viszont messzemenő (vagy inkább téves) következtetéseket ne vonjál le, pusztán 2 szempont miatt sem(tudnék még többet is, de az a 2 elég fontos)
1. Az MWI elfogyás garanciaidőn belül automatikus garanciavesztéssel jár
2. Nincs dokumentálva a tesztmetodika, azaz az nem derül ki, hogy a visszaolvasott szektorok esetén hibát ad vissza vagy sem. (programozástechnikailag figyelmen kívül lehet hagyni visszaadott hibát stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44341) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Valaki megtudná mondani mekkora a furatkiosztása az SSD felfogatásának?

(#44342) RockHaRD


RockHaRD
addikt

nem feltétlen win7-es kérdés, de van egy 500 gigás winyóm, amin csak 400 van partícionálva, és majdnem teli is van. Van rá megoldás, hogy a maradék ~ 100 gigát is mellé partícionáljam úgy, hogy az adatok megmaradnak? :F

(#44343) PAtr0n válasza RockHaRD (#44342) üzenetére


PAtr0n
addikt

Úgy rémlik régen csináltam én pont ugyanilyet, talán nem is volt nagy szívás. Akkor van baj, ha mind2 partíción van adat. Ha csak az egyiken, akkor elvileg a partíciótörlést ráeresztve arra a részre ami üres, egyesülni fog.
De nem akarok hülyeséget írni, majd mingyá jönnek a PRO-k, és leírják :D
Meg amúgy is, nekem is szükség van az infora, mert Sata-s vinyómmal nekem is ezt kéne most csinálnom.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44344) Fire/SOUL/CD válasza cool13 (#44341) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltételezem 2,5"-osra gondoltál: SSD 2,5" Form Factor

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44345) Torry válasza RockHaRD (#44342) üzenetére


Torry
addikt

Meg lehet csinálni, csak sok idő mire megcsinálja.
Akkor szerencsésebb vagy, ha a szabad terület a 400giga "után" van, de a program majd megmondja. Full egyszerű.
Home versiont töltsd

(#44346) RockHaRD válasza Torry (#44345) üzenetére


RockHaRD
addikt

de akkor tuti nem fog elveszni a 400 gigányi adat?

nagyon nem örülnék neki :(

(#44347) Torry válasza RockHaRD (#44346) üzenetére


Torry
addikt

Kifogja írni, ha formázni kell a művelethez.

(#44348) RockHaRD válasza Torry (#44347) üzenetére


RockHaRD
addikt

sikerült, kibővítette a partíciót :C

köszi szépen :R

nagyon be voltam sz.rva, hogy mindent töröl azért, de úgy néz ki, hogy megmaradt minden
:R

szerk.: most nézem, hogy a windowsos ssd-n (C: meghajtó of korz), van egy 12 gigás unallocated rész :Y az miért lehet? amikor csináltam win installkor a partíciót, akkor a maximális méretet adtam meg :F rátolhatom ezt az expandot a c:-re is?

[ Szerkesztve ]

(#44349) cool13 válasza Fire/SOUL/CD (#44344) üzenetére


cool13
őstag

Igen. Köszönöm! :R

(#44350) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#44348) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha elolvastad volna ezt a telepítési segédletet és ez alapján jártál volna el, akkor nem kellett volna 2 napja szenvedned(W7 topikban is olvastam a hsz-okat) ;]

UI: Fogalmam sincs mi lehet az a 12G-s rész, próbáld meg, max ha bedől az OS, újrahúzod. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.