Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) #27441408 válasza WhiteWalker (#18800) üzenetére


#27441408
törölt tag

Csak én termelek napi kb 15-öt szóval ez a 3 azért 1 kissé irreális szám....

(#18802) tibike8 válasza krizmo_ (#18785) üzenetére


tibike8
őstag

És még türelmesen várok. 55. óra.

(#18803) sutszi válasza tibike8 (#18802) üzenetére


sutszi
veterán

Ezzel kizárásra került, hogy ez egy normál tiltás. Ez már biztosan valami probléma a facebooknál. Próbálj írni a facebooknak, vagy ha valamilyen módon ki tudod kapcsolni a kétfaktoros azonosítást akkor tedd meg minél előbb.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18804) tibike8 válasza sutszi (#18803) üzenetére


tibike8
őstag

Max írok akkor. Kérdés, hogy mikor reagálnak... És ha ki tudnám kapcsolni, azt jelentené, hogy valahol be tudnék lépni és nincs miről beszélni. Utoljára egy WP teló messengerébe engedett be és ott vagyok összvissz benne.

(#18805) WhiteWalker válasza #27441408 (#18801) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Semmi közöm hozzá , de mi az a napi 15 ami sos megosztást kíván???

(#18806) krizmo_ válasza #27441408 (#18789) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Érdekes, hogy a kétfaktoros azonosítással vannak gondok... És az is, hogy azok, akik nem adták meg a telefonszámukat, a Facebook megpróbálja megszerezni... úgy tűnik bármi áron...

#18791 batai15
Szia,

Menj el a fényképeidhez, majd ott lesz egy olyan album, hogy profilképek, katt. rá, itt minden kép láthatóságát egyesével tudod szabályozni, (rákattintasz a képre, és a kép mellett megjelennek a lehetőségek) kivéve az aktuális profilképet, mert az mindig nyilvános.

(#18808) bigdady válasza #27441408 (#18801) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én aki 2-nék többet postik azonnal leveszem a követést

(#18809) chungee


chungee
addikt

Estét!

Milyen beállítassal tudom csak is a saját okostelómról (android) használni az fb-t:F Azaz érzésem hogy feltörtek :(

[ Szerkesztve ]

(#18810) csako válasza chungee (#18809) üzenetére


csako
veterán

Jelszóváltoztatás + kétfaktoros hitelesítés bekapcsolása

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18811) chungee


chungee
addikt

Kipróbálta már valaki ezt a 2 faktoros ízét:F Hogyan működik:F

(#18812) krizmo_ válasza chungee (#18811) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Olvass bele a topikba... nem valami acélos a dolog... Sokaknak okozott már gondot.

(#18813) chungee


chungee
addikt

"nem valami acélos a dolog... Sokaknak okozott már gondot."

Egymásnak ellentmondó szavak :DDD

(#18814) csako válasza chungee (#18813) üzenetére


csako
veterán

Úgy működik, hogy jelszó megadás után idegen eszközről bejelentkezve meg kell adni egy plusz kódot is, amit a telefonodra kapsz sms formájában vagy a telefonod lévő kódgenerátorral "gyártasz", illetve a facebook app is fel teheti a kérdést, hogy "te voltál?" és az igenre bökve már tovább enged.
Kód hiányában nem engedi tovább a behatolót és nem tud belépni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18815) sutszi válasza chungee (#18811) üzenetére


sutszi
veterán

1 héten belül ketten is kizárták magukat mert kíváncsiak voltak. Nehéz megmondani mi okozza a problémát, de egyelőre nem kiforrott. Ha szeretsz szenvedni akkor próbáld ki...

Egyébként megjegyezném, hogy ez a kétfaktoros azonosítás nem a világ mert pár hete német bankszámlákat csapoltak meg úgy, hogy sikeresen használták ki a protokoll sérülékenységét...
Ha valaki erős jelszót használ és saját eszközről lép be nem a szomszéd Pista gépéről, aki megjegyezteti a beírt jelszavakat a böngészővel... annak szükségtelen a kétfaktoros beléptetés.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18817) #27441408 válasza WhiteWalker (#18805) üzenetére


#27441408
törölt tag

Jól írtad semmi közöd ehhez, amúgy ami nekem tetszik az érdeklődési körömbe eső linkek posztok satöbbi, de sok ismerősöm termel kb 20-at per nap vagy többet..... :U

krizmo_ engem békén hagy, igaz a messenger a telómon így is úgyis megszerzi a teló számot ha igazolom ha nem, benne van az app jogaiba. (egyébként nem erősítettem meg, de nem is zaklat nagyon ritkán pc-n kiadja, hogy adjam meg ezért meg azért, de csak bezárni kell)

#18808) bigdady erről van szó ilyen egyszerű! Nekem is aki nem tetszett, kivettem a követést és kész.

[ Szerkesztve ]

(#18818) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Van egy kis titkos csoportunk. Mint ha eddig egy kattintással tudtam volna indítani csoport chat-et viszont most nem látok ilyen lehetőséget csoportban.

Megvan.

[ Szerkesztve ]

(#18819) #27441408 válasza sutszi (#18815) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen krizmo is ezt javasolta, 1 normálisan erős biztonságos jelszó.....

(#18820) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Hogy lehet azt kikapcsolni hogy bizonyos "cégek" Facebook oldalán felugrik egy chat ablak (ilyen), amit aztán kézzel lehet csak kiikszelni minden egyes alkalommal amikor meglátogatom az oldalt?
Kezd elég idegesítő lenni, de nem találok rá megoldást. Ha nem ikszelem ottmarad ha elhagyom az oldalt akkor is.

Ilyen például a Mobilarena, Elephone Facebook oldala.
Chrome-ból használom ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#18821) csako válasza ablack (#18820) üzenetére


csako
veterán

Én csak olyat találtam, hogy letiltottam őket az üzengetésről :)) (fogaskerék ikon a chat sarkában)
-------

Kétfaktoros hitelesítés témához: Nekem évek óta rendben van, persze mindig van legalább egy eszköz, ahol be vagyok jelentkezve az adott helyre (nem csak facebookra), így kizárni magam még nem tudtam... Én jobban érzem magam, hogy kb. minden fontosabb weboldalhoz be van kapcsolva... még ha nem is véd meg 100%-ig, de azért, ha csak véletlen egy jelszavam is kiderülne, akkor lehetnek olyanok, akiket megállíthat.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18822) WhiteWalker válasza #27441408 (#18817) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Gondolom mind életbe vágóan fontos :U
Kedvencem mikor indexes vagy más "hírportál" cikkeit osszák meg...

(#18823) tibike8 válasza csako (#18814) üzenetére


tibike8
őstag

Én vagyok az egyik kizárt. Késő este írtam a supportnak és éjjel fél 2-re rendbe is tették és be tudtam megint lépni. Szóval pozitív a support tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Az más kérdés, hogy mennyire nem kiforrott ez a kétlépcsős azonosítás.

(#18824) sutszi válasza csako (#18821) üzenetére


sutszi
veterán

Évekig használtam én is ráadásul banki felületen ami egy ugrással komolyabb terület mint egy közösségi oldal. Azért volt, hogy megreccsent a rendszer és nem jött az sms, meg összekeveredtek... De az legalább ki volt dolgozva. Le volt dokumentálva... Tudtam, hogy 5 percig érvényes az adott kód és nincs olyan, hogy kizárom magam... Amióta QR azonosítás van a mobilappon keresztül azóta úgy kivágtam a hagyományos kétfaktorost, mint a huzat... Sokkal egyszerűbb és kisebb az esély rá, hogy ilyen problémák felmerülnek... A facebooknak is inkább ezt kéne erőltetni, de ők még egyelőre abban a fázisban vannak, hogy mindenkinek a telefonszámára csorgatják a nyálukat... Tiszta gép, felkészült user, és nincs olyan, hogy véletlenül kikerül valami. De én nem is érzek késztetést, hogy online legyek órákon keresztül... Egy nap kétszer lépek be, de van amikor az is sok...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18825) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Az mitől van, hogy olyan személyek is be tudnak néha jelölni (és be is jelöl) akikkel nincs közös ismerősöm? :) holott úgy van beállítva, hogy ismerősök ismerősei jelölhetnek csak be!
Lehet facebook bug de már ez nem az első eset.

A lényeg lényegében lényegtelen

(#18826) #27441408 válasza sutszi (#18824) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem ez a QR a messengerbe is van, de ez mit jelent, ha bekapcsolom az mitől fokozza a biztonságomat?

(#18827) sutszi válasza #27441408 (#18826) üzenetére


sutszi
veterán

A webes felület belépés után egy QR kódot jelenít meg. Innen nem enged továbblépni addig míg a QR azonosítás meg nem történik. Ekkor a telefonon az alkalmazásban kiválasztom a QR belépést és ekkor megnyitja a kamerát amit rátartok a képernyőn a QR kódra. Beolvassa és elküldi a rendszernek a jóváhagyást. A webes felület automatikusan továbblép. Vázlatosan ennyi. (Ez a bankra érvényes. Facebook esetén nem próbáltam még ezt a módszert. Már ha tényleg van.)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18828) #27441408 válasza sutszi (#18827) üzenetére


#27441408
törölt tag

Biztosan van! Nézd meg, ott a fényképemet teszi valami generált kódba, de én nem igen értem mi ez, nem mertem bekapcsolni, pont azért,hogy ne zárjon ki. Messengerbe menj felül a profilképedre, nyomj rá és már ki is jön a messenger kód nevű akármi, saját kódot gyárt stb, a többit próbáld ki, én nem merem, nem tudom mi ez, félek, hogy kizár, ha esetleg megnézted írd meg légyszives, hogy érdemes e bekapcsolni stb... :R

(#18829) csako válasza #27441408 (#18828) üzenetére


csako
veterán

Az nem az :)) Messenggerre úgy tudod felvenni könnyen az éppen megismert személyt, hogy beolvasod a QR kódját. (Ilyen van Snapchaten és Twitteren is)

(#18824) sutszi: Én is QR kódos belépést használok ott :)
Annyit tennék még hozzá, hogy a Facebook nem erőlteti teljesen az sms-t (és már a google sem), illetve a kódgenerátort sem. Bejelentkezett fiók mellett a Facebook és a Google app is megjelenít egy értesítést, amire bökve be lehet lépni kód írogatás nélkül.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18830) sutszi válasza #27441408 (#18828) üzenetére


sutszi
veterán

Erről én ennyit tudtam mondani. A gyakorlatban kipróbálni nem tudom, mert facebook által készített alkalmazás az én telefonomon nincs. És nem is lesz. :DDD
Majd ha nyílt forráskódra térnek át és harmadik fél által auditálható lesz a kódjuk... Na addig ne álljon senki féllábon. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18831) sutszi válasza csako (#18829) üzenetére


sutszi
veterán

Az erőltetés nem direktben történik...Itt arról van szó, hogy olyan szolgáltatásokat fejleszt amihez meg kell adnod a számod. Pl kétfaktoroshoz elengedhetetlen...De lesznek még ilyenek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18832) #27441408 válasza sutszi (#18830) üzenetére


#27441408
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek, akkor nem biztonsági cucc nem is babrálgatom...

(#18833) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ha csinálok egy csoportos beszélgetést akkor abból tudok kidobni embert?

(#18834) krizmo_ válasza -secret- (#18833) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Bár még nem próbáltam, de talán működhet:
Eltávolítás a csoportból

(#18835) -secret- válasza krizmo_ (#18834) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ezt csak a beszélgetés kreálója tudja csinálni? Másnak nem jelenik meg a lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#18836) krizmo_ válasza -secret- (#18835) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én olyan beszélgetésből is tudok eltávolítani embereket, amit nem én indítottam.

(#18837) -secret- válasza krizmo_ (#18836) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ohh franc, na mindegy talál "nem szegnek szabályt".

Osztálytalálkozót szervezünk aztán beálltam adminkodni.

(#18838) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Mobilon a Facebook appon hogy tudok keresni egy csoportba? Sehol nem találtam...
( Desktopon megvan)

(#18839) -secret- válasza WhiteWalker (#18838) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Legfent kereső.

(#18840) WhiteWalker válasza -secret- (#18839) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Láttam , de az a Facebook keresője , nem pedig az adott csoportban keres :(((
Desktopon van olyan hogy "keresés a csoportban" ha belepsz egy csoportba.

[ Szerkesztve ]

(#18841) csako válasza WhiteWalker (#18840) üzenetére


csako
veterán

Nekem két kereső is van, legfelül és egy keresés gomb is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18842) WhiteWalker válasza csako (#18841) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Itt van a gubanc , nálam megosztás funkció van , ami neked a kereső.
Pedig a legfrissebb verzió van fent nálam.
Jobbra balra sem lehet azt a sort csusztatni.

[ Szerkesztve ]

(#18843) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Kb. 22 Facebook oldalra van nekem beállítva, hogy értesítést kérek a bejegyzéseiről. Hónapokon át ez jól működött, de most kb. 2,5 napja a 22ből, jó ha 3-4 oldalról kapok értesítést.

Ti tapasztaltatok ilyet? Mi lehet a gond? köszönöm

(#18844) krizmo_ válasza Orionk (#18843) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szia,

Nem lehet, hogy nem posztoltak semmit az oldalak? Ez elég rövid idő...

[ Szerkesztve ]

(#18845) #27441408 válasza Orionk (#18843) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem is ez van, de nem tudom miért sok oldal be van elsődlegesre állítva és nem látom... pedig posztolnak!

(#18846) MadGame


MadGame
senior tag

Hány ismerős kell ahhoz, hogy a FB ne írja ki fent, hogy „Ismerősök keresése”?

(#18847) #27441408 válasza MadGame (#18846) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem azt mindig ki írja....

(#18848) MadGame válasza #27441408 (#18847) üzenetére


MadGame
senior tag

Nöm, nemrég töröltem vagy 40 embert, 200 alá csökkent az ismerőseim száma, azóta írja ki… 200 lehet a limit?

(#18849) krizmo_ válasza MadGame (#18848) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Egész biztos, hogy nem 200 a limit, itt valami más gond lesz.

(#18850) Orionk válasza krizmo_ (#18844) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Postoltak már elég sokat, de nem kapom az értesítést.

Lehet, hogy túl sok oldalra kértem volna elsődleges értesítést? De akkor szólt volna Facebook szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.