Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22951) philoxenia válasza Hasaggymeg (#22950) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

! :F

! Tíz telt Hasadj + ?

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22952) Hasaggymeg válasza philoxenia (#22951) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

10 telt has adj! ;]...de lehetne tíz telt dj hasa is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22953) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:R Nagyon fontos lenne, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22954) bluekoli válasza Archttila (#22940) üzenetére


bluekoli
tag

"I would like to create a 3D LUT profile for madVR, however I am not sure if I should leave the Tone curve under the Calibration menu at "As measured" or shall I rather go with the "Rec 1886" option. I would also really appreciate if you could take a look at my other settings if they are right. Thank you very much."

Aztán majd Hasaggymeg lektorálja. :))

(#22955) Archttila válasza bluekoli (#22954) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22956) IMIIKE1998 válasza BeBe (#49) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az angol megfelelője: Tic-Tac Toe
Igaz, ők annyira nem játsszák, de ez a neve.

Szerk.: Én hülye egy régi hsz-re válaszolgatok... Sry, késő van. :D

[ Szerkesztve ]

(#22957) judas13 válasza IMIIKE1998 (#22956) üzenetére


judas13
addikt

Pont ezt néztem ezt kb ezer de inkább még több évvel ezelőtt tették fel :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#22958) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!:)

angliaban voltam etteremben nagy nagyon kedves magyar holgy felszolgalo volt, es megkert hogy ertekeljem az ettermet. valamennyire tudok angolul, de helyes angolsaggal szeretnem irni az ertekelest, ehhez szeretnem kerni a segitsegeteket! :)

"csodalatos volt az etterem, a koszolgalo vekony holgy (Niki) iszonyatosan kedves volt. Legkozelebb ha erre jarok biztosan benézek, a szemelyzet miatt is :)"

nem szo szerinti, de ilyesmi nyályas értékelést szeretnék. nagyon szépen koszonom elore is!!

[ Szerkesztve ]

(#22959) Hasaggymeg válasza S.J. (#22958) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

The restaurant was simply wonderful and the pretty waitress,Niki's kindness just added to the overall experience.I was so impressed by the staff and all that I will surely stop by the next time I will travel about.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22960) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezt még lefordítanátok nekem?

Csak azt szeretném tudni, hogy a mellékelt dokumentumok alapján milyen lett a 3D LUT ami a programoddal készítettem. Látsz benne hibát? Esetleg javasolnál másféle beállítást amivel szerinted jobb eredményt is elérhetek? (persze csak ha szükséges)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22961) Hasaggymeg válasza Archttila (#22960) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

I would also like to know what you think about the 3D LUT made with Your program according to the attached documents.Do you see any glitches or suggest other settings I would maybe achieve better results with?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22962) Archttila válasza Hasaggymeg (#22961) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm szépen! Nagyjából az volt a válasz amire számítottam, sokat segítettél! :R
Lenne még hozzájuk egy utolsó kérdésem:

Szerintetek miért ilyen magas egy-két ΔE a fekete környékén? (#2,3,4,8,11)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22963) Hasaggymeg válasza Archttila (#22962) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Why do you think some ΔE around the black color are so high? (#2,3,4,8,11)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22964) customer114 válasza Hasaggymeg (#22963) üzenetére


customer114
senior tag

(no. two, three, four, eight, eleven)

(#22965) Hasaggymeg válasza customer114 (#22964) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ketten valahogy lefordítottuk. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22966) Archttila válasza Hasaggymeg (#22965) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezt még kérhetném?? :U Ígérem egy ideig nem zaklatlak benneteket! :R Sajnos nem könnyű a téma, így muszáj voltam pár mondatban külföldi fórumon feldobni a témát!

Kíváncsiságból újra elvégeztem a kalibrációt az alábbi módosításokkal (Office & Web D65 G2.2) "Calibration speed" low, "Profile quality" high, de eléggé furcsa végeredményt kaptam. A három főszín a végeinél kicsúcsosodik, torzul, bár őszintén szólva egyelőre még abba sem vagyok biztos, hogy ez hiba, jó lenne ha képek/reportok alapján kifejtenéd erről a véleményedet.
A fenti beállításokon kívül csak az "amount of patch" értéket emeltem az alapértelmezett 175-ről 425-re, egyéb változtatás nem történt az Office & Web D65 G2.2 profilon.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22967) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Az én angol tudásom jelenleg nagyon gyér. Soha nem tanultam angolt, németes voltam mindig is. A helyzet az hogy nemrégiben egy ismerősöm aki "helyrepofozta" az én angol szörnyűségeimet az nem ér rá, nekem pedig nagyon szükségem lenne korrekt fordításokra. 5-6 mondatokat is fordítotok? + Pénzem sincs fordítóra, google pedig nem jó nekem.... Nem volt pofám on-topicon kérdezni...

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#22968) [Prolixus] válasza Riot Gin (#22967) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Igen, fordítunk (főleg Mr. Twain :DDD ), ingyen és bérmentve.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#22969) Riot Gin válasza [Prolixus] (#22968) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

God mate' thank you!

Így írtam le magyarul:
(Magyarul kezd.)A PSZ-9d páncél bebizonyította a zóna harcterein képességeit, így a Szolgálat vezetősége megbízta a technikusukat hogy
csináljon ebből egy exoskeletont. A ruha némely pontját megerősítették hogy az exoskeleton system-et feltudják rá erősíteni.
Ez a verzió egy M12 Tactital sisakkal van összepárosítva, amely a viselő fejvédelmét kiválóan ellátja és biztosítja a viselőt az éjszaka
ne hátráltassa, így egy első generációs éjjellátó lett rá építve. Ugyan a páncélra nem lehetséges képződmény tartót tenni, de a rég bevált és életmentő harctéri
támogató rendszerrel fel lehet szerelni.

Ez lenne a magyar fordítottja ( majdnem egészében)
The PSZ-9d armor proved their abilites in the Zone battlefields, and the Duty chiefs has been ordered their technician to
make from this an exoskeleton type outfit. Some points of the armor has been reinforced to be fitted the exoskeleton system.
This version is paired with an M12 Tactical helmet, wich provide excellent protection for the head, and with a
first generation nightvision the soldiers can see and fight at night . Tough the armor is not possible to upgraded with an artifact container,
but can be upgraded with a good old life-saving combat support system.

[ Szerkesztve ]

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#22970) Hasaggymeg válasza Archttila (#22966) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez túl szakmai nekem,szét kellene guglizzam az agyam,hogy normálisan lefordítsam. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22971) [Prolixus] válasza Riot Gin (#22969) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jah, ez nagyon szakmai, ilyenek pontos fordítását ne várd el...pár javítás, ami a magyar szöveg alapján nyelvtanilag értelmesnek tűnik:

The PSZ-9d armor proved its abilites on the Zone battlefields, and the Duty chiefs has ordered their technicians to turn it into an exoskeleton type outfit. Some points of the armor has been reinforced to make it fitting for the exoskeleton system. This version is paired with an M12 Tactical helmet, which provides excellent protection for the head and ensures that the soldiers' fighting abilities aren't hindered at night by mounting a first generation nightvision upon it. Although the armor cannot be upgraded with an artifact container (???), but can be upgraded with a good old life-saving combat support system.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#22972) Riot Gin válasza [Prolixus] (#22971) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Igazából ez így van jól , hogy csak javítást szeretnék, mivel az angolom nem perfekt. Egyébként a képződmény tartókra térve itt egy link

Egyébként ez a szöveg egy általam importált páncél leírása. Íme:

Itt egy másik páncél: és a hozzátartozó leírása amit összehoztam hozzá:

"A banditák nem csak a képződményeket lopják a Stalkerektől, de még a ruhájukat is! Ugyan a banditák bőrdzsekivel együtt
hordják - mert az úgy a menő részükről! A bőrdzseki és a stalker ruha kombinácuiója ugyan meg kell hagyni hogy érdekes,
ennek azért vannak következménye: meleg mint a pokol, kevésbé szellőzik - tehát elég rossz benne futni, és még nehezebb
az eredetinél. Bár mivel a banditák harcmodorja leginkább a rajta ütés - ezért ez nem gond számukra."

"Now bandits not just stealing artifacts from stalkers, they stealing their outfits! The bandits are wearing with Trench Coats
- because they the cool boys! - The Trench Coat and the Stalker Suit combination is very strange, but have some consequences:
hot as hell, the body hardly breathing in them, and heavier than the original. The bandits combat style is raiding the prey -
so this is not problem for the bandit group. "

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#22973) [Prolixus] válasza [Prolixus] (#22971) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Közben nézem, hogy 2 helyen is elfelejtettem átírni a segédigét a többes számok alapján :DDD

Szóval helyesen:

The PSZ-9d armor proved its abilites on the Zone battlefields, and the Duty chiefs have ordered their technicians to turn it into an exoskeleton-type outfit. Some points of the armor have been reinforced to make it fitting for the exoskeleton system. This version is paired with an M12 Tactical helmet, which provides excellent protection for the head and ensures that the soldiers' fighting abilities aren't hindered at night by mounting a first generation nightvision upon it. Although the armor cannot be upgraded with an artifact container (???), but can be upgraded with a good old life-saving combat support system.

(#22972) Riot Gin

The bandits not only steal artifacts from stalkers, but also their outfits! The bandits wear them with trench coats (ez mondjuk nem bőrdzseki!!!), though, because that's their way of showing their cool! It's worth nothing nonetheless that the combination of trench coats and stalker outfits is very strange, and it has some unpleasent consequences as well: it's hot as hell, the clothing ventillation is crappy -troublesome running is guaranteed-, and it's also heavier than the original. But then again, since the bandits' combat style is raiding,
this is not a problem at all.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#22974) Archttila válasza Hasaggymeg (#22970) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

De ami idezojeles azt nem kell forditani, azon a neven van jelen a programban. Ha nagyjabol ertheto az mar tokeletes. :) ami zarojelben van azt is mellozheted...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22975) Hasaggymeg válasza Archttila (#22966) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

I have recalibrated it out of curiosity with the following settings: (Office & Web D65 G2.2) "Calibration speed" low, "Profile quality" high.The results were quite peculiar.The three basic colours peak and distort at ends,however,I am uncertain that this is a functional error at all. I would like You to give an opinion about it based on the reports and pictures.Beside the above mentioned settings I have increased the "amount of patch" value from 175 to 425,but no other changes were made in the Office & Web D65 G2.2 profile.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22976) Mercutio_ válasza Riot Gin (#22972) üzenetére


Mercutio_
félisten

Btw a magyar verzión is lenne mit reszelni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22977) philoxenia válasza Mercutio_ (#22976) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az az "Ez a mondat magyarul." topikba való.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22978) Archttila válasza Hasaggymeg (#22975) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Isten vagy! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22979) Hasaggymeg válasza Archttila (#22978) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szívesen,de túlzol. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22980) Archttila válasza Hasaggymeg (#22979) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem, mert egy számomra rettentően fontos dolog vette most kezdetét! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22981) Mercutio_ válasza Archttila (#22978) üzenetére


Mercutio_
félisten

őstag

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22982) attiati


attiati
veterán

Hogy mondják azt, amikor a google kereső kiegészíti pár betű alapján a keresőszót?

Beírom, hogy google ext..... és felajánlja a lehetőségeket (google extender, stb...)

(#22983) Orionhilles válasza attiati (#22982) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Suggestion? Vagy ahogy a Google hívja: autocomplete

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#22984) attiati válasza Orionhilles (#22983) üzenetére


attiati
veterán

:R

(#22985) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan fordítanátok le az alábbi kifejezést?

Aktív gyártási állományból eltávolítva.

Banned from active production list?
Removed from active stock?

Egyik sem tetszik...

Van egy böhöm nagy lista, ami tartalmaz akítv és inaktív tételeket is. Egy korábbi kikutatást kell aktualizálnom, ami ezeket a lista elemeket tartalmazza, ellenben egy csomó tétel már kikerült az aktív állományból és a gyártásban már nem vehet részt. Ezt viszont a jelentésben fel kellene tüntetnem..

Köszi. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22986) olloczky válasza föccer (#22985) üzenetére


olloczky
senior tag

Szerintem az első jó, csak active helyett current kéne, mint jelenlegi.

szerk.: a banned helyett meg removed :D (későn eszméltem) Tehát: Removed from current production list

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#22987) föccer válasza olloczky (#22986) üzenetére


föccer
nagyúr

Az állományban megmarad, nincs eltávolítva, csak inaktívvá van téve, ergó a gyártásból van kizárva.

Köszi, :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22988) olloczky válasza föccer (#22987) üzenetére


olloczky
senior tag

Ja értem, akkor igen maradjon az active :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#22989) Hasaggymeg válasza föccer (#22985) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én a 2 kombinációjára voksolok,removed from active production stock.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22990) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Kicsit OFF, de: tudnátok ajánlani olyan oldalt/YT csatornát ahol tudnám fejleszteni az angol tudásom?
Munkahelyen a kommunikáció és maga a munka is angolul megy, folyékonyan beszélek, de rámfér azért még fejlődés.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22991) customer114 válasza gzbotii (#22990) üzenetére


customer114
senior tag

Kezdj el nézni valami sorozatot.

ui.: a munkakörödhöz hasonlót :D így otthon is úgy érzed majd mintha munkában lennél :D

[ Szerkesztve ]

(#22992) gzbotii válasza customer114 (#22991) üzenetére


gzbotii
veterán

Csodás ötlet, kérek is a cégtől otthoni hozzáférést a VPN-hez és akkor milyen jó már :DDD pic alert

5 éve szinte mindent csak angolul nézek/olvasok/hallgatok. Többnyire kisebb hibákat ejtek, csiszolni kellene, hogy tökéletes legyen. Duolingot próbáltam, nem akarom minősíteni most inkább :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22993) customer114 válasza gzbotii (#22992) üzenetére


customer114
senior tag

Mondd a cégnek, hogy írassanak be haladó angolra, ahol majd kijár a tanár hozzátok munkaidőben tanítani.

[ Szerkesztve ]

(#22994) [Prolixus] válasza customer114 (#22993) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jah persze...melyik cég csinálja ezt meg? Elvileg úgy vették fel, hogy van az angolja olyan jó ami a munkájához kell. Ha tényleg suffice, plusz nem is valami tapasztalt munkavállaló, egy átlag magyar cégnél szerintem esélytelen ez...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#22995) customer114 válasza [Prolixus] (#22994) üzenetére


customer114
senior tag

Rengeteg cég csinálja ezt. Top10 magyar cégek közül kapásból 2-t tudok személyes tapasztalat alapján. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22996) Hasaggymeg válasza gzbotii (#22990) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én mikor tanultam annyit beszéltem magamban mint egy tudathasadásos.A legváltozatosabb 7köznapi helyzetekben elgondoltam,éppen hogyan kommunikálnám azt angolul. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22997) [Prolixus] válasza customer114 (#22995) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Top15-ben lévő magyar cégnél vagyok, itt nincs ilyen. Igény pedig lenne rá nálunk is... Mástól sem hallottam sokszor még ilyet, persze volt rá példa, de ritkán. Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nincs, hanem hogy szerintem nem jellemző. Persze lehet tévedek, statisztikám nincs erre.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#22998) gzbotii válasza [Prolixus] (#22994) üzenetére


gzbotii
veterán

Napi munkavégzéshez elég, kollégákkal való kommunikációhoz bőven elég a tudásom, kollégáim többségénél is jobban beszélek.
Csupán fejlődni szeretnék.

Amúgy, vannak cégen belül nyelvi kurzusok, egy hónap múlva jelentkezhetek is, kérdés, angol mikor indul. Addig is fejleszteném magam, időm most van.

(#22996) Hasaggymeg: nem azzal van baj, hogy nem tudnám magam kifejezni, bármilyen témáról folyékonyan beszélni, csak fejlődnék. Ha önmagammal beszélek, akkor nincs, hogy fejlődjek, hiszen mindig ugyan úgy hibásan használnám a kifejezéseket.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22999) customer114 válasza [Prolixus] (#22997) üzenetére


customer114
senior tag

Pedig ez a cégek érdeke is lenne. Lehet van nálatok is csak nem vagy abban a pozícióban, hogy élhess vele. Nem azt mondtam én se, hogy mindenkinek jár. :(

(#23000) [Prolixus] válasza customer114 (#22999) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Cégen belüli tanfolyamra lehet menni nálunk is, nekem is...legalábbis lehetne, ha úgy ítélné meg a vezetőm, hogy szükségem van rá. Pont erről beszélek: ha suffice-nak találtatik a nyelvtudásod, akkor nem támogatja a cég, nem az az érdeke, hogy angol virtuóz legyél, hanem tudjál annyira angolul, hogy el tudd látni a munkád. Itt nem az a kérdés, hogy az angol tanulást támogatja-e a cég per se, hanem az olyan angolozást támogatja-e ami csak a te személyes igényeidet és fejlődni akarásodat szolgálja, amúgy viszont a munkádhoz nem kell, mert már tanfolyam nélkül is tudsz annyit, amennyi elég.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.