Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) drdr válasza #75912448 (#25040) üzenetére


drdr
senior tag

Hát én nem vennék magamnak (de nem is ajánlanék senkinek) intelt (HTPC célra), a korábbi i5 430M és i5-4670 szürke skálás próbáim alapján... Valószínűleg driver kérdése a dolog, de a képminőség (talán színhűség is) láthatóan gyengébbnek bizonyult, mint A10-6800-on (v. korábbi tapasztalataimhoz viszonyítva (A8-3870, A6-3500). Valsz. mindenféle képminőség javítással lehet elérni javulást, de az AMD-n jellemzően épp kikapcsolunk mindent.

Persze lehet a celeron jó, de nem hiszek a csodákban.

[ Szerkesztve ]

(#25052) sb válasza drdr (#25051) üzenetére


sb
veterán

Ebben igazad van, ezt én is kihagytam, hogy mennyit szívtam, driverezés Intel oldalon kritikán aluli.
És emellé alig adnak ki drivert, nálam kb. így nézett ki a helyzet:
1. Volt egy 2013 tavaszi driver, amivel szétesett az XBMC menü.
2. Volt egy beta 2013 májusi amivel a leskálázott 16-235-ös kimenettel fakó volt a kép mindenhogyan.
3. Jött egy újabb 2013 ősszel, amivel már nem volt fakó a kép.
4. A legújabb driverrel pedig már standby-ba is le tudja küldeni a monitort, ami egyik korábbi driverben sem ment. :)

Más képminőségbeli eltérést én nem láttam.

Szóval gyermeteg hibák hónapokon, féléveken keresztül...
Lehet, hogy nem érdemes 1 évnél frissebb procit venni. :) (Ami 1 évnél idősebb ott meg már csak +1 év a support... elég gyászos ez így valóban.)

[ Szerkesztve ]

(#25053) okiman válasza cekkk (#25044) üzenetére


okiman
tag

Jelen pillanatban ilyen kábelem van: http://www.wireworldcable.com/products/121.html .
Elég jó minőségű kábel. De igazad lehet próbálok 1 másikat.

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#25054) okiman válasza okiman (#25053) üzenetére


okiman
tag

+ GPU gyorsítás van beállítva.

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#25055) bajnokpityu válasza sb (#25052) üzenetére


bajnokpityu
félisten

semmi bajom az utóbbi pár hónapos hd4000 driverrel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25056) sb válasza bajnokpityu (#25055) üzenetére


sb
veterán

Pár (1-1.5 :D ) hónapja nekem sincs gondom. Előtte volt.

És nem vagyok vele egyedül szerintem. Tele vannak a fórumok - az intel fóruma is - pont ugyanazokkal a hibákkal amiket írtam. A beta drivereket is az intel fórumból szedtem, amik javítottak 1-2 hibát. Biztos, hogy nem véletlenül jöttek ki és linkelték be az adott hiba topicjába.

[ Szerkesztve ]

(#25057) cekkk válasza okiman (#25054) üzenetére


cekkk
veterán

Hm, ha CPUnál és GPUnál is akad akkor ott más gond lesz.
Ha a TMT-t magában indítod el, és nem a MB alól akkor is akadnak a filmek? Csak HTPC a gép vagy másra is van használva?

(#25058) drdr válasza bajnokpityu (#25055) üzenetére


drdr
senior tag

Végülis i5-4670, az azért annyira nem öreg azt hiszem, 2 ünnep között próbáltam, a lehető legújabb driverrel (nem béta), HD4600-hoz... Én láttam különbséget amd-hez képest, még pedig éppen fakóbb is volt a kép, melyet a szürke skála teszt is alátámasztott. Nem kritizálni akarom a rendszered, csak az hogy neked és sokaknak nincs problémája vele az nem azt jelenti, hogy nincs is probléma, csupán nem volt pl. amd-vel összehasonlítva.

(Én mindig is intel párti voltam, most is az vagyok, sokára barátkoztam meg az amd-vel, még hónapokkal ezelőtt is kételyeim voltak vele, de több saját tapasztalat és teszt azt bizonyította, hogy alkalmasabb HTPC-re az amd. Kivéve talán a fogyasztást...)

Végülis nekem mindegy ki mit vesz, csak saját tapasztalataim akartam elmondani (, hátha segít).

[ Szerkesztve ]

(#25059) bajnokpityu válasza sb (#25056) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor miért gyártjuk a problémát?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25060) okiman válasza cekkk (#25057) üzenetére


okiman
tag

Az hogy mikor akad teljesen random. Van olyan m2ts amivel nem, de jellemzően inkább indításkor MB-ből. Ha TMT5-ből indítok. Akkor automatice kikapcsolja az Aero-t és kevesebbet de beröccen+akad akkor amikor pld egérrel felnyitom a TMT5 infosávját. Még adok neki 1 esélyt 1 másik HDMI-vel, de ha azzal sem jó akkor újrarántom és akkor már 64bit-re( a mostani 4Gb RAM-ból a Win szerint 3.5Gb-t tud használni ), mert lehet hogy valami fogja a gépet(csak nincs hozzá kedvem mert ameddig beállítok mindent az legalább fél nap). Arra is gondoltam már, hogy a TV mögött lévő kábelek valamelyike interferál a HDMI-vel( A TV lábánál össze van kötegelve 1 pár kábel A Tv saját kötegelőjével, hogy ne látszódjon). A gép csak HTPC és minden frissítés letöltés le van tiltva. A filmek UTP-n jönnek az előszobában lévő Media serverről, amin viszont megy a torrent vagy 30db de le van korlátozva a sebesség 200kb/s-re fölfelé+gigabit switch-em van, úgyhogy van elegendő sávszél.

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#25061) #75912448 válasza drdr (#25051) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az eredeti kérdés onnan indult, hogy Pgabor79 Intel fan, megemlített két H87 lapot, melyhez szeretne i3 4130T-t HTPC és játék feladatokra. Lesz-e 23,976Hz és kiválthat-e vele egy Dune Duo-t. Erre szvsz igen a válasz, az más kérdés, hogy többen vagyunk akik AMD-re építkezünk. Én is úgy vagyok vele, hogy asztali Intel, HTPC AMD, és ahogy állnak a dolgok, még jó darabig nem fog változni.

(#25062) canniball válasza MasterMark (#25045) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól tévedek az spdif-en max. DTS fér ki, ha "többet/nagyobbat" akarsz ahhoz már HDMI kell.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25063) MasterMark válasza canniball (#25062) üzenetére


MasterMark
titán

SPDIF-en van DTS-ES Discrete és Matrix 6.1, és Dolby Digital EX is. Mind átfér rajta.

Switch Tax

(#25064) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Milyen sztenderd méretű, csendes tápegységet ajánlanátok halandó ember által is megfizethető áron? Nekem 500W bőven elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25065) dabadab válasza MasterMark (#25063) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol a DTS-ES siman siman DTS-nek latszik, szoval ha be van allitva a DTS passthrough, akkor annak is mennie kell.

DRM is theft

(#25066) MasterMark válasza dabadab (#25065) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor az lehet, hogy az erősítőn kell állítani. Köszi. :R

Switch Tax

(#25067) laspring


laspring
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. HTPC-ben gondolkodom és szeretném eldönteni, hogy építsek-e vagy vegyek-e komplettet.

A szempontjaim:
- linux alapokon szeretnék XMBC-t és torrent kilenst futtatni
- 3D filmeket is szeretnék lejátszani
- Képminőség elsődleges szempont!
- Wifi, optikai meghajtó nem kell
- szeretném a lehető legolcsóbban kihozni

Ez alapján milyen platformot javasolnátok? Intel/AMD? Konkrét alaplap/professzort tudnátok ajánlani?
Köszönöm!!

(#25068) Peak válasza laspring (#25067) üzenetére


Peak
addikt

Torrent hány aktiv letöltést futtat, hány szálon, mekkora terheléssel?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#25069) laspring válasza Peak (#25068) üzenetére


laspring
tag

torrentek száma max 20

(#25070) Peak válasza laspring (#25069) üzenetére


Peak
addikt

jajó'van asz'ittem már valami durvulás van... 300 aktiv torrent korlátlan seeder számmal már megfektet egy 2 magos 1.6os Atomot, nem mellesleg a vinyóját is... nem jutna szufla lejátszásra.
de igy a minimális terheléshez és a 3Dhez szinte bármilyen újabb A6-A8-A10 AMD APU-t használhatsz.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#25071) FishAir válasza laspring (#25067) üzenetére


FishAir
senior tag

Ha 3D (BD iso) is kell akkor az XBMC felejtős sajnos. Marad a Windows + Totalmedia Theatre.

iDontcare

(#25072) laspring válasza Peak (#25070) üzenetére


laspring
tag

Neeem semmi ipari felhasználás :)
Akkor processzornak egy A6-6400K 3.90GHz-et céloznék meg, ennek van baráti ára.
Alaplapi chipsetet milyet nézzek? mini-ITX lapokat kell nézzek?

(#25073) laspring válasza FishAir (#25071) üzenetére


laspring
tag

Szomorú, de XMBC a lényeg!! A háromdéért úgysem vagyok annyira oda...

(#25074) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Na..... tudtam hogy megint ez lesz! A "Nagyok" elvontatnak AMD irányba! :)) Sajnos saját szememmel, fülemmel összehasonlítani nem tudom az 4.gen. i3-at az AMD-vel, (nem beszélve az i3-at körüllengő heréltségi szint mértékéről, illetve ennek hiányáról) így kénytelen vagyok az olvasottakra hallgatni és barátkozni a gondolattal hogy az AMD mégiscsak jobb lehet nekem (HTPC-be!!!) :B

[ Szerkesztve ]

(#25075) laspring


laspring
tag

Azt számolgatom, hogy A06 proc, Asrock A85X chipsetes alaplap, 2GB RAM, és egy chieftec ház 200W-os táppal és már 62eFt-nál járok. És még nincs benne hdd/ssd, hűtőventi(k), távirányító...
Egy Xtreamer Ultra pedig már 65eFt... Csak nem tudom hogy az Ultrában lévő Atom D525 és ION2 teljesítményben hogyan viszonyul az A06 APU-hoz??

(#25076) mpierre válasza laspring (#25075) üzenetére


mpierre
veterán

Nagyjából: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25077) Patice válasza laspring (#25075) üzenetére


Patice
Topikgazda

Használt cuccok nem jöhetnek szóba? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25078) laspring válasza Patice (#25077) üzenetére


laspring
tag

Szóba jöhetnének, de még csak tervezgetek, meg ez egy nagy deszka (microATX) :)

(#25079) sb válasza bajnokpityu (#25059) üzenetére


sb
veterán

Nem én gyártom. Létezett. Hosszú hónapokig. Szerinted egy leendő usert nem érdekel, hogy milyen csapnivaló a drivertámogatás, és hogy adott esetben hónapokat kell eltöltenie ilyen alapvető hibákkal? :F

Én pl. kb. 2 hónapig néztem a mosott, fakó színeket, akárhova állítottam a limited-full RGB kapcsolót.
De ezt már leírtam... aki tud magyarul az megérti.

szerk:
Sőt akár évekig is vissza lehet keresni már Sandy-től pontosan ugyanezekre a hibákra az intel fórumán. Talán nem véletlen, hogy 2-3 évig vissza-visszatér ugyanaz a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#25080) canniball válasza MasterMark (#25063) üzenetére


canniball
nagyúr

Tévedni emberi dolog - mondta a sün... :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25081) MasterMark válasza canniball (#25080) üzenetére


MasterMark
titán

Közben kiderült, hogy az erősítőn, ha nincs bekapcsolva a Surround Back csatorna, akkor csak sima DTS-t jelez.

Azért köszi a segítséget. :R

Viszont akkor azt mondjátok meg, hogy a DD True HD embed részét miért sztereóban adja ki?
Erősítőn 5.1-nek mutatja, és a hangsávoknál is annak írja.

Itt tuti nem erősítő beállítás a baj, mert két különbözővel is ezt csinálja, és minden True HD-s film.

Switch Tax

(#25082) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e ajánlani HTPC kezdőknek való oldalt. Olyat, ahol az alap tudnivalók jól össze vannak foglalva. Úgy látom ebben a topicban inkább a feketeövesek osztják meg a titkos receptek összetevőit egymással. Visszaolvasva oldalanként 1-2 használható infómorzsát (illetve kis gondolati összefoglalást pl #25037) találtam csak, ami mentén el tudnék indulni.

Amúgy én csak egyszerű vasat szeretnék a nappaliba a tévé alá. Játsszon le filmeket (nem 3D, de FullHD) vagy zenét. Szeretnék rajta netezni. Egy oldalért ne kelljen már bekapcsolni a "nagy" PC-t, egy tablet még mindig sajtreszelés nekem.
Szuper lenne, ha skype-olni is lehetne rajta.

Meg ofkorz, legyen kicsi, csendes, ne fogyasszon sokat és legyen occsó.

Köszi szépen előre is!

ui:
Nem tudom jó helyen járok-e. Csak mert a címben házi mozi szerepel. Nekem nem is annyira mozira lenne szükségem, csak a nappaliban lévő tévénk kiszolgálására/kibővítésére. Ez lehet inkább egy házilag épített mediacenter lenne, de nem szeretnék a szavakon lovagolni. Csak azért jelzem ezt, mert látom, hogy itt mindenki annyira más dimenzióban gondolkozik, én meg csak egy egyszerű alföldi, karika lábú parasztgyerek vagyok.

(#25083) canniball válasza naja (#25082) üzenetére


canniball
nagyúr

Íme a kb. alap tudnivalók azok alapján amit írtál:
- vegyél egy brazos lapot (pl. Asrock E350M1) és hozzá körítést (ram, ház etc.)
- telepíts egy tetszőleges Windowst (7 vagy újabb), egy Catalystot és a számodra szükséges szoftvereket (böngésző miegymás)
- kösd rá a TV-re
- ha akarsz némi médiacenter élményt akkor telepítsd az XBMC-t, pofon egyszerű progi.

Remélem elég fehér öves volt. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25084) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

A8 6500T a i3 4130T helyett??? :U Nálam a fogyasztás is játszik. Ez az A8-as csak 45W-ot eszik...

[ Szerkesztve ]

(#25085) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Azért ha valaki megtud valami hivatalosat az i3 4310T-ről akkor dobja a közösbe! Még mindig nem akarom teljesen kizárni. :N

(#25086) fecus válasza Pgabor79 (#25064) üzenetére


fecus
őstag

Én ilyet vettem használtat: Seasonic SS350-ET 80 Plus.
A ház normál, fekvő.

1m-re hallom éjszaka ha a tv némítva van.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25087) #75912448 válasza Pgabor79 (#25084) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem tetszik az a proci, egész biztos elegendő 3D-re és renderer mellé is.

(#25088) Pgabor79 válasza #75912448 (#25087) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Véleményed szerint akkor felveszi a versenyt a 4130T-vel? Még ha ez utóbbiról be is bizonyosodik hogy nincsenek letiltva bizonyos funkciók? Szerinted melyik alaplap illik hozzá? Inkább kicsit túlméretezve gondolkodnék mintsem alá...

Még egy kérdés:

Hogy lehet azt megoldani hogy erősítőn keresztül is, és közvetlenül TV-re kötve is lehessen használni egy HTPC-t? (HDMI ugye menne az erősítőbe..)

Azért kérdezem csak, mert gyerekeknek mesenézéshez nem kapcsolnám be a teljes rendszert...

(#25089) drdr válasza Pgabor79 (#25088) üzenetére


drdr
senior tag

Ha az erősítőn bekapcsolod a Standby Through funkciót, akkor az erősítő bekapcsolása nélkül is átmegy a tv-be a pc jele.
Erősítője válogatja, hogy ezt hol kell, jellemzően a HDMI beállításoknál és azt is, hogy az utoljára nézett HDMI forrás menjen át vagy egy amit fixen beállítasz. Azzal számolni kell, hogy ekkor kicsit nagyobb lesz az erősítő standby fogyasztása. (Nem 0.5W, hanem 1-2 W, de akár 10 körül is lehet, ez szintén erősítőtől függ (és főleg mennyire új sorozatú (évjáratú) az adott erősítő)).

[ Szerkesztve ]

(#25090) cekkk válasza drdr (#25089) üzenetére


cekkk
veterán

De az ő erősítője ilyet nem tud. Már ha az van még neki ami az adatlapon szerepel :)

(#25091) drdr válasza drdr (#25089) üzenetére


drdr
senior tag

Hm. Ahogy nézem nem tud ilyet az erősítőd....

Akkor viszont olyan alaplap kell amin van DVI is, és DVI->HDMI átalakító kábellel, de akkor meg hang nem lesz. Esetleg vmi HDMI elosztóval....

Hátha mond valaki vmi. okosat erre.

[ Szerkesztve ]

(#25092) Pgabor79 válasza drdr (#25091) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Na hát ez az! Jelenlegi erősítőm nem tudja a hdmi passthrough-t! Erre kéne valami okosság. HDMI elosztót nem akarok. Esetleg még talán a VGA+optika?

(#25093) #75912448 válasza Pgabor79 (#25092) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csak arról tudok nyilatkozni, hogy HTPC felhasználásra felveszi vele a versenyt, vagy jobb is, hogy játék és egyéb alkalmazásokban miként teljesít az Intellel szemben, nem az én világom.

Írod, hogy fontos a fogyasztás, HDMI passthrough esetén ez plusz 15-35W többletet is jelenthet. Talán DVI+optikai kimenet? Ebben az esetben a HDMI hangkijárat mellett az alaplapi Realtek is aktív lenne, itt szoktak kezdődni a bajok ... :)

Korábban ajánlottam hozzá FM2+ GIGABYTE GA-F2A88XM-D3H lapot, szvsz minden igényt kielégít.

(#25094) BullZeye válasza Warter (#25005) üzenetére


BullZeye
veterán

Na most volt időm pepecselni vele, ez így jó, egy bajom van vele, hogy Amber skin-ben Sorozatoknál Filmeknél rávive a kijelölést kiírja hogy mik az új elemek, és miket javasol nézésre (pl következő részt sorozatból amit néztem mostanában).

Viszont ha inteligens listát használok, akkor semmit nem ír ki, tök üres a felső rész. Szóval megy, viszont még mindig nem 100%-os de tartok tőle, hogy ennél nem is lehet jobb, mert ennyit tud a program(ozó).

Tényleg így van, vagy van valami beállítás, hogy olyan legyen mint előtte?

Így talán egyszerűbb, itt van 3 kép, Sorozatok ahogy lennie kell, Anime és Sorozatok, ahogy most van, felül semmi infó.

[ Szerkesztve ]

(#25095) canniball válasza BullZeye (#25094) üzenetére


canniball
nagyúr

Így?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25096) BullZeye válasza canniball (#25095) üzenetére


BullZeye
veterán

Így csináltam, és így van a fentebb (utólag) linkelt 3 kép, ahogy most kinéz. Médiatár működik, csak mikor föléviszem az egeret nem írja ki az "ajánlott néznivalókat" ahogy alapból a Sorozatoknál teszi a főmenüben.

Ha bele lépek, akkor normális médiainformációk vannak, viszont hiányzik a főmenüből, hogy miket érdemes nézni, mert így 1 kattal tudom folytatni amit néztem előző nap, és nem kell végigmásznom 100 sorozaton.

[ Szerkesztve ]

(#25097) Pgabor79 válasza #75912448 (#25093) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

"Ebben az esetben a HDMI hangkijárat mellett az alaplapi Realtek is aktív lenne, itt szoktak kezdődni a bajok ... :)"
Akkor ez a megoldás is kilőve. A gyerekek majd 5.1-en nézik majd a Jancsi és Juliskát... :))

[ Szerkesztve ]

(#25098) canniball válasza BullZeye (#25096) üzenetére


canniball
nagyúr

Jah, mivel Warternek válaszoltál azt hittem a lejátszási listával operáltál.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25099) naja válasza canniball (#25083) üzenetére


naja
aktív tag

Ahh, köszönöm szépen, szuper-fehér!
Megtaláltam az összelegózós leírást is hozzá: AMD Brazos Hálóban

Ez amúgy mennyire lesz ügyes/okos/szép/gyors? Csak mert ha jól látom közel három éves ez a konstrukció.
Tutira nem fog akadozni a film lejátszás.

Jut eszembe egy SATA2-es SSD-vel milyen bekapcsolási időre számíthatok? Fél perc, vagy kevesebb? Vagy ezeket nem szokás kikapcsolni, csak sleepeltetni? Ilyenkor mennyit fogyaszthatna nagyjából?

(#25100) dabadab válasza naja (#25099) üzenetére


dabadab
titán

"Ez amúgy mennyire lesz ügyes/okos/szép/gyors? Csak mert ha jól látom közel három éves ez a konstrukció.
Tutira nem fog akadozni a film lejátszás.
"

Tutira nem.

"Vagy ezeket nem szokás kikapcsolni, csak sleepeltetni? Ilyenkor mennyit fogyaszthatna nagyjából?"

Igen, csak sleep, elhanyagolhato fogyasztasuk van ilyenkor.

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.