Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) joghurt válasza oak (#1350) üzenetére


joghurt
addikt

Már akartam is kérdezni, hogy a 14-e óta eltelt elsőkörös 5 munkanap határidőt tartották-e bárkinél is. Nálam azóta még semmi.

A tej élet, erő, egészség.

(#1352) stickermajom válasza oak (#1350) üzenetére


stickermajom
addikt

Szintén. :K Mikor kaptad?

[ Szerkesztve ]

(#1353) stickermajom válasza joghurt (#1351) üzenetére


stickermajom
addikt

"A befogadott pályázatok esetében a pályázat benyújtásától számított 20
munkanapon belül a Támogató dönt az előterjesztett pályázatok: támogatásáról; "

Innen lecsíptek viszont 5 napot a mail alapján. Tök jó, hogy ad-hoc változtatják a kiírást. :D

(#1354) oak válasza stickermajom (#1352) üzenetére


oak
tag

Thu, Jun 24, 2021, 17:36 egész pontosan.

(#1355) joghurt válasza stickermajom (#1353) üzenetére


joghurt
addikt

Én fejben még a 3.3-as pontnál tartok: "A pályázat elektronikus benyújtását követően a Pályázó 5 munkanapon belül értesítésre kerül arról, hogy pályázata értékelésre került és megfelelt a kiírásban foglalt előírásoknak, vagy az értékelés lefolytatásához hiánypótlás kerül kiküldésre."

A felületen van egy "Beküldött támogatói okiratigénylések (1 elem)" dokumentumom, de nem látok értesítést, vagy bármit. De az is lehet, hogy Valika nem ért még el az enyém átnézéséhez.

A tej élet, erő, egészség.

(#1356) stickermajom válasza oak (#1354) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor lehet délután 5 körül összesítik az adott napi pályázatokat, nekem szerdán jött szintén fél 6 körül. Jó lenne, ha jövő hét elején megjönne az okirat is. Bár lehet előbb kapunk egy emailt a támogatói döntésről és utána megint pár nap lesz az okirat.

(#1357) oak válasza stickermajom (#1356) üzenetére


oak
tag

Nekem nem sürgős, még a vasércet bányászhatják az autómhoz. :)

(#1358) stickermajom válasza oak (#1357) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt is ez a helyzet, de jó lenne biztosra tudni, hogy mi a helyzet a pályázattal. Ha bukó, akkor el kell kezdenem másfelé keresgélni.

(#1359) Bandit21 válasza oak (#1350) üzenetére


Bandit21
addikt

Nekem is megjött ez az üzenet tegnap.

A kereskedés utána került fel a listára és nincs at javítva se a pályázat.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1360) joghurt


joghurt
addikt

Nekem most jött meg. :DD

A tej élet, erő, egészség.

(#1361) stickermajom válasza joghurt (#1360) üzenetére


stickermajom
addikt

A támogatói okirat, vagy a "megfelelt" üzenet? Mikor adtad amúgy be a pályázatot?

(#1362) joghurt válasza stickermajom (#1361) üzenetére


joghurt
addikt

A megfelelőség. Június 15-én 8:30 körül tudtam beküldeni a 14-én kitöltött-feltöltött pályázatom.

A tej élet, erő, egészség.

(#1363) stickermajom válasza joghurt (#1362) üzenetére


stickermajom
addikt

Oh, akkor még nagyon messze vagyunk a végétől. :D

(#1364) joghurt válasza stickermajom (#1363) üzenetére


joghurt
addikt

A kereskedő azt írta, én vagyok a harmadik náluk, azaz még elég gyorsan sorra kerültem.

Szóval az IFKÁs Vali elég nagy elmaradásban van az általuk ígért 5 munkanaphoz képest.
Így azért a Támogatói Döntésre ígért 20 munkanap iránt is vannak kételyeim.

A tej élet, erő, egészség.

(#1365) stickermajom válasza joghurt (#1364) üzenetére


stickermajom
addikt

Ráadásul az emailben már 15 munkanapot ígérnek a 20 helyett.

Azt sem teljesen értem amúgy, hogy ha megjelent a titkos kód, akkor miért nem lehetett egyből kiadni az okiratot is? Vagy a Vali főnöke, a Marika is meg fog nyomni egy gombot a következő fázisra?

(#1366) Chereiose válasza joghurt (#1364) üzenetére


Chereiose
addikt

Nekem meg hétfő 8.39-kor beadott pályázatra szartak eddig emailt is küldeni, olyan jó pofák. Már rendesen aggódom, hogy mi van, mikor mások ezek szerint a keddire is megkapták az értesítést.

(#1367) joghurt válasza Chereiose (#1366) üzenetére


joghurt
addikt

Az iktatószámod alacsony sorszáma is tükrözi, hogy te elvileg már akkor beadtad, amikor mi még a lakcímmel szívtunk?

A tej élet, erő, egészség.

(#1368) Chereiose válasza joghurt (#1367) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát igen, kora reggel +47-es számom van…Ezért sem értem mi folyik itt.

(#1369) stickermajom


stickermajom
addikt

Kijött az új pályázati kiírás, aki lemaradt július 12-én újra próbálkozhat 1 milliárd erejéig. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1370) stickermajom válasza stickermajom (#1369) üzenetére


stickermajom
addikt

Hupsz, ez most a céges. Benéztem. :W

(#1371) 5766 válasza stickermajom (#1370) üzenetére


5766
csendes tag

Már vissza is vonták......

(#1372) Semin


Semin
senior tag

Hétvégi tapasztalatok ioniq EV-vel. (2017)
Ez volt az első ~600km-es utam, amit elektromos autóval megtettem.
(130km/h már ahol nem volt dugó + Klíma 23C)

100 km-enként töltöttem, - volt még egy kis hatótáv para - de meglepően gördülékeny volt minden. A töltésekkel sehol sem volt gond, egyszer sem kellett várnom töltőre.
Az egyes megállók 20 percesre voltak tervezve, de szinte mindig túlcsúsztunk.
(hot-dogozás, Kávé, WC stb.)

Összességében mindennel elégedett voltam.

(#1373) Ritter007


Ritter007
csendes tag

Sziasztok!

Mely típusok jönnek szóba, ha napi 230km a tervezett táv, 130as tempóval? Tölteni nem tudok sajnos közben.

(#1374) biker válasza Ritter007 (#1373) üzenetére


biker
nagyúr

Kona/niro 64kwh vagy m3, esetleg nagy akkus enyaq

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1375) joghurt válasza Ritter007 (#1373) üzenetére


joghurt
addikt

Milyen méretkategóriában, és mekkora pénztárcával? :DDD
A 230-ban már benne van a ráhagyás, vagy az a minimum?

A tej élet, erő, egészség.

(#1376) schawo válasza Ritter007 (#1373) üzenetére


schawo
titán

Közút, autópálya? Tegnap mentem 260km-t 39-es Niroval (30% pálya), lényeg, hogy pályán is 120 (115 GPS) alatt kell maradni mindig. Ha gyorsan akarsz menni (140 GPS), akkor 64es Kona, és Niro tudja. Kicsit drágábban Model 3 (bármelyik), VW MEB autók (id3, id4. enyaq) közül a nagy akkus változatok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1377) Ritter007


Ritter007
csendes tag

Köszönöm mindenkinek. 230km össz az fix lenne, 2.0 crtdi kiváltása a cél. Akkor várunk egy kicsit, hátha esik a nagy akksis Kona/Niro ára kint.

(#1378) biker válasza Ritter007 (#1377) üzenetére


biker
nagyúr

és közben vagy a köztes állomáson miért nem tudsz tölteni?
gondolom otthon/munkahely közt mész?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1379) stickermajom


stickermajom
addikt

Lehet sasolni az emaileket, nekem most jött meg a döntésről az email.

(#1380) joghurt válasza stickermajom (#1379) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem is.

A tej élet, erő, egészség.

(#1381) stickermajom válasza joghurt (#1380) üzenetére


stickermajom
addikt

Remélem az okiratot nem a 10. munkanap délutánján küldik. :D

(#1382) WiZARD


WiZARD
addikt

Én ma nyújtottam be a céges pályázatom, egyelőre a hiánypótlást várom (tudom mit szúrtam el a kitöltésben, de legalább gyors volt :DDD)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1383) Bandit21 válasza stickermajom (#1379) üzenetére


Bandit21
addikt

Megjött Nekem is.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1384) schawo válasza WiZARD (#1382) üzenetére


schawo
titán

Mi lesz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1385) WiZARD válasza schawo (#1384) üzenetére


WiZARD
addikt

M3 SR+

Bár úgy indultam neki májusban, hogy a Nissanból elegem van és azért cserélem Teslára. Mostanra lenyugodtam és oda jutottam, hogy asszonynak megmarad a Leaf és inkább az ő füstösét adjuk el.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1386) Füleske


Füleske
addikt

Első félévi itthoni hibrid és elektromos autó eladások : [link]

(#1387) joghurt


joghurt
addikt

Az mennyire kóser, hogy az IFKÁtól a saját támogatói okiratomon kívül az összes pályázó névsorát is le tudom tölteni (támogatás összege, esetleges elutasítás)?

Érdekes megfigyelés, a különböző "Dr."-k mennyire felül vannak reprezentálva a népességben elfoglalt arányukhoz képest.
Abból is biztosan lehetne okoskodni, a döntési sorszám milyen eltéréseket mutat a pályázási sorrendtől.

A tej élet, erő, egészség.

(#1388) Füleske válasza joghurt (#1387) üzenetére


Füleske
addikt

Tavaly is ez volt. Na és ?
Felkeresed majd Dr. xy - t hogy ugyan már Ön úgyis jómódú, miért pályázott ? :) Vagy mire mész az adatokkal ?

(#1389) stickermajom válasza joghurt (#1387) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezt elfogadtad a pályázat benyújtásával, kerek perec szerepelt a kiírásban.

A sorszám pedig valószínűleg a beadás sorrendje, a pályázat száma pedig amikor létrehoztad az űrlapot. A kettőnek nem kell fednie egymást, nem tudsz belőle semmit kihámozni.

[ Szerkesztve ]

(#1390) joghurt válasza stickermajom (#1389) üzenetére


joghurt
addikt

A matrica úgyis ott lesz az autón, tehát nem arra gondolok, hogy senki meg ne tudja, hogy nyertem. (Az már érdekesebb kérdés, ha egy félig közszereplő tornász-műsorvezető-jogász nevét látja az ember.)

Az izgalmasabb érdekességek közé tartozik, hogy a pályázati felületről érkező, végig nagybetűs nevek közé miként keverednek vegyesbetűs nevek is. Nem mondom, hogy kézzel írta be valaki őket az IFKÁnál.

A sorrendről meg annyit, hogy az iratszámom elég magas lett, annyit kellett szívni a tartózkodási hellyel. A sorszámom mégis vagy 200-zal kisebb, annak ellenére, hogy csak másnap tudtam beküldeni. Nem mondom, hogy nem szigorú érkezési sorrendben dolgozták fel (mint ahogy saját feltételeikben szerepel), de az ellenkezőjére sem fogadnék.

A tej élet, erő, egészség.

(#1391) stickermajom válasza joghurt (#1390) üzenetére


stickermajom
addikt

"Nem mondom, hogy kézzel írta be valaki őket az IFKÁnál."

Pedig valószínűleg így volt, a betűtípus is változik a felénél. :D Mancika szerintem kézzel pötyögte végig a listát, ezért tartott ilyen sokáig az egész.

(#1392) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Segítsetek legyszives, egy ismerősöm venne hibrid/elektromos autót, még nem döntötte el. Nekem Passat GTE van, és anno kaptam én is 1-2 tippet megbízható kereskedést illetően. Párszor láttam itt is az egyik nevét, egy pesti kereskedés, ahol phev/ (talán) EV autók vannak, csak nem emlékszem a nevére. Hátha tudjátok melyikre gondolok.

(#1393) axioma válasza Gabesz87 (#1392) üzenetére


axioma
veterán

uj vagy hasznalt?

(#1394) Gabesz87 válasza axioma (#1393) üzenetére


Gabesz87
addikt

Használt. Jogos a kérdés, bocsi

(#1395) axioma válasza Gabesz87 (#1394) üzenetére


axioma
veterán

A solymari e-service szokott sajat behozosat a'rulni, szervizbol talan jobb [mi Amperat kerdeztunk mikor ugy volt hogy nem javitjak a mostanit]. Persze nem nagy keszlet, mikor mi van [ritkan maganszemely autot is bevesznek de fullra glancolva es azt lehuzva az a'rbo'l, feltetelezve h aki ennyiert vesz annak a karcos sarvedo se tetsz... mi pont az ellenkezoje vagyunk szoval nekem fura]
Budakalaszon van a BSS szerviznek is mindig tobb zold rendszamosa.
Mi az iont maganembertol vettuk, de az Amperat egy altalanos 16. ker-i kereskedotol, ami alku nelkuli aron volt fent [tul sok auto volt bent, ki akarta porgetni de par hetet a tulaj azt hasznalta]. Nezegetni tipusokat meg barhol lehet.
Biztos van tobb is en ezeket ismerem sajat tapasztalatbol.

[ Szerkesztve ]

(#1396) gorbep


gorbep
senior tag

Lehet autót B (éjszakai) tarifáról tölteni?

Azt tudom, hogy megoldható, a kérdés hogy jogszerű e. Régen az volt a szabály, hogy bármi köthető rá, ami fixen rá van kötve, csak nem lehet bontható.

Ha jogszerűen tölthető, akkor lehet hogy nem érdemes a HMKE-t emiatt bővíteni, mert a B tarifa mellett értelmetlenül hosszú lenne a megtérülés... Ha valaki csinál ilyet hogyan csinálja? Az én töltőmön kézzel kell indítani a töltést. A feszültség alá helyezéssel a töltés nem indul el magától... Az autó menüjében van ilyen, hogy tarifafüggő töltés, de a leírásból nem derül ki, hogy akkor hogyan tölt... ( BMW i3 94 Ah 2016/12)

Bocs a láma kérdésért, új vagyok... vagy ha van rá szaktopik, a linket megköszönném...

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#1397) joghurt válasza gorbep (#1396) üzenetére


joghurt
addikt

Régen a helyhez kötött hőfejlesztő berendezések mehettek róla (bojler, villanykályha).
A jelenlegi jogszabály (4/2011. (I. 31.) NFM rendelet 5. § (1)) szerint:

A „B” árszabás szerint számolható el - közvilágítási célra vételező felhasználó kivételével - a felhasználó által meghatározott bármely, szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető, külön mért - az elosztó vezérlőberendezésével vezérelt felhasználói áramkörre állandó jelleggel, megfelelő segédeszköz hiányában állagsérelem nélkül nem leválasztható módon, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott - felhasználói berendezés fogyasztása.

A tej élet, erő, egészség.

(#1398) WiZARD válasza gorbep (#1396) üzenetére


WiZARD
addikt

Villanyautosok.hu - Szabad-e villanyautót tölteni „éjszakai” áramról?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1399) axioma válasza gorbep (#1396) üzenetére


axioma
veterán

Ha szaldosan tudod, akkor bovitsd a hmke-t. Nekunk a szolgaltato valasza a toltesre: a 2005-os epitesu haz villanyoraszekrenyet szetbombazni (alsohangon 200e beruhazas), es az 5 Ft-tal olcsobb tarifara rarakhatom, ez a max. Viccesek, mikor hasznalnek el 40e kwh-t? 250e km ha most nem szamoltam el magam nagy hirtelenben. Na ekkor lett napelem-rendszer projekt beinditva... (es nalunk bovne jo volt ba'r me'g full tamogatas nelkul, mert az alapfogyasztasunk is sok, meg ket auto is ingazik arambol).

(#1400) gorbep válasza axioma (#1399) üzenetére


gorbep
senior tag

Hát azért ez gazdaságilag elég aggályos... Az autó árával összemérhető beruházást eszközölni... tartok tőle soha meg nem térülő beruházás lesz...

X beruházással leszorítottam a km költséget 50 Ft-ról 4 Ft-ra... nem túl észszerű beruházás, hogy X/4 beruházással csökkentsem 4 Ft-ról 0 Ft-ra...

Pont amit az előbb fejtettél ki... legyen mondjuk az egyszerűség kedvéért a HMKE bővítés 0.8M mikorra térül meg? 200 000 km alatt????

és ha ráadásul bevág a bruttó, könnyen lehet ez 500 000 km is... ( nem tartom reálisnak azt az ábrándot, hogy örökre bruttóban maradunk )

ennél már észszerűbbnek tűnik az A2 is. 100 000 Ft beruházással 4 Ft-ról 3 Ft-ra.

Amúgy az A2-re csak a töltőt szabad kötni?

Azért én úgy vélem, hogy itt sokan a megtérüléssel elég érdekesen számolnak. Pl nappali áram költséggel számolnak fűtés kiváltást... miért is nem G vagy H tarifával? ... kognitív disszonancia. (mondom úgy, hogy az én rendszerem 3.3M volt még 2014-ben. Azóta annyit sem termelt, amennyit estek az árak... szóval utólag nem volt racionális üzleti döntés. És akkor még az esetleges kamatokat bele sem kalkuláltam... nehéz kérdés ez...)

megérne egy kalkulátort a kiszámoló blogra.... :D

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.