Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) schawo válasza biker (#1199) üzenetére


schawo
titán

Ugyanez, mintha betöltenénknsok autóba, csak épp H2 veszteség nélkül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1202) joghurt


joghurt
addikt

Épp most zajlik egy "túlterheléses támadás" az Elektromobilitás pályázat weblapja ellen. (Értsd: mindenki szeretné beadni.)
503 - Service Unavailable

Aki próbálkozik, annak sok sikert!

A tej élet, erő, egészség.

(#1203) Bandit21 válasza joghurt (#1202) üzenetére


Bandit21
addikt

Kösz. Pedig azt hittem idén - megrendelővel, előleggel - nem kétmillió ember adja be egyszerre, de úgy tűnik mégis...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1204) Bandit21


Bandit21
addikt

Anyám... automatikusan ment minden egyes adat után. 2 perc.
Ország
Megye
irsz
település
közterület neve
típusa
házszám

még jó, hogy tart hely is van. 20 perc lesz, mire kész csak ez...

Aki nem olvasta a leírást az e-cars on:
az ország és a közt. jellege legördülős a többit mi írjuk be.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1205) stickermajom válasza Bandit21 (#1203) üzenetére


stickermajom
addikt

Utána viszonylag könnyen ment, egy dolog hibádzott: a kereskedők fele nem került fel. :W Beadtam másik kereskedővel, gondolom egy kövér elutasítás lesz, de mire megvárom a feltöltést el is fogyott a pénz..

(#1206) Chereiose válasza stickermajom (#1205) üzenetére


Chereiose
addikt

Sokan jártak így legalább, bár gondolom amilyen kedvesek ezek a pályázatbefogadók majd az lesz, hogy akinek mákja volt és a kereskedő listában pont megjelent az övé az megkapja, mi meg mehetünk a búsba. Pedig elég korán sikerült beadni is :O

(#1207) Bandit21


Bandit21
addikt

Leadás előtt a nyilatkozatok fülön a 2. igen óta azt írja, hogy megszakadt a kapcsolat.
Aztán ki is vágott. Vissza ügyfélkapuval, mutatja, hogy van benyújtásra váró. Nyomok rá töltse be, erre ott egy ikt. szám, valami 439. vagyok...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1208) Bandit21 válasza Chereiose (#1206) üzenetére


Bandit21
addikt

Azt, hogy elfogyott, honnan tudod?
(mondjuk 1 mrd ft / 2,5 m az 400 tehát ha 439. vagyok akkor elfogyott...)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1209) Chereiose válasza Bandit21 (#1208) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem biztos még, ha elfogy ki kell dobjon azzal az üzenettel, hogy elfogyott gondolom, bár lehet azért dobott ki téged, csak ezt nem írták oda.

(#1210) Bandit21 válasza Chereiose (#1209) üzenetére


Bandit21
addikt

Hát ez nagyon kedves lenne, egy óra alatt feltöltök 13 adatot meg 3 db 0,2 mb-os képet, majd az utolsó lapon a két "igen"-nél már hibát adott, hogy bocs kapcs megszakadt és mentse újra, de ne az legyen már az elfogyott üzenet, hogy lefagy...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1211) Chereiose válasza Bandit21 (#1210) üzenetére


Chereiose
addikt

Az egész egy vicc, igazából azt kell mondjam sajnos, hogy semmin ne lepődjünk meg.

Nekem pl. nem dobta fel az alapadatoknál még kitöltésnél a tartózkodási címet, ezt lehet még talán hiánypótlásban tudom pótolni, de a regisztrált kereskedőt nem tudom módosítani, és képtelen felrakni a Duna Autót pl., de nyilván elutasítják simán és leszarják.

2. körre lehet menni ha az elsőt visszadobták?

(#1212) joghurt


joghurt
addikt

Nekem a Pályázat indításán nem jut túl. :W

szerk.: 9:08-kor jött a Pályázatfelügyelőtől "Okirat igénylés" üzenetem.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#1213) Bandit21 válasza Chereiose (#1211) üzenetére


Bandit21
addikt

Most már 503 - Service Unavailable újra.

Én vagyok a hülye, mert elment egy csomó idő a tart helyre, pedig le kellett volna szrni és hp-ba rendezni.

Az enyém benyújtásra váró, de azóta már az oldal se tölt be.

Komolyan betölt alap adatokat, de a címet nem. Meg kell adni az ig. számokat, amiket fel is töltesz. Mi a frásznak? Ment minden stáció után. A sorszám alapján (439 vagyok) szerintem max 1000 ember próbálta. Nem vagyok informatikus, de a HAHU-t biztos többen nézik egyszerre, hatalmas adatbázis csomó szöveg kép, és megy. Ebbe mi lehet olyan rohadt nehéz?

A kereskedő lista is vicc.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1214) joghurt válasza Bandit21 (#1208) üzenetére


joghurt
addikt

Akkor viszont ez nem pályázat, hanem lottó, ha 1 óra alatt kimerült a keret.

A tej élet, erő, egészség.

(#1215) Chereiose válasza Bandit21 (#1213) üzenetére


Chereiose
addikt

Biztos voltam benne, hogy ez lesz, csak az szánalmas, hogy a kereskedő listát sikerült így elcseszni amit majd gondolom rajtunk vernek le és volt nincs.

(#1216) Bandit21 válasza joghurt (#1214) üzenetére


Bandit21
addikt

A kiírásból:

A pályázati konstrukció teljesítménycéljai:
- támogatásban részesülő kérelmek száma várhatóan: 1200 - 2000 db.

Azért csak lehetett rá számítani, hogy pár ember próbálkozik. Most épp újra betöltött az ifka, ez e.mobilitás honlap és az ükapu belépés is megvan.

Írja, hogy van be nem nyújtott, klikkelek rá, de homokóra 5 perce.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1217) joghurt válasza Bandit21 (#1216) üzenetére


joghurt
addikt

Ha felszorzod, egyértelmű, hogy az 1200-2000 darab a három körre összesen vonatkozik.

A tej élet, erő, egészség.

(#1218) Bandit21 válasza joghurt (#1217) üzenetére


Bandit21
addikt

Értem, nyilván, de szervezési szempontból nyilvánvaló az is, hogy ma az első alkalommal rá esett az a 2000 ember. Minimum. Erre csak fel lehet készíteni egy ilyen felületet, ahova 4 képet kell feltenni, meg beírni 20 adatot.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1219) stickermajom válasza joghurt (#1217) üzenetére


stickermajom
addikt

Nyilván, de hány ember pályázik egyszerre? 4-5000? Azért az nem egy kezelhetetlen terhelés..

(#1220) joghurt válasza stickermajom (#1219) üzenetére


joghurt
addikt

Ha 1:10 a nyerési esélyed, akkor az szerencsejáték.

Nekem most a legutóbbi 503 után már csak a PEDELEC-2020-ra enged belépni. :O

A tej élet, erő, egészség.

(#1221) Bandit21


Bandit21
addikt

Eleve nem értem, hogy ha be tudja húzni a BM nyt-ből anyám nevét, hol születtem, mikor stb, akkor a cím miért nem sikerült? Eleve minek a cím, (attól függetlenül, hogy feltölteni kéri a lakcím ig-t) ha elektronikusan megy az egész. Minek egyszerre oda engedni a taxist, az iskolai egyesületi titkárt és a magánszemélyt? Miért nem időben eltolva versenyzünk.
Eleve miért verseny ez? (arról nem beszélve, hogy alapjaiban meginog az ember bizalma annak a versenynek az elbírálásában, ahol húzzák a lábad, a másiknak zsákot húznak a fejére a harmadikra meg kutyát engednek közbe)
Fél órája ott álltam, hogy két igen-t kell klikkelni és beadom. Erre elkezdte üzenni, hogy nincs mentve. Most végre sikerült, belépni, kiválasztani az e mobil oldalt, ott ügyfélkapu, aztán pályázatok aztán beadandó, aztán űrlap, aztán végig mindhárom oldalon - pedig azonnal nyomhattam volna benyújtást - és kiderült, hogy az utolsó második igen hiányzott.
Majd benyújtás homokóra 10 percig és most be van adva.
Lehet meglesz végül, augusztusban már remélem, a végén pedig biztos, de ez azért vicc. Ráadásul itt most megrendelt autókról van szó, ott az 1 m ft-os foglaló, se elveszteni nem akarom se 2,5 -el többért hozni a kocsit...
Értem én, hogy utóbb a sok embernek aki nem nyert el kell majd magyarázni, hogy béna volt és nem tud kitölteni egy netes form-ot, de nemár.
Más kérdés újra a szervezés. Hallo, (renó, vévé, kia dácsia stb kb 6 telefon vagy e-mail a legnagyobbaknak). Hány megrendelőtök született az elmúlt egy hónapban. 5000? jujjujj, akkor itt sok ember fog próbálkozni, szóljunk már az informatikának, hogy bővítsék a rendszert, és tudjon már kiszolgálni egyszerre 7500-at. Ja, hogy akkor a lóvé is kevés lesz? Na akkor próbáljuk meg ezt meg kommunikálni, mielőtt kiborul pár ember, hogy eldöntheti majd ősszel, hogy drágán vesz e-autót, vagy bukik egy foglalót.
(felesősen szálltam bele, mindkét esettel számoltam, de felelős kezelésre is számít ilyenkor az ember, nem lottóra.) ha két perc alatt feltölthető lett volna (mert nem több idő amúgy) és utána jön egy levél, hogy sajnáljuk nem nyert, azt mondom, basszus ez van.
de ha 2 óra megcsinálni és szét vet az ideg tőle, hogy sikerül-e egyáltalán leadni, az nem ok.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1222) stickermajom válasza joghurt (#1220) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem ezt tudtuk, hogy lottózunk. Ez a 3 milliárd semmire nem elég, ha egy fél kiemelt stratégiai beruházás árát beletöltötték volna, akkor bőven jutott volna mindenkinek pénz és tettek volna valami például Budapest levegőjéért.
Engem a lottó lebonyolítása zavar inkább, ezzel a hülye kereskedős malőrrel.

(#1223) joghurt válasza stickermajom (#1222) üzenetére


joghurt
addikt

Vagy ahogy fentebb írták, hogy tartózkodási hellyel alapból szopóágon vagy, mert annak a beírása minimum plusz negyed óra.

A tej élet, erő, egészség.

(#1224) joghurt


joghurt
addikt

A pályázati rendszerbe korlátozott számú felhasználó léphet be egy időben. Önt sorba állítottuk a belépéshez. A rendszer automatikusan belépteti, amint a megfelelő számú hely felszabadul.

Ön előtt még 57felhasználó várakozik.

A tej élet, erő, egészség.

(#1225) Bandit21 válasza joghurt (#1224) üzenetére


Bandit21
addikt

omg...

sajnálom

Felmerül, hogy minek várd ki és csináld meg ha én 8:45-kor a 439 voltam és azzal lehet el is fogyott...
Felmerül, hogy ha előtted 100-at kivágnak (mondjuk a kereskedő rossz megadása miatt ami vicc) akkor mégis bekerülsz.

Mindkét eset komédia.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1226) joghurt válasza Bandit21 (#1225) üzenetére


joghurt
addikt

Már feltöltöttem az anyagokat, kiválasztottam a típust/kereskedőt, csak a vételár beírása maradt, amikor kivágott, hogy nem sikerült mentenie az adatokat. Visszalépni azóta sem tudtam.

Pár perce a bejelentkezési oldalról a pályázók belépése eltűnt, csak az IFKA munkatársainak van link.

A tej élet, erő, egészség.

(#1227) stickermajom válasza joghurt (#1226) üzenetére


stickermajom
addikt

Lehet kimerült a keret akkor. :F

(#1228) Chereiose válasza stickermajom (#1227) üzenetére


Chereiose
addikt

Stílusosan zárták le ha így van :DDD Azért módosítgatni remélem visszaengednek még ma.

(#1229) joghurt válasza stickermajom (#1227) üzenetére


joghurt
addikt

A taxis pályázatra még be lehet jelentkezni, szóval erősen elgondolkodtató. A főoldalon csak annyit írnak, hogy nagy a terhelés.

A tej élet, erő, egészség.

(#1230) stickermajom válasza stickermajom (#1205) üzenetére


stickermajom
addikt

Na így a pályázat lezárása után 3 órával fel is került a kereskedésem a listára. :D Péntekig ki kell derülnie, hogy hiánypótlás vagy elutasítás lesz a vége.

(#1231) Bandit21


Bandit21
addikt

Láttam egy olyan üzit, miszerint kifogyott, a már megkezdett pályázat űrlap folytatható, új támogató lap indítható, de csak a 2. szakasz nyitás után lehet beadni. (kereskedők listája frissül) Írták azt is, hogy a megrendelő nélküli pályázatokat hp nélkül utasítják el.

Azt lenne jó tudni, hogy akik most a rendszerben "ragadtak" pályázat írás közben és a kiírás szerint be tudják fejezni / újat tudnak kezdeni, és a 2. kör nyitásakor tudják majd beadni, azokhoz képest én hogy állok ha most nem lett meg?
Vissza lépni nem enged, nem tudok újat beadni (azt se tudom kell-e csinálni). A 2. kör nyitásakor én majd eshetek neki újra megadni nagymamám bugyi méretét angolszász mértékegységben, míg aki most töltögeti csak belép és nyom egy küldést?
Vagy a mostani, ha nem nyert, legközelebb is elővehető? Újra beadható?

Tavalyiak nyilván nem tudják mert akkor csak 1 kör volt, de ez nem semmi...

Ja és a mi kereskedésünk se volt rajta, de mivel vw a kocsi, benyomtam a po-hu-t. A most elérhető listán sincs rajta amúgy.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1232) Bandit21 válasza stickermajom (#1230) üzenetére


Bandit21
addikt

Valami e-autó face oldalon olvasta a feleségem, hogy hasonló gonddal felhívták az IFKA-t és azt mondták ez nem lesz gond (ha nem listát a kereskedőd).

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1233) Bandit21 válasza Bandit21 (#1231) üzenetére


Bandit21
addikt

Ez volt a rövid ideig elérhető üzenet.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1234) Chereiose válasza Bandit21 (#1232) üzenetére


Chereiose
addikt

Elméletileg igen, ezt többen is megerősítették, hogy hiánypótlásban majd mindenki be tudja írni a helyes kereskedést, ollé.

(#1235) joghurt válasza Bandit21 (#1233) üzenetére


joghurt
addikt

És ezt vajon a sima webes felületre miért nem tudták kiírni?

Másrészt meg a szöveggel ellentétben az űrlap kitöltését nem lehet folytatni, mert 4 órája levették a bejelentkezési lehetőséget. Még ha beküldeni majd csak augusztusban is fogom tudni.

A tej élet, erő, egészség.

(#1236) Bandit21 válasza joghurt (#1235) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem én lőttem a fotót, valami facebook csoportból van.

Ok, de ha aug-ban annyi dolgod lesz, hogy a kész pályázatra nyomsz egy beküldés-t, amíg én elölről kezdem az egészet akkor ha én ott is kifutok az időből akár még "jól is járhatsz" bármilyen hülyén hangzik ez a mai nap után.

Nem ártana valami szélesebb körű tájékoztatás...

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1237) joghurt válasza Bandit21 (#1236) üzenetére


joghurt
addikt

Amekkora mázlim ma volt a folyamatos szerverhibákkal, én már nem bízok semmiben.

Az adatok bevitele megvolt csekély egy órán belül (amiből 12 perc volt a tartózkodási hely), onnan kezdve több mint egy óra volt eljutni magáig a pályázat indításig. Aztán kb. 5 perc alatt megvolt a dokumentumok feltöltése - hogy a célvonal előtt kivágjon, és ne engedjen vissza.

Részletesebb tájékoztatást már a Telex is kért (főleg a közleményben szereplő dátumok össze-visszasága miatt).

A tej élet, erő, egészség.

(#1238) Chereiose válasza joghurt (#1237) üzenetére


Chereiose
addikt

Ezt látva akkor érdemes volt amit lehetett átugrani, random töltögetni, csak a dokumentumok meg a szerződés feltöltése volt fontos és utólag meg úgyis lehet hiánypótlást kérni. Persze ezt azokra mondom, akik a kereskedés feltöltésére vártak.

(#1239) Bandit21 válasza Chereiose (#1238) üzenetére


Bandit21
addikt

Ok, de ott van benne, hogy valós adatok így meg úgy, normális szerintem ha ilyenkor neki állsz és szépen ki töltöd.
8:20-kor tudtam elkezdeni.
8:24-kor jött a szívás a tart hellyel.
8:40 körül lettek meg az adatok,
pályázat (második oldal) kész lett 9:00-ra (rossz kereskedővel).

Onnantól jött a szívás, a nyilatkozat fül, amin 2 db igen-t kellett volna megugrani. Már leírtam, nem ismétlem, de 9:05-től 9:38-ig tartott a 2 igen, és akkor lett beadva.
Közben lefagyott kidobott, beengedett de űrlapot nem töltött, aztán töltött, de elejétől. Aztán végképp kidobott, újra be és akkor nagy nehezen.

Valóban be kellett volna adni tart hely nélkül, de biztos hülyét kapnék ha amiatt buknánk el.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1240) Chereiose válasza Bandit21 (#1239) üzenetére


Chereiose
addikt

Nekem is a tart. hellyel volt gondom, mert konkrétan ott sem volt nekem, nem vagyok olyan hülye, hogy kihagytam volna, utólag láttam már csak beadás után, hogy megjelent, a kereskedésre meg 1 percet gondolkodtam aztán beadtam rossz kereskedővel, mert tudtam, hogy kifogy a keret, aztán szerencsémre bejött a "tipp". Gondolom (remélem) hiánypótlásban azért 1 nyomorult címet+ a kereskedőt csak beírhatom, a többi az sikerült csoda módon.

[ Szerkesztve ]

(#1241) stickermajom válasza Bandit21 (#1232) üzenetére


stickermajom
addikt

Remélem igazad lesz. Minden dokumentumot feltöltött rendesen, minden adat stimmel, kivéve a kereskedőt. Amit amúgy még mindig nem tudnék kiválasztani, mert autó nincs hozzárendelve a lista alapján. :D

(#1242) oak válasza stickermajom (#1241) üzenetére


oak
tag

Sziasztok! Nálam is ez a helyzet, állítólag majd hiánypótlással megoldják. Közben frissült a lista, megjelent pl. a Duna Autó:
https://2021.msz-elektromobilitas.ifka.hu/hu/page/merchants

(#1243) stickermajom válasza oak (#1242) üzenetére


stickermajom
addikt

Közben meg nyitva van az oldal és mindenki adja be a pályázatát, immár a korrekt kereskedésekkel. Kiváncsi leszek, hogy a délelőtti bagázzsal akkor most mi lesz így.

(#1244) Chereiose válasza stickermajom (#1243) üzenetére


Chereiose
addikt

Érdekes lesz ebből mi sül ki, de ez hihetetlen, hogy aki most random ránéz gondol egyet kitölti 18.00kor és elnyeri, mi meg szenvedünk vele reggel óta…Hát tényleg kíváncsi leszek.

(#1245) oak válasza Chereiose (#1244) üzenetére


oak
tag

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a pályázati portál felületén a már megkezdett támogatói okiratigénylő űrlapok kitöltése befejezhető, azonban új pályázó létrehozására és támogatói okiratigénylő űrlap indítására már nincs lehetőség.
Ha jól értem, akkor csak korábban megkezdettet lehet befejezni.

(#1246) Chereiose válasza oak (#1245) üzenetére


Chereiose
addikt

Na ja, csak ha esetleg megint megnyílik akkor mire pályáznak? Elvileg elfogyott a pénz már.

(#1247) oak válasza Chereiose (#1246) üzenetére


oak
tag

Ezt sosem értettem. Honnan lehetne tudni előre, mennyi érvényes pályázat érkezett be?

(#1248) Chereiose válasza oak (#1247) üzenetére


Chereiose
addikt

Állítólag most pl. 2 ezer volt. Nem is értem minek fogadnak be ennyit, úgyis 400 kivételével megy a levesbe.

(#1249) joghurt


joghurt
addikt

Fontos! Az értékesítőm szólt, hogy most este megnyitották a felületet, így a megkezdett pályázatokat be lehet fejezni. A beküldés lehetséges időpontjáról majd értesítenek.

A tej élet, erő, egészség.

(#1250) Chereiose válasza joghurt (#1249) üzenetére


Chereiose
addikt

Már kb 16.00 óta nyitva van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.