Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Vesa válasza FIREBLADE78 (#11000) üzenetére


Vesa
veterán

Szép nagy tank az biztos. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#11002) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

NISSAN SPEED SHOP CÉGEKNEK!Elektromos cégautót keresel?⚡ A Nissan Leaf most 6 495 000 Ft-tól lehet a vállalkozásod új tagja! 🚗 Garantált 6 millió Ft kedvezmény 2024.03.11-03.18. között! 💰 100% elektromos autó, 60 perc körüli töltési idővel és akár 385 km hatótávolsággal. Az akció a 2024.03.31-ig forgalomba helyezett autókra érvényes!

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#11003) mghltm válasza Tiédetis (#11002) üzenetére


mghltm
addikt

ugy nez ki nem vasaroljak a nepek. feb 5 elott meg 13,5 volt a 62-es nconnecta, most 9,8-ert szorjak kifele.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11004) Tiédetis válasza mghltm (#11003) üzenetére


Tiédetis
senior tag

62-es akku kezelésén valamit javítottak, ez már reális ár

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#11005) mghltm válasza Tiédetis (#11004) üzenetére


mghltm
addikt

hahu-n frissitve az arak, tamogatas utan:

40-es visia 3,7m
40-es acenta 4,3m
40-es tekna 5,8m

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11006) Ezekiell válasza mghltm (#11005) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én nagyon komolyan elgondolkodtam, hogy ennyiért veszek egyet, pedig baromira nem kell (már van egy fél éve lízingelt 3 éves Leaf meg egy új MY). Ennyiért már nyerészkedésnek se rossz...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#11007) mghltm válasza Ezekiell (#11006) üzenetére


mghltm
addikt

ne is mond, mar a ketiranyu toltoket ( v2g, v2l ) nezegetem meg a nagyobb akkus leaf-eket :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11008) tuzpenge válasza mghltm (#11007) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szerintem lassan kizáró tényező lesz a chademo csatlakozója.....nemnagyon fogod tudni tölteni...persze ha csak otthoni töltéssel tervez valaki annak jó lehet, de akkor meg fölösleges a nagyobb akkus. (Ez szigorúan saját vélemény)

ˣ

(#11009) mghltm válasza tuzpenge (#11008) üzenetére


mghltm
addikt

chademo - ccs adapter elerheto, 1000$ ( remelhetoleg lesz meg olcsobb )

az akku kimelese miatt ezeket a majd 15 eves technikakat amugy is otthon erdemes tolteni, gondolom azert havi 1-2 gyorstoltest kibirnak

a legnagyobb visszatarto ero a nagyobb akkustol a br 2m-os kulonbseg, szoval teljesen jo az ervelesed

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11010) Semin


Semin
senior tag

Handras - VW ID.7. vs Tesla Model S.
Szerintem ez az első ID a sorozatból ami be fog találni.

(#11011) Mauzes válasza tuzpenge (#11008) üzenetére


Mauzes
őstag

Mondjuk a 4 milliós vételár már annyira baráti, hogy felülírja a csatlakozót (otthoni töltésre, második autónak szerintem tökéletes).

(#11012) WiZARD válasza mghltm (#11005) üzenetére


WiZARD
addikt

Gyanús, hogy ez így nem müxik.
Eddig mindenki örömmel írta ki hirdetésbe az állami támogatással csökkentett árat, itt miért hagynák ki ezt a marketing fogást?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11013) madgie válasza Mauzes (#11011) üzenetére


madgie
titán

Azt viszont nem írja felül, hogy nincs akkutemperálás a Leaf-ben.

(#11014) tuzpenge válasza Mauzes (#11011) üzenetére


tuzpenge
őstag

Persze ez igaz...feltéve ha megkapod a támogatást, mert anélkül szvsz nem éri meg...
Én pl a leaf-et nem az akku temperálás hiánya miatt zártam ki anno hanem kizárólag a chademo miatt....már rég látszik hogy annak reszeltek. HA egy oszlopon a chademo fej tönkre megy b@sznak rá magasról már most is, nemhogy a jövőben....

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#11015) Ezekiell válasza madgie (#11013) üzenetére


Ezekiell
veterán

Városban szaladgálós, ovi-suli körös, tipikus második autónak tökéletes a Leaf, oda nem "kell" akkutemperálás. Nyilván aki pályázni akar, az ne vegyen ilyet, még ha most baromi olcsó is (ennyiért tényleg nem kapsz kb semmit még benzinesből se mondjuk).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#11016) tuzpenge válasza Ezekiell (#11015) üzenetére


tuzpenge
őstag

"Városban szaladgálós, ovi-suli körös, tipikus második autónak tökéletes a Leaf, oda nem "kell" akkutemperálás. " -> +1 Arra valóban tökéletes. Ma még szerintem hosszabb távokra is jó mert azért még vannak DC töltők is hozzá. De hosszabb távon szerintem már nem jó választás.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#11017) Andras6800 válasza Semin (#11010) üzenetére


Andras6800
senior tag

Néztem én is. Ez az amit a VW-nek le kellett volna hoznia úgy 2 éve. és akkor most minden sokkal jobban lenne. De így legalább van remény :)

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#11018) madgie válasza Ezekiell (#11015) üzenetére


madgie
titán

Tipikus második autós Zoesként is látom, hogy a kis köröknél az akku temperálása visz el iszonyat nagy energiákat. Meg azt is, hogy ha nyáron a napon állsz az autóval (amit nem tudsz mindig elkerülni), egy normális villanyautó egy idő múlva hűti az akkut.

Nyilván úgy is hozzá lehet állni a dologhoz, hogy veszek egyet olcsón, pár év múlva úgyis váltok felfelé, akkor meg törődjön/szívjon majd a nagyakkuval a következő tulaj.

(#11019) Shadowbull válasza Semin (#11010) üzenetére


Shadowbull
addikt

Az ID.7-ből lesz kombi is hamarosan. Az lesz egy nagyon érdekes autó. Ráadásul olcsóbb lesz mint a limuzin.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#11020) Mauzes válasza madgie (#11018) üzenetére


Mauzes
őstag

Pont így kell felfogni, adott árért mit kapsz. 4 millióért szerintem nem ér panaszt az, hogy nincs akku temperálás -> nézd úgy, hány millióval olcsóbb, mint az, amiben lenne.

Meg ugye pont arról beszélünk, hogy otthoni töltés, amire még egy phev is jó lenne. MEg hogy többet fogyaszt, na bumm, még úgy is a töredéke lesz a benzin árának.

(#11021) Tiédetis válasza Semin (#11010) üzenetére


Tiédetis
senior tag

handrást már jó ideje nem nézek, nem túl korrekt úgy általában

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#11022) Shadowbull válasza Tiédetis (#11021) üzenetére


Shadowbull
addikt

Handrásnak a maga autóipari laikus szintjén teljesen korrekt videó mi vannak. Nem szakértő, de nem is akarja magát annak láttatni.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#11023) gabross válasza Shadowbull (#11019) üzenetére


gabross
tag

Nem lesz olcsóbb, ez egy trükk a VW részéröl, most lehet erröl irni, h olcsóbb.

Maradjunk annyiban, h a listaára alacsonyabb, de a kombihoz külön meg kell venni a Komfort csomagot es az Assistenz csomagot is, ami a limuzin esetén az alapfeleszereltség része. A kombi esetén a kéttónusú fényezés is csak a drágább Külsö csomag "Plus"-szal és a panorámatetövel együtt rendelhetö.

Ugyanúgy felszerelve Kb 1500 euróval drágább lesz a kombi Németországban.

(#11024) Shadowbull válasza gabross (#11023) üzenetére


Shadowbull
addikt

Értem én, de mi ebben a trükk? Legalább eldöntheted hogy kellenek-e neked ezek a csomagok vagy nem.
Amúgy az 1.500 eurós felár is teljesen korrekt. Már ha eltekintünk attól hogy mennyire drága egyébként.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#11025) Bikkrom válasza mghltm (#11005) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A használt piac is csak esik és esik. 5,5-ért 40-es Nconnecta, nem is egy. De volt már a hetekben 5,2-ért.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#11026) Kroni1 válasza Bikkrom (#11025) üzenetére


Kroni1
veterán

De hát az maximum annyit is ér, (vagy még annyit sem). Egyébként ha így esik a Leaf ára még nálam is újra szóba jöhet.. Pedig már teljesen ráálltam a 3-4M körüli béka helyett 5M körül egy 2017-18-as 28kW-os ioniq vásárlására, mert sokkal fejlettebb autó. De ha az újabb, garis 40-es Leaf-ek is lecsúsznának 4-5M közé (ahol már felbukkan 1-1 premium felszereltségű ioniq), akkor lehet lemondanék a CCS2-ről, a temperált akkuról, és a kicsit nagyobb beltérről. Úgyis csak második autónak kellene rövidebb távokra a 7 személyes mellé.

(#11027) tuzpenge válasza Shadowbull (#11019) üzenetére


tuzpenge
őstag

Az piszok jól néz ki......

ˣ

(#11028) tuzpenge válasza Kroni1 (#11026) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ne tedd!!! Az ioniq sokkal jobb autó!!

ˣ

(#11029) Kroni1 válasza tuzpenge (#11028) üzenetére


Kroni1
veterán

Tudom. És sanszos, hogy az akksija is tovább fogja bírni egy most x éves ioniqnak mint egy fiatal leafnek.. szóval azért még sokat kéne esnie hogy alternativa maradhasson. És ahogy a hatékonyságukat nézem ott sincs csoda, a 28kW ioniq-ból kb annyi km-t lehet kihozni mint amennyit a leaf a 40böl tud..

(#11030) Tiédetis válasza Bikkrom (#11025) üzenetére


Tiédetis
senior tag

viszi magával a többit is, vagy azok ezeket
2019-2020-as M3LR már látni 9 misi alatt.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#11031) Bikkrom válasza Tiédetis (#11030) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Meg az egész autó piac, ahogy az ingatlan is. Hitelkamatok fent, autó behozatal lent, építési engedély kiadások minusz 39%, az 1-2 milliós autó kategória pörög csak. 4-5-8-10 milliós szegmens be van állva. Megy a kivárás. Elfogyott a pénz.

Ma foglalóztam egy V60 phev-et, meglátjuk. Vidékről jogsi nélkül nehezebb. :DDD Valahogy el kellene jutnom Debrecenből BP-re a következő napokban, egy söfőrrel. Meg vissza. Na majd kitalálok valamit. :))

De ha nem jön össze a Volvo akkor várok Leaf-re, veszek egy ilyen átalakítót és megy a tisztán elektromos. Van még úgyis 1-2 hónap a jogsiig.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#11032) Kroni1 válasza Bikkrom (#11031) üzenetére


Kroni1
veterán

Vonat?

(#11033) Balázzs válasza Bikkrom (#11031) üzenetére


Balázzs
senior tag

Vonat, vagy [link]

(#11034) Tiédetis válasza Bikkrom (#11031) üzenetére


Tiédetis
senior tag

nem tudom, én 4,4.ért adtam el a soul ev-t 2 hónapja

ha nincs jogsi hogy akarod? :)
Hárman mentek?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#11035) Vesa válasza Kroni1 (#11026) üzenetére


Vesa
veterán

Helyedben maradnék az Ioniq-nál.

A tudomány a valóság költészete!

(#11036) Kroni1 válasza Vesa (#11035) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, ez tiszta sor. Amúgy annak is sokat esett az ára, már láttam több premium felszereltségüt a 4.8-5M ársávban is..

(#11037) Vesa válasza Semin (#11010) üzenetére


Vesa
veterán

Jó lenne, de 27-ért szerintem sok, és sajnos a külső design nagyon avétos lett, nem tudom miért nem mernek kicsit modernebb formákkal próbálkozni?? Mondjuk a VW soha nem a formatervezési forradalmáról volt híres, nagyon unalmas autókat csinálnak.

Viszont van benne egy rendes HUD!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#11038) Shadowbull válasza Vesa (#11037) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nekem kifejezetten tetszett az ID.7 is,. kívül-belül. A kombi még attól is jobban néz ki. A VWtōl pont ezt várjuk, szolid dizájnt, nem barokkos túlzásokat.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#11039) Mauzes válasza Vesa (#11037) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem is bejön. Elismerem, hogy nem túl izgalmas, ez nyilván a VW koncepció része is - nehéz imádni, ezért nehéz utálni is, kevesen vannak, akik a külső miatt nem veszik meg.

Ezzel együtt szerintem ezek a konszolidált, szolid formák időtállóbbak, mint a modernek.

De a legfontosabb, hogy számomra sokkal fontosabb, hogy milyen bent ülni egy autóban és használni, mint hogy hogyan néz ki. Most ezzel nem az id7-et minősítem, mert nem ismerem, de sokszor látom, hogy az embereknek fontosabb a kinézet és a presztízs, mint hogy mennyire jó valamit használni.

(#11040) FIREBLADE78 válasza Bikkrom (#11031) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nincsen jogsid és 25 milliós autót veszel? Bátor ;]
Menj telekocsival. Legjobb

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#11041) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Akinél van otthon falitöltő kiépítve. Kábelezés honnan kellett és hová?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#11042) djeperto válasza FIREBLADE78 (#11041) üzenetére

Maradt egy 5m-es 5G 50 mm darabom a napelem kivitelezésekor, azt kötöttem a bejövő 3x32A dobozba, a töltőnek kialakított csatira :D a másik végén meg a 3x32A töltő.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11043) cOxeR válasza FIREBLADE78 (#11041) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem a garázsban van az elosztó, oda jön be az órától a 3 fázis, az lett leágaztatva.

(#11044) gorbep válasza FIREBLADE78 (#11041) üzenetére


gorbep
senior tag

Nálam a garázsban lévő 3x16A aljzatból egy dugóval 6m 5x4MT be egyenesen a töltőbe...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#11045) madgie válasza FIREBLADE78 (#11041) üzenetére


madgie
titán

Nekem a napelemrendszer inverter teraszon lévő elosztódobozából lett a garázsba áthúzva, a napelemnél ott a túlfesz, túláramvédelem, meg mellé kapott egy kombinált ÁVK-t.

(#11046) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hú ahány ember annyi változat. :) Egyszerűsítve a dolgot. Magát a töltőt direktbe kell kötni valahová vagy kell neki egy aljzat? Utcára akarom a falra. Villanyóra is kívül van. Bizti szekrény az meg 10m-re kb

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#11047) Balázzs válasza FIREBLADE78 (#11046) üzenetére


Balázzs
senior tag

Keresd biker [link] fórumtársat, ezzel foglalkozik, profi és korrekt.

Hú ahány ember annyi változat. :)

Ahány ház, annyi féle kiépítés.

[ Szerkesztve ]

(#11048) csemberlen válasza FIREBLADE78 (#11046) üzenetére


csemberlen
őstag

Attól függ, hogy a villanyórádnál van-e lehetőség lecsatlakozásra. Ha nincs akkor az elosztótáblától kell.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11049) Bikkrom válasza Kroni1 (#11032) üzenetére


Bikkrom
senior tag

+Balázzs: Köszönöm, ez volt tervben, egy taxis ismerős segített volna. :R De végül elhozzák.

FIREBLADE78: Dehogy új. 2017-es. Csak túl jó ajánlat volt így utaltam 500 foglalót, hogy másnak el ne adja. Amíg megoldódik az elhozatal.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#11050) biker válasza FIREBLADE78 (#11041) üzenetére


biker
nagyúr

ha nem vagy biztos a hálózat kialakításában, akkor lakáselosztótól, vagy ha van egy fővezetéki sorkapocs a mérő alatt a mért fővezetéken, akkor onnan menj. Ha tuttira tudod, hogy a garázsba menő nyomvonal milyen hosszú, milyen vastag vezetékkel megy, és mennyi kötés van (leginkább nincs) rajta, akkor mehet a garázsból is, ez nem olyan kérdés amire élből válaszolhat bárki

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.