Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) bf76 válasza axioma (#2100) üzenetére


bf76
csendes tag

A pdf-et felimeri, azzal nincs is gond, de a betű (font) méretet nem tudod változtatni. Csak zoom-olni tudsz. :(

Feco

(#2102) axioma válasza bf76 (#2101) üzenetére


axioma
veterán

Nekem nem igazan kellett me'g annyira pdf-et olvasgatni, hogy ne lett volna eleg az, hogy kenyelmetlenebbul ugyan, de tudok navigalni, adott infot megkeresni benne. Persze felhasznalastol fugg.

(#2103) biga válasza bf76 (#2101) üzenetére


biga
senior tag

A pdf sem ebook formátum, a doc-hoz, docx-hez hasonlóan. A Calibre tudja valamilyen szinten konvertálni, bár közel nem tökéletes. A Legtöbb olvasó legjobb esetben is kb annyit kezd vele, hogy megjeleníti és zoomolhatsz rá. Néhány tipus egész korrektül kezeli (van amelyik alapból alig-alig, de rootolva, hackelve stb kezeli rendesen).

De ettől még nem elvárás egyiktől sem, hogy kezelje, mert nem ebook formátum!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2104) BBéci válasza biga (#2103) üzenetére


BBéci
titán

Elegem lett a Calibre konvertálásából, némelyik könyvet szinte olvashatatlan formába kavarja. Pdf-ben tökéletes, átalakítva katasztrófa.
Kínomban kipróbáltam a Hamstert, az sem hibátlan de olvasható a végeredmény.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2105) Tristis válasza bf76 (#2101) üzenetére


Tristis
őstag

Már korábban leírtam, de persze keresni kellene hozzá, hogy szerintem hogy a legjobb PDF-et konvertálni (főleg a scanneltet). Abby FineReader-rel html-be, majd calibre-val html-ből abba, amibe kell.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2106) bf76 válasza Tristis (#2105) üzenetére


bf76
csendes tag

Meg is találtam, de én nem HTML -be konvertáltam, hanem doc-ba és amikor meg akartam nyitni minduntalan lefagyott a word. Így csalódottan letöröltem a progit. De megpróbálom a html-es módszert!

Köszönöm!

üdv.

Feco

(#2107) biga válasza BBéci (#2104) üzenetére


biga
senior tag

Hát bizony a Calibre sem épp céleszköz, ha pdf-ről van szó (ami természetes, hisz a calibre ebook menedzser, és ugyebár - ha még nem említettük volna :P - a pdf nem ebook formátum :). Valóban van nála jobb eszköz a célra,. Én lehetőleg eleve kerülöm a pdf-et, de ha 1-2 alkalommal mégis arra kell fanyalodnom, akkor a PB Touch-om elég jól megbírkózik vele, ha meg a nejem Kindle Touch-ára kell tenni (amiről igyekszem mindig lebeszélni), akkor addig bűvészkedek vele, míg a lehető legjobb lesz, és jelzem neki, ha mégse tetszene neki, következő alkalommal hanyagolja a pdf-et :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2108) Tristis válasza Tristis (#2105) üzenetére


Tristis
őstag

Jut eszembe, a word is ment "weblap" formátumba, ami ugye html, onnan meg megint calibre a megoldás.

(Ha tudtok jobbat, szívesen várom a megoldást, én is borzasztó sokat konvertálok, főleg angol egyszerűsített olvasmányokat.)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2109) BBéci válasza biga (#2107) üzenetére


BBéci
titán

Ez jó, mert a Calibre nem kezeli a doc-ot, ezért azokból készítettem pdf-et, hogy konvertálja mobi-ra.
Baromi idegesítő, hogy nem képesek mellékelni a Kindle-hez egy konvertálót.
Még nincs semmi veszve, minden ötletet szívesen fogadok. Tehát mi legyen a doc állományokkal? Esetleg küldjem egyből a Kindle-re?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2110) bf76 válasza BBéci (#2109) üzenetére


bf76
csendes tag

Szerintem ez egy jól használható online konverter:

[link]

üdv.

Feco

(#2111) Soriano válasza BBéci (#2109) üzenetére


Soriano
tag

Azt nem próbáltad még, hogy telepítesz valamilyen e-book szerkesztőt, abba bemásolod a .doc-ból a szöveget és elmented e-bookként? Így még ellenőrizni is tudod a végeredmény és te is beleszerkeszthetsz, ha nem tetszik valami. Én így szoktam csinálni, igaz nekem nem Kindle van. A Sigil nevű programot használom (ingyenes), de ez sajnos csak epub-ba tud menteni. Olyan programot sajnos nem tudok, ami mobiként tudna menteni, de egy gyors keresés után ezt az oldalt találtam : [link]

(#2112) biga válasza BBéci (#2109) üzenetére


biga
senior tag

doc-ot pdf-re konvertálni, hogy ebookra küldd nem valami átgondolt :) Akkor inkább egyszerűen mentsd rtf-ként vagy htm-ként, abból meg tökéletes mobi vagy epub készül a calibrében :) De a doc-ot ha egyszerűen ráküldöd az amazonos fiókodra eleve konvertálva fogod megkapni a készülékeden :)

De mit kellene mellékelni? A Kindle ebook olvasó, azokat olvassa is. Ahogy doc is írta, sql-hez sem adnak hozzá konvertert és egyetlen videokonverter sincs hozzá. Hidd el, ez nem véletlen: a készülék elsődleges célja az ebook olvasás (méghozzá lehetőleg olyan, amit tőlük veszel :D ). A többi mind csak ráadás...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2113) BBéci válasza biga (#2112) üzenetére


BBéci
titán

Mindenkinek köszönöm a tippeket, valamelyik csak beválik!
Próbáltam Word-ben rtf-re alakítani a doc-ot, de első körben nem sikerült. A Nitro pillanatok alatt pdf-et csinált belőle. Fogalmam sem volt arról, hogy a Calibre nem szereti. Akkor mi a bánatért van a támogatott formátumai között?
Nincs Amazonos fiókom, nem szeretnék a könyvolvasóval netre csatlakozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2114) doc válasza BBéci (#2113) üzenetére


doc
nagyúr

Nem a 'Calibre nem szereti', a PDF a legelcseszettebb formatum szovegre amit csak el lehet kepzelni.
Lenyegeben keptelenseg hasznalhatot csinalni belole (ha sikerul, az kis tulzassal csak az istenadta szerencse).
Az hogy a Calibre megprobal valami 'vegszukseg eseten a semminel tobb' dolgot csinalni belole, az a fejlesztok elszantsagara es odaadasara utal :)
A .doc (es a hivatalos allasponttal szemben a docx!) sem nyilt formatum, ergo nem lehet hozza normalis konvertert irni, gondolom olyat meg nem akartak ami vagy megy vagy nem (vagy talan licence-dijas lett volna, a Microsofttal szemben nem erdemes probalkozni sem ilyesmivel)

(#2115) BBéci válasza doc (#2114) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok pdf fan, de ha abban hibátlan, mintaszerű a tördelés és a sorközök, ékezetek is rendben vannak, miért lesz belőle mobiban katyvasz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2116) doc válasza BBéci (#2115) üzenetére


doc
nagyúr

mert a PDF az kb. olyan, mintha oldalankent lefenykepezned a polcodon allo konyvet es nagy felbontasu kameraval, es azt akarnad telefonon olvasni

[ Szerkesztve ]

(#2117) Degeczi válasza BBéci (#2115) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mert nem mintaszerű, hanem éppenhogy csapnivaló a fix tördelés: pl. egy sor egy bekezdés (és még jó, ha nincs még tovább szétszabdalva: nem egy PDF-ben pl. bizonyos ékezetes karakterekhez más betűtípust használnak...)

e-book-ra konvertáláskor ebből kell folyó szöveget készíteni - vagyis kitalálni, melyik sortörést kell a helyén hagyni, melyiket egybefolyatni a következő sorral: teljesen érthető, ha ez nem sikerül automatikusan tökéletesre

Amazonos fiókot pedig bármikor ingyen készíthetsz magadnak - és erősen ajánlott is, hiszen az eszköz teljesen arra épül, anélkül pont a legjobb lehetőségeiről mondasz le (akkor pedig már egy olcsóbb, butább offline olvasót is választhattál volna)

[ Szerkesztve ]

(#2118) biga válasza BBéci (#2113) üzenetére


biga
senior tag

csak nyersz az amazon fiókkal

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2119) BBéci válasza doc (#2116) üzenetére


BBéci
titán

Nem egészen, mert a Paperwhite felbontása 1024x768, ugyanilyen PC monitoron, a pdf kiválóan olvasható. De nem ez a lényeg. Ha a Calibre nem képes a pdf-ből normális e-book formátumot készíteni, akkor vegyék ki a támogatottak közül!

(#2117) Degeczi
Itt van előttem a pdf, látom, hogy hibátlan, szinte az eredeti könyvvel megegyező. Ugyanis a Kindle olvasómra feltett e-könyvek nagy része megvan igaziban is, össze tudom hasonlítani.

Magyarázzátok el, miért jó nekem az Amazon fiók!? Lesznek reklámok a készülékemen? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2120) biga válasza BBéci (#2119) üzenetére


biga
senior tag

Miért lennének reklámok? Ellenben pl lesz egy saját tárhelyed az Amazon szerverein (cloud), a megvett (vagy egyszerűen feltöltött) könyveidet itt (is) tárolhatod, és azokat bárhol, bármikor eléred (persze ahol van wifi). A készüléknek saját emil címe lesz, így az USB csatlakozást kb el is felejtheted (a gépedről, pl akár közvetlenül a Calibre-ből, vagy simán egy weblapról a Send to Kindle paranccsal egyszerűen ráküldöd). Ha így küldöd rá, akkor pl a .doc-ot és még pár támogatott formátumot az Amazon eleve konvertálva fog továbbítani neked.
Ja, és a support is csak regisztrált készülékkel él.

Nos te látsz bármi hátrányát?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2121) Degeczi válasza BBéci (#2119) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tényleg nem érted, mit jelent a PDF? :F
Ahogy doc is említette: az egy "fénykép" (adott esetben szó szerint az, ha még scannelt), egy fixre tördelt anyag, ami kizárólag addig jó, amíg a megjelenítés változatlan marad - ez azonban a legtöbb e-book olvasón nem áll, mert ahhoz túl kicsi a kijelző. Belenagyítani azért kényelmetlen, mert nincsen a lassú e-ink frissítés miatt nem lehet jó görgetést végezni, lapozásnál pedig az oldaltörésnek nem kerülnek mindig jó helyre.

Ezért egy betűméret növelés után át kell tördelni az anyagot: ami eredetileg egy sor volt, az most már mondjuk másfél - és itt futsz bele abba, h a PDF-ben ott vannak a fix sortörések: a második sor közepén szépen széttörik...
El kell tehát távolítani ezeket, összefolyatni az így önálló bekezdésekként létező sorokat - de sok helyen mégis meg kellene tartani azokat, hiszen sokszor tényleg csak egy-két szó egy sor (leginkább pl. párbeszédeknél).

Ezért nem egyszerű feladat a PDF áttördelése, még ha az szöveges is (ha pedig scannelt oldalakat tartalmaz, akkor még először OCR-ezni is kell...), a Kindle ezért inkább nem is foglalkozik vele, hiszen az amúgyis csak mellékes formátum. Néhány más típus igen - de teljesen korrekt megoldás csak kézi munkával lehetséges.

Ha reklámosat vettél, lesznek (egyáltalán nem zavaró, és akár ingyen is eltávolíttatható) reklámok.
Regisztrálás nélkül azonban még csak a dátumot sem ismeri az eszközöd, így pl. az amúgy igen hasznos "olvasási sorrend" nézet sincs enélkül, és kollekciókat létrehozni sem enged.
Az Amazonos fiókod roppant kényelmes használatot enged meg: pl. Calibre-ből egyetlen gombnyomással elküldhetőek az anyagok anélkül, h USB-re kötögetéssel kellene vacakolni. Ezek az olvasóról törlés után is megmaradhatnak a felhőben, egyfajta tárhelybővítésként, illetve családon belüli több Kindle-ről is ugyanúgy elérhetőek (vagy akár a telefonodról, ha épp nincs más kéznél). További bónuszként még az olvasási pozíció is automatikusan szinkronizálódik: ott folytathatod az egyik eszközön, ahol a másikon abbahagytad.
Ezen felül az asztali géped böngészőjébe is telepíthetsz "Send to Kindle" kiegésztést, amivel hosszabb netes cikkeket át lehet küldeni, ha nincs kedved vagy időd a gép előtt elolvasni, de létezik olyan szolgáltatás is, ami híreket szed össze és küld át automatikusan, időzítve.
Nyilván senkinek nem fáj, ha nem használod ki ezeket, csak tényleg nem világos, akkor miért nem egy offline olvasót vettél olcsóbban.

(#2122) BBéci válasza Degeczi (#2121) üzenetére


BBéci
titán

Amiket a pdf-ről magyaráztál, azokat megértettem. Viszont csak azokat változtatta nehezen olvashatóvá a Calibre, amiket én alakítottam doc-ból, tehát a Nitro rontott el valamit. Bár laptopon nézve rendben vannak.
Értem az Amazon fiók előnyeit, de egyelőre nem érzem szükségét. Nem a WiFi miatt választottam a Paperwhite-ot, hanem a minősége, az olvashatósága és a világítása miatt.
Nálam itthon a router csak néha, 1-2 órára van bekapcsolva, amikor TV-t, médialejátszót és hasonlókat tesztelek. Amikor laptopról töltöm a Kindle akksiját, ráérek rendezgetni a tartalmát, más módszer nem kell az olvasnivaló rátöltéséhez.
A doc konvertálása az egyetlen? ami miatt érdemes lenne foglalkoznom az Amazon fiókkal. Tegnap telepítettem egy konvertálót, ha beválik, nem kell más, Amazon fiók sem.
Köszönöm a tanácsokat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2123) xcsabo


xcsabo
senior tag

(#2124) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Már régóta szemezek e-book olvasókkal, de csak most jutottam el arra a pontra, hogy vennék is egyet. A no name kategória számomra kihúzva, ezért elkezdtem keresni az ismertebb gyártók termékei között... főképpen a kindle paperwhite fogott meg a világítós kijelzőjével. Kisebb nézelődés után láttam, hogy a Nook-nak is van hasonló modellje mégpedig a glowlight. Egyből felcsillant a szemem mivel, ennek még az ára is kedvezőbb nálunk, 69 fontért vesztegetik a pw-nak kicsit húzósabb az ára 109 font körül mozog és ez azt hiszem még a reklámos megoldás.

Szóval a kérdésem ki melyiket ajánlaná megvételre?

Leírok pár pozitívumot és negatívumot is talán így jobban átlátható:

Kindle

+
A legnépszerűbb ebook, az amazon hatalmas választéka áll mögötte.
Talán több az ingyenes könyv mint a nook esetében

-
Az olcsóbbik modell reklámos
Aránylag kevés tárhely (mondjuk ez relatív)

Nook:

+
Olcsóbb mint a Kindle
Nincsenek reklámok
Tárhely bővíthető

-
Kevesebb választék könyvek terén

(#2125) pepe091 válasza blackydan (#2124) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A Nook oldalán van még elég nagy pozitívumként az Android rendszer. Szerintem jobb választás a Nook. :K

(#2126) blackydan válasza pepe091 (#2125) üzenetére


blackydan
senior tag

Tényleg! Valahol olvastam is róla, köszi én is inkább a Nook felé hajlok. Kb 10 perce eszembe jutott, hogy a munkáltatómtól kaptam ajándékutalványt valamikor... átfutottam a boltok listáját és be is válthatom egyben ahol Nookot árulnak szóval happy vagyok nagyon. A héten asszem meg is veszem :C :DD

(#2127) Soriano válasza blackydan (#2126) üzenetére


Soriano
tag

Nem fogsz benne csalódni! Nekem is Nook-om van és nagyon szeretem. Mielőtt megvettem én is gondolkodtam, hogy a Kindle legyen-e vagy a Nook. Végül a bővíthetőség, az android és a kinézete miatt választottam a Nookot. Nem fogod megbánni, én is ezt ajánlom :)

(#2128) Soriano válasza blackydan (#2126) üzenetére


Soriano
tag

Egyébként az androidot akkor tudod jól kihasználni rajta, ha rootolod. Ha pedig itthon veszed, akkor a rootolás miatt elveszhet a garancia.

(#2129) biga válasza Soriano (#2127) üzenetére


biga
senior tag

Ez a bővíthetőség dolog sokszor előjön, de a valóságban a legritkább esetben, elvétve 1-2 kivételes esetben jelent valódi előnyt. Nekem egy Kindle Touch és egy PB Touch van itthon. Az utóbbi bővíthető, de soha, soha még csak meg sem közelítettem az eleve benn lévő 2GB korlátait. Az vagy 1500 könyv lenne minimum! Egyszerűen nem életszerű, hogy ennyi könyvre legyen szüksége valakinek egyszerre :D És ha mégis, akkor meg a Kindle megoldása is meglehetősen rugalmas e kérdésben (jó néhány esetben kényelmesebb is), hiszen annak meg ott a saját emil cím és a cloud. Gyk ha van wifi a közelben, akkor akár simán emilen, akár a már a saját cloud tárhelyedben tárolt könyveket egy mozdulattal letöltheted. Ehhez még egy mSD olvasó sem kell, csak wifi. A cloud azt hiszem most 2GB szabad tárhelyet ad (volt szó róla, hogy egy nőni og, de nem tudom nőtt-e már). Ehhez ha hozzáadod az eszköz tárhelyét (2-4GB tipustól függően), akkor már vagy 3-4000 könyvet tudsz magad tárolni gépfüggetlenül. És akkor még az emiles küldést nem adtam hozzá, amivel gyk a teljes internet a saját gépeddel együtt a tárhely :)

Bevallom nekem a Kindle megoldása kényelmesebb, mindig macerásabbnak érzem, mikor a PB-mre kell könyvet tennem.

A kérdezőnek: Az android a Nook-nál előny, ha nem csak olvasni akarsz a könyvvel, hanem van valami speciális igényed is, ami egyébként nincs benne alapból.

Mindkét készülék hasonló kategória egyébként, bármelyiket veszed, mindenképpen jól jársz.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2130) blackydan válasza biga (#2129) üzenetére


blackydan
senior tag

Biankának és bigusnak is köszönöm a válaszát :R Igen valóban egyik megoldással sem fogok tudni nagyon mellényúlni. Nagyjából egálban vannak a készülékek van amiben az egyik és van amiben a másik kicsit erősebb.

Viszont azt hallottam, hogy androidra lehet jó fordító programokat is találni ami segít az angol könyvek esetében fordítgatni szavakat. Egyre jobban próbálom beleásni magamat a külföldi irodalomba rendes idegen nyelven, de néha szükségem lenne ilyen programra.

Tudnátok ilyen progit ajánlani amit egy rootolt Nook-ra rá lehetne tenni?

Még valami: rootban sem vagyok annyira jártas, nehéz házilag megoldani? :B

[ Szerkesztve ]

(#2131) doc válasza blackydan (#2124) üzenetére


doc
nagyúr

ezt a 'kevesebb konyv' dolgot ki mondta?
a Barnes & Noble-nek tobb ebookja van mint az Amazonnak, es minden penteken egy-egy fizetos konyv ingyen letoltheto ;)

(#2132) blackydan válasza doc (#2131) üzenetére


blackydan
senior tag

Angol oldalakon olvastam nemtom' mennyire lehet helytálló mindenesetre a googli keresőben is sokat dob ki erre. :B

Persze mindkét oldalon így is hihetetlen mennyiségről beszélünk.

(#2133) doc válasza blackydan (#2132) üzenetére


doc
nagyúr

egy ket eves yahoo answer szerint a B&N vezet, de egyebkent teljesen igazad van, nem sok esely van arra hogy valamit ne talalnal meg mindkettonel :)
erdemes esetleg az arakat megnezni (bar egy masik cikk szerint nincs koztuk szamottevo kulonbseg). Pl. a Kobora tobben irtak hogy valamivel dragabbak az ebookok mint az Amazon/B&N konyvei

(#2134) blackydan válasza doc (#2133) üzenetére


blackydan
senior tag

doc, ha jól tudom te is Nook használó vagy így megkérdezném érdemes-e rootoltatni a készüléket? Mint feljebb írtam szeretnék rá egy fordító progit, tudnál-e ajánlani valamit?
Plusz: mennyire tabu ez a téma itt a topicban? Kezdő hsz.-ben nem láttam semmiféle erre vonatkozó tilalmat de az ördög ugye nem alszik... ;]

Az esetleges gari vesztés annyira nem fontos nekem... 69 font még az elviselhető kategóriába tartozik :)

(#2135) doc válasza blackydan (#2134) üzenetére


doc
nagyúr

a rootolas legjobb tudomasom szerint teljesen legalis, szoval lehet itt tema :)
beszeltunk is mar rola tobbszor, valaki irt is egy egesz reszletes leirast arrol hogy o hogyan csinalta

nekem jol jott a rootolas, igy rakhattam ra pl. Opera Mini bongeszot, amit hasznaltam mar joparszor egy-egy oldalt gyorsan megnezni, egyszerubb mint elorangatni a notebookot :)
plusz rakhatsz ra kb. barmilyen Android appot (pl. mas olvasoprogramot, mint CoolReader, vagy EZPDF ami szerintem jelenleg a legjobb PDF olvaso app amit ebookon lathatsz, nekem rajta van a komplett magyar Wikipedia, stb)

forditoprogramot nem hasznalok, de nezz korul a Google Play oldalon, ha talalsz, es 2.1-es androidos megy, akkor valoszinuleg a Nookon is fog :)

A rootolas elonye meg hogy rakhatsz ra masik szotarat a gyari helyett (ha jol tudom, a Kindle-nel ez mar alapbol is cserelheto, a Nookot rootolni kell hozza), ami nem art, mert az alap egynyelvu sajnos eleg gyenge.

(#2136) Tristis válasza blackydan (#2134) üzenetére


Tristis
őstag

Coolreader személyre szabhatósága miatt kötelező a Root. Emellett netezés miatt mindenképp fontos, és egyéb programok miatt lehet esetleg még ajánlatos (PDF olvasó pl., szótár stb.). Root nem tabu.
Ha idegen nyelven akarsz tanulni, használj egyszerűsített irodalmat (Pinguin readers, Oxford bookworm stb.) és hozzá egy jó egynyelvű szótárt (Longman), esetleg Coolreaderhez ezt a szótárt fel lehet tenni. Szerintem többet ér, mint sok egynyelvű.... Arra elég, hogy megértsd, és a szótanuláshoz ez az alapvető. Azt említett Longman szótár sajnos 4500 Ft, és más egynyelvűt nem nagyon tudok, ami értelmes lenne bármennyire is. Oxford határeset.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2137) blackydan válasza Tristis (#2136) üzenetére


blackydan
senior tag

Dehogy baj, minden tipp és tanács jól jön egy zöldfülűnek szóval köszönet érte :R
A szótárakra majd ránézek, igazából jól beszélem a nyelvet de sosem olvastam igazán angol könyveket... nálam idáig az itteni napi ill. heti lapok böngészése ment. Igazából magabiztosabban állnék neki egy könyvhöz ha lenne rajta egy ilyen progi, ha olyanba futnék bele amit nem teljesen értenék... persze szövegkörnyezetből kb. minden kiderül de engem akár egy szó értelmezhetetlensége is ki tud borítani :P
Huhh már csak úgy viszket a kezem a Nook miatt :))

doc, köszi neked is :R

(#2138) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Egy Angliában és egy idehaza megvásárolt Nook Simple Touch között van különbség?
Ugye a külföldön vásárolt cuccok is ismerik a magyar betűkészleteket? Vagy tévedek?
Ha nem ismerik, akkor root nélkül lehet betűkészletet telepíteni a készülékre?
Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2139) doc válasza lacibacsi (#2138) üzenetére


doc
nagyúr

igen, van kulonbseg. Itthon szerintem joval dragabb :D
Ezen kivul semmi. Termeszetesen ismeri a magyar karaktereket is (nincs Kindle 4-fele kalapos ő, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#2140) biga válasza doc (#2139) üzenetére


biga
senior tag

Miféle Kindle 4 féle kalapos Ő? Bár Touch-om van, de az a Kindle 4 "nagy tesója", de egyszer nem láttam nála ilyet.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2141) doc válasza biga (#2140) üzenetére


doc
nagyúr

en igen (a nem-touch Kindle 4-en, bar nekem fel sem tunt, a Kindle tulajok mondtak, megneztem, es tenyleg :D de amugy egyaltalan nem zavaro, es nem mindegyik betukeszlet ilyen, van normalis hosszu ő is)

(#2142) Degeczi válasza doc (#2139) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ne terjeszd ezt a hülyeséget! :W

egyik betűkészlettel sem kalapos az ő a K4-en, sem a kicsi, sem a nagy:


(#2143) biga válasza doc (#2141) üzenetére


biga
senior tag

A kettő (A 4 és a Touch alapja gyk ugyan az, ugyan azt a betűkészletet, megjelenítési sajátosságokat használják. Én nagyrészt TTS-el használom (illetve használtam, mert a fw frissítés óta a magyr nem megy rajta, így a PB-t használom erre). Nos a felolvasó a magyar betűkészlettől eltérő szöveget nem tudja helyesen felolvasni, tehát pl egy kalapos vagy hullámos stb ő-t o-nak olvas. Hidd el, kiszúrtam volna, ha lett volna ilyen :)

Megjegyzés: olyat viszont láttam már, hogy - a szabványostól némileg eltérő - rtf konvertálása után (calibre) mobiban hullámos vagy kalapos ő lett a szövegben. Ha ezt küldted rá a készülékre, ott is ez lesz. Ha a bizonytalan forrású rtf-et konvertálás előtt egyszerűen megnyitod pl egy word-ban és újra lemented, és ez után konvertálsz, ez a hiba nem fordul elő. De ez nem a készülék, hanem a forrás hibája!

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2144) doc válasza Degeczi (#2142) üzenetére


doc
nagyúr

nem hulyeseg :)
most direkt rakerestem a Kindle topicban, a megoldas biga hozzaszolasaban van: a konvertalasnal kerul(het) bele kalapos ő
[link] [link]
bar ez az eredeti kerdest tekintve mar tenyleg nagyon irrelevans :B

biga:
TTS a Kindle4-en? es hol jon ki a hang? :F

[ Szerkesztve ]

(#2145) biga válasza doc (#2144) üzenetére


biga
senior tag

Touch-om van, írtam is :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2146) doc válasza biga (#2145) üzenetére


doc
nagyúr

es abban van audio? azt hittem az a 3-as szeria utan nincs
de mindig tanul az ember :R

(#2147) Degeczi válasza doc (#2144) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de egy úgy elrontott anyag minden olvasón kalapos ő-vel jelenne meg!
finoman szólva inkorrekt ezt úgy előadni (már nem először említed itt), h "a K4-en kalapos az ő"

(#2148) biga válasza doc (#2146) üzenetére


biga
senior tag

Bizony, A Touch egy igen jó készülék volt, azzal, hogy a pw-ben elhagyták ezeket a pluszokat valójában visszalépés volt.
A TTS egyébként - valami idióta jogi nyavaja miatt csak angolul ment, de ezt egy kb 2-3 perces patchalgetéssel bármilyen nyelvre engedélyezni lehetett. Múlt időben sajnos, mert az 5.3.2-es fw óta nem megy (egyelőre) semmilyen, a TTS-t más nyelven engedélyező patch :(

Mondjuk egyelőre nincs jelentősége, mert a PB Touch-om alapból 26 nyelven tud TTS-t (egyszerre max 4 lehet a gépen), és bár a KT-nál kicsit lassabban, tagoltabban olvas, de a célra tökéletes :) Nejem meg azóta egyedül használja a Kindle-t...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2149) doc válasza Degeczi (#2147) üzenetére


doc
nagyúr

lehet hogy minden olvason olyan, en pont Kindle-n lattam, valoszinuleg ezert is maradt meg bennem igy

"finoman szólva inkorrekt ezt úgy előadni (már nem először említed itt), h "a K4-en kalapos az ő""
en NEM azt allitottam hogy "a K4-es kalapos az o" (ez azt jelentene hogy nincs rajta 'rendes'), hanem hogy van Kindle4-fele

amirol azota kiderult hogy nem a Kindle hibaja (sot, ha ugy vesszuk, ez meg pozitivum is, hogy azt a karaktert is ismeri) :)

(#2150) Maximum1


Maximum1
őstag

Addig nyomjátok ezt a kalapos "ő"-t, hogy mire megérkezik kikurom a kukába azt a szerencsétlen kindlét. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.