Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) ricsi99 válasza akerbis (#40498) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha nem z-s a lapod a tuningot el is felejtheted...az meg már nagyon kell ,hogy 4ghz-n pörögjön a proci
Én is vén csataló vagyok... sokáig fhd- kockultam én is...
Az egy irodai gép... nem több nem kevesebb... régi játékok oké de ne akard bővíteni ,az nem arra van kitalálva...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40502) akerbis válasza ricsi99 (#40501) üzenetére


akerbis
aktív tag

Csendes, kis fogyasztású PC és adott a bővítés lehetősége. Én nem kívánok új házat, tápot lapot venni, ahogy pénz áll a házhoz nézegetem mit lehet és érdemes rajta fejleszteni. Nem kívánok tovább szívni a játékokkal mint ameddig feltétlenül muszáj. Nem lesz tuning hát ezért nézek 4Ghz körüli i7-eket, Xeonokat. 20körül megvannak és elegek még sok mindenre ha valaki nem a legújabb stuffot akarja vele 4K-ban.

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#40503) akerbis


akerbis
aktív tag

Igen találtam is egy i7 4770s-t jó áron. Külön szerencsés vagyok hogy ilyen kisebb fogyasztású verziót találtam. (Igaz a Xeon amit néztem még olcsóbb lett volna de nem biztos h támogatja a H81). Szóval annyi kérdésem lenne hogy a Turbó orajelre megbízhatóan felporognek ezek a proci ha terhelés van?

IT Phone :) Gábor

(#40504) akerbis


akerbis
aktív tag

Írtam az azonnali processzoros topicba is, de ide is beteszem hátha tudtok valami trükköt.

Szóval meglett az i7, mert nekem így fért bele anyagilag a fejlesztés. Tehát:

MOst tettem be a gépbe egy i7 4770S-t és CPU-Z stress tesztel figyelgetem. Ami aggaszt hogy, 3491 Mhz-n pörög 35-szörös szorzóval, pedig ott is van zárójelben hogy 8-39, mint lehetséges szorzók. Ennek a procinak 3,9Ghz a Turbo órajele, ezt szeretném előhozni, beállítani valahogy, hogy terhelésnél ezen az órajelen fusson. Tippek? Az alaplapom egy kis Fujitsu D3230-A1. H81 chipset.

IT Phone :) Gábor

(#40505) akerbis


akerbis
aktív tag

OK, bench alatt megy följebb is a szorzó. Gondolom alkalmazásigény szerint állítja.

BF-ben kisimultak a ráncok. :K

IT Phone :) Gábor

(#40506) Baryka007 válasza akerbis (#40504) üzenetére


Baryka007
őstag

H-s alaplapban soha nem fog menni a turbo.

Ezért írtuk, hogy az i7 el jönni fog a "Z" -s alaplap is. De legalább egy "B" -s alaplapra volna szükséged!

(#40507) akerbis válasza Baryka007 (#40506) üzenetére


akerbis
aktív tag

Megy a Turbo. :U Nem fix 3,9GHz, de láttam már 39-e szorzóval is dolgozni. Jellemzően váltakozik ,35 és 39 között terhelésen.

IT Phone :) Gábor

(#40508) ricsi99 válasza Baryka007 (#40506) üzenetére


ricsi99
addikt

A prociba lévő turbo gyári értéken minden lapban megy. Z-s lap csak a k-s procikhoz kell ,hogy tudd állítgatni a szorzót.
Zintel bátyó ezt így találta ki.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40509) Baryka007 válasza ricsi99 (#40508) üzenetére


Baryka007
őstag

Akkor újabb gennél van úgy, hogy nincs turbo "H" -s lapban... :DDD
De tudom, hogy van ilyen, csak nem tudom melyik szériánál.....

(#40510) ricsi99 válasza Baryka007 (#40509) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz ... nekem is max 6.gen es cuccom volt :D
Haswell-ból raktam össze h-s lapot 4770-el... hibátlan karistol a mai napig :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40511) hyperst


hyperst
tag

Üdv
Kis segítséget kérnék, hátha.
Van egy Asrock fatality killer z97 lap, benne egy i5 4690k.
Bioson belül próbáltam állitani hogy vissza vegye az órajelét mikor ”üresjáratban” van a proci. Biosban az Intel Speedstep tech bekapcsolva, viszont ugyan úgy maxon pörgeti a procit. Régen ez működött rendesen, visszavette és mikor terhelés volt akkor ugye feltolta magát.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#40512) hyperst válasza hyperst (#40511) üzenetére


hyperst
tag

Megoldva :R

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#40513) Enigma1945 válasza Baryka007 (#40499) üzenetére


Enigma1945
őstag

Én is ezt akartam írni.. A 1650 nem nagy fogyasztású kártya, de 250w? Hűha

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#40514) akerbis válasza Enigma1945 (#40513) üzenetére


akerbis
aktív tag

Az output power annyi. Több óra BF 1 és V alatt sincs gond. i7 4770S, 2x8GB DDR3, 1 HDD, 1 SSD, 1 Optikai meghajtó és egy házventi. Nincs tuning. A napokban érkezik még egy HDD. :K :D

IT Phone :) Gábor

(#40515) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!
Lapúlt nekem a szekrényben egy Asus Z97-Pro Gamer lap egy i5-4460-al tartalékban. Teleraktam talált, 4gigás noname modulokkal. Azt hittem 1333MHz-esek. Ez lenne az.
Most nézem a datasheet alapján hogy ezek elvileg 1866-osak. Így már értem hogy miért mennek simán 2400-on! :DDD

Nem vágom ezt a platformot úgyhogy kicsit meglepett hogy milyen simán megy a 2400.
Kíváncsi lennék, hogy nagy átlagban hol ért véget ezeknél a mem freki?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40516) Baryka007 válasza rup1u5 (#40515) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez igen! Gratula az OC hoz!
i7 es CPU val tudnál profitálni még belőle, ha a HT-t kikapcsolnád.

Illetve nem tudom, hogy ezen a CPU-n tudod e a Ringet (Cache memót tuningolni) nekem annak idején 4,5ghz ig ment egy 4770K ban. Az nagyon sokat dobott a mem oc-n.

Esetleg tudnál egy Maxxmem et is futtatni?
Nekem annak idején 29,32gb/s sebességet mért a Maxxmem, azzal DDR3 ban akkor világrekord volt ennek a weblapnak a ranglistáján.

Letöltés link
Persze azóta már átvették a trónt, de asszem 4.-ik vagy ötödik vagyok még mindig a listán. Valamikor 2017-2018 ban történt még ez :K
Azaz 2020.08.22. ott a dátum a MaxxMem en... Ha jól emlékszem az az aktuális dátum amit oda ír!

Ranglista!
Még mindig ott van a 29,32 :DDD

2440mhz CL10

Szerk: Próbálj még egy CommandRate (CR1) = 1 et beadni neki, az is sokat húz :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#40517) Enigma1945 válasza Baryka007 (#40516) üzenetére


Enigma1945
őstag

Srácok, de a haswell cpu nem csak 1600 Mhz-cet tud? oda is olyan alaplap kell nem?
[itt írja is hogy 1600 a max]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#40518) Baryka007 válasza Enigma1945 (#40517) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez csak azt jelenti, hogy afelett már OC, és a CPU egyedi képességein múlik hogy képes -e rá vagy pedig sem.

(#40519) rup1u5 válasza Baryka007 (#40516) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Már elvitték sajnos. Le volt már beszélve a bolt és nem akartam felültetni a csávót. Csak ezért vettem elő reggel és kezdtem el kíváncsiságból tesztelgetni.
Mivel minden program 1333-asnak írta a ramokat így nem is vártam tőle semmit.

Örültem, hogy egyáltalán 1600-on elindult aztán gondoltam megnézem hátha megy az 1866. :U ...2133-on már biztos nem megy! :Y Na 2400-nál tuti kifekszik! :DDD Nem akartam hinni a szememnek. 3 órát futtattam AIDA mem tesztjét. Ha ezt előbb tudom nem adtam volna el hanem nézek bele egy kupaktalanított i7-et. Ráadásul bagóért dobtam.
Maradt még két stick ebből a dzsunka ramból.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40520) lenoma


lenoma
aktív tag

i7-4770T CPU gyári beállításokkal PcMark 10 teszt alatt max 84W fogyasztást ér el, pedig 45W lenne a TDP.
IGP nincs bekapcsolva.
A Biosban hogyan tudom beállítani, hogy a fogyasztása gyári értékre lemenjen de a teljesítménye ne csökkenjen?

(#40521) ricsi99 válasza lenoma (#40520) üzenetére


ricsi99
addikt

Kikapcsolod a "turbo"-t
De az alaplapod és a géped többi része akkor is fogyasztani fog :R

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40522) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok,

A 3. vagy 13. kerület közelében ki tudna valaki segíteni egy 4790K proci teszt-el? Tönkre ment az alaplapom és ki szeretném próbálni a CPU-t mielőtt felrakom apróra, hogy működik-e? Az is jó, ha van ilyen cég, aki ezt bevizsgálja.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#40523) ricsi99 válasza h1mpi (#40522) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha hétköznap délelött le tudsz jutni a Margithíd Budai Hidfőjéhez irj privit és megoldjuk :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40524) h1mpi válasza ricsi99 (#40523) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi, írok! :R

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#40525) vezeralmos2 válasza lenoma (#40520) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Érdekes, nekem a normál 4770 maximum 65 wattot kér, és teljes teljesítményen megy.

A Sandy Bridge legendája

(#40526) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Asus Z-87 Plus lapban, stock beállítás. :)
1800MHz CL9 Ballistix ramok
Deliddelve, folyékony fémmel.
ID-Cooling SE-913-B + Noctua NF-B9 hűtő, az 50 fokot se éri el.

Prime 95 alatt 93 watt, 60 fok max. :)

A Sandy Bridge legendája

(#40527) ricsi99 válasza vezeralmos2 (#40526) üzenetére


ricsi99
addikt

"Z"-s lapban nem k-s procit minek delidelni?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40528) Baryka007 válasza ricsi99 (#40527) üzenetére


Baryka007
őstag

Elszáradnak azok a paszták... Egy idő után már szigetel... Én is skalpoltam volna magamnak... Pláne hogy eddig már 6-7 haswellt is skalpoltam már... És van toolom, 14.-genes intelig minden intelhez ;]

(#40529) vezeralmos2 válasza ricsi99 (#40527) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hát egy 20 fokkal hűsebb mint delid előtt, főleg hogy folyékony fémet kentem rá. :)
Meg amúgy pofon egyszerű a delid, drogériában veszel borotvapengét, más nem kell hozzá.

A Sandy Bridge legendája

(#40530) PAtr0n válasza vezeralmos2 (#40529) üzenetére


PAtr0n
addikt

Én a satus módszert jobban szerettem, nekem a pengés unsafe-nek tűnt mindig is, és nem a bőrömre gondolok ezalatt. :B
Persze kinek mi, azt a módszert is elismerem.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#40531) vezeralmos2 válasza PAtr0n (#40530) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Megmértem, és körberajzoltam hogy hol a chip, óvatosan kell nagyon körbejárni a pengével.

A Sandy Bridge legendája

(#40532) Tomassy00 válasza PAtr0n (#40530) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A satus módszerrel csak az a gonddddd hogy, elég hamar meggörbül az a kupak... Aztán a hűtő meg nem fekszik majd rá rendesen...

(#40533) PAtr0n válasza Tomassy00 (#40532) üzenetére


PAtr0n
addikt

Lehet, én csak inteleket skalpoltam jópár évvel ezelőtt, még a 4.-ik Core generációnál.
Azóta egyet se.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#40534) Auratech


Auratech
őstag

Kedves fórumtársak! Tv alatti csendes kis gépemben intel 4770S-es proci van. Eddig jól működött. Létezik az, hogy egyszerre csak lefeleződik a magok száma 4-ről 2-re?
A logikai magoké pedig 8-ról 4-re? Más jel nincs semmi. Hűtése bőven megfelelő.
Se a biosban, de hw-infóban nem mutatkozik semmi hiba. A win se reklamál..

Auratech Field Recording

(#40535) vezeralmos2 válasza Auratech (#40534) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hali
Windows eszközkezelőből töröld ki a processzor magokat, ilyen módon. Egyesével az összeset távolítsd el.

Ha ez megvan, áramtalanítsd a gépet, és vedd ki 10 percre a bios elemet, majd rakd vissza.
Utána indításkor azonnal menj a biosba, állítsd be újra a pontos időt, és nézd meg hogy mit ír a magokra, engedélyezve vannak-e a magok.
Jobb ötletem egyelőre nincs.

A Sandy Bridge legendája

(#40536) Auratech válasza vezeralmos2 (#40535) üzenetére


Auratech
őstag

Köszönöm! Én is gondolkodtam hasonló szoftveres megoldáson. Nagy baj nem lehet.
Én arra is gondoltam, hogy resetelem a biost és kiveszem a procit. Ráindítok, hogy hibaüzenettel álljon le. Aztán visszateszem, hogy újra megtalálja. Ramokat is ki-be teszem. Azt is gondoltam, hátha valamelyik láb az ezerből nem érintkezik jól, és egy kis mozgatás visszabillenti a kontaktot. Vagy beteszek valamilyen más procit, és ezt vissza később. Vagy ilyesmi.
Köszönöm a megerősítést!
Ha sikerül, ha nem, azért jelzem.
Üdv!

Auratech Field Recording

(#40537) ricsi99 válasza Auratech (#40536) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem ,biosban "load setup default" ,majd restart... ha nem gyógyult meg akkor indits egy pen drive röl futtható (nem kell telepiteni /érteni hozzá) linuxot.... van ami tök windows kinézet és meg tudod nézni látszódik e a 4 mag
Ha ott se akkor kezd el bontani a gépet....
Nem szokott jót tenni ha próba cseresznye alapon ,esel neki a javításnak

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40538) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. 4K monitorhoz használnék általános célra Haswellt. Tudja az IGP és az alaplapok megbízhatóan? Pár lap specifikációinál nem írja (H81-es ASRock ITX-ek például), csak a full HD-t, ezekkel van esetleg tapasztalatok?

(#40539) Redneck válasza Pista0001 (#40538) üzenetére


Redneck
veterán

B85-ös lapot használok 4790-nel, HDMI-s 4K TV-vel. Az IGP tudja a 4K-t, de csak 30 Hz-en.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#40540) ricsi99 válasza Pista0001 (#40538) üzenetére


ricsi99
addikt

Az alaplapod kivezetése a lényeges ,hogy mely hdmi verziót támogat ,de jobban jársz valami ócó 1-2gb s videokarival... intel igp az nem egy nagy csoda

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40541) Pista0001 válasza ricsi99 (#40540) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi a válszt neked és Rednecknek is. Az Asrock kínálata alapján gyanakodtam chipset limitációra H81 esetén, de ha csak az alaplap gyártón múlik, akkor beljebb vagyok. 4K-n a monitorom is csak 30Hz-et tud, szóval pont jó.

(#40542) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

4790K delidelésnél milyen pasztát használjak?
Újra lett pasztázva a proci, de GTA V-nél ígyis 80-90 fokra felugrik, ha úgy van kedve. :DDD
És vízhűtés van a procin.

Visszaragasztásnál mit tegyek rá? Vagy gáz, ha csak a lefogató keretje fogja a sapkát?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#40543) ricsi99 válasza IntelKiller7 (#40542) üzenetére


ricsi99
addikt

A kupak aljáról ahol fel volt ragasztva szépen szedd le a ragasztót ami rajta maradt... nekem se volt felragasztva ,fel lehet játszani... amire vigyázz ,hogy nekem meghajlott utánna a proci és a gyári léghűtés lötyögött... én is eladásnál vettem észre.... mivel a vizhűtésnél ugye addig húzod mig jó nem lessz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40544) vezeralmos2 válasza IntelKiller7 (#40542) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Pengével szedd le a kupakról a fekete ragasztót.
1000-es csiszolóval nagyon óvatosan, lehelletnyire húzd meg a LID belsejét ami érintkezik magával a procival, ezután a LID-et és a szilíciumot is töröld le izopropil alkohollal, fültisztítóval.
Ez után a LID-et és a szilíciumot is megkened folyékony fémmel, pasztához képest így -15-20 fok.
:R :R

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#40545) AMD1975 válasza IntelKiller7 (#40542) üzenetére


AMD1975
tag

Fontos hogy a csupasz procit a mag melletti vezetősávokat lakkozd le sima körömlakkal mert ha a folyékony fém ráfolyik akkor kuka a proci.

(#40546) IntelKiller7 válasza AMD1975 (#40545) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Sajna nem lesz foylekony fem, ugyhogy marad az MX4. :)

Visszaragasztasra kellene meg kitalanom valamit, hogy mivel lenne jo.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#40547) vezeralmos2 válasza IntelKiller7 (#40546) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Azt semmiképp ne rakd a kupak alá mert túl híg és lefolyik idővel oldalra a szilícium lapkáról, gyenge minőségű paszta nagyon!!!

Ne ragaszd vissza a kupakot, az ujjaddal pozícionáld úgy, hogy a keret lecsukásánál középen legyen a kupak, ahol ráfog oldalt a két fül(picit feljebb tolod, és a lecsukás lehúzza középre, tartod az ujjaddal)

Ha nem szeretnél folyékony fémet, akkor a legjobb paszta amit direkt szilíciumra javasolnak, az az SYY-157, de ha nem sajnálod a pénzt, akkor a Thermal Grizzly Kyronaut Extreme a legjobb választás. Tőlük meg tudod rendelni: [link]
És ehhez a pasztához 5 évig garantáltan nem kell hozzányúlnod.

A Sandy Bridge legendája

(#40548) IntelKiller7 válasza vezeralmos2 (#40547) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Noctua H1 van még otthon. Az jobb választás lenne? Az a baj hétfőre kell a gép, és kb le se tudom lőni szombatig. :DDD
Ha nem pörgetné így a ventiket nem is érdekelne annyira, mert egyébként tök langyos levegőt fúj ki hátul a radiátor felől. Csak így rohadt idegesítő.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#40549) vezeralmos2 válasza IntelKiller7 (#40548) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Az se túl sűrű, de az MX-4 től biztosan jobb lesz, tedd rá nyugodtan. [link]
Ha idővel túl meleg lesz a maghő, akkor SYY 157, vagy Thermalright TFX paszta, ezek sűrűk.

A Sandy Bridge legendája

(#40550) AMD1975


AMD1975
tag

Ajánlom én is a thermal grizlit azt használom én is

(#40551) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Megcsináltuk ma Nuctuával, 60-70 terhelésen. a korábbi 80-90 helyett. :C

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#40552) vezeralmos2 válasza IntelKiller7 (#40551) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Na ez jó hír :)

A Sandy Bridge legendája

(#40553) Asditus


Asditus
újonc

Már csak azért is dicsekszem egy kicsit: i7 4790k-mat tegnap delideltem, most IHS nélkül ül, arctic 280 aio hűti. Első próbálkozásra hozza az 5 GHz-et. :DD

Intel Core i7 4790K @ 4943.35 MHz - CPU-Z VALIDATOR (x86.fr)

(#40554) Enigma1945 válasza Asditus (#40553) üzenetére


Enigma1945
őstag

Gratulálok! :R
Jó látni, hogy a Haswell arhitektúra még nem halt ki.
Nekem a mai napig a kedvenc intel procim a 4790nonk, mivel nekem akkoriban minden kártyámat kihajtotta :C

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.