Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#559) FazekasLaci válasza troszka (#552) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hát néhány infó:
- a tollhegy buhera kicsit elrettentő nekem :) Lehet, hogy szimplán rossz volt a tollad és csak be kellene vizsgáltatni? Lehet, hogy gariban elment volna...
A tollhegy mozgásánál kb. 0.1 mm a megengedhető. Azért az durva, ha ez is zavar :) A konkurens tábláknál még jelentősebb ez a különbség.

- a radír vége valóban mozog alapból... Ez persze relatív, mert a toll életének előrehaladtával ez nőhet attól függően, hogy mennyire használod. A radír szándékosan ilyen. Szerintem nem zavaró.

- A tollhegynél a kurzormozgás 2-3 pixel méretben a következők miatt van: mivel nagyon érzékeny a tábla, ezért a kezed a döntögetésnél kicsit megmozdíthatja a tollhegyet, azért 2-3 pixelt fizikailag a toll változtatásában nem nagyon vesz észre az ember. Másodsorban a toll érzékelője nem a hegyben van, hanem közvetlenül mögötte, tehát pici játéka szintén lehet a tollnak, de ez nagymértékben függ az illesztőprogram és a szoftver közötti (pl. Photoshop, Painter) együttműködéstől is. A Wacom elsősorban Painterre készül (ld. kapsz vele egy alap Paintert), de a Photoshop-fejlesztéseknél is figyelembe veszik a Wacom tudását (évről-évre egyre jobb a Wacom a Photoshopban, úgy tudom, a legújabb CS3-nál meg már kifejezetten a Wacom táblákra optimalizálták a PS-t).

- a tábla felbontásának semmi köze a monitor felbontásához. Azért ilyen nagy (5080 érzékelősor inchenként, vagyis 2,5 cm-enként), mert így jobban érzékeli, ha a tollat picit megmozdítod. Számold ki, hogy az mennyi érzékelőt jelent milliméterenként).

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.