Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47601) #95590400


#95590400
törölt tag

a dilemmám, hogy az e4300-ba refurbished venti 1800-ért a békazabálóktól, vagy új 2500-ért a sárgáktól az ebay-en....
ja és a másikba kellene egy sp9400-as alaplap az sp9300-as helyett... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47602) soldi3r válasza #95590400 (#47601) üzenetére


soldi3r
veterán

Sokat szamit az a 0.14GHz?

E30 (oo=[][]=oo)

(#47603) #95590400 válasza soldi3r (#47602) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem, csak akkor lenne két regisztrált progi, ami csont nélkül benyelné, ha átdobom bele a vinyót. gondolom hardverkulcsot rendel valahova, ezért két különböző e4300 notiba, de sp9400-as procival (más ram mennyiség, egyikben blútút, másikban sim kártya), nem volt gondja. a 3. lapossal, amiben sp9300 van, viszont van.
és 3x lehet újraregelni, utána vehetek 2x10k-ért megint 3-at. namost kettő megvolt.
eredetileg volt két egyforma, klónozott vinyókkal, ha gond van (és már volt erre példa, hogy oktatásra indultam időre, projektorral, erre a win dobott egy hibát, és nem indult el). ésakkor csak le a polcról. és ráért kideríteni napokig, hogy mi volt a gond a gépen.
aztán bagóért találtam egy kibelezett harmadikat, szereztem hozzá olcsón pár dolgot, összelegózta olyan, aki ért hozzá, és az is üzemképes lett. de jobb állapotú, jobb a panelje, mint a tartaléknak, plusz a ventije is halkabb. :DDD csak a procija sp9300.
most, ha szétszedetek atomjaira két gépet, és megcserélik az alaplapokat, az alig valamivel lenne olcsóbb, mintha kerítenék vagy elcserélnék egy alaplapot és csak egyet szedetnék szét. :DDD és akkor lenne 3 tökegyforma notim :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47604) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném megkérdezni: Van egy dell 7537 notebook-om. Ha 5.1 mkv fhd filmet hatszok le, van mód hdmi 1.4 kábelen keresztül 5.1 hangot továbbítani? Valahogy...vagy tudja egyaltalan a notebook ezt?

(#47605) maajsz válasza fulton (#47604) üzenetére


maajsz
senior tag

Ez nem noti függő, minden hdmi kimenet digitális és 1.3 óta cipel hangot magán, most az hogy ez sztereo, 2.1 .. 7.1 teljesen mind1, át kell menni neki rajta.

[ Szerkesztve ]

(#47606) rgeorge válasza fulton (#47604) üzenetére


rgeorge
addikt

És nincs olyan, hogy 1.4-es HDMI kábel, a kábelnek átviteli sebessége van (standard, high) illetve bizonyos opcionális szolgáltatásokat tudhat (ethernet). Verziószámmal a forrás és megjelenítő eszközök HDMI ki- és bemenetei rendelkeznek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#47607) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok!

Egy Dell 5558 laptopot tervezek venni. Házilag lehetséges benne a HDD csere garanciavesztés nélkül?

(#47608) Mikulásbá válasza Sawyer_ (#47607) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,gond nélkül.

(#47609) Lacikaaaa


Lacikaaaa
csendes tag

Sziasztok.

Dell 5521 laptopomba vettem egy Samsung 120 Gb ssd-t. Amióta beleraktam, a laptop hűtése folyamatosan maximumon pörög. Frissítettem már bios-t is.. nem segített.. Ötlet?

(#47610) szabonagyur válasza Lacikaaaa (#47609) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gépet újraraktad? OS?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47611) Lacikaaaa válasza szabonagyur (#47610) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

Gép újra rakva. már 3x.. win 8.1.. legfrissebb driverek.. de már alapból bios alatt teker a venti...

(#47612) szabonagyur válasza Lacikaaaa (#47611) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ott valami nagyon nem jó. SSD nélkül HDD-vel?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47613) Lacikaaaa válasza szabonagyur (#47612) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

Mielőtt nem raktam bele az ssd-t semmi baj nem volt vele... Próbáltam már minden felállásba.. ssd a hdd helyén, hdd az optikai helyén.. fordítva is.. magában az ssd.. a helyzet ugyanaz...

(#47614) szabonagyur válasza Lacikaaaa (#47613) üzenetére


szabonagyur
félisten

Magában a HDD? Mennyire szedted szét a gépet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47615) Lacikaaaa válasza szabonagyur (#47614) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

a gépet.. semennyire.. kicsavartam a dvd olvasó csavarját, kihúztam belőle, betoltam helyére egy optibay keretet.. ennyi

(#47616) szabonagyur válasza Lacikaaaa (#47615) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ott nem kéne ilyennek lennie... BIOS alapra állítva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47617) Lacikaaaa válasza szabonagyur (#47616) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

Már az is megtörtént párszor.. nincs több ötletem.. most teszem vissza a hdd-t és feltelepítem.. kíváncsi leszek rá..

(#47618) maajsz válasza Lacikaaaa (#47617) üzenetére


maajsz
senior tag

esetleg a keretre mérjél rá nem e zár össze valamelyik lába a tápjánál, bár akkor a vinyot is megütötte volna.. inkább hardveres megbolondulásnak hangzik :F

(#47619) Lacikaaaa válasza maajsz (#47618) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

Nem hinném h baj lenne vele.. amikor magában volt benne az ssd a hdd helyén, akkor is fent állt a hiba..

(#47620) szabonagyur válasza Lacikaaaa (#47619) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ha a HDD van csak bent az eredeti helyén?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47621) Lacikaaaa válasza szabonagyur (#47620) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

Az a felállás következik nemsokára.. bár mint mondtam, az ssd bekötése előtt minden rendben volt..

(#47622) fulton válasza rgeorge (#47606) üzenetére


fulton
addikt

Értem

A kérdésem továbbra is áll:

Jelenleg így van összekötve

laptop - tv - házimozi
HDMI Optikai

Mi lehet a baj ami miatt nem képes átküldeni az 5.1 hangot? Mkv filmet játszok le rajta, és az 5.1 hangfájl van kiválasztva.

Van itt olyan akinek sikerült már átküldeni tv-házimozi rendszerre laptopról 5.1 hangot?

A laptopom: Dell 7537

(#47623) soldi3r válasza fulton (#47622) üzenetére


soldi3r
veterán

Windowsban (Catalystban vagy ahol neked kell) konfigolva van? pl

E30 (oo=[][]=oo)

(#47624) szaszandras válasza fulton (#47622) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Ha az erősítődnek van HDMI be- és kimenete is, akkor próbáld meg azt előbbre kötni a láncban:
laptop ==HDMI==> erősítő ==HDMI==> tv
Bizonyos tv-k a digitálisan kapott többcsatornás hangot másolásvédelmi okokból csak lebutítva hajlandók továbbítani, lehet nálad is ez a helyzet.

(#47625) Lacikaaaa válasza Lacikaaaa (#47621) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

Ide is írom a fejleményeket. Vissza "építettem" mindent.. és így hibátlan...

(#47626) Mikulásbá válasza Lacikaaaa (#47625) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Próbáld ki egy másik gépben azt a SSD-t.

(#47627) Lacikaaaa válasza Mikulásbá (#47626) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

Asztaliban próbáltam. De az azért más. Ott nem vettem észre h jobban pörgött volna a hűtés..

(#47628) somasz válasza Lacikaaaa (#47627) üzenetére


somasz
Topikgazda

Szerintem lehagytad a chipset drivert, vagy bármi másét. Vagy tekert a háttérben a win update.
Bár, ha a indításnál is más volt, akkor valami gebasz lehet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#47629) Mikulásbá válasza somasz (#47628) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt írta,már BIOS alatt teker.Szerintem valami BIOS beállítás lesz,de ha az SSD-t ki tudná próbálni bármi más gépben,az is segítene.

[ Szerkesztve ]

(#47630) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Sziasztok!

Dell 3521-be tervezek tenni egy SSD-t, van különbség a két SATA port között? Érdemesebb a hdd helyére tenni és a hdd-t a caddy-be vagy mehet a caddy-be az SSD nyugodtan?

(#47631) Mikulásbá válasza .:ZS:. (#47630) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább a HDD helyére menjen a SSD.Valószínű,hogy az ODD csatija csak SATA II-es.

[ Szerkesztve ]

(#47632) .:ZS:. válasza Mikulásbá (#47631) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Köszi! :R

(#47633) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv!
Két haveromnak nagyon megtetszett egy Dell 5537. Elvileg új, visszamaradt darab. Ami gond van vele, az a másfél év garancia, valamit a driveres gondok, amit a típusról hallottam. Ebben kérnék segítséget.
Hogy működik és mennyibe kerül egy garancia kiterjesztés a Dell-nél?
Mennyire problémás ez a típus driveresen, mennyire megoldható a gond?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#47634) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok.
Az lenne a problémám hogy a laptopom (Dell 3542) ha lehibernálom vagy elaltatom akkor magában lemerül. Nem tudom pontosan mennyi idő alatt merül le de olyan 6-7 óra alatt biztos. Valamint néha ha elaltatom vagy hibernálom akkor a bekapcsoló gombra sem reagál, csak akkor kapcsol be ha kiveszem az akkut, majd vissza.

(#47635) soldi3r válasza Mikulásbá (#47629) üzenetére


soldi3r
veterán

Ugyanazzal a BIOS beallitassal HDD-vel jo SSD-vel nem, akkor az nem BIOS beallitasi gond :)
Azert olyan SSD hiba, hogy a venti teker miatta szerintem talan csak akkor lehet, ha fals homerseklet adatokat kap az alaplap tole. En a telepitett rendszeren megneznem, hogy hany fokos.
De elsore inkabb oprendszer telepitesi hianyossagra tippelek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#47636) maajsz válasza Johnny194 (#47633) üzenetére


maajsz
senior tag

Attól függ milyen gar. Ha kiskeri akkor oda szól ők intézik, ha gyári delles, NBD-s akkor valamelyik szervízpartnerjük csinálja. Utóbbi eset kiterjeszthető a gép 5 éves koráig, pár 10k körül. Ha honosított a gép akkor típustól függően mondanak egy árat, ha nem honosítani kell és utána mondanak valami, ennek menetéről a szervíz emailbe tájékoztat.

(#47637) malnabokor válasza maajsz (#47636) üzenetére


malnabokor
senior tag

Country : European Distribution Business
Még 2017 Január 29-ig érvényes a Dell honlapja szerint. Ezt kell külön honosítani?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#47638) Lacikaaaa válasza soldi3r (#47635) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

hmmm.. mindent felraktam amit felrakok egy hdd-nél is.. próbáltam már más verziószámú chipset drivert is, videókártya drivert.. mindent.. ma beleteszem az asztali gépbe, feltelepítem ott aztán meglátjuk..
Igazából kellene egy másik ssd, azt megpróbálni a laptopban..

(#47639) kistewe válasza thefreeman (#47634) üzenetére


kistewe
tag

Esélyes , hogy driver hiba , nem írtad de gondolom WIN7, nálam hasonló volt E6430 -on ha töltőn volt magától visszajött készenlétből , sőt néha töltő nélkül is , nem ment jol altatás ébresztés stb. másik rendszergizda újrapakolta HDD csere miatt és láss csodát alszik -fekszik -ül -hempereg mint egy kisangyal.....
egy régebbi hsz-ben megvolt a driver telepítési sorrend de már nem emlékszem csak arra, hogy erősen nem mindegy... talán még DELL honlapon is fent van valahol...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#47640) Primary92


Primary92
senior tag

Vannak valami praktikák egy E6440 fogyasztásának a lecsökkentésére? Azon kívül, hogy Windows energia takarékos mód.
Nem rendszer merevlemezt elküldeni aludni? Lehet őket egyesével állítani?

(#47641) thefreeman válasza kistewe (#47639) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Windows 10 van minden driver-t feltettem amit a Dell oldala kihozott kivéve a BIOS-ét.

(#47642) soldi3r válasza Primary92 (#47640) üzenetére


soldi3r
veterán

Elvileg ez a generacio mar alulfeszelheto.

E30 (oo=[][]=oo)

(#47643) Primary92 válasza soldi3r (#47642) üzenetére


Primary92
senior tag

Ez mennyire módosítgatható? Arra gondolok, hogy mundjuk éppen kell a teljesítmény, és van táp, akkor megváltozik, vagy nem lehet csak úgy ide oda állítani.

(#47644) Lacikaaaa válasza soldi3r (#47635) üzenetére


Lacikaaaa
csendes tag

Fejlemény... Bedobtam az asztali gépbe magában az SSD-t.. és ma már ott is pörgeti a hűtést maximumon.. a videókártyán! Így valószínűleg a notiban is a videókártyát cseszteti.. Joggal gondolhatom azt ugye, h most már az SSD szar!? :F

(#47645) Primary92 válasza Lacikaaaa (#47644) üzenetére


Primary92
senior tag

Mondjuk nem tudom, hogy mi a közük egymáshoz.

(#47646) maajsz válasza Lacikaaaa (#47644) üzenetére


maajsz
senior tag

igaza lehet a kollegának hogy az ssd vmi fals jelet küld az érzékelőn.. ha kicserélteted legalább 100%ra megbizonyosodsz :)

(#47647) soldi3r válasza Lacikaaaa (#47644) üzenetére


soldi3r
veterán

Nezd meg milyen homerseklet erteteket ir pl egy Aida vagy hwinfo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#47648) soldi3r válasza Primary92 (#47643) üzenetére


soldi3r
veterán

Ugy kell beloni, hogy minden frekvencia tartomanyon eleg legyen a fesz. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#47649) fulton válasza soldi3r (#47623) üzenetére


fulton
addikt

Neked is, és Szaszandras nak is köszi.
Jó ötletet adtatok. Arra én is gondoltam már hogy a láncban előre kötöm a Házimozit, jelenleg egy 5.1 pana, vagy holnap jön meg az LG 7540 em. Kipróbálom, és ez a beállítás dolgo is érdekes, és igéretesnek tűnik.

Köszönöm szépen. Vissza fogok jelezni.

[ Szerkesztve ]

(#47650) fulton válasza fulton (#47649) üzenetére


fulton
addikt

Sajnos nekem ott nincs ilyen lehetőség hogy 5.1 csakis sztereot választhatok ki. Miért?

De az is igaz hogy neekem nem a belső vga van feltüntetve vagyis az Nvidia 750
hanem hogy relatek audio...azt vajon hol lehet átlőni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.