Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#140551) Dan-szan válasza Aryes (#140549) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Második garnitúra 4 évszakosat koptatom, szintén keveset megyek 90% város ,tökéletesen megfelelő. Én is csak azt tudom erősíteni ha ésszel vezet az illető némi túlzással de mindegy milyen gumi van alatta.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#140552) sto1911 válasza atike (#140550) üzenetére


sto1911
veterán

"Abban többnyire egyet szokott mindenki érteni, hogy ha keveset megy az ember akkor nagyon is jó alternatíva a négyévszakos..." Hat en egyaltalan nem, fel sem birom fogni, hogy a fillerb.szason kivul mire jo ez. Ha keveset megy, akkor nem lesz havas az ut, vagy mi?

(#140553) ServerWorks válasza krisi047 (#140503) üzenetére


ServerWorks
tag

Ha érdekel egy órás gázosításra tudok adni egy nagy teljesítményű O3 generátort (15eFt/h) - élőlény nem maradhat a lakásba, növénynek is árt.

[ Szerkesztve ]

(#140554) atike válasza sto1911 (#140552) üzenetére


atike
nagyúr

Nem állást foglaltam, csak a végkövetkeztetés ez szokott lenni... :) Nekem is van külön téli és külön nyári garnitúra, de mi megyünk évi 20 000 km-t...

(#140555) sto1911 válasza atike (#140554) üzenetére


sto1911
veterán

Nem ellened irtam, hanem altalaban nem ertem az ilyen hozzaallast. Ez szokott a vegeredmeny lenni, kivancsi lennek mi fordul meg ilyenkor az ajanlo fejeben...

(#140556) Aryes válasza sto1911 (#140552) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ki mondta, hogy fillérb.száson kívül másra is jó? :U
Ezzel nem csak egy garnitúra gumi árát spórolja meg az ember, de évente durván plusz 1 gumi árát a szerelésen, az 4 év alatt már 2 plusz garnitúra ára. Vagy tegyük hozzá a plusz felnik árát, ha magad akarod szerelni. Add hozzá a szereléssel töltött időd munkadíját is. ;] Vagy a szerelőnél töltött időt. Én az árkülönbözetet konkrétan egy igen drága készletbe fektettem, az árából vehettem volna két garnitúra belépő szintű, ipari hulladék kategória gumit, amit valószínűleg fillérb.szásból sok téli gumi párti autós meg is tesz, hogy aztán elmondhassa: ő bizony téli gumit használ, mert az a biztonságos. :U

És akkor még nem esett szó arról, hogy mi van, ha az embernek nincs garázsa, ahol a másik készletet tárolja?

Végül pedig említsük meg a tényt, hogy Magyarország nagy részén olyan enyhe a tél, hogy pár hetet kivéve nem is lenne szükség téli gumira, amikor viszont igen, jellemzően elég hirtelen köszönt be az ítéletidő. Érdeklődnék, hogy amikor pár éve márciusban esett a hó, a te autódon milyen gumi volt éppen? :U

[ Szerkesztve ]

(#140557) Aryes válasza Aryes (#140556) üzenetére


Aryes
nagyúr

És azt kihagytam, hogy tavasztól őszig, esőben, nedves úton a négyévszakos gumi elismerten jobban teljesít a nyári gumiknál.

(#140558) Dan-szan válasza sto1911 (#140555) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Messze van attól, hogy fillér.aszás lenne.
Elmondom mi fordul meg a használó fejében....
Csak saját magam példája. Mint írtam 90% városban közlekedem úgy vélem normálisan. Jó időben kerékpárral megyek a legtöbb helyre így szinte csak bevásárláshoz használjuk.Szerintem ahhoz luxus külön nyári garnitúrát tartani.
Ahogy lentebb aryes kolléga is írta Mo-n már közel sem azt jelenti a tél mint ezelőtt, és ilyen nedves, nem hideg időben a négyévszakos jobban teljesít mint sok téli gumi, olvass egy két tesztet, bár ha így látod annak sem fogsz hinni egy cseppet sem.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#140559) zeon.hu válasza Aryes (#140542) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egye-fene, jöhet! :D

#?*@&!

(#140560) ServerWorks


ServerWorks
tag

Másoknál is szarakodik az oldal? A PH és a hardverapro is... vagy nagyon lassu, vagy hiba oldallal elszall, vagy eleve be sem tolt :U este óta rendszeresen

(#140561) Laza... válasza ServerWorks (#140560) üzenetére


Laza...
addikt

:N

Never give up!

(#140562) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Érkezett a Malomparknál levő MPL automatába egy csomagom, holnap 10:20-as átvételi határidővel, de csak Szerdán leszek a városban. Valaki esetleg át tudná venni, ha jár arra? Előre ki lett fizetve, úgyhogy ott nem kell semmit fizetni, csak kivenni, én pedig szerdán elmennék érte házhoz autóval és átvenném. Nem ingyen természetesen.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#140563) sto1911


sto1911
veterán

aryes + Dan-Szan: most, hogy felmondtatok a mantrat, meg talagattok velem kapcsoaltban , terjetek ra az eredeti kerdesre, mert arrol egy szo sem esett:

"Abban többnyire egyet szokott mindenki érteni, hogy ha keveset megy az ember akkor nagyon is jó alternatíva a négyévszakos..." Hat en egyaltalan nem, fel sem birom fogni, hogy a fillerb.szason kivul mire jo ez. Ha keveset megy, akkor nem lesz havas az ut, vagy mi?

"Érdeklődnék, hogy amikor pár éve márciusban esett a hó, a te autódon milyen gumi volt éppen? :U" teli.

(#140564) erik365 válasza sto1911 (#140552) üzenetére


erik365
aktív tag

Mennyi hó volt Debrecen utcáin az elmúlt 4 télen? Kitesz összesen 1 hónapot?
Valamint néztél mostanában gumiteszteket? Egy mai jó négyévszakos megeszi reggelire a középkategóriás téligumikat.
Te se mentél még jó négyévszakossal, biztos vagyok benne. Valamint, ha leesik a hó simán elmegyek ott négyészakossal, ahol bárki egy középszar 7éves télivel.

1.4 T-jet M32

(#140565) Aryes válasza sto1911 (#140563) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez az, a mantrát pont te mondod, nyilvánvaló, hogy sosem használtál négyévszakost még próba szintjén sem. Ellentétben velem, aki használtam téli és nyári gumit is.

Téli? :Y Nahát, akkor a havazás előtti héten, amikor 15°C fölött volt a hőmérséklet, eléggé veszélyesen közlekedtél. Tudod, 7°C fok felett ajánlott a nyári gumi. ;]

(#140566) sto1911 válasza Aryes (#140565) üzenetére


sto1911
veterán

Vagy esetleg nem kozlekedtem? Ja, ez eszedbe se jutott, okoska :D
A gumi tema meg mindig nem erdekel, meg mindig arra vagyok kivancsi, amit mar irtam, de write-onlyban vagytok mind.

erik365: most erre mit mondjak, ha te csak debrecenig latsz el? Meg jo negyevszakost hasonlitasz kioregedett kozepszar telihez, hat, nem az eszedert szeretnek...

[ Szerkesztve ]

(#140567) Aryes válasza sto1911 (#140566) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na jó, akkor válaszolok:

Ha keveset megy, akkor nem lesz havas az ut, vagy mi?

Nem. :N Ha keveset megy az ember, akkor nyilván nem a munkájához használja az autót, és esetenként belefér, hogy ha nagy a hó, vagy ónos eső esik, akkor szimplán nem indulok el vele itthonról.
De elmondok egy titkot: ha csúf idő van, akkor is maximum a lakótelep széléig kell lépésben mennem, mert kb. 150m után kiérek a főútra, ahol már reggel 7kor vagy el van takarítva a hó, vagy lejárták már annyira a téli gumisok, hogy gond nélkül tudok rajta közlekedni. :P

Meg jo negyevszakost hasonlitasz kioregedett kozepszar telihez, hat, nem az eszedert szeretnek...

Te hasonlítottál össze egy középszar négyévszakost - látatlanban - egy jó téli gumival. :U

[ Szerkesztve ]

(#140568) sto1911 válasza Aryes (#140567) üzenetére


sto1911
veterán

"Te hasonlítottál össze egy középszar négyévszakost - látatlanban - egy jó téli gumival. :U" Hol? :Y

[ Szerkesztve ]

(#140569) erik365 válasza sto1911 (#140566) üzenetére


erik365
aktív tag

Te fikáztad le a négyévszakost kapásból, miközben arról ment a beszélgetés, hogy az emberek többsége szar téli nyári gumival jár. Meséld már el, te mivel jársz?
Válaszoltunk a kérdésedre, valamint szállj már le a magas lóról.. Jellemző ez mikor elfogynak az érvek, jön a személyeskedés...

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#140570) sto1911 válasza erik365 (#140569) üzenetére


sto1911
veterán

Mar irtam mivel jarok, olvasd el ha akarod. Ahogy azt is, amibol elindult ez az egesz. Ti beszelgettetek valamirol, en meg teljesen masrol kerdeztem. De majd legkozelebb lassabban fogom irni. Mar igy is tobb idot szantam rad, mint erdemelsz kellett volna.

(#140571) hcs57 válasza pomorski (#140545) üzenetére


hcs57
őstag

Talán még ez segít: [link] ill. itt ez a videó is: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#140572) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Eladó 1 hónapos tablet!
Lenovo Tab 7 Essential
Kb 2 óra üzemidő van benne!
Gyereknek ideális játszani, tanulni, mesét vagy filmet nézni!
Ára 16.000ft
A tabletet egy tanfolyam kereteiben kapta kollégám. Nem használta én bontottam fel elsőnek.

Érdeklődni privát üzenetben.


[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#140573) gazso75


gazso75
aktív tag

Megbízható autóelektromost tudtok ajánlani ? VW Golf 5 lenne a delikvens.
Visszapillantómotor, hátsó ablakfűtés, de a legfontosabb, egy P3211 hibakód.
Lambdaszonda cserélve lett P0030 hiba miatt, ezután jött elő a P3211. A szerelő azt mondja ez elektromost ígényel már.

(#140574) Stylewars_kp válasza sto1911 (#140570) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Gondolom akkor megveszed a prémium gumiabroncsot, ugye? Legalább egy PILOT SPORT vagy egy PZERO.

(#140575) mezis válasza Aryes (#140567) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
A sebességet, követési távolságot ami bizonyos esetekben lehet a teljes féktávolság is! a pillanatnyi útviszonyoknak, gumik állapotának megfelelően kell megválasztani. Akkor is, ha üres a "pálya". A fák nem fognak félre ugrani.

Gumi és autó: 1979 tele? Zsiguli, hátsó kerék hajtás. Gumi: vagy még az eredeti diagonál vagy már a cseh Barum radiál (négy évszakos :DDD ). Mellékutca, tengelyig érő szűz hóban "törtem" az utat. Mögöttem, kitaposott nyomomban, első kerék hajtású VW. Nekem időnként tolatnom kellett, újabb lendületet venni az előre haladáshoz. Mögöttem ilyenkor nagyon szentségelt a csaj, hogy mit csinálok, minek tolatok már megint? Így jutottunk ki az utcából. Miért nem előzött meg? :F Nem jött szemben senki...

A mindennapi közlekedéshez jóval a határ alatt kellene autózni, úgy biztonsággal célba lehet érni. Ellenkező esetben igen nagy lehet a késés.
Még nyáron, száraz aszfalton is érhet meglepetés egy kanyarban leszóródott sóder formájában, nedves, fagyos időben meg a meglepetések TERMÉSZETESEK.Nincs az a só amivel minden időben, mindenhol biztosítani lehetne a tökéletesen AZONOS útfelületet.
A versenypálya az, ahol minden legyen az alkalomhoz leginkább illő. Gumi hőmérséklet, stb.
Ott az tizedmásodperceket jelenthet, és óriási pénzt.

mezis

(#140576) Papaj x válasza gazso75 (#140573) üzenetére


Papaj x
tag

Mind a 2 szonda lett cserélve? Avagy melyik volt?

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#140577) zolikaDB válasza erik365 (#140543) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ahogy mondod.
Tehát lehet nagy nyugalomban autózni a 10 évessel is, ha szar és baj van, akkor baj van.
És lehet 3 évente kihajítani a téli/nyári/4 évszakost, és akkor korrekt vagy mással és magaddal is.
Én arra világítottam rá, hogy egyszer éreztem, hogy a 4 éves, jó profilú szar. Onnastól már 4 évet sem várok inkább az adott évszaknak megfelelő gumik cseréjével.
A gumi sokszor nemcsak nekem kell megfeleljen (10 éves nyugalomban autózás), hanem jönnek velünk szemben mások is.
Kölcsönös bizalmon kellene alapuljon a közlekedés, de ebbe sokan belekakilnak.

Használ itt vki pont ilyen párásítót?
Xiaomi antibakteriális UV-s párásító.

(#140579) sto1911 válasza Stylewars_kp (#140574) üzenetére


sto1911
veterán

Valamilyen Vredestein van rajta, meg az elozo gazdaja rakta ra, jovore lesz cseres. De nyugi, telik premium gumira is, ahogy karbantartasra is, sot, 500-ert is betankolom bele a premiumot, nem lefosott 30 eves bmw-vel kozlekedek. Amugy se pilota nem vagyok, se nem sportolo, olyat meg eleve nem veszek, ami mar a neveben is nulla :D

#140577zolikaDB: kolcsonos bizalom, az a f...t. Senkiben nem bizok meg, ha elottem van, ha mogottem. Pl. karacsony elott szoltam egy sofornek, hogy tok lapos a bal elso, es nem vette eszre. Mondanom sem kell, nyari gumi is volt. Jott a szokasos mantra, h epp a heten akarta lecserelni, megkerdeztem, hogy akkor addig biztosan nem okoz balesetet, ugye? Aztan reszerol beindult a dadogas... Na, az ilyenekkel szemben hogy legyen bizalma az embernek? Az ilyentol a jogsit kell elvenni inkabb.

[ Szerkesztve ]

(#140580) gazso75 válasza Papaj x (#140576) üzenetére


gazso75
aktív tag

Az első lett cserélve fűtő kör hibát jelzett. ( HO2S Heater Control Circuit ( Bank 1 Sensor 1) )

(#140581) Aryes válasza sto1911 (#140579) üzenetére


Aryes
nagyúr

Asszem a stílusodból nagyjából az autód típusát is ki lehet következtetni. :DDD

(#140582) sto1911 válasza Aryes (#140581) üzenetére


sto1911
veterán

Na, tippelj, 3 lehetőséget adok :)

(#140583) Papaj x válasza gazso75 (#140580) üzenetére


Papaj x
tag

Az új hibakód azonnal kijött csere után, vagy mondjuk bemelegedés, avagy sok km után?

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#140584) Laza...


Laza...
addikt

Mna...

Évekig váltogattam évszaknak megfelelően az autóm gumiját. Egészen addig, amíg a közlekedésem nem lett 95%-ban városi. A gumijaimat nem tudtam "elkoptatni", és mikor kidobtam a 70% állapotú gumikat, akkor vettem egy garnitúra nyárit, és slussz. Azóta is így járok, arra az évi pár havas alkalmat megoldom másképp. Vagy nem :DDD Legutóbbi 4 cm-es hónál a közút elkezelő reggel 5 órakor még sehol nem volt, Mosostorpályi útról a Tevába vicces volt beérni, de sikerült. Forgalom pedig volt de nem mentem neki senkinek, pedig csúszott az autóm :K

Továbbra sem veszek újból télit. Lehet megkövezni :P
Ja, 4 évszakosat meg csakazértsenem. A 7 éves téligumimat 2 év alatt nem tudtam elkoptatni nyáron sem, úgy felkeményedett (Michelin). De legalább jó zajos volt

Never give up!

(#140585) dew28 válasza erik365 (#140543) üzenetére


dew28
aktív tag

3 évente új gumim van, aki két szettet használ mikor vesz új gumit?

Nyarit ket evente (bar most a virus miatt ez is 3 lesz), telit 3 evente (aktualis tesztektol fuggetlenul, Conti wintercontact.)
Egyszer volt a kocsin negyevszakos, par eve, valamelyik eppen tesztgyoztes, 2 honapig birtam vele.

#140584 Laza...
Legutóbbi 4 cm-es hónál a közút elkezelő reggel 5 órakor még sehol nem volt, Mosostorpályi útról a Tevába vicces volt beérni, de sikerült. Forgalom pedig volt de nem mentem neki senkinek, pedig csúszott az autóm :K

Azt hiszem, ezt hivjak Kozuti veszelyeztetesnek..

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#140586) erik365 válasza dew28 (#140585) üzenetére


erik365
aktív tag

De te nem is átlagos autós vagy ilyen futással azért azt tegyük hozzá.
Ilyen futásra nem is szokta senki javasolni a 4évszakos gumit.
De én ebből kiszálltam, belekeverednem is kár volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#140587) pomorski válasza dew28 (#140585) üzenetére


pomorski
őstag

"Egyszer volt a kocsin negyevszakos, par eve, valamelyik eppen tesztgyoztes, 2 honapig birtam vele." - Milyen autó? Milyen méretű gumi volt az, amivel 2 hónapig bírtad?

(#140588) Laza... válasza dew28 (#140585) üzenetére


Laza...
addikt

Mmint a küzút, remélem.. Tőlünk nyugatabbra már akkor sóznak, mikor még havat sem látsz. Az autópályáról meg egy mozdulattal letolják a fél méteres havat is. Nem 60 éves Ifákkal :(((

Never give up!

(#140589) 7Sony7


7Sony7
addikt

Gyerekfogászat db Bethlen u tel számot tudtok?
Nyitvatartást esetleg?

-

(#140590) dew28 válasza pomorski (#140587) üzenetére


dew28
aktív tag

peugeot 307 cc. 205/55/r16. a gumi birta volna tovabb is, en nem. :D

#140586 erik365
Ilyen futásra nem is szokta senki javasolni a 4évszakos gumit.
Valoban, de egy eselyt adtam neki, hatha kicsit kornyezetkimelobb megoldas 1 szett a ketto helyett.

#140588 Laza...
Mmint a küzút, remélem..
Nem. Az, aki ugy indul el, hogy tudja, hogy nem alkalmas az autoja a megfelelo es biztonsagos kozlekedesre, es erre meg buszke is.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#140591) lappy válasza dew28 (#140590) üzenetére


lappy
őstag

Magyarország nem kötelező a téli gumi így az autó ettől eltekintve ha minden más rendben van rajta akkor alkalmas a közlekedésre. Viszont ajánlott annak használata.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#140592) Laza... válasza dew28 (#140590) üzenetére


Laza...
addikt

Van itt nem messze tőlem egy "papa". Zsír új Q7et úgy odabaxta a kőszegélyhez hogy ihaj. Kanyarodás, padlógáz. Sebaj, vett új futóművet - telik rá (száraz út).

Én meg még sosem okoztam balesetet. Nyáron lesz 40 éves a jogsim, és volt idő, mikor évekig heti 10k km-t mentem.

Mindenesetre örülök, hogy jól informált, és mindenben szabálykövető vagy, valamint van lóvéd manira, nekem sajnos nincs.

De hogy mondjak valami valóban veszélyeset: a főnököm cukra a 2 és 50 közt ugrál, és azért van terepjárója, hogy ő (érted, ő!) ne haljon meg. Decemberben az M7-en összecsókolózott vagy 7 másik autóval, a tvben is bennevolt. És van jogsija. Durvább balesetek átlag évente. De közlekedhet mert neki is van pénze. Na ez az igazán veszélyes. És hiába mondom neki, hogy egyszer egy családot fog kiirtani 2 gyerekkel egy kis suzukiban, a vállát megvonja oszt' jó napot. Ő túléli

Never give up!

(#140593) sto1911 válasza lappy (#140591) üzenetére


sto1911
veterán

Ha balesetbe kerulsz, elo fognak venni erte ha kotelezo, ha nem.

(#140594) dew28 válasza lappy (#140591) üzenetére


dew28
aktív tag

Tisztaban vagyok vele. ugyanakkor az en lelkiismeretem biztosan nem tudna megbirkozni azzal, ha amiatt tortenne valami problema, mert tudtam, hogy nem alkalmas az auto arra, hogy legalabb kello mertekure lelassuljon amikor kell. Dicsekedni meg aztan plane nem jutna eszembe ezzel :)

#140592
Mindenesetre örülök, hogy jól informált, és mindenben szabálykövető vagy, valamint van lóvéd manira, nekem sajnos nincs.
Sajnalom, de ez az ami engem rohadtul nem erdekel. nem csak veled kapcsolatban, de barkivel. Nem hiszem, hogy a birosag elfogadja indoklaskent, hogy jahhat, pont nem volt penzem mondjuk fekbetetet cserelni.
Es akkor konkretan:
Nem azt mondtam, hogy Te vagy az egyetlen vetkes ember a foldon, es majd jol a pokolba kerulsz, nem errol van szo. Tisztaban vagyok vele, hogy mennyi muszakilag alkalmatlan autoval jarnak az emberek, es mennyi orvosilag alkalmatlan sofornek van penze megkenni a sofort. DE! ez senkit nem ment fel az alol, hogy egyenileg o miben is lehet hibas.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#140595) laccczka válasza pomorski (#140587) üzenetére


laccczka
tag

6 éve (kb. 150.000 km) használok saját autóra 4 évszakos szetteket a legnagyobb megelégedésemre.
A vezetési stílusom általános ( nem a határon autózom de nem vagyok mazsola sem).
Az év minden szakában használom az autómat, megyek autópályán, városban, nagyon vidéki utakon, hegyekben.
Jelenleg én is Nexent használok de nem volt gond a Kumho-val sem.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#140596) gazso75 válasza Papaj x (#140583) üzenetére


gazso75
aktív tag

Bemelegedés után, és azóta is, ha kiütöm, ha felmelegszik jön a hiba :(

(#140597) Aryes válasza dew28 (#140585) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egyszer volt a kocsin negyevszakos, par eve, valamelyik eppen tesztgyoztes, 2 honapig birtam vele.

Milyen fajta négyévszakos volt? Az ezt megelőző nálam is elég rosszul teljesített, a Nexen ég és föld hozzá képest. Egyébként nálad érthető a téli-nyári szett, ha úgy használnám az autót, ahogy te, valószínűleg én sem spórolnék. Spórolós vagyok, nem hülye. :DDD

(#140598) sto1911 válasza Laza... (#140584) üzenetére


sto1911
veterán

Itt a példa arra, amiről próbálok beszélni nektek és még büszke is rá. Keveset megy > jó lesz a nyári is hóban. :W
Köszönöm a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#140599) Salex1


Salex1
senior tag

Szeretnék a tv-re kötni egy vinyót, de mindig kikapcsolna amikor a tv. Bírja ezt egy hagyományos HDD? Vagy csak SSD-ben gondolkozzak?

(#140600) aldebaran


aldebaran
őstag

a 4 évszakos gumitémához:
Nekem is 4 évszakos van a kocsin, éves max 10e futáshoz, ami maximálisan csak városi és nyáron autópálya.
Régebben én is cserélgettem, de nem értek hozzá. Vannak olyanok, akik sokkal jobban értenek hozzá és cikket is írnak róla, amit elolvasok és aszerint választok. Lehet köpködni, hogy de azok így-meg úgy. Akkor is milliószor jobban értenek hozzá, mint én, tehát hallgatok rájuk: városba, kis futáshoz tökéletesen megfelel a 4 évszakos. Olvassátok el.
Aki úgy érzi, hogy neki biztonságot ad az az érzés, hogy novemberben, vagy decemberben a plusz tizenfokban lecseréli a gumit télire, hát tegye. Összesen két hétig van minusz, de ám legyen. A fellágyult téligumi a latyakban biztosan biztonságosabb, mint a négyévszakos... De mint írtam, nem értek hozzá. Jégen meg akármilyen gumid is van, a tükörjégen úgy csúszol, mint a kisangyal. Erről ennyit.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.