Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) blattida válasza olivera88 (#7741) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A heurisztika lehet közepes.

Az auto sandbox beállítása is megfelelő.

A hálózati forgalmat már csak a killswitch-en keresztül láthatod, de ott láthatsz rengeteg más dolgot is.

Csak akkor tiltsd, ha nincs routered és/vagy nem nyomtatsz, egyébként a DOS-os hálózati támadások egy részét lehet kivédeni ezzel a megoldással.

Egy óra a minimális időköz, egyébként annyira állítod, amennyire szeretnéd.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7752) Fontos? válasza Dontorrent (#7750) üzenetére


Fontos?
tag

Hogyan és hol?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#7753) olivera88 válasza blattida (#7751) üzenetére


olivera88
veterán

Szia!

Köszi a választ.
A Dropboxot valamiért sandboxba futtatja. Hogy lehet onnan kiszedni és hogy ne rakja be újra.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7754) blattida válasza olivera88 (#7753) üzenetére


blattida
nagyúr

Ki kell törölni a rá vonatkozó szabályokat és a következő futtatásnál vagy nyomsz egy ne izolálja többet opciót vagy a megbízható fájlokhoz adod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7755) olivera88 válasza blattida (#7754) üzenetére


olivera88
veterán

Egyedi szabályok voltak Dropboxra, átraktam engedélyezettre.Olvastam az első hsz ben hogy ha teljes körű védelmet szeretnék akkor állítjuk proactiv securityra konfigurációt.Ez bővebben mit takar? Fentebb olvastam hogy nem működik a proaktiv védelem a 6os verzióba, akkor ne is próbáljam átrakni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7756) blattida válasza olivera88 (#7755) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt hol olvastad? Minden működik a hatosban, csak egy kicsit bugos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7757) olivera88 válasza blattida (#7756) üzenetére


olivera88
veterán

Fire írta. [link]

"Maradt a CIS5, mert a legelső gépen mindaddig nem volt gond, amíg át nem állítottam proaktív konfigurációra, utána már el sem indult a CIS, egérrel még a start menüre sem lehetett kattintani..."

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7758) Fandango válasza olivera88 (#7757) üzenetére


Fandango
veterán

Amit Fire irt az egyedi eset, ettol fuggetlenul mukodik a proactive konfig.

(#7759) Fire/SOUL/CD válasza olivera88 (#7757) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem nem működik a proaktív védelem, hanem behalt a CIS6 utána, de ehhez előzmény is van.
Így már világos, hogy nem tiszta telepítés volt(természetesen amit a CIS5 után ki lehetett takarítani, azt kitakarítottam), de az meg nem volt járható út, hogy csak a CIS6 miatt minden gépet újratelepítek...
(ügyviteli szoftverek, azok adatbázisai, levelezések, újra hálózat beállítás stb stb, szóval egyszerűbb volt, hogy maradt a CIS5)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7760) Tetete1 válasza Fire/SOUL/CD (#7759) üzenetére


Tetete1
senior tag

Nekem először furcsa volt a CIS6, de ma már megszoktam és marad a CIS6.Semmi gond vele, vírust nem hagy maga után...

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#7761) olivera88


olivera88
veterán

Épp teljes vizsgálatot futtatok, erre látom jelez CCE karanténjában lévő fájlokra :F Normális ez?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7762) blattida válasza olivera88 (#7761) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, érzékelte őket, így jelez.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7763) olivera88 válasza blattida (#7762) üzenetére


olivera88
veterán

Befejezte. Töröltessem vele onnan?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7764) olivera88 válasza olivera88 (#7763) üzenetére


olivera88
veterán

Jah látom CCE ből is kilehet törölni a karantén tartalmát.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7765) olivera88


olivera88
veterán

Azok nyilak lent a főablak két oldalán mire szolgálnak? [link] Lehet még plusz feladatokat odarakni?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7766) olivera88 válasza olivera88 (#7765) üzenetére


olivera88
veterán

Rájöttem.
Kicsit láma kérdés, honnan lehet tudni hogy a 64 bites verziót használom? A gyári oldalon töltöttem le és ott nem volt választási lehetőség. Nem a Programfájlok x86 ba telepítette, azért gondolom 64 es lehet.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7767) blattida válasza olivera88 (#7766) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel 64 bites op rendszert használsz, ezért a cis is az, nem fog a 32 bites települni a 64 bites op rendszerre.
Nincsenek külön telepítők, automatikusan a szükséges változat települ.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7768) olivera88 válasza blattida (#7767) üzenetére


olivera88
veterán

:R

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7769) Furious válasza Furious (#7729) üzenetére


Furious
tag

Erre ötlet , javaslat , lehetőség ? Vagy csak szimplán én bambultam el valami beállítást ? :))

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#7770) blattida válasza Furious (#7769) üzenetére


blattida
nagyúr

Annak mennie kell, ha az av is telepítve van. Sőt, a cce is működik safe módban és alapból az a jobb megoldás ilyenkor.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7771) olivera88


olivera88
veterán

A sandbox újrainditása opcio nem törli sandboxban futó appot? Mert a widget szerint azután is benne volt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7772) blattida válasza olivera88 (#7771) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak a sandboxból törli az adatokat, ha az adott app normálisan is telepítve van a gépre, akkor az megmarad.
A widget tud mutatni hülyeségeket, az bug.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7773) olivera88 válasza blattida (#7772) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Nem volt telepítve, csak telepítés közben rakta oda.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7774) knor82


knor82
csendes tag

E heti legfrissebb Windows Update patchek telepítése után a CIS 6 nem tud elindulni. Már eltávolítottam és újratettem, de ugyan úgy nem tud elindulni. A CIS telepítés-vizsgálója észleli, hogy nem tud elindulni a szolgáltatás, de nem talál hibát. Van valakinél még ilyen probléma?
(Win8, x64, CIS6)

(futtattam le Malwarebytes vizsgálatot, nem talált semmit, valamint visszakapcsoltam a Windows Defendert a cis eltávolítása után és az sem jelez vírust.)

(#7775) olivera88 válasza knor82 (#7774) üzenetére


olivera88
veterán

Nálam csak olyan van Win7 nél h elég lassan akar elindulni, kb azóta ahogy proactivra állítottam. Minden program ikonja már ott van tálcán de a CIS 6 még nincs, hanem utólag. Pedig elsőként kéne h induljon.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7776) knor82 válasza knor82 (#7774) üzenetére


knor82
csendes tag

lehet, hogy nem a cis a hibás, mert más programok futtatásával is baj van. chkdsk-t lefuttattam rendszerindításkor, szerintem talált is hibát és javította is (csodás win8 erről nem tájékoztat, most meg nincs kedvem átnézni x ezer bejegyzést a rendszernaplókban), de nem javul meg, pedig rendszervisszaállítással is kombináltam :) úgy tűnik mintha fizikai baja lenne a merevlemeznek de nem nagyon akarom hinni, lévén kb. 1 éves a szerkezet, és más partíciókkal nincs gondja. Szóval csinálok egy teljes újratelepítést formázással egybekötve, hogy rohadna meg.. remélem nem kell merevlemezt vennem.

(#7777) olivera88


olivera88
veterán

A Virtual kiosk az teljesen virtualizált ugye? Ott lehet futtatni mást is? Ha jól értelmeztem akkor megosztott részbe ha rakok valamit fájlt vagy programot akkor az a virtual kioskba fog futni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7778) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Már évek óta elégedett Comodo Firewall felhasználó vagyok, de most belefutottam pár olyan problémába, amire választ keresek - talán akad itt valaki, aki tud segíteni... :D

Az első kérdésem a legégetőbb. Comodo 5.12 volt a gépemen. Frissítettem az ATI drivert, majd az újraindítás után minden létező szabály eltűnt a Comodo-ból. Az ATI driver telepítésén kívül tényleg nem történt más, már hetek óta semmi sem került a gépre, csak a már rajta lévő szoftverek futottak, tehát nagy eséllyel semmi kártékony szoftver nem okozhatta ezt. Találkozott már valaki ilyesmivel?

A második kérdés is ezzel kapcsolatos. Biztos, ami biztos alapon leszedtem a Comodo-t, majd újratelepítettem, immár a 6-os változatot. Ez nem igazán nyerte el a tetszésemet, a GUI-t erős visszalépésnek érzem az 5-höz képest, így vissza akartam tenni az utóbbit. Nem volt egyszerű megtalálni a neten a telepítő anyagot, de nagy nehezen sikerült. Ezt feltéve viszont nem egészen úgy viselkedik, ahogy eddig. Az eddigi beállításokkal (proaktív védelem, tűzfal és D+ biztonságos módban) egy csomó olyan szoftver vígan megy kifelé a netre, amiért eddig figyelmeztetést kaptam, akármit is állítottam be. Ha viszont a tűzfalat egyedi, a D+-t paranoid módba teszem és törlöm a megbízható fájlok és szoftverkiadók listáját, akkor minden olyan, mint eddig - így viszont sokkal többet riogat a Comodo. Ennek mi lehet az oka? Elképzelhető, hogy ezek a kérdéses szoftverek bekerültek a megbízható szoftverkiadók és fájlok közé? Amikor néhány hónapja feltettem a rendszert a gépemre, akkor még biztosan nem voltak benne, a Comodo verziója szerintem ugyanaz, mint akkor...

A harmadik kérdésem pedig az, hogy ha hibernálom a gépet, akkor a visszakapcsolás után állandóan elszáll a Comodo GUI, pedig eddig ezzel sem volt baj. Ha az elszállás után újraindítom, akkor működik rendesen, de ez ugye nem túl kellemes. A Comodo service nem áll meg, azzal nincs baj.

Előre is köszönöm a tippeket.

Beren

[ Szerkesztve ]

(#7779) olivera88


olivera88
veterán

Erre valaki? [link]

Más: Felraktam egy ismerősömnek a CIS-t, de nála személyre szabtam a telepítőt, sajna nálam nem.
Van ez az opció Kivettem a pipát előle.
Ha nem szabom személyre a telepítőt ez a beállítás úgy marad?

Beszeretném kapcsolni a teljes virtualizációt, addig eljutottam h létre kell hozni egy DWORD érteket, de melyik az? Két szótípusú vagy négy szótípusut kell létrehozni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7780) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Próbálgattam a Comodo Kios-t és lenne pár kérdésem. A rá telepített programot hol tudom eltávolítani és úgy általában hogyan lehet alaphelyzetbe visszaállítani (pl. böngésző beállításai)? Az "alap" gépen a C gyökérben hoz létre egy mappát ezt át lehet-e tenni máshová és lehet-e törölni? Az itt történt változások tényleg teljesen függetlenek az alap géptől vagyis se fájlokat nem hoz létre / ír felül illetve registry módosításokat / új bejegyzéseket sem csinál?
Lehet tudni mikor jön a következő frissítés?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7781) mazza


mazza
tag

Üdv!

Comodo Rescue Disk 2.0-t szeretnék létrehozni USB-re de nem sikerül. KÉP
Ha kihagyom az 1. lépést, majd kiválasztom célmeghajtót, akkor minden rendben, viszont az csak 1.1-es verzió.

(#7782) Beren válasza Beren (#7778) üzenetére


Beren
tag

Ha már senki, akkor legalább én...

Szóval az első kérdésre - az ATI driver telepítése után eltűnő összes szabály - nem leltem választ. Ez még idegesít egy kissé...

A második probléma nagy eséllyel amiatt lehet, hogy mégsem egészen ugyanazt a Comodo 5-öt tettem vissza, amit előtte használtam. Most feltettem egy 5.10-est, ezzel nincs ilyen ilyen gond. Nem akarok hülyeséget mondani, de nekem úgy tűnik, hogy az 5.12 valamiért a tűzfal esetén is megbízhatónak veszi a D+-ban megbízhatónak jelölt fájlokat, szoftvereket. Az 5.10-es nem, itt a tűzfalon egyedi házirend módban csak az megy át, amit engedek.

Érdekes módon a harmadik probléma, a hibernálás utáni fagyás is megoldódott a régebbi verzióval.

Szóval most minden oké, köszönöm, jól vagyok... :D

Beren

(#7783) zolee0307 válasza BigManus (#7689) üzenetére


zolee0307
őstag

Hogy áltok az oldallal, beindult?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#7784) BigManus válasza zolee0307 (#7783) üzenetére


BigManus
addikt

Nem sajnos.
Most is pont azon dolgozok... Két és fél éves ikrek mellett plusz a meló, alig van időm. Szeretném elindítani a hétvégén, de tartalom is fog kelleni.
Remélem Blattida is írja már a CIS dolgait? ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7785) zolee0307 válasza BigManus (#7784) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, kitartást, nekem csak egy lurkó van, de így is nagyon lefoglalja az embert.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#7786) BigManus válasza zolee0307 (#7785) üzenetére


BigManus
addikt

;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7787) BigManus


BigManus
addikt

Nos az oldal felkerült, viszont még nem aktív.
Hamarosan lesz indulás, de előtte fel kell tölteni anyaggal.
Oldal

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7788) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudom mit állítok be rosszul a CIS-ben (5.12) ,de kezd elegem lenni, hogy amikor magára hagyom a gépet (notebook), mindig látom, hogy a hdd-t dolgoztatja valami és 1000L villog szegény.
Az erőforrás figyelő - lemezaktivitásban is jól látszik, hogy a cmdagent szarakodik és a dcom, mit csinál ?? Valósidejű és Állapottartó módban is. A másik notebook-on szintén... Nem szeretnék váltani, ha lehetséges, mert amúgy meg bízom a program védelmében, de már tényleg nagyon unom ezt a hülye agentet. :(((
Nincs ötletetek, hogy mi miatt csinálja és mit kéne átállítani ? Help pls :U
Próbáltam lefotózni, bár amikor hozzáérek a géphez abbahagyja, mindig üresjáratban csinálja, de azért így is látni.

(#7789) lck válasza BigManus (#7787) üzenetére


lck
senior tag

jó lesz ! :)

(#7790) BigManus válasza lck (#7789) üzenetére


BigManus
addikt

;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7791) blattida válasza Krystal_s (#7788) üzenetére


blattida
nagyúr

A dcomlaunch egy XP biztonsági összetevő, letilthatod, ha akarod, másnál is, más védelmi megoldásoknál is szokott vele gond lenni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7792) Krystal_s válasza blattida (#7791) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, a Szolgáltatások között megtaláltam DCOM-kiszolgáló folyamatindítója néven.
Ő lenne az ? Indítás : Automatikus
A DCOMLAUNCH szolgáltatás elindítja a COM- és DCOM-kiszolgálókat válaszul az objektumaktiválási kérésekre. Ha a szolgáltatást leállítják vagy letiltják, a COM-ot vagy DCOM-ot használó programok nem fognak megfelelően működni. A DCOMLAUNCH szolgáltatás futtatása erősen javasolt.
A Függőségek menüben elég sok rendszerösszetevő függ tőle.
A Leállítás gomb inaktív. A Feladatkezelőben sem engedi.
Még nem volt időm utánaolvasni...
Köszönöm, hogy segítesz. ;)

(#7793) blattida válasza blattida (#7791) üzenetére


blattida
nagyúr

Itt mi történt?
Hová lett két napi hozzászólás? :F

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7794) olivera88 válasza blattida (#7793) üzenetére


olivera88
veterán

Ennyi is volt szerintem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7795) Fandango válasza blattida (#7793) üzenetére


Fandango
veterán

Ez azt jelenti, hogy mindenki boldogan es gond nelkul hasznalja ezt a csodalatos szoftvert. :))

(#7796) blattida válasza Fandango (#7795) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez biztos, hogy nem igaz, bár, ettől még jó védelmi megoldás a sárkánygyík. ;]

Krystal_s
Igen, arról van szó.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7797) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Felraktam a hatos Comodo-t viszont alapból blokkolta a bejövő kapcsolatokat. A tűzfal úgy van beállítva, hogy minden alkalmazásra rákérdezzen. Az utorrent és skype mégsem ment csak kifele. Észrevettem, hogy a globális szabályok között a bemenő kapcsolatok tiltva vannak alapból. Amikor ezt engedélyeztem máris rákérdeztek a fenti alkalmazások a bejövő kapcsolatra is és a szabályok is létre lettek hozva. A kérdés az hogy ha a tűzfal egyéni szabálykészletre van rakva és alkalmazás szabályok vannak létrehozva jó-e a globális szabályoknál minden bejövő kapcsolat engedélyezése? Egyáltalán mi az értelme a globális szabályoknak ha a tűzfal minden alkalmazásra külön rákérdez?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7798) blattida válasza < CyberBob > (#7797) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha nem egyedi szabálykészletet használsz, akkor a globális szabályok alapján fog működni a program.
A teljes bejövő engedélyezést nyugodtan lehet törölni a globálisak közül, de az egyéni mód felülírja azokat is.
Bővebben.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7799) olivera88


olivera88
veterán

A teljes virtualizáció bekapcsolásához két szótípusú vagy négy szótípusut értéket kell létrehozni registryben?

A gyorsitótár épitő jellegű futtatása a számitógép üresjáratakor az mit jelent és mire jó? Ha nem szabom személyre a telepítőt akkor automatikus lesz a CIS ?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7800) < CyberBob > válasza blattida (#7798) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Rendben. Még annyi, hogy sokan írták itt hogy a hatos új felülete lassú. Nálam pont olyan gyors mint a korábbi verzió és az ikonja az óra mellé is elsőként jön be.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.