Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8502) esattila válasza handrash (#8496) üzenetére


esattila
csendes tag

Ha nem túl indiszkrét, akkor érdekel az eredmény. Márminthogy valós volt-e a riasztás, és a szájton kapott név segített-e.

Csak akkor logolok be, ha közlendőm van. Emiatt a privát igen későn érhet utol...

(#8503) handrash válasza esattila (#8502) üzenetére


handrash
őstag

Ebből se tudom kihámmozni, hogy a futtatásával mit kockáztatok, :((

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8504) esattila válasza handrash (#8503) üzenetére


esattila
csendes tag

Pontosan én sem. Viszont az általad belinkelt elemzés ideje óta ( 2013-09-01 21:29:09 ) lehet, hogy egységesebbé vált az eredmény, szóval szerintem megérne egy új elemzést ( és feltölteni sem nagy ügy a 381 kb-ot ). ( Amúgy meg azt tippelem, hogy adatokat lophatnak, a számítógéped erőforrásait a saját céljaikra használhatják és egyéb dolgok, amiket a trójainak nevezett programok csinálnak. De ez csak tipp, mert akár az is lehet, hogy ez a fájl valami proginak része amivel a fejlesztők a számítógép egyes tevékenységeit mélyebb szinten tudják vizsgálni. )
Ha mégsem lett egységesebb az elemzés eredménye akkor jó lenne tudni, hogy
a, biztosan szükséged van-e ennek a fájlnak a futtatására;
b, mennyire megbízható ahonnan a fájlt beszerezted;
c, te szerezted-e be vagy automatikus update vagy levélben/közösségi oldalon kaptad;
d, vagy csak valami program írta, hogy ez az update kell neki;
d1, mit csinál az a program ami szerint neked szükséged van erre a fájlra;
d2, mennyire van szükséged arra a programra, ami szerint kell ez a fájl.

Csak akkor logolok be, ha közlendőm van. Emiatt a privát igen későn érhet utol...

(#8505) handrash válasza esattila (#8504) üzenetére


handrash
őstag

Ez csak egy picivel jobb

Azért érdekes, hogy a nagyok közül se mindegyik jelez pl. AVG, Avast ...

Kivételesen írnék egy privátot neked.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8506) esattila válasza handrash (#8505) üzenetére


esattila
csendes tag

"Kivételesen írnék egy privátot neked."
Oké :), olyat még úgyse kaptam, majd improvizálok ha valami ismeretlennel találkozom... :)

Egy hétig naponta legalább egyszer be fogok logolni a privátot ellenőrizni.

Csak akkor logolok be, ha közlendőm van. Emiatt a privát igen későn érhet utol...

(#8507) művészke


művészke
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdés. Én már sok víruskergetőt kipróbáltam. Az f-secure bitdefender és trend microk nagyon jók voltak, de váltani szeretnék, Comodo antivírus jó választás? +A hips része ki van kapcsolva alapból, kapcsoljam be?

[ Szerkesztve ]

(#8508) Fandango válasza művészke (#8507) üzenetére


Fandango
veterán

A HIPS-et erdemes bekapcsolni, a Comodo egyik legnagyobb elonye, es szerintem jo valasztas az AV resze is.

[ Szerkesztve ]

(#8509) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Telepítettem a CIS legújabb verzióját Windows 8.1-re. Otthoni, átlagos felhasználású gép. Kell állítanom valamit, vagy jó az alapbeállítás?

(#8510) Fandango válasza kertsa (#8509) üzenetére


Fandango
veterán

Jo az alapbeallitas, kesobb ha akarod erdemes lehet konfiguralni, de ha nem akarod hagyd alapon.

(#8511) kertsa válasza Fandango (#8510) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszi, egyenlőre jónak tűnik :)

(#8512) kertsa


kertsa
senior tag

Az antivírus beállításoknál mi a különbség az állapottartó és a valósidejű között?

(#8513) micafighter válasza kertsa (#8512) üzenetére


micafighter
nagyúr

Erre gondolsz?

(#8514) kertsa válasza micafighter (#8513) üzenetére


kertsa
senior tag

Igen... köszi :)

Futtattam egy Anti-malware tesztet. Avast-al 2-3 nap alatt akár 10 reklámokból becsúszó kisebb vírus is volt a gépen... most nem talált semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#8515) Mano66


Mano66
senior tag

Nem megy a comodo oldala.Igy nem tudom frissiteni az adatbázist.Valaki felrakhatná a data-ra a tegnapi bases.cav fáljt.Ujra kellet raknom a wint azért nincs meg.
Köszönöm.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8516) Met válasza Mano66 (#8515) üzenetére


Met
nagyúr

Megy a Comodo oldala csak a UPC megint elcseszett valamit és a külföldi oldalak nem elérhetőek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8517) Mano66 válasza Met (#8516) üzenetére


Mano66
senior tag

Kössz,de ettől a hirtől még mindig nem müködik rendesen a comodo.Kellene az a fálj.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8518) Mano66 válasza Mano66 (#8517) üzenetére


Mano66
senior tag

Ezt telepitettem és mennek a külföldi oldalak is.

[Katt]

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8519) kertsa


kertsa
senior tag

Az Mkv playert miért teszi le kis ablakba? Windows 8.1 van a gépen.

(#8520) Eszabi


Eszabi
újonc

Sziasztok!

Látom, hogy itt nagyon komoly tapasztalatok halmozódtak fel a Comodóval kapcsolatban, nagyon klassz ez a fórum!

Jelenleg Emsisoft Online Armor Firewall-t használok, ami nagyon jó, de nagyon terheli a CPU-t, folyamatosan 50% vagy még több, és ilyenkor a teljes CPU terhelés 80-98%.

Ha kikapcsolom akkor szépen lemegy. Ezért gondolkozom azon, hogy lecserélem az Online Armort CFW-ra.

Mennyire terheli a CPU-t a CFW?

Win 8.1 x64, 2.40 GHz, 4 GB RAM

(#8521) kispx válasza Eszabi (#8520) üzenetére


kispx
addikt

Alig.

[ Szerkesztve ]

(#8522) t72killer válasza Eszabi (#8520) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én elvagyok vele egy E450-es brazos netbookon. (OS: win8, jövő7en megy fel a 8.1)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8523) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

OFF.
nem találtam meg a megfelelő helyet.
itt írta valaki ezt a progit, telepítettem és tegnap óta folyamatosan dobálja az utorrentes tiltást.
tudtok erre megoldást?

(#8524) kispx válasza J.C.G. (#8523) üzenetére


kispx
addikt

(#8525) J.C.G. válasza kispx (#8524) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm!

nem tudok bejelentkezni IT-re...
ha valaki tudja, h mit kéne tenni vele azt megköszönöm. elég idegesítő a napjában töbször felugró ablak. már kikapcsolom inkább az utorrentet. :s

(#8526) ƵøŁĭ válasza J.C.G. (#8525) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nincs rá szakszerű megoldás . Három dolgot tehetsz:
-webvédelmet kikapcsolod ha van aktív webvédelemmel rendelkező av mellette
- nem torrentezel
-kivételhez adod az ip cimeket

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#8527) micafighter válasza ƵøŁĭ (#8526) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van még egy lehetőség, kikapcsolod az arra vonatkozó értesítéseket. ,, eszkökztipp ballonok megjelenítése amikor egy káros webhely blokkolásra kerül valami ilyesmi a neve. Ott van, ahol a védelmet ki tudod kapcsolni, több mindent lehet pipálni ez a legalsó ha jól emlékszem.

Nekem is dobálta az üzeneteket, és nem észleltem sebességváltozást a fájlmegosztásban, úgyhogy a funkciót bekapcsolva hagytam, de az üzeneteket nem kértem.

[ Szerkesztve ]

(#8528) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Hátha valaki tudja...
Régóta tele van a tűzfal naplóm Windows Operating System Blokkolásokkal, eddig nem foglalkoztam vele, de most pár napja figyelem az ip-ket és a portot. Az összes "támadásnál" a Cél port 6081, az IP-k többsége pedig egy olyan ismerősömé, aki a Skpye listámban benne van. Megfigyeltem, hogy a Skpye használja a 6081-es portot, viszont amikor nem fut a Skype, akkor is sok Win Operating System blokkolás van ettől a személytől.
Ez mitől lehet ? Már kezd nagyon idegesíteni. Rendszert is újraraktam miatta és most megint egyre több blokkolás van. Most is már kiléptem a Skpye-ból, de csak jönnek és jönnek a kérések arról az IP-ről.

(#8529) Krystal_s válasza Krystal_s (#8528) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ma pl este 9 óta kezdődött és én csak éjfélkor jöttem a géphez és akkor indítottam el a Skype-ot. Azóta is folyamatosan jönnek skype bezárás után :((

(#8530) Krystal_s válasza Krystal_s (#8529) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez de beteg :Y Kezdek rájönni mi lehet. Tehát ma pl 4db IP-t blokkolt folyamatosan a Win operation system. Mind a 4db IP Skype ismerősöm. Amikor ők kiléptek Skpye-ból utána nem volt blokkolás sem.
Az utóbbi ismerősöm akitől a legtöbb blokkolás van ő este 9-körül lépett be (most is online), pont amikor nálam elkezdődött a blokkolás. Már csak azt lenne jó tudni, hogy amikor nem fut nálam a Skype, akkor miért akarnak hozzám kapcsolódni Win Op Systemen keresztül a Skype porton ?
(eddig is tudtam, hogy minden szart figyel az MS, de hogy ennyire ?)

(#8531) esattila válasza Krystal_s (#8530) üzenetére


esattila
csendes tag

"Már csak azt lenne jó tudni, hogy amikor nem fut nálam a Skype, akkor miért akarnak hozzám kapcsolódni Win Op Systemen keresztül a Skype porton ?"
Valószínűleg azért, mert az ő gépükön futó Skype-kliens a te géped Skype-portján tapasztalható válaszképtelenségből "tudja", hogy te kiléptél a Skype-ból.

Csak akkor logolok be, ha közlendőm van. Emiatt a privát igen későn érhet utol...

(#8532) Mardel


Mardel
őstag

Hm ezzel az új 6-al elérték, hogy 5.12-t használom még pár hónapig aztán váltok egy másik ingyenesre.
Kezd az egész bloatware lenni (már az), nem akarok a telepítőben látni csendesen települő Dragont, Geekbuddyt. Ha sandbox kell akkor ott a sandboxie amiben telepíteni is lehet sandboxban, vagy valamilyen virtual OS (VirtualBox, VMWare).

Egyik nap 1 órám ment el azzal, hogy megtaláljam az utolsó 5.12-es verziót SHA alapján, mert már alig pár helyről tölthető le, persze comodo szervereiről már törölték.
6-os verzió eléggé visszalépés, csináltak egy 1 bitesek által imádott rendszert, amit nem lehet finomhangolni mert mind el van valahol rejtve 10+ kattintásra, plusz a kényelmi funkcióktól jól be is lassult az egész (FX 4100 4,3Ghz, 8GB DDR3).

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#8533) kispx válasza Mardel (#8532) üzenetére


kispx
addikt

6-osba is lehet telepíteni.

(#8534) Mardel válasza kispx (#8533) üzenetére


Mardel
őstag

Igen de nekem a sima sandbox elég volt arra, hogy futtatható fájlt lehetett sandboxba tenni, nem kell nekem kiosk.
Se csillivilli virtuál környezet.

Mindenesetre a notimra most Avira free antivírust, és az Onlien Armor Free tüzfalat teszem fel.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#8535) blattida válasza Mardel (#8532) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak azt nem értem, hogy a mitől bloatware a comodo cucca?
Nincsenek benne fölösleges funkciók és szolgáltatások, ami benne van, az mind a biztonságot szolgálja.
Az, hogy ezek egy része számodra fölösleges, csak azt jelenti, hogy a: nem érdekel a biztonság, b: nem szereted a változásokat, c: egyáltalán nincs szükséged a cis-re.
Az 5.12 csak a kioszkban és a felületben tér el a hatostól, ettől a 6-os sorozat nem lesz bloatware.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8536) micafighter válasza blattida (#8535) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez így igaz, még annyival azért kiegészíteném, én speciel azért nem tettem fel a végén már a Geekbuddy-t, mert nem volt rá szükség, de ez előfordul egy jól konfigolt comodónál .. :U

(#8532) Mardel: Megértem, hogy bloatware hatást kelt a telepítés, de 1) ezek tényleg a védelmet szolgáló hasznos dolgok 2) van opt-out lehetőség, tehát nem muszáj telepíteni, ha nem szeretnéd mondjuk pl a Comodo Dragon-t, vagy a Geekbuddy-t, vagy a DNS-t. Van egyébként spec. telepítő ezek nélkül, tehát annyi a különbség, hogy meg sem fog kérdezni, hogy kéred-e, így azzal az 5 másodperccel gyorsabb lesz a telepítésed, ami a pipák kivételére amúgy elmenne.

[ Szerkesztve ]

(#8537) blattida válasza micafighter (#8536) üzenetére


blattida
nagyúr

A csetelős technikai támogatásra valóban nincs szüksége mindenkinek, de nem fölösleges szolgáltatás, bár ezt mindketten tudjuk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8538) micafighter válasza blattida (#8537) üzenetére


micafighter
nagyúr

:K csak kötekedtem egy kicsit :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#8539) blattida válasza micafighter (#8538) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom. ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8540) Krystal_s válasza esattila (#8531) üzenetére


Krystal_s
addikt

Erről a témáról már elég sokat olvastam. Pár ilyen blokkolás még teljesen normális lenne, de a napokban, amit művelt már nem volt számomra elfogadható. Volt, hogy inkább leállítottam a gépet, vagy tiltottam minden port láthatóságát, mert a végtelenségig jöttek a "kérések". Elindítottam egy Utorrentet is a próba kedvéért és annál is ugyanezt csinálta, mint Skype-nál, de nem úgy mint régebben, hogy jött kb 20 blokkolás, hanem most végtelenségig csinálta volna, másodpercenként. Azt olvastam, hogy ez egy bug a cis falban és az 5.12 verzió óta jelen van, miszerint nem képes jól kezelni a már bezárt programokat, azaz nem jól közvetíti a többiek felé az információt a zárt programról.
Már váltottam profilt Proactive ->IS-re, de akkor csak azért lett nyugalom, mert alapból a port varázslóban a 3. volt aktív (minden bejövő kapcsolat tiltása). Furcsa, hogy a Router csere után hülyült meg. Ugyanazok a beállítások, ugyanaz a net és szolgáltató, szóval még x akta melyik hálózati dolog vagy beállítás zavarja. Most valami miatt lenyugodott, töröltem a Skype szabályokat és újra engedélyeztem, amire rákérdezett, de majd úgyis nekem kell rájönnöm, hogy mi nem jó, mert mások ilyet észre sem vesznek, vagy totál nem érdekli őket.

(#8541) micafighter válasza Krystal_s (#8540) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én a helyedben írnék a comodo supportnak és a skype supportnak is.

De az is lehet találsz a neten megoldást, mert azért mindkettő népszerű program.

Szétnéztél már a comodo fórumán ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#8542) Krystal_s válasza micafighter (#8541) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen a legtöbb infót ezzel kapcsolatban a Comodo fórumokon olvastam. Sok embernél van ilyen és nagyon sok fórumtémát nyitottak erről. Most, hogy a tűzfal szabályokban a Riasztási szintet visszaállítottam közepesre újra elkezdődtek a blokkolások, de már elegem van és nem akarok foglalkozni vele, inkább tiltottam a portok láthatóságát. Talán így békén hagy egy életre.
Inkább keresek valami tudatmódosító szert, amitől olyan leszek, mint a legtöbb ember, semmit sem vesz komolyan, nem gondolkodik, tök hülye mindenhez, de az életben mégis boldogabb. :B

(#8543) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Frissített a CIS és közben privdogot akart telepíteni? Jó sok választási lehetőségem volt. Az első két jelölő négyzet inaktív és csak az elfogad, vagy elutasít lehetőség közül választhattam. Mivel nem akarok Yahoo-t a gépemre ezért elutasítottam.

[link]

(#8544) handrash válasza J.C.G. (#8543) üzenetére


handrash
őstag

Én ugyanúgy jártam.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8545) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Simán elég volt a mellőz vagy nem fogadom el -re kattintani.

(#8546) micafighter válasza J.C.G. (#8543) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem értem, mi itt a gond ? Fel lehetett volna telepíteni csak a privdogot a yahoo nélkül. Ha meg telepíted a yahoot akkor pár dolláral támogatod a Comodot.

[ Szerkesztve ]

(#8547) J.C.G. válasza micafighter (#8546) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nem tudom hogyan lehetett volna feltelepíteni nélküle! ha kivettem a pipát a legalsóból, akkor nem lehetett telepíteni, de ez nem érdekes. Ami zavart az a felső két jelölő négyzet használhatatlansága.
Látod ezt nem tudtam, fogalmam se volt róla, hogy támogatom vele. Bár ha belegondolok evidens.
Lehet korán volt még nekem. :D

(#8548) Cs1csó válasza J.C.G. (#8547) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fel lehetett, mivel a kérdés nem a CIS update-re szólt hanem csak kizárlóag a yahoo és a prividog pároshoz azaz ha mellőződ vagy nem engeded akkor e nélkül megy tovább a telepítés

(#8549) J.C.G. válasza Cs1csó (#8548) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

az update megtörtént. :)

(#8550) Mardel válasza J.C.G. (#8543) üzenetére


Mardel
őstag

Pedig ez is a maximum biztonságot szolgálja... ;]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.