Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) RaPiDsHaRe válasza Stephan89 (#7298) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Tényleg ki írja :K .

(#7302) Fire/SOUL/CD válasza Isn't it? (#7299) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. kérdésre | 2. kérdésre

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7303) Fandango válasza Fire/SOUL/CD (#7302) üzenetére


Fandango
veterán

A 2. kerdes engem is erdekelt, nalam a user interface reszen semmi nincs bepipalva, neha megis felugrik a frissites ablak.

(#7304) Fire/SOUL/CD válasza Fandango (#7303) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, hogy a frissítés "főablaka"? Ha igen, akkor az automatikus frissítéseket tiltsd le. (nyilván ha ezután kézzel indítod, akkor megint "felpattan") :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7305) Fandango válasza Fire/SOUL/CD (#7304) üzenetére


Fandango
veterán

Automatikus frissitest nem all szandekomban letiltani, miert is tennem? Mind1 lehet majd ezen is javitanak, addig elvagyok igy vele.

(#7306) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Magyarul mikor fog érteni a 6-os?

(#7307) ƵøŁĭ válasza Norbi46 (#7306) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

"Talán "Január.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7308) Norbi46 válasza ƵøŁĭ (#7307) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszcsi!

(#7309) int


int
tag

IPv6 szűrést érdemes bekapcsolni? Mivel ad hozzá többet?

törölt acc

(#7310) blattida válasza ƵøŁĭ (#7307) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem talán, biztos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7311) blattida válasza Isn't it? (#7299) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem Te erre gondolsz:

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7312) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Ha felteszem a Comodo Firewallt egy gepre de fogja a netet, mert mar volt ra egy masik esetben precedens es letorlom akkor ott nem tortenik semmifele osszeakadas az op endszerben, ugye ez nem olyan mint egymas utan cserelgetni az AV-kat?

Matthew 24:42

(#7313) blattida válasza @matthew@ (#7312) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
Elméletileg nem, viszont a comodo nem csak tűzfal, hanem egy komoly hips is, ezért mélyen beépül a rendszerbe, azaz eltávolításakor ajánlott egy alapos takarítás vagy eleve normális uninstaller program használata!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7314) @matthew@ válasza @matthew@ (#7312) üzenetére


@matthew@
őstag

Közben megoldva :DDD

Olyan kérdésem lenne még h arról van-e vmi infó h a 6-os verzió kb. mikor lesz magyarul elérhető? Vagy ha felteszem az 5.9-et akkor lehet upgrade-elni gond nélkül vagy csak reinstall-al oldható meg?

Matthew 24:42

(#7315) blattida válasza @matthew@ (#7314) üzenetére


blattida
nagyúr

Most még nem megy az upgrade, hetek kellenek addig, míg menni fog. Magyarul januárban lesz elérhető.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7316) @matthew@ válasza blattida (#7315) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, az is elég, mert most még csak tesztüzemben tettem fel a Firewall-t h mennyire fogja a netet, viszont olyan gondom van h az svchost.exe-re sokszor felugrál h hová akar csatlakozni, meg az uTorrent.exe is, lehet olyat beállítani h ezeknek engedjen mindent és ne kérdezzen? Max csak akkor ha egy másik svchost.exe próbálna kapcsolatot létesíteni ami nem abban a mappában van?

Matthew 24:42

(#7317) Stephan89 válasza @matthew@ (#7316) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Tűzfal és Defense+ is legyenek biztonságos módra állítva. Így csak az ismeretlen programokra fog rákérdezni.

Egyébként feltettem próbaképpen a CIS 6-ot. Elég szokatlan. Angol nyelvvel nincs gond, abszolút érthető (nekem). A külseje csak nekem tűnik nagyon hasonlónak a Nortonéhoz? Kiírja, hogy hány perce lett frissítve, mint a NIS vagy a NAV. Hasonló animációt használ, mint a Symantec terméke, ha a felhasználói felület másik részét akarom megnézni. Telepítéskor is egy körbeforgó animáció volt, úgy, mint a Nortonnál.

Egyébként ha a böngészőmmel (Comodo Dragon) netbankba akarok belépni, nem kellene automatikusan felkínálnia a Virtual Kiosk elindítását? Valahol láttam egy videót, ahol ezt megtette.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7318) Stephan89 válasza Stephan89 (#7317) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Közben megláttam az asztalomon egy Virtual Comodo Dragon ikont. Ezzel gondolom meg van oldva az ártó kódokat tartalmazó és sebezhetőségeket kihasználó weboldalak gondja? Azt hiszem, ez lesz a mindennapi böngészőm. :)

(#7319) hamyka


hamyka
senior tag

Szép jó estét :)

Még nem használok Comodot így csak mint érdeklődő írok ide, remélem nem gond :)

A Comodo honlapján láttam egy ilyet :

Comodo Internet Security Complete 2012/ tartalma :

Comodo Antivirus Cleans Malware
Comodo Firewall Protection
Defense+ Host Intrusion Protection
Auto Sandbox Technology™

TrustConnect™ Wi-Fi Data Encryption
Online Backup Stores Critical Files
Live Expert Virus Removal
$500 Virus-Free Guarantee*

A kérdésem az lenne hogy megéri vele foglalkozni? Illetve írta valaki hogy 500 dollárt fizetnek ha ezzel a programmal be kap az ember valamit is

Meg ha jól értelmeztem ( fordítóval mivel nem valami jó az angolom ) van benne élő segítség is, szerintem nem rossz ötlet, én arra lennék kíváncsi mikor lesz már magyar chat náluk,

Illetve arra lennék kíváncsi hogy Magyarországon ki árul így ezt a védelmi programot ? Ha lehet is Magyarországon kapni gondolom drágább :(((

Illetve kicsit beleolvastam a fórumba, valami 2013-ast emlegettek, az is olyan mint ez? vagy csak a régebbi programjukat akarják eladni így ??

Ja míg elnem felejtem :

Aki használja a Comodó sandboxát érdekelne hogy netes rádíót eltudja indítani? ezt csupán azért kérdezem mert én használtam Sandboxot de ha jól emlékszem az istennek sem akart a netes rádió meg mukanni :((( :(((

Igaz Panda alatt volt :o

Bocsi a sok kérdésért, csupán felkeltette a figyelmemet az hogy a Comodo cég egyre többet mer be vállalni

És ha jól számoltam az a 500 dollár, legalább 100 ezer ft, de több az, szerintem megéri így megvenni a programot, más antivírus cég nem vállal be ilyet, ha lenne magyar csetjük, és Magyarországon lehetne is kapni akár az én Nortonomat is lecserélném :))

Üdv és Írjatok :)

Ui:

Boldog karácsonyt mindenkinek :

És boldog újévet mindenkinek, ne feledjétek búék az ágyalá :D :

Ui: Hivatalos oldal ár szerint olyan 34 ezer ft jött ki nekem, de van az 40 ezer ft is, de 3 év Licenc :))

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#7320) @matthew@ válasza Stephan89 (#7317) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, akkor azokat átállítom, most a tűzfalból én is az újat tettem fel, a 6-os verziót és meg is lepődtem h ez nagyon nem ismerős kezelőfelület az 5.9-hez hasonlítva, de nekem tetszik, és a 6-os verzió legalább nem fogja a netemet sem. Most fennhagyom a firewall-t és amint lesz 6-os magyar akkor felteszem azt, mert most tűzfallal meg MBAM-al elleszek egy kis ideig

Matthew 24:42

(#7321) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Hát én nem is tudom de nekem mintha a 6-os jobban fogná a netet :B
Vagy csak a DNS miatt mert az elején ott bent hagytam a pipát?
Azért még nyüstölöm egy darabig, no meg nekem hiányzik a honosítás!

(#7322) RpPRO válasza Norbi46 (#7321) üzenetére


RpPRO
őstag

Saját DNS-e mindig lassúbb lesz (néha jóval).

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7323) Norbi46 válasza RpPRO (#7322) üzenetére


Norbi46
aktív tag

utólag ezt ki lehet kapcsolni?

(#7324) @matthew@ válasza RpPRO (#7322) üzenetére


@matthew@
őstag

Mi az a DNS?

Matthew 24:42

(#7325) blattida válasza @matthew@ (#7324) üzenetére


blattida
nagyúr

Legalább telepítésnél elolvashatnátok, hogy milyen lehetőségek vannak...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7326) lck válasza @matthew@ (#7324) üzenetére


lck
senior tag

Dezoxiribonukleinsav

(#7327) knor82 válasza hamyka (#7319) üzenetére


knor82
csendes tag

- CIS letölthető és használható ingyenesen is, cégek számára is.
- Az 500 USD gondolom arra vonatkozik, ha a fizetős szoftverük mellett vírust kapsz és ebből károd származik (pl. megsemmisíti a készülő legújabb paksi atomerőmű-blokk egyetlen számítógépes tervét, melyet a gépeden tárolsz :)
- magyar chat nem hiszem, hogy lesz valaha, túl kis piac vagyunk mi ehhez
- ComodoSandbox alatt megy a net, gondolom akkor a netrádió is. SandboxIE alatt (ha azt használnál) pedig be lehet állítani, hogy adjon-e a sandboxban futó programoknak net hozzáférést vagy ne.

Én ajánlom a Comodo IS 6-ot, fizetős 1 éves licencű Kaspersky-t cseréltem le erre pedig még több mint 1/2 év volt hátra belőle. Régebben is használtam aktívan a CIS-t (talán a 3.x verzióktól kezdve ha jól emlékszem).
Amit beletehetnének még a CIS-be (és ami a KIS-ben volt) az a tűzfalszintű hirdetés-szűrés, illetve a sandboxuknál a SandboxIE mintájú paraméterezhetőséget.

(#7328) knor82 válasza lck (#7326) üzenetére


knor82
csendes tag

:)

(#7329) knor82 válasza Norbi46 (#7323) üzenetére


knor82
csendes tag

a hálózati kapcsolatoknál kell kiszedned a comodo dns beállítását. (ld. csatolt képet)

(#7330) Norbi46 válasza knor82 (#7329) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi!

Blattida: Sajna az english-t nem nyomom perfekt.

[ Szerkesztve ]

(#7331) blattida válasza knor82 (#7327) üzenetére


blattida
nagyúr

Az első felvetésedre: cis-ben nem lesz reklámblokkoló, arra ott van a dragonhoz fejlesztett privalert, ami még fejlesztés alatt van és még sokat fog változni a későbbiekben.

A másodikra: nem lesz olyan szintű beállíthatóság, mivel a comodo sandboxa nem teljesen arra való, mint a sandboxie.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7332) RpPRO válasza blattida (#7331) üzenetére


RpPRO
őstag

blattida, ancikám gépére felraktam a 6-os comodo AV-t. Látom, h 4 futó alkalmazás van a memóriában. Miért kell ennyi? Ha frissíteném a saját 5.12 CIS-emet, mi lenne a memória lenyomat és hány memóriában futó progi lenne? Köszi.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7333) Fandango válasza RpPRO (#7332) üzenetére


Fandango
veterán

Igaz nem blattida vagyok, de a komplett CIS is 4 folyamatot futtat, nalam olyan 15-20 mega kozott eszik osszesen.

(#7334) Stephan89 válasza Stephan89 (#7318) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Najó, mégsem lesz a Virtual Dragon az állandó böngészőm. Mivel virtualizált környezetben fut, a letöltések is elzárt helyre történnek. Kipróbáltam, letöltöttem valamit és nem jelent meg a letöltések mappámban. :N

(#7335) Fandango válasza Stephan89 (#7334) üzenetére


Fandango
veterán

Erre valo a shared place mappa elvileg, mert azt latja a valos es a virtualis rendszer is.

(#7336) hamyka válasza Stephan89 (#7334) üzenetére


hamyka
senior tag

Ez az még még véleményeket :K

Comodó új távlatok...........

(#7337) hamyka válasza Fandango (#7335) üzenetére


hamyka
senior tag

Húú akkor összeszednétek nekem a teljes védelmet hogy ne legyenek gondjaim? :)

Comodó új távlatok...........

(#7338) hamyka válasza knor82 (#7327) üzenetére


hamyka
senior tag

És ha semmi fontosat nem tárolok a gépemen akkor nem kapok kártérítést ha beüt a kraft ?

Comodó új távlatok...........

(#7339) ƵøŁĭ válasza hamyka (#7337) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Te a CIS-t felejts el,használd azt amit jónak érzel ,mert ha így állsz hozzá mindenhez ,mindegy mit raksz fel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7340) Sdi válasza hamyka (#7338) üzenetére


Sdi
addikt

Milyen kraft üthetne be, ha nincs semmi lényeges a gépeden ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#7341) hamyka válasza Sdi (#7340) üzenetére


hamyka
senior tag

sose tudni, mindig mondjátok ilyen vírus olyan vírus :D

Én meg azt hittem hogy akkor is jár az 500 dolláros kártérítést ha valami olyan vírust szedek be ami tönkre vágja a gépemet :D

Comodó új távlatok...........

(#7342) Sdi válasza hamyka (#7341) üzenetére


Sdi
addikt

Hardvert tönkretevő vírusok nem nagyon vannak, ha viszont nem tárolsz semmi lényegeset a gépeden, akkor a szoftverek bexarása, nem "igazán komoly" dolog. Több éve használom a CIS-t, de még vírusok, vagy egyéb kártevők miatt nem ért sérelem / persze ez a felhasználótól is függ /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#7343) hamyka válasza Sdi (#7342) üzenetére


hamyka
senior tag

Értem és köszi, én úgy tudom a legrosszabb vírus az összes közül a trójai, tudom miket beszélek mert már volt vele dolgom, volt hogy sikerült legyőzni és volt hogy nem és rakhattam újra az egész gépet

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#7344) Stephan89 válasza Sdi (#7342) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Hát, én néha direkt futtatok kártevőket CIS mellett. Nem fertőződtem meg még vele, hála a D+nak. Persze ezt senkinek nem ajánlom!

hamyka: általában a krach szokott beütni, a kraft mást jelent... Ja és én sem javaslom neked a CIS-t.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7345) Sdi válasza hamyka (#7343) üzenetére


Sdi
addikt

Utoljára jó pár éve volt egy olyan kártevőm, ami igazán megkeserítette az életem, csak a vinyóm teljes törlésével és mbr tisztításával tudtam helyrehozni / eltüntetni /, de ez már régen volt. Azóta semmi komoly bajom nem volt / pedig néha én is nézelődöm a "felnőtt " oldalakon :) /. Kb. 2 havonta átnézem még a gépem az mbam free-vel, és kb. fél évente más vírus irtókkal / Kaspy, Avast /, de nem igazán találtak még komoly cuccot.

Stephan89

Meg kell szokni és majdnem tökéletes / főleg ingyé :D /

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#7346) hamyka válasza Sdi (#7345) üzenetére


hamyka
senior tag

Értem és köszi :)

Comodó új távlatok...........

(#7347) Sdi válasza hamyka (#7346) üzenetére


Sdi
addikt

Ha majdnem észrevétlen védelmet szeretnél, akkor nem biztos, hogy jó választás neked a CIS. De ha valamennyire már jártas vagy a dolgokban, akkor a telepítés után tedd proaktívra a védelmet és a felugró ablakoknál alaposan gondold át, mit engedélyezel és mit nem. Így egy elég jól használható és elég erős védelmet kapsz ingyen, ami azért nem rossz dolog.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#7348) blattida válasza RpPRO (#7332) üzenetére


blattida
nagyúr

Szinte ugyanaz a kettő, mivel az av csak egy tűzfal modullal kevesebb, minden egyéb megtalálható benne (av, d+, felhő, sandbox), így gyakorlatilag ugyanannyi folyamattal kell számolni, valamivel alacsonyabb memóriahasználat mellett.
Nálam, win 7. 32 bit esetén 40 MB a négy folyamat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7349) Fandango


Fandango
veterán

CIS mellett nem akar elindulni a Curse Client (World of Warcraft addon manager progi), azt irja, hogy a Comodo akadalyozza abban, hogy netre menjen. CIS 5.12-nel nem volt ilyen gondom, sot a 6-osnal sem kellene, mert allowed a client a firewall szabalyoknal (szep magyaros a mondat vege :D )

(#7350) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Nem tudom,az alábbi hibajelenséget okozhatja e a CIS,mivel más kliens használata során e probléma sose jött még elő.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.