Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Fire/SOUL/CD válasza lck (#4999) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát Én a Secure DNS nélkül sem tudok kapcsolódni ezekhez az oldalakhoz, amiket megadtál... :N Úgy hogy ez nem a Comodo hibája, egyszerűen nem léteznek ilyen oldalak/aldomain-ek

blattida
Az valóban bejön.
Nem mellesleg az oldal alján ott olvasható, hogy Oldalunk fejlesztés alatt áll!

valkószínűleg ezért nem lehet elérni azokat a címeket, amiket lck megadott... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5002) lck válasza Fire/SOUL/CD (#5001) üzenetére


lck
senior tag

Maga a kapulan.hu az létező domain. Be is jön mindenféle DNS szerverrel.
Csak gondolom az aldomain-ek nem publikusak, csak a kapulan dns szerverébe vannak speciálisan beletéve, hogy csak a saját felhasználóik érhessék el. Mondjuk ez annyira nem nagy gond. A Comodós DNS szerver így is jobb. Max. ha annyira el akarom érni addig kiveszem a Comodósat.

(#5003) lck válasza lck (#4997) üzenetére


lck
senior tag

Kipróbáltam 25-tel.
"Érzésre" a 22-vel jobb volt.

(#5004) blattida válasza lck (#5003) üzenetére


blattida
nagyúr

Pedig a .25-tel megy gördülékenyebben és gyorsabban, de ha Te nem így érzed, akkor használd a másik címet!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5005) #41133696 válasza Narxis (#4994) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD

(#5006) bubogabor


bubogabor
tag

Sziasztok az utorrentet hogyan kell beállitani hogy jo legyen a letöltés és a feltöltésem is és aktiv legyek elöre i köszönöm ha valaki leirná

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#5007) vv5204 válasza bubogabor (#5006) üzenetére


vv5204
senior tag

Nem tudjuk, ez a Comodo topik.
Viszont ITT biztos segítenek. :K

(#5008) Fire/SOUL/CD válasza vv5204 (#5007) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltételezem úgy értette a kérdést bubogabor, hogy feltette a Comodo-t és azóta nem tud vagy nem megfelelő sebességgel tud csak torrentezni... :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5009) bubogabor válasza Fire/SOUL/CD (#5008) üzenetére


bubogabor
tag

Igen ma váltottam Cis re de már megoldottam minden jol megy utánanéztem a comodo forumon

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#5010) Ge_Og


Ge_Og
csendes tag

Sziasztok!

Első sorban blattida felé tenném fel a kérdést, de természetesen bárki segíthet, aki tud.
Van egy 4 éves laptopom (Win XP/SP3). Nem valami bika a gép.

Mobile AMD Sempron Processor 3100+ 787 MHZ és 1 GB RAM mellé.

Ezen jelenleg ESS-t használok. Nagyon gyorsan betölt a Windows és észrevétlenül fut az ESS is, nem veszek észre lassulást sem a telepített programok használatánál, sem pedig a web böngészéskor.
Hamarosan, másfél hónap múlva, lejár az ESS 2 éves előfizetésem és úgy döntöttem, hogy nem hosszabbítom meg. Valami ingyenes és komplett védelmi csomag érdekelne és ezért döntöttem több lehetséges alternatíva közül (előzetesen) a CIS mellett, hogy majd arra cserélem az ESS-t.
Kérdésem az lenne, hogy mekkora a gépigénye, elég-e neki ez amim van? Nem fogja-e majd a gépet és ugyan olyan gyorsan tölt-e be mint az ESS ?
Bár a CIS tűzfala (nekem) túl sokat is tud és eddig az én szintemen ESS fala bőven elég volt.
Bocsi a kicsit láma kérdésekért de nem akarom leszedni csak azért az ESS-t, hogy kipróbáljam a CIS-t néhány napig és utána tegyem is vissza. Meg szeretném várni amíg leketyeg a liszensz visszalévő ideje.

Köszi szépen a válaszokat előre is, mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#5011) F34R válasza Ge_Og (#5010) üzenetére


F34R
nagyúr

Simán megy rajta. Eset Smarty Security-től jóval mérsékeltebb gépigénye van , viszont a tűzfala érzésem szerint neked sok lessz.

(#5012) Ge_Og válasza F34R (#5011) üzenetére


Ge_Og
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ.

A kevesebb gépigény számomra már nagyon jó esély, hogy felkerül a gépre. A tűzfaláról próbáltam vissza olvasni, hogy mit és hol kell állítani de nem igazán tiszta és ahhoz látnom is kellene a programot. Úgy gondolom, hogy a telepítés után hagyom azokon a beállításokon amiken feltelepül és majd meglátom. Annyira vészes nem lehet, hogy ne találjam ki mit kell döntenem, ha majd kérdez.

Azt nem tudod esetleg, hogy ez a DACS mit jelent és mikor kerül bele a CIS-be?

(#5013) F34R válasza Ge_Og (#5012) üzenetére


F34R
nagyúr

Passz a következő fő verzióban , ha 5.0 után (szeptember ) az 5.3-as (december )

akkor a következő is kb 4 hónap (de előbb még a CCE-vel is kész kell hogy legyenek ami 2-3 hét , ez tartalmazz a DACS-t nagyjából annyi hogy egy közösség ahol több AV-t használnak valós időben ,(kaspersky ,f-secure, avira stb ) ha a CCE (Comodo Cleaning Essential , gyanús ismeretlen fájlt talál elküldi a community-nek ahol ahol átvizsgálják és visszajelzést tesznek a program felé ami képes így már eltávolítani a kártevőt )

(#5014) vv5204 válasza F34R (#5013) üzenetére


vv5204
senior tag

Látom te is ma regeltél a vteszt.szunyi-n. ;]

(#5015) F34R válasza vv5204 (#5014) üzenetére


F34R
nagyúr

Jaja és meg is találtam a CCE gyengeségét :DDD

(#5016) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

A mai nap automatikusan frissített a CIS az új 5.3-as verzióra. Gondolom már nektek is megtörtént. Egyébként a sima tűzfalat ismét feltelepítettem friss Windows-ra és DNS nélkül.
Azóta minden rendben a ping értékekkel.
Köszi Fire az eddigi segítségedet, okosabb lettem Comodo ügyben. :R

To protect and serve!

(#5017) vv5204 válasza F34R (#5015) üzenetére


vv5204
senior tag

Na mesélj!
Nekem az jön le, hogy csak a KillSwitch használja 13 AV-t a folyamatok
ellenőrzésekor, a CCE-DACS pedig csak a Comodo AV-ját, több száz
károkozón végzett vírus ellenőrzés során ugyanazt az eredményt mutatja a
CIS 5.3 és a CCE is! :U

(#5018) F34R válasza vv5204 (#5017) üzenetére


F34R
nagyúr

ja pontosan valahogy úgy , mert hiába van benne az avira volt olyan fájl amit nem tudott eltávolítani , amit Avira simán megtalált. Szóval így on-demand vizsgálatnál megint csak elvérzik , de nem hiszem hogy csak comodo-t használná elég sok exploit-t leírtott (egy AV max 10-t de így hogy több van benne elég sokat megtalált )

(#5019) Krystal_s válasza sznorbi2 (#5016) üzenetére


Krystal_s
addikt

nálam még nem jelzett egyik gépen sem...most néztem és 5.0.163652.1142 van.
frissítés ellenőrzésnél azt írja h naprakész

(#5020) Inv1sus válasza Krystal_s (#5019) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nézd meg az Egyéb fülön a névjegyet.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5021) bivalyolo válasza Krystal_s (#5019) üzenetére


bivalyolo
őstag

detto.

"Let's agree to disagree!"

(#5022) SLYM válasza bivalyolo (#5021) üzenetére


SLYM
veterán

nekem se frissít. mi lehet a probléma?

(#5023) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Itthon se akar frissíteni. :DDD Bár nekem ez nem számít, újrarakom és kész.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5024) SLYM válasza Inv1sus (#5023) üzenetére


SLYM
veterán

csak akkor elvesznek a beállítások. ezért nem teszem én se újra

(#5025) blattida válasza SLYM (#5024) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha előtte elmented a konfigot, akkor nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5026) SLYM válasza blattida (#5025) üzenetére


SLYM
veterán

azt hogy tehetem meg?

(#5027) blattida válasza SLYM (#5026) üzenetére


blattida
nagyúr

CIS/Egyéb/Saját konfiguráció kezelése/Export.
Telepítés után pedig ugyanitt Import, ha aktiválni akarod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5028) SLYM válasza blattida (#5027) üzenetére


SLYM
veterán

köszi. feltettem az új domodo-t és lefuttattam a CLT-et, 340 pontoból kemény 220-at kaptam. eddig 340/340 volt. wtf? :F

(#5029) blattida válasza SLYM (#5028) üzenetére


blattida
nagyúr

Törölj minden clt.exe-re vonatkozó szabályt és ha szerepel a megbízható fájlok listáján, onnan is távolítsd el a clt.exe-t!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5030) SLYM válasza blattida (#5029) üzenetére


SLYM
veterán

és sandboxba futtassam, vagy simán? mert volt mikor simán is maxot kaptam

(#5031) blattida válasza SLYM (#5030) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindkét esetben maximális pontszám a normális.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5032) SLYM válasza blattida (#5031) üzenetére


SLYM
veterán

akkor nem tudom mi lehet a gond. átnéztem a beállításokat és a clt-re vonatkozó szabályokat. minden úgy van ahogy régen, szabályokat kitöröltem és újra elfogadtam, majd lefuttattam és 220 pont. hogy lehetséges ez? :F

(#5033) blattida válasza SLYM (#5032) üzenetére


blattida
nagyúr

A d+-ból, és a tűzfalból is kitörölted?
Hogy érted, hogy újra elfogadtad a szabályokat és utána lefuttattad a tesztet?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5034) vv5204 válasza blattida (#5033) üzenetére


vv5204
senior tag

Ez a D+ felhő alapú vizsgálata számomra meglepően nem 1 értelmű.
D+, Nem beazonosított fájloknál elküldtem egy fájlt elemzésre. Azt írta
már elküldve. Azért vártam vele negyed órát ahogy az Online súgóban is
van. Majd a webes CAMAS felületen feltöltöttem a kérdéses fájlt és
nem egyből dobta az eredményt, hanem nekiállt elemezni. Ami azt jelenti,
hogy mégse küldte/vizsgálta meg a felhőben. Ez az egyik dolog.

A másik. A CAMAS eredménye gyanús++ lett. Ezek után jobb gombos
módszerrel nyomtam egy ellenőrzést a kártevő fájlon és bizony nem
ismerte fel az AV, pedig a felhő is be van kapcsolva.
Ha a CAMAS gyanúsnak ítéli nem az lenne a CIS dolga, hogy mondjuk
Heur néven riasztást küldjön?

[ Szerkesztve ]

(#5035) SLYM válasza blattida (#5033) üzenetére


SLYM
veterán

igen, kitöröltem mindenhonnan. azt csináltam, hogy amikor kitöröltem ugye le is futtattam a tesztet, ilyenkor megint engedélyezni kellett pár dolgot. nyilván a csak a teszt indítása előtti dolgokat engedélyeztem, az utána lévőket nem. 220 pont :F

(#5036) SLYM válasza SLYM (#5035) üzenetére


SLYM
veterán

230 pont ha a tűzfal biztonsági szintjét biztnságos módról egyéni házirend módra állítom. miket is kell az alaphoz képest átállítani ha a biztonság a legfőbb szempont?

egyébként innen szedted le a comodo leak testet. elég régi mondjuk, lehet van már frissebb

[ Szerkesztve ]

(#5037) blattida válasza SLYM (#5036) üzenetére


blattida
nagyúr

Próbáld ki proaktív konfig mellett.
Egyelőre nincs frissebb leak-teszterjük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5038) blattida válasza vv5204 (#5034) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudtommal a manuális fájlküldés esetében nem a camas végzi az elemzést, hanem a technikusaik.

De ha gyanúsnak talál valamit a camas, akkor emberi elemzés is lesz belőle és ha az megerősíti az eredményt, csak utána kerül be a felhőbe is...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5039) vv5204 válasza blattida (#5038) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszönöm a választ, erre voltam kíváncsi. ;)

Más. Egy apróság csak. Az AV valósidejű kereső fülön a csuszkát
húzogatva felül "valós időben" a 2 lentebbinél "valósidejű" szó szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#5040) vv5204 válasza vv5204 (#5039) üzenetére


vv5204
senior tag

Lejárt az idő korlát közbe.
A csuszkákat húzogatva, néhol pont van a magyarázó szövegek végén.
Gondolom nem kell sehova. Például:
- D+ > Szám.bizt.házirend > Mindig sandboxban.
- Tűzfal > Tűzfal viselkedés beállítása > Általános beállítások.

A D+-nál a többi helytől eltérőn, a Számítógép biztonsági házirend egyes
számban van. (A tűzfalnál ez, házirendek)

(#5041) blattida válasza vv5204 (#5040) üzenetére


blattida
nagyúr

Köszönöm, már javítva! :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5042) bubogabor


bubogabor
tag

blattida honnan lehet letölteni a cis 5.3 hoz a javitott magyar nyelvi pakkot

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#5043) blattida válasza bubogabor (#5042) üzenetére


blattida
nagyúr

A belső programfrissítőn keresztül, amint elérhető lesz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5044) vv5204


vv5204
senior tag

Ez mi a gumimacira jó?

http://file-intelligence.comodo.com/

(#5045) SLYM


SLYM
veterán

a másik gépről leszedtem a comodo-t revo uninstallerrel. újraindítottam a gépet ahogy kell, tehát le volt szedve a comodo. kaptam a leak teszten comodo nélkül, windows tűzfal, plusz anti spyware nélkül 210 pontot. feltettem az új comodot, lett 220 pontom. átállítottam proactive-ra lett 230 pontom. ez meg, hogy lehet? most a comodo nem ér semmi a teszt alapján, vagy a leak teszttel van a hiba? nem gondolom, hogy valamit is el lehet rontani a telepítésnél, vagy az eltávolításnál, így nem értem mi a gond

(#5046) F34R válasza vv5204 (#5044) üzenetére


F34R
nagyúr

Virus információ minden cégnek van ilyenje :P

(#5047) blattida válasza SLYM (#5045) üzenetére


blattida
nagyúr

Ment pü.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5048) vv5204 válasza blattida (#5047) üzenetére


vv5204
senior tag

Egy kilógás, illetve nem tudom nyelvtanilag helye-e a mondat.

(#5049) blattida válasza vv5204 (#5048) üzenetére


blattida
nagyúr

A levágás miatt szólok nekik, mivel azon én nem tudok változtatni, a másikat javítottam! :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5050) Herr Fackel


Herr Fackel
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Végigolvastam az összes hozzászólást, hogy fölöslegesen ne kérdezzek meg valamit mégegyszer, minden működik beállítottam ahogy azt írtátok, köszönöm. :R

Hogyan tudom kiszűrni a fals pozitivokat? Tudom írtátok fel kő tölteni ide-oda aztán kiadja, hogy mi a helyzet, de pl. ilyenekkel mi a helyzet ami a képen van.
Karanténozott elemeknél véletlenül az érvényesítre nyomtam, ezzel töröltem mindent?
Valamint ha új frissítések után ellenőrzi mégegyszer a karantén tartalmát, hogy nincs-e benne fals pozitiv?

Üdv: Gyula

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.