Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) mpierre válasza buhera73 (#11000) üzenetére


mpierre
veterán

Nem. A cis tudtommal befrissíti magát egy x idő múlva. Nem biztos, hogy ez a megfelelő megközelítés a részemről...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11002) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

biztonság szempontjából (pl.: például böngésző 0-day sebeshetőségeket kihasználó támadásokkal) a Comodo beépített virtuális asztala vagy a a Sandboxie a jobb választás? Mármint tudom, hogy a hibákat nem fogja tudni kijavítani, de melyikből nehezebb megfertőzni a host rendszert?

(#11003) Semplar


Semplar
őstag

Pár napja elérhető a 12.0.0.6882.
Nálam Win7 -en tökéletes!

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11004) amdni


amdni
aktív tag

Sziasztok!

Comodo Firewall-t használok, már egy jó ideje keresek megoldást arra, hogy hiába próbálom a hardver biztonságos eltávolítása lehetőséget, nem engedi, mert "egy program még mindig használja" a hibaüzenet.
Windows 10 Pro x64, Legújabb Comodo Firewall telepítve.

Olvastam hogy ki kell kapcsolni valami követést, de nem írták le hogy ezt hol, hogy kell.
Tud tanácsot adni valaki?
Köszönöm!

(#11005) Semplar válasza amdni (#11004) üzenetére


Semplar
őstag

Szia!
Nincs bekapcsolva a külső eszközök ellenőrzése?
Ne jelenítse meg az automatikus letapogatás figyelmeztetéseit - Válassza ki, hogy a CIS figyelmeztessen-e rád, amikor eltávolítható eszközt csatlakoztat a számítógépéhez (USB-meghajtó, hordozható merevlemez stb.). A riasztás megkérdezi, hogy vírusokat keres-e az eszközön.
Engedélyezve - A riasztások nem jelennek meg. A CIS automatikusan elvégzi a beállítás melletti legördülő listában látható műveletet.
Ignore - az eszköz nincs beolvasva ( alapértelmezett )
Beolvasás - A készüléket automatikusan víruskeresés veszi fel. A szkennelés a „Kézi szkennelés” profil beállításait használja. Ha ez nem érhető el, akkor a szkennelés a 'Teljes szkennelés' profil beállításait használja.
Letiltva = A riasztások akkor jelennek meg, ha cserélhető eszközt csatlakoztat a számítógéphez. Választhat az eszköz szkenneléséről, vagy kihagyhatja a szkennelést.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11006) amdni válasza Semplar (#11005) üzenetére


amdni
aktív tag

Ha pendrive-ot teszek a gépbe, a program megkérdez hogy akarom-e a víruskeresést vagy nem. A nemre kattintok, majd később szeretném eltávolítani, tehát a tálcán kattintok a
hardver biztonságos eltávolítására, de nem engedi, hiba:
"egy futó folyamat használja".
Biztos hogy a Comodo, mert ha uninstallálom, akkor nincs ilyen hiba.

(#11007) Semplar válasza amdni (#11006) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam a virtuális CD -ket akarta első alkalommal átvizsgálni. Bejelöltem, hogy soha ne akarja, próbáld ki, hátha.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11008) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello, free CIS esetén az alábbi a probléma két gépen is (egyik W7, másik W10):
Mondjuk 3-4 napot nincs bekapcsolva, és bejelentkezés után nem frissíti az adatbázist magától. A Windows biztonság meg riaszt, hogy elavult. Olyat ütemezett feladatot nem látok, mint ESET-ben, hogy bejelentkezés után keressen vírusdefiníciós frissítést. 6 órásra van beállítva az automata keresés (gyári).

Mit tehetnék, hogy Windows felhasználó belépése után keressen frissítést egyből?

(#11009) Semplar válasza quailstorm (#11008) üzenetére


Semplar
őstag

Üdv!
Elég a 6 óránkénti frissítés, az elsődleges védelmük a HIPS, a sandbox és a felhőben történő ismeretlen fájlok vizsgálata. Futtass le egy kézi frissítést, ha panaszkodik a windows.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11010) quailstorm válasza Semplar (#11009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, én még el is lennék vele, de édesapám 63 évesen annyira nem biztos, hogy ezt szeretné nyomkodni. Viszont zavarja a biztonsági központ értesítése. Jó lenne, ha automata frissítene.

(#11011) Cs1csó válasza quailstorm (#11010) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen idős a számítástechnika iránt kevés affinitást mutató személynek bőven elég lenne Windows 10 esetén a Defender vagy esetleg a Bitdefender Free, na azzal nem nagyon kell foglalkozni.

(#11012) quailstorm válasza Cs1csó (#11011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs SSD a gépben, a Defender meg pokoli lassú. Bitdefendert mostanában nem néztem.

(#11013) Cs1csó válasza quailstorm (#11012) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vagy a Comodo Cloud AV, esetleg Panda Free, de első körben a BD-t kéne sok memóriát zabál de elvileg ezzel oldja meg a kisebb HDD és CPU terhelést.

(#11014) Semplar válasza quailstorm (#11010) üzenetére


Semplar
őstag

Ez esetben állítsd 1 órára(úgy tudom ennyi a minimum) a frissítést.
Édesapád nyugodt lehet, teljes értékű a védelem.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11015) quailstorm válasza Cs1csó (#11013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

4GB RAM, 320GB HDD. Majd a most összerakandó asztalin jobban fog menni, lesz M.2 SSD.
Ez egy olyan lapos, amit azért kaptunk, mert kicsit sok lett benne a kávé. Szóval megy ameddig megy, alaplapi összes port halott.
De DELL E5530 fHD monitorral, i5 procival, szóval nem egy abszolút nulla laptop. Viszont költeni nem szeretnék rá.

Akkor átállítom 1 órára majd.

(#11016) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Pár hete nem fut az alkalmazás ügynök.
Hiába kattintok a javításra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11017) temporello válasza Met (#11016) üzenetére


temporello
tag

Telepítsd a legújabb verziót (vagy ha már az fut,akkor telepítsd újra)!

(#11018) Met válasza temporello (#11017) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, ez megoldotta.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11019) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

CCAV-t szeretném törölni.

Hiába tallózom be neki a telepítőt, nem jó.

Hogy tudom törölni?

(A Comodo uninstaller alkalmazása nem szedi le.)

[ Szerkesztve ]

(#11020) Cs1csó válasza aclandiae (#11019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyon régen próbáltam, próbálj ki más eltávolítókat:
- GeekUninstaller
- Revo Uninstaller Pro próbaverziója

(#11021) aclandiae válasza Cs1csó (#11020) üzenetére


aclandiae
senior tag

Köszönöm a javaslatot!
GeekUninstaller megoldotta.

(#11022) Dévacsen válasza Semplar (#11003) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Van 1 ősrégi gépem azon Win 10 van(1903) kényszerből,játékok miatt,arra felraktam az Antivírust(a defender meglepő módon sokat okvetetlenkedett ott ahol nem kellett volna,ezért a csoportházirendben kiiktattam)no a lényeg hogy szépen dolgozik,mintha fent sem lenne.(12.0.0.6882.)mivel ritkán használom a gépet az sem baj ha nem lesz azonnal kompatibilis az új winnel.Nem főgép.Főgépre nem tennék wint. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11023) Semplar válasza Dévacsen (#11022) üzenetére


Semplar
őstag

Érdemes lenne akkor már a komplett CIS -t föltenni hogy, a védelmi integritás megmaradjon. Gépterhelésben nem okozna semmi többletet és nagyon kezes/tanulékony. :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11024) Dévacsen válasza Semplar (#11023) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Fent van a Firewall Control,persze ebben nincsenek olyan nyalánkságok mint az Comodo falában levő ARP stb..védelem,de erre a gépre elég,ritkán használom egy évben 2x kb ha játszani támad kedvem,akkor 1-2 hétig használom utána pihi 10 hónapig..csak gondoltam lereagálom hogy írtad a win 7 alatti működést. :) Win 8.1 en meg a Zone alarm firewall+antivírus van fent,az is szépen működik,de ezt sem használom ez csak vésztartalék gép ha a fő gépen valami nem stimmel.. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11025) Alveus


Alveus
tag

Sziasztok

jól látom, hogy megszűnt az ingyenes CIS? Az oldalon sehol se találom, mindenhol csak a fizetőset tolja a képembe

(#11026) Dévacsen válasza Alveus (#11025) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem szűnt meg,de én sem találtam..softpédiáról szedtem le,meguntam a keresgélést,nem szokásom de ott ügyesen megvolt,és lejött.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11027) Narxis válasza Alveus (#11025) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez? [link]

Thanos was right.

(#11028) Dévacsen válasza Alveus (#11025) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Meg van.. [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11029) Alveus


Alveus
tag

Köszi mind a kettőtöknek, megoldottam én is, csak rákérdeztem, hátha tudtok valamit, mert azért kicsit fura, hogy még a Cloudnál is a fizetőset nyomatják.

(#11030) Semplar válasza Alveus (#11025) üzenetére


Semplar
őstag

https://forums.comodo.com/index.php Innen szoktam, de jelenleg karbantartják.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11031) Alveus válasza Semplar (#11030) üzenetére


Alveus
tag

Megtaláltam a Comodo oldalán is, de valami hihetetlenül nyakatekert módon lehet eljutni hozzá, és ráadásul az oldal alján van hozzá a link, mert amúgy ott is a fizetőset tukmálják igen csak bizakodóan :)

(#11032) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Sok éve már hogy a CIS-t használom, egészen eddig a hétig a legjobbnak találtam.
Az a tapasztalatom, hogy szabályosan megbolondult a program. i7, 16GB RAM, SSD, W10x64 alatt pöccre kéne működnie.

Az egész gép belassult, alig reagál, sokat kell várnom, mire előhozza a program paneljét, mire a Beállításokat vagy a karantént, az már percek.

Újratelepítettem a W10-et (nem virágbolti!), de sajnos semmit nem változott. Olyan mintha valami fogná az egész programot.

Offline telepítőt használok régóta, letöltött majd importált vírusadatbázissal.

Tapasztalt valaki hasonlót?

(#11033) mpierre válasza aclandiae (#11032) üzenetére


mpierre
veterán

Igen. Az előző verzióval voltak gondjai a w10-nek. Szedd le és a online telepítővel tedd fel. (Elég a sima uninstall, mert telepítés előtt az új online mindent rendbe rak.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11034) nihil41 válasza Alveus (#11031) üzenetére


nihil41
tag

Én nem találom

(#11035) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Ha van regisztrációtok(Comodo nál),változtassátok meg a jelszavatokat ha még nem késő... Kiütéssel győzött a biztonsági rés

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11036) Semplar válasza Dévacsen (#11035) üzenetére


Semplar
őstag

Köszi! :R

Itt a legutóbbi kiadás

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11037) Alveus válasza nihil41 (#11034) üzenetére


Alveus
tag

Már én se

(#11038) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Nemrég jelzett a CIS erre a tanúsítványra, nem tudom, mihez tartozhat. Vajon tényleges kockázatot jelent?

(#11039) Semplar válasza C. s. (#11038) üzenetére


Semplar
őstag

Szia!
Gyanús, elég semmit mondó neve van.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11040) blattida válasza C. s. (#11038) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
Az srv build a win része, igen nagy valószínűséggel fals jelzés, de amúgy is erre utal a gyanús besorolás. Szerintem véglegesen mellőztetheted vagy jelentheted, mint téves pozitív.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11041) C. s. válasza blattida (#11040) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
Hogyan lehet jelenteni téves riasztásként? A fájlokhoz már megtaláltam, de ehhez nem. Szerinted mennyi idő múlva lehet arra gondolni, ha nem változtatnak rajta, hogy nem téves, hanem valós jelzés?

(#11039) Semplar

Köszönöm. Ha a téves riasztás bejelentése után sem tűnik el, akkor törölném. Ha mégis a rendszerhez tartozik, és nem csak annak próbálja álcázni magát, és törlöm, akkor mi lesz? Nem szeretném emiatt újratelepíteni a rendszert.

(#11042) Semplar válasza C. s. (#11041) üzenetére


Semplar
őstag

Jó kérdés! :)
Nem kellett még tanúsítványt törölnöm csak az AdGuard -ét kivételekhez adni.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11043) C. s. válasza Semplar (#11042) üzenetére


C. s.
addikt

Bocs, hogy ilyen sokára írok, de nem jutott rá időm.
Köszönöm, akkor inkább várok vele. :)

(#11044) blattida válasza C. s. (#11041) üzenetére


blattida
nagyúr

Bocs, elfelejtettem válaszolni!
Azt ott sehogy, a fájlküldés felületen tudod bejelölni küldés előtt, hogy téves riasztást jelzel vele.
Bár a comodo szerint is csak gyanús...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11045) C. s. válasza blattida (#11044) üzenetére


C. s.
addikt

Nem probléma! :)

Köszönöm! Erre gondolsz vagy van más is? Nekem az üres.

"Bár a comodo szerint is csak gyanús..."

Ez igaz, de ha csak vaklárma, hogy lehet az, hogy Nektek nem jelez rá? (W10 Pro, x64) Azt sem tudom, hol találom ezt a tanúsítványt és mi a neve, hogy elküldhetném, akár valamelyik weboldalon is megvizsgáltathatnám (Virustotal, Jotti).

(#11046) Semplar válasza C. s. (#11045) üzenetére


Semplar
őstag

Nekem most defender van, nem tudom megnézni. :B

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11047) C. s. válasza Semplar (#11046) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm, semmi gond! :)

(#11048) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A Comodo Internet Security Premium 12.1.0.6914 -felrakása óta az explorer.exe folyamatosan befagy, azaz a tálca és asztalszolgáltatás.
Ti tapasztaltatok ilyet?
Windows 10 Enterprise x64 1903

(#11049) blattida válasza huan (#11048) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A legfrissebb build a szokottnál bugosabb lett, ezért okoz ilyen hibákat.
Konkrétan én nem tapasztaltam ilyet vele, nálam is ez van, de a win 10 csak pro változat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11050) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

2 napja van fent,minden rendben vele,mintha nem lenne fent semmi,remélem nem dobják a projektet,azt írják a fórumon elment a fejlesztő aki eme programmal foglalkozott,de amint látható valaki átvette.2.0 Béta verzió. a képen a Luna Dark nevű felület látható. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.