Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#7350) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Így már mindjárt jobban látható.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7352) blattida válasza ƵøŁĭ (#7350) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a comodo hatása, egész pontosan a viselkedés blokkolóé (behavior blocker), ott kéne a kivételek közé adni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7353) ƵøŁĭ válasza blattida (#7352) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Megtettem,továbbra is jelentkezik a hiba.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7354) blattida válasza ƵøŁĭ (#7353) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint a teljes mappát hozzáadtad a mellőzöttekhez?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7355) ƵøŁĭ válasza blattida (#7354) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7356) blattida válasza ƵøŁĭ (#7355) üzenetére


blattida
nagyúr

Minden összetevő az asztali mappában van?
Ha kikapcsolod az auto-sandboxot, akkor is ez a helyzet?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7357) ƵøŁĭ válasza blattida (#7356) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen,minden benne van.
Kikapcsoltam,s újból hibaüzenet.Lényegében,ha nem megy nem baj ,mert akkor nem játszok azon a szerveren.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7358) hamyka válasza ƵøŁĭ (#7355) üzenetére


hamyka
senior tag

Na ez az még még tapasztalatokat véleményeket és akkor nincs annyi kérdés :C

Comodó új távlatok...........

(#7359) Fire/SOUL/CD válasza ƵøŁĭ (#7351) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nekem a Delphi XE3 fejlesztőkörnyezetemet(nem volt olcsó) amortizálta le, és ami érdekes, annak is a memory manager DLL-t takarította el. Másodpercek alatt állítom vissza a rendszert így szerencsére nagyobb baj nem ért, viszont használhatatlan a fejlesztőkörnyezet akkor is, ha épp nem takarította le a fennemlített memóriavezérlőt, ugyanis nem tudom futtatni/debuggolni a kódot, hibával elküldi a debuggert és ilyen súlyos kivételt generál.
Próbáltam minden lehetségest, a teljes C rendszerpartíciót kizártam, a teljes D partíciót is(ahol a delphi projectek vannak), full jogot adtam a delphi-nek, kilőttem a CIS összes komponensét és ki is léptem(bezártam) a CIS, de semmi változás.

CIS 5-el semmi ilyen probléma nincs.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7360) hamyka válasza Fire/SOUL/CD (#7359) üzenetére


hamyka
senior tag

Váu :Y

Értesz ám hozzá :D

Comodó új távlatok...........

(#7361) ƵøŁĭ válasza Fire/SOUL/CD (#7359) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Lényegében nem nagy probléma ,de kellemetlen ,idővel csak megoldódik.
Vannak hibák de ez érthető ugye a widget-en lévő fel és le töltések pontatlan jelzése.Időnként,felugró ablak ,melyet el se tudok olvasni mit akar ,mert addigra eltűnik.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7362) Fire/SOUL/CD válasza ƵøŁĭ (#7361) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az, hogy a kernel debugger-el van gondja, az a kisebb gond, mert más progiknak is vannak gondjai vele, de ott lehet mit kezdeni vele(Bitdefender és KIS is blokkolja elsőre, de van lehetőség orvosolni, utána no problem), viszont az már közel sem kis gond, hogy önhatalmúlag letakarít állományokat, anélkül, hogy megkérdezne, hisz ha kérdezett volna, akkor nyilván nem mondom neki, hogy takarítsa le. A naplóban volt a bejegyzés, hogy mi is történt.

A hálózatoknál is vannak érdekes dolgok, nevezetesen -és remélem, hogy ez csak bug és nem feature-, hogy feldobja az ablakot, hogy mit is akarok kezdeni az adott új kapcsolattal, viszont 10-15sec várakozás után kérdés nélkül bezárja ezt az ablakot és automatikusan tiltja/blokkolja stb. :F

Szvsz lehet, hogy pont ugyanez történt, amikor az említett fájlt letakarította, azaz feldobta az ablakot, csak épp nem voltam a gépnél, várt 10-15sec-et aztán bezárta az ablakot és letakarította.
Na most ez ugye semmilyen formában nem jó eljárás(remélhetőle hiba és nem eljárás)...

Talán blattida tud rá valami megoldást javasolni avagy jobb híján jelenteni a hibát a fejlesztőknek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7363) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#7359) üzenetére


blattida
nagyúr

Többek kötött az ilyen hibák miatt írtam korábban, hogy kissé korai volt kiadni a hatost, illetve azt is, hogy bugos meg döcögős.
Ezeket már sokan jelentették, remélhetőleg hamarosan orvosolják is, ez az új hips koránt sem hibátlan, az egyéb bosszantó vagy idegesítő bogarakról nem i beszélve... :W már én is lekúrtam a gépről, nem is egyszer... :((( ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7364) RpPRO válasza blattida (#7363) üzenetére


RpPRO
őstag

A fentiek után már nem is kapkodom magam, h felrakjam a 6-ost. :U

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7365) hamyka válasza blattida (#7363) üzenetére


hamyka
senior tag

Én sem rakom fel max az ötöst :K

Comodó új távlatok...........

(#7366) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#7363) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"már én is lekúrtam a gépről, nem is egyszer... "
Akkor tényleg csak bátrak használják egyelőre. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7367) vv5204 válasza Fire/SOUL/CD (#7362) üzenetére


vv5204
senior tag

AV, HIPS, FW. Mindegyikél be lehet állítani, hogy mennyi ideig legyen fent
az ablak. Én 999 másodpercre állítottam, vagyis több, mint negyed órát virít
a pop-up. Asszem csak a sandbox-ét nem lehet szabályozni.

(#7368) Fire/SOUL/CD válasza vv5204 (#7367) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az lenne a legjobb, ha ez benne sem lenne, addig legyen kint az ablak, amíg a user el nem dönti mit akar.
Jó néznék ki, ha mostantól még fürdeni sem mehetnék el, mert mire visszaérek, leamortizál pár szoftvert (amúgy fals találatokkal) :C

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7369) RpPRO válasza Fire/SOUL/CD (#7368) üzenetére


RpPRO
őstag

Default blokkolás van szerintem minden tűzfalban, ha nem választasz.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7370) knor82 válasza vv5204 (#7367) üzenetére


knor82
csendes tag

De ha kiveszed a pipát a beállítás elől, akkor nem fix ideig marad fönn a figyelmeztető ablak, hanem ameddig a user nem csinál vele valamit.

(#7371) blattida válasza knor82 (#7370) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha kiveszed a pipát, akkor az alapértelmezett időtartamig, azaz 120 másodpercig marad fönn az értesítés/riasztás

Fire
Az av nem töröl semmit automatikusan, maximum karanténba helyez, de ehhez úgy kell beállítani, a d+ is maximum blokkol, illetve az auto-sandboxba helyezett alkalmazások is elérhetőek, megvannak, csak vagy korlátozott jogosultságokkal vagy pedig teljesen virtualizált közegben kerülnek futtatásra, semmit sem tüntet el a comodo, szerencsére...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7372) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#7371) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Teljesen lényegtelen mit és hova rakott, a lényeg az, hogy a beleegyezésem nélkül, automatikusan hajtott végre műveletet, egy amúgy fals detektálást követően.
Pontosan tudom mit-mire állítottam, semmi nem indokolta a dolgot, nyilván nem vagyok olyan Gyagyás Tódi, hogy ha megkérdezte volna, hogy mit akarok a fájlal kezdeni, akkor töröltetem vagy karanténozom, amikor pontosan tudom, hogy az adott fájl mihez tartozik és hogy 100% fals találat.

Pont azért reagáltam korábban, mert kísértetiesen hasonló esetről számoltak be. Feltételezem kolléga sem tudatosan törölte/karanténozta, utána meg csodálkozik, hogy nem indul a progi...

Én csak jeleztem a dolgot, de különösebben nem érint, mert az AV rész nélkül sem tudom használni a 6-os verziót, mert akkor sem tudok szoftvert fejleszteni mellette, lehetetlenné teszi sajnos.
Se a Comodo-nak, se az Embarcadero-nak nem fogok hibajelentést küldeni, ugyanis teljesen értelmetlen lenne, hisz egy ingyenes védelmi progiról beszélünk, mindkét cég ugyanarra hivatkozva "hajtana el": használjak más védelmet címmel... (Fizetős védelmi szoftvernél más lenne a helyzet, lásd az előző évtizedben az AutoDesk vs. Avira esetét)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7373) ƵøŁĭ válasza Fire/SOUL/CD (#7372) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

CIS eltávolítva,kliens működő képessé vált.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7374) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#7372) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, de ez nem törlés, hanem a viselkedés blokkoló hülyesége, ez egy nyomorult bug. Nálam is csinálja jó pár programnál és ha kikapcsolom a viselkedés blokkolót (hips), akkor utána már nincs gond, van pár, aminél ismét csinálja, majd megint nem, ezek miatt kúrtam le többször a gépről.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7375) int válasza Fire/SOUL/CD (#7372) üzenetére


int
tag

Az 5.12-es verzió már nem játszik?

[ Szerkesztve ]

törölt acc

(#7376) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#7374) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Igen, de ez nem törlés, hanem a viselkedés blokkoló hülyesége, ez egy nyomorult bug."
Írtam is, hogy remélem, hogy csak bug. Viszont nálam alap a proaktív konfiguráció, HIPS mindig kell.
Nem rosszindulatilag írtam le ezeket a dolgokat, csak hogy van. Én csak attól félek, hogy a másik hibát nem fogják belátható időn belül javítani, annak (is) a D+-hoz van köze, ami a fejlesztést teszi lehetetlenné(a kernel debugger "blokkolására" értem)

Amúgy a CTM 3-ról van valami infó? Szívesen kipróbálnám már)

int
Dehogynem, egy jó ideje fent van, igaz csak a FW része Avast 7 társaságában W8 Pro x64-t alatt, hogy hogyan viselkedik, tesztelt progikkal nincs-e gondja, ilyesmik miatt (nem elsődleges védelemként használom, arra ez van még egy ideig.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7377) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Hivatalos oldalról még tölthető az 5-ös CIS? Mert én is megválnék a 6-tól egyelőre. Ahogy olvastam, volt problémátok vele. Comodonál szerintem érdemes mindig várni az új verziók használatával, főleg, hogy a régebbi is nagyon korrekt védelmet nyújt.

Üdv.

(#7378) Pittu1986 válasza Stephan89 (#7377) üzenetére


Pittu1986
tag

Szia: Itt a link: [link]

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#7379) Stephan89 válasza Pittu1986 (#7378) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm!

(#7380) Stephan89 válasza Pittu1986 (#7378) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Letöltöttem és sajnos a 6-ost akarja telepíteni...

(#7381) HZoli87 válasza Stephan89 (#7380) üzenetére


HZoli87
veterán

Innen letudod tölteni: FileHippo (megbízható oldal)
- Jobb oldalt kiválasztod a legújabb 5-ös verziót, majd a FileHippo Mirror-ra kattintasz.

(#7382) Stephan89 válasza HZoli87 (#7381) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm! Töltöm :)

(#7383) Tetete1 válasza knor82 (#7327) üzenetére


Tetete1
senior tag

Használd inkább a Firefox adblockot sok szűrővel (leginkább a hufilterrel)...Természetesen ez csak a rókával jó. A többihez van Adblock Pro külön program...

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#7384) Fandango válasza Tetete1 (#7383) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg a tul sok filter lista sem jo, mert lassithatja a Firefox mukodeset (oldal betoltest).
En ezeket hasznalom: hufilter, Fanboy's list, Malware domains, RuAdlist+Easylist.

[ Szerkesztve ]

(#7385) knor82 válasza Tetete1 (#7383) üzenetére


knor82
csendes tag

természetesen használom, minden böngészőhöz van már adblock, de ha maga a tűzfal szűri, akkor az hatásos az adware (hirdetést megjelenítő) programokhoz is.
Persze host fájlba is be lehet írogatni.

(#7386) Myers


Myers
senior tag

Egy lehetséges megoldás Comodo+Firefox esetén az alábbi hibára:

Win 7-en böngészőből egy ideje nem lehet nyomtatni:

Firefoxon ez a hibaüzenet (ctrl+P megnyomására):
"Nyomtatási hiba" - "Nyomtatóval kapcsolatos feladatok (például oldalbeállítás vagy dokumentum nyomtatása) végzése előtt telepítenie kell egy nyomtatót. Elvégzi most a nyomtató hozzáadását?"

Majd ha igent nyomok, akkor ezt írja:
"A Nyomtató hozzáadása program megnyitása sikertelen. A helyi nyomtatásisor-kezelő nem fut. Indítsa újra a nyomtatásisor-kezelőt vagy a számítógépet."

Ami nem igaz, mert fut és automata indítású. Minden másból megy a nyomtatás: word, excel, foxit, paint, jegyzettömb.

Internet explorerből sem megy: Ott ezt írja:

Amit csináltam hogy leszedtem a firefoxot, és újra raktam de nem emiatt. Ja és a gépen van telepítve 2 fizikai nyomtató, működnek is, az egyiket el is távolítottam, majd újra telepítettem.

3 órányi guglizás után csak találtam megoldást, bár IE-ből továbbra sem megy.
A Comodo tűzfal okozta.

Jobb klikk a Comodo ikonon/Konfiguráció almenü. A Comodo - Internet Security-ről átállítottam Comodo - Firewall Security-re, és egyből jó lett.

Nagyjából ezen leírás utolsó hozzászólása alapján:
"Solved it!
While looking for options I looked under Miscellaneous -> Manage My Configurations and when I paid a bit more attention to the settings, I saw that I had it set to COMODO - Proactive Security, which is what I had chosen when installing the firewall. (I installed only the firewall, not the antivirus part of the package, thinking that that looked like the highest setting for security and that must surely be the best setting for the average home user). This time I noticed that one of the settings was simply (or specifically!) COMODO-Firewall Security and when I looked at the help associated with that, I saw that that was the appropriate setting for just the firewall, selected that, and that solved the problem.
When I went to the other PC on the network and changed that setting, it allowed me to print. I had to run the install new printer wizard, and it obviously tries to look on the network and you are prompted that System is trying to access the internet (i.e., in this case, access the home network). Click Allow, and everything works!
.... so, I hope this helps, just in case someone else finds themselves in the same predicament as myself. "

Bár valaki elmagyarázhatná, hogy tulajdonképpen miért is működik az egyikkel, a másikkal pedig miért nem?

http://www.muszaj.hu/

(#7387) blattida válasza Myers (#7386) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálam ment az ötös és a hatos változattal is a nyomtatás.
Ha a konfig átállítása ezt okozza, akkor szinte biztos, hogy az av kavarhat be bizonyos gépeken.
Gondolom, azt nem próbáltad, hogy kikapcsolod az av részt, esetleg a win nyomtatási szolgáltatását a mellőzöttek közé rakod az antivírusnál, pedig az utóbbi akár megoldás is lehet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7388) Myers válasza blattida (#7387) üzenetére


Myers
senior tag

Most próbálom.

"Nem működő beállítás" esetén az "AV biztonsági szint: Kikapcsolt"-tal továbbra sem megy.

"Nem működő beállítás" esetén a "win nyomtatási szolgáltatását a mellőzöttek közé rakod az antivírusnál" Működik!!! :)

Már csak az a kérdés, hogy 2 héttel ezelőtti még miért ment?

Valamint mi a különbség a "Comodo - Internet Security" és a "Comodo - Firewall Security" konfiguráció között?

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#7389) blattida válasza Myers (#7388) üzenetére


blattida
nagyúr

Az IS konfig av+tűzfal, a Firewall pedig csak tűzfal, av nélkül.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7390) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Sziasztok.A 6 os verziónál(az 5 nél nem néztem)van egy olyan dolog hogy ha valaki nem alap beállításon használja a tűzfalat,ha nem be jelöl több dolgot még pluszba,gondolok itt ilyesmire ARP-és társai,akkor tapasztalatom szerint át kell állítani egyedire-biztonságosról a tűzfal konfigot mert több portot nyitva hagy,ha az átállítás megtörtént már mind láthatatlan.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#7391) int


int
tag

Volna egy érdekes jelenség 2 - mindkettő 5.12 CIS szoftverrel telepített -, gép között. Természetesen mindkét gépnél a bejövő kapcsolatok tiltva vannak. A másik, bejövő kapcsolatot akar nálam Skype segítségével a 24804-es porton keresztül. Fel is ugrik az értesítő ablak. Igen, de úgy vettem észre hogy a másik gépnél nem használják a programot jelenleg semmiféle küldésre. Szokása ez a programnak? :F

törölt acc

(#7392) tlala


tlala
addikt

Valamiért eltűnt a CIS-nek az a funkciója, hogy egy fájlra jobbklikk, és "vírusellenőrzés". (Persze nem pont ezen a néven volt.)
Win7, 64 bit.
Valaki tudna segíteni, hogyan lehet helyreállítani reinstall nélkül? (Ver.5.12)

(#7393) Dévacsen válasza tlala (#7392) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,szívesen segítenék de nem tapasztaltam még hasonlót. :F

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#7394) blattida válasza tlala (#7392) üzenetére


blattida
nagyúr

Próbáld lefuttatni a diagnosztikai eszközt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7395) tlala válasza blattida (#7394) üzenetére


tlala
addikt

"A diagnosztikai eszköz nem talált hibát a telepítésben".

Amúgy köszi a tippet.

(#7396) blattida válasza tlala (#7395) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor azt tanácsolom, hogy távolítsd el rendesen a cis-t, takaríts ki utána és telepítsd újra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7397) BigManus


BigManus
addikt

Nos céges környezetben is jól vizsgázott a CIS 6.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7398) L7wy válasza BigManus (#7397) üzenetére


L7wy
őstag

Amikor megjelent, én is azt hittem, hogy jó lesz ez, viszont mostanra rájöttem, hogy eléggé bugos. Sokszor van úgy, hogy a riasztás ablaka eltűnik, a hang azonban lejátszódik, tehát tudom, hogy pl korlátozni akarna egy programot, de nem tudok döntést hozni, mert nincs ablak.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7399) dtraveller válasza L7wy (#7398) üzenetére


dtraveller
csendes tag

Most raktam fel a CIS 6-ot és egyetlen riasztást sem tudok elolvasni mert egyből el is tünteti.

Nincs valamilyen beállítás, hogy ne döntsön magától?

(#7400) Pittu1986 válasza dtraveller (#7399) üzenetére


Pittu1986
tag

A svchost.exe próbál kimenni kézileg tiltsátok vagy engedélyezétek a tűzfal beállításokba.

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.