Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) blattida


blattida
nagyúr

Hamarosan érkezik a 6.3-as bétája, újdonságként a Privdog érkezik, beépülőként, nem csak a dragonhoz.
A többi részlet rövidesen olvasható lesz...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8302) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Hogy tudok CFW-vel hálózati megosztást csinálni? Win 8 alatt osztanám meg a hálózatot, a laptop antennáján keresztül, de a másik fél csak annyit lát, hogy korlátozott. Annyit elkövettem, hogy a hálózati zónákból sikeresen eltávolítottam mindent... Attól tartok komolyabb tudásra van itt szükség, ami még nincsen meg. Kaspersky-nél egy-kettő megvoltam.

Köszi! :R

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8303) blattida válasza TFSi (#8302) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Az új hálózat érzékelésekor ugye az otthon vagyok opciót választottad? Egyéb esetben nem megy a megosztás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8304) TFSi válasza blattida (#8303) üzenetére


TFSi
őstag

Nem sajnos, rutinból az nyilvánost. Hogyan lehet nullázni a beállításokat?

Köszi amúgy! :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8305) blattida válasza TFSi (#8304) üzenetére


blattida
nagyúr

Törölni kell az adott hálózatot és mehet elölről a beállítás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8306) SLYM válasza blattida (#8300) üzenetére


SLYM
veterán

úgyérted a frissítések ellenőrzése résznél? mert ott nekem azt írja, miután rákattintok az indításra, hogy az ön comodo terméke naprakész 5.12.256249.2599 a pontos verziószáma

[ Szerkesztve ]

(#8307) SLYM válasza SLYM (#8306) üzenetére


SLYM
veterán

a láthatatlan portok varázslónál melyiket állítsam be, hogy még működni tudjon az utorrent?

(közben telepítettem kézzel a 6.2-t)

(#8308) blattida válasza SLYM (#8307) üzenetére


blattida
nagyúr

A második opciót.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8309) SLYM


SLYM
veterán

hogyan tudok mindent visszaállítani alapra?

(#8310) blattida válasza SLYM (#8309) üzenetére


blattida
nagyúr

Kézzel, konfiguráció, ott átváltasz egy másikra, majd visszaállítod az alapértelmezett internet security-re (ha cis-ről beszélsz).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8311) King Unique


King Unique
titán

Valaki tudna pontos infót mondani a Virtual Kiosk működéséról, ez egy különálló teljes értékű elszigetelt virtuális os (lehet külön progikat telepíteni, akár más vírusírtót, ha igen hova rakja, megosztott területre?), v csak amolyan félig-meddig megoldás és a már telepítetteket tudja csak virtuálisan futtatni :F
Kipróbálni most nem áll módomban, mivel 8.1 Preview alatt nem müxik, azért kérdem :D

(#8312) blattida válasza King Unique (#8311) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, egyelőre ez csak a cis része, de tervben van, hogy önállóan is elérhető legyen.
Nem csak am már gépen lévő programokat tudod kioszkban futtatni, bővebben erről itt olvashatsz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8313) King Unique válasza blattida (#8312) üzenetére


King Unique
titán

Értem, kösz :R Azért ilyen feltételekkel is jobb, mint a semmi.

(#8314) blattida válasza King Unique (#8313) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi az, hogy ez is jobb, mint a semmi? :F
Maximum az a baja, hogy jelenleg még kell hozzá a cis is... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8315) King Unique válasza blattida (#8314) üzenetére


King Unique
titán

Mármint úgy értette, h hasznos, csak nem pont olyan, mint a Virtualbox, ahol szabadon pakolhat az ember ezt-azt fel, de igaz más is a 2.

(#8316) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
A KIOSK-nak és a sandbox törlésének lehet valahogy parancsikont csinálni a desktopra / start menübe?

(#8317) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni! Feltelepítettem A Comodo Internet Security 6.2 Programot és egyszerűen nem tudom normálisan frissíteni! Azt csinálja hogy elindítom a frissítést letölt pár megát és kiírja hogy letöltés sikertelen de ha újra indítom hozzá adódik az előző letöltéshez ezzel a megoldással 13:00 órától 18:00 óráig lejött 110,83Mb! Van amikor még dobja NSIS hiba üzenetet is. Na most letöltöttem Malwarebytes Anti-Malware programot mert ezt javasolták ezzel ellenőrizzem nincs e vírus a gépen nem talált semmit.
Mi lehet a hiba Driverek után telepítettem a COMODO oldaláról, csak a COMODO telepítése előtt dogtam be az Internet kábelt. Két hette még a COMODO hibátlanul működött csak újra raktam a gépet!
Most viszont szívat ezerrel!
Valaki valami ötlet?

(#8318) ancsan válasza ancsan (#8317) üzenetére


ancsan
csendes tag

Nagyon idegesít most telepítem másodjára mert elsőnek azt hittem hogy valamelyik Programom vírusos de nem mert le ellenőriztem mindet!

(#8319) kispx válasza ancsan (#8317) üzenetére


kispx
addikt

Az NSIS hibát a Comodo Dragon okozza. Pl a törlés segít. Talán a comodo dragon update service ideiglenes letiltása is segít. (de ebben fix me).

(#8320) ancsan válasza kispx (#8319) üzenetére


ancsan
csendes tag

Esetleg a COMODO tűzfala nem tud ilyen hibát csinálni?

(#8321) kispx válasza ancsan (#8320) üzenetére


kispx
addikt

Többeknél előjött a hiba és a Dragon volt a ludas.

(#8322) ancsan válasza kispx (#8321) üzenetére


ancsan
csendes tag

Telepítésnél nem lehet ki iktatni vagy letiltás nem elegendő?

(#8323) kispx válasza ancsan (#8322) üzenetére


kispx
addikt

ööö ez nem értem. Comodo Dragont telepítését meglehet akadályozni, a CIS településekor. De utólag ki le lehet unistalálni.

(#8324) ancsan


ancsan
csendes tag

Uninstaláltam az egészet és újra felraktam most csak A COMODO Internet Security + Firevall de így se akarja magát frissíteni. Tiltsam le a tűzfalat?
Van még valami amire gyanakszom mikor frissen telepítem megkérdezi hogy honnan szeretném használni én ott az Otthoni használatra kattintottam.

(#8325) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A CIS 6.2 nagyon ott van!
http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-7/julaug-2013/
:R

(#8326) blattida


blattida
nagyúr

Megjelent a CIS/CAV/CFW 6.3.294583.2937.

Változások, javítások:

NEW: PrivDog - A browser plugin that enhances the browsing privacy, performance and security
IMPROVED: Full Windows 8.1 Support
FIXED: Chrome and Dragon v28 and later do not work in kiosk/sandbox
FIXED: Malware bypasses HIPS and Sandbox while creating autorun entries
FIXED: Crashes occur while quick scanning on some computers
FIXED: Explorer hangs after CIS installation
FIXED: Copy/Paste now works while entering licenses in the license management window

A javítások sokakat érintenek, gondolom, most örülnek. :)

Letöltések: CIS, CFW, CAV

A belső programfrissítő működik, lehúzható az új build.

Ötös változatot használók töltsék le a Frissítő csomagot és futtassák.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8327) olivera88 válasza blattida (#8326) üzenetére


olivera88
veterán

Ez a Privdog olyasmi mint a Ghostery?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8328) cobra64 válasza olivera88 (#8327) üzenetére


cobra64
csendes tag

Igen olyasmi + adblock is egyben. :)

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#8329) blattida válasza olivera88 (#8327) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, a lényeg a képen:

Tehát blokkolja a nyomkövetéseket, statisztikákat, sütiket és hirdetéseket.
De nagyon fejlesztés alatt van, sokat fog változni...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8330) sz.j válasza blattida (#8326) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Én az 5.12-es CFW-t használom és ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy
- a v6.3-as FW van olyan stabil és bugamentes, hogy érdemes a v5.12-t lecserélni?
- ehhez is kell használni a frissítő-csomagot vagy sem?
- ha érdemes cserélni, akkor a cserét hogy érdemes elvégezni, törlés majd telepítés vagy a frissítő csomaggal?

Előre is köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8331) Met válasza blattida (#8326) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem 6.2.285401.2860 a CIS és a frissítő nem tölti még le.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8332) Fandango válasza blattida (#8329) üzenetére


Fandango
veterán

Na erre kivancsi vagyok nagyon, hogy mukodik a gyakorlatban.

(#8333) persnongrat


persnongrat
tag

Hülye kérdés, de a 6-os ingyenes maradt?
Valahol olvastam egy a Comodo által feldobott kis reklámablakot, hogy frissítsek 6-osra, de ugyanott valami olyat véltem felfedezni, hogy mostantól csak korlátozottan lesz ingyenes, sok szolgáltatást áttolnak fizetősbe.
(lehet, hogy elnéztem valamit)

(#8334) Fandango válasza persnongrat (#8333) üzenetére


Fandango
veterán

Tovabbra is ingyenes es teljes erteku, a fizetos valtozat tobblet szolgaltatasa nincs hatassal a program altal nyujtott vedelemre.

(#8335) blattida válasza sz.j (#8330) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A cserét a frissítő csomag futtatásával érdemes megtenni.

Azt nem tudom, hogy mennyire bugmentes, az elődjét, egy tesztváltozatot használtam egy ideig, annak ne volt semmi gyíkja, csak a widgetet nem lehetett áthelyezni máshová, mint ahová alapból rakta, újraindítás után mindig visszakerült, más érdemi bugot nem találtam.
A mostani friss 6.3-as pedig csak pár órája van a gépemen (bár nem frissítéssel raktam föl, hanem tiszta telepítéssel), de még hibát nem tapasztaltam (csak találtam egy fordításit, de azt javítom), azt viszont észrevettem, hogy kisebb a gépterhelése, gyorsabb is lett és főleg a gui váltásai pörgősebbek, ebben is jobb az elődjénél.

Met
Elvileg már mennie kéne, de ami késik, nem múlik.

fandango
Én már használom egy ideje (mivel a dragonban már szerepel, azt kell mondanom, hogy nem rossz és jelenleg gyorsan fejlesztik sűrűn jönnek ki az újabb verziók belőle),mostantól már külső pluginként is használható, a már gépen lévő böngészőkbe is (elvileg) beépül, csak az IE hiányzik még, de nem sokáig, mert az ahhoz való változat is már béta fázisban van, hamarosan hivatalosan is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8336) sz.j válasza blattida (#8335) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, akkor még várok a 6.3-al egy kicsit .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8337) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#8329) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"De nagyon fejlesztés alatt van, sokat fog változni..."
Akkor minek tették bele a Dragon-ba pl? :F Tényleg annyira ratyi állapotban van, hogy inkább használjam Dragon-ban is a jól bevált és hatékony BD Trafficlight-ot?
"Mostanság" direkt nem telepítem drgaonhoz a bdtl-t, erre meg kiderül, hogy egy kalap guanót sem ér?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8338) micafighter válasza blattida (#8326) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,NEW: PrivDog - A browser plugin that enhances the browsing privacy, performance and securit" Ebben pontosan mi az új? Mer' hogy dragonban eddig is benne volt gyárilag :U

[ Szerkesztve ]

(#8339) PAUBEN


PAUBEN
tag

Sziasztok!

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy felraktam comodo internet sec. és van benne tűzfal , de viszont a windows
8 tűzfala még be van kapcsolva.
Érdemes kikapcsolni vagy mehet egyszerre a kettő?.. köszönöm a választ előre is.

(#8340) olivera88 válasza blattida (#8329) üzenetére


olivera88
veterán

Chromeba nem települt pedig, de Dragonba már van egy jó ideje benne van.

PAUBEN

Ki kellene h kapcsolódjon a Win automatikusan elvileg. Ha nem kapcsolt ki akkor kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8341) persnongrat válasza olivera88 (#8340) üzenetére


persnongrat
tag

Ezt én nem mondanám ilyen határozottan!
Ha a windows-é nem kapcsolt ki, akkor meg kellene nézni az okát, mielőtt teljesen védelem nélkül marad a gépe!

(#8342) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#8337) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, egyáltalán nincs ratyi állapotban, a fenti állításommal csak arra utaltam, hogy szolgáltatások és képességek terén lesz még sok változás, egyébként stabil és jól teszi a dolgát. Amúgy a bdtf nem egészen ugyanaz, hiszen az kártevő szűrést is végez, a pd viszont csak adatvédelemmel foglalkozik.

micafighter
Amit már írtam is, hogy mostantól önálló pluginként is funkcionál, nem kötődik a dragonhoz, más böngészővel is használható.

persnongrat
Sok esetben nem kapcsolja ki a tűzfalat, de ennek nem biztonsági okai vannak, mivel már fut és működik a comodo, kapcsolja csak ki a win saját falát, mert attól nem lesz nagyobb biztonságban, csak lassabb lesz a rendszer tőle.
Nem arról volt szó, hogy nem fut a külsős fal és ennek ellenére kapcsolja ki a beépítettet.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8343) micafighter válasza blattida (#8342) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendben köszi, azért nem értettem, mert azt hittem, eddig is fel lehetett tenni más böngészőbe :U

(#8344) persnongrat válasza blattida (#8342) üzenetére


persnongrat
tag

Lehet, hogy igazad van, én elég paranoid módon állok az ilyesmihez. Ebben az esetben mindenképp ellenőrizném, hogy valóban működik-e a Comodo tűzfala. Olyat ugyanis már láttam, hogy bár elvileg be volt kapcsolva, gyakorlatilag nem működött, szerencsére a routerem valamelyest tűzfalként is funkcionált, nem lett belőle gond.

(#8345) < CyberBob > válasza blattida (#8342) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szia!
Nálam frissítésként ment fel a 6.3 (még 6.2-ről), de nem tette fel a Firefox-hoz a PrivDog kiegészítőt. Egyrészt külön fel lehet tenni, másrészt hol áll a Ghostery-hez képest. Érdemes őket együtt használni vagy csak egy maradhat? :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8346) blattida válasza < CyberBob > (#8345) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Akkor lehet, hogy egyelőre manuális módszerrel kell operálni.
Mindkettő maradhat, elvileg probléma nem lesz belőle, én meg nem mondom neked, hogy jelenleg ténylegesen hogy áll a pd a ghostery-hez képest.

Egyébként frissítsétek a pd-t, mert amit a telepítő felpakol, az az előző verzió és nem mindig frissül magától, pedig annak kellene történnie...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8347) < CyberBob > válasza blattida (#8346) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Rendben, akkor teszek vele egy próbát.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8348) Fandango


Fandango
veterán

Par oldalt vegignezve, a PrivDog alig blokkol valamit a Ghosteryhez kepest. Remeljuk ez hamar fejlodni fog.

(#8349) blattida válasza Fandango (#8348) üzenetére


blattida
nagyúr

Részben ezért is írtam, hogy még fejlesztés alatt áll...szerencsére van benne potenciál, csak az a kérdés, mennyire aknázzák ki...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8350) micafighter válasza Fire/SOUL/CD (#8337) üzenetére


micafighter
nagyúr

a BD trafficlight másra van, mint a privdog. Privdog tartalmakat blokkol, pl hirdetéseket, így mellesleg gyorsítva a böngészést is. BDTL pedig előrejelzést ad a linkekre, hogy azok mennyire biztonságosak. Mehet a kettö együtt, én is használom a bdtlt disconnect mellett :) (disconnect olyasmi mint a privdog, vagy a ghostery)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.